elangrijke winst voor lexel in Alkmaar erk ZDH rslaat Dirkshorn Opmars koppel v.d. Slikke/Witte FAMILIEBERICHTEN Defl, Turners van GVT behalen finaleplaats De Koog achtervolgd door pech Zwaarbevochten zege voor Texelslag 1 Veel respons eerste vakantiebeurs VVV Stenengooier heeft bekend 1' ISDAG 1 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 3 et rem eet cli om ei zal bI heeft twee heel belangrijke ten binnengehaald door uit met te winnen van Alkmaarse Boys. belangrijk bleek na afloop, n( n de uitslagen van de andere peelde wedstrijden bekend wer- Doordat de koplopers beide oren, is de achterstand van gl op de bovenste plaats nog hts drie punten. sort irojf de kne' and n de rn di ïuis rd. ildei wer n vi necl rouv tatei I W! uis statjen 3d- lehe begon de wedstrijd tegen Alkm. s zonder Nico Schermer en Joost ^~2 jwer die beiden geblesseerd wa- Daarentegen was Gerrie Plaats- na zijn blessure weer van de par- i mocht Jan Hein Studulski in de s beginnen. Texel startte sterk en meteen het initiatief. Zorgvuldig wde Texel de aanvallen op en wist "e anks het natte veld met goede fbinaties Alkm. Boys onder druk te Doordat het middenveld en de :erhoede goed aansloten, werden tlkmaarders constant onder druk cter ouden. In de tiende minuut kopte loog boven de keeper uitspringen- 'iet Monster de bal goed in. De leek in het doel te verdwijnen me- b'et imdat Koos Tjepkema de bal het ite tikje gaf. Tjepkema echter raak- e bal verkeerd en tikte de bal in ingspositie langs de verkeerde kant de paal. Ongestoord accepteerde il deze tegenvaller en bleef Alkm. onder druk houden. De beloning het goede spel kwam in de twin- minuut. Een goede aanval over werd door Piet Monster verlengd Je inkomende Simon Brand, die buiten het strafschopgebied met its verwoestend uithaalde en Texel -0 bracht. Texel heeft niet erg lang ien genieten van die voorsprong it binnen een minuut kwam Alkm. langs zij. Een voorzet van rechts A door de spits hard ingekopt en jer Bart Heerschap was kansloos: Nauwelijks aangeslagen door deze invaller bleef Texel de betere ploeg rist vooral over links gevaarlijk te ;zind Jen. Tien minuten voor rust begon tin Koorn aan een lange solo en zijn schot tegen de paal belanden, s Dirk Koorn schoot net voor rust vrije trap langs de Boys muur, r precies in de handen van de kee- iond gruik isulti ouw nkel van gatii :e en span Cor mu: staui den >or. anke Jukti prod eld vordt i SO uur gzind at in Burg n Ou rijven iet zondag een ontgoocheld Dirkshorn ach dat de zwaluwen Dirkshorn in eigen huis ik hadden gezet door een 2-0 achterstand zetten in een 3-2 overwinning. zonder aanvoerder De Ruyter, :'n pols brak in een vorig duel, Ide met Jan de Wit als laatste In de derde minuut ging al een verloren door slordig aanvallend van ZDH. Dirkshorn, zeer zeker 1?. c ongevaarlijk, trakteerde doelman Stolk op een gevaarlijk schot in inde minuut. Zijn redding mocht Twee minuten later ging het van de goed opgekomen Jan de een laast |n twintigste minuut na ZDH de eerste tegentreffer te erken. Zowel Stolk als de ZDH- isie kregen geen vat op een door- lende bal. Een vrijstaande hom-aanvaller kon wel gemakke- itikken. een lange solo van Ton ut resulteerde vervolgens in een schot, dat voor de uitstekende hom-doelman geen probleem W: b erde. Op slag van rust werd een g van van Hans Zijm wegens ruw spel Ier Zej surd. In de zevende minuut na t van ,vier or de iiet-S i. Op< dividt van v ludt f derste tare i uur; 14.30 Bndrej ur. iport teresS treeg Dirkshorn uit een knappe et de kans op 2-0. Stolk wist de edeeltelijk te onderscheppen, was kansloos op de hard inge- len bal. Na deze tegenvaller kon enige tijd het juiste ritme niet diende toch laan. id in bij Di n en bood Dirkshorn de kans wat in Bu|te spelen. De zwaluwen herstel- :ich daarna toch bijzonder opmer- Er werd aardig gecombineerd, de voorzetten bleven nog onbe- °"°|n de zevenentwintigste minuut een vrije schop van Erik