'lopend weekend voor o wling- dee In em ers publiek bij Texe/s kampioenschap 2-0 thuis nederlaag ZDH tegen Petten Tx 71 leden zwommen in Breezand Cocksdorp verliest van koploper Persoonlijke records aan flarden Opmars van koppel W. Koomen/H. Snoek Atletiektraining Geslaagd Volleybaltoernooi Vinke en Casino Eilandcompetitie basketball Programma basketball Voetbaluitslagen Uitslagen pupillenvoetbal „Excelsior" geeft winteruitvoering Texel mist afmaker Texelse Boys wint na spannende slotfase DINSDAG 1 MAART 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 geld uit de bowltngfinale bij de dames op zondagavond In bowling De Koogel is het afge- >pen weekend onophoudelijk ge- owld om de Texelse kampioen- chappen. Van 's morgens vroeg )t 's avonds laat werd onder grote ublieke belangstelling enthousiast espeeld. Kampioen werden Tiny ok. Vincent van den Broek, Gré enha en Kees Keyzer. et was afwachten of het allemaal op ;hema zou verlopen, want een kleine lachine-storing en het toernooi zou al itlopen. Maar alles liep perfect en de owlingbond Texel en bowling De aogel konden tevreden zijn. Een on- ekend aantal deelnemers van 72 bow- rs knokten twee dagen om een laatsje in de finale te bemachtigen. Het werd een toernooi met van alles at: spanning, sensatie, verrassingen, leurstellingen en er was ondanks de nuwen ook heel wat te lachen. Dat eeft er allemaal toe bijgedragen dat et publiek op de banken bleef. Een enement om op terug te kijken, ant het toernooi stond in het teken an het 12 54-jarig bestaan van de owlingbond Texel. Tijdens de single oorronde werd er al flink gescoord, e latere klasse ,,C/D' winnaar Vin ent v/d Broek gooide een schitteren de 220 game. Rob Beumkes wist we iswaar een 226 game neer te zetten, aar miste op een paar pins de finale, ok ,,A/B" kampioen Kees Keyzer lette een mooie 224 game neer (Gré Penha gooide later tijdens de finale de oogste game van het toernooi: 244). on Witte en Dennis Beumkes produ- :eerden beiden een 222 game. Bij de lames single was het eerst Linda Eel- ian die een baanrecord neerzette en de hoogste game (227) bij de dames |j,C/D" leek te pakken, maar de zeer sterk en verrassend gooiende Tiny Kok Na een 6-2 nederlaag van ZDH 2 te gen Callantsoog ontving het eerste Petten. ZDH verzuimde, in tegen stelling tot Petten, de kansen te benutten en verloor met 2-0. ZDH, nagenoeg zonder blessures zette de tegenstander met de wind in de rug, zwaar onder druk. De Zwaluwen zagen echter teveel dieptegames verlo ren gaan doordat de wind vat kreeg op de bal. Petten verdedigde goed en bouwde de aanvallen goed op. Tot echte schietkansen kwamen de bezoe kers echter niet. Haverwege stuitte een hard schot van Erik Bakker af op de Petten-goalie. ZDH kreeg de eerste hetft verder tekort scoringskansen, ter wijl Petten meer druk uitoefende. Dit resulteerde uiteindelijk in een tegen doelpunt, een kwartier voor rust. De tweede helft speelde ZDH tactisch dui delijk beter, meer breedte games zodat de tegenstander meer in de verdedi ging werd gedrongen. ZDH kon de kansen echter ook ditmaal niet benut ten. Achtereenvolgens gingen uit gespeelde kansen voor Ton Arnout en Erik Bakker verloren. Petten dat ook veel moeite had met de windrichting verdedigde moeilijk uit. Opvallend wa ren de vele, langdurige duffe" spel momenten in deze wedstrijd, veroor zaakt door de talrijke blessures aan de zijde van Petten. Dit tot ergernis van de ZDH-aanhang. Halverwege de tweede helft maakte Petten het twee de tegen doelpunt, doordat ZDH in verdedigend opzicht, Petten iets te veel ruimte gaf. ZDH kon ondanks vele uitbraken geen antwoorde meer vinden zodat 0-2 de uitslag bleef. wist een 230 game uit het vuur te sle pen. Bij de