Sazaar en bingo van 20-jarige Lichtboei ipbrengst voor feestavond luisteraars igen tennisbanen oor Oosterend Lezing over Vrije School Bijzondere gospel tijdens dienst voor belangstellenden Sluitingsdatum subsidie-aanvragen Ruime zege voor Tetak tafeltennissers Top Oldies kampioen in dinsdagleague Jeugdbowlertjes doen het goed Onbreekbaar glas in raadhuiskelder Zon, maan en hoog water MST-programma Bekladders gepakt Foto's terughalen Geslaagd Kampioenschap van klaverjasclubs iken- en bejaardenomroep De Lichtboei beleeft dit jaar het 20-jarig istaan en wil dat niet ongemerkt voorbij laten gaan. Er is echter één obleem: er is niet voldoende geld in kas om een bijzondere, feestelijke ond te houden voor de luisteraars, zoals het bestuur en de medewer- zo graag zouden willen. Daarom wordt nu actie gevoerd. Vrijdag is De Schakel een bazaar en wordt 's avonds een bingo met aantrekkelij- prijzen gehouden. De opbrengst komt geheel ten goede aan de biieumfestiviteiten. IJDAG 25 MAART 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 bazaar begint om 10.00 uur en kan 18.00 uur worden bezocht. Aan lig van de bingo is 20.00 uur; groot- prijs is een fiets. Tussendoor, om .00 uur, vindt de trekking van een lileumloterij plaats, waarvan alle io- i inmiddels al van de hand zijn ge ar De trekking wordt rechtstreeks De Lichtboei uitgezonden. rwijl op de benedenverdieping de raar wordt gehouden, is in de zaal iven een rommeltjesmarkt. Mede via xelaartjes kwam de organisatie aan uilen. Een telefoontje naar Roelie ikker of Hennie van Heerwaarden en n van deze twee bestuursleden am met auto en aanhangwagen igs om de rommeltjes" in te laden, t de aanvang van de rommelt- imarkt is de inbreng van spullen nog jgelijk. bazaar wordt verlevendigd met di- ise spelletjes en het altijd weer at- ctieve ,,rad van avontuur". De ter rkoop aangeboden spullen zijn veelal or zelfwerkzaamheid vervaardigd, als vogelhuisjes, divers handwerk en kes Er zal een busje tussen De ihakel en de bejaardenhuizen pende- om de trouwe luisteraars aldaar n bezoekje aan de bazaar te bezor- n. Van de dag zullen geen radio namen worden gemaakt, omdat alle idewerkers al in touw zijn. ten voor de loterij zijn niet meer ver- igbaar. Maximaal mochten 1500 lo- lè f 1 worden verkocht en dat s binnen de kortste keren voor el- Niet op de laatste plaats dankzij luisteraars in de bejaardenhuizen en ileunwoningen zelf, die de loten n familie en bekenden wisten te slij- Eén luisteraar slaagde er zelfs in drie lotenboekjes, in totaal 300 lo- i, aan de man te brengen, hoofdprijs is een fiets, naar keuze dames- of herenmodel. De fiets overblijft moet tijdens de bingo- xid de deur uit. ledereen is welkom de bingo. Er wordt geen entree ge- —Jven, maar men moet boekjes kopen c- ite kunnen meedingen. De bingo mffcrdt gepresenteerd door Daan Koop- in en Wil Beers-van Heerwaarden. Feestmarkt er veel andere geldbronnen beschikt Oosterend is een tennisvereni- ng opgericht met voorlopig 110 den. Tijdens de oprichtingsverga ring meldden zich 85 belangstel- nden en in de dagen erna nog leer. Er is bij de gemeente in- steringssubsidie aangevraagd en s die is verkregen zullen er twee instgrasbanen worden aangelegd Oosterend. november is een enquête gehouden nde belangstelling voor een tennis- ireniging met eigen banen te peilen, aar reageerden 140 mensen positief Het initiatief werd genomen door sKoot, Fia Joustra, Siem Bremer en art Weijdt. Els Whyte, Henny