(groen jwart>~ tOOjaar jong van Hart V0 heeft promotiegeld og niet bij elkaar „Barman" Peter Hin mag blijven in RSG abobank 9 De vis wordt duur betaald a f5— p./st. GESLAAGD BEROEP OP STAATSSECRETARIS Hissen dijk en duinenrij zaalstoelen (bruin) Mooie opbrengst diabetes-collecte küJ' WuArt fiïl luminium i Uw AluAl dealer: BAKKEB'S IJZERHANDEL VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 iERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.234 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs ƒ19,20 per kwartaal; los 90 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46 99.17.636 Rabobank nr. 36.25 01.742; NMB nr. 67.34.60.398 druk, bracht dank aan de leerlingen voor hun spontane actie. Diner De hoofdschotel, in letterlijke zin, van het bezoek was echter het gebruiken van de lunch in het LBO-restaurant „Het Proefkonijn". Mevrouw Ginjaar- Maas, de directeur-generaal, de schoolleiding van RSG en LBO en het bestuur van de Stichting Lager Be roepsonderwijs Texel genoten hier van een exclusief diner. Dit was bereid door de in opleiding zijnde koks van het vierde leerjaar van de afdeling consumptieve techniek onder leiding van Marie José Koevoets en werd ge serveerd door aankomende serveersters en kelners onder leiding van Dirk Breedveld. Het aperitief bestond uit bleekselderie met kruiden en pastei bakjes met tartaar en gegratineerde champignons. Het menu vermeldde een salade van avocado en grapefruit met honingsaus, heldere champignon soep, gevuld met olijven, kalfsoester met mango, gegratineerde bloemkool, spruitjes, gemengde salade en gekook te aardappelen. Nagerecht was Sabay on (Itaiaans eierschuim) en tenslotte was er koffie, met bonbons die waren vervaardigd door de leerlingen van de derde klas consumptieve techniek. Ook bij het bezoek aan het Beroepson derwijs werd gepraat over onderwijs kundige zaken en werd de aandacht gevestigd op het belang van handha ving van de bestaande faciliteiten op het gebied van voortgezet onderwijs op Texel. Derde en laatste projekt dat door staatssecretaris Ginjaar-Maas werd bezocht was het NIOZ in 't Horntje. Ze werd daar geruime tijd rondgeleid langs diverse afdelingen van dit oceanografische instituut. Het bleef niet alleen bij kijken en luisteren maar mevrouw Ginjaar-Maas mocht de gea vanceerde apparatuur die bij het on derzoek wordt gebruikt ook zelf bedie nen, zoals de electronenmicroscoop. iff' door Klaas Bonne Onze trots, de kottervloot Zo rijk aan paarde krachten Staat, als men de kranten leest Een flinke bries te wachten Want aan de horizon zweeft Braks Op kamerbrede vleugels En trekt vanaf zijn hoge post Behoorlijk aan de teugels Hij houdt de visser nu en dan Een tijdje op het droge Want onder water is 't niet pluis Aldus de biologen Maar de schipper met de hoogste boeg Die zal daar niet om malen Omdat het kleintje in de hoek Het gelag wel zal betalen Maar wat rest ons dan aan romantiek In onz' rusbeke haven Als de kleine visserman Daar niet meer op komt draven? Hem rest nog slechts een ereplaats In 't maritiem museum Ver van zijn netwerk en zijn tuig Zijn taan en carboleum Hij denkt daar aan zijn grote broer Die niet met hem wou delen Hij droomt van tong en kabeljauw Maar eet nog slechts makrelen. VANDAAG, VRIJDAG 27 NOVEMBER verkoopt de Doopsgezinde gemeente haar 150 VERKOOP A CONTANT en direct mee te nemen. Aanvang 14.00 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat 20. t Texels Verbond van Ondernemers heeft zijn bijdrage van iO.OOO— voor de Stichting VVV Texelpromotie nog niet bij ;aar. Een aantal leden blijft weigerachtig waardoor men menteel nog een halve ton tekort komt. dat niet goed komt, kan het tot crisis leiden want de statuten zijn idag zodanig gewijzigd, dat leden in gebreke blijven, kunnen worden iyeerd. Daardoor zullen de reste- le leden meer moeten betalen om contractueel overeengekomen be- van f150.000,— op tafel te krijgen irdoor het voor die aanvankelijk llende leden ook bezwaarlijk It. irzitter Jaap Drijver van het TVO d in de jaarvergadering van woens- avond dan ook een dringend be- op de leden om alsnog over de j te komen. Vorig jaar kostte het al veel moeite om het bedrag bij iar te krijgen. De bijdrage voor het ede jaar moet er uiterlijk dit voor zijn, anders zijn maatregelen ermijdelijk. tin Warnaar vroeg zich af of de jerachtige leden wel beseffen wel- loodsituatie zij veroorzaken. Als het in gebreke blijft, zullen ook de are partners van de Stichting VW Ipromotie afhaken, wat betekent een reclamebudget van driekwart len gulden in één keer wegvalt, zitter Drijver erkende dat deze bla- ;e tot elke prijs