Strandpaviljoen van 150 naar 225 vierkante meter STANDPUNT B EN W IN DISCUSSIE BUITENGEBIED FAMILIEBERICHTEN Stelende junks in Den Helder gepakt Kindertoneel in 't Skiltje IT DINSDAG 1 MAART 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 3 B en W vinden dat de voorschriften van het nieuwe bestem- mingsplan buitengebied moeten toelaten dat strandpavil joens een oppervlakte krijgen van maximaal 225 m2. Daar mag dan een terras bij van dezelfde grootte. Er moet dan I wel een eind komen aan allerlei rommelige toestanden rond I de paviljoens, zoals zeecontainers en strandhuisjes die als opslagruimte worden gebruikt en de te (ver)bouwen pavil joens moeten aan hoge welstandseisen voldoen. I Het uiterlijk aanzien wordt zo be- 1 langrijd gevonden dat de medewer- gng aan de vergroting van een pa viljoen daar voor een belangrijk geel van afhangt. Er komt daarom Seen récht op uitbreiding; B en W leven slechts vrijstelling. Bij uit- Jeiding moet de bestaande bouw vorm in elk geval onverkort wor gen voortgezet. Door de strandexploitanten is herhaal delijk aangedrongen op het toelaten van grotere paviljoens. B en W vinden dat niet onredelijk. De afgelopen tien jaar hebben de paviljoens zich ontwik keld van een zeer eenvoudige en sobe re voorzieningen waar men een drank je en kleine etenswaren kon krijgen, rnaar volledige restaurants. Dat vraagt om een veel ruimere keuken en ook moet voldaan kunnen worden aan de scherpere eisen op het gebied van de hygiëne, voorgeschreven door de Wa renwet. Daarvoor is ruimte nodig, ook voor het plaatsen van omvangrijker koelapperatuur e.d. Daaraan tegemoet komen past in het streven naar kwali teitsverbetering. Bij de realisering van het strandpaviljoen Paal 9 is in feite op deze ontwikkeling vooruitgelopen. B 3 20 en W willen geen eind maken aan het 15; gebruik van de parkeerterreinen bij het strand als opslagterrein in de winter. id« De strandhuisjes mogen hier staan, maar er zal wel vrijstelling voor nodig zijn zodat men er toch greep op fioudt. S, li 22.! Vis, 3 Iv 10. Zomerwoningen Het permanent bewonen van zomer woningen is feitelijk verboden. Toch zijn er op Texel maar liefst 32 zomer woningen die als gewoon woonhuis worden gebruikt. Hoewel het niet de ken, zal dit gebruik toch niet worden fejelegaliseerd door het toekennen van 11 4 een woonbestemming. Dit als conse- in het buitengebied zoveel mogelijk moet worden tegengegaan. Door een positieve woonbestemming zouden zo merwoningen kunnen worden uitge breid zoals dat ook met erkende per manente woningen mag. Als dat zou worden toegestaan zou het buitenge bied langzamerhand .dichtslibben" met gewone woningen en dat is volle dig strijdig met het agrarische karakter dat het buitengebied moet hebben. Bovendien is niet te verwachten dat Gedeputeerde Staten zullen meewer ken'aan het permanent maken van zo merwoningen. Dat is vorig jaar geble ken toen het door de gemeente via een artikel 19 procedure werd gepro beerd. GS staken er een stokje voor door het weigeren van de verklaring van geen bezwaar. Toch groter B en W willen wel in het nieuwe ont werpplan opnemen dat uitbreiding van zomerwoningen tot maximaal 70 m2 is toegestaan, hoewel GS zich ook daar tegen tot dusver hebben verzet. Hier gaat het echter om een uitdrukkelijke wens van de gemeenteraad. Met het oog op kwaliteitsverbetering van de toeristische