cM Teleurstellende wedstrijd Texel door harde wind exelse Boys B1 i/erd kampioen aalvoetbai in eslissende fase rogi ramma: Opnieuw teleurstelling voor ZDH Onderlinge wedstrijd Kleppertjes en Waddenruiters Voetbaluitslagen Goede vangsten bij Krassekeet Voetballers zonder te spelen naar huis Dourleinkazerne won roeiwedstrijden Ledenvergadering Pilaartoernooi basketball Ruime zege voor Cocksdorp Veel spanning in wielercompetitie Voetba I p rog ra m ma Programma tennisclub ■iMSDAG 12 APRIL 1988 TEXELSE COURANT St B-juniorenteam van voetbalvereni- ïg Texelse Boys behaalde zaterdag t kampioenschap- Watervogels B1 ird met een 2-0 nederlaag weer naar Sn Helder gestuurd. Boys B1 nam lor deze zege zo'n grote voorsprong de concurrentie, dat het elftal niet >er te achterhalen is. Op de foto staan van links naar rechts: trainer Jit- ze Beintema, Kenneth de Veij, Barry Betsema, Marco van der Berg, Menno Schuyl, Martin Boogaard, jeugdvoor- zitter Jan Maas en elftalbegeleider Jaap Kager. Gehurkt van links naar rechts: Jelte van der Kooy (aanvoer der!, Jeffrey Androg, Marco van der Knaap, Jermain Raalte, Jacco Kager (keeper) en Arjan Hillebrand. Iwan de Waard ontbreekt op de foto. t kampioenschap zaalvoetbal is een beslissende fase beland. Het tste gedeelte van de competitie ngegaan. De ontknoping zal sen Casino en Gamma 2 gaan. eerste kampioen is bekend: in junioren 2 klasse is Texel 4 on- eikbaar geworden voor de icurrentie. iino en Gamma 2 gaan uitvechten zich kampioen mag noemen, nma 2, dat vorige week een punt ;peelde aan Alkema, is in een situa- gekomen die niet gewoon is. In an- jaren was het zo dat men zelf aan leiding ging, en zich rustig kon op een voor de laatste wedstrijden. Nu der puntverlies fataal. En neem rbij nog eens dat tegen Oosterend d verloren en tegen Alkema gelijk d gespeeld, dan kan men conclu- n dat het niet zo gemakkelijk gaat Gamma 2. Casino heeft het net ersom. Een verlies is noodzakelij- wijs niet fataal, en dat kan de span- wegnemen binnen de ploeg. De de laatste twee winsten van Casino de ploeg zelfvertrouwen geven. Als de programma's vergelijkt van ie teams dan moet Gamma nog te- de Jelleboog, ZDH, Casino, de en Oosterend 2. Casino heeft voor de boeg: Texel, Gamma 2, |Krim en Oosterend 2. Beide pro- ima's zijn vergelijkbaar, maar voor ma 2 zwaarder omdat men nog en de Jelleboog moet. Ook de n kan nog wel eens problemen everen voor de beide concurrenten, de onderste regionen vechten ZDH, sterend 2, Texel en Mantje nog om degradatie te ontlopen. Mantje zal te zwaar krijgen, terwijl Texel het heel moeilijk gaat krijgen. In de iste klasse zal Gamma 3 kampioen tden, al had men het afgelopen }k heel moeilijk tegen Albert Heyn, üige de 5-4 winst. Niettemin zal nma 3 het kampioenschap behalen, andere opvallende uitslag was het jke spel van Alkema 2 tegen sterend 4. In de derde klasse won 2 van Gamma 6 met 4-2. Nissan lelde de hoge positie van dit team door de 5-0 winst op Rab 2. Texel eerste kampioen dit jaar. In de ju in 2 klasse was het team van co- Baars verreweg het sterkste team. vijftien wedstrijden heeft Texel 4 in enkel punt verspeeld en een Isaldo van negentig voor en veer- tegen. &e week: Gamma 2 tegen de Jelle- »g- Hèt treffen van de komende Bk. Inzet is het kampioenschap, al- ns voor Gamma 2. Jelleboog heeft en Casino laten zien, dat men voor verrassing heeft kunnen zorgen, s ook in deze wedstrijd mag wat wacht worden. Aanvang 20.05. ensdag 13 april 1988: 45 uur ZDH-Oosterend 25 uur ZDH 2-Texel 4 10 uur ZDH-Krim 1 •00 uur Krim 2-Nissan •40 uur Selectie Gamma2-De Krim 15 uur De Krim 2-Ver. Schilders 2 '0 uur ZDH-Meermarkt 00 uur Alkema-Texel "'dienst: RAB nderdag 14 april: DO uur Oosterend 3-Texel 8 00 uur Texel 7-Texel 9 00 uur Texel 2-Casino 1 45 uur De Koog-Casino 5 05 uur Oosterend 3-Casino 2 25 uur Ver. Schilders 4-Texel 4 15 uur Nissan-Mantje 2 ■05 uur Casino 6-Meermarkt 2 "'dienst: Oosterend Vrijdag 15 april: 16.45 uur Texel 3-Gamma 2 17.30 uur Texel 6-Texel 5 18.20 uur Texel 3-Ver. Schilders 3 19.15 uur Texel 2-Oosterend 5 20.05 uur Gamma-Jelleboog 20.55 uur Citroën-De Krim 21.45 uur Oosterend 1-Mantje 22.35 uur Oosterend 2-RAB Zaaldienst: Casino Maandag 18 april: 17.20 uur Oosterend 1-Texel 2 18.05 uur Rab 2-Casino 7 Zaaldienst: Alkema. Uitslagen: Hoofdklasse: Texel-Oosterend 2-3, Casino- Meermarkt 5-1 Eerste klasse: Casino 3-Gamma 4 3-1; Jelleboog 2-De Muy 2-2, Albert Heyn- Gamma 3 4-5; Casino 2-Ver. Schilders 5-3; Meer- markt 2-NIOZ 8-4; Alkema 2-Oosterend 4 1-1. Tweede klasse: De Krim 2-Texel 2 4-3 Derde klasse: Casino 7-De Krim 3 3-5; Texel 4-Oosterend 6 6-4; Nissan 2-RAB 2 5-0, T Lamsvlees-NIOZ 2 3-6; ZDH 2-Gamma 6 4-1 Da mes A Poule: Casino 2-Casino 3 7-2, Casino- Gamma 2-1. Junioren 1: Oosterend 2-Casino 2 3-0; Oosterend-Nissan 0-5. Junioren 2: ZDH 2-Texel 5 2-7; Casino 4-Texel 6 11 3. Junioren 3: De Krim 2-Oosterend 4 1-0; Casino 5-Texel 8 9-0. Tussenstanden zaalvoetbal respectievelijk gespeelde wedstrijden, punten, doelsaldo. Junioren 1: Nissan 20. 38, 151-13 Casino 20, 37, 137-25 Gamma 20, 30, 103-35 Texel 2 18, 28, 92-38 De Krim 20. 26, 58-34 Texel 3 19, 20. 53-42 Casino 3 20, 14, 48-57 Oosterend 19, 13, 42-69 Gamma 2 19, 12, 40-65 Oosterend 2 20, 12, 63-125 Texel 20, 10, 36-103 ZDH 19, 9 27-96 Casino 2 20, 3, 17-77 Junioren 2: Texel 4 15, 30, 90-14 ZDH 2 16, 16, 58-45 Casino 4 16, 16, 49-26 Texel 5 15, 10. 40-59 Texel 6 16, 6, 30-57 Junioren 3: Texel 7 14, 26, 107-12 Casino 5 15, 24, 99-10 Oosterend 3 14, 19, 71-13 De Krim 2 15, 16, 24-15 Oosterend 4 14, 13, 47-38 Texel 8 15, 4, 7-103 Texel 9 15. 0, 6-100 Dames Poule A: Casino 3, 6, 10-3 Casino 2 3, 4, 11-5 Gamma 3, 2, 4 3 Casino 3 3, 0, 3-15. Dames Poule B De Krim 3, 6, 16-1 De Krim 2 3, 4, 7-0 ZDH 3, 2, 4-7 Nissan 3, 0, 0-9 ZDH ontving zondag AGSV uit Aartswoud. De inzet en tactiek van de Zwaluwen konden een nieuwe nederlaag van 0-4 niet verijdelen. ZDH opende met agressief aanvallend spel, waarbij twee goede kansen verlo ren gingen. Een kopbal van Jan de Wit ging net naast en Erik Bakker schoot mis. De sterke tegenwind be zorgde de Zwaluwen de nodige proble men met uitverdedigen. Gaandeweg werd de druk van AGSV groter, waar bij Frans Stolk de nodige reddingen voor z'n rekening nam. ZDH kwam sterk terug via counters over beide vleugels. Na zo'n twintig minuten mocht AGSV een vrije trap op de rand van het strafschopgebied nemen. Het schot ging hard langs de muur, voor Stolk onhoudbaar. Vijf minuten later was het weer raak. De bezoekende spits omzeilde de buitenspelval en kreeg de vrije ruimte om te scoren. Voor ZDH verliet de geblesseerde Mar cel Witte het veld, en kwam Ton Ar- nout voor hem in de plaats. ZDH on dervond gedurende de eerste helft gro te hinder van de wind, waardoor de voorzetten niet op de juiste plaats kwamen. De tweede helft toonde ZDH vooral in het begin dat het tactisch best mee kan komen, alleen dat de af ronding bijzonder matig is. Vele kans rijke aanvallen voor de Hoornders gin gen verloren, terwijl AGSV dwars door de ZDH verdediging heen manoeu vreerde en gemakkelijk 0-3 kon maken. Wilco Bakker forceerde na een lange push nog wel een voorzet, maar de AGSV-doelman had weinig moeite dat schot te onderscheppen. In de 35ste minuut maakt AGSV het karwei af door 0-4 te scoren na een mooi inge schoten