dames ,,A/B" gooide Ger ry Verseput een 211 en Gré Penha een 213. Prijzen De prijzen van de singles werden als volgt verdeeld: ,,C/D" dames: derde Monique van Splunter (jongste deel neemster); tweede Linda Eelman; Eerste Tiny Kok. C/D heren: derde Dirk Trap; tweede Theo Zuidewind; eerste Vincent v/d Broek. ,,A/B" klas se dames: derde Anneriet Keyzer; tweede Janny Mets; eerste Gré Penha. ,,A/B" Heren: eerste Piet Kok; (met'n majestueuze serie); tweede Dennis Beumkes; derde Kees Keyzer. Het hele weekend was er steeds wel een verras sing op de baan. Bij de doubles ,,C/D werd dat het koppel Remco de Beer en Ron Vink, dat met zeer constant spel de derde plaats opeiste. Ook ver rassend waren de beide dames Guur Bakker en Martha Slot die vijf pins ho ger gooiden en zo tweede werden. ,,C/D" double winnaars werden Max Hagedoorn en Theo Zuidewind, In de ,,A/B" double games was het ook zeer spannend. Dirk Trap en Peter Veldman stonden lange tijd op kop maar moesten op het laatste moment Gré Penha en Joop van Hove voor la ten gaan. Derde werden Ton Witte en Loes Zutphen. Finales De zes hoogst geplaatsten in elke klas se begonnen zondag om 18.00 uur de finales die tot 22.00 uur doorgingen, alweer onder grote publieke be langstelling. De eerste finale was de ,,C/D" dames met als grote verrras- sing Monique van Splunter die er on danks een geblesseerde duim een mooie vierde plaats uit wist te halen. Jany Eelma startte wat moeizaam maar kwam later terug met een 174 game en werd uiteindelijk zesde. Yvon ne Eelman wist in de finale een plaats te klimmen en kwam als tweede uit. Martha Slot zakte een plaatsje en werd vijfde Lubberdien Witte stond zeer sterk te gooien met 184 en 187 en kon de derde plaats bereiken. Winnaar bij de ,,C/D" dames All events" werd Tiny Kok. Na twee dagen van zeer geconcentreerd spelen was de overwinning van harte gegund en op zijn plaats. Ongetwijfeld was de heren ,,C/D" finale de spannnendste en de leukste. Acrobaat" Theo Zuidewind Zondag deden 60 leden van Z.P.C. Tx 71 mee aan een tweekamp in Bree zand, tegen de club Oude Veer. Na enkele zwemnummers bleek al gauw dat de Z.P.C.'ers veel tralningsarbeid en conditie te kort kwamen. Toch werd er redelijk gezwommen, temeer als even mag worden vermeld dat Oude Veer maar liefst zes keer per week traint. Tx 71 traint eens per maand. Toch wisten enkele Tx 71-leden clubrecords te ver beteren. Dat waren Norbert Eelman op de 50 meter schoolslag heren en Deb bie Mosk en Bonito Daalder op de 100 meter wisselslag resp. meisjes tot 16 en jongens tot 16 jaar. Ingrid van Lu- bek verbeterde met maar liefst vijf se conden een clubrecord op de 50 meter schoolslag dames. Veel erg jonge, nieuwe zwemclubleden deden op deze tweekamp hun eerste wedstrijd erva ring op. Op 12 maart is de jaarlijkse feestavond van Tx 71 in 't Skiltje. Op 19 maart gaat een groep naar Den Helder om daar mee te zwemmen in een jeugdmarathon. maakte er een grote show van en werd de lieveling van het publiek. Met een enorm aantal strikes haalde hij 100 pins in, en werd op het nippertje tweede. Dirk Trap kon tegen dit ge weld niet op en zakte naar de derde plaats. Siem Plaatsman wist zijn vierde plaats te behouden door een 200 ga me te gooien. Marcel Bakker was er ook weer bij en na een sterke start kwam hij uit op een vijfde plaats. Jan Plaatsman had het moeilijk in de finale en werd zesde. Kampioen ,,C/D" he ren werd Vincent v/d Broek. Door een zeer goede voorronde had hij een gro te voorsprong opgebouwd en werd hij vanuit het niets winnaar. De volgende finale was de ,,A/B" dames. Gerry Verseput klom van de zesde naar een vierde plaats met een mooie 192 ga me. Mieke Flens pakte de vijfde plaats met een finalestart