e Koog Promotion gaat aken anders aanpakken Als je een weigeraar nog eens aansteekt, sta je nooit meer met je mond vol tanden. 7(4//e kopstukken in nieuw bestuur HT MET VUURWERK Eindelijk punt voor Tevoko 1 rug PH-sluis moet /orden vernieuwd Gemeenteganzen legaal ontvoerd au»*; Texelse ,,RUR" voor lokale tv 3Uk( Ie Koog Promotion heeft een nieuw bestuur en de organisa- in u ie is gewijzigd. De leden van het oude bestuur zijn en bloc pgestapt en vervangen door de volgende heren: Harry Wuis w aulvoorzitter). Frits Langeveld (vice-voorzitter), Adrie Mantje secretaris), Gerard Zoetelief (penningmeester) en Willem flets (public relations). oorwaar geen kleine jongens, laar kopstukken van onderne- isnd De Koog. Mannen die er be- snd om staan niet op hun mondje HU i zijn gevallen en van wie de be- :ierlai n9en (soms sterk) uiteenlopen. 423 sn „onmogelijke" samenstelling us? ets: ,,Er zullen nu wel mensen jn die roepen: hoe krijg je dit 3' Bi :elletje bij elkaar. Maar het lijkt ie voor De Koog juist een heel oede zaak dat deze mannen nu nieu I"100 'n één bestuur zitten. Als j het samen eens zijn, zijn er ich helemaal geen problemen eer!" n optimisme is mede gebaseerd op nieuwe structuur van de organisa- Het De Koog Promotion-bestuur zich met ingang van het komende ar niet langer direct bezig houden et de organisatie van evenementen maar „zich richten op de kwali- itsverbetering van De Koog". In de euwe opzet is het bestuur het over- iepelend orgaan van een aantal af- inderlijke organisatie, die elk een gen bestuur hebben en een eigen fi- inciële verantwoordelijkheid. Het lofdbestuur wordt gesteund door ofessionele specialisten. Er zullen vijf zes afzonderlijke organisaties gaan lereren. Twee daarvan bestonden al: dorpscommissie en de Stichting tt Waterschap heeft de brug bij it gemaal van de Prins Hendrik- Ider voor zwaar verkeer buiten bruik moeten stellen omdat deze slechte toestand verkeert en ver- ngen moet worden. ewel de brug nog maar 24 jaar oud zijn de in het water staande palen n tropisch hardhout toch sterk inge- wat erop wijst dat de kwaliteit niet bijzonder goed is geweest. Het ver- igen van de palen betekent dat de jg helemaal moet worden gesloopt, it Waterschap raamt de totale her- ilkosten op ongeveer een ton. Nage- an wordt of het wellicht gunstiger is i de brug te vervangen door een ideeltelijk) betonnen constructie, ig niet kon worden gezegd wanneer werk wordt uitgevoerd. Onder voorbijgangers ontstond inige opschudding toen zaterdag middag om kwart voor vijf bij de tijver aan de Keesomlaan-Elemert bijna alle ganzen werden gevan- jen en afgevoerd. Onbekende mannen gooiden een net over de heren, laadden ze in een auto net het opschrift ,,Veevervoer" en •eden in snelle vaart weg. Uit het ijdstip van handeling werd afge- eid dat het geen gemeente ambtenaren konden zijn geweest lie de dieren hadden ontvoerd, lus moest er iets niet pluis zijn. "en ganzenhandelaar misschien lie met de kerst in het vooruit- licht nog snel een partijtje gan- •enbouten wilde veroveren en laarom maar aan het stropen was \eslagen? Er was echter niets ille- iaals gebeurd, zo Het de gemeen- e ons desgevraagd weten. De •anzen zijn de laatste tijd nogal in antal toegenomen, vooral omdat het voorjaar verzuimd is de ieren te rapen. De buren klaag den over hinder en zelfs gevaar, hdanks de vele mensen die zich ij wijze van tijdverdrijf bezig hou- 'en met het voeren van de dieren er voor de tientallen ganzen te reinig voedsel. Dat leidt ertoe dat e beesten op hongertocht gaan de omgeving, hinder veroorza- en voor het verkeer en zich gressief gedragen, vooral tegen inderen. Naar aanleiding van lachten uit de buurt had de ge beente daarom een bedrijf in Alk- >aar