Negenkamp MST was schot in de roos Voetbaluitslagen Verlies voor Texelse Boys iommeltjes op dreef sassiest. Nederlaag voor ZDH De Koog verliest van Knollendam Franchimon winnaar vijfde boscross Onverwachte uitslagen bij basketball Aanrijding met hond Klaverjaspunten voor Bakker/Vinke Joyriding met brommer Kerstbokaalwedstrijd in manege Akenburg Aanrijding gA IINSDAG 22 DECEMBER 1987 in petto en konden zij Kiosk Pad Op- duin verslaan, dit ondanks een zeer sterke game van Ria Boogaard. Uitslagen: Woensdag/donderdag league: Kwartet-Hotel de Wael 4-1; Stark St Co-De Me tro 3-2; De Koogel-Dubbel El 3-2; Graaf Spuiterij-BTS Hordifood 3-2, CBK-De Yuppies 4-1, Rentenaar Opel-Strandplevier 1 4-1, Reisburo Texel-Tabasshop centrum 2 4-1, Eldorado-De Buurtjes 4-1, Champion Sisters-Strandplevier 2 4-1; IBS-Y-Team 3-2; Tabaksshop Centrum 1-DX 11 3-2; Sommeltjes-Spare Ladies 5-0. Dinsdag league: Slagerij de Boer-BZP 3-2; Pindrillers- Snackbar Nikadel 4-1, BTS Hordifood 1-Kiosk Pad Opduin 4-1 Damestrioleague Lollipops- Klavervier 3-1; De Pins-T-Fords 4-1, CCM- Tabaksshop Mets 3-1 Zondag 20 december 1987: KNVB, afdeling Noordholland: De Koog-Knollendam 4-1 GSV-ZDH 2-1 Tex. Boys-Koedijk 1-3 Wiron 2-Texel 2 afgelast Tex.Boys 2-WGW 4 3-1 Texel 3-De Koog 2 3-2 Texel 4-JVC 8 afgelast Junioren: ZAP Al-Texel A1 8-0 Dames: Tex.Boys-Apollo 6-0 De Boys hebben de laatste wedstrijd voor de winterstop niet in winst kunnen omzetten. On danks dat Koedijk over het geheel genomen beter was, hebben de Boys het verlies alleen aan eigen falen te danken. Ze verzuimden weer de kansen te benutten en de achterhoede gaf Koedijk de doel punten praktisch cadeau. Het was op een uitstekend bespeel baar veld een levendige wedstrijd waarbij het publiek zich niet hoefde te vervelen. In de eerste helft hadden de Boys de betere kansen, maar ging Koedijk met een 1-0 voorsprong de rust in. Vijf minuten voor het rustsig- naal kwamen deze ploeg door een misverstand tussen keeper Kooy en zijn verdediging via B. Assendelft goedkoop aan dit doelpunt. Daarvoor was Bert Witte dankzij goed werk van Erik Schneider dichtbij een doelpunt geweest, maar zag zijn fraaie kopstoot net overgaan. Een hard schot van Kees van Heerwaarde onderging het zelfde lot. Dezelfde speler had later nog een betere kans. Nadat een kans rijke inzet van Frank de Grave door de Koedijk-doelman geblokkeerd was, had Van Heerwaarde in de rebound de ge lijkmaker voor het intikken, maar schoof de bal voorlangs het lege doel. it rode draad-spel van de MST-jubileumnegenkamp, hier de afdeling honkbal in actie. port verbroedert. Dat bleek zaterdagavond weer eens duidelijk tijdens et zeer geslaagde jubileumfestijn van de Meersportenvereniging. Op ich is tien jaar bestaan niet zo bijzonder, maar over de wijze waarop het /erd gevierd was iedereen enthousiast. Als winnaar van de negenkamp wam de afdeling gym naar voren, maar het was zo'n gezellige spektakel at er eigenlijk geen verliezers waren. ijdens de woensdag/donderdag owlingleague gooiden de Som- leltjes beresterk. Maatje Tjepke- la met 141 gemiddeld verbeterde aar persoonlijke serie. De Spare idies verloren dan ook met 5-0. ibakshop 't Centrum 1 boekte oor sterk optreden van Anneriet eyzer met een serie van 707 een looie winst op DX 11 waar Anne- ske Visman wel haar eigen sei- lenserie