van 182. Janny Mets moest wat terrein prijsgeven en kwam uit op een zesde plaats. On danks een hevige strijd kon Loes Zutp hen toch Anneriet Keyzer niet te pak ken krijgen en werd derde. Anneriet Keyzer kon op haar beurt de ontketen de Gré Penha niet meer inhalen. ,,A/B" heren finale: De op het nippertje geplaatste Peter Veldman wist na een schitterende fina le partij op te klimmen van een zesde naar een derde plaats, John van Schaik was moe gestreden en zakte naar de zesde plaats. Ton Witte gooi de nog een 203 game maar moest desondanks genoegen nemen met een vijfde plaats. De als eerste geplaatste Dennis Beumkes kon de spanning niet verdragen en zakte: vierde, Piet Kok bewees zijn vorm met een tweede plaats. ,,A/B" kampioen heren werd good old Kees Keyzer met drie 200 games tij dens de finalepartij. De prijsuitreiking kon om 23.30 uur beginnen. Uit mon de van de voorzitter van de Bowling- bond Texel, Harry van Splunter, kon opgetekend worden dat het een zeer geslaagd en succesvol toernooi in alle opzichten was met vier uitstekende kampioenen. En nu nog maar 1254 jaar erbij.... In de eerste wedstrijd na de win terstop moest Cocksdorp gelijk al aantreden tegen de koploper. Met de uitwedstrijd nog in gedachten trad Cocksdorp met een versterkt middenveld aan. Al na korte tijd bleek dat KFC hier grote moeite mee had. Men kon bij KFC tot op het middenveld vrij goed combine ren, maar voor het doel van Cocks dorp kreeg men geen echt uit gespeelde kansen. Het duurde tot de 25e minuut voor KFC op 0-1 kwam, de goed spelende Andreas Moonen werd door de links buiten uitgespeeld en diens schot ver dween in het doel Kort hierop ont stonden er voor Cocksdorp twee kan sen voor het doel van KFC, Eerst was het de doelman van KFC die een te zacht ingeschoten bal van Piet Postma tot corner verwerkte en even later werd Henk van der Star bij een corner van scoren afgehouden doordat een achterspeler van KFC hem vasthield. Na de rust een aanvallender Cocks dorp dat probeerde gelijk te komen. In de tiende minuut ontsnapte KFC tweemaal aan de gelijkmaker. Het was Piet Douma die een bal in de kruising gekeerd zag en uit de corner van Maarten Boon was het Marco van der Gracht die de doelman tot een tweede krachtsinspanning dwong. Cocksdorp bleef drukken en het waren vooral Pe ter Stolk en Bep Vonk die de spelers van veel bruikbare ballen voorzagen. Na twintig minuten spelen kwam KFC op 0-2 toen bij een doorbraak de spits van KFC doelman Rob Vonk met een voorzet verraste, warbij de bal in de kruising verdween. KFC probeerde ver geefs in het laatste kwartier de stand verder uit te bouwen, maar Cocksdorp wist dit goed te voorkomen. Tijdens de woensdag donderdag league van de bowlingcompetitie werden vele persoonlijke records verbeterd. Het meest opvallend was dat de leden van Tabakshop 't Centrum 2 alle drie tot deze prestatie kwamen. Marco van der Vis 653, Piet Kok 774 en Kees Key zer 785. De Sommeltjes werden er het slachtoffer van. Het aan kop staande Hotel De Weal pakte winst op Eldorado dankzij een mooie 773 serie van Rob Beumkes en een grandioze 233 game van Rudi Mattner. Dubbel El gaat ook maar door, nu werd Dx 11 het slachtoffer, ondanks een mooie serie van Jannie Mets. Tiny Kok verbeterde voor Kwartet haar per soonlijk record, maar moest Graaf Spuiterij toch de winst laten. Dirk Bakker gooide ook zijn persoonlijk re cord aan flarden in een spectaculaire wedstrijd tegen Tabakshop 't Centrum 1, wat een gelijk spel opleverde. Strandplevier 1 wist Stark en Co te verslaan. Reisburo Texel begint lang zaamaan wat terrein te verliezen, nu snoepte het IBS twee punten af door een 226 game van Dennis Beumkes. Het Y-team maakte deze week een grote