Opnieuw gesprek met Teso over toegankelijkheid I Show met Lippizaners in concours EINDELIJK EEH POOR ZONDER DREMPELS Wielervereniging hield heuvelklim Zon, maan en hoog water VERVOLG VAN PAG.l Raadsvergadering Tour de Scagha brengt geen geluk voor wielerploeg IBS Gevonden voorwerpen „Indianenfeest" in De Cocksdorp a PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 JULI Het gemeentebestuur gaat opnieuw met Teso praten over het verbeteren van de toegankelijkheid van de veerboten voor bejaarden, invaliden en andere slecht ter been zijnden. Aanleiding is de (persoonlijke) opmerking van president commissaris Bob Bakker in de laatstgehouden aandeelhou dersvergadering dat Teso bereid zou moeten zijn financieel bij te dragen in een technische oplossing die op de wal zou moeten worden gerealiseerd. Het onderwerp kwam in de raadsver gadering van dinsdagavond opnieuw ter sprake naar aanleiding van een brief van de ANBO Texel, waarin de raadsleden werden verzócht druk op Teso uit te oefenen om zowel de apar te salons op de rijwieldekken (wat vol gens Teso wél mogelijk isl als roltrap pen aan boord (wat volgens Teso on evenredig kostbaar isl gerealiseerd te krijgen. Riet Huitema vond het de moeite waard nog eens een poging te ondernemen, nu de president- De wielervereniging hield dinsdag een heuvelklim op de Hogeberg. Onder gunstige weersomstandigheden wer den snelle tijden gereden. Bij de senio ren kwamen vijf Duitse gasten in het strijdperk. Iedere renner moest twee keer rijden en de gemiddelde tijd over twee keer was doorslaggevend. Uitslagen A-jeugd: 1 Jasper Braam 48 32 sec.; 2. Roald van der Slikke 49 06; 3 Martijn Bakker 53 45 B-jeugd: 1. Sander Boom 54.53, 2. Thijs de Boer 57 52; 3 Jan Werner Prins 57.80; 4 Chris de Vries 68.85 Senioren: 1 Wolfgang Köthe 35.98; 2. Evert Koopman 36 66, 3 Theo Boom; 4 Richard Koopman 37.39; 5. Peter Galle 37.84, 6. Hans van Osch 38.71: 7 Wil Braam 39 63, 8. Jurgen Graf 40.39, 9. Dirk Vinke 40 59, 10 Helmut Kreienkamp 40.76; 11. Frans Witte 41.17; 12. Silke Graf 42.03, 13. Jordi Vinke 42.27; 14 Udo Visser 47.95 De zon komt 17 juli op om 5.41 uur en gaat onder om 21.51 uur. Maan: 22 juli E K. Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 15 juli 10.33 en 22.50 Zaterdag 16 juli 11.05 en 23.12 Zondag 17 juli 11.36 en 23.37 Maandag 18 juli 12.06 en Dinsdag 19 juli 0.03 en 12.38 Voensdag 20 juli 0.41 en 13.11 L onderdag 21 juli 1.10 en 13.42 Vi idag 22 juli 1.30 en 13.30 Za irdag 23 juli 1.58 en 14.50 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. commissaris heeft laten blijken welwil lend te staan tegenover een lift of ver gelijkbare voorziening op de wal. Ze verwees naar de Zeeuwse veren, waar je na het kopen van het kaartje ge bruik kunt maken van een lift om in een overdekte gang te komen. In die richting moet ook hier worden ge dacht. Tine Krijnen verklaarde zich ook voorstander van nieuwe actie. Zelf had ze altijd zoveel waarde aan betere toe gankelijkheid van de boten gehecht, dat ze er destijds haar medewerking aan de aanpassing van de opstelterrei nen van afhankelijk had willen stellen, maar daarvan had ze zich laten weer houden om het tijdschema met in de war te brengen. Ze vroeg zich af of de „opening" die de president commissa ris heeft geboden een zoethoudertje is, maar was toch wel hoopvol gestemd en drong aan op spoed. Ook Hans Roeper achtte alle aanleiding aanwezig om weer met Teso in gesprek te gaan, niet alleen door de opmerking van de