,/t Is weer voorbij DAT WAS DAT IN '87 VRIJDAG 1 JANUARI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Het zal je maar gebeuren: je loopt rustig te wandelen langs bouwwerkzaamheden in De Koog, valt er ineens bijna een kraan op je hoofd! RSG-leerlingen haalden in april in een nacht alle stoelen uit de school. Sommige leraren gingen de dag erna onverstoorbaar verder met de les, maar de meesten wisten zich geen raad. Nico Roeper dacht in mei dat er een bom in zijn boom zat. Bij nader onderzoek vond men Storm op Texel. In het najaar moesten veel bomen en dakpannen het afleggen tegen de harde wind. Even ervoor was al een flinke Het tiende Rondje Texel werd een dobberpartij, met een maximum aantal deelnemers. Het zit er bijna weer op, 1987. Het zal de geschiedenis ingaan ais het jaar van de jubilea. Denk maar eens aan S.V. Texel, S.V. De Koog, Deuce, MST, het vliegveld, De Mok, School met de Bijbel, de Folklore, de plattelandsvrouwen. Ronde om Texel en niet in de laatste plaats deze krant. Het was een jaar met veel ijslpretin de beginmaanden. Heel Nederland werd opgeschrikt door een olieramp, waarbij talloze vogels het leven verloren. Ook bezuinigingen bij de kustwacht waren landelijk nieuws. Koninginnedag werd weer eens ouderwets gevierd in Den Burg met een ,,wijk tegen wijk'-spel. De Ronde om Texel was dobberen geblazen met veel diskwalificaties. Het zou een slechte, natte zomer worden, maar eind juni was het nog heel even warm. Het Natuurrecreatiecentrum kreeg een nieuwe naam (Ecomarel en een nieuw zeehondenopvanggedeelte. De Pasar Malam viel in het water, maar bij de succesvolle haven feesten in Oudeschild was dat juist de bedoeling. De Wampex was wederom geslaagd, evenals een drukke Ouwe Sunder- klaas, terwijl in de tussentijd een grote hasjvangst werd ge daan. De gemeenteraad discussieerde over de oude gemaal- motoren, de belastingen en de plaats van de gymzaal in Ou deschild. Maatje Kikkert-van Maldegem had lak aan alles en werd 100 jaar. Ongelukken, feesten, huldigingen, rampen en bijna-rampen: ook in 1987 hoorde het er allemaal weer bij. Voor sommigen een jaar als anderen, voor anderen een jaar met een bijzonder tintje. Op deze pagina nog eenmaal enkele herinneringen aan een bijna vervlogen jaar in beeld. alleen een roestige spijker. De knechten van de Sint kondigden de stoomboot aan waarmee de goedheiligman ook dit jaar weer veilig op Texel arriveerde. Jammer dat het regende. De HD3 ..Petronella" liep vast op de Hors en bleef daar zeker een week muurvast zitten Een ware bezienswaardigheid. Toch we! een beetje een barre winter met vee! ijspret. Maar niet voor iedereen even leuk.... Duizenden olieslachtoffers spoelden aan op Texel. De medewerkers van Ecomare, toen nog Natuurrecreatiecentrum, hadden er hun handen vol aan.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7