tunt: Inpakken en wegwezen >5 Raadsvergadering Zondag surfwedstrijd „Gouwe Bol'-'race Nieuwe voorgevel café De Kuip TIP VOOR HAAR Martin Tromp juwelier PAGINA 5 IJDAG 6 MEI 1988 TEXELSE COURANT De harde kern" na een nacht hard werken voor de ingepakte school OnderenI Omstreeks half drie kon het eerste reiI omhoog worden getakeld Om twintig voor acht arriveerde de eerste leraar, die met luidkeels scande ren van de (bij)naam werd onthaald. Conrector Martin de Weijer gaf het ge bouw het predikaat „kunstwerk" en rector Henk Heetveld glimlachte schouderophalend. De examenstunt commissie had daags voordien de sleutel gekregen met toestemming van xamenstunts zijn de laatste paar jar weer in zwang bij de RSG. Na en ontvoering van een aantal lera- en in 1986, volgde vorig jaar het erwijderen van alle stoelen uit het ebouw. Dit schooljaar was een examenstuntcommissie" ge- ormd, die zich ten doel had esteld de voorgaande stunts te vertreffen. Aan het brein van de anstaande schoolverlaters ont- proot uiteindelijk de idee om de chool geheel ,,in te pakken". /laar dat was gemakkelijker ge- egd dan gedaan de nacht van dinsdag op woensdag werd een opzienbarende lamenstunt uitgevoerd, waarbij het RSG-gebouw in een kleurig •rpakte kolossale bonbon werd omgetoverd. Met behulp van 1800 i2 beschilderd landbouwplastic hebben RSG-scholieren het motto inpakken en wegwezen" letterlijk in de praktijk gebracht. Door \edoen van de krachtig aanwakkerende wind was het resultaat m een nacht hard doorwerken weliswaar niet perfect, maar ont- kte niettemin de complimenten van de woensdagochtend vroeg de school arriverende leraren. adat de scholieren zich hadden over- ligd van de haalbaarheid van hun lee, werd drie weken geleden gestart ret de voorbereidingen. Ten eerste las daar het bijeenkrijgen van de be- odigde materialen. Waarmee moest s hemelsnaam 17 1800 vierkante ïeter schoolmuur worden bedekt? iverse boeren op Texel werden bena- erd met de vraag of zij zwart land ouwplastic wilden afstaan, dat een- lalig voor het graskuilen was ge- ruikt. Een gouden greep: in korte tijd laren de stunters van voldoende ma riaal verzekerd. Het landbouwplastic rerd opgeslagen in de bedrijfsschuur an dok- en scheepsreparatiebedrijf lans Boom in Oudeschild. Daarmee ras de kous nog niet af, want de Estig lappen zeil moesten nog worden pgevrolijkt. werd een grote hoeveelheid water- erf ingeslagen bij een kennis van één er scholieren in Hoorn. Dat was geen ucces: toen er tijdens het schilderen an de zeilen op het bedrijfsterrein een vindje opstak werd de verf alle kanten pgeblazen. Van particulieren en Texel- verfzaken werden bussen verf ge- Setst. Alle verfsoorten werden tot ex- erimentele mengsels gemaakt en die 'leken wondenwel ,,houwes". Tijd om drogen was er echter nauwelijks leer. De halfdroge zeilen werden op- svouwen en kwamen pas dinsdaga- ond weer voor de dag. De conse- luentie was dat de verf nog steeds af- iaf en menig helper met besmeurde sdematen en kleding in de weer vas :en ander punt was: hoe verbind je al stukken zeil en hoe wikkel je die m het schoolgebouw? Een stunt waar je Atheneumniveau ®or moet hebben", zei 'n RSG'er linsdagnacht gekscherend. Over deze "tspraak kun je twisten, maar in elk leval was enig inzicht en organisatie ermogen vereist. De scholieren Arthur 'hinga (6 Ath) en Andy Cosslett (4 taro) stonden de examenstuntcom- ™ssie als rekenmeesters terzijde. Na- tot -onder meer door gewapend met *n meetstok in de regenpijp te tonmen- de hoogte van de schoolmu- w was bepaald, kon 'een werkteke- ®g worden vervaardigd. Op papier topte de puzzel perfect, maar de wktijk was andere koek. Lichtmasten 'sar kwamen de scholieren dinsdaga- '°nd vanaf elf uur achter, toen zij de Schilderde zeilen hadden uitgevouwd to het aangrenzende trainingsveld van selse Boys. De vier lichtmasten zet ten de omvangrijke „veldploeg" in een fel licht, waarbij de nummering van de zeilstukken te ontcijferen was. Met de werktekening in de hand werd aange geven welke stukken aan elkaar moesten worden bevestigd. Er was slechts één probleempje: er waren niet meer dan twee rollen tape beschik baar. ...Touwtjes bleken een goed - waarschijnlijk zelfs beter- alternatief. De zeilstukken werden aldus aan elkaar geregen Verder werden er lichtgewicht plankjes aan bevestigd, waaraan de zeilen in een later stadium langs de schoolmuren omhoog konden worden gehesen. De her en der verspreid lig gende stukken zeil op het natte voet