bal. Zaterdag 16 april houden ponyclub ,,De Kleppertjes" en landelijke rij- vereniging ,,De Waddenruiters" hun eerste onderlinge wedstrijd van 1988. De wedstrijd wordt ge houden aan de Ploeglanderweg in de Dennen. Vanaf halftien wordt begonnen met de dressuur, die in vier rijbanen verreden wordt. De jongste ruiters tonen hun kunnen in een B1-proef, terwijl de federatie combinaties hun best zullen doen in dressuur proeven, die lopen van B tot en met M2. Ook deze keer doen weer drie minder-validen aan dit onderdeel mee. Gelijktijdig starten er paarden en pony's in het wegparcours. Het weg- parcours loopt langs de ruiterpaden in de Dennen en daarin zijn vijf posten opgenomen. Daar moeten de deelne mers vragen beantwoorden of een behendigheids-spel op hun paard of pony doen. Om half één begint het springen. De kleinste pony's beginnen aan het parcours, dat dan op 50 centi meter hoogte staat. Daarna wordt het parcours iedere keer met 10 centimeter verhoogd, al naar gelang de grootte van de pony's en de categorie waarin de deelnemers uitkomen. Als de laatste paarden en pony's springen staat het parcours inmiddels op 100 tot 110 centimeter. Om ongeveer half vier wordt de dag afgesloten met een para de van alle tachtig deelnemers, ge volgd door de prijsuitreiking. Natuurlijk hoopt de organisatie op mooi weer en een grote publieke belangstelling, op dat de deelnemers gestimuleerd wor den tot mooie prestaties. De toegang is gratis en mocht het weer toch wat tegenwerken, dan kan men warm en droog zitten in de consumptietent. Zaterdag 9 april 1988 KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-Dindua Zeevogels-Cocksdorp Junioren: Dirkshorn Al-Oosterend A1 Tex.Boys BI-Watervogels B1 ZAP B2-Texel B2 SVAP C1-Oosterend C1 JVC C1-Texel C1 HRC C2-Tex.Boys C1 Pupillen: Texel D1-HRC D1 ZDH DTTexel D2 Tex. Boys D1-Oosterend Dl Texel ETTex.Boys El ZDH ETTex.Boys E2 Oosterend ETTexel E2 SVC Fl-De Koog F1 Tex.Boys FTTexel F1 Oosterend FTTexel F2 Zondag 10 april 1988 KNVB vierde klasse: Texel-WGW Junioren: Texel Al-Dynamo A1 Tex.Boys ATConzelo A1 Zowel spelers als toeschouwers waren blij toen scheidsrechter Huislinga voor de laatste maal floot tijdens de wedstrijd Texel- W.G.W. De toeschouwers waren blij omdat ze anderhalf uur hadden staan koukleumen en nu naar de warme kachel konden en de spe lers waren blij omdat deze door de harde wind tegenvallende wedstrijd er eindelijk opzat. Texel startte voor de wind in een iets gewijzigde opstelling. Na zijn goede optreden vorige week in de wedstrijd tegen Go-Ahaed mocht Joost Brouwer Zondag is bij de Krassekeet gevist en ook hier was weer voldoende vis die wilde bijten, ondanks de vrij straffe wind. Er deden twee jeugdleden en negentien senioren aan deze wedstrijd mee. Bij de jeugd zijn elf vissen ge vangen en bij de senioren 184. De uit slag is als volgt. Jeugd: 1. Marcel Duinker 179 cm, 6 vissen, 2. Sebasti- aan Duinker 144 cm, 5 vissen. Senio ren: 1. Willem Verhagen 430 cm, 16 vissen, 2. Aad Souwer 335 cm, 14 vis sen, 3. Cor Huisman 318 cm, 12 vis sen. De volgende wedstrijd is op 17 april bij De Kaap van 8.00 tot 10.00 uur. De voetbalwedstrijd Texelse Boys te gen Oosthuizen vond zondagmiddag geen doorgang, omdat de scheidsrech ter niet was komen opdagen, zonder bericht van verhindering. Het bestuur van Texelse Boys trachtte voor een vervangende fluitist te zorgen, maar het hooggeklasseerde Oosthuizen maakte gebruik van het recht om geen genoegen te nemen met de voor gestelde plaatsvervangers. Het team en de meegereisde supporters keerden aldus onverrichterzake huiswaarts. Waarschijnlijk zal Oosthuizen binnen kort nogmaals de reis