Fusie SV Texel en Boys voortijdig van de baan Onverwachte ommekeer SVT-bestuur FAMILIEBERICHTE! Tevoko-buitentoernooi weer een grandioos spektakel Ten Cate en „D.D." geëerd Vergadering Boys gaat niet door Diefstal uit tent Verrassend slot van zomerleague bowlen if PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 7 JUNI VS Dertig leden en een verdeeld bestuur van SV Texel blokkeer den donderdagavond tijdens een sensationeel verlopen ver gadering in de eigen clubkantine, de voortzetting van de fu siebesprekingen met voetbalvereniging Texelse Boys. Hoewel met de gesprekspartners in de fusiecommissie was afgespro ken dat er geen stemming (met daaraan verbonden conse quenties) zou worden gehouden, werd tijdens de jaarlijkse voorjaars-ledenvergadering toch aan de leden gevraagd om hun ,,ja" of „nee" te laten horen. Met 22 stemmen tegen doorgaan met het haalbaarheidsonderzoek en 8 stemmen vóór, maakten de SVT-leden duidelijk dat een fusie de eerst komende jaren uit het hoofd moet worden gezet. Het SV Texel-bestuur had donder dagavond nog meer verrassingen in petto. In bijzijn van alle aanwe zigen werden twee onthullingen gedaan. Erelid en oud-voorzitter G. J. ten Cate onthulde tot zijn aangename verrassing een naam bordje met zijn eigen naam. Het verharde gedeelte voor de kleed kamers en kantine is omgedoopt tot „G.J. ten Cateplein". Een soortgelijke onthulling vond plaats bij de tribune langs het hoofdveld. De tribune is vernoemd naar oud voorzitter en grote animator uit het verleden Dirk Dapper. Klein zoon Rob onthulde het bordje. Het verloop van de vergadering en de stemming werd beïnvloed door de gewijzigde opstelling van het SVT-bestuur. Vlak voordat de stem ming zou worden gehouden, kwam de aap uit de mouw. Voor zitter Aad Blom verklaarde op aan drang vanuit de ledenvergadering, dat het bestuur nimmer unaniem achter het haalbaarheidsonderzoek had gestaan en dat inmiddels een meerderheid „het niet meer zag zitten". Toen ook werd duidelijk waarom het bestuur het aangaan van de fusie besprekingen niet fanatieker had ver dedigd, toen verschillende aanwezigen met kritiek kwamen. De donderdaga vond aanwezige Louis Uriot, die als vertegenwoordiger veldvoetbal in de Texelse Sportraad als tussenpersoon optrad bij de besprekingen tussen de buurclubs, was compleet verrast. In de fusiecommissie had de SVT- afvaardiging nooit laten blijken dat de meningen binnen het bestuur verdeeld waren. Sterker nog: er was sprake van een positieve houding ten aanzien van de mogelijkheid om tot één voetbal club in Den Burg te komen. Eerder die week, maandagavond, had de fusie commissie nog vergaderd en leek er geen vuiltje aan de lucht. Dinsdaga vond tijdens een bestuursvergadering van SVT, ter voorbereiding van de le denvergadering, bleken de kaarten echter anders te liggen. Voorzitter Aad Blom: „We wilden een standpunt innemen ten aanzien van het haalbaarheidsonderzoek. Toen bleek dat intussen een meerderheid in het bestuur er nog weinig voor voelde om met de besprekingen door te gaan. Het zou beter zijn als we de tijd en energie die daarmee gepaard gaan, in de eigen vereniging steken." Blom (afgevaardigde in de fusiecom missie) had de zaak nog in evenwicht kunnen brengen, maar hij verkoos op de lijn van de meerderheid van het bestuur (de tegenstanders dus) te gaan zitten. „Dan waren waarschijnlijk enkele mensen opgestapt en een bestuurscrisis vond ik het niet waard