Texelaartjes M I NI '4 Lotje voor rotje-actie een daverend succes FAMILIEBERICHTEN Aanrijding Gaslucht BOERDERIJ NABIJ - DEN BURG Weinig schade door storm Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ RECREATIEBUNGALOW PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 JANUARI 19DIN Op maandag 18 januari 1988 veranderen de verlo vingsringen van René de Boer en Karin Beuving in trouwringen. Want op die datum wordt ons huwelijk gesloten om 14.15 uur in het stadhuis te Den Burg, Texel. We willen niet „verbloe men" dat we al onze fa milieleden, vrienden en bekenden héél graag zul len ontmoeten tijdens on ze huwelijksreceptie van 19.00 tot 20.30 uur, met aansluitend feestavond in hotel De Lindeboom te Den Burg, Texel. Ons adres is: Wipmolen 30 3642 AD Mijdrecht. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Sarah Caroline Timmer Kees Jan Krijnen Texel, 30-12-1987 Golfslag 14 1791 HC Den Burg. Volksdansen uit Roe menië, Frankrijk, Joe goslavië, Israël, etc. De nieuwe jeugdgroep start op vrijdag 8 januari in De Ferrever, 4-5 uur. Inl. Yvon ne Grose, tel. 4806. Spijkerbroeken f49,—. 2 stuks 785,—. Rabbit Habit. Cursus smeden bij vol doende deelname in Agra risch Museum. Informatie Dros, Spinbaan 18, tel. 2108. Gelukkig nieuwjaar i betekent weer flink opr men bij Rabbit Habit. Voor de diepvries half varken 75,35 per Slagerij Krelekamp. Te koop gevraagd po of aardgaskachel. (022231 319 na zeven uo Vermist 30-12, rood tertje ,,Milly" 8 mnJ Kleine kop. Wie vor hem? Graag bericht ti 2901 of Schilderend 101. T.k. 8-d. drumstel. Te (02222) 656. Bellen vój 21.00 uur. Te koop Puch Maxi d mesbrommer i.z.g.s. Sony stereotoren incl. boxen. Tel. (02226) 581. Hartelijk bedank voor mooie kado's. Hans Margo Kockengen. Tehuis gezocht v. 2 ge castr. katers van 1 en 2 jrJ ook apart. Ze zijn abs. ge zond, zindelijk en aanha kelijk. Inl. Warmoesstr. of P. Witteplein 25 (02228) 478. T.k. bankstel, eethoel bergmeubeltje. Tel (02226) 564. Lavooy schreef eer klein, informatief boekje over hoefverzorging en rot- kreupelbestrijding bij hel schaap. Voor 79,75 te koop in Het Open Boek. Het bestuur van KSV Kotex en de Marskramer nodigen alle leden uit voor de nieuwjaarsreceptie op vrijdag 8 januari om 20.00 uur in het Kotex- gebouw, Paelwerck 90. Dit geldt ook voor alle Mars bewoners aan beide zij den van de brug. Klaverjassen. Heden dinsdagavond weer gezel lig kaarten om leuke prijs jes. Aanvang 8 uur in De Witte Burcht. Vermist sinds enkele weken: grijze poes (Muus). Omg. Verpleeghuis - Lijn baan 31. Tel. (02220) 4760. Het dak van het schilderachtige witte schuurtje van de familie Hin aan de kruising Nieuwlanderweg-Ruigendijk bleek niet bestand tegen deze tweede beproeving en stortte zondag rond de middag in. In het gebouwtje stonden machines, maar omdat de pannen op de zolder bleven liggen raakte niets beschadigd. ,,Het houtwerk was toch al helemaal vermolmd", aldus Kees Hin, die nog niet weet of hij het ge bouwtje zal slopen of herstellen. Willem Wiering van Rijkswaterstaat constateerde dat het met de kustafslag wel meeviel. ,,De windrichting is bepa lend voor de hoeveelheid afslag. Nu was het zuidwest en er is plaatselijk tussen paal 18 en 24 en paal 26 tot 31 een metertje verdwenen. Bij noord westenwind zou de schade veel groter zijn geweest". Ten zuiden van De Koog is praktisch geen afslag gemeld. Dinsdag 5 januari In De Buureton houdt P. G. van Heer- waarden een lezing over „leefvormen" voor de Vrouwenbond FNV; 20.00 uur. De oudere Doopsgezinde zusterkring heeft in het zaaltje bij de kerk in Den Burg jaarvergadering met bingo; 20.00 uur. Van 20.00 tot 21.00 uur is in de open bare bibliotheek in Den Burg en op het adres Trompstraat 15 in Oudeschild gelegenheid om te schrijven voor poli tieke gevangenen. Na langdurig ziek zijn, werd nog onverwacht uit ons midden weggenomen, onze geliefde zuster en tante Trijntje Eel man op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam: J. Bruin-Eelman Texel, 1 januari 1988 Botterstraat 27, 1794 AC Oosterend De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Niet zorgen voor morgen bij 't vallen van de nacht. Niet klagen maar dragen en vragen om kracht. Niet beven voor het leven gegeven door God. Maar leven en streven naar plicht en gebod. Plotseling is overleden mijn schoonzoon en on ze zwager Jaap Bas echtgenoot van Janke Ykema Blauwhuis (Fr.): S. Ykema Wouterswoude (Fr.): H. van Tuinen J. van Tuinen-Ykema Hengelo (O.): W. Ykema J. Ykema-Wiersma neven en nichten Den Burg, 1 januari 1988. Ik weet mij geborgen in Gods hand in leven en in sterven. Vol verdriet, maar dankbaar voor wat hij voor mij is geweest, deel ik u mede dat toch nog plot seling is overleden mijn innig geliefde man Jacob Bas echtgenoot van Janke Ykema. Geb. 23-10-1921 - Overl. 1-1-1988 J. Bas-Ykema Schilderend 99, 1791 BD Den Burg - Texel. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Den Burg. Nieuwjaarsmorgen werden wij opgeschrikt door het bericht, dat was overleden onze lieve broer, zwager en oom Jacob Bas echtgenoot van Janke Ykema. Dat hij geloofde in al Gods beloften door Jezus onze Heer, is Janke en ons allen tot grote troost. G. Bas Ph. Bas A. Bas-Roeper H. Bas G. Bas-Ploeger A. Gootjes-Bas M. Gootjes H. Huisman-Bas N. Huisman P. Bas neven en nichten Texel, 1 januari 1988. Met verslagenheid bereikte ons het bericht van het overlijden van onze fijne buurman J. Bas Wij willen hem in dankbaarheid gedenken. Fam. Groszpietsch Fam. Lap Fam. Fledderus Gezusters Drijver A. G. Eelman Fam. Rab Fam. J. Drijver Fam. H. J. Bakker Fam. R. Graaf Hartelijk dank voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden van KEES Het heeft ons goed gedaan. Nelly Koorn-Kikkert Maarten Nancy en Hette Niels, Yvonne Lianne en Mandy Jan-Willem en Thea Texel, december 1987. De vele reacties, op welke wijze dan ook, op het ver lies van mijn lieve man en onze vader GIJS OSKAM hebben ons erg goed gedaan. Wij willen u er, langs deze weg, heel hartelijk voor danken. Agna Oskam en kinderen Voor de vele attenties die ons op Texel verwelkom den na onze verre huwe lijksreis, bedanken wij jul lie allemaal. Wij wensen iedereen een gelukkig, vredig en ge zond 1988. Dick en Gerty Hendriks Brandweercommandant Van Wilsum houdt de walkman omhoog terwijl burgemeester Schipper el klaar staat met de lotjes. „We hadden op een stuk of tien kinderen gerekend, maar er kwamen over de tweehonderd!" Eén van de politiemensen die vrijdag en zaterdag het onafgeschoten vuurwerk in beslag nam, verklaarde dat veel kinderen uren hadden gezocht en met zakken vol naar het bureau kwamen. Zater dagmiddag om 16.00 uur trok burgemeester Schipper in het raadhuis het roze lotje 906, waardoor de 11-jarige Wendy van Elk uit Den Burg de walkman won. De respons op de actie was zo onver wacht groot dat de tweehonderd lotjes die beschikbaar waren, zaterdagmid dag opraakten en veel