klapper door BTS Hordifood 2 onder luide aanmoedigingen te ver slaan. Voor De Metro gooide Vincent v/d Broek zijn persoonlijk record van 609, hierdoor werden de „Buurtjes" buiten spel gezet. Winny Schraag wist door een 165 game voor de Champion Sisters het Koogel Team aan de kant te zetten. Rentenaar Opel stond een goede partij te bowlen tegen de da mes van Strandplevier 2. In de dames trio league lijken de Pins dit jaar op weg naar een medaille, nu gooide Roelie Holtewes een mooie serie en werd CCM verrassend verslagen. Tinie Groenhof gooide een mooie 172 game Op de tweede competitieavond van klaverjasclub ,,Den Burg" wisten Willem Koomen en Huug Snoek deze keer als eerste te eindigen. Dit koppel, dat op de vorige com petitieavond met ruim 7300 punten ook al hoog scoorde, verzamelde nu 7416 punten. In de totaalstand zijn ze in twee weken van de vijf tiende naar een mooie vijfde plaats opgeklommen, en in de derde peri ode stand, waarin nog zeven partij en te spelen zijn, zijn ze nog kans rijk voor de eerste plaats. Met een score van 7167 punten wer den Geri v/d Slikke en Jaap Witte tweede. Na een periode met matige resultaten zijn ze de laatste weken weer beter op dreef en staan nu weer op de tweede plaats in het klasse ment. Ook het koppel Harm de Vries en Carolien Moonen, waarin Theo Witte als vervanger voor Harm meespeelde, scoorde met 7160 punten goed en werd hiermee derde. Na een paar hele matige avonden is ook dit koppel weer goed in opmars en staat nu op de achtste plaats in het klasse ment. Met 6783 punten werden Wil Maas en An Bakker* vierde en handha ven zich hiermee hoog in het klasse ment. Peter en Maarten van Heerwaar den werden vijfde met 6758 punten. Totaalstand na 80 partijen: 1. echtp. B. Ofrem 131107; 2. G. v/d Slikke-J. Witte 128790; 3 echtp J Spaans 127404 4. J. Wiersma J. Vinke 125642, 5. W. Koomen-H. Snoek 125510; 6. W.Maas-A Bakker 125407; 7 G. Festen-G. Smit 124798; 8 H, de Vries-C Moonen 124746, 9. P en M. van Heerwaarden 124223; 10. A. Dijker-N. Koomen 123719 Stand derde periode na 22 partijen: 1. Echtp. B Ofrem 38371; 2. W Koomen-H. Snoek 37468; 3. J. Kloosterman-A van Heer waarden 36346; 4. G. Festen-G. Smit 35186; 5. P. en M van Heerwaarden 34865. De binnentraining van atletiekverenin- ging Texel van vrijdagavond 4 maart wordt buitentraining, omdat de Ko ninghal niet beschikbaar is. Zondag speelden tien vrouwenteams een door Vinke en Casino georgani seerd volleybaltoernooi. Onder flinke publieke belangstelling werden goede en sportieve wedstrijden gespeeld. De uitslagen van de finalewedstrijden: Visserbouw-7 Provinciën 19-22; C.V.I.Leydekkers 15-18; Casino-Vinke 20-7; Westerlaken- Durperdrup 22-12 (kruisfinale); Haarstudio-Klif 23 15-21 (kruisfinale). Durperdrup-Haarstudio 17-18; Westerlaken-Klif 23 20-11 Eindstand: 1Westerlaken; 2. Klif 23; 3. Haarstudio; 4. Durperdrup; 5. Casino; 6. Vinke; 7. Leydekkers; 8. C.V.I.; 9. 7 Provin ciën; 10. Visserbouw. Uit handen van Co Vinke en Aadje Stiekema ontvingen de teams hun prijzen. voor Klavervier, maar Rina Drijver wist een knappe serie hiertegenover te zet ten en zo een gelijk spel te verwezelij- ken. In de dinsdagleague wisten de Top Oldies ondanks heftige tegenstand van Dirk Bakker en André Verseput van BZP alle punten binnen te halen en zo nog vaster op de eerste plaats te gaan staan. Cor Elsendoorn wist door een mooie 196 game de winst voor Snackbar Nikadel binnen te halen op Kiosk Pad Opduin. BTS Hordifood 1 moest één punt uit handen geven aan Slagerij de Boer dankzij sterk spel van invaller Nico Ruis, maar Frans Hopman stelde de overige punten veilig door eindelijk weer eens ouderwets sterk te spelen. Woensdag/donderdagleague: Rentenaar