[én punt voor Texel harde wedstrijd Record deelname aan paasviswedstrijd Sportuitwisseling moet groots evenement worden Voetbaluitslagen Winkel bleek te sterk voor ZDH SV Texel tegen ASC Dayncourt foetbalp rogramma Zwemclub naar Marinebad Geen exterieuravond iMIJDAG 8 APRIL 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 De kleumende sportvissers vormden een lenge rij lengs de dijk ter hoogte ven Oudeschild Zaterdag 2 april Junioren: Texel C2-Succes Cl 1-2 Pupillen: WGW Dl-Texel Dl 5-1 ZDH DI-Tex.Boys D1 2-6 Oosterend Dl-Texel D2 4-1 Tex.Boys ETOosterend E1 2-2 Tex.Boys E2-De Koog E1 1-2 Texel E1-Texel E2 5-1 Texel F1-Texel F2 1-1 Oosterend FTTex Boys F1 uitgesteld ZDH F1-SVC F1 3-4 Maandag 4 april: KNVB vierde klasse: Go Ahead-Texel 1-1 KNVB afdeling Noordholland: Texel 3-Zeemacht 5 9-1 Junioren: WMC A1-Texel Al 4-1 Voetbalvereniging ZDH uit Den Hoorn verloor, na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd, met 1-3 van Winkel. Na het fluitsignaal ging ZDH meteen tot aanvallen over. De bal werd goed rondgespeeld maar de combinaties leidden niet tot goals. Na vijf minuten kwamen de Hoornders verrassend op achterstand doordat een indraaiende hoekschop via het hoofd van Richard de Leeuw het ZDH-doel indraaide. De achterstand dreigde kort daarop groter te worden na nog een goal van de tegenpartij, maar de bui- tenspelval stak hier een stokje voor, ZDH kwam na een half uur spelen op gelijke hoogte door een strafschop die door Henk de Ruyter werd verzilverd. De tweede helft leverde voor beide ploegen mooie kansen op. In de vierde minuut ging, na een vloeiende aanval van ZDH, het schot van Wilco Bakker net over. Tien minuten later pakte Winkel de leiding weer, doordat uit een strakke voorzet werd ingekopt door Ronald Bijvoet. ZDH probeerde zich daarna te herstellen, maar kansen voor Bram Brouwer en Erik Bakker bleven onbenut. Winkel maakte in de slotfase het karwei af door een goal van Wim Veldman. De verwachting is dat de Zwaluwen volgende week te gen OGSV met verhoogde inzet twee punten kunnen verdienen. tiental controleurs die ijverig met noti tieblok en meetlatje langs de vissers surveilleerden. Naast de prijzen die door de club zelf waren aangeschaft, waren ook veel prijsjes door winkeliers beschikbaar gesteld. Naast de reeds genoemde winnaars hoorden de vol gende personen tot de top twintig van de tweede paasdag. 4 Opperman, Den Haag 323 cm 5. H. Breed, Den Helder 312 cm.; 6. P. Vink, Den Helder 303 cm., 7 W. Heme, Zaandam 299 cm, 8. R. Ste- kelebos, Wieringen 283 cm; 9. W Moor, Texel 282 cm; 10. B. Tot. Den Helder 281 cm; 11. P Jacobs, Den Helder 271 cm; 12 C. Heemraad, Katwijk 267 cm; 13. P Engel, Wienngen 163 cm; 14. J. W. Wijnstroom. Amsterdam 263 cm, 15. P Leufgen, Den Helder 262 cm; 16. J. Oltmans, Wieringen 257 cm; 17 Valkenburg, Den Haag 253 cm; 18 G Beer, Wieringen 250 cm; 19. O. Ozinga, Wieringen 248 cm en 20. T. Deutekom, Wieringen 246 cm De Dayncourt Comprehensive School uit Nottingham (Engeland! zal voor de vijfde achtereenvolgende keer met eni ge jeugdvoetbalelftallen Texel bezoe ken. Op vrijdag 8 april om 15.00 uur zullen drie jeugdteams, B; C- en D- junioren, elkaar op de SV Texel-velden bestrijden. ,t SV Texel stond op tweede asdag de belangrijke inhaal- idstrijd tegen het Alkmaarse Go |ead op het programma. Go lead bezette de onderste plaats Texel stond op dat moment op vierde plaats van onderen met ir punten