F \.C. van Heerwaarden succesvol jdens vogeltentoonstelling >xt.- asketballteam Mareis verloor 'Ortvissersnieuws Voetbalprogramma Evert Koopman bij veldrit ongenaakbaar Eilandcompetitie Volleybal Tevoko-dames wonnen weer van concurrentie Tafeltennisers tevreden over toernooi Baanrecord voor bowler Veldman in Amsterdam Hoofd milieuafdeling naar Den Haag 'j 1 W i f--, flF Ijskast in brand Verleende bouwvergunningen Bespreking onderzoek resultaten akkerbouw SIRE R 1 1IJDAG 4 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 13 jaren 283: dens de 19e tentoonstelling van gelvereniging ,,Op eigen wie- n", die vrijdag, zaterdag en zon- g in d'Ouwe ULO werd gehou- was een gevarieerde collectie n meer dan tweehonderd vogels zien. De omvangrijke verkoop n vogeltjes bleek voor velen een imulans om langs te komen en verkoopklasse liep dan ook als in trein. Voorafgaande aan de vo- Ishow hadden keurmeesters van vaste wal een keuring [gevoerd. ize had het volgende resultaat: oep kanaries: Eigen kweek kam den met postuur kanarie: Gloster, I: (90 pnt.) en 1e prijs met Gloster dkop (90 pnt.): A.C. van Heerwaar- i uit Den Hoorn. naries openklasse: 1e prijs (88 I, 2x): N. Boon uit De Cocksdorp; prijs (88 pnt): J.G. Smit uit Den fl oep Tropen: Eigen kweek, kam- len met Blauwfazantje (90 pnt.) en prijs met Mozamb. Sijs (89 pnt): W. (ker uit Den Burg. 1e prijs: met Ja- ïse nachtegaal, eigen kweek (89 H. Naumann uit Den Hoorn en en 2e prijs in de open klasse (90 en pnt) prijs met Witte Rijstvogel (89 I, eigen kweek: B. Koning. Ie prijs it damesbasketballteam De Ma- s kwam in Den Helder uit tegen lC/Noorderhaven. Al gauw bleek beide teams goed aan elkaar «aagd zouden zijn en dat bracht nodige spanning. Door een goe- tactische opbouw in de aanval JBC/Noorderhaven al in het rste kwartier een aardige voor rong op te bouwen. Stand op moment 12—5 voor JBC/NH. liet het Loonbedrijf Grisnigt- im niet toe, en ook zij toonden laf dat moment hun kunnen. val met veel '3-punters probeerden het puntenverschil te verkleinen, hen aardig lukte, want bij rust Iden zij nog slechts 4 punten ach tend (16-12). Met de gedachten 7NH toch nog te kunnen verslaan, ion de 2e helft zeer goed. Er werd oi samengewerkt door de dames loonbedrijf Grisnigt en mede door sterke man-to-man (woman to man) verdediging op één van de 1/NH-speelsters, werd er hard ge kt aan de puntenstijging. Na 10 mi- en speeltijd in de tweede helft was »g maar één punt achterstand 21). Heel leuk spel was het tot lat moment. Helaas viel toen plot- ig het ritme weg bij de Texelse da- Zelfs een time-out en diverse «Is konden het team niet in het ritme terugbrengen. Heel erg, li het laatste kwartier scoorden zij meer, terwijl JBC/NH hier wel ig mee door ging. De Texelse da- werd de lust een beetje ontno- doordat dat de scheidsrechters streng voor hen floten. Dat was 'Urlijk terecht maar dan moet dat de tegenpartij ook gebeuren. En ontbrak er nu juist aan. Voor Texel den er elf persoonlijke fouten geno- tegen vijf persoonlijke fouten de tegenpartij. Hieruit blijkt de jdigheid van de scheidsrechters, rner, want dit kwam de sportiviteit ten goede. Na 50 minuten speel berd de wedstrijd met de stand 34-21 afgefloten. Puntenver- i: R. Zijm, 4 punten; K. Zegers, 3 en; S. Dotinga, 7 punten, R. Gris- 2 punten, Y. van