'eet kwaliteit op oornder landbouwdag linig wind bij eede clubwedstrijd Texelse honkballers verslaan koploper Geslaagd Gevaarlijke plaats Niet afgesloten Geslaagd Q tf* ADVERTENTIETEKSTEN PER TELEFOON Vaste data Oliebestrijdingsapparaat door Waterstaat beproefd UL| dag 19 JULI 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 rote verscheidenheid aan dieren is te bewonderen tijdens keuringen, wedstrijden en demonstraties. het vierde jaar alweer wordt en Hoorn donderdag een land- vdag gehouden. Er doen dit alleen zwoegervrije schapen aan de keuringen en er is een jttenkeuring. Diverse produ- en van landbouwartikelen zul- lemonstraties verzorgen. pening van de dag is om 10.00 het geheel wordt om 20.30 uur iten met de bekendmaking van de >ioen van de dag. De organisatie je Hoornder landbouwdag is in en van de ondernemersvereniging die plaats. Heel veel verschillende oorten kunnen worden aan- uwd tijdens keuringen, wedstrij- of demonstraties. Het evenement alleen worden aangeboden dankzij ledewerking van een groot aantal Dnen en bedrijven. Hoofdsponsor Rabobank. in geen dwerggeitenkeuring wor- gehouden, omdat alle geiten naar verkant zijn voor een landelijke ng. De organisatie zal er alles aan om tijdens de eerstvolgende rggeitenkeuring in Den Hoorn te plaatsvinden. Er zullen een paar ers met dwerggeitjes zijn die niet de overkant gaan, om toch wat en uitleg te kunnen geven over dieren. Mooiste uier ceuring van de kampioen en reser- ampioen bij de koeien vindt plaats Ie keuring van de oudere koeien, loogstgeplaatste dieren uit de drie ieken komen hiervoor in aanmer- Ook de uitverkiezing van de koe het mooiste uier zal dan tsvinden. 16.15 uur wordt een demonstratie dendressuur gegeven door Marco de Jong uit Lijnden met het paard Vincent (v. Garant, vm. Solaris). De Jong is commandant van de rijvereni- ging die in 1987 kampioen werd bij het achttalrijden. Hijzelf rijdt in de klasse Z2. De Texelse hondenclub verzorgt een demonstratie waarbij groepsappèl zal worden getoond, evenals enige in dividuele appèloefeningen en pakwerk. Het programma: 10.00 uur opening, 10.15 uur schapenkeuringen op het plein, 11.00 uur keuring katten, 11.30 uur kleine limiet paarden, 11.45 uur kalveren - rubriek 1, 12.00 uur fokmer- ries aan de hand, 12.15 uur vaarzen, 12.30 uur grote limiet paarden, 12.45 uur kalveren - rubriek 2, 13.00 uur bonte geiten lammeren, 13.15 uur 3- en 4-jarige koeien, 13.30 uur open klasse enkelspan, 13.45 uur toggenbur- gers, 14.00 uur klaveren - rubriek 3, 14.15 uur kampioen schoonste geheel, 14.30 uur fokmerries voor showwagen, 14.45 uur lammeren witte geiten, 15.00 uur oüdere koeien, 15.15 uur kampioen mooiste uier koeien, 15.30 uur en kelspan gereden door dames, 15.45 uur witte geiten, 16.00 uur kampioens keuring geiten, 16.15 uur dressuurrijden paard, 16.30 uur open klasse tweespan, 16.45 uur voorselectie best- gaande pony, 17.00 uur hinder- nissprongen, 17.15 uur show dwerggei ten, 17.30 uur tuigpaarden algemene rubriek, 7.45 uur finale bestgaande rij- pony, 18.00 uur rassendefilé, 19.00 uur hondendressuur, 19.20 uur demonstra tie vierspan rijden, 19.40 uur honden dressuur, 20.00 uur verrassing. 20.30 uur bekendmaking kampioen van de dag. Keuringen van vogels, hoenders en konijnen zullen in de loop van de dag plaatsvinden. zeer weinig wind werd zondag de ide clubwedstrijd van de Kustzeil- iniging Westerslag gehouden. Ge werd de olympische driehoeks- Al na tien minuten werd duide- dat de grotere catamarans in het 'deel waren boven de kleintjes. Het van dertien deelnemers werd flink ilkaar getrokken en na drie kwartier oot de wedstrijdleiding de baan in Often. Arie Langeveld met tokke lt Andre Borkus kwamen na een zeilen als eeisten over de finish, olgd door het duo Warnaar/Rienks 3oks/Houwing. Maar de eerste 'ts in deze manche was voor het Van Zon/Zijm dat met een Hobie ils vijfde eindigde vlak achter de cats en dus op handicap eerste tweede manche stond nog min- wind en deze keer waren nog i' acht catamarans op het water, gevolg