c i I Man met vliegangst maakte toch parasprong 4?°* 450* 450* 550* 8?5* 8?5* Ideale wijn voor iedere dag Voor het weekend van 7 en 8 mei 1988 ide gselzaadvisserij ook Texelse"Waddenzee )gelwandeling de Dennen rotere radiator Daalderschool Slijterij - Wijnhandel DE WIT Weverstraat 18 Den Burg Tel. 02220-2134 (ABtAóP&rtiBec '"erj Cö&sctuRowtf&n h,cr| Dom Fraise des Bois Verleende bouwvergunningen Emmabloem-collecte leverde ƒ5.000,- op Wolkers wil niet meer Gevonden voorwerpen Astmacollecte Verleende bouwvergunningen Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Gezinsverzorging Alcohol en drugs Dierenartsen Noodslachtingen Kustwacht Eierland Rijkspolitie Brand/ambulance Kerkdiensten 6 MEI DAG 6 MEI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 31 30. op de Waddenzee ten hoogte van zal begin mei mosselzaad worden 1st. In verband daarmee verzocht mtoor voor mosselzaken van het ktschap voor Vis en Visproduk- jet volgende onder de aandacht inze lezers te brengen: ,,De acti- n van de Zeeuwse mosselkwe- ,p de Waddenzee is de laatste n sterk verminderd onder invloed iet einde van het mosselseizoen, mei aanstaande start voor deze ers echter wederom de zaadvispe- Deze zal duren tot in de loop Ie maand juni en vindt meestal gedurende drie tot vier dagen /eek. Deze periode is voor de elkwekers van uitermate groot be- omdat ze dan de grondstof voor ;ultuur kunnen opvissen en uit- op hun percelen. In de eerste veken na 3 mei zullen ze dit ts ten westen van Ameland uit- n, maar daarna zwerven ze uit het oostelijke Wad om daar het :elzaad te kunnen vissen. Het ili|ke Wad wordt begrensd door die loopt van het licht van de ie Bildpolder naar de lichtboei [(de vlakte van Oostbierum). Van- langs de rode tonnenlijn van de Oost Meep tot de verken- iton NOM 12-NB 1 en vanaf deze een rechte lijn naar de vuurto- ian het eiland Terschelling. Nu ho- :e allemaal dat er voldoende zaad r iedereen. Maar het komt na- jjk wel eens voor dat er niet al te is. Dan kan het gebeuren dat er leleboel schepen tegelijk op een mosselzaadbank aan het vissen Ogenschijnlijk wordt dan zo'n volledig omgeploegd, niets is >r minder waar! Zou dat namelijk uren, dan wordt daarmee al het ;elzaad onder het zand gewerkt en e het na één keer korren wel ver- i Overigens gaat men met de kor en niet dóór de bodem. In eerste ntie zal er een grote drukte ont- i in bepaalde gebieden, maar in iop van de periode zal die drukte over een groter gedeelte van de lenzee uitspreiden als gevolg van jeit dat op bepaalde plaatsen het :elzaad opgevist is en dat de kwe- andere plaatsen hebben gevonden zich mosselzaad bevindt. Mocht [ormatie willen over de mosselkwe- de zaadvisserij en alles wat met weken van mosselen samen- t, neemt u dan even contact op het Mosselkantoor in Bergen op i, telefoon 01640-36913, of schrijft >n een kaartje naar Postbus 48, AA Bergen op Zoom. De heer is zal graag uw vragen itwoorden". |zondag houdt de Vogelwerkgroep tweede vogelzangwandeling van dit irjaar in de Dennen. De excursie It onder leiding van deskundige le- 1. De tocht begint om 6.30 uur op Kozendijk tegenover Catharinahoe- |Een ieder die interesse heeft, kan elopen met deze excursie. De toe- Ig is gratis. Informatie over deze hdeling kan verkregen worden bij !rit Visch, telefoon 3968. tan ■riniwoo'M'ikM v»'i d* iMitu Na zijn gestaagde landing neemt Vink de gelukwensen van zijn vrouw in ontvangst onder het oog van de tv-camera. In het midden Her man Landsman, waarmee Vink de tandemsprong uitvoerde. (gemeenteraad zal worden gevraagd B8- beschikbaar te stellen voor I grotere radiator voor de gang van Jacob Daalder-school te Oosterend. gang is namelijk als lesruimte in •ruik en de huidige twee radiatoren daar niet op berekend. De heer V. C. Vink uit Muiden wil de al meer dan vijftien jaar dol graag parachutespringen. Maar om zo'n sprong te kunnen maken, moet je eerst in een vliegtuig en dat was nu het probleem, want Vink lijdt in ernstige mate aan vliegangst. Reeds als kind van 10 jaar weigerde hij in te stappen toen zijn familie een rondvlucht maakte en de hem aange boden huwelijksreis naar Mallorca wees hij