kinderen teleur gesteld moesten worden. ,,We hebben ervan geleerd voor een volgende keer", aldus een dienstdoende agent. Er wa ren kinderen die met één of twee rot jes langskwamen, maar ook die hele zakken brachten. Meer dan 1000 stuks vuurwerk heeft de politie verzameld in een grote doos, waaronder ook „ge vaarlijk" vuurwerk, zoals strijkers. Het zal allemaal worden vernietigd. Brand weercommandant Daan van Wilsum was ook laaiend enthousiast. ,,lk ben zó blij dat we dit hebben gedaan. Er moet beslist een vervolg op komen". Burgemeester Schipper hield in het raadhuis een praatje voor de vele kin deren die naar de trekking waren ge komen. Winnares Wendy van Elk, was heel blij, hoewel ze al twee walkmans had... Een 44-jarige VW-Golfbestuurder uit Den Helder reed gisteren zonder te kij ken van het parkeerterrein bij de boot het Landsdiep op, in de richting van de verkeerslichten en veroorzaakte daardoor een aanrijding met een taxi, bestuurd door een 54-jarige Texelaar. De VW raakte total loss en de man uit Den Helder liep een verwonding aan de mond en een gekneusde wang op. Enkele mensen waarschuwden donder dag de politie omdat zij ter hoogte van de Kadijksweg een sterke gaslucht ro ken. De politie meende dat dit af komstig was van het gasdepot aan de Veenselangweg en waarschuwde Poly- gas. Het bleek dat de tanks kortgele den waren „afgeblazen" en nog ston den na te dampen. Er werd een extra controle uitgevoerd. De politie was erg blij dat attente mensen hen hadden gealarmeerd. Woensdag 6 januari Op de noodcamping aan de Wester- weg wordt de uitgestelde kerstbomen verbranding alsnog gehouden; 15.00 uur. Om 19.30 uur begint in Oosterend het nieuwjaarsvolleybaltoernooi van Smash '68. De beheerscommissie van d'Ouwe ULO heeft een openbare vergadering in het gelijknamige gebouw; 20.00 uur. De zuidwesterstorm die afgelopen weekend over Texel trok, heeft weinig schade aangericht. Alles wat wrak of gammel was, is enige weken geleden tijdens een uit de zelfde richting komende storm al tegen de grond gegaan. Het water stond 1.50 meter boven NAP, maar ook dat gaf door de win drichting, geen problemen. „Alleen de opritten naar de stranden moeten wor den bijgewerkt, want daar is nogal wat zand weggestoven, maar dat reke nen we niet tot duinafslag", aldus Wiering, die ook voor de komende da gen weinig problemen voorziet als de wind uit het zuiden of zuidwesten blijft waaien. Zwaanstraat 6 - Den Burg - Texel postbus 163 1790 AD Den Burg telefoon (02220) 3888 Californiëweg 199. Op het bungalowpark „Vredelust" gele gen hoekbungalow met 537 m2 grond: eeuwigdurende erfpacht voor 71,— per jaar. De bungalow is onlangs vergroot, gere noveerd en geïsoleerd, heeft een ka mer/keuken, 3 slaapkamers, w.c., dou che en buitenberging. De bungalow is voorzien van aardgas, inventaris en heeft een eigen parkeerge legenheid bij de bungalow. Tegen de tweede storm was het dak van het schuurtje van de familie Hm niet bestand. Kogerweg 152. Schitterend gelegen, tot luxe woning verbouwde stolp met grote schuur, ber ging, zwembad en 2980 m2 grond. De woning bevat o.a. een grote woon kamer, luxe eetkeuken, bijkeuken, dou che, 3 slaapkamers, luxe badkamer, hal en grote zolder. De schuur meet 9 x 12 meter en heeft "een zolder. I Deze historische boerderij „De Stroop pot" is nagenoeg geheel verbouwd, maar ook de nieuwe eigenaar kan zijn steentje nog bijdragen.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2