Kalis Jan Visser kwamen daar nog bij. lie eventueel de trainer wordt is nog et bekend. Theo van Maanen, trainer Heri Hodie in Eierland is bereid de- taak op zich te nemen. „Eerst moet orden geïnventariseerd wie les wil tbben, wanneer en hoeveel ervoor «et worden betaald", aldus secretaris w Joustra. De investeringssubsidie lor de Oosterender tennisvereniging ordt in de komende raadsvergadering shandeld en daarna kan zo spoedig logelijk worden begonnen met de van twee kunstgrasbanen ach- tr het dorpshuis De Bijenkorf. De ba- in zullen worden gelegd door de fir 's Ubbink uit Dalfsen, die dit indertijd ok voor Deuce uit Den Burg heeft sdaan. Als alles meezit worden de inen eind mei gelegd en kan er in ju- op worden gespeeld. De banen zul- voldoen aan de voorschiften van de lotferlandse tennisbond, zodat er in o toekomst misschien officiële dis- ictswedstrijden kunnen worden ge iden. Er is bepaald dat leden wel on introducé mee mogen nemen te- 'n betaling, maar dat verhuur van de uien aan toeristen het eerste jaar "et zal gebeuren. „Misschien later •el. maar dan nog alleen in de oncou- 'ile uren, want de contributie beta- ide leden gaan voor", aldus Fia lustra. De contributie is bij een le- 'ital van 110 voorlopig begroot op ®,- per jaar. Dit is exclusief les- le'd. Nog niet bij de berekening be- jokken zijn inkomsten van reclamebor- *1 die langs de baan kunnen worden gehangen en de opbrengst van ■^nverhuur aan leden of andere ™angstellenden. De Lichtboei niet. De belangrijkste ac tiviteit is de jaarlijkse feestmarkt met Koninginnedag. In het Lichtboei kraampje worden telkens record omzetten behaald met de verkoop van vis en jonge boompjes; afgelopen jaar ca. f4500,—. Verder moet de omroep het hebben van schenkingen (geld, langspeelpla ten). Afgelopen jaar schonk de Lions- club f5000,— uit de opbrengst van de jaarlijkse veiling, die zou moeten wor den aangewend voor modernisering van de studio-apparatuur. Voor het geld werd een compact disc-speler gekocht. Momenteel telt De Lichtboei twintig medewerkers. Technici en presentato- ren(trices) verzorgen de uitzendingen van kerkdiensten, verzoekplatenpro- gramma's (dagelijks) en bijzondere ge beurtenissen die voor de luisteraars doelgroep van belang zijn. De kerk diensten kosten de minste inspannin gen, omdat deze een geheel techni sche aangelegenheid zijn en automa tisch (computergestuurd) bij de luiste raars in de kamer te horen zijn. De re ligieuze uitzendingen kennen een rou latiesysteem; elke zondag (of zaterda gavond) is er een andere kerk in Den Burg aan de beurt. Veranderingen De 20-jarige omroep verkeert in een periode van veranderingen. Zoals be kend heeft De Lichtboei een samen werkingsverband met de Stichting Lo kale Omroep Texel (SLOT) aangaande het gebruik van apparatuur en dergelij ke. Het is dus niet één omroep, zoals sommigen denken. Nu de lokale om- In het klasje van de Vrije School (Ruyslaan 81 bij De Koog) wordt vrijdagavond a.s. een lezing gege ven onder de titel „Wat is er an ders aan de Vrije School?" De avond wordt georganiseerd door de „Vereniging voor Vrije Opvoed kunst Texel" en is bedoeld voor ie dereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp. De voordracht wordt gehouden door Christof Wiechert, die leraar is aan de Vrije School in Den Haag. Hij heeft ruim twintig jaar ervaring en staat be kend als een boeiend spreker die op heldere wijze ingaat op gestel de vragen. De lezing is een aanvul ling