Opel-Strandplevier 2 4-1; Champion Sisters-De Koogel 3-2; De Metro-De Buurtjes 4-1, Y-Team-BTS Hordifood 2 5-0; Reisburo Texel- IBS 3-2; Strandplevier 1-Stark en Co 41; CBK- Tabakshop 't Centrum 1 2'/2-Vi; Graaf Spuiterij Kwartet 3-2; Dubbel El-Dx 11 4-1; Hotel de Weal-Eldorado 4-1; Tabakshop 't Centrum 2-De Sommeltjes 5-0. Damestrioleague T Fords-Klavervier 2-2; De Pins-CCM 4-0. Dinsdagleague: Top Oldies BZP 5-0; Snackbar Nikadel-Kiosk Pad Opduin 5-0; BTS Hordifood 1-Slagerij de Boer 4-1. In verband met het niet beschikbaar zijn van de Koninghal op 4 maart, worden alle voor die avond geplande wedstrijden verzet naar 29 april. Vrijdag 4 maart: 20.30 u. Oranjeboom-Crops Klif 23 21.00 u. Pilaar 1-Klif 23 Paracentrum 21.30 u. Wombats-Paracentrum Pilaar 1 22.00 u. Pilaar 2-Vespertina Wombats Zaterdag 27 februari 1988 KNVB afdeling Noord-Holland Cocksdorp-KFC 0—2 Junioren: Helder A2-Oosterend A1 4—1 Texel B1-ZDH B1 10-0 JVC B2-Texel B2 2-0 Reiger Boys C1-Texel C2 7—0 HRC C2-Texel C1 1-3 Oosterend C1-Wieringermeer C1 1 1 Texel D1-WGW D1 1-0 Zondag 28 februari 1988 KNVB Texel-ZAP 1-1 Wherevogels-Tex.Boys 2—3 ZDH-Petten 0—2 ZDH 2-Callantsoog 3 2—6 BKC 5-Texel 3 Texel n.o.g. Oosterend 2-Texel 4 2—0 Junioren: Tex. Boys A1-Kaapvogels A1 3—2 Dames: Watervogels-Oosterend 9—0 Tex. Boys E1-ZDH El 1 1 Koog El-Oosterend El 1—0 Tex Boys E1-Oosterend El 1—0 ZDH E1-Texel E1 0-4 Tex Boys El-Texel E1 0—3 Oosterend E1-Texel E4 2—1 Tex Boys E2-Texel E1 1—3 De Koog El-Texel E3 0—0 Texel E2-Texel E4 1—3 Koog E1-Texel E4 2—1 Tex Boys E2-Texel E2 0—0 ZDH E1-De Koog E2 0-0 Texel E3-De Koog E2 3—1 Texel E2-Texel E3 0—4 Tex Boys E2-De Koog E2 1—2. Zaterdag 5 maart geeft de christelijke muziekverenigingen en drumband „Ex celsior" uit Oosterend het jaarlijkse winterconcert in „De Bijenkorf", aan vang 20.00 uur. De muziek-vereniging staat onder leiding van Betty Bakker en de drumband onder leiding van Henk Beijert. Het programma ziet er als volgt uit: Orkest: Eternal Father strong to save-arr. Ja cob de Haan, parapharase „Kom nu met zang" Henk van Lijnschoten, Sarabande- G.F. Handel arr. Jan de Haan, Royal Processional-John J. Morrisssey, Folkloristische parafrase- Gerard Boedijn, Castle coch (mars)- Powell arr. de Rooij. Drumband: Let's go-Sandrie Egberts, Drumfestival „Rio Grande" Sandrie Eg berts, Marche militaire-Sandrie Eg berts, The rhythm stars-Sandrie Eg berts, Foxtrot fashion-Sandrie Egberts, Percussion forever-Sandrie Egberts. Pauze. Orkest: For unto us-G.F. Handel arr. Jurjen Hempel, Reflections of this time-Ted Huggens, East Anglia-Jacob de Haan, James bond 007 selection- arr. Johan de Meij, My way-C. Fran cois, The young Amadeus-arr. Jan de Haan. Texel heeft zondag, zonder tot echt goed spel te komen een groot overwicht gehad in de wedstrijd te gen ZAP. Een groot aantal kansen werd echter teniet gedaan. Deels door onkunde en deels door prima keeperswerk van de ZAP-doelman. Texel was zelfs niet in staat een strafschop te benutten. Doordat ZAP al vrij snel op 1-0 was gekomen, heeft Texel lang moeten wachten op de verdiende gelijkmaker. Texel moest ook deze wedstrijd weer aantreden zonder de basisspelers, Van Veen, Brouwer en Schermer, waarvan vast staat dat laatstgenoemde dit sei zoen niet meer in actie zal komen we gens een ernstige enkelblessure. Ste fan Bakker speelde als rechtervleugel verdediger een verdienstelijke wedstrijd en verving Wim van Veen naar beho ren. De eerste helft moest Texel tegen de wind en gure maartse buien in alle moeite doen om een beter combine rend ZAP van zich af te houden. Van Texelzijde moest het voornamelijk ko men van individuele acties van met name Paul van Exel. Hij was ook de man die na vijftien minuten spelen door