Per slot van rekening zijn we slechts met onderhandelingen bezig." Op de vraag of de desbetreffende bestuursleden van gedachten waren veranderd vanwege de voor de clubs teleurstellende voorstellen van de ge meente, antwoordde Blom ontken nend. Wat wél de motivatie is ge weest, bleef onduidelijk. De SVT- voorzitter verwees naar de sfeer tij dens de ledenvergadering. „Het was te proeven dat er teveel weerstand heerst tegen de concessies die bij de onderhandelingen werden gedaan." Bij de stemming toonden de bestuursleden mevr. Alie Veltkamp, Gert Pansier en Willem Koorn zich nog voorstander van voortzetting van het haalbaarheidsonderzoek. Tegen waren Blom, Jur van der Wal, Cees Scher mer, Marius Bakker en Klaas Dirk Koorn. In de kantine hadden zich 36 stemgerechtigden verzameld, een te leurstellende opkomst aldus Blom Zes leden stemden blanco. Geen nieuw complex Bij het begin van de behandeling van het omstreden agendapunt, zette Aad Blom de laatste fusie-ontwikkelingen uiteen. Inmiddels was vast komen te staan dat het financieel niet haalbaar zou zijn om met de nieuwe vereniging op één nieuw complex te gaan voet ballen. De naam bleef een strijdpunt. De financiële inbreng van de gemeente Nu de fusie-besprekingen als ge volg van het SVT-besluit zijn gestaakt, heeft ook de informatie avond die Texelse Boys vrijdag zou houden, weinig nut meer. Het Boys-bestuur heeft daarom beslo ten tot afgelasting. Voor deze bij eenkomst waren alle direct betrok ken, waaronder ook ouders van jeugdleden, uitgenodigd. Er zou overigens geen stemming over al dan niet voortzetten van het haal baarheidsonderzoek worden gehouden. zou bescheiden zijn. In elk geval zijn daarover geen toezeggingen gedaan. Ambtelijke informatie leerde dat de beide clubs zich ten onrechte rijk re kenden in het geval dat zij een deel van hun accommodatie zouden afsto ten. Een andere vraag is echter hoe deze kwestie politiek ligt. Misschien zou er dan wél meer haalbaar zijn. .Uri ot benadrukte nog eens de noodzaak van een eventuele fusie. Die zou zijn gelegen in de afnemende belangstel ling voor de voetbalsport, c.q. de ver minderde jeugdaanwas. ,,Als er sprake zou zijn van twee gezonde clubs, zeg ik: geen fusie doen. Maar nu wordt bij beide verenigingen de continul teit be dreigd. De jeugdopbouw vertoont hiaten. Dan kun je kiezen voor öf elkaar beconcur reren, óf te fuseren Scheidend jeugdvoorzitter Rob Dapper was het niet met Uriot eens: naar zijn mening valt het met de jeugdafdeling bij SVT momenteel best mee. Later tij dens de vergadering riep Dapper uit dat hij een fusie op basis van de tot dusver bereikte resultaten afkeurt. ,,We gaan bij de Boys op de velden voetballen, we leveren onze kleuren in, ze willen de naam Texel niet voluit en geven ze ook het vierde klasserschap. Bovendien plukken ze dan ook nog eens de vruchten van ons jeugdplan dat nu al jaren met succes draait. In het afgelopen seizoen weer 33 nieuwe jeugdleden erbij. We leveren over het algemeen alleen maar in en dat leidt nog tot ledenverlies ook", aldus Dap per. Het bestuur bracht daar niets te genin. Geen optelsom Ook andere leden voerden redenen aan om een fusie af te wijzen. Bart Heerschap zei dat de fusie geen optel som van de huidige ledenbestanden is. Ik wil lid worden van een club omdat ik daar zelf voor kies. Daarom zit ik op SV Texel en samen met de Boys zie ik niet zitten." Jan Willem Hidskes, eerder tijdens de