Winkeliers en folklore bundelen hun kracht Dakbedekking „Juliana" door brand verwoest Ontknoping mysterie-spel op LBO-feestavond Brief kwam bij de verkeerde ingelanden HEROPENT IN DE KOOG B en W tegen gokautomaten Fietser aangereden Foutje bij Hoogheemraadschap Geen aangifte van mishandeling Vernieling van venster Bloedproef geweigerd Kettingbotsing Mishandeling bij voetbalwedstijd De brandweer WlOPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.263 DINSDAG 8 MAART 1988 Voor advertenties, abonnementen, etc Langeveld Et De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, Verschijnt dinsdags en vrijdags. telefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Telefax 02220 - 4111 1 1 1 M. 1 Abonnementsprijs f19,80 per kwartaal; los 95 cent Redactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741. uroen /warts exen in toet nam Bankrelaties. Amro Bank nr. 46.99.17.636 Buiten werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Harry de Graaf, Pelikaan- Rabobank nr. 36 25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. weg 75, De Koog, telefoon 02228 - 266. De voorgenomen nauwe samenwerking tussen de Winke liersvereniging Den Burg en de Stichting Folklore Texel komt donderdag aanstaande van de grond. De Winkeliersvereni ging houdt dan een ledenvergadering waarin beslist wordt over een statutenwijziging die het samenwerkingsverband regelt. Het komt erop neer dat het bestuur van de Winkeliersvereni ging (binnenkort te herdopen in „Ondernemersvereniging Den Burg" omdat er ook andere onder nemers dan winkeliers bij horen) tevens het bestuur wordt van de Folklorestichting en zich verplicht te zorgen voor de financiën waar mee de Folklore zijn programma kan uitvoeren. Aan de Folklo restichting zal een raad van afge vaardigden worden toegevoegd van zes personen die de verschillende straten van Den Burg, waarin on dernemingen zijn gevestigd, zullen vertegenwoordigen. De vergadering wordt donderdag ge houden in De Lindeboom-Texel en be gint om 20.00 uur. Het bestuur ver zoekt de leden zeer dringend present te zijn. Een rechtsgeldig besluit over de statutenwijziging is alleen mogelijk als tenminste de helft van de leden aanwezig of vertegenwoordigd is. Als dat niet het geval is, moet ten minste tien dagen later een tweede vergadering worden gehouden waar een besluit kan worden genomen on geacht het aantal aanwezige leden. In de vergadering zal de voorgenomen wijziging van de organistiestructuur en de samenwerking met de Folklore wor den toegelicht. Nieuwe bestuursleden De bestuursleden de dames D. van Boven en T. Visser en de heren G. Schoorl, W. Leijdekkers en F. van der Werf zijn aftredend en niet herkies baar. Het bestuur heeft als nieuwe kandidaten de heren B. Loos, E. Stie-_ kema en H. van der Belt voorgesteld. De nieuwe gecombineerde opzet maakt slagvaardig en efficiënt hande len mogelijk bij de uitvoering en voor bereiding van het folkloreprogramma, maar biedt toch voldoende inspraak. De uitvoerende taken worden meer lo gisch verdeeld. De Folklore zal zich niet alleen bezig houden met het be kende woensdagse programma voor de toeristen, maar ook met de intocht van Sint Nicolaas, de organisatie van Ouwe Sunderklaas en Koninginnen- dag, wat het laatste betreft met blij vende betrokkenheid van de mensen die Koninginnendag in Den Burg nieuw leven hebben ingeblazen. Op de vergadering van donderdag zullen me dedelingen worden gedaan inzake uit breiding van het woensdagse folklore programma. Enkele van de acht ge plande folklorewoensdagen zullen van een avondprogramma worden voorzien en ook met Pasen en in de herfstva kantie zal er wat gebeuren. De Winke liersvereniging, straks Ondernemersver eniging, houdt zich bezig met het in nen van de contributie en de bijdrage voor de organisatie van de evenemen ten. Het bedrag is gesteld op f600,— per ondernemer. Dat betekent dat sommigen wat meer gaan betalen, an deren wat minder. Het is de bedoeling bij de evenementen rekening te hou den met de specifieke wensen die in de verschillende straten leven. Spreek buis voor elke winkelstraat (of combi natie van enkele straten) is het „straathoofd" dat deel uitmaakt van raad van afgevaardigden in de Folklore. Struikelblok opgeruimd De voorbereidingen van de „fusie" tussen Winkeliersvereniging en Folklore werden belemmerd door een nog on betaalde rekening van de VEM inzake aanleg van feestverlichting in de stra ten van Den Burg. De kosten daarvan waren nogal uit de hand gelopen en de meningen verschilden over de vraag waar de verantwoordelijkheden precies lagen, waardoor de kwestie bleef sle- Ongeveer 4700 Texelse eigenaars van