Leeuwarden, 2 en en J. van Tunen, 3 punten. sinterklaaswedstrijd op de Af- lijk werd deelgenomen door 125 ■s uit alle delen van Nederland. Er ook goed gevangen in drie uur In Hippolytushoef vond de prijsui- »g plaats: Ie. P. Vink uit Den Hel- 360 cm); 2e. J. Langedijk uit Al- erdam (305 cm); 3e. Mej. M. Rijs- •t Bergen op Zoom (221 cm); Cor Huisman van Texel (6 vissen, im). Huisman was de enige Texel- Sser die in de prijzen viel. De st van de andere Texelaars: Her- Boks (4 vissen, 116 cm), Wim kperlo 3 vissen, 92 cm) en Paul sgen (3 vissen, 79 cm), istvolgende wedstrijd van de 'erserie is zondag, aanvang 8.30 Sli de Ottersaat. open klasse met Staalvink (90 pnt.): G. Stolk. Groep Duiven, kwartels en Parkie ten: kampioen eigen kweek: A.C. van Heerwaarden met Chinese dwerg kwartel (90 pnt.). 1e prijs P. Kingma uit 't Horntje met Grasparkiet, eigen kweek (90 pnt.). 1e prijs open klasse: Jn. Huisman uit Den Hoorn met Valkparkiet (90 pnt.). Zaterdag 5 december 1987 KNVB, afdeling Noordholland: DZS-SVO/Z, 14.30 uur Volendam 5-SVO/Z 2, 14.30 uur Junioren: HCSC A2-Oosterend Al, 11.00 uur Watervogels B1-ZDH BI, 13,00 uur HRC B2-Texel BI, 13.00 uur Watervogels B2-De Koog B1, 13.00 uur Texel C2-Bergen Cl, 10.30 uur W.meer C1-Oosterend Cl, 13.00 uur Pupillen: Tex.Boys D1-ZDH Dl, 12.00 uur ZDH E1-Tex.Boys E1, 12.00 uur Texel E1-Tex.Boys E2, 10.30 uur De Koog ETTexewl E2, 12.00 uur De Koog F1-Texel F2, 11.00 uur ZDH F1-Tex.Boys F1, 11.00 uur Zondag 6 december 1987: KNVB, vierde klasse: DTS-Texel, 14.30 uur KNVB, afdeling Noordholland: De Koog-ALC, 14.00 uur KSV-ZDH, 14.00 uur Schellinkhout-Oosterend, 14.00 uur Alw. Forward 4-Texel 2, 11.00 uur HRC 7-Texel 3, 10.00 uur WGW 6-Oosterend 2, 14.30 uur Helder 6-De Koog 2, 12.00 uur Junioren: Texel A1-Hollandia T Al, 11.30 uur Dames: Watervogels-Tex.Boys, 14.00 uur Tijdens de zaterdag gehouden veldrit was het Evert Koopman die, op Ri chard Koopman na, het hele veld op één of meerdere ronden zette. Richard kon de eerste drie ronden nog bij Evert blijven maar moest hem toen laten gaan. Theo Boom die aanvankelijk derde was, werd later ingelopen door Tijmen Wit en Paul van Arnhem. Si mon Appel wist Niels Jimmink en Wil lem Keizer net voor te blijven. De vol gende verldrit is zaterdag om 15.00 uur in De Dennen op het parcours achter Fonteins nol aan de Heidevlakweg. Uitslag: 1 Evert Koopman; 2 Richard Koopman, 3 Tijmen Wit; 4 Paul van Arnhem; 5 Theo Boom; 6 Si mon Appel; 7 Niels Jimmink; 8 Willem Keizer; 9 Jos Huisman; 10 Jacco Vinke. Programma dinsdag 8 december Veld A Mannen: 18.30 u. Watersch.-Gemeente Th.hoeve 19.05 u. Th.hoeve-40 Gemeente 19.45 u. Mantje Sport-Versluis 40 plus 20.25 u. AH-Paal 9 Versluis 21.05 u. Sup. Maas-Gr. Slock AH 21.45 u. DGM-Paal 28 Super Maas 22.25 u. Kobeko-Cocky's kap. DGM Veld B Vrouwen en Mannen: 18.30 u. Casino-Wass. Best Visserb. 19.05 u. Visser BrMeermarkt Wass. Best 19.45 u. Klif 23-Retsina Meermarkt 20.25 u. Smash '68-DA Klif 23 21.05 u. SI, S. de Boer-RWS BCT Nis. 21.45 u. AutocentrrBCT Nissan RWS 22.25 u. Haarstudio-Seg. Eelman Autocentrale Veld C Vrouwen: 18.30 u. Samen 1-Antiekh. Haarstudio 19.05 u. 7 ProvrHaarstudio Antiekhuisje 19.45 u. Vinke-Sportshop 7 Provinciën 20.25 u. Durper Drup-Lindeboom Vinke 21.05 u. Westerl.