vergadering benoemd tot lid van ver dienste (evenals Aad Vaars en Cees Eelman), herinnerde aan de succesvol verlopen activiteiten in het kader van het 75-jarig jubileum vorig jaar. ,,De le vensvatbaarheid van de club is toen bewezen Er is toen ook een nieuw bestuur gevormd, er zijn frisse be leidsplannen ontwikkeld en nu worden we plotseling geconfronteerd met fu sieplannen. Is de situatie plotseling zó slecht? Laten we eerst de hand in ei gen boezem steken, want zou het werkelijk zo zijn dat een fusie alle pro blemen oplost?" Hans van Slooten zei dat het bestuur eigenlijk al een stap te ver was ge gaan. Martin Land kon zich rationeel wel in de handelswijze van het bestuur verplaatsen, maar de emotionele aspecten geven bij hem de doorslag: ,,0ok al zou je honderden voordelen van een fusie hebben, de leden moe ten het wel willen. Gezien de reacties van de hier aanwezige leden is er geen enkele basis aanwezig." Wil Wassenaar sr. informeerde of fusie wellicht financieel noodzakelijk zou zijn. Volgens Blom is dit niet zo. Pleidooi Dries Veltkamp hield een pleidooi om het haalbaarheidsonderzoek wèl voort te zetten. ,,Het is een goede zaak als wordt bekeken wat er mogelijk is om het Texelse voetbal te verbeteren. Dat sluit ook aan bij de officiële doelstellin gen van SV Texel: zo goed mogelijk de voetbalsport verbreiden en bedrij ven. Nu heb je een versnippering door twee clubs in één dorp." Huug Snoeck vond een stemming flauwekul. Ten eerste vond hij het aan tal opgekomen leden (waaronder slechts enkele „actieve" voetballers) te gering en ten tweede was het opstar ten van het haalbaarheidsonderzoek een besluit van het bestuur geweest. Er zou gewoon de lengte moeten wor den gegeven om het onderzoek af te ronden. Als het eindrapport ter tafel ligt, kunnen de leden altijd nog zeggen wat ze ervan vinden. Snoeck wist toen echter nog niet dat het bestuur inmiddels van mening was veranderd. Woensdag 8 juni Om 18.30 uur beginnen in zwembad Molenkoog onderlinge wedstrijden van club TX '71 (borstcrawl en schoolslag). In de Hervormde kerk van Den Burg wordt een voor ieder toegankelijk in terkerkelijk avondgebed gehouden, aanvang 19.30 uur. Thema: Gerechtigheid. Donderdag 9 juni In de raadzaal van het gemeentehuis hebben de hoofdingelanden van het Waterschap Texel een openbare verga dering, aanvang 9.30 uur (dus 's morgens). Uit de tent van een 18-jarige Amster dammer op een camping in De Koog is in de nacht van zaterdag op zondag een portemonnee gestolen met f80,— een paspoort en girobetaalkaarten. Tijdens de laatste wedstrijd in de zomercompetitie bowlen is geble ken dat ook de bowlingbal rond is. Het duo Dirk Bakker en Joke Kam- minga, dat de hele league boven aan heeft gestaan, werd op de laatste dag uitgeschakeld door Gerry Verseput en Harry van Splunter. Piet Kok en Peter Veldman plaatsten zich door deze uitslag alsnog voor de finale, mede dank zij de 4-0 overwin ning op Kees Keijzer en Siem Verse put. Met name Piet Kok gooide weer twee mooie games van 217 en 206 Anneriet Keijzer en Mieke Flens plaatsten zich ook voor de finale door een 197-game van Mieke Flens. De Sommeltjes konden hier niet tegen op, al stond Janny Hin met 156 en 178 wel goed te gooien. Het dubbel, John en Marjan van Schaik, pakte de 4-0 overwinning op Aly en Monique van Splunter en gaan ongeslagen de finale in. De laatsten die zich voor de finale plaatsen waren Rob Beumkes en Henk Plaatsman. Laatstgenoemde gooide een mooie serie over drie games van 569. 