(jrocn c2wartsjexels in het .angdurige rechtsgang in ✓alluna-conflict gevreesd Aantal slaapplaatsen nader in beraad? 'Jf kwam itappen op Texel Optreden „Dubliners" uitgesteld Badgasten gered uit verraderlijke stroom Discussie over streekplan Tentenroof Peloton mariniers doofde vuur snel Seizoenwerkers: kans op baantje in lelies Afrikaanse muziek GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 10.307 VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1988 hoefde niet dactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 02220-2741 ten werktijd deze week tot en met dinsdag a.s.: Harry de Graaf, Pelikaan- 75, De Koog, telefoon 02228 - 266. or advertenties, abonnementen, etc.. -.geveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, eloon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881 Telefax 02220 - 4111 Verschijnt dir. Abonnement' 1 vrijdags. 1 per kwar aal, los 95 cent rostgiro 652 Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr 67.34.60.398 bestaat enige hoop dat het con st tussen de Recreatiestichting en uemparadijs Calluna tot oplossing n worden gebracht zonder langdu- e en kostbare juridische strijd. De oruitzichten zijn wat dat betreft hter niet al te florissant. Namens ide partijen zijn juristen begonnen Bt het betrekken van hun stel- gen. stuur en directie van de Recrea- stichting hebben hoop geput uit in de vorige krant weergegeven merking van Joop Jellema dat het illuna-bestuur bereid is te praten er de condities waaronder de RST ;nog gewone zwembadaandelen n verwerven om zijn gasten in de legenheid te stellen voor half geld m het bad gebruik te maken. In- ddels heeft het Calluna-bestuur hter ontdekt dat het in het con st sterker staat dan het aanvanke- leek, waardoor de neiging om n het oude standpunt vast te hou- n weer wat groter is. Het door illuna ingeschakelde advocatenkan- or Goudsmit en Brandsbergen uit nsterdam heeft de RST inmiddels hriftelijk verzocht met ƒ150.000,— rer de brug te komen omdat er vol lens het kantoor geen twijfel over staat dat dit is afgesproken, chtsmiddelen, zoals een kort ge- ig, worden in het vooruitzicht steld als de RST daarop niet jaat. Acteur IJf Blokker was het afge- open weekend op Texel om ken- tis te maken met de uitgaans- ;n andere recreatlemogelijkhe- 1en. De ervaringen die hij op- Kleed zal hij verwerken in een drtikel voor ,,Het Bierblad", een foor Heineken uitgegeven vak blad met een oplage van 35.000 exemplaren, waaraan hij regel matig meewerkt door het produ- :eren van persoonlijk getinte •eportages in de serie „Stappen met IJf". Blokker bezocht uiter aard diverse horecagelegenhe den zoals De Karseboom, Havenzicht, Paal 9 en De Toe komst en had er voor gezorgd dat hij op een groot deel van de ze kroegentocht werd begeleid door een Texelaar, die hem aller lei wetenswaardigheden over het eiland kon vertellen. De foto Ivan P/eter de VriesI toont IJf Blokker op het terras van „Paal 9". Zoals bekend baseert de RST zijn standpunt op een brief van 10 janua ri 1986 waarin de toenmalige RST- directeur jegens Cailuna bevestigt dat de RST een bijdrage zal geven van f3,— (tot een maximum van f150.000,— voor elk badbezoek van een RST-gast. Calluna zou eenzelfde korting geven, waardoor de RST- gasten voor half geld zouden zwem men. De RST-bijdrage zou achteraf dus per kaartje worden afgerekend. Calluna meent echter stellig dat dit slechts een administratieve uitwer king is en dat is afgesproken dat de RST elk jaar ƒ150.000,— vooruit moet betalen. Sinds enkele dagen wordt dat standpunt niet alleen ge baseerd op mondelinge afspraken maar ook op een schriftelijk stuk. In de RST-begroting voor 1987 (dus van een later tijdstip dan de brief die door de RST als bewijsstuk wordt gehanteerd) wordt namelijk gespro ken over een bijdrage van f150.000,— zonder meer. Intussen kunnen de gasten van de RST-campings nog steeds niet voor half geld van het Callunabad gebruik maken. Wel krijgen ze een tegemoet koming van f3,— per kaartje van de RST, die daarmee haar deel van de omstreden overeenkomst nakomt. Volgens interim-directeur A. Fister wordt van deze regeling vrij veel ge bruik gemaakt. Maar de animo van RST-gasten voor het zwembad zou veel groter zijn bij half geld. Een groot deel van de RST-gasten bestaat uit kampeerders in