rsttoernooi weer et veel profteams dRob de W komt zeker Tapdans/es sloeg aan Redelijk alternatief Bowlingverlies voor topteams Voetbaluitslagen isketballcompetitie: utje wedstrijdleiding Booreiland naar Helderse haven Gelijkspel voor Texelse Boys Contributie van Groene Kruis niet verhoogd I InSDAG 1 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT Jeennette Verschure vond dat het de moeite waard was geweest om naar Texel te komen organisatie betreft het een heel sterk team, dat naar wordt gehoopt meer van zich zal doen spreken dan de Itali aanse ploegen die de laatste jaren het buitenlandse tintje aan het kersttoer nooi gaven. In totaal nemen dus tien teams deel aan het tweedaagse sportspektakel in sporthal Ons Genoegen. Dat zijn er twee minder dan vorig jaar. De organi satie was bezig om voor vier teams die vorig jaar beneden de verwachtin gen bleven, aantrekkelijke vervangers te vinden. Mocht het niet lukken om vier van dergelijke teams op de been te krijgen, dan zou men kunnen over wegen het aantal terug te brengen tot tien. In later stadium bleek dat echter zelfs een noodzaak. Financieel was het niet haalbaar om twaalf teams met aanhang onder te brengen: door ver hoogde verhuurprijzen bij een der appartementenhotels. Voor organisator van het eerste uur Aad Blom is het tiende kersttoernooi wellicht zijn laatste. Blom is momen teel voorzitter van zowel Gamma als SV Texel en ondervindt dat deze com binatie niet gemakkelijk is. Hij is daar om van plan de voorzittershamer van Gamma terzijde te leggen. Maar wel licht is er een constructie te bedenken waarbij de organisatie van het kerst toernooi wordt losgekoppeld van het bestuurswerk bij Gamma. In dat geval zou Blom ook volgend jaar weer bij de organisatie betrokken kunnen zijn. Samen met Wim Koorn ging hij de af gelopen maand op pad om het deelne mersveld samen te stellen, contracten af te sluiten, voor scheidsrechters te zorgen en sponsors aan te trekken, bij gestaan door Gamma-penningmeester 'Cees Goslinga. Hoofdsponsor Nationa le Nederlanden (op Texel vertegen woordigd door Assurantiekantoor Siem Bremer) liet al in een vroegtijdig stadi um weten de sponsoring te staken. De heer B. Rab, eigenaar van clubsponsor Bouwmarkt Gamma, stond echter ga rant voor voortzetting van het toer nooi. De nieuwe hoofdsponsor is hier mee Rab Beheer BV geworden. Maar naast deze inbreng moesten de organi satoren nog vele duizenden guldens zien los te krijgen bij andere voetbal liefhebbende bedrijven, om alles finan cieel rond te krijgen. Het toernooi wordt gehouden op zon dag 27 en maandag 28 december, dus na de kerstdagen. De eerste dag be ginnen de wedstrijden om half elf en duren tot half zeven. De tweede dag begint de eerste wedstrijd om twaalf uur en is de finale om negen uur afge lopen. De volleybal-demonstratie van de eerste dag is vervangen door een wedstrijd van een Gamma- juniorenteam tegen een selectie van andere Texelse zaalvoetbaltalenten van twaalf tot veertien jaar oud. Het top- volleybal van vorig jaar was bij de or ganisatie zeker in goede aarde geval len, maar mede omdat de demonstra- tie teveel tijd in beslag nam, heeft Zaterdag 28 november 1987: KNVB, afdeling Noordholland: Meervogels-SVO/Z 2-0 SVO/Z 2-Volendam 5 1-13 Junioren: HRC B2-Tex.Boys B1 1-2 Zeemacht B1 -Texel B1 3-2 Texel B2-De Koog BI 5-0 Texel C2-LSVV C1 1-5 HCSC 2-Oosterend Cl 1-7 Texel C1-Tex.Boys Cl 7-1 Pupillen: Texel D2-Tex.Boys D1 1-4 Oosterend D1-ZDH D1 2-1 Tex.Boys E1-Texel El 4-0 Tex.Boys E2-ZDH E1 5-3 Texel E2-Oosterend El 11-3 