op en een afsluiting van de se rie „huiskameravonden" die de Vereniging in de meeste Texelse dorpen hield. Vragen die toen zijn blijven liggen kunnen op deze avond aan de orde komen. „Ook mensen die niet in de gelegenheid waren één van deze avonden te be zoeken zijn van harte welkom", al dus Nico Engelaer, woordvoerder van de vereniging. De avond begint om 20.15 uur en de toegang be draagt f5,—. De organisatie van de maandelijkse dienst voor belangstellenden heeft voor de komende dienst een bij zonder klinkende gospelgroep we ten te strikken. „Resound" uit Alk maar is een nieuw gezelschap, dat al direct wist op te vallen met een geheel eigen stijl, waarin naar per fectionisme neigende vocalen en improvisatie een belangrijke rol spelen. De dienst wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk in Den Burg, zondag vanaf 19.00 uur. „Resound" onderscheidt zich van an dere gospelgroepen door hun combi natie van discipline, improvisatie en verscheidenheid, zoals de bandleden zelf zeggen. De discipline komt tot uit drukking in de samenzang van de drie vrouwelijke vocalisten. Het resultaat is een harmonieus geheel, met een totaal eigen, op elkaar afgestemde klank kleur. Zowel gecompliceerde ritmen als traditionele koraalakkoorden worden ten gehore gebracht. Improvisatie blijkt uit de verrichtingen van het ondersteunende combo (pia no, basgitaar en slagwerk). De muzi kanten zijn klassiek gevormd, maar maken uitstapjes naar jazz en latijns amerikaans. Zodoende ontstaat een re pertoire met een grote verscheidenheid aan stijlen. De toegang is net zoals anders gratis. Voorganger is ds. J.J.T. Salakay en or ganist J. Kruithof. Het thema is „Ca mouflage". De kleverjasclub Den Burg fs blij met de overwinning Al twintig Jaar bezorgen De Lichtboei-medewerkers bejaarden en zieken gezellige radio- uitzendingen. roep bezig is om een ethervergunning te krijgen en op zoek is naar een an dere lokatie voor een studio, laat dat ook De Lichtboei niet onberoerd. Het Lichtboei-bestuur heeft inmiddels besloten mee te willen verhuizen naar het nieuwe SLOT-onderkomen. Er zijn besprekingen gaande over de precieze opzet, dus hoe het gebruik van appa ratuur en platenvoorraad geregeld moet zijn. Getracht wordt tot eenzelf de constructie te komen als de NOS en het facilitair bedrijf NOB. In de praktijk komt het erop neer dat De Lichtboei spullen inbrengt bij de inrich ting van de studio. Wie van de studio gebruik maakt (in het algemeen dus De Lichtboei of SLOT), betaalt hier voor huur. Ook in de nieuwe situatie zal geen sprake zijn van één radio- omroep. ,,Wij willen graag onze identi teit behouden", aldus Lichtboei voorzitter Gelein Jansen. In principe is afgesproken dat alle programma's die betrekking hebben op de bejaarden en zieken door De Lichtboei worden verzorgd. Populair Verder wil De Lichtboei in elk geval el ke avond een programma van een uur blijven uitzenden. De huidige uitzen dingen vinden plaats tussen half zeven en ongeveer kwart voor acht en dat blijkt een populair tijdstip. Maar ook de lokale omroep vindt dit aantrekkelijk. Gelijktijdig via de ether uitzenden is echter niet mogelijk, zodat er nog een oplossing moet worden gezocht. Hier bij wordt gedacht aan het gewoon blij ven uitzenden van de Lichtboei- programma's via de PTT-lijn naar de bejaardenhuizen. De kerkdiensten op zondagochtend zouden voortaan wél via de ether kunnen worden uitgezon den en dat opent mogelijkheden om ook in