SYMMTIA O G ezel lig er ron ds/en teren dan in de oude situatie t Nieuwe marktindeling valt in de smaak Geef.... Actie GIRO: 17797 BANK: 69.99.10.498 Oosterend verliest van M.O.C. Collectanten gezocht Zelfhulpgroep nu in d'Ouwe ULO Meneer, heeft u kopje water?" owlingcompetitie log niet beslist osterend verstevigt niddenmoot positie eambtenaar Hoe luidt het 'Woord in beeld', te vormen door de letters uit de vakjes 75 - 11 - 23 -5- 19 - 24 -7 -21 -87? HORIZONTAAL: 1 spinachtig diertje: 3 schoenmakerspriem, 6 per soonlijk voornaamwoord: 8 in het lopende jaar; 9 houten drinkkom 11 kalmerend middel; 14 kinderuitroep; 15 uitroep; 16 hectogram; 17 huisdier. 19 schimmel; 28 overblijfsel. 29 plant. 30 verlichtingsartikel; 31 oude lengtemaat: 32 schijfvormige stop; 33 vaartuig; 34 voorzetsel 36 afgelegen. 38 stremsel; 40 eminentie; 41 vrucht: 43 met andere woorden; 45 rondgang; 47 landbouwer: 48 rond voorwerp; 50 deel baar door twee; 51 paardeslee: 52 vriend; 54 strook grond langs wegen; 56 militaire rang, 57 muziekinstrument: 58 Europeaan. 59 bijvoorbeeld; 61 familielid; 63 vistuig, 64 bijwoord; 66 boze demon. 68 herne, 70 deel v.e toneelstuk; 72 leeuwebek. 74 dwaas: 75 snelheid v e schip; 76 eerstkomende; 77 opening; 79 tuinhaag. 80 nummer: 81 troefkaart; 83 vis; 84 vogelprodukt. 86 boerenplaats; 87 militaire over val. 89 naschrift. 90 bevestigingsmiddel VERTIKAAL 1 vreemde titel; 2 merkteken; 4 muzieknoot; 5 uitspruit sel; 7 jong v.e. koe: 9 voorzetsel 10 letter v h. Griekse alfabet; 12 dansvertrek; 13 evenmens; 18 boom. 19 muziekinstrument: 20 trek dier; 21 boom. 22 edelaardig; 23 god der liefde. 24 oude vochtmaat; 25 bladplant. 26 bijenhouder; 27 vormend bestanddeel; 35 Europeaan 36 waarschuwing; 37 spade. 39 werpknots; 40 wars van laagheid 42 muzieknoot: 43 insekt; 44 weefsel; 46 naamloze vennootschap. 48 met-parochiale kerk 49 argument; 53 vlaktemaat; 55 manlijk dier; 59 bloem. 60 deel v.e fiets: 62 hoofddeksel: 63 hoofddeksel. 64 stad m Engeland. 65 herhaling. 67 volksnaam van de kauw 69 roofdier; 71 boksterm, 73 familielid. 75 tapijtachtige stof; 78 deel van de voet. 79 borsttuig. 82 Ned.rivier: 83 papegaai: 85 dierengeluid: 86 sint 88 lidwoord; 89 per jaar. grotere veiligheid: doordat de Groene- plaats voor auto's is afgesloten, kun nen de mensen ongestoord rondlopen. Hij en de andere vaste kooplui zijn vrij wel verzekerd van de nieuwe stand plaatsen waarop ze na Pasen voor het Texelse publiek te vinden waren. De ,,wintermarkt" zal derhalve zoveel mo gelijk zijn gesitueerd op het verhoogde deel van de Groeneplaats, aan de voorzijde van het raadhuis en op de Vismarkt. Marktmeester Henk Hin heeft echter niet alleen met de marktkooplui te ma ken. Ook de omwonende winkeliers hebben een inbreng. Daar schuilt ei genlijk het enige probleem: de bui tenste rij kramen op de Groeneplaats beneemt het uitzicht op zaken als ju welier Bakker, Turbo en de VW. Hin is er nog niet helemaal uit hoe hij dat moet oplossen. Hij verwacht dat met een maand de definitieve marktopstel ling zal zijn bepaald. Parkstraat en Binnenburg blijven in grote lijnen gelijk, met dien verstande dat ernaar wordt gestreefd om in de Binnenburg zo weinig mogelijk kramen te plaatsen, maar ruimte te geven aan standwerkers en anderen die geen kraam nodig hebben. De Texelse markt blijkt goed in de markt te liggen: er is een wachtlijst (vooral met geïnteresseerden voor de zomermarkt). Alle betrokkenen hebben één dezelfde hoop: een goede zomer. Of, zoals Klaas Muurling het uitdrukt: ,,Hoe heter hoe beter". Acne Sympatia Biltseweg14. 