gezins verband, die niet tot de hoogste in komensgroepen behoren. Een bedrag van f6,— voor een verblijf van twee uur in het Callunabad vinden zij al rijkelijk hoog. Beide partijen hopen nog steeds op een uitweg zonder langdurige juridi sche touwtrekkerij, maar als dat niet snel gebeurt heeft het geen zin meer want dan is het kampeerseizoen voorbij. Het voor woensdag 5 oktober aan staande geplande optreden van de Ierse folkgroep The Dubliners. is uit gesteld tot zondag 26 februari 1989. De toernee die de groep door Neder land maak, wordt verschoven omdat leadzanger Sean Cannon een keelo peratie moet ondergaan. Het optre den is in hotel De Lindeboom. De reeds gekochte toegangskaarten blij ven geldig. Wie er op de nieuw ge plande datum geen gebruik van wenst te maken, kan de kaarten inle veren op het afhaaladres. De koeten van Algemeen Beheer zijn geBtegen - mede - door het opnemen ven een poet van 150.000,— ten behoeve ven Stichting VVV Texel Promotie, hetwelk een joarlijkae bijdrage Inhoudt, gegarandeerd voor vijf Jaar. De rentekoeten verlaagden aanzienlijk. Vanaf 19BB zal een bijdrage van 150.000,t.b.v. Texela eigen zwempara- dija (R.M.T.) JaarliJkB en gedurende 5 jaar gegarandeerd ertoe leiden dBt al onze gasten voor de halve prija (reductie ven 6, aldaar kunnen zwemmen waarmede het seizoen kan worden verlengd en de gang naar onze terreinen wordt aangetrioedigd (een duidelijk onderscheid en pré voor onze^ gasten) De lijnredding in de eindfase. Tracy Reintjes Itweede van rechtsI heeft weer grond onder de voeten en wordt door een strandbewaker het strand op geleid. Bij het strand van De Koog kwa men dinsdagmiddag tegen half vier de 23-jarige Wilco van Ha ren uit Lathum en zijn 18-jarige vriendin Tracy Reintjes uit Gies- beek bij het baden in zee in moeilijkheden. Hoewel ze niet verder dan tot de heupen het water waren ingegaan, verloren ze grond onder de voeten toen ze in een kuil terecht kwamen. Een verraderlijke stroom die sa menhing met het afgaande wa- vborwaarden 21 in nor: niet in 1986 (gezien het feit dat one aanbod in de vorni raat van een arrangement voor onze rasten, net name een kortine van ƒ.3»- voor een bezoek aan het bad, tot een totaal van 5C-000 x 3»- is 150.000.- per .iaar) M.a.w. als het bad in 1987 rereed is en wi.i de rasten rebruik kunnen laten maken van het arrangement, kan in 19&7 °P de bijdrage worden gerekend. ^dat de gemeente Texel eveneens deelneemt (dit is weer belangrijk^ i^v. G.S De twee met elkaar strijdige stukken die door de respectievelijke partijen in het kortingsgeschil als bewijs op tafel worden gelegd Rechts een fragment uit de RST-brief van 10 januari 1986 en links de mededeling in de RST-begroting voor 1987. ter en een vrij krachtige noordwestelijke wind (de blauwe waarschuwingsvlag was gehe sen) verhinderde dat zij op eigen kracht het strand weer konden bereiken. Voordat het zover was, was hun gevaarlijke positie al gesignaleerd door de strandbe- wakers van de KNBRD. Op de fluitsignalen van de bewakers reageerde het tweetal niet; later verklaarden ze dat ze niets had den gehoord. Omdat ze voortdu rend in de kijker werden gehouden, werd direkt ge zien dat ze in moeilijkheden raakten Zeer snel werd een lijn uitgebracht waarmee het twee tal binnen vijf minuten veilig op het strand werd getrokken. Af gezien van de schrik hadden ze van hun avontuur geen enkel na deel overgehouden. B en W hebben Gedeputeerde Sta ten erop gewezen dat aan het maxi mum van 47.000 toeristische slaapplaatsen niet getornd mag wor den. Dit naar aanleiding van het pro vinciestandpunt dat het op Texel toe te stane aantal slaapplaatsen on derwerp van nader beraad" moet zijn. Laatstgenoemd standpunt was opge nomen in de Uitgangspunten" die de provincie op papier heeft gezet in verband met de herziening van het streekplan voor de kop van Noord holland en Texel. Dit streekplan is belangrijk omdat de Texelse bestem mingsplannen (zoals het plan buiten gebied) eraan worden getoetst: een bestemmingsplan wordt door de pro vincie afgekeurd als het strijdig is met het streekplan. Aanpassing De gemeente heeft onlangs opdracht gegeven voor aanpassing van het Texels recreatiebasisplan, waarin het bekende maximum van 47.000 slaapplaatsen is verwerkt. Bij voor baat staat echter vast dat wat de gemeente