kerken buiten Den Burg opna men te maken. De feestavond voor alle zieken en be jaarden wordt gehouden in het najaar in De Lindeboom. Het Lichtboei- bestuur probeert naast Texelse ar tiesten en muziek ook één of meer be kende Nederlanders te strikken voor een optreden of medewerking aan de avond. Verenigingen en andere organisaties die menen recht te hebben op investerings- of exploitatiesubsidie moeten er voor zorgen dat hun aan vraag vóór 1 april is ingediend. Aan deze datum, vastgelegd in de subsidie verordening, zal strikt de hand worden gehouden. Wie te laat is, vist dus ach ter het net. Wie geen subsidie- aanvraagformulier heeft ontvangen, kan dat verkrijgen op de afdeling cul turele zaken van het raadhuis. Het gemeentebestuur wijst er nog maals op dat het bovenstaande niet moet worden opgevat als uitnodiging om subsidie te vragen als deze niet per sé noodzakelijk is. Het wordt op hoge prijs gesteld dat verenigingen zichzelf redden zonder overheidssteun. De senioren van Tetak hebben za terdag een belangrijke overwinning behaald. Tegenstander Polisport en Tetak stonden op een gedeelde eerste plaats. De winnaar van deze wedstrijd zou vrijwel zeker zijn van het kampioenschap. Fred Mosk startte zeer voortvarend en won in twee sets de eerste partij. Lieuwe van der Veen had meer moeite om in zijn spel te komen. Hij verloor de eerste set met 21-14 en de derde set met 22-20. Martin Janssen had het ook moeilijk, maar hij won de partij in drie sets. Van der Veen en Mosk had den het in de dubbel moeilijk. De eerste set werd met 21-12 gewonnen maar de tweede en ook de derde set ging verloren. Vervolgens liep Tetak uit naar 5-1 door overwinningen van Mosk en Van der Veen. Janssen verloor zijn tweede partij in twee sets met 23-25 in de tweede set. Ook Van der Veen ver loor een partij met 22-20 en 21-18. Martin Janssen speelde een zeer ster ke laatste partij. De eerste set ging maar net verloren met 23-25. Daarna gaf Janssen wat meer tegengas en won met 21-16 de tweede en met 21-15 de derde set en de partij. Fred Mosk speelde een goede laatste partij. Hij won met 21-19 en 21-9 zijn partij en bracht daarmee de einduitslag op 7-3 voor Tetak. Met nog drie wedstrijden te gaan in deze competitie heeft Tetak vier punten nodig om kampioen te worden. Het juniorenteam van Tetak speelde in Wognum tegen Esopus, Dit Tetakteam moet nog hard vechten om niet te degraderen. Alex Bakker begon en won zijn partij zeer makkelijk in twee sets. Bram Spitzer verloor on danks goede tegenstand in twee sets. Reindert Kuiper, een invaller die nog geen competitiewedstrijd heeft gespeeld, verloor op het nippertje in twee sets met 21-19 en 21-19. Het dub belspel gespeeld door Bakker en Spit zer werd in drie sets gewonnen. Na veel geklungel werd het in de derde set 22-20 voor Tetak. Spitzer speelde zijn tweede enkelpartij. Na achter te hebben gestaan kwam hij goed terug en won sterk in twee sets. Bakker maakte het 4-2 voor Tetak door knap met 21-7 en 21-5 te winnen. Reindert Kuiper speelde een goede wedstrijd maar verloor toch, ook zijn laatste par tij ging verloren. Hij kwam net iets te kort en verloor met 21-19 in de derde set. Ook Bram Spitzer verloor zijn par tij. Alex Bakker wist nog een partij te winnen. Zodoende werd de eindstand 5-5. Wil Tetak niet degraderen dan zal men hard moeten knokken. Zaterdag spelen beide teams thuis in sportzaal de Ferrever. De aanvang is 14.15 uur. De senioren spelen tegen DCS 3 uit