01 01 Corine Plaatsman en Ton Witte vei ren met groot verschil. Siem Bakks stond deze week ook goed te goot, met games van 159 en 149. Theo Zuidewind en Remco de Beer pak alle punten van Anna Visman en N, Ruis. Sensatie was er weer op ba* drie waar Kees Kooiman met een schitterende 211-game begon en o« Jeannette Keijzer gooide goed met en 150. Mark Stoer en Wendy Zutp hen moesten dan ook met één purr genoegen nemen. Kees Keijzer wist ook weer de nodige pins te rakent met dubbelspeler Simon Verseput den Janie Eelman en Winny Schraa verslagen. Tiny Kok begon ook got en met 189 en 176 maakte zij er e mooie afsluiting van. Angelien en cel Bakker haalden alle punten tej Libberdien Witte en Janny Mets K enige gelijkspel viel bij Clara Hemel en Corry van der Slikke tegen Rins en Freek Dijt. Rinse Dijt gooide e» mooie 152-game en ook Clara Hem rijk met 165 en Corry van der Slikkr met 179 lieten zich van hun bestel zien. Woensdag om 20.00 uur stan de finales. De vier finalisten zullen len tegen elkaar uitkomen en het naar alle waarschijnlijkheid een spa nend verloop krijgen. Martinus niet opdagen, maar Avero maakte dit gemis meer dan goed door vele aantrekkelijke wedstrijden te ver zorgen. De finale tegen VC Gouda trok honderden toeschouwers. Avero Olym pus werd eerste in de derde divisie da mes en ging tevens met de Tevoko- wisseltrofee voor het beste puntensal- do naar huis. De Tevoko-teams behaal den goede resultaten in hun eigen toernooi. De vijfde plaats van Heren 1 in de promotieklasse was het beste re sultaat. Kobeko vocht zich naar een verdiende vijfde plaats in de derde klasse. Injectie Er werd gretig gebruik gemaakt van de door Tevoko-leden bemande eet- en drinkkraam. De goede omzet is een flinke injectie voor de Tevoko- financiën, met name voor het jeugdplan. Radiostation WRT had het plan opge vat live-uitzendingen vanaf het toer nooi te verzorgen, maar pech met de zender stak daar een stokje voor. Moe, maar voldaan, konden de teams na een sportief weekend de prijzen in ontvangst nemen die werd uitgereikt door wethouder Zegers. Deze zei grote waardering te hebben voor de activi teiten van Tevoko en hij noemde het positieve gedrag van de volleyballers en de inzet van Tevoko-voorzitster Janny Koning een stimulans voor heel Texel. Als prijzen werden flesjes echt Texels strandzand met een gravure van Peter Tromp weggegeven. Ook voor het hoofd terreinopbouw, Nico Witte, was er een blijk van waardering als af scheid, want hij gaat het eiland verlaten. Uitslagen: Dames 3e klasse: 1 G en A, 2. Voorburg, 3. US Heren 3e klasse: 1. Volhar ding, 2 VVHK, 3 Schorpioen. Dames 2e klas se: 1. Pecoma, 2 ASVU 3, 3. Devoc. Heren 2e klasse: 1. Dynamiek, 2 Voorburg, 3. Netwerk. Dames 1e klasse: 1 Meppers, 2. Dalen, 3 Ban the System Heren 1e klasse: 1. Purvo 2. 2. WHV, 3. Stilos 1. Dames promotieklasse: 1. Purvo, 2 Los '82, 3. US Heren promotie klasse. 