moet worden [komen. Ongenoegen in van de afdeling Texel van Hore- lederland staan zeer kritisch tegen- de kostbare promotie- lanningen omdat zij menen dat de ipagnes onvoldoende zijn gericht Ie jeugdige vakantiegangers, waar de café's, disco's, e.d. het moeten ien en die ook belangrijk zijn voor mpeerbedrijven. „Ze laten de groep tot 30 jaar links liggen", al- horecaman Eddy Stiekema, die raar maakte tegen de statutenwij- ig waardoor niet betalende leden ïen worden geroyeerd. „Hoe kan horecaleden oproepen hun bijdra- e betalen als hun belangen worden haad?" Voorzitter Jaap Drijver deze discussie te stoppen door te kondigen dat over het probleem corte termijn overleg wordt erd. Jaap Boon kwam de suggestie de leden beter op de hoogte te in van alles wat momenteel op ratiegebied gebeurt. De medewer- zou dan groter kunnen worden, zitter Drijver, die blijkbaar op deze PENSIOEN EN DE FISCUS Financiële zekerheid voor later en een fiscale aftrekpost voor 1987. Wij adviseren u vrijblijvend over de mogelijkheden Talefoon 02220 4341 Ni kantoortijd: 4984, 4389. 5622 of 02225 616 vraag had gerekend, gaf een vrij uit voerig overzicht van de promotie activiteiten die de VW de laatste tijd heeft ondernomen en maakte melding van de verheugende resultaten van de campagnes. Nieuw waren deze gege vens niet, want ze hadden al in de krant gestaan. Met praktisch algemene stemmen wer den Cor van Heerwaarden uit Den Hoorn en Nico Ooijevaar uit De Cocks- dorp in het TVO bestuur gekozen. Ze nemen de plaats in van resp. W. Ham en K. Hooijschuur, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld. Cursussen Namens de stuurgroep die belast is met de uitvoering van het Toeristisch Aktieplan Texel maakte Co Vinke be kend dat de komende winter cursus sen van start gaan die gericht zijn op verbetering van het management. Het worden drie sessies van twee midda gen. Er is een keus gemaakt uit 44 op leidingsmogelijkheden. Daarnaast kan ook worden deelgenomen aan de Recroncursus, die gericht is op verbe tering van contacten met mensen. Texelpromotor Harry de Graaf is door het TVO uitge roepen tot Texelpromotor van 1987. Uit de oorkonde die hem woensdagavond tot zijn stomme verbazing werd over handigd, bleek dat men De Graaf de titel niet alleen had gegund in verband met zijn werkzaamheden als redacteur van de Texelse Courant maar ook we gens de naamsbekendheid die hij Texel bezorgt via andere media. In zijn dank woord waarschuwde De Graaf dat het TVO wel eens spijt zou kunnen krijgen van dit gebaar, omdat hij over Texel ook wel eens minder gunstige dingen zal moeten schrijven. „Als ik straks bekend moet maken dat de onderne mers van Texel er niet in slagen ƒ150.000,— voor promotie bij elkaar te krijgen waardoor de hele Texelpromotie in elkaar stort, komt dat over als de flop van het jaar". De collecte ten bate van de diabetes- bestrijding die vorige week op Texel werd gehouden, heeft ƒ5.682,90 opge bracht. Dat is ongeveer ƒ700,— meer dan vorig jaar. De organisatie is daar over zeer tevreden en is erkentelijk je gens allen die aan dit resultaat hebben bijgedragen, met name de Rabobank waar het telwerk werd verricht. Wie geen collectant mocht hebben ont moet, kan een bijdrage overmaken op postgiro 5766 of bank 70.70.70.805. radvertenties, abonnementen, etc.: geveld Et De Rooy B.V, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, loon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. ictie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741 »n werktijd deze week tot en met dinsdag a s Harry de Graaf Pelikaan 75, De Koog, telefoon 02228 - 266. Mevrouw Ginjaar-Maas laat zich in het LBO-restaurant Het Proefkonijn vorstelijk bedienen door (staand van /Inks naar rechtsRoei Helle man, Biem Vlaming, Jef Steenvoort, Arjan Sleutel en Debby Wiertz. De staatssecretaris kreeg deze foto aan het slot van de maaitijd als aandenken mee naar huis. Get back Het zag er eerst naar uit dat ze niet in de aula zou verschijnen, waar de leer lingen waren samengestroomd en waar Nicolaas Schoo, Jeroen van Hoof, Martin Mevius en Wobbe Visser een gelegenheidsbandje vormden dat „Get back" speelde. Tot aller tevredenheid verscheen de bewindsvrouwe in de zaal nog voordat dit nummer was uit gespeeld en deelde rector H. Heetveld mee dat hij de wens van de leerlingen met haar had besproken. Mevrouw Ginjaar-Maas vertelde daarop dat de school op Texel zich niet kan onttrek ken aan regels die voor het hele land gelden („Hoe lief ik jullie op Texel ook vind") maar ze voegde eraan toe dat het probleem toch kon worden opge lost als de leerlingen bereid zouden zijn een deel van het huishoudelijk werk op school zelf uit te voeren on der leiding van Peter Hin. Een luid ap plaus bewees dat mevrouw Ginjaar- Maas daarmee in de roos had gescho ten. Peter Hin, duidelijk onder de in- Nienka Blankenbewonderend gadegeslagen door rector H. Heetveld, overhandigt het verzoekschrift met handtekeningen aan de staatssecretaris. 