T as later wind tijdens andingsurfwedstrijden uce-dames kampioen idotraining Promotiebokaal tafeltennisers n hoge klasseringen -turners in Veenendaal Achttiende wandelronde om Texel ZDH-toernooi Wieringermeer won bij SV Oosterend Toernooien S.V. De Koog Geen toernooi voor S.V. Texel in juni Programma Deuce Juniorentoernooi van S.V. Oosterend CVO-team nummer vier bij schoolvoetbalkampioenschap Nieuw bestuur voor Gamma Schitterende 247 game tijdens zomerleague Vechtpartij Zaanderwijk schilders nu erkende glaszetters Verleende bouwvergunningen Zon, maan en hoog water dag 27 MEI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 13 oor de Windsurfclub „Texel" uden brandingssurfwedstrljd de door windstilte over te in een dagje zonnebaden op itrand. Door de later opsteken- oordoosten wind konden er nog course en slalom gtrijden gevaren worden. Door >eersvoorspelling van wind- ht noordoost 3 was de op- st voor de brandingwedstrijd groot. Hoge auto en niet te eten de bootkosten en dan niet is voor velen toch een pro- Wordt er genoeg wind speld, dan is de opkomst veel er. Gelukkig voor de deelna- die het risico wel genomen jen stak de wind later toch op. half negen was het nog bladstil, werd besloten om het nodige een wedstrijd op het strand klaar itten. Het duurde niet lang of de organisatie met medewerkers zat aviljoen drie op het terras aan de ledereen had zich al ingesteld en dagje zonnen op het strand bij loog. Om toch wat actief bezig te had Andre van den Berg waterski's laid, wat achter de snelle rubber van Joris Lamens voor een spec- lair schouwspel zorgde. Vooral de ie snoekduiken van Ron van Bo- zorgde voor hilariteit. Het gebrek wind drukte de stemming niet. Er zelfs nog een volleybalwedstrijd luden met een net aan twee inge- en surfmasten. Twee jongens uit hugowaard waren op de fiets met :ar naar Texel gekomen om aan de dingsurfcompetitie mee te doen. wachten werd beloond, om half ging de wind noordelijker en nam De wedstrijdleider Wieb van den ging met de windmeter naar de irlijn. De windmeter gaf wind- it 3.5 beaufort aan, precies ge- voor een geldige wedstrijd. Om es twee uur kon het startsein de eerste manche gegeven wor- De surfers gingen met een halve Ise (haaks op de windrichtingl se naar de eerste boei, welke on- ler één kilometer recht uit de kust damestennisteam Deuce-a is kam- geworden in de donderdagcom- lie, waardoor automatisch wordt •omoveerd naar de tweede klasse an de zes wedstrijden werd er één oren en eindigden twee gelijk. Ver jaar heeft dit team niet meege- wegens blessures. Het behalen het kampioenschap zal worden ge- met een weekje Terschelling. De nleden zijn Karin Zijm, Noor ten ip, Gea Doeven, Ingrid Koorn en fa Bloem. Koos Doeve heeft de les tijdens de competitie zstaan. 'erband met afwezigheid van trainer de Hoogh worden van 25 mei en met 10 juni de judolessen ver door leraren van de vaste wal. lessen op 1 en 8 juni beginnen rom om 14.00 uur in plaats van 5 uur. De overige lessen van deze nsdagmiddagen verschuiven hier- ook een kwartier. lag. Andre van den Berg wist als eerste deze boei te ronden. Na het ronden van deze boei ging het tegen de wind op kruisend naar boei twee, welke Andre ook weer als eerste wist te ronden. Toen weer halve wind op de kust af naar boei drie. Ook deze wist hij als eerste te ronden. Daarna kwam de slalom met ruime