Bakker Ie doellijn gered. In de dertigste ut werd het offensief van ZDH lie me lijk beloond. Wilco Bakker kopte taar vi il uit een vrije schop achter de n stan n. Een minuut later werd de kee- en wa in Dirkshorn verrast door een e houi aculair schot van Ton Arnout. :e korrjrote afstand belandde de bal in terbovenhoek, onbereikbaar voor eper. Na deze razendsnelle voorsti ivolging van goals probeerde torn weer wat orde binnen de h sren te brengen. In de éénen- ,,onzi gste minuut kwam echter de >or de inde ZDH treffer. Vanuit een ZDH Dppass st schoot een fanatiek opgejaag- schoi tkshorn-speler de bal wanhopig an doel. J.D. per. Na de rust liet Texel zich enigszins terug drukken en kon Alkm. Boys ge vaarlijker worden. Dit resulteerde al snel in een treffer. Uit een prima opge zette aanval over links werd de bal goed voorgetrokken en de lange spits van Alkm. Boys kopte hard in: 2-1. Texel wankelde en Alkm. Boys zette aan voor de genadeklap. Een aantal corners op rij leverden paniekerige ta ferelen op voor het Texel-doel maar de schade bleef beperkt voor Texel. Twin tig minuten voor tijd kwam Texel on verwachts aan de gelijkmaker. Piet Monster werd op het middenveld aan gespeeld, liep een paar meter met de bal en haalde onverwachts uit. Van ze ker 30 meter afstand schoot hij de bal steenhard in de kruising: 2-2. Een ge weldige opsteker voor Texel dat vóór deze gelijkmaker chaotisch speelde en slechts in Jan Hein Studulski een spe ler had die goed voetballend het over zicht hield. Texel en Alkm. Boys leken zich te verzoenen met deze gelijke stand. Vijf minuten voor tijd bouwde Texel nog eenmaal een goede aanval op over rechts. Wim van Veen legde de bal terug op Piet Monster. Die schoot tegen de keeper op, maar Mar tin Koorn scoorde in de „rebound": 3-2. Een belangerijke overwinning voor een veerkrachtig voor de dag komend Texel 1. Tijdens de afgelopen zaterdag te Leeuwarden gehouden halve finale Nationale groeps/springkampioen- schappen turnen behaalde de Texelse afvaardiging verrassende resultaten. Per onderdeel behoorde iedere GVT-ploeg steeds tot de beste van de drie van de zes noor delijke provincies. Voor GVT zijn de springwedstrijden een vrij onbekend fenomeen. In de af gelopen twee jaar was al voorzichtig ervaring opgedaan tijdens kring- en provinciale wedstrijden. Nu echter werd de stap naar de halve finale wedstrijden gedaan. De resultaten vie len in zeer goede aarde, daar iedere in schrijving per onderdeel door GVT werd omgezet in een plaats bij de eerste drie. Springwedstrijden van de KNGB worden per toestel afgewerkt. De inschrijving is open op: tafelsprin- gen, paardspringen, kastspringen, lan- gematspringen, dubbele mini-tramp en minitramp. Per toestel moeten tien tot twaalf sprongseries gemaakt worden door de hele ploeg die uit minimaal zes en maximaal twaalf personen mag bestaan. De jury geeft aan de hand van het reglement een cijfer tussen de nul en de twintig punten voor de uit voering en samenstelling van het springnummer. De jongensploeg, bestaande uit Simon Daalder, Arjan Hemelrijk, Jeroen Hemelrijk, Mark Jan Mulder, Robin Verduijn, Martijn Visser, Emilie Keijser, Karei Dijker en Joost Brügemann werd met 11,00 punten tweede bij het paardspringen en derde bij het kastspringen met 9,6 punten. De behaalde cijfers zijn echter te laag om deel te mogen nemen aan de A- finale in Goes. De damesploeg, bestaande uit Saskia Jaspers, Hennieta Mulder, Bianca van de Wetering, Mariëlle Vonk, Esther Witte, Tascha Witte, Irene Witte, Su zanne Boeyen en Martine Brügemann, behaalde ditmaal de grootste succes sen. De ervaren ploeg turnsters legde sterk de nadruk op de afwerking van de sprongen. Goede concentratie en de wil om er een goede wedstrijd van te maken zorgden er voor dat de op scherp gestelde ploeg zeer goede en verrassende resultaten behaalde. Bij het kastspringen werd de tweede prijs behaald met 12,7 punten. Zeer gerenommeerde verenigingen