van de toch nog vrij hoge 'ding als gevolg van de wind van ''gelopen dagen. Vooral de kleinere 5 werden daarvan het slachtoffer, konden niet genoeg snelheid maken door de branding te komen en slaan was het gevolg, tot vreugde het publiek en tot verdriet van de 'okken zeilers omdat zo'n buiteling estal niet schadevrij afloopt. De 'k ingekorte wedstrijd gaf opnieuw beeld van grote cats die voorop Sen en ver achterblijvende kleintjes. W minuten zeilen kwamen Arie 'geveld en Andre Borkus over de fi- gevolgd door Warnaar/Rienks en "nen/Moonen met de Thundercat. deze dobberpartij vond de leiding welletjes en maakte een eind aan wedstrijd, waaraan men eigenlijk ""aal niet had moeten beginnen. Het honkbalteam van H.S.V. Texla versloeg zondag koploper Flying Petrels 3 uit Purmerend in een spannende wedstrijd met 11-10. Martin Marinus was, na onder meer wéér een homerun, samen met Marijn de Wolf de man van de wedstrijd. Het softbalprogramma kon door de overvloedige regenval niet doorgaan. In de wedstrijd tegen Flying Petrels 3 onderstreepte Texla de groeiende vorm van de laatste weken. Onder leiding van de sterk werpende pitcher Martin Marinus werd de tegenstander onder druk gezet. Steeds weer slaagde Texla erin, na goed verdedigen, in de gelijk makende slagbeurt de leiding te ne men: 2-0, 2-1 en 5-3. In de vierde in ning had Texla met de gebruikelijke in zinking te kampen en Petrels kon uitlo pen naar 5-9. Texla kwam echter sterk terug. EEn verschrikkelijk verre home run van Martin Marinus bracht Texla weer op gelijke hoogte: 9-9. De vijfde inning bracht uiteindelijk de beslissing. Petrels wist één keer te scoren voordat de derde nul viel. Texla vocht voor de laatste kans, maar startte met een ,,nul". Voordat de tweede nul viel wa ren de honken vol, zodat het winnen de punt in wezen op het veld stond. Aan Marijn de Wolf was de zware taak om deze punten binnen te slaan. Met twee honkslagen uit twee beurten was hij echter al prima bezig. Na ,,2 slag haal" wist hij met een harde lage honkslag de winnende punten over de thuisplaat te slaan. Het was David Wolff die met een fraaie buiksliding niet alleen de winnende punt binnen bracht, maar tevens zijn honkballoop baan bij Texla afsloot. Power-hitter Wolff vertrekt medio augustus naar Amerika. Texla zal het de laatste vier wedstrijden zonder deze all-round spe ler moeten stellen. Zomerstop Voor de honkballers en softbalsters is inmiddels de zomerstop ingegaan. De Anita Paagman uit Eierland is geslaagd voor het Middenstandsdiploma. Op nagenoeg dezelfde plaats aan het Lagewegje te Den Hoorn is twee nachten achtereen een auto in de greppel graakt. Vrijdagnacht probeerde een toerist er zijn Volvo om te draaien, waarbij hij in de greppel schoot en zaterdagnacht vloog een Haarlemmer uit de bocht deze greppel in. Een van zijn medepassagiers raakte gewond aan een arm. Beide wagens liepen aanzienlijke schade op. softbalsters hebben nog één thuis wedstrijd voor de boeg. Met tien pun ten uit elf wedstrijden staan zij op een vijfde plaats in een competitie van ne gen teams. De honkballers spelen nog vier wedstrijden na de zomerstop. Met elf punten uit acht wedstrijden nemen zij de derde plaats in, in een competitie van vijf teams. Het terug trekken van Vikingen 2 uit de competi tie kost Texla vier wedstrijdpunten. Beide Texla teams zijn gezien de mo gelijkheden aan een goed seizoen bezig. Een inwoner van Den Burg keek in de nacht van vrijdag op zaterdag vreemd op toen in de Waalderstraat de auto matische deuren van een winkel open schoven bij zijn nadering. Hij waar schuwde de politie, die de eigenaars in kennis stelde en de deur werd alsnog afgesloten. Uit de winkel werd niets vermist. Aan de rijksuniversiteit te Groningen is Siem-Jan Kooij afgestudeerd als tand arts en slaagde Anke van Trigt voor het doctoraal examen pharmacie. Aan de MTS te Alkmaar slaagde Bart-Jan Boon uit Den Burg voor de richting bouwkunde. Petra Boom slaagde aan het Inter- College te Den Haag voor de studie richting Hostess. Elrike van