-Taveerne Durper Dr. 21.45 u. Zegei mode-Mantje Taveerne 22.25 u. Gr. Slock 1-Molenkoog Mantje Uitslagen 1 december Mannen: Graaf Sp- Mantje 0-2; Teso-Auto centr 0-2; Haarstudio- RWS 0-2; 12 Balcken-AH 0-2, Gr. Slock-Nissan 1-1; Paal 28-Molenkoog 0-2, DGM-Kobeko 0-2; S de Boer-Waterschap 0-2; Tasiel-Seg./Eelman 0-2. Vrouwen: CVI-Wasserij Best 2-0; Klif 23-Visser bouw 2-0; WGW-Samen 1 2-0, Leijdekkers-Casino 1-1; Retsina-Sportshop 0-2; Grooten Slock 2-DA 0-2; Ass. Bremer-Drog. Mets 2-0; Gr. Slock 1-Lindeboom 1-1; Westerlaken-Zegel Modes 1-1; Taveerne- Molenkoog 1-1 en Vinke-Haarstudio 2-0. Door ook hun tweede concurrent HCSC 2, met 3-1 te verslaan heeft Tevoko dames de koppositie in de regio (Ie) klasse verstevigd. Moest vorige week Juvoc 1 er al aan ge loven, nu was ook HCSC niet op gewassen tegen een verassend sterk en flexibel dames 1. Toch hadden de dames van Tevoko duidelijk problemen met het trage, kor te spel van de oude garde uit Den Helder. HCSC liep uit naar 2-15 in de eerste set, doordat Tevoko zich mee liet slepen. Geschrokken door dit ver lies stelde Tevoko orde op zaken: 15-5. Toch ging Tevoko niet door. Pas bij een 2—11 stand greep Dames 1 terug naar de eigen ruime aanval met een goede verdediging dicht achter de ei gen aanvalsters. HCSC kon niet anders dan toezien hoe met 15-11 de set we derom naar Tevoko ging. De vierde set ging gelijk op, maar met goed aan- valspel werd de 3-1 winst binnen ge haald. De stand aan de kop is nu: 1. Tevoko 1 9 - 27 punten; 2 Juvoc 1 9 - 23 punten; 3. HCSC 2 9 - 22 pun ten en 4. De Boemel 9 -21 punten. Ook afgelopen maandag speelde da mes 1, nu tegen WSOV met 15-7 en 15-8 werd de 3-0 winst mee genomen. Op 12 december nog één wedstrijd voor de „winterstop" n.l. tegen PK '72. Heren 1 Heren 1 zag een redelijk goede wedstrijd tegen Export wederom zon der punten afgesloten. Met 1-3 werd verloren van deze nummer vier. Het vasthouden van een voorsprong kost Zaterdag en zondag werden in Noordscharwoude de open landelij ke kampioenschappen tafeltennis gehouden. De eerste dag voor de jeugd, de tweede dag voor de seni oren. Het was een sterk bezet toer nooi. Bram Spitzer en Silvio Roest kwamen in het dubbelspel uit, maar de tegenstanders waren te sterk. Ook hadden beide spelers in hun enkelspel te sterke tegenstan ders. Ze boden wel goed tegen stand en speelden nog een enkele driesetter maar winst zat er voor Bram Spitzer en Silvio Roest niet in. Alex Bakker dubbelde samen met Nico Dapper. Ze hadden een zware poule met 1e en 2e klas spelers (zelf spelen ze 4e klas). Toch wisten ze zeer knap twee partijen op hun naam te brengen en eindigden op een tweede plaats in hun poule. In het enkelspel had Alex Bakker ook weer een zware poule indeling. Bij de jeugd gaat dit naar leeftijd. Hij moest tegen vijf hoger spe lende jongens. Toch wist Bakker door zeer goed aanvalspel drie partijen te winnen. Hij verloor van een tweede klasser in drie sets en van een jongen die zelfs landelijk C speelde verloor Bakker met 21-13 en 21-14. Nico Dap per heeft nog niet veel wedstrijderva ring. Hij heeft nog maar twee compe titiewedstrijden gespeeld maar het is duidelijk dat hij een talent is. Dat be wees hij op het toernooi. In zijn poule van zes spelers werd hij ongeslagen eerste. Hij kwam hierdoor in de halve finale terecht. Hij verloor deze partij met klein verschil en