verblijfsaccomodatie en werkgelegenheid in de bouw werd de ze mogelijkheid in enkele ontwerp- bestemmingsplannen opgenomen. GS keurden dat onderdeel echter niet goed, zodat het nog allerminst vast staat of dat nu wel zal lukken. Nieuwe zomerwoningen (dat zijn kleine huisjes bij gewone woningen, oorspronkelijk bedoeld om huisvesting te bieden aan de desbetreffende burgers als die hun huis verhuurden aan toeristen) mogen op Texel al lang niet meer worden ge bouwd. Tegenwoordig zijn het de zo merwoningen zelf die aan toeristen worden verhuurd; de eigenaar blijft 's zomers gewoon in zijn eigen ge bouw. De zomerwoningen worden dus gebruikt als zomerhuizen (bungalow), die doorgaans in parken bij elkaar staan en sinds enige jaren wèl tot 70 m2 mogen worden vergroot. Vliegveld B en W overwegen om in het nieuwe bestemmingsplan de mogelijkheid te openen dat het vliegveld Texel van een verharde start- en landingsbaan wordt voorzien. Een standpunt is nog niet in genomen; dat wacht nog op een to taalvisie van het vliegveldbestuur inza ke de toekomstige ontwikkelingen van het vliegveld. Tegelijk zal moeten wor den bepaald welke bouwmogelijkheden nog op het veld geboden moeten wor den om de vliegveldfunctie goed tot zijn recht te laten komen en welke mo gelijkheden er moeten zijn voor andere functies, waardoor het vliegveld nog aantrekkelijker wordt. Ook het toeken nen van een horecabestemming aan het restaurant en het mogelijk maken van logiesaccomodatie, hoort tot de discussiestof. De in het oude bestem mingsplan opgenomen bebouwingsre geling voor het vliegveld is door de Kroon afgekeurd. Wel ging men ac- coord met de bestemming als vliegveld met de nodige beperkingen. Op basis van het structuurschema Burgerlucht vaart zou het aantal vliegbewegingen op het veld (starts en landingen) mo gen groeien tot 20.000 per jaar. De ge meente is er destijds mee accoord ge gaan dat het vliegveld geen verharde landingsbaan krijgt, maar in de praktijk bestaat daaraan wel behoefte. Na flin ke regenval is het vliegveld onbruik baar en daardoor bedrijfsonzeker, het geen voor bezoekers een rem is en de exploitatie ongunstig beïnvloedt. Ondanks dat is het aantal vliegbewe gingen de afgelopen tien jaar flink ge groeid. Van 16.900 in 1977 tot 23.200 in 1986. Kampeerboerderijen B en W willen tegemoet komen aan de wensen die zijn geuit (zie krant vo rige week) door de exploitanten van groepsaccomodaties, zoals kampeer boerderijen. Dat lijkt een verbluffend snelle reactie, maar de wensen waren al veel eerder bij B en W op tafel ge legd. De koppeling tussen een gewoon agrarisch bedrijf en een kampeerboer derij zal inderdaad worden geschrapt, wat in overeenstemming is met de in middels gegroeide praktijk. De bestem ming „kampeerboerderij' zal vervallen. Er komt een nieuwe omschrijving waaronder ook vallen: jeugdcentra en maneges waar overnachtingsgelegen heid wordt geboden. Tevens zal er een vrijstellingsmogelijkheid komen om en kele tenten op het erf te plaatsen, voor zover die nodig zijn voor de aan wezige groep. De enkele kampeerboer derij die in de loop van de tijd is uitge groeid tot een kampeerterrein zal van een dienovereenkomstige bestemming worden voorzien. Met de aanhouding van een 29-jarige vrouw in Den Helder, loste de politie een inbraak in de Willem van Beie- renstraat en een diefstal uit een auto op de Groeneplaats op. De