president-commissaris maar ook omdat duidelijk is dat de aandeelhouders van de noodzaak zijn doordrongen. ,,Er is voldoende solidariteit." Schilling zei dat het besluit om met Teso om de ta fel te gaan zitten al was genomen in de collegevergadering. ,,We moeten weten wat de mogelijkheden zijn, wat het kost en waar het geld vandaan moet komen'. Zuivere thee Al geruime tijd wordt in het raadhuis koffie gedronken die betrokken wordt via de SOS wereldhandel waardoor de opbrengst ervan zoveel mogelijk ten goede komt aan de producenten en hun eigen omgeving. Peter Bakker deed het voorstel om naast deze „zui vere koffie" ook „zuivere thee" te gaan drinken. Trage adreswijziging De heer Wim Wierda uit Drachten heeft zich bij de gemeenteraad be klaagd over het veel te laat verwerken van een door hem doorgegeven adres wijziging. Wierda verhuisde in 1986 naar Drachten en in juni van dit jaar bleek dat nog niet bekend te zijn bij bepaalde instanties, zoals de belasting dienst te Den Helder. „Door deze on- iemand van een andere ziekenauto aan boord te hulp schoot. Wethouder Ze- gers wist niets van dit geval af maar zou navraag doen en er op terugkomen. Bom B en W hebben de raadsleden vertrou welijk geïnformeerd naar aanleiding van vragen die Hans Roeper (PvdA) in een vorige vergadering stelde over de gang van zaken bij de bommelding in het havenkwartier van Den Helder. Die vertrouwelijkheid had te maken met het militaire karakter van het onder werp. Hans Roeper vroeg dinsdag ook aandacht voor objecten op Texel die doelwit van een echte of valse bom melding zou kunnen worden. De bur gemeester zei dat die risico's reeds on der ogen zijn gezien en de aandacht hebben. Verder klaagde Roeper over het storend en gevaarlijk geparkeerd staan van vrachtauto's langs de Pont- weg in de PH-polder en het weinig fraaie beeld dat een kennelijk als reclame-object fungerende oplegger veroorzaakt op het parkeerterrein bij Kaczor. Slecht te spreken was hij ook over allerlei borden waarmee in het landschap langs de Pontweg en zelfs in het fraaie Hogeberggebied evene menten worden aangekondigd. Vol gens Schilling is tegen parkeren van de reclame-oplegger niets te doen, maar voor het plaatsen van borden in het buitengebied is vergunning van de provincie nodig. Schilling wekte niet de indruk onmiddellijk rigoreuze oprui ming te gaan houden. ,,We houden het in de gaten en doen er af en toe wat aan". Bernhardlaan De zeer kostbare reconstructie van de Bernhardlaan is gedeeltelijk uitgevoerd. Het werk is nu stopgezet tot na het seizoen. Peter Bakker wees op het kwalijke feit dat het verbeterde deel nu al weer verzakkingen vertoont, terwijl het nu juist de bedoeling was daar een eind aan te maken door het aanbren gen van een veel betere fundering. Wethouder Barendregt zei dat het eu vel al was geconstateerd en dat het gemeentebestuur er geen genoegen mee neemt. De aannemer wordt aan sprakelijk gesteld. Nel Eelman (CDA) pleitte voor het ma ken van een rijwielstalling bij de speel weide van de Elemert. Er is dringend behoefte aan omdat op dit terrein steeds vaker (sport) evenementen wor den gehouden. Barendregt beloofde het idee te zullen uitwerken. Meisjesbrief In het kader van de gelijke behande ling van mannen en vrouwen zullen vanaf 1990 geleidelijk alle vrouwen geacht worden economisch voor zich zelf te kunnen zorgen. Thans is het nog zo dat als een vrouw geen baan heeft en de partner waarmee zij sa menwoont of getrouwd is, werkloos wordt, deze