speelde om de derde prijs. Hij verloor de eerste set. De tweede set ging ook niet goed, maar halverwege ging het beter en hij won de tweede en de derde set. Zo behaalde Nico Dapper een schitteren de derde prijs. Dubbelspel De senioren Lieuwe van der Veen en Fred Mosk kwamen voor de eerste maal uit in de G-klasse. Er werd eerst door hen gedubbeld. Ze kwamen uit in een poule van vijf. De eerste twee wedstrijden werden gewonnen. De derde partij ging in twee sets verloren. De laatste partij herstelden ze zich en wonnen in drie sets. Mosk en v.d. Veen gingen door naar de halve finale. In de derde set stonden ze achter met 11—2 en 20—16 maar trokken aan het langste eind met 20-22. Zodoende kwamen ze in de finale terecht. Dat werd ook een zeer spannende drieset ter die door Mosk en Van der Veen met 21-18 in de derde set werd gewon nen. Dat betekende een niet- verwachte eerste prijs. Het enkelspel van Mosk begon met twee verliespartijen. De volgende twee partijen won hij in drie sets. De vijfde partij verloor Mosk in twee sets en de zesde en laatste partij won hij schitte rend in drie sets. Hij eindigde hiermee op een vierde plaats in een poule van zeven mensen. Lieuwe van der Veen had een zware poule van ook zeven mensen. Hij was echter zeer goed op dreef en won de ene na de andere partij. De laatste twee partijen waren de zwaarste, maar hij won ze knap in drie sets. Zodoende werd Lieuwe van der Veen eerste in zijn poule en ging naar de kwartfinale. De krachtten raakten echter op en hij werd uitgeschakeld met 21—19 en 21—15. Toch waren de sporters van Te- tak uiterst tevreden over de behaalde resultaten. teveel concentratie en kracht en dus ook punten. De verbeterde training somstandigheden beginnen langzaam hun effect te krijgen en ook de twee jonge spelers van Heren 1 Martin Ca- dee en Simon Troost blijken volwaardi ge eerste teamaanwinsten te zijn. Mis schien dat de eerstvolgende wedstrijd (19 december, thuis tegen Wognum, 15.00 uur) het tij kan doen keren en er weer eens drie punten aan het magere totaal van vier punten uit acht wedstrijden kan toevoegen. Dames 2 speelde een spannende wedstrijd tegen Grumma Seahawks 2, dat over de langste adem beschikte: 3-2 voor Grumma. De eerste 2 sets (15-10 en 15-12) waren voor Tevoko, maar toen was de puf eruit. Stand in de 2e klasse: 1. Tevoko, 20 punten; 2. HCSC 4, 20 punten en 3. Grumma-Seahawks 18 punten. Zowel Tevoko 2 als Grumma-Seahawks moeten nog tegen HCSC 4 dus span ning genoeg Heren 2 zag de wedstrijd in verband met het verstrijken van de huurtijd af gebroken om 17.10 uur in De Slenk bij een 2-1 achterstand op Grumma Sea hawks 4 (15-9, 15-9, 15-7) en zal nog eens aan de bak moeten, voor de resterende set(s). Verrassend sterk was de terugkomst van Heren 3 na een verloren eerste set van 13-15. Met 15-7, 15-11 en 15-13 vochten de heren van Tevoko 3 zich naar een prima winst op Noordkop 1. Heren 4 trok zaterdag tegen Zeemacht 1 aan het laatste eind (3-2 voor Zee macht). Maandag tegen LOS speelde het vierde weer met veel invallers en de mede daaruit voortvloeiende onze kerheid kostte dan ook nu de winst: 3-1 voor LOS, via 5-15, 15-8, 16-14 en 15-11. Ook Dames 4 kon het tegen WSOV 4 niet bolwerken en verloor met 3-0. Bij de junioren was er verlies voor Te voko 1 tegen SVN (31-3) in een heel