voorsprong op Go lead. SV Texel kon deze dstrijd niet beschikken over Piet inster en Klaas Dirk Koorn. Hun atsen werden ingenomen door ost Brouwer, die als laatste man n goede wedstrijd speelde en Ar- van der Knaap (linksbuiten), jrdoor schoof Paul van Exel naar spitspositie. Jan Hein Studulski ar de voor hem wat onwennige chter middenvelder) plaats en irtin Koorn speelde linker mid- nvelder. Bart Heerschap keepte i toch wel onzekere wedstrijd. is duidelijk het gevolg van een pende blessure waarmee hij in t belang van Texel al enige tijd iet blijven keepen. eerste tien minuten van de dstrijd waren duidelijk voor Go ead dat een handvol kansen door Éh en onkunde om zeep hielp. Hier- fherstelde Texel zich en ontworstel- g zich letterlijk en figuurlijk aan de reep van Go Ahead. Go Ahead lakte Texel duidelijk dat er met alle k ongeoorloofde) middelen om de ten zou worden gestreden. De eidsrechter was deze middag niet :ijn beste doen en ondanks dat hij n Koeman heette, stond hij waar- ijnlijk toch wel achter de door Koe- tan gepredikte uitlatingen, want echt les mocht, totdat Paul van Exel na [zoveelste aanslag op zijn benen het cht in eigen hand nam. Dat mocht j juist weer niet van de scheidsrech- jr en deze actie kwam Van Exel dan jk op een boeking te staan. Op slag in rust haalde de goed spelende Si- on Brand van vrij grote afstand kei- |d uit en de keeper van Go Ahead de bal van zijn borst springen. De stekend doorgelopen Koos Tjepke- a zette Texel op een 1-0 voorsprong. Weinig publiek a de rust deed Go Ahead er pog een ■epje bovenop en Texel liet zich ei- Irlijk het spel opleggen, al moet ge- agd worden dat Texel de wedstrijd seds halverwege de tweede helft had innen en moeten beslissen toen het 1 Paul van Exel en Martin Koorn ree prima kansen kreeg. Bovendien [hield de scheidsrechter Texel een [ere strafschop toen Martin Koorn (echt grove wijze onderuit werd ge leld binnen de beruchte lijnen. De [dstrijd werd er niet beter op en het Ijerdag 9 april 1988 UVB. afdeling Noordholland: p/Z-Dindua, 14.00 uur Ivogels-Cocksdorp, 14.30 uur unioren: [shorn A1-Oosterend A1, 14.30 uur irtrek boot 13.05 uur) B2-ZDH B1, 14.30 uur jrtrek boot 13.05 uur) Boys Bi-Watervogels B1, 13.30 uur IW B3-De Koog B1, 14.30 uur B2-Texel B2, 14.30 uur P C1-0osterend Cl, 14.30 uur |rtrek boot 13.05 uur) C1-Texel C1, 14.30 uur |C C2-Tex.Boys C1, 14.30 uur illen: iel D1-HRC D1, 11.30 uur [H D1-Texel D2, 12.00 uur Boys DTOosterend D1, 12.00 uur iel E1-Tex.Boys El, 11.30 uur [H EI-Tex.Boys E2, 11.00 uur iterend E1-Texel E2, 11.00 uur F1-De Koog F1, 11.00 uur Boys F1-Texel F1, 11.00 uur terend F1-Texel F2, 12.00 uur ndag 10 april 1988 IVB vierde klasse: el-WGW, 14.00 ur IVB, afdeling Noordholland: H-AGSV, 14.00 uur >C-Oosterend, 14.00 uur Boys-Oosthuizen, 14.00 uur ei 2-Schagen 2, 11.30 uur imacht 5-Texel 3, 12.00 uur C 10-Oosterend 2, 14.309 uur Koog 2-HRC 7, 14.00 uur C 8-Texel 4, 14.30 uur tioren: iel A1-Dynamo A1, 11.30 uur Boys A1-Conzelo A1, 12.00 uur mes: sterend-De Valken, 12.00 uur creatievoetbal: Koog-Tex.Boys, 11.00 uur sterend-Texel, 11.00 uur men reizen: ierdag 9 april 1988: trek boot van Texel 13.05 uur: sterend Al, ZDH B1 en Oosterend weinige publiek (slechts twee betalen de toeschouwers!) zagen een slechte tweede helft, waarbij Texel vergat te scoren. Arjen van der Knaap werd een kwartier voor tijd gewisseld voor Ruud Beerling. Tien minuten voor tijd was het