Esschoten slaagde te Den Helder voor het diploma Franse be- drijfscorrespondentie. Zij volgde een schriftelijke LOI-cursus. Mevrouw M. Zandstra-Houwing slaag de voor het Middenstandsdiploma na het volgen van een opleiding bij het LOI. Ondanks teruglezen van telefonisch opgegeven ad vertentieteksten blijft er een risico voor foutjes in namen, telefoonnummers, enz. Adverteerders die adver tentieteksten per telefoon aan ons doorgeven, wijzen wij erop dat eventueel in geslopen fouten voor risi co van de adverteerder 'Zijn. De directeur Dinsdag 19 juli In de R.K. kerk van De Cocksdorp wordt om 20.15 een zomeravondcon cert gegeven door zeven leerkrachten van de Texelse muziekschool. In Cinema Texel" draait ,,Braddock, missing in action III", aanvang 20.00 uur. Woensdag 20 juli Van 7.00 tot 17 00 uur zendt Veronica Radio uit vanaf Texel, (Groeneplaats voor de Lindeboom) - Radio 2. In het raadhuis heeft de raadscommis sie voor ruimtelijk en huisvestingsbe leid een openbare vergadering, aan vang 19.30 uur. Gesproken wordt on der meer over het bestemmingsplan buitengebied (gelegenheid voor in spraak door enkele organisaties), het uitwerkingsplan ,,So What", de subsi dieverordening voor het Oude land van Texel en enkele voorbereidingsbesluiten In Cinema Texel draait om 22.00 uur ,,Up'n coming" (18 jaar). Donderdag 21 juli De raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis een openbare vergade ring. Gesproken wordt onder meer over een onderzoek van de verkeerssi tuatie op de Postweg. Aanvang 19.30 uur. In Den Hoorn wordt de jaarlijkse land bouwdag gehouden, van 10.00 tot 20.30 uur. Zie voor het programma het bericht elders in deze krant. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-voorstelling over Texel gegeven met Duitse toelichting, aan vang 20.00 uur. Om 14.00 uur start bij de Hervormde kerk van De Koog een kerkentocht langs de zuidelijke route. In theater Klif 12 te Den Hoorn treedt aanvang 21.30 uur cabaretier Job Schuring op. Schuring won 18 maart j.l. het Sorbo Kleinkunst festival in Amsterdam. Job Schuring heeft in te genstelling tot andere cabaretartiesten een hele prettige jeugd gehad en ver haalt daar dan ook over in zijn pro gramma. Voor een cabaretier is het meestal niet zo'n goede start als je een goede jeugd hebt gehad. Maar Job heeft daar totaal geen problemen mee en brengt dit progamma puntgave conferences over zijn fijne jeugd, zijn vriendje van adel, zijn eerste vriendin netje en zijn marmotje met maar twee pootjes. In hoog tempo wisselen cyni sche humor, emoties en een enkel lied elkaar af. Men vraagt zich steeds af wat nu werkelijkheid is en wat bizarre fantasie. De Lichtboei verzorgt van maandag tot en met vrijdag muziekprogramma's voor de bejaarden in de verzorgingste huizen en bejaardencomplexen in Den Burg. Voor deze bewoners kunnen plaatjes worden aangevraagd tussen 18.30 en 19.30 uur, telefoon 02220-3430. Psycholoog. Spreekuur volgens af spraak op maandag, en donderdag van 9.00-11.00 uur en van 19.00-19.30 uur. Vrijdag van 8.00-8.30 uur via telefoon 050-125313. Zitting in Het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg op dinsdag van 14.00-17 00 uur en woensdag van 10.00-17.00 uur. Tel. 4887. Spreekuren college van B en W: bur gemeester Schipper maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wet houder Schilling vrijdag van 14.30 tot 15.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt op het adres Schilderend 39 in Den Burg spreekuur: maandagochtend 8.30-9.30; dinsdagavond 18 30-19.30 uur; woensdagochtend 8.30-9.30 en vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur. Spree kuur Dienst Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg (bereikbaar op hetzelfde adres (telefoon (02220) 4185 b.g.g. (02230) 15805) elke donderdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt ge houden hebben de raadsfracties van CDA, PvdA en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmerkingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergade ring aan de orde zullen