aan hard drugs verslaafde vrouw bekende met een 26-jarige stadgenoot deze misdrij ven te hebben gepleegd. Deze meldde zich eind vorige week vrijwillig op het politiebureau in Den Burg. Bij de au toinbraak had het tweetal destijds che ques buitgemaakt en had getracht de ze te verzilveren in een winkel in Amsterdam. Het kindertoneelgezelschap van de Stichting Gemeenschap Oude- schild treedt zondag 6 maart om 15.00 uur in dorpshuis 't Skiltje op met het kindertoneelstuk ,,De schat van Woeste Kever", geschre ven door J. van der Heijden en JA. Tempelaars. ledereen, dus ook kinderen die niet in Oudeschild wonen, zijn van harte wel kom om te komen kijken. De entree bedraagt f2,50 per persoon. Op zon dag 13 maart wordt het stuk ook op gevoerd in ,,De Lindenboom" in Den Burg. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HET NU! Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70 70 70.929 Vdatindst Snchiuif: toer I «prabcstnjdinj: \nuJcnkm Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam, Tel. 020-938973 Plotseling is van ons heengegaan onze allerliefste moeder en grootmoeder Geertje Gieles-Boverhof sedert 1974 weduwe van Lodewijk Gieles 19 januari 1914 t 29 februari 1988 Abelia Gieles Menno Eelman Barbara Texel, 29 februari 1988 Witte Kruislaan 37. Den Burg Een korte rouwdienst zal worden gehouden op donderdag 3 maart om 15.15 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal bij de Doopsgezinde kerk. Correspondentieadres: Schorrenweg 5, 1794 HD Oosterend. Plotseling ging van ons heen onze lieve vriendin G. Gieles-Boverhof Fam. Doornbos Fam. Verstegen Alie Eelman Frouk Oostra Texel, februari 1988 Mijn genade is u genoeg 2 Corr. 12:9a Na een zorgzaam leven, heeft God, voor ons toch nog onverwachts, tot Zich genomen onze lieve vader en opa Jacob Vlaming Bzn. sinds 1984 weduwnaar van Martha van Dijk, in de leeftijd van 74 jaar. Oosterend: Jaap en Lida Leny en Peter Jaap en Sandra Martha Oosterend: Biem en Ina Nieuw Zeeland: Gerrit en Bella Texel, 25 februari 1988, Ankerstraat 25, 1794 BH Oosterend. De begrafenis heeft heden plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Oosterend. Na enige moeizame jaren, is heden in volledige overgave aan zijn Heer en Heiland overleden onze lieve broer en zwager Jacob Vlaming Zusters en schoonzuster 25 februari 1988 In de volle zekerheid des geloofs, nam God tot zich, mijn beste zwager en vriend J. Vlaming Bzn. L.F. Bremer 25 februari 1988 Vliestraat 1 Oosterend Met leedwezen vernamen wij dat op 25 februari 1988 is overleden De heer J. Vlaming Bzn. Oud-bestuurslid van C.I.V. Texel. Gedurende 28 jaren heeft hij zich als bestuurder volledig ingezet voor de Texelse visserij, waar voor wij hem dankbaar gedenken. Zijn familie wensen wij sterkte toe om dit verlies te dragen. Het bestuur, de leden en de medewerkers van C.I.V. Texel Texel, 26 februari 1988 Na een kortstondige ziekte is toch nog onver wacht overleden Ome Jaap Vlaming Sr. Wij wensen familie Vlaming veel sterkte toe. Bemanning TX 48 Texel, februari 1988 ,,lk ben door lanen van muziek gegaan en ik heb op stromen van geluid gevaren" Verdrietig en dankbaar tegelijk stemt ons het overlijden van onze lieve man, vader en opa Willem Herman Sprenger *18 maart 1913 t 25 februari 1988 Gorssel, C.R Sprenger-Pool Hoofddorp, Wim Sprenger Hilda Sprenger-Boll Wander en Melle Utrecht, Rien