een uitkering krijgt met een gezinstoeslag waardoor beiden er van kunnen leven. Die toeslag wordt in 1990 afgeschaft voor alle meisjes die ouder dan 18 jaar zijn. leder is dan verplicht voor zichzelf te zorgen; zowel de man als vrouw moeten gaan sollici teren of er wat bijleren. Burgemeester C.A. Kerling-Simons van de gemeente Wormer heeft de meisjes in haar ge meente die dit jaar 15 of 16 jaar oud worden, op de nieuwe situatie voorbe reid door het schrijven van een brief. Daarin wordt oerop gewezen dat het nu extra belangrijk is om te zorgen voor een goede baan en daar rekening mee te houden met het kiezen van het vakkenpakket en de beroepskeuze. Pe ter Bakker (PSP) vond dat ook de ge meente Texel iets moet ondernemen om meisjes op de toekomstige situatie te wijzen. Wethouder Zegers beloofde er welwillende aandacht aan te zullen besteden en nam een kopie van de brief van de burgemeester van Wormer graag in ontvangst. Vragenuurtje De rondvraag aan het slot van de raadsvergadering nam zelden zoveel tijd in beslag als deze keer. De eigenlij ke vergadering was namelijk al heel vroeg afgelopen en de raadsleden gre pen nu de kans om zoveel mogelijk van de resterende tijd op te vullen met vragen en opmerkingen van zeer uit eenlopend belang, waardoor het toch nog half tien werd. Burgemeester Schipper was duidelijk niet blij met dit „vragenuurtje" en vroeg zich hardop af of hier paal en perk aan moet wor den gesteld door veranderingen in het huishoudelijk reglement. toelaatbare gang van zaken is de af handeling van mijn aanvragen bij de belasting onnodig aanzienlijk ver traagd. Ik vind het ronduit schandelijk dat door een gemeente op een derge lijke manier met de belangen van de burger omgesprongen wordt", aldus Wierda. B en W hadden naar aanlei ding van de klacht aan de gemeente raad laten weten niet te kunnen ver klaren waarom de mutatie door het destijds voor de gemeente werkzame computercentrum niet is doorgegeven. Ook kon niet worden verklaard waar om de gemeente Drachten de vesti ging van Wierda niet heeft gemeld aan de belastinginspectie aldaar. Tine Krij nen zei in de raadsvergadering van dinsdag dat dit geval niet op zichzelf staat. De belastingdienst zou vaker veel te laat van adreswijzigingen op de hoogte worden gesteld. De burge meester geloofde dat nauwelijks; hij kende geen andere gevallen. Tine Krij nen: Ik kan u zo een aantal voorbeel den noemen!" De afgelopen week heeft de geheel uit Texelaars bestaande IBS ploeg deelge nomen aan de Tour de Scagha. Evert Koopman kon door het veranderen van de reglementen op het laatste moment nog aan de ploeg worden toegevoegd. In de eerste etappe in Winkel wisten Koopman, Leen van Elk en Paul van Arnhem zich in de eerste groep te handhaven en eindigden respectievelijk als 11de, 34ste en 35ste. In de tweede etappe in Wieringerwerf behaalde Koopman een zesde plaats en finish ten ook Leen van Elk, Paul van Arn hem en Theo Boom in de eerste groep. De derde dag stond de ploe gentijdrit op het programma. De ploeg behaalde hier een tiende plaats op slechts één seconde van de gerenom meerde ploeg Halee ploeg. Zaterdag echter onstond al in de tweede partij een valpartij voor in het peloton waar bij Evert Koopman en Leen van Elk tot de slachtoffers behoorden. Koopman moest met nekklachten en een totaal ontzette fiets direct de strijd staken, terwijl Leen van Elk bijgestaan door Dirk Vinke de wedstrijd op achterstand uit kon rijden. Alleen Paul van Arnhem wist die dag de