Kritisch publiek bij praatavond Waterschap Oppassen bij aankoop onthardingsapparaten Kustwachters krijgen steun van 2e Kamer PWN waarschuwt: .WAT IK ZEGGEN WOU.." Bericht uit Amsterdam. Geslaagd Fotowedstrijd sluit op 12 maart „First lady" wil er jonger uitzien Texelse wateren straks onveilig voor recreatie? Verleende bouwvergunningen PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 4 MAART VR «VEN WN LEZERS BUTEN VEAANTWOOROeLUKXO «N OC RECMKTC Ik las dat op Texel een nieuwe zelfhulp-groep is gestart. ,,Voor versla vingen" staat erbij. Uit het artikel bleek dat de opzet lijkt op die van de Amsterdamse Buitenveldert-werkgroep. En dan word ik wakker. Want daarvan ben ik deelnemer. Uit onze laatste groepsavond herinner ik mij een paar dingen die in dit ver band misschien wel leuk zijn om te horen. Wij hadden het over gewoon tes. Zo in de geest van drinken was een gewoonte, niet drinken wordt ook een gewoonte. Alleen hoe fiks je dat? Het afleren van een oude en het aan leren van een nieuwe. De ontdekking dat die twee zaken met elkaar verbon den zijn. Maar evenzeer over de ont dekking dat het gebruik van middelen (drinken, pillen slikken, of welke ande re variant dan ook), niet meer dan een onderdeel is van een overigens be hoorlijk vastgeroest gewoontegedrag. Mijn gebruik hoorde bij de inrichting van mijn leven; in die bepaalde fase. Het overheerste mijn bestaan en was daar niet uit weg te denken. Leven op die manier is misschien ongezond (vast wel) en ook erg onvrij, maar minstens net zo goed een gewoonte. Gebruiken staat dan niet op zichzelf. Het was gewoon een onderdeel van alle door mijzelf gezochte en georgani seerde situaties". Ontspanning na het werk. Zittend in een bepaalde stoel. Luisteren naar bepaalde muziek. Een bepaalde omgeving. En dan dat be paalde glas met die bepaalde drank. Dingen die bij elkaar hoorden. Het sleutelen aan mijn ontwikkeld onver mogen ten aanzien van drank beperkte zich dan ook niet tot het stoppen met drank. Mijn drank was immers verpakt in een totaal leefprogramma. Dat ge heel moest op de helling teneinde dat schadelijke onderdeel effectief te kun nen aanpakken. Niet dus alleen het onderdeel drank vervangen door zoiets als water. Maar de ene totaal gewoonte vervangen door een andere totaal-gewoonte. Een ander uit de groep vertelde hoe zij voorheen dage lijks na haar werk .drinktïjd" had voordat haar partner thuiskwam. Enke le uren alleen, drank en wegsoezen. Haar voorlopige oplossing bleek die stille uren thuis te vervangen door winkelen" - lopen - kijken - buiten dwalen. Een ander decor, geen stilte, maar juist de drukte van de stad. Niet alleen, wel actief: een nieuwe ge woonte. En daarin bleek geen plaats voor drank. Natuurlijk is het niet altijd mogelijk een totale situatie te verande ren. Bepaalde zaken in je leven liggen immers behoorlijk vast. Het onderzoe ken van die grenzen is dankzij de groep niet een eenzaam avontuur. Je hoort verhalen van anderen. Inclusief de oplossingen. En daar kun je telkens je voordeel mee doen. Hetgeen niet betekent dat ik vanaf het begin alles in de groep heb begrepen. Zeker niet. Aanvankelijk was mij vrij veel duister. Maar mijn intut tie werkte. Iets zei mij dat de groep een goede wegwijzer zou blijken. En dat kan ik nu, na enige tijd, bevestigen. Verder leven dus en wel op een kwalitatief bevredigende ma nier. Ik denk dat het deelnemen aan zelfhulpgespreksgroepen de manier kèn zijn om kracht in jezelf te ontdekken en te ontwikkelen. Aanvankelijk kwam ik alleen in aanraking met zogenaamde alcoholisten (vind ik nog steeds een rotwoord) en de AA. Dus lagen daar mijn grenzen als 't ging over de vraag voor wie en hoe. Later ontstonden nieuwe zelfhulpgroepen vanuit een ver breding van de AA-formule. Eerst had den we