zoals DOS uit Kampen en SC Emmeloord werden hier op achterstand gezet. Het paardspringen ging volgens tursters en trainer niet zo best. Het kwam dan ook als een donderslag bij heldere he mel dat Texel hier de hoogste score behaalde met 13,3 punten. De gouden plak kon mee naar huis. Bij het langematspringen liep het per fect. Slechts het feit dat de leiding de samenstelling van de sprongseries nog niet geheel volgens de reglementen had uitgewerkt, gaf DOS uit Dronrijp nog de mogelijkheid om boven Texel te eindigen met 14,8 punten. De Texel se ploeg behaalde 14,4 punten, wat er toe leidde dat de ploeg verplicht is om met deze hoge score in februari in Goes uit te komen op het lange matspringen tijdens de N.K. op A- niveau voor ploegen. Een nieuw suc ces voor de trainer, maar vooral ook voor de turnsters die deze wedstrijd er uitgehaald hebben wat er maar in kon zitten. Twee ploegen die aan elkaar waren gewaagd, speelden zondag een evenwichtige partij. De eerste helft was Watervogels de betere ploeg, de tweede helft was De Koog iets meer in balbezit. Kansen werden opmerkelijk weinig gecreëerd, wat jammer was voor het publiek. Het enige doelpunt viel dan ook pas een kwartier voor het eind. De eerste helft was nauwelijks een kwartier aan de gang of De Koog moest de eerste tegenslag incasseren. Vincent Kaspers brak bij een ongeluk kige actie zijn kuitbeen, waardoor hij voorlopig is uitgeschakeld. Na dit on geval ontstond de eerste van de weini ge kansen. De snelle linkerspits van Watervogels, Corrie de Kooman, brak door, zijn inzet werd door Charles Ipenburg gekeerd. John Eelman, de di recte tegenstander van De Kooman, was nu gewaarschuwd. De eerste kans voor De Koog was voor Kees van Beek, zijn kopbal werd niet met een beetje geluk beloond. Na de rust een iets sterker De Koog dat de eerste kans van deze helft gekeerd zag wor den. Een schot van twintig meter van Jaap van Kranenburg werd door de Watervogels-keeper vakkundig uit de Texelslag 1 behaalde dit weekend een zwaarbevochten zege. De uitwedstrijd tegen De Flinters werd nl. 4-4. Marius Witte begon met de eerste herenenkel in drie sets te winnen. Ruud de Vries verloor de tweede herenenkel. Nellie Witte kon ook héér partij niet winnend besluiten, maar Margriet Reij zorgde weer voor een winstpunt. De heren- dubbel werd een zeer spannende drie setter die gewonnen werd door Texelslag in de derde set met 17-16. De dames wonnen ook de dubbel. De mixen, die in Grootebroek beide wer den verloren, brachten nu wel winst, met als eindresultaat een klinkende 6-2 zege. Texelslag 2 speelde uit tegen Turnlust 5 uit Den Helder. Texelslag 2 speelde met invalster Bettina Rab die de ge blesseerde Anneke Bokma verving. De wedstrijden werden in een hoog tem po afgerond, resulterend in een 8-0 overwinning voor Texelslag. Komend weekend spelen beide teams uit. kruising geplukt. Kansen voor Water vogels ontstonden nauwelijks dankzij de goede inzet van de Koger verdedi gers Saai, Polderman en Eelman, die de snelle en gevaarlijke linkerspits De Kooman vakkundig uitschakelden. Een kwartier voor tijd kreeg De Koog een vrije trap tegen. Een afdwarrelende bal uit een vrije trap werd door De Klerk van Watervogels richting doel gescho ten. De bal, die aanvankelijk naast leek te gaan, belandde door een merkwaar dig effect toch in het doel, onhoud baar voor Charles Ipenburg. De onterechte achterstand was dus de tweede tegenslag voor de hardwerken de Kogers. Het laatste kwartier pro beerde De Koog nog van alles om de stand naar de verdiende gelijkmaker te tillen. Maar het geluk was niet aan hun zijde. Vijf minuten voor tijd diende zich de derde tegenslag aan: Dennis Saai werd aan een enkel geblesseerd en is voor langere tijd uitgeschakeld. Op de tot nu toe gespeelde com petitieavonden van de klaverjasclub „Den Burg" zijn er bijna altijd wel één of meerdere koppels die met een heel hoge score voor de dag komen. Deze keer waren het