verbeterde. ij het Y-Team verbrak Jan Plaatsman n record en bracht dit op 205. Ze ikten zo twee punten van IBS waar enno Schuyl zeer goed stond te raien. De vrijgezellenavond voor Ma ke Otten/Hilverda pakte goed uit en Champion Sisters pakten de dames n Strandplevier 2 goed in. Eldorado ikte na het verlies van vorige week i de draad weer op. Met Ton Witte de hoofdrol rolden ze de Buurtjes i Bij Tabakshop 't Centrum 2 kon orco van de Vis met een 191 game ch niet verhinderen dat Grè Penha :t 206 voor Reisburo Texel er met de mten vandoor ging. Rentenaar Opel ;t ook aan een come-back bezig, st Siem Bakker in de gelederen had t herenteam van Strandplevier 1 en kans. CBK haalde een belangrijke erwinning op de Yuppies binnen; st name Dirk Bakker was hier zeer i mee want nu staat CBK boven het am van Piet Kok en dat lijkt een gro- verrassing te worden. Graaf Spuite- had aan invaller Ron Vink een goe- speler. Hij gooide 136 gemiddeld en acht de overwinning op BTS Hordi- od 2 binnen handbereik. Bij de Koo- I brak Theo Zuidewind met 187 zijn :ord en Dubbel El kon hier dan ook at tegenop. Stark Et Co, met bowler n de maand Marcel Bakker in de ge leren, boekte een klein succes op de atro die er in het nieuwe jaar even- is goed tegenaan gaat. Ongetwij- f de mooiste wedstrijd was Kwartet |en Hotel de Weal. De dames verhe den alle drie hun totaalserie en Mar- i Slot gooide een 171 game, ook Ri- Drijver bleek nog niet zenuwachtig or de volgende dag en Kwartet won i ook met 4-1. Dinsdagleague Pindrillers dankten hun overwin- g op Snackbar Nikadel aan het rke spel van Rob Maas, met games i 156 en 151. Het was een gelijke ijd tussen Slagerij de Boer en BZP iar de slagers bleken iets fortuinlijker konden een kleine winst mee- nen. Frans Hopman sr. had zijn luw meegenomen ter versterking ar raakte hierdoor zelf enigszins van sek. Gelukkig voor BTS Hordifood loor een werkgroep bestaande uit één d van alle afdelingen en twee afge- aardigden van het dagelijke MST- j| estuur was de negenkamp uitgedacht aar de formule van ,,Spel zonder renzen", een televisieprogramma van e NCRV. De werkgroep kwam gere- aid bij elkaar, wat de band tussen de j Brschillende MST-afdelingen verstevig- Er werd besloten dat alle afdelin- en een team moesten vormen met egen leden uit verschillende leeftijds- j itegorieën. Bij de afdeling karate wou j dereen graag meedoen. Dat kon niet, js werd geloot. Alle afdelingen oesten een scheidsrechter leveren, die in zwart/witte kleding goed her kenbaar was tussen de sporters. Ook moest per afdeling een parcourbouwer worden geleverd met enkele assisten ten. Dat was wel nodig, want voor de verschillende spelletjes waren veel at tributen nodig. Sommige afdelingen hadden niet genoeg mensen in hun gelederen, maar dan werden sporters „geleend". Er werd begonnen met een presentatie van alle afdelingen, waarbij zij binnen bepaalde tijd een indruk van hun sport mochten geven. Dat werd door de afdelingen heel leuk gedaan, met name door de honkballers. Omdat ze moeilijk een echte keiharde bal door PAGINA 9 TEXELSE COURANT De ..jokers" van de afdelingen vastgehouden de zaal konden slaan, hadden ze een ingenieus balletje gemaakt dat door de slag met een klap uit elkaar sprong. Als toegift gooiden ze een aantal on gevaarlijke sponsballen de goedgevulde tribune op. ledereen