Als het misgaat doe je 't volgend jaar gewoon met je andere hand. Gedwongen kaarslicht bij kerstdiner voele poolexpeditie as toch spannend Veel publiek en spanning bij kerstbokaal-wedstrijden In Oosterend en De Cocksdorp [ie heeft deuk? leuw bestuur Ixelse Boys Vaste data 'Ike maan markt. F - adres tier. idpaviljoi Paal 28, op van sen. 9, (02221 vuurwe innenbun Ben jij niet zenuwachtig om af te gaan? Nee hoor, ik zit in de herkansing. Vorig jaar heb ik geweigerd, ik was vochtig. O juist En waar mik je dit jaar op? Nou, ik wil een vinger of drie afrukken. Minimaal. En jij? Mijn ambitie ligt in oog- en oor verminking. Zou 't lukken? Vast wel. Als ie ons maar lekker lang vasthoudt. of aansteekt met een lucifer met zo'n lekkere grote vlam O heerlijk, ik krijg het er nu al warm van. PANG! Weg met die vingers! e toekomst niet! j|or meer informatie bel gratis 06-0220220 Stichting Consument en Veiligheid UCOCtVl i 29 DECEMBER 1987 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Zondag hield de wedstrijdcommis sie in samenwerking met de activi teitencommissie van manege „Akenburg" de jaarlijkse wedstrijd om de kerstbokaal. Deze beker is ter beschikking gesteld door de heer W. Slaman. De wedstrijd bestaat uit drie onderdelen, name lijk dressuur, progressief springen en een theoriegedeelte. 'S morgens om 9.15 uur startte de eerste combinatie met het progressieve springen. De eerste vijf hindernissen moésten gesprongen worden, maar bij de zesde hindernis konden de deelne mers kiezen uit een gewone stijlsprong of de moeilijkere ,,Joker"sprong. Voor de Joker" (een aangeklede waaier) kon men zestig punten verdienen, voor de gewone stijlsprong slechts dertig punten. Maar als er bij de „Joker" een balk afgesprongen werd, gingen er zestig punten van het behaalde totaal af. Een risico, waarbij menige deelne mer zich tevoren afvroeg, wat hij zou gaan doen. Het maximale aantal pun ten, dat behaald kon worden, was 135. Dit werd door vijftien combinaties van de 33 gestarten behaald. Met nog vier anderen, die 120 punten bij elkaar gesprongen hadden, waren er na het springen nog negentien deelnemers volop in de strijd voor de kerstbokaal De bij de dressuur behaalde punten telden mee voor de sponsor wedstrijd. Tevoren hadden de ruiters gezorgd, dat zij door familie, vrienden enz. per dres- suurpunt voor een bepaald bedrag werden gesponsord. Voor de deelne mer die op deze manier het meeste geld ophaalde, stelde de manege een ponydek ter beschikking. Colette Kik kert met haar fjord Patrick haalde zo maar liefst ruim duizend gulden op en won het dek. Tevoren dacht iedereen dat het totale bedrag van vorig jaar nu wel niet gehaald zou worden Maar na afloop kon Piet Daalder, voorzitter van de Stichting Overdekte Manege, trots mededelen, dat juist het tegenover gestelde gebeurd was. Het totale sponsorgeld kwam nu uit op ruim f8500,- gulden, f3000,- gulden méér dan vorig jaar. Daalder bedankte hier voor alle deelnemers en hun sponsors heel hartelijk en liet weten dat de deel nemers het sponsorgeld kunnen inleve ren bij Peter Dros in de manege of bij Timmer's Bakkerij in de Weverstraat. Deskundig L. van Bronkhorst was aanwezig als jurylid en gaf na afloop deskundig commentaar over de gereden dressuur- proeven in de verschillende klassen. Echte grote verschuivingen in het klas sement om de kerstbokaal werden er door de uitslagen van de dressuur niet teweeggebracht. De theorievragen daarentegen zorgden wél voor verras singen in de totaaluitslag, 's Avonds om half zeven werden onder grote pu blieke belangstelling de prijswinnaars bekend gemaakt. Sigrid Collou met Dandy behaalde in totaal 317 punten en won de kerstbokaal. Tweede werd Kirsten Zoetelief op Cooper met 316 punten. Masja Roeper met Sandy werd derde met 315 punten. Een ver schil van maar drie punten tussen de kampioen en nummer drie geeft aan dat het tot aan het laatst toe span nend bleef. Na afloop van deze geslaagde dag bedankte Daalder alle medewerkers en nodigde alle paar densportmensen van Texel uit op de nieuwjaarsreceptie op zondag 3 januari in de foyer van de manege van 16.00 tot 18.00 uur. Op zondag 10 januari wordt weer een federatie spring - wedstrijd gehouden. Uitslagen: (kerstbokaal)l. Sigrid Collou met Dandy 317 punten; 2 Kirsten Zoetelief met Coo per 316 punten; 3 Masja