van de hand, omdat hij ook toen zijn angst niet kon overwinnen. Wèl durven springen en niet durven vliegen, dat lijkt een tegenstrijdigheid. Het zou daarom wel eens een heel bij zondere handicap kunnen zijn. Mevrouw Vink wilde graag dat haar echtgenoot er op één of andere ma nier toe kon worden gebracht om toch een vliegtuig in te gaan om de door hem zo begeerde parasprong te ma ken. Zij legde het probleem voor aan Henny Huisman van de gelijknamige Surprise-show. Na het verzenden van de brief verstreek geruime tijd, maar vorige week nam de KRO contact op met mevrouw Vink, die haar man in onwetendheid had gelaten. Zo werd besloten tot een overval". De opna- meploeg van de KRO zou Vink, die werkzaam is als zeiljachtverkoper, in zijn winkel in Muiden „overvallen", hem naar een parachutistencentrum brengen, hem daar onder enige pressie in een vliegtuig stoppen, waarna een ervaren parachutist met hem een zg. tandemsprong zou uitvoeren. Een reportage van deze „ontvoering" beloofde een spectaculair onderdeel te worden van de veelbekeken Surprise show. De uitvoering van het plan verliep vlekkeloos. De volslagen verraste Vink liet zich meenemen, zij het voor ieder een zichtbaar zeer nerveus. Het ging richting Texel waar het paracentrum van Bob Rienks graag alle medewer king wilde verlenen aan de stunt, die voor het bedrijf welkome gratis tv- reclame zou opleveren. De KRO had in eerste instantie aan een meer centraal gelegen paracentrum gedacht, maar als gevolg van bestaande contacten koos men toch voor Texel, zij het na dat was beloofd dat de opnameploeg tOKÓ<£UA,(A is eerlijke onvervalste wijn, die jong gedronken moet worden, want dan is hij levendig en fris. Nu krijgt u voor de prijs van een gewone 0,7 liter fles een hele liter! liter I Vin de Table Francais Vin de Table Francais lAB&ucBec 'lterj Vin deTable Francais litcrl liter Mom mi u K VI Vin Rouge Excl. f 0,50 statiegeld per fles. in elk geval de laatste boot terug naar Hilversum zou kunnen halen. Dat laatste was gezien het krappe tijdsche ma nauwelijks mogelijk, maar Teso was soepel en zegde toe dat de laatste boot voor deze keer eventueel wat later zou vertrekken. Onder het oog van de camera's die de beelden via een op het vliegveld op- Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en/of in stanties bouwvergunningen verleend: J.J. Moerbeek, Keesomlaan 34, Den Burg voor het gedeeltelijk vergroten van een bijkeuken; H. de Beurs, Laag- waalderweg 41, De Waal voor het plaatsen van een kapconstructie; E.J. Bakker, Postweg 67, De Cocksdorp voor het gedeeltelijk vergroten van een douche/w.c. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikking ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. De Emmabloem-collecte, die in april door het Groene Kruis Texel werd ge houden, heeft ƒ5.338,20 opgebracht. Vele vrijwilligsters hebben zich hier voor in de Texelse dorpen ingespan nen. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe magazijnartikelen voor het Groene Kruis Texel. Per dorp waren de resul taten: De Koog ƒ673,85; De Waal ƒ134,70; De Cocksdorp ƒ362,10; Den Hoorn ƒ386,60; Oudeschild ƒ429,20; Oosterend ƒ695,10 en Den Burg ƒ2656,65. MEDEDELINGEN VAN B EN W Inentingen Een aantal kinderen, dat vorig jaar 4 jaar is geworden, is op dit moment nog niet ingeënt tegen DTP/BMR. Aanvankelijk was het de bedoeling dat er vóór de a.s. zomermaanden nog een na-inenting zou plaatsvinden. De ze is echter uitgesteld tot medio okto ber 1988. Fietsenverkoop Gebruikelijk is dat op de eerste zater dag in mei een verkoop plaatsvindt van gevonden fietsen. Het is echter onmogelijk gebleken deze verkoop tij dig te organiseren. Om die reden wordt omstreeks de maand juli een verkoping gehouden. Deze zal tijdig via deze krant worden bekend gemaakt. Rijbewijzen en paspoorten Nogmaals wordt aandacht gevraagd voor het tijdig aanvragen of vernieu wen van deze documenten. Hiermee is in het algemeen een periode van 4 a 6 weken gemoeid. Voor spoedaanvragen om een paspoort moet in het alge meen worden geadviseerd de pas, via het gemeentehuis, in Haarlem te gaan halen. Ondertrouw Wilt u bij ondertrouw een