dat zich bezig houdt met het innen van ganzeneieren, op- 'acht gegeven om het grootste eel van de ganzen af te voeren. opdracht werd zaterdag bij het •vallen van de duisternis uitge- lerd omdat ganzen dan het mak- dijkst te vangen zijn. Tropical Sea Festival De braderie was in het verleden een directe verant woordelijkheid van het De Koog Promotion-bestuur, maar wordt voor taan georganiseerd door een aparte vereniging. Ondernemer Jan Hennink is aangezocht om een bestuur te for meren. Marktmeester blijft Klaas Pijper. Nieuw is de commissie „Evenemen ten", waarvoor eveneens nog personen worden benaderd. Het is niet de be doeling dat deze commissie zich bezig houdt met de organisatie van groot schalige evenementen. Eerder moet worden gedacht aan de coördinatie van activiteiten, zoals crosslopen, Schuilhut-werk, Tally Ho, concours hippique e.d. Financieel zal deze „poot" worden ondersteund uit de al gehele De Koog Promotion-kas. Het bestuur is voorts nog op zoek naar een professionele „evenementenbege leider": iemand die „belast is met de uitvoering van evenementen, die voor ideeën zorgt en commercieel kan mee denken". De begeleider moet desge wenst voor alle „poten" inzetbaar zijn. Winkeliers Ook nieuw te formeren is een winke liersvereniging. „Wij willen ook wel eens afzonderlijk van de horeca verga deren", motiveert (winkelier) Willem Mets. „Er zijn genoeg zaken die we onderling moeten bespreken, zoals bij voorbeeld uniforme openings- en sluitingstijden". Zo zijn er nog meer organisaties denk baar, die in de nieuwe structuur onder het overkoepelende De Koog Promotion-bestuur zullen functioneren. Afgevaardigden van voornoemde „po ten" zullen éénmaal per maand bijeen komen in een gezamenlijke vergadering met het bestuur. Alleen voor de dorps commissie is deze relatie intensiever: wanneer nodig kan rechtstreeks met het De Koog Promotion-bestuur over leg worden gepleegd. Dit nieuwe bestuur is van plan eens per twee we ken te vergaderen. De doelstelling „kwaliteitsverbetering" is natuurlijk voor velerlei uitleg vatbaar. Mets: „De discussienota die onlangs is uitge bracht is voor ons een goede basis om mee verder te gaan. Er zijn natuurlijk een paar knelpunten, maar we moeten niet vergeten dat heel De Koog achter dat rapport staat, zeker waar het gaat om zaken als herbestrating van de Badweg. Maar het allerbelangrijkste is nu dat het bestuur in de nieuwe opzet ook de tijd heeft om over zulke zaken te praten, in de oude opzet was het bestuur feitelijk het „duppie dat altijd aan het evenementen organiseren was". Van dat imago willen we af." Mets vervolgt: „De vergadering heeft het nieuwe bestuur unaniem gesteund. Dat is niet zo verwonderlijk, want alle geledingen zijn vertegenwoordigd: lo- giesverstrekkers, „natte" horeca, win keliers en paviljoenhouders. En ik ben afgevaardigde van het TVO. Het voor deel is dat nu een samenwerkingssitu- atie wordt gekweekt. Er is nu één hoofdbestuur dat kan rekenen op heel veel medewerkers; de uitvoering is over veel schijven verdeeld, het komt niet allemaal op de bestuursleden zelf neer." Dat laatste was ook de oorzaak van het aftreden van het vorige bestuur. Wegens drukke andere beslommerin gen ontbrak het vaak aan tijd om zich optimaal aan het organiseren van aller lei evenementen te wijden, aldus Mets. Met Zoetelief en Mantje, die bei den ook deel uitmaakten van de groep van 25 Koger ondernemers die de dis cussienota hebben samengesteld, voerde Mets ogenblikkelijk nadat het aftreden was aangekondigd, overleg. Vervolgens werden eerst Wuis en later Langeveld benaderd. De nieuwe structuur zal naar de me ning van Mets het nieuwe bestuur geen directe financiële consequenties voor de leden hebben: waarschijnlijk