Roeper met Sandy 315 punten; 4 John van der Zwaag met Wendy 313 punten; 5 Caroline van der Geest met Misty 310 punten; 6. Ilse Brommersma met Mira 308 pun ten.Uitslagen dressuur: B 1/2 dressuur: 1. Annemieke Kooiman met Xantha 127 punten; 2. Bea Dekker met Belle Fleur 125 punten; 3. Erna Kikkert met Karei 124 punten B. dressuur: 1. Marleen Roeper met Belinda 130 punten; 2. Marjet Loning met Tessa 129+ punten; 3. Maartje Duin met Sophia 129 punten; 4. Susan Bruining met Mellodie 128 punten. L1 dressuur 1 Lieneke Roeper met Arabei 133 punten; 2 Caroline van der Geest met Misty 126 punten L2 dressuur: 1 John van der Zwaag met Wendy 128 punten M dressuur: (pony's en paarden)1 Annemarie van der Linde met Vadim 122 punten. B dressuur paardenl. An ne Marie Reidingmet Zephir 118 punten; Als gevolg van een kabelstoring viel op de avond van eerste kerst dag in Oosterend en De Cocksdorp en het gebied daartussen de elec- triciteit uit. Oosterend zat ruim een uur zonder stroom en De Cocks dorp zelfs ruim drie uur. Dat gaf groot ongerief, vooral in de restau rants waar het kerstdiner voor tien tallen mensen aanzienlijk werd vertraagd. Het defect deed zich voor tegen vijf uur. De belangrijkste kabel die noorde lijk Texel van stroom voorziet, viel uit nadat stroom was gaan weglekken als gevolg van een beschadiging. Die schade aan de kabel was ontstaan bij het kruispunt Oorsprongweg- Hoofdweg in Eierland, waarschijnlijk als gevolg van schade bij graafwerk in het verleden en is toen onopgemerkt gebleven. In een dergelijk geval kan vrij snel worden gezorgd voor stroom uit een andere richting, maar dan moet wel eerst de plaats van het de fect worden gevonden. Van noord naar zuid testten de technici van het PEN de verschillende stukken van de kabel en dat kostte uren. Het manke ment bleek in het laatste stuk te zit ten, wat verklaart waarom het ongerief in De Cocksdorp veel langer moest duren dan in Oosterend. Onvergetelijk ,,Het was een belevenis om nooit te vergeten", aldus Corrie de Jager, fir- mante van restaurant ,,Het Molenbos" in De Cocksdorp waar de kerstavond de drukste avond van het jaar is. Zo'n tachtig personen hadden daar een kerstdiner geboekt en vijftig personen waren in huis toen om kwart voor vijf de lampen doofden en slechts het kaarslicht restte. Vervelender was dat daardoor ook niet meer op gas kon worden gekookt, omdat de gasfornui zen van een beveiliging zijn voorzien, waardoor de gaskleppen automatisch sluiten als de electriciteit naar de af zuigkappen wordt onderbroken. ,,We vonden het eerst niet zo'n probleem. De stroom valt in De Cocksdorp wel eens meer uit en dat duurt dan meestal niet langer dan een half uurtje. Maar toen het langer duurde belden we het PEN en daar verwacht ten ze dat het nóg wel een half uur zou duren. Ook dat was nog overko melijk, maar echt spannend werd het toen er ook na die tijd geen stroom kwam en het PEN zich ook niet meer aan voorspellingen durfde te wagen". Aparte kerstsfeer ,,We konden de mensen alvast het koude voorgerecht geven en de gasten die op dat moment nog niet waren gearriveerd, hebben we opgebeld met het verzoek een paar uur later te ko men. Er was maar één familie die toen besloot om niet te komen. De vijftig mensen die er al waren, hebben dus zitten wachten en ik moet zeggen dat ze zich prima in de omstandigheden hebben geschikt. Het was een bijzon dere, heel onwerkelijke sfeer, ledereen vermaakte zich zo goed en zo kwaad als het ging. Met de kinderen hebben we bij kaarslicht spelletjes gedaan". Noodaggregaat Een uur voordat er weer stroom was, kwam de bedrijvigheid in de keuken al gedeeltelijk opgang. Van aannemer Daalder had men een noodaggregaat geleend, waarmee de afzuigkappen in werking konden worden gesteld zodat ook het gas het weer deed. Toen alle lichten na bijna drie en een half uur weer aanfloepten werd dat door alle eters ervaren als een soort bevrijding en kon iedereen glimlachen over het avontuur. In Oosterend duurde de sto ring niet langer dan ruim een uur zo dat daar geen echte problemen ont stonden. In Rötisserie Het Kerckeplein (waar het gas wél kon blijven branden) moest worden geïnproviseerd maar er ontstond nauwelijks vertraging. De ex ploitanten kregen er zelfs een paar gasten extra door; dat waren degenen die het wegens de stroomstoring in De