het nog nadrukkelijk over .verslaving". Later is dat begrip uitge-^ breid tot Tïwangmatig handelen. Ik vraag mij nauwelijks af of er wel een grens is. Waar de werkelijke indentiteit van een zelfhulpformule ligt. Zolang de onderlinge herkenning bestaat en werkt, is het goed denk ik. Het zijn de mensen die de grens bepalen. Zo sim pel ligt dat. Mensen verschillen geluk kig. Zodat behoefte zal blijven bestaan aan verschillend geaarde zelfhulppro gramma's. Daarom is en blijft de oor spronkelijke AA zinvol. Maar evenzeer de verschillende daaruit ontwikkelde varianten. Zin voor relativiteit heb ik in de groep geleerd. En kan ik hier in de praktijk brengen. Tel uit je winst. Dees Postma Amsterdam De navolgende personen zijn geslaagd voor het diploma elektrisch typen: De dames: J. Winter, Den Burg; F. Witte, Den Burg; M. van Alphen, Oosterend; P. de Jong, Oosterend; B. Daalder, Oosterend; P. Brans, Oosterend; J. Stark, Oosterend; W. Stark, Ooste rend; A. Kooiman, Oosterend; J. Uit geest, Oudeschild; J. van Tunen, Den Burg; A. v/d Star, Den Burg; M. Bu ren, Den Burg; C. Buren, Den Burg; N. van Heerwaarden, Den Burg; R. Boom, Oudeschild. De heren: J. Lusthof, Den Burg; C. de Jong, Oosterend; J. Brouwer, Den Burg; J. Ran, Den Burg; C.v/d Kooi, Den Burg. Zij werden allen opgeleid door het Scheidegger Instituut. Niet veel. maar wèl zeer kritisch ingestelde ingelanden kwamen naar de experimentele praatavond. Veertig van de vierduizend ingelanden van het Waterschap Texel waren afgekomen op de „praatavond" die dinsdag in De Lindeboom werd ge houden. Eén procent lijkt niet veel, maar niettemin toonde het college van dijkgraaf en heemraden zich verheugd over deze opkomst. Uit de hoeveelheid en kwaliteit van de vragen bleek dat zich een in elk geval geïnteresseerd publiek had verzameld. Zeer kritische vragen werden gesteld over het actuele onderwerp van de mogelijke overdracht van het wegennet en er was een uitgebreide discussie over de praktische proble men die zich voordoen bij het schouwen van sloten en kanalen. De aanwezigen waren voornamelijk agrariërs. Er was één dame en negen van de 25 hoofdingelanden waren pre sent. Onder het motto „Vragen staat vrij" kregen de aanwezigen ruim schoots de gelegenheid om kwesties te berde te brengen. De Waterschap- bestuurders probeerden daarop zoveel mogelijk uitgebreid het hoe en waarom van bepaalde zaken uit te leggen. Het was dan ook al half elf geweest alvo rens een punt achter de avond werd gezet. A. Boerhorst zette als eerste vra gensteller de toon. Hij had zijn mening over tal van zaken op papier gezet en las een hele waslijst van vragen voor. Ook gaf Boerhorst zijn mening over de openbare vergaderingen van het bestuur en hoofdingelanden: die stel len weinig voor. Het merendeel van de hoofdingelanden doet er het zwijgen toe en de voorstellen van het dagelijks bestuur lijken bij voorbaat al te zijn goedgekeurd. Een vraag over de „kwestie Grootelaar" bleef onbeant woord: dijkgraaf Jac. Dijt voelde er niets voor om deze interne kwestie in het openbaar te bespreken. Daarente gen gaf de dijkgraaf een uitgebreide uiteenzetting over de wegentaak van het Waterschap. Een aantal aanwezi gen hadden de zojuist uitgekomen Texelse Courant van dinsdag met het verslag van de laatstgehouden Water schapsvergadering meegenomen en stelden naar aanleiding daarvan vragen. Efficiency Hoewel niet expliciet gezegd was dui delijk te proeven dat de vragenstellers de efficiency van de organisatie betwij felden. Kan een aannemer of loonwer ker de werkzaamheden aan wegen en sloten niet sneller en goedkoper uit voeren, zo werd gesteld. Het Water schap moet telkens weer (vervangings) investeringen plegen in het machine park, terwijl dat voor een deel van het jaar niet wordt aangewend. Dijkgraaf