Texel F2-Texel F1 afgelast Tex.Boys F1-Oosterend F1 1-9 SVC F1-ZDH F1 afgelast Zondag 28 november 1987: KNVB, vierde klasse: Alkmaarse Boys-Texel 2-3 KNVB, afdeling Noordholland: Dirkshorn-ZDH Oosterend-DESS Tex.Boys-Schoorl Texel 2-Wieringerwaard 2 Tex.Boys 2-ZDH 2 Texel 3-Helder 6 Helder 7-Texel 4 Petten 5-Oosterend 2 Junioren: Hollandia A2-Texel A1 Tex.Boys A1-Geelzwart Al Dames: Oosterend-Tex. Boys Recreatie: Tex.Boys-De Koog Oosterend-Texel tiende kerst alvoetbaltoernooi van z.v.v. Gam- zal weer zijn voorzien van een ate professionele inbreng. De Ift van het deelnemersveld staat uit selecties van clubs uit - en eerste divisie, en ook bij de Brige clubs zullen bekende prof- etballers en oud-spelers zijn te wonderen. Bijzondere aandacht at uit naar het optreden van Rob Wit (Ajax), die na zijn hersen- aeding van verleden jaar keihard zijn rentree op de Nederlandse Iden werkt. voormalige linksbuiten van Ajax en Nederlands elftal komt uit in een Stars-team, dat wordt gecoached or zijn schoonvader, de heer Van oijen. De Utrechtse dribbelaar krijgt dat team gezelschap van een aantal renommeerde voetballers zoals John p, Wim van der Horst, Gerard van Lem en André Staffleu. Het team mt de stand in" voor de profclubs ■echt en Haarlem, die om beurten lesten afzeggen. Het definitieve alnemersveld ziet er als volgt uit: de divisieteams Feijenoord (met de isatie van het vorige toernooi Reg- Blinker), PSV (met jonge belofte- Ie spelers, en wellicht een vedette het eerstel, FC Den Bosch en Vo- idam, de ongeslagen koploper van eerste divisie RKC, de winnaar van twee voorgaande edities Irma la iuce (met het puikje van het Noord- landse zaalvoetbal), Oost-Nederland st oude bekenden als Hiddink, Leo Veen en Van der Leij), thuisclub mma en een nieuw gezicht: Vego beljana uit Joegoslavië. In dit team ilen voetballers die in de Joegoslavi- le eredivisie uitkomen en door de itbalbond in de nationale zaalvoet- electie zijn gekozen, igelijk komen spelers van dit team lend jaar uit in het team dat Joe- |lavië vertegenwoordigt op het Eu- ies kampioenschap zaalvoetbal, lens de informatie van de toernooi- eerste wedstrijd, tussen Samen Gollards en The Wombats, was enlijk al gespeeld op 2 oktober, ar was door een foutje van de dstrijdleiding opnieuw vast- iteld. Zodoende geldt deze dstrijd al voor het tweede deel de competitie. Wombats beginnen steeds sterker pelen en daarom had de tegen- ider wat meer moeite dan de ite keer. The Wombats vergaten ter, net als sommige andere teams, lal eens dat ze ook dames in het hebben. Zo ontstond er vaak een igen 3 situatie. Anders hadden ze schien wel kunnen winnen. Voor daarop volgende wedstrijd kwam Paracentrum tegen Team XI het op. En als het wederom massale gestroomde publiek dacht dat Team afgeslacht zou worden, hadden ze goed mis. De dames van Team XI en in topvorm en scoorden veelvul- De heren van dit team scoorden de meest schitterende manieren, tussen de knieën vandaan, achter oren, noem maar op. Ze konden ter ook niet op tegen de haarscher- icores van Paracentrum. G.V.T. dat voldoende wisselspelers begon, tegen Mantje Sport (zonder wis- duidelijk de langste adem. Een k opgaande strijd, met een ij- terke verdediging van beide kan een zeer aantrekkelijke Istrijd, waarbij het hogergeplaatste itje aan het korste eind trok. Bij de >te wedstrijd werd het stil in de ledereen ging er eens even goed zitten. Het zeer geroutineerde n van Pilaar 1 trad aan tegen rtshop Texel. Sportshop Texel leid ie eerste helft maar wist dit toch indelijk niet vast te