Go Ahead dat kans zag om tegen te scoren en daardoor de stand op 1-1 te brengen. Het had daarbij wel de hulp nodig van twee Texelse verdedi gers die vergaten de bal echt weg te werken. Overtredingen Texel zag geen kans meer om wat te rug te doen, mede omdat de Go Ahead-spelers werkelijk met alle mid delen elke actie van Texel-spelers af braken. Zo werden Gerrie Plaatsman en Martin Koorn (hij meerdere malen) op ongeoorloofde wijze gestuit, zonder dat de scheidsrechter hier echt tegen optrad. Hij gaf slechts drie Go Ahead- spelers een boeking, terwijl een officië le waarschuwing of een speler uit het veld sturen meer op zijn plaats zou zijn geweest. Zeker de actie die de aan voerder van Go Ahead tegen het eind van de wedstrijd op de rand van het strafschopgebied op de doorgebroken Martin Koorn pleegde, zou hiervoor in aanmerking komen. Uiteindelijk besloot de scheidsrechter deze speler een boeking te geven omdat hij pro testeerde tegen een vrije trap. In de resterende tijd zagen zowel Texel als Go Ahead geen kans meer om te sco ren en eindigde deze slechte wedstrijd in 1-1. Door deze uitslag is Texel nog niet echt in veilige haven, maar het be houdt wel de vier punten voorsprong op degradatiekandidaat Go Ahead. Zondag speelt Texel om 14.00 uur thuis tegen het Helderse WGW en dan dient er toch wel gewonnen te worden om de veilige middenmoot te bereiken. Duidelijk is dat Texel op een plaats staat waar het niet thuis hoort. Van de tien gelijk gespeelde wedstrijden hadden er zeker zes gewonnen dienen te worden en dan had Texel op een plaats gestaan waar het met dit team ook behoort te staan, namelijk bij de eerste drie van de ranglijst. Blessures Klaas Dirk Koorn en Piet Monster zijn zondag vermoedelijk wel weer van de partij, al dient gezegd te worden dat Joost Brouwer, naarmate de wedstrijd vorderde, een betrouwbare laatste man bleek te zijn. Voor de toekomst is dit voor Texel toch wel een geruststellen de gedachte omdat Klaas Dirk Koorn aan één van zijn laatste seizoenen be zig is en zijn opvolger als laatste man, Nicol Schermer, al maanden sukkelt met een blessure waaraan hij vermoe delijk binnenkort zal worden geope reerd en het nog maar de vraag is wanneer hij speelfit zal zijn voor S.V. Texel. Ook verdediger Gerrie Plaats man is in afwachting van van een oproep in verband met een operatie aan één van zijn enkels en verder is het Bart Heerschap aangeraden om deze competitie binnen enkele weken Het teem Texel 4 dat zaalvoetbalkampioen werd Baars, Bas van Atteve/dt, coach Martlen Baars te beëindigen omdat hij slechts dan kans heeft om op tijd fit te zijn voor de volgende competitie. Daarom is het vooral zondag van belang om van WGW te winnen, zodat deze spelers dan de nodige rust kunnen nemen. Zondag gaat de Z.P.C. TX71 voor de laatste maal Marinebadwaarts. Voordat de leden, toekomstige le den broertjes, zusjes, vaders en moeders voor de laatste maal ge bruik maken van het bad, moeten ze eerst proberen de sticker te be machtigen voor het plankspringen. Dit neemt ongeveer dertig minuten in beslag. Vertrokken wordt met de boot van 14.05 uur en terug met de boot van 16.35 uur. Voor alle duidelijkheid, er is deze middag geen training voor welk diploma dan ook, gewoon met z'n al len in de grote badkuip waar natuurlijk ook een estafette bij hoort. Iedereen heeft vrij toegang tot het zwembad. Vanaf heden kunnen nieuwe leden zich opgeven bij Mevrouw