3735 ME Bosch en Duin Tel 030-781822 Niet voor iedereen zijn gezondheidszorg en onderwijs vanzelfsprekend oor tussenkomst van de vrijwillige brandweer was het vuur snel geblust, het afdak was echter al verloren gegaan. M.O.C. uit Midwoud is via een 3-0 overwinning op Oosterend kam pioen van de afdeling 9B gewor den. Al voor rust namen de Mid- wouders een voorsprong via een goal van Cor Kruithof. Na rust had de thuisclub echter grote moeite om het kampioenschap veilig te stellen. Dat lukte pas in de slotfase toen S.V.O. via tegengoals van Wil- lemse en De Vries definitief door de knieën ging. Een door veel absenten zwaar geha vende Oosterendploeg moest het in Midwoud opnemen tegen M.O.C., dat zich na een overwinning kampioen kon noemen. Een gemakkelijke zege zou het echter voor de thuisploeg niet worden. Oosterend speelde noodgedwongen met het accent op de defensie en bood M.O.C. bijzonder weinig mogelijkheden. Mogelijk door de spanning ten gevolge van de kam pioensmogelijkheden werden de weini ge doelrijpe kansen hopeloos ver prutst. Toch zou M.O.C. voor rust een 1-0 voorsprong nemen. Een vrij onge vaarlijke inzet van Cor Kruithof werd door Oosterendverdediger Ralph Ko ning zo ongelukkig van richting veran derd dat de bal onhoudbaar voor doel man De Vries in het doel verdween. Na rust drong M.O.C., mede geholpen door een groot wind voordeel, nog sterker aan. Ook nu bleef de Ooste rend defensie de situatie vrij goed meester. Vooral Willem van der Lin den, Koen Schoonheden en Ard Schraag presteerden uitstekend. Mocht M.O.C. al eens tot een schot op doel komen dan was daar altijd weer de naar grote hoogte groeiende S.V.O.-doelman Doede de Vries. Door dit wedstrijdverloop bleef de strijd spannend. De thuisploeg moest win nen om kampioen te worden. Iedere tegenaanval van Oosterend werd dan ook met angst en beven tegemoet ge zien. De twee Oosterend spitsen, Ar nold Kaercher en Piet de Vries, kregen wel weinig scoringsmogelijkheden maar bonden vier en soms vijf M.O.Cr verdedigers. Pas vijf minuten voor tijd wist de thuisploeg het verzet van S.V.O. te breken. Eerst was het Wil- lemse die via een afstandsschot doel man De Vries passeerde. Vlak voor tijd was het M.O.C. aanvaller De Vries die een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied dwars door het slecht opgestelde Oosterend muurt je" schoot. ter met groot materiaal in het dorp. Spoedig was de brand onder controle, al kon de brandweer niet voorkomen dat het schuurtje geheel verloren ging. Met het vlotte blussen werd in elk ge val het gevaar bezworen dat het vuur een raampje van het belendende pand zou doen barsten, met alle gevolgen van dien. Het schuurtje diende voor opslag van oud papier door de plaat selijke gymvereninging. De schade voor de club valt echter mee, omdat de grootste hoeveelheid oud papier enkele meters verderop was opgesla gen, in een grote container. Het kostte de politie weinig moeite de oorzaaak te achterhalen: drie kinderen, twee jongetjes en een meisje (van vijf en zes jaar), bekenden dat zij met lucifers hadden gespeeld. Van de gevolgen was het drietal hevig geschrokken. gaan en wist de keeper te omspelen en Oosterend op voorsprong te zetten. De rollen werden langzamerhand wat omgedraaid, en een aandringend Din- dua wist de verdediging van Oosterend onder druk te houden, waardoor goed uitverdedigen steeds zwaarder werd en Dindua vroeg of laat moest scoren. Te vaak werd de rechterkant gebruikt, wat daar veel drukte gaf en fouten bleven dan ook niet uit. Een onder schepping van de bal en een knal op doel lieten keeper Drijver kansloos. Een weer opnieuw starten en opladen is dan nodig. Oosterend wist zich te