en aan de windse rakken. Hier haalde de lichtere R. Runter hogere snelheden en zo doende kon hij Andre van den Berg voorbij zeilen. Hij hield dit tot de finish vast. Achter dit tweetal werd fel om de volgende plaatsen gestreden. Tien minuten nadat de laatste gefinischt was, werd weer gestart voor de twee de manche, welke hetzelfde wedstrijd beeld als de vorige gaf. Tijdens de course race was de wind toegenomen en werd besloten om een slalom te va ren. Een slalom wordt op kortere wendbaardere planken gevaren. De slalombaan was door de bootbeman ning snel veranderd, waardoor de sur fers meteen weer naar de startlijn voor de eerste manche van de slalom ge roepen werden. Hiet bleek dat T. Pauw deze dag goed op dreef was. Bij de course was hij steeds derde, bij de sla lom wist hij alle vier manches te win nen en zodoende het dagklassement te winnen. Bij de slalom manches ga ven de surfers elkaar weinig toe wat voor spannende wedstrijdbeelden zorg de. Tot de finish werd voor elke meter geknokt. Om vijf uur werd de wedstrijd afgeblazen en konden organi satie en surfers voldaan hun spullen opruimen. De vakkundige speaker Jo ris Lamens had een ieder weer van pri ma commentaar voorzien en kon om half zes de surfers bij de jurywagen roepen. Na alle medewerkers voor hun vrijwilligers inzet bedankt te hebben kon de prijsuitslag bekend gemaakt worden. Course race twee manches: 1. R. Rui ter, Oosthuizen; 2. A. van den Berg, Oosterend; 3. T Pauw, Wognum; 6. M. Honing, Den Burg; 7. M. van Rij- selberghe. Den Hoorn. Slalom vier manches: 1. T. Pauw, Wognum; 2. E Jonge, Hoorn; 3. R. Ruiter, Oosthuizen; 7. Andre van den Berg, Oosterend; 8. M. Honing, Den Burg; 9. M. van Rijsselberghe, Den Hoorn. De volgende surfwedstrijd staat in het teken van het Waddentoernooi en wordt bij Dijkmanshuizen gevaren. Het is de bedoeling om een slalom te va ren. Bij deze wedstrijd wordt de keuze van planken en zeilen aan de surfers gelaten. De start is aanstaande zater dag om drie uur. Tafeltennissers Ria en Fred Mosk en Lieuwe van der Veen hebben in het Spaanse Lloret de Mar een promotie bokaal gewonnen. Zij namen daar van 13 tot 21 mei deel aan een tafelten nistoernooi. In de teamwedstrijd ein digden ze als derde. In de individuele strijd won Mosk een wedstrijd en hij verloor er één. Ria Mosk haalde dat zelfde resultaat. Lieuwe van der Veen kwam tot de halve finale, maar wist niet verder door te breken. De promo tiebokaal werd de Texelaars toegekend voor de algemeen behaalde resultaten en de promotie-activiteiten die ze voor dit toernooi hadden gedaan. twee geplaatste turners van T, Joost Brügemann en Michiel tzer, konden zaterdag niet im- isren tijdens hun optreden in de alewedstrijd om het nationaal npioenschap turnen in sporthal ist te Veenendaal. in klasse 6C uitkomende Michiel tzer had aanvankelijk een goede 1 met voltige, ringen en sprong, toen het leek dat bij hij de eerste it zou eindigen, begon het mis te in. De brugoefening werd slordig jevoerd. Ook werd een verplicht on- deel vergeten. Dit laatste alleen le de al een puntenaftrek op van 2.5 iten. Zo'n klap is niet meer goed te ken. Op rek ging het ook niet vol- akt. Vooral de kromme benen tij- is het zwaaien en het aanraken met handen van de grond bij de landing zijn salto, leverde hier weer achter- nd op bij de rest van het deelne- tsveld. Helaas liep