spannende wedstrijd van maar liefst 1 Vz uur! Tevoko 2 won wel, namelijk met 3-1 op WSOV 1. Peter Veldman heeft tijdens de na tionale bowling league te Amster dam in de laatste game een schit terend baanrecord neergezet van 277. Even leek het erop dat hij de magische grens van 12 strikes, dus een 300 game, zou halen. Hij start te met 7 strikes maar kwam toen op een 8 spare. Met een slot van weer 3 strikes en 9 had hij in totaal 10 strikes. Het al oude baanrecord van 268 was dus gebroken. Tevens was dit een nieuw persoonlijk re cord voor Peter Veldman. De hele dag liep het trouwens goed met de Koogels-spelers. In de eerste game tegen het bowlingteam uit Hei- loo werd een 3—0 overwinning ge boekt door een paar 200 games van de Texelaars: Klaas Velman (204), Piet Kok (211) en Peter Veldman (231). In de tweede wedstrijd tegen het huisteam uit Amsterdam werd weer flink gescoord en een punt gehaald, nu gooide Ton Witte een 193 game, Piet Kok een 203 en Peter Veldman een 214. De vijfde game tegen Volen dam werd verhoren, maar in de laatste game kwamen de Texelaars enorm sterk terug. Loes Zutphen 159, Klaas Veldman 174, Piet Kok 189 en Peter Veldman 204. Joke Goedhart, hoofd van de gemeen telijke milieu-afdeling is ingaand 16 fe bruari benoemd tot beleidsmede werkster bij de Vereniging van Neder landse Gemeenten in Dén Haag. Ze zal zich in deze functie bezig houden met ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en unificatie van bouwvoor schriften. De functie betekent voor haar promotie. Joke Goedhart kwam zeven jaar geleden van de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht naar Texel. Ruim een jaar geleden werd ze daar benoemd tot hoofd van de tegelijk gestichte milieu-afdeling. De procedure voor het vervullen van de vacature is inmiddels intern van start gegaan. mmm K Redden wat er te redden valt. Dick Boot haalt de nog bruikbare levensmiddelen uit de door brand geteisterde koelkast. was met de electriciteit. Dat werd ver oorzaakt door de ijsklast waarin kortsluiting was ontstaan. Toen me vrouw Boot de keuken inliep zag ze rook uit de kast komen en toen de deur werd geopend sloegen de vlam men eruit. De deur werd direct weer gesloten en terwijl mevrouw Boot de brandweer belde, spoedde de heer Dick Boot zich naar de naburige schuur om de daar opgestelde oude, maar nog goed werkende schuimblus- ser te halen. Daarmee waren de vlam men snel gedoofd, maar het interieur van de koelkast was toen al groten deels gesmolten en verbrand. De familie D. Boot aan het Hoge- reind in De Waal sloeg dinsdagmid dag om drie uur alarm omdat de ijskast in de keuken in brand stond. Nog voordat de brandweer arriveerde was men er in geslaagd het vuur te doven met behulp van een schuimblusser. De circa 15 jaar oude koelkast kan als verloren worden beschouwd. Het echtpaar Boot zat in de aangren zende huiskamer toen uit het knippe ren van het licht bleek dat er iets mis Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: H. A. Yusuf, Beatrixlaan 132, Den Burg voor het gedeeltelijk veranderen van een overkapping; J. Koorn, Wil- helminalaan 56, Den Burg voor het bouwen van 4 premie B-woningen, De Wittstraat 14, 16,18 en 20, Oudeschild, R. Hannen, Duitsland, voor het ver nieuwen/veranderen van een zomer huis Californiëweg 87, De Koog; G.A.M. van