betreft dit maximum on gewijzigd blijft. Texel streeft niet naar capaciteitsvergroting (of verklei ning) maar naar kwaliteitsverbetering en seizoenverbreding. Ter vergroting van de aantrekkelijkheid van Texel zullen nieuwe projecten van de grond moeten komen. B en W plei ten in dit verband.voor uitbreiding van de toeristische functie van het vliegveld door daar een luchtvaart- tentoonstellingsruimte te bouwen. Uitponden Het college herinnert verder aan het Texelse stanpunt inzake het mogen „uitponden" (los verkopen) van zo merhuizen: dat moet mogelijk zijn, vooral omdat in de praktijk blijkt dat het overgrote deel van particulier verkochte woningen toch regelmatig toeristisch wordt verhuurd. Startbaan Naar aanleiding van andere passages in het provinciale stuk wijst het col lege op de wenselijkheid dat het vliegveld redelijke expansiemogelijk heden krijgt, waaronder een verhar de start- en landingsbaan. Dat laatste wordt door het college nodig geacht „gelet op de ontwikkelingen van de kleine burgerluchtvaart, de veiligheid bij start en landing en de bruikbaarheid van het vliegveld in de natte tijd van het jaar". Over het be perkt houden van het aantal vliegbe wegingen is volgens het college te praten. Ook wordt gepleit voor het leefbaar houden van de dorpen door redelijke bouwmogelijkheden toe te staan en voor biizondere aandacht voor de positie van de land- en tuin bouw op Texel. Park B en W hebben onaangenaam ver baasd gereageerd op het standpunt van GS dat wat betreft het land schapsbehoud „het sectorale rijksbe leid nader moet worden uitgewerkt". Daarmee wordt gedoeld op het eventueel aanwijzen van Texel tot nationaal landschap, grote land schappelijke eenheid en dergelijke. Er wordt aan herinnerd dat dergelijke aanwijzingen van rijkswege alleen ef fectief worden geacht als de bevol king ermee instemt. Op Texel is dat niet het geval. Er ligt een duidelijke uitspraak van de gemeenteraad en die is nog altijd van kracht. B en W vinden het vreemd dat de provincie al praat over „uitwerking" van rijks- Op klaarlichte dag werd uit vier ten ten op een camping in De Koog voor ongeveer f2000,— aan geld en goe deren gestolen. In enkele gevallen was de diefstal bovendien gepaard gegaan met het vernielen van het tentdoek. De bestolenen waren twee Duitse en twee Nederlandse vakan tiegangers. Tot de gestolen spullen behoorden een fototoestel en sport schoenen. beleid zonder dat een park is aange wezen en zonder overleg met het gemeentebestuur. Bezwaar wordt ook gemaakt tegen de stelling van de provincie dat de beschikbare lig plaatsencapaciteit in de jachthavens een maximum heeft bereikt. „Een dergelijke uitspraak zal gebaseerd moeten zijn op de effecten van deze ligplaatsen op de waarden van de Waddenzee". In tien minuten tijd wisten mariniers van de Joost Dourleinkazerne dins dagmiddag een duinbrandje tot staan te brengen en te doven. Niettemin gingen vele tientallen vierkante me ters duinvegetatie verloren. Het gort droge helmgras had vlam gevat, nadat bij de vernietiging van een hoeveelheid gebruikte munitie een deel van een rookgranaat was weg gesprongen. In een mum van tijd waren zo'n zestig vrijwilligers opge trommeld om het zich snel uitbrei dende vuur tegen te houden. Gewapend met schoppen en twee handbrandblusapparaten lukte dat. Degenen die momenteel nog werk zaam zijn in de horeca of ander sei zoengebonden werk hebben, kunnen zich aanmelden bij het gewestelijk arbeidsbureau in Den Burg als zij in aanmerking willen komen voor een baantje in het najaar. Diver se Texelse bollenkwekers zijn nog op zoek naar hulp voor werkzaamheden in de lelies, gedurende de laatste maanden van het jaar. Wie interesse heeft, wordt verzocht te bellen met het arbeidsbureau, telefoon 02220-4027. Tevergeefs meldden zich afgelopen zondag liefhebbers van Afrikaanse muziek bij theater Klif 12 in Den Hoorn. Ten onrechte was in deze krant het optreden van de band Maksimo voor die dag aangekon digd. Maksimo treedt echter pas aanstaande zondag op, aanvang 22.00 uur, entree f5,. aim! De brandweer hoefde niet meer te blussen, maar onderwierp het weggeschroeide terrein nog wel aan een inspectie, al hadden sommigen meer oog voor de prachtige omgeving van de Mokbaai f

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 1