ook de langema- fening niet volmaakt. Bij de eerste j werd onvoldoende afgeduwd, lat Spitzer iets scheef ging en van ie mat afgleed met één van zijn den, wat een ernstige storing in het tele bewegingsverloop veroorzaakte, ar de rest ging zijn mat prima. Zelfs verplichte stut op het einde van de 'ening werd perfect tot handstand sec.l gemaakt en aangehouden. Al t al leverde deze prestatie een vijf- ide plaats op voor de 9-jarige ner. Risico meer ervaren Joost Brügemann ide zaterdag zijn tweede N.K. In de leeftijdscategorie 13 en 14 jaar (niveau 4CI draaien de turners keuze oefeningen. Om bij de eerste drie te eindigen zou heel wat risico genomen moeten worden, gezien de sterkte van het deelnemersveld. Op hoogrek ging het eigenlijk al direct mis. De eerste opzwaai voor de slinger mislukte en ook het opvangen van de 3/4 reuzen- draai verliep niet voorspoedig. Toch kwam hij met een 7.15 niet gek weg. Op langemat bleven weer punten lig gen. Na een mooi gesprongen flic-flac raakte Joost iets in de war en zette zijn stut totaal verkeerd in. Na de mislukking draaide hij voor zijn doen een goede oefening. Op voltige kwam hij weer goed weg. Hoewel het niet zijn toestel is, lukte de oefening prima en steeg hij iets in het klassement. Op onverklaarbare wijze wist de jury voor de oefening niet meer dan 5.40 te ge ven. De sprong ging goed. Een knap pe overslag tot stand leverde 7.00 op. Tot slot was de brug aan de beurt. Hoewel vaak niet verstandig om oefe ningen voor belangrijke wedstrijden te veranderen, was in overleg met Nico Stoter besloten de oefening na de trai ningen op Papendal in de Hemelvaart- vakantie toch te veranderen. In de oe fening zou de handstand midden in de brug geturnd worden en de afsprong moest een salto voorover worden. De handstand mislukte. Na de extra tus- senzwaaien lukte de salto uit de brug wel, hoewel Joost even met zijn han den aan de landingsmat moest corri geren. In de eindstand werd Joost tiende en schoof hiermee zes plaatsen naar voren ten opzichte van vorig jaar. Zaterdag zal in Haaksbergen de N.K. in de B-lijn gehouden worden. Mark Jan Mulder en Nico Stoter zullen daar ieder proberen om een plaats bij de eerste drie te behalen. Op 11 juni wordt voor de achttien de keer de zestig kilometer lange wandeltocht „Rondje om Texel" gehouden, georganiseerd door wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. De start is op de veerhaven tussen 6.30 en 7.00 uur en na aan komst van de boot van 6.35 uur uit Den Helder. Tot 4 juni is voorinschrijving mogelijk bij de volgende personen: H. van Heerwaarden, Lieuwstraat 33 en bij B. A. Roest, Ada van Hollandstraat 23. Bij voorinschrijving kost deelname 10,—, leden van de NHWB en aan gesloten bonden krijgen een korting van f2,—. Bij de start kost deelname /12.50. Men moet een gezondheidsver klaring overleggen en 16 jaar of ouder zijn om mee te mogen doen aan het rondje. Verder moet minimaal vijf kilo meter per uur worden gewandeld en maximaal 714 kilometer per uur. Verde re inlichtingen over de wandeltocht zijn verkrijgbaar bij B. A. Roest, tele foon 02220 - 4451. Voetbalclub ZDH houdt zondag een toernooi in Den Hoorn. Er zal een hal ve competitie worden gespeeld met wedstrijden van twee keer twintig mi nuten. Deelnemende clubs zijn Ooster end, Texelse Boys, Texel 2, Helder 2 en ZDH. Het programma is als volgt: 