naar Texel moe ten ondernemen. het opnieuw op die plaats proberen. Klaas Dirk Koorn belandde daardoor op de positie van linkervleugelverdedi ger en Gerrie Plaatsman kwam rechts op het middenveld. Ondanks het wind- voordeel kon Texel in de eerste helft nauwelijks gevaarlijk worden. Doordat de ploeg niet goed aansloot bij aanval lende acties wist men W.G.W. niet on der druk te houden en was er te wei nig verrassing aanwezig om echt ge vaarlijk te worden. Alleen wanneer Gerrie Plaatsman en Simon Brand in balbezit kwamen kwam er driging van het Texelelftal. Beide spelers zijn mo menteel de steunpilaren van Texel 1. Texel kon slechts eenmaal gevaarlijk worden in de eerste helft, toen op slag van rust Martin Koorn op links zich knap vrijspeelde en Paul van Exel zijn voorzet in de handen van de W.G.W. keeper kopte. De tweede helft gaf een zelfde beeld als de eerste. Ook W.G.W. kon met de wind in de rug geen vuist maken. De Texelachterhoede kwam slechts sporadisch in de problemen, hoewel W.G.W. twee maal dicht bij een doelpunt was. Een kwartier voor tijd kwam hun spits alleen voor Bart Een team van de Joost Dourleinka zerne is donderdag winnaar gewor den van de jaarlijkse marine- roeiwedstrijden die in de haven van Den Helder werden gehouden. Het team bestond uit twaalf man, waaronder de kazernecommandant Lt. kol. H.G. Roffel die als slagroeier het tempo aangaf, coach was sgt. naj. Van Gerven. De mariniers boekten hun zege zonder veel moeite, maar ze had den dan ook redelijk veel geoefend. Niet zozeer voor deze wedstrijd, alswel voor de race Harlingen-Terschelling waaraan zij op 13 mei zullen meedoen. Zaalvoetbalvereniging Casino houdt vanavond ledenvergadering, om 20.30 uur in de Texelse Boys-kantine. Belangrijkste agendapunt is de contributieverhoging. 4-1 2-6 4-5 2-0 0-4 6-1 1-1 2-0 2-3 3-1 5-4 0-3 0-11 3-2 1-2 3-1 12-0 0-0 Zondag werd voor de tweede maal het Pilaartoernooi gehouden. Dit jaar deden er in totaal negentien teams mee. Om 11.00 uur betraden de eerste zes teams het veld om de spits af te bijten. De spieren waren in het begin nog koud en stram, maar al gauw vloog het zweet van de spelers af. Aanvanke lijk werd gespeeld in vier poules. De eerste teams van elke poule gingen door in een zware strijd om de Pilaar-bokaal. De overige teams streden in een B-poule om de Pilaar-trofee. Er werd met veel en thousiasme om de prijzen gestre den, hierdoor was de stemming op de tribune en in het veld optimaal. Naarmate de strijd vorderde werden de teams fanatieker en kon men van de tribune menige zware strijd zien. Bij enkele wedstrijden moest een belissing worden geforceerd door het nemen van vrije worpen. Halvewege de strijd was er een demonstratiewedstrijd. De ze wedstrijd werd gespeeld door teams bestaande uit vijf paren die per paar in één grote broek liepen. Na enige tijd was er van de broeken niet veel over, de hilariteit was groot, zowel in als om het veld. De organisatie was in handen van het bestuur van MST, afdeling basketball De Mareis, in samenwerking met Peter de Hoogh en Thijs Steffens. Speaker was Marga van Heerwaarde en de EHBO was in handen van Ben Zegeren. Als meest veelbelovend talent van het toernooi werd Arend Nijkamp, spelend bij LenR uitgeroepen. Helaas eindigde zijn team als laatste in de competitie. Uiteindelijk werd de uit slag: A-poule: 1. De Krim, 2. De Pi laar, 3. PZH. B-poule: 1. Mirjams Team, 2. de Pivots, 3. Fa. de Muy. PAGINA 7 Heerschap, maar hij schrok zo van die kans dat hij recht in de handen van de Texelkeeper schoot. Pal voor tijd be landde nog een kopbal van diezelfde spits op de Texelpaal, maar keeper Heerschap had verder een