onroerend goed hebben vorige week van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier uit Alkmaar een schriftelijke uitnodi ging gehad om deel te nemen aan de verkiezing van hoofdingelanden. De meeste mensen zullen wel be grepen hebben dat dit een vergis sing was. Wie op Texel onroerend goed heeft, kan alleen maar ingeland zijn van het Waterschap Texel en niet van Noord- hollands Noorderkwartier (tenzij een Texelaar toevallig in dat gebied grond of ander onroerend goed zou hebben), zodat ze daar ook geen stemrecht hebben. De brief moet dus als niet verzonden worden beschouwd, al zal menigeen met interesse kennis hebben genomen van het foldertje dat was bij gesloten. De fout kon ontstaan omdat de negen Noordhollandse waterschap pen samenwerken bij het innen van de polderlasten via hun dienst Centrale Omslagheffing en daarbij gebruik ma ken van de in de computer opgeslagen pen. Mede dank zij een soepele opstelling van de VEM is de knoop nu doorgehakt. Subsidie aanvragen Het gemeentebestuur heeft onlangs aan tal van verenigingen op Texel for mulieren toegezonden waarvan zij ge bruik dienen te maken als zij recht me nen te hebben op exploitatiesubsidie. Aanvragen moeten voor 1 april binnen zijn. B en W beschouwen het toezen den van de formulieren niet als uitno diging om subsidie aan te vragen; het wordt op hoge prijs gesteld als vereni gingen zichzelf redden. Om gemeen testeun dient alleen te worden ge vraagd als de vereniging anders niet op de gewenste wijze kan functione ren. Ook investeringssubsidies kunnen voor 1 april bij de gemeente worden aangevraagd; formulieren daarvoor kunnen op het bureau culturele zaken worden afgehaald. Verenigingen die menen voor exploitatiesubsidie in aan merking te komen maar geen formulie ren hebben gehad, kunnen zich daar ook vervoegen: kamer 304 in het raadhuis. Omdat zijn ruiten beslagen waren, zag een 29-jarige Oudeschilder, rijdend in een vrachtwagen donderdag fietsende meisjes op de Bearixlaan niet, toen hij die laan vanaf de Keesomlaan in wou rijden. Hij raakte het achterspatbord van een van hen. Zij viel tegen een tienjarig meisje uit Den Burg dat per ambulance naar de dokter moest wor den vervoerd met klachten over hoofd en heup. adressenbestanden. Bij de codering is een fout gemaakt, waardoor het ge beurde dat de uitnodiging van Noord- hollands Noorderkwartier om aan de stemming deel te nemen niet alleen terechtkwam bij de ingelanden van dat waterschap maar ook bij de ingelan den van Wieringermeer en Texel. I lïm fY1rtfDorpsstraat 12. De Koog UUim I I ICtb Parkstraat 20. Den Burg drogisterijparfumerie .fotohandel Kijk naar de stuntaanbiedingen op de achterpagina. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de burgerpatrouille van de politie niet hoeven optreden. Wel werd een jongen uit Den Burg geholpen die van een niet-Texelaar een klap had gekre gen en daardoor bloedde in zijn gezicht. Een 17-jarige jongen uit Den Burg hield zaterdag bij wijze van grapje de deur van amusementshal Turbo dicht voor een 16-jarige plaatsgenoot die naar binnen wilde. Deze gaf een trap tegen de deur, waardoor de ruit sneu velde. De schade van zo'n f250— zal door beiden worden vergoed. Het college van B en W heeft zich alsnog uitgesproken tegen de aan wezigheid van gokautomaten in de twee op Texel aanwezige speelhal len („Las Vegas" in De Koog en „Turbo" in Den Burg). B en W zul len de gemeenteraad voorstellen om de speelhallen slechts te hand haven op voorwaarde dat de thans aanwezige gokautomaten verdwijnen. Wat het college betreft mogen uitslui tend de zgn. speelautomaten (dus be hendigheidsspellen) worden geplaatst. Verder wil het college eventuele uit breiding van het aantal speelhallen tegengaan. Het B en W-voorstel heeft geen gevol gen voor de aanwezigheid van gok automaten in horecabedrijven, omdat de gemeente daarover geen wettelijke zeggenschap heeft. Wie echt wil gok ken zal dus straks naar een café moe ten. kantines van kampeerbedrijven worden niet tot laatsgenoemde cate gorie gerekend; ook daar zullen slechts speelautomaten zijn toegestaan. De kwestie wordt waarschijnlijk behandeld in de raadsvergadering van april. ontploffing. Dat gevaar wist Vos te be zweren door de cilinders snel naar de andere kant van het dak te slepen. De brandweer was acht minuten na het alarm ter plaatse. Nooit eerder moest vuur op een zo hoog punt op Texel worden bestreden. Er werd zowel met water als met schuim gespoten. Om voldoende druk te krijgen op het water dat vanuit de brandkraan aan de voet van het duin bij het kruispunt Badweg-Ruijslaan werd gewonnen, moest de pomp van één der brand weerauto's als