houden. Pilaar luwde een voorsprong op maar de sren kwamen terug, mede doordat speler van Pilaar 1 geblesseerd uit- Sportshop Texel had op dat mo il kunnen winnen. Maar omdat mige spelers te veel show hadden weinig degelijkheid, behaalde Pi- 1 een nipte overwinning. Pilaar 1 >udt daardoor haar ongeslagen positie, gramma 4 december: Ou. S1 Gollards- Pilaar 1 3 u. The Wombats-Team XI 0 u. Vespertina-The Jump u. Sportshop Texel-G.V.T. iflan: Wombats-SI Gollards 17-22; Hntrum-Team XI 50-24, Mantje Sport-GV.T 1 Sportshop Texel-Pilaar 1 25-26. f na 12 weken: 1 Pilaar 1 8-16; 2 Paracen- 6-14; 3 Sportshop 8-12; 4 Mantje Sport 5 Pilaar 2 7-8; 6 SI Gollards 8-8; 7 Vesper- '■6, 8 G.V.T. 8-6; 9 Wombats 7-4; 10 Teem 111 The Jump 7-0. men voor wat anders gekozen. Een demonstratie tussen twee prof- basketballteams, zoals vorig jaar werd geopperd, bleek financieel niet haal baar. Twee scheidsrechters zijn bekend van vorig jaar: de heren Wijnstra en May ers. Voorts geeft voor het eerst een eredivisie-arbiter acte de presence: Jaap van der Niet, die vorige week op de internationale lijst werd geplaatst en nu dus Europacup-wedstrijden en interlands mag fluiten. Ook in het zaal voetbal heeft deze scheidsrechter een goede staat van dienst. Tijdens de tweede toernooidag strijden jeugdvoetballers van de Texelse veld- voetbalverenigingen weer om de Bap Geel-penaltybokaal. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan. In Den Burg zijn kaarten verkrijgbaar bij de volgen de adressen: Boon zuivelhandel, Mantje Sport, Sportshop Texel, Snackbar Parkstraat; Oudeschild: Bouwmarkt Gamma; De Koog: Meermarkt. De kaarten kosten f6,50 per dag, er zijn geen passe partouts verkrijgbaar. Sinds zaterdag ligt voor de rede van Texel weer een booreiland, de Trans- Ocean 7. Het gevaarte zal daar niet blijven, maar binnen enkele weken naar de haven van Den Helder worden gesleept waar het ligplaats zal krijgen aan de onderzeebootsteiger. De heren B. Huyberts en P. van de Steen uit Boxtel kregen van hun respectievelijke echtgenotes een geschenk in de vorm van een driedaags hotelarrangement op Texel, het zogenaamde ,,juttersar- rangement". De in dit arrange ment opgenomen tocht met een jutter over het Texelse strand kan echter niet meer worden aangebo den omdat strandjutter Cor Ellen daarvoor niet meer beschikbaar is, maar Huyberts en Van de Steen namen genoegen met een door VVV-directeur J. Dekker bedacht alternatief: in plaats van een voet tocht over het strand, een tocht met een door paarden getrokken rijtuig over Texel. Daarvoor werd een beroep gedaan op koetsier Gerrit Coevert die er zaterdag een mooie tocht van maakte: vanaf het logeeradres hotel Tatenhove via de Dennen en de duinen naar paal 9 en vandaar via Zuidhaffel en het Hogeberg-gebied naar Den Burg. Voor de in het rijtuig stilzit tende gasten was het tamelijk fris, maar Coevert had een fles Kleintje van Gert" aan boord ge nomen en dat bleek kouverdrij- vend en stemmingverhogend te zijn. De gasten waren in elk geval uiterst tevreden, zodat de VVV nu overweegt dergelijke tochten a/s vaste mogelijkheid op te nemen in het arrangementenprogramma. Zeer enthousiast waren de deelnemers aan de tapdansinstructie die zondag in de Ferrever werd gegeven door Jean- nette Verschure. De zaal was aange kleed met een overvloer uit het Eier- landse huis in De Cocksdorp en ge leende bloemstukken van Eureka. Pia nist Peter Beemsterboer verzorgde de begeleiding op de piano van Texel Jazz uit café de Pilaar. Er werd hard gewerkt door de dansliefhebbers. Jeannette