9.45 u. ZDH-Óosterend 10.30 u. Tex.Boys-Texel 2 11.15 u. ZDH-Helder 2 12.00 u. Tex.Boys-Oosterend 12.45 u. Texel 2-Helder 2 13.30 u. ZDH-Tex.Boys 14.15 u. Texel 2-Oosterend 15.00 u. Tex.Boys-Helder 2 15.45 u. ZDH-Texel 2 16.30 u. Oosterend-Helder 2 In Oosterend is tweede pinksterdag een voetbaltoernooi voor de senioren afgewerkt. Onder ideale omstandighe den kon men de gehele dag van leuke en sportieve wedstrijden genieten. In poule A werd Oosterend 2A winnaar met Texel als tweede. In poule B was dit Wieringermeer met als tweede Oosterend (ZO). In de strijd om de derde plaats wist Oosterend van Texel te winnen en de derde prijs in de wacht te slepen. De wedstrijd om de eerste plaats werd: gewonnen door Wieringermeer, dat na een gelijk op gaan de eerste helft in het tweede ge deelte toch wat meer inhoud had dan het ZA-team van Oosterend. De eindstand was: 1. Wieringermeer; 2. Oosterend ZA; 3. Oosterend ZO; 4. Texel; 5. SVAP; 6. Berkum; 7. Vorden; 8. East. Als afsluiting van het seizoen speelt het zaterdagteam zaterdag om 17.00 uur nog een wedstrijd tegen Gruno. Hieraan vooraf is er nog een toernooi de hele dag voor de A- en C- junioren. Zaterdag houdt S.V. De Koog een toer nooi voor E- en F-pupillen Cs morgens) en B-junioren Cs middags). Koog 2 gaat op toernooi bij Swift te Amster dam. Vertrek zondag met de boot van 9.05 uur. Het recreatietoernooi, dat zondag zou worden gespeeld, gaat niet door wegens te geringe be langstelling. Het programma van voor pupillen en B-junioren ziet er als volgt uit: E-pupillen: 9.00 u. De Koog-Texel 9.14 u. Tex.Boys-Oosterend 9.28 u. ZDH-De Koog 9.42 u. Texel-Tex.Boys 9.56 u. ZDH-Oosterend 10.10 u. De Koog-Tex.Boys 10.24 u. Texel-ZDH 10.38 u. Oosterend-De Koog 10.52 u. Tex.Boys-ZDH 11.06 u. Oosterend-Texel 11.30 u. Prijsuitreiking F-pupillen: 9.00 u. Tex.Boys-Oosterend 9.14 u. ZDH-De Koog 9.28 u. Texel-Tex.Boys 9.42 u. ZDH-Oosterend 9.56 u. De Koog-Texel 10.10 u. Tex.Boys-ZDH 10.24 u. Oosterend-Texel 10.38 u. De Koog-Tex.Boys 10.52 u. Texel-ZDH 11.06 u. Oosterend-De Koog 11.30 u. prijsuitreiking B-junioren: 12.00 u. De Koog B1-Texel B2 12.25 u. ZDH B1-Flevo B2 12.50 u. Beemster B2-De Koog BI 13.15 u. Texel B2-ZDH BI 13.40 u. Flevo B2-Beemster B2 14.05 u. De Koog B1-ZDH BI 14.30 u. Beemster B2-Texel B2 14.55 u. Flevo B2-De Koog B1 15.20 u. ZDH B1-Beemster B2 15.45 u. Texel B2-Flevo B2 16.30 u. prijsuitreiking S.V. Texel krijgt geen toestemming om een toernooi houden in het eerste weekend in juni. Vanaf 1 ju ni krijgen de velden een rustperio de van tien weken om te herstel len. Bovendien zijn voetbalvereni gingen verplicht hun toernooien vöór 1 januari aan te vragen. Dat heeft SV.Texel in dit geval niet gedaan. Gerard van der Kooi (PvdA) pleitte donderdagavond in de vergadering van de raadscommissie voor welzijnsbeleid voor een soepele houding van de ge meente. „Kan die zomerrust voor de velden nou niet drie dagen worden uit gesteld?" De gemeente is verantwoor delijk voor de toestand van de terrei nen en ook omdat er in het verleden geregeld toernooien op dezelfde data werden gepland is in overleg met alle voetbalverenigingen besloten dat toer nooien vóór 1 januari moeten worden aangemeld. De gemeente beoordeelt vóór 1 april wat wel en wat niet door kan gaan. Deze regeling is onderte kend door alle verenigingen. Toch pro beren ieder jaar weer