rustige mid dag. Voorlopig was dit zijn laatste wedstrijd. Een slepende polsblessure noopt hem langdurig rust te nemen, en Texel zal op zoek moeten naar een capabele vervanger. Cocksdorp moest in de uit wedstrijd aantreden tegen Zee vogels, met als inzet de derde plaats. Zeevogels startte met de wind in de rug en maakte het Cocksdorp de eerste tien minuten behoorlijk lastig. Toch kon Cocks dorp goed standhouden en nam na een half uur spelen het initiatief over. Het was in deze periode dat Cocks dorp de keeper van Zeevogels wist te omspelen. Piet Douma behoedde Cocksdorp voor de gelijkmaker en kop te de bal uit doel. Na de rust was het Zeevogels dat na vijf minuten op gelij ke hoogte kwam. Nog geen twee mi nuten later werd het door een schitte rende kopbal van Gerrit Koorn 1-2. Cocksdorp kreeg de smaak te pakken en ging door. Van der Linde zorgde voor 1-3. Zeevogels probeerde wel te rug te komen maar dit lukte niet, me de door conditieproblemen en te veel praten. In de twintigste minuut was het Hardeveld die met een fraai lobje de doelman van Zeevogels passeerde. Toch kwam Zeevogels op 2-4 toen de midvoor uit een kopbal scoorde. Cocksdorp bleef doorgaan en weer was het Van der Linde die de score uitbouwde. Zeevogels, dat met veel mensen ten aanval trok, kon geen vuist maken. De achterhoede van Cocksdorp hield de zaak goed dicht en keeper Rob Vonk passeerde de scho ten uit de tweede linie goed. Doordat veel mensen van Zeevogels voorin ver toefden kreeg Cocksdorp voldoende uitbraakkansen. Bij een van deze uit braken was het Tromp die voorzette en Leen de Brave die fraai inkopte, en de eindstand op 2-6 bepaalde. Mede door een grote opkomst en het mooie weer, was er dit week einde sprake van fraaie wedstrijden bij de Wielervereniging Texel, waar nog altijd gestreden wordt om het kampioenschap van Texel. Bij de B-jeugd was het Sander Boom die vanaf de start goed doorging en als eerste de eindstreep bereikte, op de voet gevolgd door Jan Werner Prins en Thijs de Boer. Vierde in deze klasse werd Chris de Vries. Bij de A-jeugd werd niet veel strijd geleverd. Al vanaf het begin had Denhard van der Slikke het voortouw genomen en hij eindigde dan ook als eerste, gevolgd door Jasper Braam en Li-Sian Chac. Bij de senioren werd flink doorgere den. In de B-poule moest Peter Beers na een valpartij de strijd staken en ontstond een kopgroep van vijf ren ners. Daardoor moest om de eerste plaats worden gesprint. Uiteindelijk was het Hans Koorn die de wedstrijd won. Tweede werd Jan Buis, derde Dirk Eelman en vierde Wil Braam. Bij de A-poule waren veel renners op gekomen. Al vanaf de start werd in een hoog tempo gereden en waren er vele uitlooppogingen. Helaas kwam hier meestal niet veel van terecht. Eén van de kanshebbers, Evert Koopman, moest het laten afweten door een on willige enkel Tien ronden voor het eind vormde zich een kopgroep van vier man. Uiteindelijk was het Richard Koopman die met een kleine voor sprong als eerste over de streep ging. Tweede werd Dirk Vinke, derde Niels Jimmink en vierde Bram Bruin. KNVB, afdeling Noordholland: ZDH-AGSV 0-4 MOC-Oosterend 3-0 Tex. Boys-Oosthuizen Scheidsrechter n.o.g. Texel 2-Schagen 2 4-3 Zeemacht 5-Texel 3 3-6 HRC 10-Oosterend 2 0-4 HRC 8-Texel 4 1-2 3-1 1-4 Dames: Oosterend-De Valken De Valken n.o.g. Donderdag 14 april 1988: KNVB, afd. Noordholland: BKC 5-Texel 3, 18.30 uur Woensdag 13 april: dames Deuce A tegen HTC E. Donderdag 14 april: dames Deuce B tegen 't Oghe C. De wedstrijden be ginnen om 9.00 uur. De demonstratiewedstrijd als komisch hoogtepunt van het Pilaartoernooi.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7