Verschure verklaarde na af loop dat het de moeite waard was ge weest om helemaal naar Texel te ko men. Alle cursisten waren voorzien van tapijzers onder hun dansschoenen. Dat was te danken aan de medewer king van Mantje. De introductieles was gesponsord door GVT. Een eventueel vervolg in de vorm van geregelde les sen hangt af van de reacties die ko men op deze eerste kennismaking. Wie er iets over wil zeggen kan bellen naar Ina Platte, tel. 02220-2122. Evenals de wedstrijd in Schoorl be reikten de Texelse Boys ook nu een 3-3 eindstand. Was het toen Schoorl dat in de laatste minuten gelijk wist te maken, nu moesten de Boys alles nog even uit de kast halen om er vlak voor tijd nog een gelijkspel uit te slepen dat, gezien het vertoonde spel in die tweede helft, nauwelijks nog verdiend was. De Boys waren weer niet compleet, want naast Paul de Gra ve moesten ze het nu ook doen zonder Ronald v/d Wetering die in de zaal een gebroken neus had op gelopen. Noodgedwongen moest Alfred Bakker, normaal in de spits spelend, nu de rechterflank verde digen wat hem niet slecht afging. De Boys begonnen aarzelend maar wisten zich gedurende de eerste helft toch verschillende uitstekende kansen te verschaffen. Al na twee minuten kwam Eddy Barhorst alleen vrij voor het Schoorl doel, maar schoot in de handen van de doelman. Na een kwar tier spelen kwamen de Boys toch op voorsprong. Een verre pass bereikte Erik Schneider die Bert Witte op maat bediende om de Schoorl doelman het nakijken te geven. Dezelfde speler had in dezelfde minuut voor 2-0 moeten zorgen. Goed vrij gespeeld had hij de hoek voor het uitzoeken maar gaf de Schoorlkeeper met een slap schot de gelegenheid de bal met zijn voet tot hoekschop te werken. In zo'n zelfde si tuatie werd na een half uur spelen de voorsprong wel uitgebreid. Weer wist Witte de bal niet voorbij de Schoorl- doelman te krijgen, maar hij kreeg de terugspringende bal weer onder con trole en gaf het leer goed aan Frank de Grave die vervolgens zeer beheerst voor 2-0 kon zorgen. Met nog vijf mi nuten. te spelen leek het erop dat de Boys met die redelijke 2-0 voorsprong konden gaan rusten. Dat pakte echter anders uit. Schoorl zat ook niet stil en uit een hoekschop wist aanvoerder Walpot de bal, vol op de wreef, on houdbaar achter keeper Kees Kooy te schieten. In de tweede helft was het de beurt aan Schoorl om de toon aan PAGINA 9 Tijdens de woensdag/donderdag league was het opvallend dat de gerenommeerde teams grote ne derlagen leden. Tabakshop 't Cen trum werd met 4-1 van de baan ge blazen door de altijd sportief spe lende dames van Strandplevier 2. Het op een gedeelde eerste plaats staande IBS won met klein verschil van Strandplevier 1, dankzij Dennis Beumkes die bijna een 800-serie neer wist te zetten Bij de Cham pion Sisters gooide Hanneke Veld man als een ware kampioen en het CBK ging dan ook teleurgesteld naar huis. Een gezellige wedstrijd was het tussen DX 11 en Rentenaar Opel die de match winnend af wist te sluiten dankzij Siem Bakker die de gelederen weer was komen versterken. Dat De Koogel nu met twee man speelde was in het voordeel van de Spare Ladies en Marry Zegers nam haar kans waar met een knappe 594-serie. Eldorado was deze keer goed op dreef. Jan Mantje produceerde een dikke 200-game en Ton Witte en serie van 758. Pech voor het Kwartet, dat ondanks een 183-game van Rina Drijver geen poot aan de grond kreeg. Linda Eelman gooide leuk voor Tabakshop 't Cen trum 2 en gunde Stark en Co maar één punt. Hotel de Weal deed het zeer zwakjes