Dijt en hoofd technische dienst Henk Vonk benadrukten dat er momenteel van een goede wisselwerking met aan nemers sprake is: het Waterschap springt de loonbedrijven wel eens bij als dat nodig is, bijvoorbeeld bij het sloten maaien, en andersom gebeurt dat ook. Vonk rekende voor dat het in de praktijk ondoenlijk is dat een aan nemer geheel in dienst van het Water schap aan de gang gaat. Ook werd betwijfeld of het Waterschap er wel zo goed aan doet om de wegen niet aan de gemeente over te dragen. Jaap Keyser vroeg of bij de berekeningen Het loopt nog niet erg hard met de in zendingen voor de fotowedstrijd „Na tuur op Texel". Er is nog maar een tiental foto's binnengekomen. De orga nisatoren herinneren aan de sluitings datum: 12 maart. Het onderwerp van de foto's moet betrekking hebben op de natuur. Maximum formaat 13x18 cm. Per persoon mag slechts een foto worden ingezonden. Foto's kunnen worden gestuurd of afgegeven bij de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk in Dorpshuis d' Ouwe ULO, Postbus 143, in Den Burg ook rekening was gehouden met ach terstallig onderhoud van wegen, die door het toegenomen zware landbouw- en vrachtverkeer, alsmede het toeristische verkeer, versneld in slechte staat waren geraakt. Vonk ant woordde dat Texel juist trots mag zijn op zijn polderwegennet. Hij erkende dat er her en der vervormingen waren opgetreden. Doordat het Waterschap echter steeds tijdig onderhoud heeft verricht blijft men ruim binnen de gestelde normen voor het onderhoud en de levensduur van de wegen. Door tijdig nieuwe deklagen aan te brengen, worden ernstiger problemen voorkomen. Nieuwbouw Ook op een vraag van Keyser erkende de dijkgraaf dat de nieuwbouwplannen door de kwestie van het wel of niet behouden van de wegentaak, op de achtergrond zijn geraakt. „We moeten precies weten waar we aan toe zijn voordat we een beslissing kunnen ne men. Als we verzekering krijgen dat de overheid blijft zorgen voor financiële middelen, dan houden we de wegen taak en kunnen dus aan nieuwbouw gaan denken. Maar als die geldstroom wordt stopgezet, dan verandert alles en is het waarschijnlijk onverstandig om de wegen in eigendom te houden. In dat geval komt de hele organisatie op zijn kop te staan en dat heeft con sequenties voor de nieuwbouwplan nen". Sommige aanwezigen suggereer den dat het misschien beter was om nu al te besluiten om de wegen over te doen aan de gemeente. Er zou dan ook geen nieuwbouw nodig zijn, door de afslanking van de technische dienst en de vermindering van de papierwin kel als gevolg van afstoting van de wegen. De dijkgraaf refereerde eraan dat het streven naar een centrale ac commodatie al jaren speelt, maar door andere zaken (in de beginjaren na de fusie van de Texelse Waterschappen bijvoorbeeld de verhoging van de dij ken die de eerste prioriteit kreeg) naar de achtergrond werd gedrongen. „Door de fusie was er een verbrokke ling van eigendommen. Bij Water schappen aan de overkant was de huisvesting vaak het eerste dat men probeerde te realiseren". Schouwen Dirk Witte (Elisabethhoeve) roerde een punt aan dat veel stof tot praten gaf, de schouwproblematiek. Het blijkt ve len te steken dat ingelanden die hun sloten verzuimen te maaien kennelijk niet door het Waterschap worden aan gepakt Ze krijgen dan een papiertje met een aanmaning in de bus, maar dat helpt lang niet altijd. „Papier is te geduldig. Het is beter om te maaien op kosten van de ingeland die zijn plicht niet vervult", aldus ver woordde Witte de mening van meer dere aanwezigen. A. Boerhorst vulde aan dat degene die de schouw en/of herschouw verricht (hoofdingelanden), persoonlijk het briefje met de aanma ning moet overhandigen, dat zou pas effectief zijn. Vanachter de bestuursta fel werd erkend dat de schouw