voetbalclubs van deze regeling af te wijken. „Als wij dat goed vinden, moeten we voortaan anderen ook toestemming geven als ze te laat zijn en kunnen we de regeling dus wel in de prullebak gooien", aldus wethouder Zegers. Er is een andere vereniging geweest die wel op tijd een aanvraag heeft ingediend voor dat eerste weekend in juni, maar dat is af gewezen omdat de rustperiode voor de velden op 1 juni zou beginnen. „We komen 77500,— te kort op de ex ploitatie als niet met de hand over het hart wordt gestreken in deze zaak", al dus aanwezig S.V. Texel-lid Dries Velt- kamp. „Misschien kunt u het toestaan en ons een boete opleggen omdat we te laat hebben aangevraagd, die zal ongetwijfeld niet in verhouding zijn tot wat we nu aan opbrengsten missen Zaterdag 28 mei 1988: 9.00 u. jun.gem. 16 t/m 18 jr. Deuce 1-Vennewater 2 9.00 u. jongens 12 t/m 15 jr. Deuce 1-Julianadorp 2 9.00 u. jongens 15 t/m 18 jr. Deuce 1-Alkmaar 2 13.30 u. vet.gem. Deuce TWimmenum 1 13.30 u. heren Deuce 1-HTC 5 S.V. Oosterend houdt zaterdag een toernooi voor junioren A en C van 10.30 tot ongeveer 14.30 uur. De wedstrijden duren steeds twee keer 12% minuut en tussen de wedstrijden is vijf minuten wissel en inspeeltijd. Het programma is als volgt: 10.30 u. SVO C1-Tex.Boys C1 Texel C1-Texel C2 11.00 u. Makkum C1-Tex.Boys C1 SVO C1-Texel C1 11.30 u. SVO A1-Tex.Boys A1 Texel A1-Tex.Boys A2 12.00 u. Makkum C1-Texel C2 Tex.Boys C1-Texel C1 12.30 u. Tex.Boys A1-Texel A1 Tex. Boys A2-SVO Al 13.00 u. Makkum C1-Texel 01 Texel C2-SVO C1 13.30 u. SVO A1-Texel Al Tex.Boys A2-Tex.Boys A1 14.00 u. Makkum C1-SCO Cl Texel C2-Tex.Boys Cl Het kampioensteam van de CVO- school heeft woensdag in Groote broek meegedaan aan het Noord- Hollands kampioenschap school- voetballen. In totaal deden 22 ploe gen mee. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werd op maar liefst zes velden tegelijk gespeeld. De Texelaars traden de eerste wedstrijd aan tegen de Sint Jansschool uit Schagerr. Na een 1-0 achterstand wisten de jongens deze wedstrijd toch met 2-1 te winnen. De tweede wedstrijd tegen Enkhuizen werd met 4-0 door de CVO-school gewonnen. Daardoor kwamen de Texelaars een ronde verder. Na lang wachten moest in de halve finale worden gevoetbald tegen de goed spelende Spoorbuurt- school uit Anna Paulowna. Door goe de combinaties werd de stand op 1-1 gehouden. De wedstrijd tegen „De Ui lenburcht" uit Stedebroeck beloofde zwaar te worden. De eindstand werd 0-0, maar daar de ploeg uit Stede broeck een iets hoger doelgemiddelde had, mocht deze doorspelen voor de eerste en tweede plaats. De CVO- school streed om de vierde en vijfde plaats tegen de Watermolen uit Zaanstreek-midden. De vermoeidheid ging een rol spelen en het CVO-team verloor helaas met 2-0, maar in het sterke deelnemersveld mag een vierde plaats worden gezien als een zeer goed resultaat. Alle deelnemers kregen een medaille en voor de eerste vier plaatsen waren bekers beschikbaar. door het niet houden van het toer nooi." Zegers bleef echter bij het standpunt dat de regeling moest wor den gehandhaafd. „Een toernooi is niet bedoeld om de exploitatie op peil te houden, maar is voor de sport. Als ik nu afwijk van de regels, staan vol gende week alle verenigingen op de stoep. Ik hou m'n poot stijf". Flexibeler Dinsdag is in een vergadering van het college nogmaals over deze