en de Sommeltjes kregen alle punten zonder er al te veel moeite voor te doen. Angeline Dekker scoor de een 161 game voor BTS 2 en kon het ook al zwak spelende Metro team alle punten afhandig maken. Dubbel E1 had dit keer een goede kracht aan Yvonne Lasthuizen en het Y Team moest het onderspit delven, dit on danks een sublieme boogbal van Rob van Heerwaarden. De dinsdagavond blijft de avond van de grote klappen. Hoewel Snackbar Nikadel maar met twee man stond te spelen haalde het toch alle punten bij Slagerij De Boer weg. Frans Hopman sr. gooide zeer constant en won dan ook met groot verschil voor zijn team van BZP. Ook Top Oldies tegen de Pindrillers werd met 5-0 afgesloten, dit mede dankzij Kees Keyzer die een 236-game neerzet te en zo de aanzet gaf voor een team score van 632. De damestrio-league is elke week weer een feest apart. Ook nu vroeg uit de veren en weer op de baan met sterke koffie bij de hand gooide Tinie Groenhof een goed ge middelde voor Klavervier en gaf hier mee De Prins het nakijken. De T-fords gaan net als elk jaar weer uitstekend. Met een sterk spelende Janie Eelman werd Tabakshop Mets van de baan ge veegd. Een zeer spannende wedstrijd was het tussen CCM en de Lollipops, die uiteindelijk resulteerde in een 2-2 gelijkspel. Patrick van Leeuwen en Jef- fry Kooger gooiden zeer constant in de Jeugd-league voor de Texelsche Wol Onderneming, en de 3-1 overwin ning op Strandplevier 3 was dan ook verdiend. Menno Schuil starte met een 153-game voor IBS 2 en Ingrid Witte sloot haar serie af met een mooie 168-game een 2-2 gelijk spel. Uitslagen: Woensdag Donderdag league Sommeltjes-Hotel de Weal 4-1; Tabakshop 't Centrum 1-Stark en Co 4-1; BTS Hordifood 2-De Metro 5-0; Dubbel El-Y Team 4-1; Eldo rado Kwartet 5-0; Spare Ladies-De Koogel 4-1. Rentenaar Opel-Dx 11 3-2; Champion Sisters-CBK 4-1; IBS-Strandplevier 1 3-2; Strandplevier 2-Tebakshop 't Centrum 4-1. Dinsdagleague: BTS Hordifood 1-BZP 5-0. Snackbar Nikadel-Slagerij de Boer 5-0; Top Oldies-Pindrillers 5-0 Damestrioleague Lollipops-CCM 2-2; T Fords-Tabakshop Mets 3-1; Klavervier- De Pins 3-1 te geven. Ongewild werkte Boyskeeper Kees Kooy daar aan mee door al na een paar minuten de bal, na een on gevaarlijk schot vanaf de zijlijn door J. Stigt, door zijn handen te laten glip pen. Bij de Boys wilde niets meer luk ken en Schoorl rook de kans om hier de volle winst weg te halen. Kansen om dat te bereiken kregen ze genoeg maar evenals de Boys in de eerste helft weigerden nu de Schoorlianen om die kansen in doelpunten om te zetten. Het laatste kwartier werd weer een complete wedstrijd met nog een spannend slot. De Boys wisten elkaar weer te vinden en daarmee ook het Schoorldoel. Teveel aandringen werd ze echter noodlottig want na een snel le uitbraak wist R. van Dijk Schoorl aan een op dat moment verdiende 3-2 voorsprong te helpen. De Boys had den toch nog wat over om de helft van de winst thuis te houden. Een Goed genomen hoekschop door Kees van Heerwaarde werd door Bert Witte uitstekend met het hoofd benut en was de Schoorlkeeper kansloos. Op de woensdag gehouden algemene ledenvergadering is vastgesteld dat de contributie van het Groene Kruis op F43,— per jaar blijft en niet wordt ver hoogd, ondanks dst de bijdrage die aan het rijk moet worden betaald met twee kwartjes is gestegen. Bestuurslid- secretaresse mevrouw Joustra-Kooger is afgetreden. In haar plaats Is dokter R. van der Bent benoemd. Als alge meen bestuurslid is gekozen H. J. Snijders.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9