elk jaar weer een moeizame zaak is, mede om dat er nogal wat wettelijke en juridi sche haken en ogen aan vast zitten. Juist dit laatste veroorzaakt noodge dwongen een tijdrovende administratie ve rompslomp. Bovendien is het na de eerste aanmaning inmiddels al decem ber en dan is het land vaak te nat ge worden om er met een maaimachine op te gaan. Dijkgraaf Dijt: „Het is al jaren een grote zorg voor het bestuur, en we zijn er ook zeker ontevreden over. Het blijkt heel moeilijk om daarin verbetering te brengen. We proberen in elk geval de administratieve midde len meer te stroomlijnen, zodat we wat dat betreft misschien wat tijd kun nen winnen". Pas na een derde aan maning is het Waterschap juridisch ge machtigd om tot actie over te gaan. Overigens valt het aantal overtreders percentueel gezien wel mee: ongeveer veertig gevallen per jaar. Daarvan wor den uiteindelijk gemiddeld vijf gevallen aangepakt. Het punt is alleen dat het verzuim irritatie en overlast veroorzaakt bij de ingelanden wiens bezittingen grenzen aan de sloten van degene die ze niet maait. Extra avond Verder waren er vragen over o.a. de staat van onderhoud van sommige ta luds, de gladheidsbestrijding, het aan kondigen van openbare vergaderingen. Dirk Witte verwoordde het nut van de avond toen hij opmerkte: „Kunnen wij ingelanden voortaan ook niet het woord voeren tijdens openbare bestuursvergaderingen. Dat scheelt u een extra avond en de huur van de zaal....". Het is nog te vroeg om te juichen, maar het ziet er naar uit dat de zes Texelse vuurtorenwachters voorlo pig zullen aanblijven. Dinsdagmid dag ondersteunde de Tweede Ka mer unaniem een motie van het VVD-lid Annemarie Jorritsma, waarin van minister Smit-Kroes on der meer werd geëist dat zij geen definitieve beslissingen neemt over de „afslanking" bij de zeever keersposten, voordat over dit on derwerp in de Kamer is gedebat teerd. De reactie van de minister op deze motie is officieel nog niet bekend. Minister Smit-Kroes heeft de politieke mogelijkheid om de motie naast zich neer te leggen. Officieus schijnt zij Als uitvloeisel van het ongenoegen dat heerst over de kwaliteit van het drinkwater dat Texel via de zin ker krijgt toegevoerd, zijn veel mensen geïnteresseerd in appara tuur waarmee het water kan wor den onthard of op een andere ma nier behandeld. De handel reageert daarop, zodat zich de afgelopen weken nogal wat bedrijven in woord en geschrift tot het publiek hebben gericht om de meest uit eenlopende apparaten aan te prijzen. Dat gebeurt ook elders in de provincie. Daar wordt de onzekerheid van het publiek over de kwaliteit van het drink water vooral veroorzaakt door persbe richten over de problemen waarmee waterleidingbedrijven te maken hebben als gevolg van de toenemende veront reiniging van bodem- en oppervlakte water. Het een en ander is voor het PWN aanleiding geweest om „kantte keningen" te publiceren, bedoeld om ongerustheid weg te nemen en om te voorkomen dat mensen apparaten aan schaffen die niet nodig en misschien zelfs wel schadelijk zijn. Uiteraard wordt niet ontkend dat nadelen kleven aan het harde water dat Texel tegen woordig krijgt, nadat het jaren „ver wend" is geweest door het prachtige, kleurloze en zeer zachte water uit de waterfabriek. Maar er wordt ook op gewezen dat het PWN in 1990 het wa ter centraal gaat ontharden tot 8 9 graden DH. Vanaf dat jaar is er weinig reden meer om huishoudelijke onthar- dingsapparatuur aan te schaffen. Ge zien de betrekkelijk korte tijd die het ongerief nog duurt, is het de vraag of het verstandig is grote bedragen uit te geven aan onthardingsapparatuur. Wettelijk Aan de „kantteningen" ontlenen wij verder het volgende: „Waterleidingbe drijven in Nederland leveren drinkwater dat voldoet aan de eisen die daaraan