zaak ge praat. Men bleef bij het besluit geen toestemming te verlenen voor het toernooi, omdat het niet voor 1 januari was aangevraagd. „Daar gaan wij mee akkoord, want we waren inderdaad te laat. Maar het is niet waar dat een an dere vereniging wél op tijd voor dit weekend een toernooi zou hebben aangevraagd", aldus Aad Blom, na mens het S.V. Texel bestuur. Texelse Boys heeft met de gemeente overlegd omdat het Waterschap een toernooi op de Boys-velden wilde houden in de rustperiode. Daarvoor is geen officiële aanvraag nodig, maar het toernooi kon toch geen doorgang vinden in verband met die rustperiode van de velden. „We pleitten wel voor een flexibeler hanteren van de regel. Wij vinden die rustperiode een goede zaak en willen die zeker naleven, maar het zou moge lijk moeten zijn de periode wat later te laten ingaan en dan uiteraard wat lan ger te laten doorlopen", aldus Blom. S.V. Texel gaat onderzoeken of zij als club de gemeentelijke regel heeft on derschreven of dat de KNVB dat heeft gedaan. „We willen ons best aan een regel houden, mits deze ook rekening met onze belangen houdt". Zaalvoetbalvereniging Gamma heeft een ledenvergadering gehouden waar bij een nieuw bestuur is gekozen. Voorzitter Aad Blom, die dit werk vele jaren heeft gedaan, is opgevolgd door Louis Uriot. Verder zijn gekozen: Arie van der Burg, Kees Goslinga, Bart Heerschap, Gert Pansier en Willem Koorn. Eén bestuursplaats is nog va cant. Om de financiën van de vereni ging niet in gevaar te brengen zal een stichting worden gevormd die het kersttoernooi zal regelen. De statuten zijn in de maak en het stichtings bestuur zal door het verenigings bestuur worden benoemd. Corine Plaatsman gooide een schitterende 247 game tijdens de zomerleague. Ook medespeler Ton Witte gooide een mooie 212 game. Anna Visman en Nico Ruis konden hier dan ook geen antwoord op vinden. Ondanks een 223 en 200 game van Piet Kok konden Peter Veldman en Piet Kok niet verder dan een gelijkspel komen tegen Dirk Bakker en Joke Kamminga. Tiny Kok gooide ook een goede 185 game en samen met Guur Bakker werd gelijk gespeeld tegen Kees Key- zer en Siem Verseput bij wie de inten sieve training nu toch vruchten af werpt. Henk Plaatsman en Rob Beum- kes pakten de winst op Siem en Olga Bakker. Jeanette Keyzer was met 162 en 144 ook in vorm en er werd met 4-0 gewonnen van Hans en Maaike Lobato. De 182, 180 en 187 games van Anneriet Keyzer waren teveel voor Winny Schraag en Janny Eelman die dan ook met nul punten huiswaarts keerden. Tiny Plaatsman gooide sterk met 186 en Loes en Wendy Zutphen konden hier dean ook niet tegenop. Rinse en Freek Dijt gooiden rustig hun games en pakten alle vier de punten van Alie en Monique van Splunter. Jo ke Brons bleek terug van weggeweest. Met 142 en 167 werden Janny Mets en Libberdien Witte op non-actief gezet. Corry van der Slikke gooide samen met Cara Hemelrijk ook Angelien en Lies Bakker van de baan. In het kantoor van de woning bouwvereniging heeft het schil dersbedrijf Zaanderwijk woensdag als eerste Texelse bedrijf de titel „Erkend Glaszetter" gekregen. De ze erkenning, die ieder jaar op nieuw wordt getoetst, eist van de bedrijven dat zij aan bepaalde kwa liteitseisen voldoen. Over het zetten van dubbele beglazing is in de afgelopen jaren het nodige te doen geweest. In de praktijk bleek dat de verleende