telefonische afspraak maken? Omdat de werkzaam heden voor het publiek bij het bureau burgerzaken zoveel mogelijk in de mor genuren plaatsvinden, is het gewenst voor zaken die wat langere tijd in beslag nemen, een afspraak te maken. Overigens kan ondertrouw, na af spraak, ook 's middags plaatsvinden. ledereen die Jan Wolkers kent, weet dat hij de publiciteitsmedia altijd feil loos wist te bespelen. Publiek op het verkeerde been zetten of shockeren was zijn specialiteit. Die tijd lijkt voor bij. In de Texelse Courant van 26 april ben ik tot de verbijsterende conclusie gekomen dat J.W. zelf niet zo goed te gen grapjes kan. Een redacteur zet on der een foto ,,Ook deze meneer mocht niet met de speciale boot mee. en Wolkers is in zak en as. Hij denkt dat Texel denkt dat hij graag met die Beatrix-boot meewilde Een schrijver heeft er soms alles voor over om twee keer in de krant te komen (deze derde keer krijg je kado. Jan), dat blijkt. Los van het feit dat het foto-onderschrift juist was: Wolkers mocht, met bijna 100% van zijn plaatsgenoten, ,,ook" niet met die boot mee, droop de ironie uit dat zinnetje met stippeltjes. ,,Ze noemen mij op Texel een schapenred der" is één van die vele ironische Wol- kerskreten in zijn boek .Werkkleding" en het weekblad „Panorama" meldde drie weken geleden boven een inter- vieuw met de schrijver: „Op Texel zag ik laatst twee parende schildpadden". Toch saai, zo'n beroemde Texelaar die opeens „zomaar wat staat te praten" zonder verwentelde schapen of paren de schildpadden in de buurt. Zelfs een adjudant kan dat bevestigen. Sterkte Janl Hans Oosterhof Den lip gestelde straalzender direct doorgaven naar de zaal waar de Surpriseshow op dat moment werd afgewerkt en opge nomen, liet Vink zich in het Pilatus Porter-toestel zetten, samen met onder meer Herman Landsman waarmee hij de sprong zou maken. Mede dank zij het heldere zonnige weer verliep het allemaal prima. Het toestel steeg naar 4000 meter, zodat een langdurige vrije val kon worden gemaakt. De landing werd een precisiesprong, vlak voor de camera's en microfoons. Het publiek in de zaal, dat het allemaal via monitoren had gevolgd, applaudisseerde en hoorde hoe enthousiast Vink reageerde op deze ervaring van zijn leven. Of hij nu van zijn vliegangst af is, zal nog moeten blijken. Henny Huismans Surprise-show wordt maandagavond uitgezonden, Nederland 1, 19.52 uur. Op het politiebureau zijn de volgende voorwerpen aangegeven: 145: twee autosleutels, merk Opel, aan ketting; 162: kinderbootkaart (4-11 jaar); 168: bril met zilveren montuur, dikke glazen en goudkleurig hartje; 176: blauwe tas met inhoud; 181: sleutelbos met acht sleutels, aan leertje met opschrift „Ja- comien"; 184: autosleutel, merk Opel; 188: bromfietsgereedschap met rode afdekplaat; 191: zilveren schakelarm band; 196: grijs/zwarte wieldop, op schrift „Micra"; 197: hangertje in vorm van een zwaluw; 199: linker dames- handschoen, beige leder; 201: witte kinderhandschoen, linker, met illustra tie; 202: blauwe sportbroek, kindermaatje. Bij informatie s.v.p. het voorwerpnum- mer vermelden. Volgende week zal op Texel worden gecollecteerd voor het Nederland Ast mafonds. Astma, ook wel Cara ge noemd is een veel voorkomende ziekte waardoor mensen moeite hebben met ademhalen. Het geld van de collecte wordt besteed aan een onderzoek en voorlichting. Wie niet thuis is op het moment dat men langs de deur komt met de collectebus, kan ook geld over maken op postgiro 55055. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: Fam. Lipross, Munster, voor het plaat sen van een berging Kamerstraat 26, De Koog; W. van Diesen, Achtertune 9, Oosterend voor het plaatsen van een magazijn; C. H S. de Waal, Vloedlijn 1, Den Burg, voor het ge deeltelijk plaatsen van een luifel, Bin- nenburg 23, Den Burg; K. Tjepkema, Oosterenderweg 11, De Waal, voor het plaatsen van een bijkeuken berging; Fa. M. H. en J. T. Smit, Middellandse- weg 12, Oudeschid, voor het gedeelte lijk vergroten van een ligboxenstal; Stichting Kampeerschuur Texel, Fon- teinsweg 9, voor het plaatsen van een dakkapel Gerritslanderdijkje 2, Den Burg; P. Stiggelbout, Schansweg 12, Den Burg voor het gedeeltelijk vergro ten van een apparatementenboerderij; A. Hutjes, Haven 17, Oudeschild voor het gedeeltelijk veranderen van een be drijfspand; C. van Trigt, Beatrixlaan 17a, Den Burg voor het plaatsen van een loopdeur garagedeur; Stichting Passantenhaven Texel, Groeneplaats 1 Den Burg, voor het plaatsen van een douche/toiletgebouw aan de haven te Oudeschild. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V.kamer 205. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagochtend 8.00 uur. Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 02223-234 Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Marja van Etten telefoon (02230) 23024. Uitleen van verplegings- artikelen en informatie: Op de werkdagen van 16.30 - 17.30 uur. Spoedgevallen tel. (02220) 3241. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Kunstgebitreparatie Spoedeisende gevallen ook in het weekend na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kralingen, tel. 02220 - 2069. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00-17.00 uur en zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. Spreekuur: elke werkdag van 9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. In het weekend kan op zaterdag, zondag en maandag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuyl, tel. 02225-446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tele foon 102226) 413. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slacht plaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM- centrale. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eierland, tel. (02222) 270. De bureau van de groep Texel van de Rijkspolitie in Den Burg is dage lijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Het politiebureau te De Koog is alleen op donderdagmiddag geo pend tussen 14.00 en 18.00 uur. Te lefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220-2066. Bij geen gehoor 02230-?????. Voor niet spoed eisend ambulance-vervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Zondag 8 mei HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Knipscheer De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur dhr. Pantekoek Den Hoorn 11.00 u. dhr Pantekoek Oosterend 9.30 uur ds. De Hoest Oudeschild 11.00 uur ds. De Hoest De Cocksdorp 11.00 uur dhr. Wieten Donderdag 12 mei. Hemelvaart: Den Burg 9.30 uur ds. Ter Haar De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. Kok Den Hoorn 11.00 uur ds. Kok Oosterend: dienst in Oudeschild Oudeschild 10.00 uur ds. De Jong GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 en 19.30 uur dhr. Rienstra uit Barsingerhorn Oosterend 10.00 en 19.30 uur ds. H. Weggemans uit Harderwijk Donderdag 12 mei Hemelvaart: Den Burg 9.30 uur drs. Salakay gezamenlijke dienst in de Hervorm de kerk. Oosterend 10,00 uur drs. J. Donker. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Ko- gerstraat, Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knipscheer Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11 Den Burg 10.00 uur voorganger Joh. Tensen. 19.15 uur welkomstdienst m.m.v. The Gospeltrain, spreker ds. M. v.d. Vlugt uit Harderwijk Uitzending Lichtboei Kinderoppas Donderdag 12 mei Hemelvaart: 19.15 uur dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Herenkoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Dameskoor kindernevendienst De Koog zondag 9.30 uur Woord Communiedienst Oudeschild 14.00 uur De Cocksdorp, zondag 9.30 uur Oosterend, zondag 9.30 uur Woord Communiedienst Donderdag 12 mei, Hemelvaart: Den Burg woensdag 19.30 uur Dameskoor Donderdag 10.45 uur Herenkoor De Koog donderdag 9.30 uur Eerste Communieviering JEHOVA'S GETUIGEN Komnkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing: Blijf groeien in uw verhouding tot God. 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie: De christenheid ontmaskerd als de promotor van valse aanbidding. BAHA'I Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Bahé'i- geloof van 10.00-12.00 uur. Adres Plevierstraat 16, De Koog, tel. 02228-896. Opgaves voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7