komen. Texels Belang en de PSP houden dit frac tiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO-groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Spreekuur voor uitkeringstrekkers iede re tweede en vierde woensdag van de maand van 10.15 tot 11.15 uur. Trombosedienst. Iedere maandag- en donderdagochtend bestaat van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisge bouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Gemimziekenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet contact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, telefoon 02230-11414, toestel 232 of 299 Men dient trombosedienstgege- vens en verzekeringspapieren (zieken- fondskaart) bij zich te hebben. Iedere tweede maandag van de maand komt er in het Groene Kruis-gebouw, Witte Kruislaan 19, Den Burg, een praatgroep voor borstkankerpatiënten bijeen. Aanvang van de bijeenkomsten 14.00 uur. Belangstellenden kunnen in lichtingen inwinnen op werkdagen tus sen 16.30 en 17.30 uur: 02220-3241. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen op werkdagen worden ingediend bij de afd. Milieubeheer van de Ge meente Texel, tel. (02220) 3041. Dag en nacht kan men ook terecht bij de provinciale klachtentelefoon (023) 310200. De privacy van de indieners wordt gegarandeerd en elke klager krijgt antwoord. De afdeling wijkverpleging van het Groene Kruis Texel kent sinds 1985 een vrijwilligersgroep, waarvan de leden voor alle mensen die daar behoefte aan hebben klaar staan voor een praatje, boodschappen doen, een wan deling maken, etc. Aanvragen daar voor kunnen worden ingediend bij de leden van de groep of bij het Groene Kruis tussen half vijf en half zes 's middags op werkdagen, telefoon 02220-3241. ,,Ecomare" het centrum voor wadden en Noordzee is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4— voor volwassenen en ƒ2,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. Iedere eerste dinsdag van de maand kunnen leden van de diabetesvereni ging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dinsdag middag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. De dam- en schaakclub En Passant komt elke maandagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Postzegelvereniging ,,De Postzegel- beurs" houdt iedere tweede donderdag van de maand een ruilavond in ge bouw ,,De Schakel" aan de Binnen- burg om 20.00 uur. Het orkest Musica Texla oefent elke dinsdagavond vanaf 19.45 uur in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe ULO. Degenen die een instrument bespelen en mee willen doen kunnen contact opnemen met C. Witte-Maas, telefoon 02270-3704. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een Volks dansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den welkom. Informatie: C. Veth, tel. (02220) 3516. Elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur is er sjoelen in de Buureton. Spreekuur Buureton. Praten over aller lei vragen en problemen die te maken hebben met ouder worden, kan op woensdag- donderdag- en vrijdagmid dag van 14.00 tot 15.00 uur. Gedurende de hele zomer is het Agra risch en Wagenmuseum in De Waal ook op zondagmiddag geopend van 14.00 tot 16.00 uur. Niet naar aanleiding van het raads besluit om onderzoek naar olie en aardgas op de Waddenzee toe te staan, maar zomaar spontaan werd donderdagmorgen door medewerkers van Rijkswaterstaat (RWSI een zoge naamde ..Oilboom" getest, waarmee de havenmond van Oudeschild kan worden afgesloten als er gevaar bestaat voor olieverontreiniging. ,,We hebben het apparaat al een tijd in ons bezit en eigenlijk nooit in de praktijk geprobeerd. Dat was al heel lang het plan en donderdag werd dat ten uit voer gebracht", aldus B. Siemeling van RWS. Het apparaat staat op een kar .stand-by" in het RWS-magazijn te Oudeschild samen met een zogenaam de .Skimmer" waarmee olie enigszins van het water kan worden gescheiden voordat het wordt opgezogen. Op de foto (van Bert Koningl is men bezig de ..Oilboom" te plaatsen.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7