balgras maakten een chaotische in druk. Bovendien hielpen lang niet alle aanwezigen een handje mee, maar kwamen uit nieuwsgierigheid kijken en namen een kop koffie in de schoolau la. Bij nadere inspectie kwamen de veldcoördinatoren erachter dat er een paar stukken zeil ontbraken. Weliswaar waren er enkele reservestukken, maar die schoten qua oppervlakte tekort, zodat toen kwam vast te staan dat de wens om geen stukje muur onbedekt te laten, onvervuld zou blijven. Het zou tot na drie uur 's nachts duren voordat alle stukken zeil van het trai ningsveld waren verdwenen. Zandzakken Tegelijk met de veldploeg waren nog enkele teams in en om de school ac tief met het treffen van voorbereidin gen. Zo waren er drie dakploegen van elk vier man sterk, die zandzakken door het schoolgebouw naar respectie velijk het 3 meter- 9 meter- en 13 meter-dak sjouwden. Een zwaar kar wei, hoewel de zakken slechts voor een deel waren gevuld. De zakken werden op de rand van het dak ge plaatst. De organisatie had op dit punt voorzorgsmaatregelen ingebouwd: ter bescherming van het dakoppervlak mochten uitsluitend de vier dakploeg leden op het dak lopen. Een andere voorwaarde was dat binnen twee me ter van de dakrand uitsluitend mocht worden gekropen, niet gelopen. Verder zorgde de grondploeg voor het op de juiste plaats onder de school muur deponeren van de gereedge maakte zeilstukken, terwijl in het ge bouw de keuken- en schoonmaakploeg druk werk had. Toch stond een té groot aantal van de ongeveer honderd examenkandidaten (4 Mavo had grotendeels verstek laten gaan omdat zij woensdagochtend vroeg op reis naar Londen moesten) met de handen in de zakken. De orga nisatie onderkende dit en organiseerde rond half twee een spoedvergadering. Die maakte de situatie er echter aller minst duidelijker op; ook de organisa toren David, Astrid, Ivonne, Inet, Vin cent, Andy, Jolanda en Gudie hadden het overzicht enigszins verloren. Gedisciplineerd Maar al doende liep de zaak toch wat beter. Vooral het hijsen verliep gedisci plineerd. De dakploegen lieten twee lange koorden zakken waaraan de le den van de grondploegen het te hijsen zeil vastmaakten. Beheerst werden ver volgens door twee man de 70 80 kg zware zeilen omhooggetrokken, het geen in de meeste gevallen vlot ver liep. Toen de eerste zeilen de lucht in gingen was het juist zachtjes beginnen te regenen. Ook begon het te waaien, maar vooralsnog niet verontrustend. Als er windkracht 6 of meer zou heb ben gestaan, dan zou de hele operatie zijn afgelast en tot nader order uit gesteld. Afgelasten stond echter geen moment ter discussie. De gehanteerde takeltechniek bleek goed te functioneren. Slechts de laatste loodjes, vanaf het 13 meter dak, wogen zwaar. De zuidelijke muur (dus aan de kant van de gymzaall kon slechts gedeeltelijk worden ingepakt, toen bij het hijsen de wind vat kreeg op de zeilen en de constructie scheur de. De verpakking van de oostzijde was in eerste instantie wel geslaagd, maar viel ook snel ten prooi aan de wind. Omstreeks half zes was het kar wei geklaard en kon de resterende har de kern (circa dertig man) tevreden in de aula napraten. Gitaarspel en vloeibare consumpties verhoogden de sfeer; slapen was er voor het merendeel niet bij. ,,lk snap niet dat ik het heb volgehouden", ver zuchtte een scholiere. de schoolleiding, dus de heren waren ervan op de hoogte dat er ,,iets" zou gebeuren. Heetveld had echter ver wacht dat er in het gebouw iets zou worden aangericht en was aangenaam verrast. Afgesproken was dat de examenleraren allemaal om acht uur op school zou den zijn. De overige klassen hadden de eerste twee lesuren vrijaf gekregen. Dat hield min of meer in dat de stunt nog niet ten einde was, en dat klopte ook: er stopte een bus van Van Boven voor de school en de leraren werden verzocht in te stappen. Onder leiding van de charmante reisleidsters Ivonne Boom en Gudie Wendrich werd een schoolreisje" gemaakt met bestem ming De Cocksdorp. De leraren ge droegen zich ernaar, zingend en pret- makend. In Texels noordelijkste dorp was een rondleiding door de RK kerk, verzorgd door Marijke Stolk-van Sam- beek. De leraren werden getracteerd op limonade en snoep. Tot veler opluchting bleek dat het sno de plan om de leraren in zwembad Molenkoog te „verrassen" wegens het slechte weer was afgelast. Vandaar dat '-'.Al* 7-- - K&ïkh&X v. A Met touwtjes werden de zeilen op het trainingsveld ven Texelse Boys een eikeer geknoopt. Het hijsen door de dekploeg