wordt de contributie op hetzelfde ni veau gehandhaafd. De Koog Promo tion houdt dezelfde hoofdsponsor, een sigarettenfabrikant. Openingstijden Tijdens de donderdag gehouden verga dering waarin het nieuwe bestuur werd gekozen, werd ook de discussienota door de dertig aanwezige Koog Promotion-leden besproken. Vertegen woordigers van de „natte" horeca voerden de bekende kritiek aan: zij wil len onbeperkte openingstijden van de café's, in tegenstelling tot wat de overigen willen. Taxi-ondernemer Ger- rie Grootjen verklaarde niet tegen een standplaats te zijn, maar het publiek zou volgens hem niet aan de volgorde van de taxi's gebonden moeten zijn. De horeca wil taxi's slechts toestaan in de Dorpsstraat, als zij daarvoor door klanten in restaurants en café's zijn ge beld. Een deel van de „25" is het daarmee niet eens: deze oplossing is niet controleerbaar en het gevolg is misschien dat de standplaats onbezet is. Horeca-ondernemer Gerard Schui ling stelde voor de jongerencamping van Kogerstrand te verplaatsen naar het artikel 11-gebied aan de Nikadel. Verplaatsing op het RST-terrein zelf is niet mogelijk, zo bleek uit een toelich ting van campingbeheerder Gerrit Ver hoeven. Een voorstel om de prijs voor de „Viespeuk van het jaar" te vervan gen door een „Promotieprijs" voor Koger ondernemers kreeg algemene instemming. Wor meer Informatie bef gratis 06-0220220 Stichting Consume INSDAG 22 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Weet ge waarom ik hier verkleed zit als levende kanonknal? Wel. om u Ollanders te vertellen dat ge nooit een bijna half nog niet ontploft weigeraar bommetje moogt aansteken voor den tweede maal. Naar dat schijnt is dat wreed gevaarlijk. Of bommetjes uitproberen in een fles! Want knal-kletter-de- rinkel-de-kinkel krijgt ge een geweldigen scherf in uwen mond en dan hebt ge plots een glimlach met een diameter van wel 180 graden. Of wel twee vlijmscherpe punten in uwe ogen. En dan moet ge een blindgeleide hond kopen. En die kost wel tien keer zo veel als enen hond die wel kan zien. En ge moet ook nooit vuurwerk tegen uw oor houden om te kijken of 't nog wel sist. En wilt ge alstublieft alleen bommekes afsteken op oude jaarsnacht en niet met Pasen of Allerheiligen, want anders weten we nooit precies wanneer de derde wereldoorlog begint. Presentator Hans Oosterhof in gesprek met de gasten Ton Schipper. Renée Begeer en Nico Drenth. In de wedstrijd tegen Effect, de nummer 2 uit de competitie met 21 punten uit 8 wedstrijden, werkte een kansloos geacht Tevoko 1 zich naar een prima wedstrijd. Slechts het conditie verschil in de beslis sende vierde set zorgde voor de eindstand van 3-2 voor Effect, waardoor een moegestreden, maar tevreden Tevoko, toch met een punt naar huis ging. Heren 1 startte met Dirk Eickhoff in de basis en Simon Troost op de bank. Koos Doeven, samen met Martin Ca- dee spelverdeler, leek weer geheel her steld van de spierblessure en midden aanvallers Peter de Hoogh en Gert Jan Moens bleken die middag steeds beter in vorm te komen. Arjan Verseput was de andere hoofdaanvaller, Mardick Leo pold was afwezig. De eerste set liep tot 6-6 gelijk op. Na een harde en moeilijke opslagserie van Effect (12-6) kon Tevoko de eerste set niet meer pakken (15-8). Simon Troost moest als vervanger van Dirk Eickhoff meer aan- valskracht brengen wat door de on gedwongen spelwijze van Troost ook goed lukte. In een spannende set rook Tevoko de kans en vocht zich naar de 14-16 winst. Nu de Texelaars wisten dat er kansen waren werd in de derde set zeer geconcentreerd gespeeld. Vooral de middenaanvallers (De Hoogh en Moens) scoorden veel en kregen beter grip op het middenblok. Vanaf 7-9 serveerde Verseput door tot de winst van 