garantie vaak niet werd gegeven, wat vooral kwam omdat het hier ging om een garantie van de fa briek was en niet van diegene die het glas plaatste. Om eisen te kunnen stel len aan de bekwaamheid van de glas zetters en ook om volledige garantie te kunnen bieden, werd de Vereniging Er kenningsregeling Glaszetbedrijven (VEG) in het leven geroepen. De eisen waaraan een bedrijf moet voldoen, werden vastgesteld en er zullen be paalde cursussen worden ontwikkeld die dit jaar nog van start gaan. Wie de titel „Erkend Glaszetter" wil voeren, verplicht zich middels een deelnemer sovereenkomst de gestelde bepalingen na te komen en de cursussen te vol gen. Zaanderwijk Schildersbedrijf uit Zaandam heeft op Texel een vestiging met zo'n tien werknemers. Bedrijfslei der Ton Maijs heeft tien jaar ervaring met glaszetten en heeft alle opleidin gen op dat gebied gedaan en later ook zelf begeleid. Zaanderwijk Texel vol doet daarmee aan de eisen en mag zich dus erkend glaszetter noemen. Andere glaszetbedrijven kunnen zich ook nog opgeven om in aanmerking te komen voor de erkenningsregeling. „Hoe meer, hoe liever. Als de kwaliteit maar omhoog wordt gebracht", aldus K. J. Huisman, directeur van de Stich ting Secretariaat Erkenningsregeling voor het Glaszetbedrijf, die is belast met de uitvoering. Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: Gasbedrijf Texel b.v., Tiel voor het plaatsen van een gasreduceerkast, Bakkenweg 16, Den Hoorn; Fam. Pilger-Poll, Willich (Did.) voor het ver anderen van een zomerhuis Slufterweg 174, Eierland; J. Dros, Peperstraat 37, Oosterend voor het plaatsen van een berging en kantoor; W. Storm, Ber- gisch Gladbach voor het plaatsen van een serre en dakkapel Epelaan 21, De Koog; J. J. Bakker, Schilderend 15, Den Burg voor het plaatsen van een dakkapel; A. Huiberts, Loswal 26, Oosterend voor het plaatsen van een dakkapel; H. W. Z. de Graaf, Pelikaan- weg 75, De Koog voor het gedeeltelijk vergroten van een stolpwoning; Gas bedrijf Texel b.v., Tiel voor het plaat sen van een gasrecudeerkast Schuma- kersweg. De Koog; T. A. Witte, Gerrit- landerdijkje 18, Den Burg voor het ge deeltelijk vergroten van een schuur. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. In de nacht van maandag op dinsdag brak bij een café in De Koog een vechtpartij uit toen een 21-jarige man uit Den Burg iemand uit De Koog uit schold en daarvoor een klap kreeg. De man uit Den Burg bleek te hebben ge dronken en werd ter ontnuchtering mee naar het politiebureau genomen, hij verzette zich tegen de aanhouding. De zon komt 21 mei op om 4.25 uur en gaat onder om 20.51 uur. Maan: 31 mei V.M. Springtij: 2 juni. Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 28 mei 6.49 en 19.03 Zaterdag 29 mei 7.49 en 19.58 Zondag 30 mei 8.42 en 19.52 Maandag 31 mei 8.31 en 21.44 Dinsdag 1 juni 10.14 en 22.31 Woensdag 2 juni 10.00 en 23.14 Donderdag 3 juni 11.26 en 23.49 Vrijdag 4 juni 11.58 en Zaterdag 5 juni 0.20 en 12.40 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drijverstraat. Binsbergenstraat, Brouwerstraat. De Mars. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Leerlingen, ouders en leer krachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de schapenboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex- gebouw (vóór 9.30 uur).

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 13