aansluiting met de kop van het klassement te behouden en stond bij het ingaan van de laatste dag op een 21ste plaats. Zondagmor gen bleek ook voor Leen van Elk dat de opgelopen kuitblessure te ernstig van aard was en hij werd zelfs voor fo to's naar het ziekenhuis verwezen. Aanvankelijk werd gevreesd voor een kuitbeenbreuk, maar er was sprake van een zware kneuzing. Met vier man overgebleven werd zondag eerst een individuele tijdrit verreden van 8,5 kilo meter. Paul van Arnhem was hier de snelste van de ploeg met 13.08 minu ten. Hoe sterk het deelnemersveld in deze wedstrijd was bleek wel uit de tijd van de winnaar, Benthe de Goede reed ondanks de harde wind met een gemiddelde van 42 kilometer per uur en kwam uit op 12.07 minuten. In het afsluitende criterium door Schagen wisten drie renners uit de greep van het peloton te ontsnappen en zodoen de in dit laatste onderdeel het klasse ment totaal te veranderen. Francesco Lutterman werd winnaar van het crite rium en eiste door de voorsprong van anderhalve minuut hiermee de derde plaats van het algemeen klassement voor zich op. Mark Koks werd tweede en Benthe de Goede werd voor het tweede achtereenvolgende jaar win naar van de Tour de Scagha. De IBS- leden finishten op de volgende plaat sen: Paul van Arnhem 23; Theo Boom 61; Dirk Vinke 76; Willem Trap 78. Ook Texelaar Bram Bruin reed mee in deze tour. Bram was voor deze gelegenheid opgenomen in de ploeg van de Bewa- peningswerkplaats/Tweewielerdiscount en reed een prima wedstrijd, in alle etappes eindigde Bruin bij de eerste groep en sloot de Tour de Scagha dan ook af op een knappe 41ste plaats. Iedere zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten: 6. Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Noordwester. Vrijheidsdressuur van Lippizaners aan de lange teugel Het jaarlijkse concours hippique van de Vrienden van het Paard dat zaterdag op het landje achter de Wilsterstraat wordt gehouden, wordt opgeluisterd door een groot se show met Lippizaners. Deze in hogeschooldressuur getrainde wit te paarden, zijn vooral bekend ge worden door de al heel lang bestaande Weense rijschool. Het concours begint om 9.00 uur met een keuring van WPN-paarden en van het Nederlands Fjorden Stamboek. Om 13.00 uur verzorgen de Klepper- tjes, onder leiding van Karin Bakker, de openingsshow. De officiële opening is om 13.20 uur Rond 13.30 starten negen deelnemers in de nieuwelingen klasse. De Nederlandse Lippizaners tre den om 13.50 uur voor het eerst in de ring voor een carrousselproef. Zes aan- gspannen Fjorden beginnen hun ru briek om 14.10 uur. De open klasse en- kelspan met als ereprijs de Zilveren Zweep die wordt aangeboden door het Texels gemeentebestuur, wordt om 14.30 verreden. „Leading Rein" is een nieuwe rubriek die, als het een succes blijkt waarschijnlijk vast in het pro gramma van het concours wordt opge nomen Deze begint rond 14.50 uur. Een persoon begeleidt een paard aan de hand, waarop een klein kind zit. In uitmonstering moet de combinatie zo mooi mogelijk voor de dag komen. In voorbereiding is er al heel veel werk aan besteed en het zal ongetwijfeld een vertederend beeld opleveren. On der leiding van P. Bakker treden om 15.20 uur de Lippizaners nogmaals op, om 15.40 uur gevolgd door de rubriek landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig gereden door dames zonder assistentie van een heer. Er is een prijs beschik baar voor het schoonste geheel. Om 16.00 uur kan het publiek genieten