C. Witte waar men tevens alle inlichtingen kan krijgen over de gang van zaken bij Z.P.C. TX '71. Tel. 02220-3027 De avond over exterieurkeuring van paarden die donderdag in manege Akenburg zou worden gehouden wordt tot nader order uitgesteld omdat de WPN-juryleden niet aanwezig kunnen zijn. in de junioren 2 klasse. Zittend van links naar rechts: Martin Rotteveel, Corné Keijser. Wietse en staand Adriaan Bruin, Stijn Reiners. Pieter Duin en Richard Stevens. een wedstrijd niet doorgaat, afbestellen 02240-12421. De sportuitwisseling tussen Koude kerk aan den Rijn en Texel die me dio september zal plaatsvinden, moet een groots festijn worden. Er is een bijeenkomst geweest van contactpersonen in Koudekerk en er hebben zich daar negentien sporten aangemeld voor de uitwis seling. Het is de bedoeling dat ook de gemeenteraden elkaar sportief zullen ontmoeten. Iedere club in Koudekerk die meedoet, moet zelf zorgen voor de ontmoeting met een Texelse tegenstander. Er is een speciale werkgroep opgericht voor ondersteuning. De Texelaars zullen zo veel mogelijk worden ondergebracht in gastgezinnen of anders in tenten. Per sport is nagegaan wat de mogelijkhe den zijn: voor bridgen zouden zestien spelers per gemeente kunnen aantre den. Voor tennis zijn zaterdag en zon dag vier banen beschikbaar waar zo'n twintig veertig personen per ge meente zouden kunnen spelen. Er is geen damclub in Koudekerk, maar er wordt wel gepoogd een achttal spelers op de been te brengen. Er zijn zo'n twintig judoka's welkom. Er zal een lijst worden gemaakt met een opsom ming van de leeftijds- en gewichtsklas sen waarmee de Texelaars het beste naar Koudekerk kunnen afreizen. Twee zaalvoetbalteams kunnen worden afgevaardigd en een zelfde aantal veld- voetbalteams. Ongeveer vijftig perso nen vanaf tien jaar zijn welkom voor zwemmen en waterpolo. Bij biljarten kunnen twee teams worden ingezet van totaal zeven personen Het libre" speltype zal worden gespeeld Zomerbiathlon Voor het turnen kan Koudekerk een zestal meisjes op E-niveau in de strijd brengen. Bij badminton zijn twee seni orenteams, een recreantenteam en twee jeugdteams welkom. Voor de Aan de paasviswedstrijd die tweede paasdag vanaf de dijk van Oudeschild werd gehouden, werd deelgenomen door 145 sportvissers. Dat feit wordt met trots bijgeschreven in de an nalen van de organiserende sportvissersclub Texel, want nooit eerder was de opkomst zo groot. hardlopers wordt gedacht aan een zo merbiathlon (zwemmen en lopen) en een 5 en 10 kilometer-loop. Op alle drie onderdelen kunnen tien personen worden ingezet. Hoewel september voor schaatsen nog wat vroeg is, wordt toch op tien schaatsers gere kend, maar dan voor een skeeler wedstrijd. De dansschool wil geen competitie, maar wel een demonstratie-optreden. De wielrenners kunnen aan hun trekken komen op een koers van ongeveer een half uur, plus een aantal ronden over het par cours van de organiserende vereniging. De Koudekerkse volleybalclub brengt vier teams op de been in de dames derde klasse, heren tweede klasse, jon gens tweede klasse en meisjes derde klasse. Voor het vissen wordt gerekend op vijftien deelnemers uit beide ge meenten. Bij het schaken zijn acht deelnemers welkom. Het niveau van de Koudekerkers is tweede klasse LSB. Gedacht wordt aan acht klaverjasta fels, dat wil zeggen zestien personen per gemeente. De Koudekerkse paard- rijvereniging heeft zich van deelname