worden gesteld door de Waterleiding wet en het Waterleidingbesluit. Die ei sen zijn - vooral uit oogpunt van volks gezondheid - zeer streng. Ook wan neer de bronnen van het drinkwater, dus het grondwater en het oppervlak tewater in kwaliteit achteruitgaan, moeten de waterleidingbedrijven aan hun wettelijke verplichtingen blijven voldoen. Dit doen zij indien noodzake lijk, door extra zuivering toe te passen en uitgebreid onderzoek te verrichten naar nieuwe technieken om verontrei nigingen het hoofd te kunnen blijven bieden. Dat kost geld. En dat betekent over het algemeen dat de kosten van het bereiden van drinkwater in de toe- echter al te kennen hebben gegeven dat zij de motie zal aanvaarden. Dit bericht kon woensdag echter nog niet worden bevestigd. Officieel heet het dat de minister de consequenties van eventuele aanvaarding van de motie op een rijtje moet zetten, oftewel wel ke gevolgen deze heeft voor haar be zuinigingsbeleid. Kamerlid Jorritsma liet ons weten dat indien de minister de motie töch afwijst, dit vermoedelijk nog deze week bekend wordt ge maakt. Als zij de motie aanneemt, dan is haar afslankingsplan voorlopig van de baan, en kunnen alle kustwachters aanblijven. Het was haar bedoeling om de bezetting van de kustwachtpost Ei- erland te reduceren van zes tot drie personen. Zelfs was er even sprake van dat de Eierlandse vuurtoren een éénmanspost zou worden. l ondernemers-aktiviteiten Damesmodezaak „First Lady" aan de Weverstraat in Den Burg onder gaat deze week een ingrijpende in terne verbouwing. In één week tijd krijgt het interieur een complete facelift, die de zaak een stuk jeug diger moet doen lijken. Ook het assortiment verandert mee: minder klassiek, en méér moderne, „non chalante" kleding. Het Texelse pu bliek kan maandag voor het eerst getuige zijn van deze image verandering. „Eigenlijk mag je het niet zo zeggen, maar we hebben voor velen 'n „tutte- bollen"naam. „First Lady" wordt geassocieerd met stijf en niet zo mo dern. Dat is echter niet terecht: we verkopen ook veel jonge kleding en dat loopt prima. De belangstelling voor klassiek daarentegen neemt af. Verjonging van ons imago is dan ook de reden voor deze verbouwing. Eerst wilden we alleen de verlichting en vloerbedekking aanpassen, maar uit eindelijk hebben we het rigoureuzer aangepakt." Aldus Bertha Rorije, eigenaresse van de Texelse „First Lady". Modezaken met deze naam zijn door het hele land te vinden, onder meer in Hippolytus- hoef. De zaak daar is het moederbe drijf van de vestiging in Den Burg, dat hier drie jaar geleden als filiaal door Bertha Rorije werd overgenomen van Chris de Groot. Dat gebeurde destijds om over een wat groter assortiment voor de zaak in Hippolytushoef te kun nen beschikken. „Texel was een gok, en die is gelukkig goed uitgepakt." Het nieuwe jasje waarin de winkel is gestoken, is de eerste in heel Neder land volgens het nieuwe „First Lady" concept. De kleding hangt niet langer aan rekken, maar in bijelkaar passende setjes langs de wanden. De voorraad klassiek is drastisch ingekrompen. In vergelijking met de oude winkel, is de zaak veel lichter geworden. Er zijn o.m. liefst 94 spots gemonteerd. De oppervlakte is gelijk gebleven. Het werk werd deels in eigen beheer uitge voerd. Een in winkelinterieurs gespeci aliseerd bedrijf uit Amersfoort deed de rest. komst omhoog zullen gaan, zodati kwaliteit gehandhaafd blijft. Het is in ons land overbodig om zelf nog eenfc een extra zuivering van het i kwater uit te voeren. Bovendien int duceert de gebruiker van huishoud ke zuiveringsapparaatjes zelfs eenj tal mogelijke gevaren, zoals bacter* groei op membranen en terugstronj in het leidingnet van deeltjes van 4 filterkoek. In de „Algemene voor schriften voor drinkwaterinstallaties' die ook