van een zeer bijzondere demonstratie: vrij heidsdressuur van Lippizaners aan de lange teugel. Als afsluiting van het concours wordt een landbouwnummer verreden. Donderdag 14 juli In het raadhuis vergadert om 19.30 uur de raadscommissie voor Welzijnsbeleid. In de NH-kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia en gespreksavond voor Duitse gasten met als onderwerp „Mit Waffen spielt man nicht". Om 20.00 uur draait in Cinema Texel „Honneponnetje". Om 20,15 uur is een orgelbespeling in de Doopsgezinde kerk te Den Burg door kerkorganist Piet Kraijma. Vrijdag 15 juli Om 14.00 uur start aan het Turfveld een wandeltocht voor ouderen uit de Buureton onder leiding van J. Zijm. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Honneponnetje" en om 23.00 uur „Up 'n coming", een film voor boven de 18 jaar. Zaterdag 16 juli Vandaag start op de tennisbanen van Deuce aan de Emmalaan het Tesseltoernooi. Van 9 00 tot 16.45 uur is het Concours Hippique van de Vrienden van het Paard op het terrein achter de Wilsterstraat te Den Burg. Op het schoolplein van het „Durper- honk" te De Cocksdorp wordt een fancy fair in indianensfeer gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. Zondag 17 juli Om 10.00 uur is de briefing voor de tweede clubwedstrijd van Kustzeilvere- niging Westerslag bij Paal 17. Bij het Island Wave Center bij Paal 12 begint om 11.00 uur een brandingsurf- wedstrijd die meetelt voor het Texels kampioenschap. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. Een rijtoer van de Blijde Rijders en een zustervereniging uit Noordholland start om 11.15 uur bij manege Akenburg. Bij Cinema Texel draait om 19.00 uur „Honneponnetje" en om 21.30 uur „Braddock, missing in action 3". Maandag 18 juli Op de Nikadel te De Koog begint om 19.30 uur de Tally Ho. In het Juttersmuseum te Oudeschild geeft fanfare KTF om 19.45 uur het vierde zomeravondconcert. In de NH-kerk te De Koog verzorgt de heer Van der Berg om 20.00 uur een diavoorstelling over Texel. De film „Braddock, missing in action 3" draait om 20.00 uur in Cinema Texel. Dinsdag 19 juli Om 20.15 uur draait in Cinema Texel de film „Braddock, missing in action 3". In de RK-kerk te De Cocksdorp verzor gen vier docenten van de Texelse mu ziekschool een zomeravondconcert, aanvang 20.15 uur, toegang gratis. In de maand april zijn de volgend voorwerpen bij het politiebureau Den Burg gebracht: 205 gouden bel; 210 sleutel, merk Assa, nr. 6! 212 fototoestel, merk Rollei; 213 tosleutels aan leren label met ops „Astrid Koch"; 217 bedrag aan b; biljetten; 223 2 sleutels. Puch slei en sleutel beugelslot; 228 sleutel rood label met opschrift „13 A"; sleutelbosje: 3 sleutels plastic ketonhaak aan label met opschrit „Haitske"; 249 paarse/donkerblau portemonnee met inhoud; 249 ro zwarte stoffen portemonnee met voerskaarten; 249 beugelportemoi met vervoerskaarten en klein gele 251 bordeaux-rode regenbroek, 21 Honda-sleutel huissleutel in lie bruin lederen etui; 265 witte wiel merk Daytona; 267 herenhorloge, Concordia; 268 plastic tas met pj J joggingbroek, blauw sweatshirt, schoenen en zwemkleding; 269 2 Audi-sleutels 3 huissleutels in lederen etui; 270 bruine portemo|ar met inhoud; 272 beige portemon met inhoud; 274 siervelgen van e )k Mercedes; 275 autosleutel en dei tel aan ringetje, 289 2 sleutels aa Dr ring; 290 wieldop van een Peuge n 291 3 sleutels aan sleutelhanger handje; 299 zonnebril, duur merk sleutel aan goudkleurige ketting; zwart penneetui met schrijfgerei kenmachine; 317 bruine papieren boodschappentas met opschrift Mode" met bruin pannetje; 320 met oude kleding. 