dook verschrikt in elkaar. Gejuich De spelen zelf werden met veel aan moedigingen en gejuich begeleid. Er was een rode draadspel, waarbij steeds één team met ballen op een ke gel over een evenwichtsbalk moest lo pen, terwijl de leden van andere teams mochten proberen de ballen van de kegels te gooien. De grootste hilariteit werd wel gewekt door het finalespel. Van een team werden van twee leden de benen aan elkaar gebonden en zo moest een rondje door de sporthal worden gemaakt, gekleed in een col bertjasje. Twee teamleden als een soort „levende kruiwagen" kregen daarna de beurt en moesten zo een pruik ophalen. Eén deelnemer op een skippybal moest een rokje ophalen en een ander stepte op een autoped naar het wandrek op daar een ballon op te blazen. Al touwtjespringend moest een teamlid een muts ophalen en op zwemvliezen hard hollend (voor zover dat ging), diende een ander een grim door de coaches. uit het volleybalnet te vissen. Met alle kledingstukken, op de zwemliezen na, aan, moest het laatste teamlid op stel ten naar een bel. Na het luiden werd de tijd stopgezet. Alles liep op rolle tjes, zonder blessures of protesten. ,,De reacties waren zo goed dat we er over denken om vaker zoiets te doen", aldus MST-secretaresse Betsy Verhoe ven. ,,We gaan dit eerst evalueren en dan broeden op een eventueel vervolg". Joker De teams hadden allemaal een groot bord gekregen met de letters ,,MST", waar ze naar eigen inzicht een joker" van mochten maken door er iets op te schilderen. Deze borden zullen worden opgehangen in sporthal De Ferrever en de Beatrixzaal. Het was eerst de be doeling dat ze in de sporthal Ons Ge noegen zouden blijven, maar daar was geen plaats. Speaker Albers en de snelle parcoursbouwers zorgden ervoor dat het in groten getale aanwezige pu bliek zich geen moment verveelde. Ter wijl aan de ene kant een spel werd gespeeld, werd aan de andere kant vast weer iets klaargezet voor het vol gende spel, zodat geen moment hoef de te worden gewacht. Om half elf kon Albers de winnaar bekend maken. Door nonchalant uitverdedigen van de Boys-achterhoede waren ook in de eerste helft gevaarlijke situaties ont staan zonder ernstige gevolgen. In de tweede helft was het echter al snel mis. Door balverlies van laatste man Jacob van Heerwaarden kreeg E. de Waal vrije doortocht naar het Boys- doel en wachtte de Boys de moeilijke taak een 2-0 achterstand weg te wer ken. Een halve mistrap van een Koedijk-verdediger die daarbij Frank de Grave ten val bracht, meende de reso luut fluitende scheidsrechter te moeten bestraffen met een penalty. Frank de Grave benutte deze kans zelf feilloos en bracht de Boys daarmee weer in de wedstrijd. De vreugde was echter van korte duur. Een mistrap van Erik Boo gaard bracht de bal voor de voeten van A. de Jong die vanaf de zijlijn hoog voorzette. Tot ieders verrassing belandde de bal echter bij de verste paal in het doel en was de marge weer tot twee uitgebreid. Nadat Kees van Heerwaarde na de thee door een oude blessure in de kleedkamer was gebleven en vervangen door Ruud van de Wetering, zette trainer Vonk nu zijn tweede A-junior, Richard Maas, in als laatste man en werd Jacob van Heer- waarden naar voren gedirigeerd om te helpen iets aan de achterstand te doen Kansen kwamen er wel maar ook nu zonder resultaat, waardoor