7-15 en nam Tevoko verras send een 1-2 voorsprong in sets. De beslissende vierde set (26 minuten lang) was spannend met zelfs een 3-7 voorsprong voor Tevoko. Toch had het team van Effect de langste adem en via 10-9 werd het 15-11 voor Effect en was de stand in sets weer gelijk. Maar ondanks de 1-5 voorsprong werd bij de wissel (8-5) al duidelijk dat Tevoko conditioneel stuk was en dan ook de vijfde set met 15-5 naar Effect zag gaan (eindstand 3-2). Wanneer Tevoko op deze weg doorgaat, dus veel trai nen, geconcentreerd vooral in verdedi gend opzicht, zal het (met de nieuwe sponsor Zegel Rijwielen") komende zaterdag zeker sterk genoeg blijken om van concurrent" Wognum nu eens drie punten aan het magere totaal van vijf toe te voegen. Stand: ASV'55 9-11, Simokos 8-10; Seahawks 8-10; Juvoc 9-6; Tevoko 9-5; Wognum 9-2. Middenmoot Dames 1 doet het nog steeds bijzon der goed. Ook tegen PK'72 1 (midden moot) werd zeer sterk en geconcen treerd gespeeld waardoor PK geen moment in de wedstrijd kwam. Karin Poot was zaterdag zeer goed op slag met keiharde smashes en een goed blok. De setstanden gaven het krachtsverschil al aan: 15-5, 15-4, 15-3. Stand in de Regioklasse is nu: Tevoko 1 10-30; HCSC 2 10-25; Boemel 1 10-24; Juvoc 1 10-23; Polisport 1 10-20. Aangetekend werd nog dat Carla Hop man en Anneke v.d. Berg uitstekend de geblesseerde Nienke Spijker en Ani ta Buma vervingen. Dames 2 moest zaterdag tegen HCSC 3 en pakte simpel drie punten door een 3-0 overwinning. Moeilijker was het maandag tegen concurrent HCSC 4 dat pas in de vijfde set wenste te capituleren (2-3 voor Dames 2). Stand in de tweede klasse: Tevoko 2 10-25; Seahawks 10-24; HCSC 4 11-24; Turn- lust 7-18; Zeemacht 7-17. Dames 3 pakte pas heel laat de pun ten of was dat misschien tactiek? Na een 2-0 achterstand in sets werd het toch 2-3 voor Tevoko dat toen veel rustiger en met vertrouwen in eikaars spel ging spelen. Tegen Braaf Sea hawks 3 werd het een heel goede par tij van Tevoko 4. Het jonge team be gint steeds beter te spelen en met en- In café de Zwaan werden donder dagavond opnamen gemaakt voor de lokale televisie. Het ging om ,,De Samenkomst" een Texelse ver sie van het bekende Veronicapro- gramma RUR. De gasten waren burgemeester Schipper, zangeres Renee Begeer en wachtmeester Ni co Drenth. De Texelse Jan Lenfe- rink was Hans Oosterhof. De opzet van het programma RUR was exact overgenomen: de gedichten om de gasten aan te kondigen, een ,,wijsheidje" van de presentator aan het eind en de flessen champagne voor de gasten. Achter in het café was het gesprokene slecht te verstaan, waardoor nogal wat rumoer ontstond. Het eerste interview met de burge meester duurde tamelijk lang in ver houding tot de andere, die door de bondigheid aantrekkelijker waren. Echt sensationele uitspraken wist Oosterhof zijn gasten niet te ontlokken, hoewel hij er alle moeite voor deed. Het leukst voor het publiek was de korte reactie die de drie ondervraagden op dezelfde vragen moesten geven. De uitzending vindt plaats op eerste kerstdag, om half negen 's avonds. thousiast volleybal werd de tegenpartij naar een regelmatige nederlaag gespeeld: 3-0. Standen: 15-5, 15-2, 15-12. Stand: WSOV 3 7-21; HCSC 5 8-21; Seahawks 4 7-18; Tevoko 4 7-13. Heren 4 verloor zaterdag heel opval lend met 1-3 van Turnlust 2, terwijl ze de eerste set met 15-1 wonnen waarbij zelfs maar drie spelers hadden geserveerd. Daarna sloegen de ontred dering en paniek toe en liep alles fout. Maandag echter wél winst, namelijk op Turnlust 1 met 1-3 in een goede wedstrijd met een rustiger spelend He ren 4. Tenslotte wonnen de junioren (Tevoko 2) met 3-1 van Polisport: 9-15, 15-10,15-6.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7