Wieringerwerf, de junioren tegen Spoetnik 1 uit Warmenhuizen Lief- Met nog één wedstrijd te spelen is het team van de Top Oldies zeker van een eerste plaats doordat Sla gerij de Boer eens flink de les werd gelezen met een baanrecord van 236 voor Piet Kok en Klaas Veldman die 216 neerzette. Reina van Hoorn kon haar 169 game niet in winstpunten omzetten. BTS Hordifood 2 is ondanks een ne derlaag tegen de Pindrillers door uiter mate sterk spel van Libberdien Witte verzekerd van een tweede plaats. De strijd om de derde plaats kunnen de Pindrillers en Snackbar Nikadel volgen de week uitvechten. In de lagere regi onen wordt ook nog steeds hevig gestreden en Kiosk Pad Opduin kon dankzij een goed draaiende Marja Burgman de volle winst van BZP pak ken. In de damestrioleague kan er in de laatste week nog van alles gebeu ren doordat de Pins een nederlaag le den tegen Tabakshop Mets dankzij Janny Mets, die gebrand is op een eerste plaats. Klavervier kon niet tegen het geweld van CCM op. De Lollipops leden ook een nederlaag tegen de sterk spelende T-Fords. In de woens dag/donderdagleague is de strijd nog lang niet beslist. Het aan kop staande Hotel de Weal verloor van Dubbel El waar Yvon Lasthuizen even een 190 game neerzette en haar persoonlijke serie verbeterde. Ook het Reisburo Texel verloor van Rentenaar Opel door schitterend gooien van Dirk Trap met 180 gemiddeld. Dat het spannend blijft aan de top van de competitie kwam mede door het verlies van Tabakshop 't Centrum 2 van het Kwartet met een hoofdrol van Rina Drijver. Eldorado wist wel een kleine overwinning te be halen op de Spare Ladies, met name Loes Zutphen zette drie sterke games op papier. De Koogel maakt misschien nog kans op een derde plaats, nu wer den de Yuppies met hoge cijfers ver slagen. Janny Hin verkeerde deze week in goede vorm voor de Som- meltjes. Met een 177 game werden de Champion Sisters in een leuke wedstrijd opzij gezet Broer en zus Plaatsman gooiden weer ongekend goed voor het Y-team en Stark en Co werd hiervan het slachtoffer. Marja Eelman had ook de smaak te pakken met fabelachtige games van 213 en 236 gooide zij een recordserie van 759. Strandplevier 2 kon hier dan ook niet tegen op. Jitze de Ridder gooide ij- De diverse jeugdbowlertjes hebben weer flink hun best gedaan. Likhit Bakker gooide zijn hoogste game en Karlijn Habraken zette haar persoonlijk record op 67. Mark Stoer gooide vrij dag voor IBS II een serie van 405. Daarmee werd de Texelse Wol Onder neming verslagen, ondanks een 127 game van Patrick van Leeuwen. Voor Strandplevier gooide Monique van Splunter een 144 game. Uitslag. Niels Halsema 89; Jeroen Gieles 60; Karlijn Habraken 67, Janneke Beers 57. De archiefruimte in het souterrain van het raadhuis is voorzien van kleine ra men, voorzien van draadglas. Die rui ten zijn in de afgelopen jaren herhaal delijk ingetrapt of ingegooid. Om deze vorm van vandalisme voortaan onmo gelijk te maken, zal de gemeenteraad worden voorgesteld f7000— uit te trekken voor het vervangen van het draadglas door onbreekbaar veiligheidglas. hebbers van tafeltennis kunnen gratis spelen van 14.30 tot 17.30 uur. Zon dag 27 maart spelen Lieuwe van der Veen en Fred Mosk mee in een groot toernooi in Callantsoog. zersterk voor Graaf Spuiterij, met twee 200 games werden de Buurtjes opzij gezet. Sietske van Vliet verbeterde haar persoonlijke record en bracht dit op 200 voor DX 11, Harry van Splunter probeerde nog het nodige