de 3-1 stand in het voordeel van Koedijk ge handhaafd bleef. Koedijk-spits J. Boon kreeg nog een boeking wegens onbesuisd inkomen op keeper Kees Kooy en kwam daar mee nog goed weg, want die boeking had hij al verdiend met eerdere grove overtredingen. ZDH zonder vier vaste spelers, die geblesseerd zijn, werd zondag in het begin van de wedstrijd zwaar onder druk gezet door GSV. Al in de vierde minuut kreeg GSV ruim te over rechts, zodat hun aanvaller ongehinderd de juiste hoek kon kiezen en Frans Stolk, machteloos tegen dit schot, gepasseerd werd. Na deze snelle achterstand kreeg Rico Meertens voor ZDH een kans je, maar scoorde niet. Bram Brou wer deed dit wel in de 22e minuut, vanaf twintig meter schoot hij pr achtig in de rechterbovenhoek. De wedstrijd lag weer open en GSV verspeelde in de veertigste minuut een prachtkans toen twee man vrij voor het ZDH-doel de bal misten. Eén minuut later kon GSV via een voorzet door een vrijstaande aan valler weer aan voorsprong worden geholpen. Na rust trachtte ZDH zichzelf via de vleugels kansen te creëeren maar de attente GSV verdedigers konden de ballen meestal net voor hun voeten wegtikken. In de achttiende minuut mocht GSV een vrije trap nemen. Het schot werd door Stolk prima gepakt. ZDH kreeg ook kansen. Invaller Wil- fried Commandeur miste een kans en Wilco Bakker produceerde een mooie kopbal die maar rakelings overscheer- de. De slotaanval was voor GVS over de rechterflank. De voorzet die voor open doel belandde werd falikant ge mist door een GSV speler, zodat de stand 2-1 bleef. Met de nieuwjaars- wedstrijd in het vooruitzicht kunnen de ZDH-spelers tijdens de winterstop weer hopen op een spoedig herstel van de talrijke blessures. Met Richard Daalder en Dirk Ba- rends, die direct vanuit Den Burg naar De Koog waren gekomen op de bank, begon de bij voorbaat lastige voetbalwedstrijd tegen Knollendam. Het spel ging gelijk op met kansen over en weer, maar dat was alleen in het begin. In de 25e minuut van de eerste helft gaf de scheidsrechter geen gehoor aan grensrechter Eelmans aanwijzing met de vlag. Na een handsbal van Knollen dam mocht de speler die deze had ge maakt doorspelen. Hij trok voor op Klompmaker die vrijuit kon scoren. Hierop volgden meerdere kansen voor Knollendam tegen een aangeslagen De Koog. In de 33e minuut werd na de vrije trap van diezelfde Klompmaker weer gescoord. De bal verdween door de muur in het doel. De tweede helft begon sterk van de zijde van De Koog en dit resulteerde in een doelpunt in de tweede minuut. Pol schoot be heerst in. Hierna bleef De Koog jagen op de gelijkmaker. Deze bleef uit en Knollendam kon zelfs uitlopen naar 3-1 en 4-1, door Hand en Kramer. Enkele zeer dubieuze beslissingen van de scheidsrechter hebben hier zeker aan meegeholpen. Na één rondje op kop gelopen te heb ben moest Minne Goënga in Theo Franchimon zijn meerdere erkennen op de 8V2 kilometer tijdens de vijfde boscross van deze winter. Het tweede rondje kwam Theo als eerste door, op de voet gevolgd door Minne, maar de daarop volgende rondjes werd het gat al groter en finishte Theo na zes ron den met een voorsprong van 71 secon den. Bij de jongste jeugd leverde Mart De eerst drie kregen een grote taart en alle deelnemende teams kregen een herinneringsstandaard. Voor Albers en de dames van de EHBO waren