'aaibare Torzetramen oor de oe-het-zelver Jvan aiy; warmte Een on- 8en®'g«verlies dal mei l-vborzolramen voorko- 'anwordon Doofde k/ïdiaag bg do toepassing van AJuAJvoofZet- wordt een uitzondediik hoge isotat-o verkregen •SeiuO') ^'votyzeiramon beslaan urt 2 seiies profielen en 1 set "9o<Joien (waardoor verstekzagcn overbodig'), zi|ti van duidelijke montage Instructws on geschikt m dubbeldik vensterglas *1 toonetrarTven voor veel Isolatie-voordeel \-het-ze/f iuJ Telefoon (02220) 2346 'N WINKEL VOL IDEEËN Het ziet er naar uit dat het ontslag van Peter Hin als lid van het niet-onderwijzend personeel van de Rijksscholengemeen schap Texel niet doorgaat. Dat is het resultaat van een spon tane en gediciplineerd verlopen actie, die de leerlingen van de school organiseerden ter gelegenheid van het bezoek van staatssecretaris mevrouw Ginjaar-Maas. De bewindsvrouwe liet als reaktie op een verzoek met 578 handteke ningen weten, dat het ontslag van Peter kan worden voorkomen, als de leerlingen bereid zijn zelf de handen uit de mouwen te steken bij het schoonhouden van de school. Een vorm van vrijwilligers werk, waardoor het schoonmaak bedrijf Vinke In de school minder werk krijgt zodat van het uit gespaarde geld Peter Hin betaald kan blijven worden. In onderling overleg zal een en ander worden geregeld. Waarschijnlijk zullen groepen leerlingen bij toerbeurt voor corveewerk worden aangewe zen en gedurende een bepaalde pe riode dagelijks een uurtje nablijven om onder leiding van Peter Hin aan de slag te gaan. Het ontslag van Peter Hin heeft te ma ken met voor alle scholen geldende re gels, die niets te maken hebben met de onderwijsbezuinigingen van de laatste tijd. Het aantal niet tot de on derwijzers behorende personeelsleden dat een school er op na mag houden, staat in verhouding tot het aantal leer- lingne. Aangezien het leerlingenaantal van de Texelse RSG vrij sterk zakt (van ruim 800 in 1984 tot minder dan 600 thans) moesten Liz Gedeking en Peter Hin verdwijnen. Eerstgenoemde vond al geruime tijd geleden ander werk en haar verdwijning verliep dus zonder pijn, maar het zag er naar uit dat Peter binnenkort werkeloos op straat zou staan, na een RSG- werkverband van vijf jaar. Praatpaal Doorgaans maken leerlingen zich niet zo druk om het ontslag van een lid van het huishoudelijk personeel, maar in dit geval lag het anders want „bar man" Peter geniet bij de leerlingen grote populariteit. Hij verricht niet al leen tot grote tevredenheid het tuin onderhoud en zijn taak in de aula, waar hij de leerlingen in de pauze van koffie en thee voorziet, maar hij is ook een organisator van schoolfeesten en toneelvoorstellingen. Daarbij kan hij bogen op grote sociale vaardigheden. Hij is een „praatpaal" met een open oor voor de problemen van de leerlin gen en hij weet op de school een heel bijzondere sfeer te scheppen. De leer lingen waren het daarom er unaniem over eens: Peter is onmisbaar. Zwijgend Nienke Blanken IH5C), Suzan van Dijk (H5A) en Marnie Mevius(H5CI beslo ten om het ongenoegen over het ont slag van Peter in goede banen te lei den door het organiseren van een ac tie, buiten medeweten van de school leiding. Het moest een waardige, „zwijgende" demonstratie worden. Mevrouw Ginjaar-Maas en de haar be geleidende directeur-generaal zouden om 11.00 uur bij de school door alle leerlingen worden opgewacht. De brief met handtekeningen tegen het ontslag zou worden overhandigd en de postende leerlingen zouden geen enkel geluid maken, de stilte zou slechts worden gebroken door het slaan op een trommel, alsof het een dodenmars gold. En zo liep het ook af. Het was weliswaar niet helemaal stil toen me vrouw Ginjaar-Maas en haar gevolg uit de auto stapten en door de schoollei ding werden begroet, maar de verwon dering van de staatssecretaris sloeg al gauw om in bewondering. Onderwijs- bewindslieden worden de laatste tijd wel eens minder vriendelijk bejegend. Mevrouw Ginjaar-Maas nam kennis van de spandoeken „Deetman bakt er geen bout van", „Bezuiniging fataal; Peter willen we allemaal" en „Dit is een goed Gin-jaar" en begaf zich met de RSG-top naar een der schoolver- trekken om daar op informele wijze over actuele onderwijsproblematiek te praten.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 1