gelden voor apparatuur vos particulier gebruik, worden uit oogj van hygiëne, veiligheid en volksge zondheid nogal wat beperkingen as het gebruik van water- behandelingsapparatuur gesteld, jj Hetzelfde geldt voor onthardingsap; raatjes voor huishoudelijk gebruik.) worden aangeprezen als noodzakel) correcties op de samenstelling van leidingwater. Daarbij is het goed dt volgende feiten in aanmerking te m men. De Gezondheidsraad heeftin 1982 aan de regering geadviseerd 0 IT bij centrale deelontharding van het I J drinkwater uit oogpunt van volksgt zondheid de hardheid niet verder te verlagen dan 8,4° DH. Een dergeliji beperking kennen huishoudelijke or harders niet. De Raad stelt voorts c de ontharding zich, ter verzekering) een evenwichtig voedselpakket, die- te richten op de verwijdering van c- umzouten uit het water en nadrukt de magnesiumzouten ongemoeid rr laten. In ons land is het aandeel va- het drinkwater in de noodzakelijke magnesiumopname van wezenlijk b-: lang. Huishoudelijke ontharders ver» deren die voor de gezondheid nodij magnesiumzouten wel. Bovendienk ongecontroleerde verlaging van de hardheid van het drinkwater tot ge>- hebben dat de aressiviteit van dat v, ter ten opzichte van metalen toene- waardoor bijvoorbeeld metaaldeeltje van binnenleidingen in het drinkwat kunnen worden opgenomen". Als de Texelse kustwacht wordt opp heven, neemt de onveiligheid in de wateren toe en dat is een ongunste factor voor de ontwikkeling van de watersport. De georganiseerde wa tersport heeft dan ook protesten la- horen, wat voor raadslid Henk Beu kes van de PvdA aanleiding was orjl en W te vragen nog eens tegen de® opheffing van de bemande zeever- keerspost te protesteren en daarbij speciaal op het watersportaspect te wijzen. Dit zou dan een ondersteun*, zijn van het protest dat de werkgro- Noordkop-Noordholland van het Wi tersportverbond heeft laten horen.) is belangrijk dat Texel en omgeving voor de watersport zo aantrekkelijk mogelijk wordt gemaakt, mede met het oog op de Ronde om Texel en t - nieuwe jachthaven. „Doe nog wat. kunt om dit mooie maar moeilijk be vaarbare gebied te beschermen", at-j Beumkes tot het college. HELP DE LEPRA BESTRIJDEN. DOE HEI Stort uw bi)dra&<: postgiro 50500(®~ bankgiro 70.70 70®1 Nederlandse Süchnngw l-qwabcttnjding.Amsra t Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam,Tel 020-93H Burgemeester en wethouders hebbf aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunning verleend: D. Lap, Mokweg 19, Den Burg vooi het plaatsen van een dakkapel; J.T. plaatsman, Oost 89 Oosterend voor het vergroten van een garage; Exploitatiemaatschappij Boer en Kloosterman, Pontweg 3-7, Den Ho voor het vernieuwen van een gevel- dak. Groeneplaats 7, Den Burg; Gar- gebedrijf Kaczor, Keesomlaan 45, D: Burg voor het gedeeltelijk verandert- van een gevel; J. Brouwer, Klif 26, Den Hoorn voor het plaatsen van ef tuinhuis/atelier; J.M.A. Zoetelief, Vroonlant 2, Den Burg voor het ptó sen van een houten schutting; H. vs Heerwaarden, Thijsselaan 97, Den Burg voor het plaatsen van een w.c./doucheruimte. Peperstraat 51, Oosterend; N.C. Kuip, Westerweg 4 Den Hoorn voor het gedeeltelijk veri deren van een achtergevel; A. Boo gaard, Zevenhuizen 1, Oosterend vK het plaatsen van een jong-veestal; W.M. Haring, Parnassiastraat 13, 0) Koog voor het gedeeltelijk verandert vergroten van een winkelpui. Dorpsstraat 26, De Koog; L.M. Boe' hof, Pontweg 53, Den Hoorn voord vernieuwen van een garage/berginj) Derden-belanghebbenden kunnen tel gen deze beschikkingen ingevolge dj Wet Administratieve Rechtspraak Or heidsbeschikkingen een bezwaaschi' indienen. Nadere informatie hierover te verkrijgen bij de gemeentesecrete' afdeling R.O.V., kamer 205.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2