Oene, Kogelstraat 108, Den Burg voor het plaatsen van een overkapping; A. Nijkamp, Vroonlant 7, Den Burg voor het plaatsen van een berging/garage; W.F. Zwager, Redoute 9, Den Hoorn voor het plaatsen van een berging; Springer Recreatie BV, Groningen, voor het gedeeltelijk veran deren van een hotel Groeneplaats 14, Den Burg; J. Stark, Kogerstraat 98, Den Burg voor het gedeeltelijk ver nieuwen van een zomerwoning; Stich ting Samen Eén Gollards, Postbus 107, Den Burg voor het plaatsen van een rijwielstalling Hollewal, Den Burg en het gedeeltelijk veranderen van een verzorgingstehuis De Zes 12, Den Burg; A. H. Kooiman, Laagwaalder- weg 48, De Waal voor het gedeeltelijk vergroten van een woonhuis; J. Hillen, Kogerstraat 54, Den Burg voor het ver groten van een dakkapel; Fa. Witte Wezenspyk, Hoornderweg 27, Den Burg voor het plaatsen van een kaasmakerij/berging; T. H. Kikkert, Pe perstraat 47, Oosterend voor het plaat sen van een dakkapel; Gieze B.V., Muyweg 41, De Cocksdorp voor het plaatsen van een bedrijfsschuur; H. van Splunter, Dorpsstraat 39, De Koog voor het gedeeltelijk veranderen van hotelkamers; J. Vennik, Burgwal 6, Den Burg voor het gedeeltelijk vergro ten van een woonhuis Paelwerck, Den Burg; K. J. Pol, Boodtlaan 24, De Koog voor het verbouwen van een zo merwoning tot 2 appartementen Boodtlaan, hoek Duinroosstraat, De Koog; P. Roeper, Buytengors 44, Den Burg voor het plaatsen van een ber ging, IJsclub Den Burg, Keesomlaan 5, Den Burg voor het plaatsen van een clubgebouw Emmalaan, Den Burg; Stichting Camphill Werkgemeenschap, Ruijslaan 81, De Koog voor het plaat sen van een combinatieschuur; Direc teur gemeentewerken, Groeneplaats 1, Den Burg voor het gedeeltelijk veran deren van het gemeentehuis; Fa. Se lecta, Weverstraat 99, Den Burg, voor het realiseren van een grilltuin Nikadel, De Koog. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. Maandagavond spreekt de heer ing. D. Schipper, bedrijfsleider Akkerbouw- proefboederij in de Wieringermeer, over de resultaten van het onderzoek in akkerbouwgewassen. De ingenieur zal daarbij ingaan op de teelt van poo- taardappelen, suikerbieten, granen en erwten. Deze bijeenkomst wordt gehouden in „De Pelikaan" en begint om 20.00 uur. Putwrcatlc aarvgcnoden door ai n menwerking met oe Stichting loeeic Ree urne De weg waarlangs ons voed sel gaat bestaat uit een groot aan tal onderdelen Zoals slokdarm, maag. lever, galwegen alvleesklier, dunne en dikke darm Bij elkaar ons spijs verteringsstelsel Ais je nu gezond bent heb )e met veel redenen om Je daarover zorgen te maken Maar toch komt 20% van alle ziektegevallen door een ongeluk op die weg In ons lijf Door oor zaken die je misschien niet zou verwachten voor al die mensen die met zon ziekte te maken (kunnen) krijgen is De Nederlandse Lever Darm stichting aktief Met veel belangrijk onder zoek Met opvang en begeleiding van patiënten En met informatie Ook voor gezonde mensen Omdat voorkomen nog altijd beter dan genezen is vandaar de gratis brochure veel Ongelukken gebeuren op een Weg in ons Lijf vraag hem even aan per briefkaart bij Post bus 25, 3620 AA Breukelen. Wel graag 2 gulden extra aan postze gels voor verzending bijplakken - De Nederlandse Lever Darm Stichting helpt graag verder.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 13