er bloemen en de leden van de jubileum werkgroep kregen een roos. ledereen was het er unaniem over eens: dit moet een vervolg krijgen. Uitslag: 1. Gym 79 pt; 2. Honkbal 73 pt; 3. Jazz 63 pt; 4. Basketball 60 pt; 5. Handbal 49 pt; 6. Volleybal 43 pt; 7. Tafeltennis 36 pt; 8 Judo 31 pt; 9. Karate 24 pt. De laatste wedstrijden van de ei landcompetitie basketball in dit jaar zijn gespeeld. En de conclusie na deze helft is dat basketball enorm in de lift zit op Texel. Getui ge ook het publiek dat iedere keer weer aanwezig is om aan te moedigen. Het begon vrijdag met de wedstrijd tussen The Wombats en de onderaan geplaatste Jump. Tot in de tweede helft was er van verschil weinig sprake. The Wombats stond steeds even voor, maar toen begon The Jump toch winst te ruiken en sloeg de vonk in het spel. The Jump wist daarna over tuigend de eerste winst binnen te ha len. De daarna gespeelde wedstrijd was tussen Pilaar 1 en Pilaar 2. Pilaar 2 startte flitsend en al gauw een 10-0 voorsprong. Maar tegen het eind van de eerste helft begon het Witte" Pi laarteam (Pilaar 1) te draaien en was ook in de tweede helft niet meer te stuiten. Vervolgens, na een snelle warming-up, trad het Paracentrum te gen Mantje Sport aan. Paracentrum, dat gemiddeld 43 punten in de voor gaande wedstrijden scoorde, had het niet echt moeilijk met Mantje Sport en wist zodoende al heel snel de wedstrijd te beslissen. De daarna gespeelde wedstrijd tussen Sportshop Texel en Vespertina trok veel publiek. Sportshop Texel staat hoger dan Vespertina, maar laatstgenoemde is de laatste we ken goed bezig. Men kon nerveuze blikken signaleren bij spelers van beide teams. Vespertina speelde wat georga- niseerder dan vorige week en had de verdediging goed dicht. Dit lukte Sportshop Texel in de eerste helft ook, wat een 6-6 ruststand betekende. Maar Vespertina gaf geen duimbreed toe en wist de aanvallen beter af te weren. De volgende wedstrijden zijn op vrijdag 8 januari 1988 De wedstrijdleiding wenst iedereen pretti ge feestdagen met een goed uiteinde en een sportief begin. Uitslagen van 18 december: The Wombats-The Jump 22-28, Pilaar 1-Pilaar 2 25-14; Paracentrum-Mantje Sport 28-17; Sportshop- Vespertina 11-16. Vrijdagmiddag kwam een Volvo- bestuurder uit Den Burg op de Noord wester in aanrijding met een zwarte hond. Daarbij liep de auto schade op; De eigenaar is inmiddels bekend bij de politie. De schade is onderling geregeld. Hoven een uitzonderlijke prestatie door als derde te finishen in een tijd van 6.46 min. Hij verbeterde daarmee zijn tijd met maar liefst 1 'A minuut. Bij de 8V2 km vielen Bert van Onzen en Mark Pijper op door hun tot nu toe neergezette tijden te verbeteren met resp. 58 en 54 seconden. De volgende cross is aanstaande zondag. Uitslagen 5e boscross jongens t/m 12 jaar 1. Rob Schraag 6.13; 2. Jeroen Huizinga 6.33; 3. Mart Hoven 6 46 Meisjes t/m 12 jaar 1 Mi randa van Bavel 6.27, 2 Natasja Koopman 6.36; 3. Nanda Koopman 6.58 Jongens 13 t/m 16 jaar: 1 Richard Stevens 17.36; 2. Denhard van der Slikke 17.56; 3. Roald van der Slikke 18.42. Meisjes 13 t/m 16 jaar: 1. Ingrid van Lubek 18 50; 2 Nicole Bakker 20.14 Dames 4,2 km: 1. Janny Tijsen 23 00 Dames 8,5 km: 1. Marij ke Stark 40 04; 2 Coby Bakelaar 40.57; 3 Nel Bruining 41.21. Heren veteranen: 1. Piet Bake laar 33 39; 2 Theo Takes 37.36, 