322: sleutel, Assa, nr. 7261; 324: sleutelbos rrftp sleutels; 329: huissleutel, met op „CISA"; 357: sleutelbos met 9 si ll tels; 361: 2 sleutels aan ring; 362 genjack, kleur grijs/blauw, maat 368: zilveren kettinkje met hange „Pinokkio"; 369: blauwe sweater, merk „Shiwi"; 378: wit babyjasje el grijze knipportemonnee, inhoud: foto's, bootkaart; 381: gouden tro ring met inscriptie „Els 19-5-1936 382: kleine zwarte portemonnee, houd: kleingeld; 384: blauw dekt 385: rood kinderslofje; 394: bril, Nikura-Dusseldorf; 395: huissleut 13; 397: wieldop, met letters „G1 400: linkersportschoen, zwart, m „Rucanor"; 403: bruine portemo met inhoud; 411: katoenen draag met opschrift „Vitaminebron, De Koog"; 418: huissleutel, met koptj. musketonhaak; 420: TDK- cassettebandje; 421: spijkerjack, dermaatje, t.n.v. „Nelleke Groen' blauwe skai portemonnee met in 436: huissleutel, merk „Börkey", 1380 K; 438: fototoestel, merk Paxett"; 441: 3 sleutels aan ring; VW-autosleutel en antennesleute label, met opschrift „Autocentra 461: bromfietssleuteltje; 470: blai k| toenen kinderjasje, voorzien van band met gele strepen; 475: doo C 3 tennisballen; 483: lichtbruine k portemonnee, met inhoud. Bij informatie s.v.p. het voorwerp mer vermelden. 10 in ir 10 te nr 22 Voor de overige evenementen zie de Recreatiekrant. Op het schoolplein van de open bare basisschool „Durperhonk De Cocksdorp wordt zaterdag aai staande een „Indianenfeest" ge houden als afsluiting van het leer project over Indianen, dat de afg> lopen weken is gehouden. Het wordt een soort fancy fair, met lerlei spelactiviteiten in Indianen sfeer, zoals lasso werpen, hoefij zers gooien, spoorzoeken, schmir ken, de „medicijnvrouw" bezoe ken, Indianenvoedsel eten, etc. D UÊ opbrengst van het feest wordt ge,r€ bruikt voor de aanschaf van sporDn tenue en boeken voor het docu mentatiecentrum van de school. Publiek is welkom van 14.00 tot 18.00 uur. Bij slecht weer wordt het evenement gehouden in Het Eierlandsche Huis. Dn In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Honneponnetje" en om 21.30 uur „Braddock, missing in action 3". Kolo nel James Braddock (Chuck Norris) is terug in Vietnam. Deze keer vecht hij zijn privé-oorlog om zijn zoon te red den uit handen van de meedogenloze Vietnamese generaal, die erop uit is Braddock voor eens en voor altijd uit te schakelen. Parkstraat 10, Postbus 11. Den Burg, Texel tel (02220) 2741 „Camera's waken over u en onze eigendoi men" lees je wel eens in de grote warenhi t zen. Kenmerk van een warenhuis en elke a iti dere winkel is dat artikelen van eigenaar ve or anderen en daarbij gunt kantoorboekhand m LenR haar klanten de nodige privacy. We ten die privacy dan ook niet door cameri 2 controleren. Kenmerk van menig winkel ook, zeker als de aangeboden waar het bek ken waard is, dat de verleiding soms groot Omdat de klanten van LenR belangrijk zij zeggen we nee tegen diefstal. Daarom hebto oi we „poortjes" bij de uitgang voor ongestooi ei en onbespied winkelen. Kantoorboekhand r|j LenR krijgt daardoor iets intiems, maar da ging het natuurlijk niet om. Deze beveiligii werkt pas als eigendommen niet volgens regels van eigenaar verwisselen. En als even doordenken de poortjes van LenR he ben geen drempel voor iedereen die ze ni opmerkt Een wereld zonder drempels bij LenR. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2