aanjager in het circuit worden opgenomen. Binnen vijf minu ten was de brand onder controle en een kwartier later waren ook de laatste vuurresten gedoofd. Een man uit Oosterend werd zaterdag nacht aangehouden op verdeking van rijden onder invloed. Hij weigerde een blaastest en later op het bureau ook een bloedproef. Behalve zijn rijgedrag was er geen aanwijzing dat hij drank had gebruikt. Wegens het weigeren van blaas- en bloedproef werd tegen hem proces verbaal opgemaakt. Bij de verkeerslichten bij de veerhaven deed zich zaterdag een kettingbotsing voor, toen een 37-jarige vrouw uit Den Hoorn en een 59-jarige man uit Den Burg stopten voor het oranje licht en een hen achteropkomende 23-jarige Amsterdammer doorreed. De echtge note van de man uit Den Burg raakte gewond aan het hoofd, ondanks dat ze de gordel droeg. De auto van de man werd aan de voor- en achterzijde licht beschadigd. Beide andere wagens hadden geen noemenswaardige schade. Het afschrikwekkende ,.Hjk" dat onder de vloer van de stoelenberging van de LBO-school werd gevonden. Het appartementenhotel Juliana kort voordat de brandweer arriveerde. Door de inktzwarte rookmassa lijkt het alsof het halve geboüw In lichterlaaie staat. Gistermiddag even na 13.00 uur raakte een voorraad isolatie materiaal en rollen rubberroid op het dak van het in aan bouw zijnde appartementenhotel Juliana in brand. Praktisch de hele partij die op het punt stond verwerkt te worden, ging verloren. Het ziet er naar uit dat het hotel zelf nauwe lijks heeft geleden zodat de schade hooguit enkele tiendui zenden guldens zal bedragen. Het liet zich allemaal veel ernstiger aanzien, vooral door de enorme rook ontwikkeling die over heel Texel de aandacht trok. Het leek alsof het dak van het hoog op het duin staande ge bouw zelf in brand stond en dat er weinig van het omvangrijke apparte mentencomplex zou overblijven. Het dak bestaat echter uit een laag beton Van 25 centimeter; het vuur kon niet tot de verdieping daaronder doordringen. Het dakbedekkingsbedrijf Van Mastum was juist begonnen met het aanbren gen van de dakbedekking, bestaande uit platen „tempex", afgedekt met rubberroid. Daarbij werd een teerketel gebruikt die door medewerker Bert Vos in werking was gesteld. De ketel had de gewenste temperatuur onge veer bereikt, toen Vos even naar bene den ging om telefonisch een bestelling door te geven. Hij had de begane grond nog nauwelijks bereikt toen hij zag dat het apparaat in vlammen ston den. Kennelijk waren resten teer die over de rand waren gedropen, ontsto ken. Het vuur, aangewakkerd door de noordwestelijke wind, sloeg spoedig over naar de er dicht bij staande pak ken isolatiemateriaal en rollen rubber roid, waardoor een flinke vuurzee en een enorme zwarte rookkolom ont stond. Omdat enkele volle gascilinders er ook dichtbij stonden, dreigde een iad de brandende massa op het dak snel gedoofd. en dat er rekening mee wordt gehou den dat de dader zich onder het per soneel van het Lager Beroepsonderwijs bevindt omdat Bram voor het laatst le vend is gezien tijdens een personeelsa- vondje in De Koog. Dokter Uitgerust, patholoog-anatoom, verklaarde tijdens een persconferentie dat het slachtoffer een aantal gebroken ribben en een ge broken nek heeft en dat hij al vijf jaar geleden moet zijn overleden.... De deelnemers aan het spel moeten de naam van de dader en het motief onthullen. Bij een zaalvoetbalwedstrijd in de sporthal zondag deed zich een scher mutseling voor tussen de scheidsrech ter en een speler uit Oosterend. De speler was het niet eens met een ver maning en sloeg de scheidsrechter, die daardoor een dikke lip en een pijnlijke kaak opliep. In de burgemeester De Koninghal is een lijk gevonden, althans vol gens het scenario van het detecti- vespel dat voor de leerlingen van het Lager Beroepsonderwijs is ge organiseerd en dat zijn ontknoping zal beleven op de jaarlijkse feesta vond die donderdag 24 maart zal worden gehouden. In de dagen voorafhaand aan het feest moeten de leerlingen het in scene ge zette en zeer gecompliceerde misdrijf tot oplossing brengen, aan de hand van allerlei gegevens die in de school en in de media zijn te vinden. De zaak komt aan het rollen na de vondst van het lijk. Het kwam aan het licht toen na klachten over aanhoudende stank de vloer werd opengebroken. Het li chaam verxeerde in vergaande staat van ontbinding. In feite was het een geraamte met kleding. Uit een zilveren naamplaatje om de arm bleek dat de man Bram heette en de politie wilde slechts loslaten dat het sterke vermoe den bestaat dat de man is vermoord

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 1