teruggetrokken. Squash Hoewel op Texel nog geen squashbaan is, zijn er misschien wel squashers en kan voor die mensen iets op touw worden gezet. Ook wordt nagegaan of de pétanque-club een demonstratie kan geven van deze vrij onbekende sport, met misschien wel de mogelijk heid voor bezoekers om onder begelei ding een partijtje te spelen. Er zal een aerobicdemonstratie worden geregeld en er wordt nog bekeken of de vele in Koudekerk wonende fyiostherapeuten kunnen worden ingeschakeld. Voor de deelnemers die op één van beide da gen niets te doen hebben, zal iets worden georganiseerd, bijvoorbeeld een bus- of fietstocht of een rondvaart. De omstandigheden waaronder de sport moest worden bedreven waren minder verblijdend- De harde, koude oostenwind en de afwezigheid van zon maakte het verblijf op de dijk tot een weinig aangename belevenis. Een ech te sportvisser pleegt echter weer en wind te trotseren en dat zal er ook wel de reden van zijn geweest dat het aan tal opgaven (154) weinig hoger was dan het aantal vissers dat werkelijk kwam opdagen. Het was de veertien de achtereenvolgende keer dat de ac tieve sportvissersclub het evenement organiseerde. Net als de vorige keren kwamen ze van heinde en verre uit het hele land. Naar verhouding kwamen de meesten uit de kop van Noordhol land, zoals Den Helder en Wieringen. Maar ook plaatsen als Den Haag, Zwolle, Groningen en Eindhoven waren vertegenwoordigd, de club Texel was met 22 personen present, herkenbaar aan de gebreide groen-zwarte mutsen met het opschrift Texel". Helaas viel niemand van de thuisclub in de prij zen. De twintig vissers die het hoogte hadden gescoord kwamen dus allen van het vasteland, met als beste A. de Reus uit Beverwijk. Die wist 24 vissen aan de haak te slaan met een geza menlijke lengte van 4.96 meter. Twee de werd P. Pilkes uit Uitgeest met 18 vissen (3.45 meter) en derde A. Slikker uit Den Helder met 16 vissen (3.25 meter). Ongunstige wind De gemiddelde vangsten waren niet bijzonder goed, wat te wijten was aan de oostenwind, waardoor de vis van de kant wegbleef. De voor sportvissers aan de dijk favoriete windrichting is zuid. Als het dan een beetje meezit kan een aardig maaltje bij elkaar wor den gevist. Het gaat veel beter dan een jaar of vijf geleden toe het sport vissen aan de dijk een aflopende zaak leek. Menigeen zal zich de berichtjes in de krant herinneren over viswedstrij den waarbij een man of twintig tesa- men niet meer dan enkele visjes wist te vangen. Soms keerde men zelfs helemaal met lege handen huiswaarts. ,,Waar het 'm in zit weet ik niet, maar sinds twee jaar gaat het weer veel be ter. Er wordt flink gevangen en heel wat persoonlijke records worden ge broken", aldus Map van der Zwaag, voorzitter van de sportvissersclub. Van der Zwaag is zeer tevreden over de sfeer en samenwerking in zijn vereni ging. Het loopt allemaal prima, zoals ook bleek bij de voorbereiding van de paaswedstrijd. Daar is heel wat werk voor verzet, niet door een paar men sen zoals bij veel andere organiserende clubs, maar door de leden gezamen lijk. Tal van leden waren zaterdag dan ook present op het wad, waar ze de pieren staken die aan de deelnemers van de paaswedstrijd als aas werden uitgereikt. Bij de paaswedstrijd werden totaal 1079 vissen gevangen met een geza menlijke lengte van 213 meter. De re sultaten werden geregistreerd door een

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9