herstellen en via de doorgebroken Er- win Koning ontsnapte Dindua aan een nieuwe achterstand. Door nieuwe kan sen gesterkt bleef de wedstrijd in evenwicht. Vlak voor de rust kon Jan Eelman ook weer alleen op het Dindua doel afgaan en liet beheerst 2-1 liet aantekenen. Na de thee een Dindua dat Oosterend in haar greep had. Veel werd op de Oosterend-helft gevoet bald Maar echte kansen ontstonden niet, mede door het uitstekende verde digen van Joek Rammers, die zowel in de lucht als langs de grond iedere te genstander de baas was. Met schaarse aanvallen wist Oosterend de tegen stander toch voldoende bezig te hou den. Met een snelle en goed opgezet te aanval wist Jan Eelman opnieuw te scoren, waarbij meteen de aanvals- kracht van Dindua gebroken was. Een paar minuten later wist Erwin Koning 4-1 te maken na goed voorbereidend werk van Wim Eelman die sterk inviel. Met nog tien minuten te gaan had Oosterend de zaak weer goed onder controle en kon rustig spelend het eindsignaal van de geblesseerd geraak te scheidsrechter afwachten. De bles sure van de scheidsrechter ontstond door het zich verstappen op het einde lijk weer eens te bespelen A-veld dat nog lang niet in een optimale conditie verkeert. Begin mei zal worden gecollecteerd voor het Nederlands Astmafonds op Texel en daarvoor zijn nog vrijwilligers nodig. Wie wat vrije tijd over heeft en in Den Burg wil collecteren kan con tact opnemen met mevrouw Moor, te lefoon 02220-2438. Voor de buitendor pen en het buitengebied kan men bel len met mevrouw Roeper, telefoon 02220-3041, toestel 130. De onlangs opgerichte zelfhulpgroep tegen verslaving houdt haar wekelijkse bijeenkomsten niet meer in De Skuul, maar in dorpshuis d'Ouwe ULO. Ook de dag is gewijzigd: nu op donderdag in plaats van dinsdag. De bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. Ongetwijfeld zal het zonnige weer van invloed zijn geweestmaar over de nieuwe indeling van de maandagse markt waren louter po sitieve geluiden te horen. De kooplui moeten eerst nog afwachten of hun nieuwe plaatsje gaat renderen en het publiek loopt nog on wennig rondmaar toch: de sfeer is gezelligzo werd algemeen geconcludeerd. En juist dat is de aantrekkingskracht van de heden daagse markt. Sinds de supermarkten hun intrede kwamen doen heeft de slogan ,,Op de markt is uw gulden een daalder waard" z'n glans verloren. Eén ding blijft overeind staan: het persoonlijk contact met de kooplui, de humor, ontmoetingen op straat, 'n lekker zon netje, kortom voor een gezellige sfeer blijft de markt de aangewezen plaats. Juist die sfeer ontbrak de afgelopen maanden toen de markt noodgedwon gen door de herinrichtingswerkzaam heden voor de Groeneplaats moest wijken. ,,Het was alsof de duvel ermee speelde", blikt marktmeester Henk Hin terug. Vanaf januari is het slechts tweemaal droog geweest op maanda gochtend, heel frappant De sfeer raakte daardoor helemaal weg, het pu bliek liet het afweten." Het treurigst verliep deze interimperi ode" voor de standhouders die een plaats aan de Burgwal kregen toege wezen. Henk Hin kent die verhalen, maar zegt niet te hebben overwogen om een roulatiesysteem toe te passen waardoor iedereen eens aan de beurt zou komen om op een plekje achteraf te staan. ,,De mensen gaan gericht te markten. Zien ze dat hun koopman niet op zijn vertrouwde plaats staat, dan trekken ze de conclusie dat hij er niet is en zoeken ze ook niet verder. Als je dus rouleert, moeten de mensen steeds zoeken en dat was niet de bedoeling." Gezamenlijk trekken de marktkooplui die wij spraken de conclusie dat de ,,loop" van de markt duidelijk is verbe terd. Klaas