terug te doen maar moest lijdzaam toezien hoe Strandplevier 1 ten onder ging. Uitslagen dinsdagleague Top Oldies-Slagerij de Boer 5-0; Pindrillers-BTS Hordifood 1 4-1, Ki osk Pad Opduin-BZP 5-0 Damestrioleague: T- Fords-Lollipops 4-0; CCM-Klavervier 3-1; Tabak shop Mets-De Pins 4-0. Woensdag/donder dagleague: DX 11-Strandplevier 1 3-2; Graaf Spuiterij-De Buurtjes 5-0; Tabakshop 't Centrum 1-Strandplevier 2 4-1; Y-team-Stark en Co 5-0; Sommeltjes-Champion Sisters 3-2; De Koogel- De Yuppies 5-0; Eldorado-Spare Ladies 3-2; Kwartet-Tabakshop 't Centrum 2 3-2; Rentenaar Opel-Reisburo Texel 5-0; Dubbel El-Hotel de Weal 4-1. De zon komt 1 april op om 6.14 uur en gaat onder om 19.14 uur. Maan: 25 maart E.K. Doodtij: 27 maart Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 25 maart 0.25 en 12.31 Zaterdag 26 maart 0.54 en 13.34 Zondag 27 maart 156 en 15.49 Maandag 28 maart 4.15 en 17.22 Dinsdag 29 maart 6.46 en 19.06 Woensdag 30 maart 7.49 en 19.59 Donderdag 31 maart 8.37 en 19.42 Vrijdag 1 april 917 en 21.19 Zaterdag 2 april 9.53 en 21.55 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Zaterdag 26 maart 1988. Afdeling volleybal: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. Tevoko 2-HCSC (asp.jl 13.30 u Tevoko 4-Gr. Seahawks 3 (h) 13.30 u. Tevoko 3-Zeemacht 1 (d) 13.30 u. Tevoko 2-Noordkop 3 (d) 15.00 u. Tevoko 1-Gr. Seahawks 1 (h) 15.00 u. Tevoko 1-WSOV 1 (d) 15.00 u. Smash '68-HCSC 3 (d) Sporthal Trefpunt, Julianadorp: 13.30 u. Juvoc 3-Tevoko 2 (h) Sporthal Waldervaart, Schagen: 15.30 u. Polisport-Tevoko (asp.m.) Sporthal Dorpshuis, Westwoud: 13.00 u. SNV-Tevoko (asp.j Maandag 28 maart 1988 Afdeling volleybal: Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. WSOV 3-Tevoko 4 (d) Door een getuigenverklaring is de poli tie een 16-jarige jongen uit Den Burg op het spoor gekomen, die heeft be kend met een vriendje de muur van de bloemenzaak op de hoek Vogelen zang/Kogerstraat te hebben beklad. De schade wordt geregeld. Het is de bedoeling dat degenen die hebben meegedaan aan de foto wedstrijd Natuur op Texel" hun foto's weer terugkrijgen. Zij worden verzocht hun inzending zelf even af te halen bij de Stichting Vormings- en Ontwikke lingswerk in dorpshuis d'Ouwe ULO, waar men op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur terecht kan. Maurits Bakker en Ben Kop uit Den Hoorn hebben het zwemdiploma B ge haald. Het examen werd afgenomen in het marinebad in Den Helder. Dit jaar werden voor het eerst clubkampioenschappen klaverjas sen gehouden tussen de verschil lende clubs. De finale werd gehou den in De Cocksdorp. Na een zeer gezellige avond bleek Den Burg als eerste te eindigen met een gemid delde van 6493 punten, tweede werd De Cocksdorp met 6130 pun ten, derde werd Oudeschild met 6007 punten en met 5371 punten werd De Waal vierde. Eerste van de vierde en tevens laatste avond werd het koppel Frans Witte en Richard Kleinveld uit Den Burg met de zeer hoge score van 7823 punten. Als tweede eindigde het koppel Koning- Koning uit Oudeschild met 7435 pun ten. Lies Stolk en Freek Halsema uit De Cocksdorp eindigden als derde met 7180 punten. Met 7152 punten werden Bas Tromp en Liewe van der Veen uit De Cocksdorp vierde. Als vijfde eindig den Frans Boer en Frans Bos uit Den Burg met 7023 punten. Opgave voor de Nacht van Texel is nog mogelijk bij Gerda en Freek Veeger, tel. (02220) 2212. Speeldatum 26 op 27 maart

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9