een goede actie alleen voor de ZAP-keeper verscheen. Zijn bekeken stifballetje kon echter door de keeper nog net met één hand worden gepakt. Texel had weliswaar een overwicht, maar ZAP counterde sterk. Dat leverde na twintig minuten spelen een voor sprong op. Een snelle uitbraak over rechts bracht de rechtsbuiten alleen voor keeper Heerschap, deze weifelde en een doelpunt werd gemaakt. Texel was nauwelijks in staat iets terug te doen en ZAP kon gemakkelijk de wedstrijd controleren. De ZAP- doelman speelde hierin een belangrijke rol door zijn rustgevende inbreng. Op slag van rust lokte Paul van Exel op professionele wijze een strafschop uit door zich bij een individuele actie vak kundig te laten vallen in het straf schopgebied van ZAP. Rob van der Stap zou dit varkentje wel even was sen en Texel naast ZAP schieten. Zijn schot was echter te slap en miste de precisie om de ZAP-keeper in proble men te brengen. Na rust een voortdu rend aanvallend Texel dat ZAP ver te rug drong. Met kopballen en harde schoten werd de ZAP-keeper bestookt, maar deze wist op spectaculaire wijze zijn doel voorlopig schoon te houden. ZAP bleef gevaarlijk counteren en wist toch enkele malen gevaarlijk te wor den, mede door het weifelende optre den van keeper Heerschap die verbaal wel aanwezig was, maar niet resoluut genoeg handelde om zijn verdedigers vertrouwen te geven. Vijf minuten voor tijd kwam Texel aan de verdiende gelijkmaker toen Martin Koorn een corner van Rob van der Stap goed in kopte. Texel heeft deze wedstrijd hard moeten werken voor dit resultaat en kende in Paul van Exel en Jan Hein Studulski zijn beste mensen. In de uitwedstrijd tegen Wherevo- gels heeft het jonge Boysteam zich niet laten ontmoedigen door een tot twee maal toe opgelopen ach terstand. Er werden zelfs twee punten meegenomen naar Texel nadat Erik Schneider de 2-3 over winning liet aantekenen. Het begin was niet erg bemoedigend. Wherevogels koos met windvoordeel de aanval en Kees van Heerwaarde moest meteen een corner weggeven. Het gemis aan kopsterke verdedigers deed zich weer voelen. P. Musscher was de sterkste in het luchtduel en scoorde 1-0 in de eerste minuut. Dit deed het ergste vrezen, maar de Boys toonde karakter. Tegen de stormachti ge wind in gaf het nauwelijks mogelijk heden meer weg. Aan de andere kant waren Jan Zijm en Bert Witte dicht bij de gelijkmaker. De tweede helft kon de Boys met het windvoordeel Wherevogels onder druk zetten. Na twintig minuten resulteerde dit in de gelijkmaker. Een mooie voor zet van Afred Bakker werd door Guido Banda afgemaakt. Helaas moest de Boys even later weer tegen een ach terstand opboksen. Een misverstand tussen twee Boysspelers bracht M. van Someren alleen voor Kees Kooy en hij maakte geen fout. In de slotfase kon de Boys enig geluk niet ontzegd worden. Drie minuten voor tijd zag Al fred Bakker een voorzet geblokkeerd worden maar de Wherevogelsverdedi- ger gleed uit en maakte ongelukkig hands. De strafschop werd door Bert Witte onberispelijk ingeschoten. Vast houden aan dit ene punt was voor de Boys nu het voornaamste, hoewel Wherevogels eigenlijk meer wilde na de hele wedstrijd aan de winnende hand te zijn geweest. John Boogaard ruimde in de laatste minuut met een wilde trap op uit de verdediging. De razendsnelle linksbuiten Erik Schneider kreeg deze bal binnen bereik en kon alleen op het doel afgaan. Hij scoorde zeer beheerst en werd als dank bijna verpletterd door zijn opgetogen ploeg maten. De thuisclub mocht nog af trappen maar kreeg geen tijd meer om een aanval op te zetten. Texe.-j Boys heeft in een seizoen vol pech' eindelijk het geluk eens aan zijn zijde gehad.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7