Cocksdorp hadden laten afweten. Technici van het PEN hebben de kabel tweede kerstdag gerepareerd Een kar wei waar het grootste deel van de dag voor nodig was. boeken, i marktkoopman kwam gisteren bij >olitie melden dat hij op de Groen- its een grijze personenauto had Igereden, met een lichte deuk tot folg. De eigenaar van de grijze wa- is nog niet bekend. Hij of zij kan wenden tot de politie (tel. [20-2644) voor een schaderegeling. leden van voetbalvereniging Texelse rs hebben dinsdagavond enkele iwe bestuursleden gekozen. Aftre- d en niet herkiesbaar waren C.A. Grave (voorzitter) en A. Wessels :retaris). Als nieuwe voorzitter werd van de Ploeg gekozen, die tot op len namens de jeugdafdeling zitting in het bestuur. Van de Ploeg liet ten zijn uitverkiezing als een tijdelij- oplossing te beschouwen. Frank de ïve werd de nieuwe secretaris en i Maas heeft de plaats van jeugd- arzitter ingenomen. Penningmeester urit Veeger en bestuurslid voor de mesafdeling Thea Witte werden met lemene stemmen herkozen. Van essels, die meer dan 25 jaar het se- etarisschap heeft vervuld, wordt tij- 'ns de jaarlijkse feestavond van de ub, op zaterdag 30 januari, afscheid 'nomen. de voor het poolklimaat verbluftend hoge temperatuur van bijna tien graden ce/cius boven nut, was het gisteravond behaaglijk houtvuur op het Kerckeland. waar de maaltijd werd bereid. 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur; maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18.30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. „Ecomare" het centrum voor wadden en Noordzee is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4,— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. e tweede keer hield Scouting Texel een pool- tiedie zondagavond van start ging en morgen ein- Het is een uitgebreide zwerf- en fietstocht over het ei- tvaarbij allerlei opdrachten moeten worden vervuld, de er in het kader van het thema ,,Zoek de eskimo's". ïomen wordt door veertien ver- (11-15 jaar), de zes leiders niet ekend. Na enkele weken van •eiding waarbij de expeditiele- poolstemming werden gebracht andere door het bouwen van o van papier maché) startte het ur zondagavond met een ;ht naar de vuurtoren, waar de werden achtergelaten. Lopend e kampeeruitrusting op de rug) et via de duinen naar De Krim Ie tenten werden opgezet. Van bivak in het hoge noorden van and ging het gisterochtend via and naar De Slufter. De Slufter- werd overgestoken met een rub- >t, die voor kajak moest door- ;n waarmee telkens twee perso- gelijk naar de overkant konden n gebracht. Door de Muij trok iep richting De Koog en rond uur gisteravond arriveerde men |t Kerckeland waar met hout dat omgeving was gesprokkeld, vuur gemaakt zodat kon worden ge- Er werd onder meer een smake- tampot bereid en er was ook vis gezorgd. Er was zelfs een ont- ng gearrangeerd met een Eski- De zwerftocht naar het warme n werd voortgezet en 's avonds lereikte de groep ,,'t Hoogelandt" erstekoog waar de tenten ander- werden opgezet om te overnach- Vanmorgen trok de groep naar Bos en Duin om in het overdekte nbad bij te komen van de doorsta- ntberingen. De expeditie zou nog rr naar het zuiden trekken. Flet te kampement was gepland in de sn tussen Den Hoorn en De Mok. rrende de hele tocht werden de elui telkens geconfronteerd met al- vragen en opdrachten. Dat naast spelelement ook de educatie" is vergeten, blijkt uit het geplande woensdagavond komt Koos Ze- uit Oudeschild naar het Scouting- gebouw om aan de hand van dia's voor de daar verzamelde expeditiele den te vertellen over de (echte) zuid poolexpeditie waaraan hij heeft deelgenomen De Lichtboei verzorgt van maandag tot en met vrijdag muziekprogramma's voor de bejaarden in de verzorgingste huizen en bejaardencomplexen in Den Burg. Voor deze bewoners kunnen plaatjes worden aangevraagd tussen 18.30 en 19.30 uur, telefoon 02220-3430. Psycholoog. Spreekuur volgens af spraak op maandag, en donderdag van 9.00-11.00 uur en van 19.00-19.30 uur. Vrijdag van 8 00-8.30 uur via telefoon 050-125313. Zitting in Het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg op dinsdag van 14.00-17.00 uur en woensdag van 10.00-17.00 uur. Tel. 4887. Spreekuren college van B en W; bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot

Texelsche Courant | 1987 | | pagina 7