3. Cees Vinke 38.09 Heren 1 Theo Franchimon 29.42, 2 Minne Goënga 30.53; 3. Norbert Eelman 35.09. Op de laatste competitieavond van de klaverjasclub ,,Den Burg" in dit jaar waren het Henk Bakker en Cees Vinke die met 7073 punten als eerste wisten te eindigen. Dit kop pel, dat deze competitie wel heel matig is begonnen, is nu aan een opmerkelijk herstel bezig. In de tweede periodestand staan ze nu op de 2e plaats en ook in de to taalstand zijn ze de laatste weken hard omhoog geklommen: ze staan daarin nu op de twaalfde plaats. Met 7051 punten werden Annie Ver- muë en Marie Timmerman tweede. Zij zijn deze competitie steeds ongeveer in het midden van het klassement te rug te vinden. Arend Dijker en Nel Koomen werden met 6996 punten der de. Dit koppel is ook de laatste tijd veel beter op dreef dan in de eerste fase van deze competitie en is zeker ook nog kanshebber voor de tweede periodetitel. Fenny Hopman en Ruth de Ruwe waren na een paar minder goede weken nu weer goed op dreef en werden met 6903 punten vierde. Ook Cor Hoogenboom en Willem Bak ker scoorden goed door met 6745 pun ten als vijfde te eindigen. De volgende competitie-avond is 7 ja nuari 1988. Totaalstand na 48 partijen; Echtpaar J. Spaans 78260, Echtp. B. Ofrein 77375; G.v.d.Slikke-J. Witte 77241; H de Vries-C. Moonen 76646, Echtp. J. v Heerwaarden 74903, F Bos-B de Ridder 74878; Echtp. F Veeger 74777; J Wiersma J. Vinke 74638; G Festen-G. Smit 74629 Tweede penode na 19 partijen G v.d Slikke-J Witte 31852, H. Bakker-C Vinke 31779; Echtp. J. Spaans 31610; A. Dijker- N. Koomen 30992; F. Bos-B de Ridder 30945; H. de Vries- C Moonen 30818 In de nacht van zaterdag op zondag miste een 19-jarig meisje uit Den Burg de bromfiets die zij bij een café in Ou- deschild had achtergelaten. Zondag middag werd de brommer teruggevon den in de bosjes bij de ijsbaan. In manege Akenburg wordt op zondag 27 december voor de twee de keer een wedstrijd gehouden om de Kerstbokaal. Deze is be schikbaar gesteld door W. Slaman. Vorig jaar werd de kerstbokaal ge wonnen door Natalja Witte, die hem nu zal moeten moeten verdedigen. Voorwaarde voor deelname is dat de ruiters sponsors zoeken voor de door hen behaalde punten in het dressuur- gedeelte van de wedstrijd. Door de stichting overdekte manege Texel is voor diegene die het meeste sponsor geld binnenhaalt een paard- of pony- dek beschikbaar gesteld. Er wordt ge reden in de klassen B, L, L2 en M- dressuur. Er wordt een progressief springparcours gesprongen waarbij men per gesprongen hindernis een aantal punten kan verdienen. Met de laatste hindernis, de zogenaamde ,,Jo- kersprong" kan men het behaalde aan tal punten verdubbelen. Vorig jaar was dit een spectaculair evenement. Om de Kerstbokaal te kunnen winnen moeten de ruiters deelnemen aan dressuur- en een theoriegedeelte, waarbij ze een vragenlijst over de paar densport moeten invullen. Wie de meeste punten haalt wint de Kerstbokaal. Een 69-jarige vrouw uit De Koog wou zaterdag met haar Daf op het Schilde rend draaien, ter hoogte van de Reijer Keyserstraat, maar zag daarbij een 39-jarige Oudeschilder in zijn Volvo over het hoofd. De Daf raakte links voor beschadigd, de Volvo aan de rechterzijkant. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor.

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 9