Sprenger Dieneke Naeyé Sanne en Korien Leusden, Henk Sprenger Sietske Sprenger-van Seijen Heieen, Margot en Nicky Haarlem, Nans Sprenger Haarlem, Pauke Sprenger 25 februari 1988, Eekweg 7, 7213 LR Gorssel De crematie heeft heden plaatsgevonden. Burgemeester en wethouders van Texel geven hierbij kennis van het overlijden van de heer Mr. W. H. Sprenger van 1 april 1968 tot 1 april 1978 burgemeester van deze gemeente. Met dankbaarheid denken wij terug aan zijn in zet voor bestuur en bevolking van de gemeente. Burgemeester en wethouders voorndemd, De burgemeester, A. Schipper De secretaris, P.A. Zoon Texel, 26 februari 1988 Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van onze tante Johanna Vlas-Cetkowski Nelly Coby - Harry, Stefanie Marijke - Hans Wij zullen tante Haschi erg missen. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Oudeschilder begraafplaats. Correspondentieadres: Elemert 10, 1791 DD Den Burg. Hiermede geven wij u kennis dat is overleden onze zuster, schoonzuster en tante Johanna Vlas-Cetkowski Fam. B. Cetkowski Texel, 25 februari 1988. Met droefheid geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve vader, groot- en overgrootvader Martinus Engel, weduwnaar van Hendrika Eva Spigt, op de leeftijd van 94 jaar. Hij leefde zoals hij was, hij was zoals hij leefde. Uit aller naam: A. de Maesschalck-Engel Texel, 28 februari 1988, De Dageraad 43, 1797 SK Den Hoorn. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 3 maart om 14.30 uur op de N.H. begraafplaats te De Cocksdorp. Vertrek vanuit het sterfhuis 14.00 uur Gelegenheid tot condoleren woensdag 2 maart van 19.00 tot 20.00 uur aan huis. Jullie groeiden niet alleen onder mijn hart, maar ook in ons hart. Tot ons grote verdriet zijn onze twee zoontjes en twee dochtertjes te vroeg geboren. Amsterdam, 29 februari 1988. Marja en Rob Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk dank zeg gen voor de belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader en opa. KLAAS DE RIDDER Een bijzonder woord van dank aan dokter v.d. Bent, Dominee de Jong. Karin en de wijkzusters voor hun zorg en aandacht. Namens de familie: C.G. de Ridder-Verberg Joh. Hodshonstraat 6 De Cocksdorp Wij willen allen die met ons meegeleefd hebben op welke wijze dan ook, tijdens de ziekte en na het over lijden van GRIETJE DE WAARD-JURJENS op deze wijze hartelijk danken. Uit aller naam: J. de Waard Februari 1988 Hollandseweg 12 1795 LE De Cocksdorp In plaats van kaarten Diep ontroerd door de grote belangstelling en het me deleven, zowel persoonlijk als schriftelijk, na het over lijden van mijn lieve zorgzame zuster THEODORA JANNETTE DRIJVER betuig ik, mede namens de familie, mijn oprechte dank. R. Drijver Den Burg, maart 1988 Op 8 maart 1988 zijn onze ouders D. Ka/verboer en J. Kalverboer-Westdorp 25 jaar getrouwd. Jack en Monique Erik Receptie op zaterdag 12 maart van 19.00 - 20.30 uur in restaurant Havenzicht", Haven 6 te Oudeschild. Hallo, hier ben ik! Iris Harry Visser Frieda Kooy 22 februari 1988 Brittenhuis 40 2211 VZ Noordwijkerhout TeL. 02523-76789 Blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Renzo Hiske en Peter v. d. Berg-Abma Mandy Texel, 27 februari 1988 De Rede 21, 1797 SM Den Hoorn Moeder en kind rusten van 1 tot 3. Bedankt voor alle leuke at tenties die we ontvingen bij de geboorte van MARTIJN DANIËL Piet Wuis Elisabeth