1. Waho, 2 Activia, 3. IJsselvogels. Da mes 3e divisie: 1 Avero Olympus, 2. VC Gou da, 3. Aboriginals Heren 3e divisie: 1. Pollux, 2. G en A, 3. Meppers. Plotseling is van ons weggenomen onze lieve vader en mijn lieve huisgenoot en opa Laurens van der Werve weduwnaar van Maria M. Gieles, op de leeftijd van 64 jaar. C. M. Baas-Laan Hennie en John Dennis - Meivin Kees en Gerie Laura - Marleen Anneke en Cor Peter en Evelien Paul - Marja - Hans Els Marjelle en Arie Christel Bets en Henk Tineke en Kürt Texel, 6 juni 1988 Willem van Beierenstraat 42, 1791 GV Den Buro Gelegenheid tot condoleren donderdag 9 jur van 19.30-20.30 uur in rusthuis St. Jan en na d crematie in het crematorium. De crematie zal plaatsvinden op vrijdag 10 jur om 10.00 uur in het crematorium te Schagei Haringhuizerweg 3. Hiermee vervullen wij de droeve plicht u kenni te geven dat plotseling is overleden mijn lievi zoon en onze broer, zwager en oom Lou van der Werve 64 jaar oud. Juni 1988 Vader Broers en zusters Neven en nichten Met verslagenheid nemen wij kennis van he plotseling overlijden van onze sympathieks buurman Lou van der Werve Wij wensen Trien en familie de kracht om di verlies te dragen. Gezamenlijke burer Heden ontvingen wij het droevige bericht var het overlijden van onze zeer gewaardeerd oud-medewerker Lou van der Werve Gedurende 12 jaar was hij een stuwende krach in ons bedrijf. Wij zullen hem niet vergeten. Fam. Nic. Dros Harkebuurt Bij deze geven wij u kennis, dat na een kortston dige ziekte is overleden, mijn lieve man en onzf zorgzame vader en opa Johannes Meeldijk Anna-Paulowna: 8-3-1907 Texe1' 2-6- Texel: K. M. Meeldijk-Vader Anna-Paulowna: R. Meeldijk M. E. Meeldijk-Blaauboer Han, Teun, Marieke Texel: M. M. Meeldijk Johan Texel, juni 1988 Pontweg 50, 1797 ST Den Hoorn. De crematie heeft heden 7 juni plaatsgevonden 1 Voor de achttiende maal in successie is het Tevoko- buitentoernooi volleybal een grandioos evenement geworden. Er speelden 127 teams op zeventien velden meer dan vier honderd wedstrijden. Er waren verenigingen en gelegen heidsteams uit alle provincies, op Zeeland na. En hoewel de regenkans 90% was, bleef het praktisch het hele weekend droog. Het buitentoernooi werd weer gehou den op het speelveld bij de Ploegelan- derweg. In vier dagen tijd hadden vrij willigers de zeventien volleybalvelden opgezet, evenals de schuiltent voor de regen en het onderkomen van de wedstrijdleiding. Na afloop van het toernooi werd alles in anderhalf uur opgeruimd. Een recordaantal van 131 teams had zich aangemeld voor het sportspektakel, dat steeds meer be kendheid in den lande lijkt te krijgen. Acht teams kwamen niet opdagen, maar deze vrije plaatsen werden on middellijk ingenomen door vier gele- genheidsteams die spontaan ter plaat se werden opgezet. Meer dan duizend mensen liepen het weekend rond tus sen en op de velden. Veel belangstel ling van publiek was er vooral op zon dag, toen het weer nog aangenamer was. Visitekaartje Er werd gespeeld in tien verschillende klassen, dames en heren. Veel leuke en spannende wedstrijden in een uit stekende sfeer waren als altijd het visi tekaartje van het Tevoko-toernooi. Met de blessures viel het mee: twee ver zwikte enkels (nota bene bij fysiothera peuten). Zelfs iemand met rugklachten kon worden geholpen door een volley ballende manueel therapeut. In een vlot tempo werd het programma afge werkt en dit soepele verloop was de verdienste van de prima wedstrijdlei ding. Ongeveer vijftig Tevoko-leden waren betrokken bij de organisatie en de uitwerking. Er was een goede sa menwerking met Staatsbosbeheer. Grote publiekstrekker van het buiten- toernooi was de voor 16.00 uur ge plande wedstrijd van het zeer bekende Brother Martinus tegen topper Avero Olympus uit Sneek. Helaas kwam Meer dan 400 wedstrijden werden gespeeld in twee degen

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2