verliep gedisciplineerd. E Rector Heetveld werd woensdegochtend verwelkomd door de ..reisleidsters" Ivonne en Gudie. t De best ingepekte RSG-zijde. rechtstreeks werd afgekoerst op de RSG, die steeds meer zeil-loze plekken begon te vertonen onder invloed van de wind. Taart De scholieren bezorgden hun docenten een welgemeend afscheid in de vorm van een grote (1 meter bij 85 centime ter) taart, waaraan 's nachts nog de laatste hand was gelegd door kok Fred Woerlee van „De Branding" in De Koog. Om kosten te besparen hadden de deelnemende leerlingen stuk voor stuk ingrediënten aangevoerd. De kosten van de stunt bleven daardoor beperkt tot vijf gulden de man. Conrector De Weijer werd apart in het zonnetje gezet. Hij stapt aan het eind van het schooljaar op en kreeg van de eveneens scheidende scholieren een afscheidscadeau in de vorm van twee droogbloemschilderijen. Het program ma liep een schooluur uit, tot half elf, maar ook daarvoor hadden de exa menkandidaten een oplossing: zij ga- ven de onderbouw zélf les. Dinsdag 10 mei vergadert de gemeen teraad, aanvang 19.30 uur. De agenda: 1. Opening 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst vergadering de dato 12 april 1988 4. a. Ingekomen stukken; b. Mededelingen. 5. Raambesluit sociale woningbouw normkostensysteem 1988 6. Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van het bouwplan van: a. J. N. Koorn, voor de bouw van 4 premie A-woningnen 2 premie C- woningen aan de Buysstraat te De Cocksdorp; b. de Woningbouwvereniging Texel voor de bouw van 8 woningen aan de Schoudieck te Den Burg; c. Zeeman Vastgoed B.V. voor de bouw van 5 woningen aan de Schou dieck te Den Burg. 7. Ontwatering Bernhardlaan. 8. Project herintredende vrouwen. 9; Vervangen draadglas archief-kelder raadhuis. 10. Wijziging investeringskredietrege- ling culturele verenigingen. 11. Beslissing bezwaarschrift Vereni ging Kindercentra Texel. 12. Beslissing bezwaarschrift Vereni ging Kindercentra Texel. 13. Goedkeuring begroting 1988 en eerste begrotingswijziging 1988 van de Recreatiestichting Texel. 14. Reconstructie Boodtlaan. 15. Overzicht onvoorziene uitgaven. 16. Voorstellen diverse maatregelen De Koog 1988. 17. Ontslagverlening directeur De Bol der, de heer K. Fraanje. 18. Jaarrekening 1986 Stichting Open bare Bibliotheek Texel. 19 Begroting 1988 Stichting Openbare Bibliotheek Texel. 20. Jaarrekening 1985 Stichting Texels Museum, 21. Jaarrekening 1986 Stichting Texels Museum. 22. Begroting 1987 Stichting Texels Museum. 23. Toekennen geldelijke steun voor het treffen van voorzieningen aan zes kleine bejaardenwoningen te Den Burg-Starkenburgh. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Tevredenheid over de redelijk geslaag de operatie overheerste, maar het vol gende loodzware karwei nadert al ras: op 16 mei starten de examens. Als het weer het toelaat houdt de Windsurfclub Texel zondag de „Gouwe Bol"race, van 't Horntje naar Dijk manshuizen. De „Gouwe Bol"race is hemelbreed tien kilometer lang. Als de surfers tegen een noordwest- tot noor doostenwind op moeten kruisen wordt de tocht vele kilometers langer. Een gunstige wind is west of oost. Bij vol doende wind kan de eerste surfer in ruim een half uur op het strandje bij Dijkmanshuizen aankomen. De surfers zullen door volgboten begeleid wor den. De inschrijving is vanaf 11.00 uur achter het Haven restaurant bij 't Horntje. De start is direct nadat de Teso-boot van 12,05 uur de haven van 't Horntje verlaten heeft. Ook niet- leden kunnen voor deze tocht inschrij ven. Tijdens de prijsuitreiking in de kantine zullen onder de deelnemers twee slagroomtaarten van de sponsor 't Gouwe Boltje verloot worden. Café De Kuip aan de Dorpsstraat in De Koog is een stukje groter gewor den. De gehele voorgevel werd ver nieuwd en 1.25 meter in de richting van de straat verplaatst. De grote rui ten hebben plaatsgemaakt voor kleine re ramen. Het café is voor de verbou wing drie weken gesloten geweest. De gelegenheid werd tevens aangegrepen om binnen enkele kleine aanpassingen te verrichten. Ook werd het terras uit gebroken en vernieuwd. De verbou wing werd uitgevoerd door Tebo, bij- gestaand door de bedrijven Bruining en Agter, Zaanderwijk en Westerlaken. Het café is vanaf heden weer geopend. Nostalgie is inl Daarom deze fraaie broche van geoxideerd zilver voor een zeer speciale prijs. Zware uitvoering. Nu 24,95 Zie voor verdere ideeën onze folder.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5