Wuis-Vrijdag Arnold en Martijn Dokstraat 25 Middelburg Voor alle attenties die ik tij dens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst mocht ontvangen, zeg ik u hartelijk dank. Joop v.d. Hoek Fijn te weten dat er zoveel mensen aan mij gedacht hebben. Tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Heel hartelijk dank. M. de Haan van der Slikke 1 maart Jan Beerling 50 jaar feliciteren vanaf 20.00 Te koop: Faema 3 groeps Espressomachine volaut., incl. koffiemolen, pomp, waterontharder en lade. i.z.g.st. 73000,— Bo- tairco luchtreini ger/rookverdrijver capp. tot opp. 120m2. i.z.g.st. 71500,—. inl: (02220) 5626. Verloren:Wieldop Toyo- tha Crown. K. Mantje, Mienterglop 11. Tel. (02228) 280. Foto Bremer- OosterendKerkstraat 5 t/m 12 maart 2,50 korting op ontwikkelen van uw kleurenfilm. Laat uw suéde-jasje niet te vuil worden. Breng het voor een professionele rei niging even naar de vak man Stomerij Quikynet- te dus. Occassion schrijfma chine Ollivetti Lettera DL 775,— Smith CaronnaSt 440 -electr. schrijfmachine 7150,— Silver Reedelectr. schrijfmachine 7190,— MVB compact 350 7120,— Brother 220 de Luxe 745,— -V4 jr. oud Brother AX 10, electr. machine 7395,—. Kantoor boekhandel Langeveld en de Rooy Gevr. Storchemüller au tozitje. tel. (02220) 2944. Theoriecursus bij vol doende deelname starten we op maandag 14 maart weer een cursus in ,,de Schakel". Aanvang 19.00 uur. kosten 7100,—. opgave bij: Rijschool Langereis (02230) 28816 - Rijschool Anders (02230) 33655, Gevraagd voor het ko mende seizoen Meisje 22 jr. Hotel Het Gouden Boltje (02228) 755. Zaterdag 12 maart - win- terconcert KTF Den Burg - Koninghal Muziek Bladmuziek, (kleine) instrumenten en accessoires, zoals snaren en rieten uit voorraad le- verbaa' of via onze specia le, snelle bestelservice. U kunt ons bellen: 2495. Nauta Boek, daar zit mu ziek in! Zolderkoopjes tot 80% korting bij Boetiek 22. Gaat u ook de zaanlan- dia leesmap lezen? Dames opgelet! Zelf naaien loont nu weer! Met stofjes van Witex voor Denim- katoen- bloes- en broekenstof - herdrukt en uni. kindermo de - voering - De prijzen zijn van 12,— tot 18,50 p.m. Ook voor goedk. kleinvakartikelen en goede patronen van Burda. Graag tot ziens bij Witex -naast Els Whyte Vogelenzang - Den Burg. De Röttiserie 't Kerc- keplein is donderdag en zaterdag a.s. wegens ne- serveringgesloten tel. (02223) 950. Met spoed te huur ge vraagd voor een periode van 6 maanden droge af gesloten opslagruimte voor inboedel. Tel. opgave (02226) 413. Vragen naar Joop Jansen Te koop gasfornuis met gasoven. Tel. 5639 na 18.00 uur. T.k.a. Eiken eethoek met 4 stoelen; autostoeltje (2 standen verstelbaar), fietsstoeltje, babybadset, kinderstoel. Tel. (02220) 2833. Wij zijn verhuisd van Schumakersweg 1 naar Drijverstraat 18. Tel. (02220) 5246. Jan, Trudy, Cindy en Serge Prins. Voor uw eigen ontwerp leren broeken, rokken, jas sen en tassen naar Leer atelier Astrid, Ook voor al uw reparaties. Ook voor niet leren kleding. Hoek Weverstraat/War moesstraat tel. 5583. Zaanlandialeesmap die geven nog eens iets kado. Garantmarkt tel (0222) 426 Zolderkoopjes tot 80% korting bij Boetiek 22. Een avond lekker la chen? Ga dan zat. 3 maart naar De Waal. 't Ama teurtje geeft u een gezelli ge avond. Aanvang 8 uur. Kaarten bestellen tel. (02220) 3656/2890.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 3