Geri v/d Slikke en Jaap Witte die met 7516 punten winnaars van de avond werden, en met deze score weer hoog in het klassement zijn opgeklommen. Tweede werden Frans Boer en Martien Bakelaar met 6933 punten. Het werd hoog tijd dat zij ook eens flink wat punten verzamelden, aangezien zij tot de laatste plaats in het klassement wa ren afgezakt. Met 6830 punten werden Corry Zijm en Mieke Eelman derde. In het begin van deze competitie waren zij enkele weken koplopers maar nu staan zij in de middenmoot van de ranglijst. Met 6753 punten werden Harm de Vries en Carolien Moonen vierde, dit koppel blijft overanderlijk hoog scoren. Vijfde werden Jan en Corry Spaans met 6708 punten, die in het klassement nu vlak achter Bertus en Gerda Ofrein op de tweede plaats staan. Totaalstand na 36 partijen: Echtp. B. Ofrein 58986; Echtp. J. Spaans 58793; G v/d Slikke-J. Witte 57827, W. Maas-A Bakker 57550; H.de Vries-Co Moonen 57297; G Festen-G.Smit 56631; F. Hopman-R.de Ruwe 56459; R Caspers- K. v Heerwaarden 56261; P en M v. Heerwaarden 56222; W. Koomen-H Snoek 55907. Stand tweede periode na 7 partijen: G. v/d Slikke-J. Witte 12438; P. en M v. Heer waarden 12363, Echtp. J Spaans 12143; H Bakker-C Vinke 11557, H. de Vries-C. Moonen 11469. Met deie smaakvol Ingerichte stand had de WV Texel over belangstelling niet te klagen. De Stichting WV Texel Promotie heeft een goede start van het „beurzen-seizoen" achter de rug. Met succes werd van 20 tot en met 25 november deelgenomen aan de Caravan- en Camping-RAI in Amsterdam. Niet alleen viel de stand van de VVV in de smaak bij de 90.000 bezoekers die in zes da gen de kassa's passeerden, ook het drukwerk vond gretig aftrek. Er was niet alleen drukwerk te verkrij gen over de vakantiebestemming Texel, ook verschillende Texelse cam- pingbedrijven maakten reclame met folders en een dia-presentatie. Uit bij gaande foto blijkt dat de WV de be schikking had over een fraai uitgevoer de stand, opgesierd met een viertal „display-units", waarop de informatie in beeld werd gebracht. Veel mensen kwamen met gerichte vragen over on der meer de bereikbaarheid van het ei land met de boot en de prijzen van de overtocht met auto en caravan, hoe wel er geen sprake was van een va kantiebeurs, was er dus wel degelijk een in vakanties geïnteresseerd publiek op de been, met speciale aandacht voor verblijf per caravan of per tent. Omdat de nieuwe brochures voor 1988 nog niet gereed waren, zijn de namen van degenen die nadere informatie wil den hebben genoteerd, waarna zo spoedig mogelijk tot toezending zal worden overgegaan. Naar de drukwer ken van de participerende campings was eveneens veel vraag. Texelse be drijven die óók met informatiemateriaal of een andere promotionele activiteit in de WV-stand vertegenwoordigd willen zijn op één of meerdere volgende beurzen, kunnen zich tot de WV wenden, tel. 02220-4741. In totaal neemt de WV deel aan elf beurzen, met een geschat bezoekerstotaal van twee miljoen. De eerstvolgende beurs is de Vakantiebeurs in Utrecht (13 tot en met 17 januari!. Vervolgens: „Boot" Düsseldorf (23-31 jan.). Vakan tiesalon Antwerpen (30 jan-7 feb.I, Reisen Hamburg (13-21 feb.), Hiswa Amsterdam (4-13 maart), Vakantiebeurs Brussel (19-27 maart). Camping Essen (19-27 maart) Vakantiesalon Gent (9-17 april), Fietsvakantiebeurs (16/17 april), Voorjaarsvakantiebeurs Luxemburg (7-15 mei). Zo mogelijk wordt deelna me aan een beurs gekoppeld aan een advertentie (campagne) in kranten en tijdschriften. Met betrekking tot „Boot" Düsseldorf is bijvoorbeeld een halve advertentiepagina in een Duits watersportmagazine afgehuurd en wor den o.m. de uitgebreide mogelijkheden door de nieuwe jachthaven gepro moot. Bij de buitenlandse beurzen zal ook de fraaie Texelpromotie-truck een opvallende rol spelen. Een 28-jarige Oosterender heeft be kend een steen te hebben gegooid door een winkelruit enige weken gele den. De politie heeft proces verbaal te gen hem opgemaakt. Je gedrevenheid je liefde en belangstelling voor alles wat je omringde zullen we altijd in ons hart bewaren. Zaterdag 28 november overleed onze lieve man, vader en opa Gijs Oskam, op de leeftijd van 61 jaar. We zullen je verschrikkelijk missen. Agna Oskam-van der Sterre Hannie, Frits en Ciske Sibo Edwin Walter en Ina Schilderend 44, 1791 BH Den Burg, Texel. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 1 decem ber van 19.30 tot 20.30 uur in de vergaderzaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2 december om 14.15 uur op de Oudeschilder be graafplaats, vertrek 14.00 uur vanuit de Doops gezinde kerk. Hij hield niet van zoveel ophef, daarom liever geen bloemen. Veel te vroeg moesten wij afscheid nemen van Gijs Oskam Zijn inzet voor de afdeling was groot. Wij wensen Agna en de kinderen veel sterkte. PvdA afdeling Texel Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze ex-collega Gijs Oskam Zijn vrouw en kinderen wensen wij veel sterkte toe. De medewerklstlers van de gemeente Texel Heel onverwacht is overleden de heer Gijsbertus Aart Oskam Wij gedenken met dankbaarheid de inzet die hij gedurende de periode 1 juni 1946 tot 1 juni 1986 voor onze gemeente heeft getoond. Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit verlies. Het gemeentebestuur van Texel P. A. Zoon A. Schipper secretaris burgemeester Met gevoelens van grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons dagelijks bestuurslid Gijs Oskam Zijn grote inzet en betrokkenheid bij het oude renwerk in de regio en in het bijzonder op Texel zullen wij node missen. Zijn vrouw, kinderen en verdere familie wensen wij veel sterkte dit verlies te dragen. Bestuur Regionale Stichting Welzijn voor Ouderen Werkcommissie Welzijn voor Ouderen Functionarissen en medewerkers Tot ons leedwezen vernamen wij het overlijden van ons trouw medelid Gijs Oskam In onze gedachten zal hij blijven voortleven als een enthousiast en beminnelijk mens. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kin deren bij dit grote verlies. Zanggroep Oude Volksliedjes van de Historische Vereniging Texel Tot onze ontsteltenis vernamen wij het overlij den van Gijs Oskam Gijs Oskam was sinds 19 maart 1985 bestuurslid van de bestuurscommissie Schouwburg De Kampanje. Wij verliezen in hem een uitstekend en zeer ge waardeerd bestuurslid. Namens de bestuurscommissie van De Kampanje, Den Helder drs. J. M. van Eeden, Voorzitter In dankbare herinnering nemen wij afscheid van de heer G. A. Oskam Met grote inzet en belangstelling werkte hij mee aan de groei en bloei van onze muziek verenigingen. Fanfarekorps Door Eigen Kracht - Den Hoorn Chr. Muziekvereniging Excelsior - Oosterend Koninklijk Texels Fanfarecorps - Den Burg Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer G. A. Oskam Op sociaal-cultureel terrein heeft hij veel voor ons betekend. Bestuur: St. Ondersteuning Welzijnswerk en personeel St. Muziek- en Dansschool en directeur en docenten St. Jeugd- en Jongerenwerk en personeel St. Vormings- en Ontwikkelings werk St. Kunst, Kuituur, Hobby en Amat. Kuntbeoefening Beheerscie en beheerders Samenwerkingsorgaan van de dorpscommissies op Texel Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van de oprichter en voorzitter van on ze vereniging Gijs Oskam Zijn grote inzet en zijn betrokkenheid bij de historie van Texel zal ons inspireren in zijn voetsporen verder te gaan. Wij zullen hem erg missen. Wij wensen Agna en de kinderen heel veel sterk te toe om dit grote verlies te dragen. Bestuur en leden van de Historische Vereniging Texel Met ontsteltenis hebben wij kennis moeten ne men van het overlijden van Gijs Oskam Zijn warme persoonlijkheid laat een diepe indruk na. Met ontembare energie zette hij zich in voor ons werk. Zijn voorzitterschap van onze vereniging heeft helaas maar kort geduurd. Medewerkers S.O.S. Wereldwinkel

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 3