Muurling, al vijftien jaar met zijn parfumeriekraam op Texel aanwezig: ,,Het sociale karakter van de markt is verbeterd. De mensen kunnen nu twee, drie keer rondslente ren zonder dat het saai wordt. Dat was in de oude situatie veel minder het geval: toen stonden er twee rijen voor het raadhuis en had je het na één rondje wel bekeken." De nieuwe opzet spreekt ook vaste koopman Jan Kok van schoenenfirma Vroegop aan: ,,De markt is ruimer op gezet, overzichtelijker. Je ziet overal mensen met elkaar staan praten. Mis schien kan dat zelfs tijdens een drukke marktdag in de zomer. Ja, deze opzet komt de gezelligheid ten goede." Veiligheid B. Eijssens van de drop- en snoep- kraam, die al ruim twintig jaar de maandagse markt bezoekt, noemt de De nieuwe meandagse markt van bovenaf bekeken. De eerste reacties waren even stralend als het weer gisterochtend. Meneer, heeft u een kopje water?" et deze vraag kwam een Oosteren- ;r jongetje vrijdagmiddag bij gemeen- Bas van Veen, die bij een honing aan de Achtertune aan het was. ,,En waarvoor dan wel?" lidde Van Veens wedervraag. Het jon- etje gaf geen antwoord, maar wees éteuterd naar de overkant van de Daar kwam uit de houten aan- ouw van het voormalige brandweer van Oosterend een flinke hoeveel- rook. Van Veen, lid van de vrijwil- ge brandweer, ging er direct op af, urn te constateren dat het vuur niet eer met eenvoudige middelen te 'strijden zou zijn. De brandweer werd ealarmeerd en verscheen korte tijd la- Dsterend heeft in de thuis- edstrijd tegen Dindua een over- inning behaald van 4-1, bij de st was de stand 2-1. e ruime uitslag geeft het beeld n een gemakkelijk gewonnen edstrijdDit was zeker niet het ival. Al vanaf de aftrap hield heidsrechter De Vries de touwt- stevig in handen, een energiek invallend Oosterend werd zo nog- I eens teruggefloten. tien minuten spelen kreeg Ooste- jd de kans om de score te openen, op de rand van buitenspel verke- jde Rien Brouwer kon alleen door- et nog één wedstrijd te gaan, n er nog steeds twee kansheb- rs voor de eindoverwinning. Ho- De Weal verloor verrassend van are Ladies, waar Anneke van der r een mooie serie neerzette. De dere titelkandidaat. Tabakshop Centrum 2, liet twee punten lig- n tegen de Buurtjes, waar Nel enstra weer eens ouderwets rk stond te gooien. isburo Texel lijkt nu de beste papie- i te hebben voor de derde plaats, op van Hove stond sterk te gooien jen de dames van Tabakshop Centrum 1. Ondanks goed spel van trie van der Slikke verloor Dubbel El n Strandplevier 1 waar Simon Verse- een mooie 178-game gooide. Door e hoge games van Siem Bakker st Rentenaar Opel alle punten bin- i te halen op BTS Hordifood 2. Bij lorado had Jan Mantje zijn vorm ge lden, met een 180- en een game werd De Koogel overrom- d. IBS haalde de buit binnen op irk en Co. Graaf Spuiterij heeft door overwinning op CBK ook nog een isje op de derde plaats. Janny Hin oide voor de Sommeltjes een schit- ende 214-game tegen de Yuppies. Metro had in John van Schaik met i 200-game zijn beste speler en tandplevier 2 verloor gewillig. Bij de ampion Sisters gooide Jannie Eel- lo een fraaie 201-game en Anneke looan gooide een schitterend gemid- Ide van 180 voor DX 11 en het Y- lm had hier geen antwoord op. slaoen DX ll-Y-team 4-1; Champion Sisters- anet 4-1, De Metro-Strandplevier 2 4-1; Ritjes-Yuppies 3-2, Graaf Spuiterij-CBK 4-1; '•Stark en Co 4-1; Eldorado-De Koogel 3-2; "enaar Opel-BTS Hordifood 2 5-0, Strandple- '"Dubbel El 4-1; Reisburo Texel-Tabakshop •sntrum 1 5-0; Tabakshop 't Centrum 2-De Jr'jes 3-2; Spare Ladies-Hotel De Weal 4-1.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5