k c Jacht met kraan verwijderd IK WIL 'N SPAARHYPOTHEEK MAAR DAN WEL MET DE RENTE 30 JAAR VAST! ie°WSGf DAT KAN. n Veranderingei op 't Horntje VERVOLG VAN PAG. 1< Auto leeggestolen Fietser over de kop Vernielingen en diefstal Surfplank zeilt tegen auto Over de kop Mistlampen ontvreemd Hasjdealers stonden nog in het krijt VERVOLG VAN PA( r Uit het politierapport DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 TEXELSE COURANT PAGII iGIN> De reddings- en bergingsoperatie is bijna ten einde. Het jacht uit het zuigende zand getakeld en wordt op de oplegger geplaatst perploeg was daarom het risico om met de rubberboot te water te gaan te groot en voor de Siegfried Eg- mundis betekende het dat men niet dichtbij het jacht kon komen. Niette min waagde de reddingboot zich in de branding en naderde het strand zéér kort. Geknapt De reddingboot schoot een 200 meter-lijn naar het strand. De leden van de whipperploeg maakten deze lijn vast aan de eigen 200 meter lan ge kabel, waarna de poging tot vlot trekken kon beginnen. Het jachtje veranderde enigszins van positie en de vooruitzichten leken gunstig. De ze hoop werd de grond ingeboord toen de lijn knapte. Dat gebeurde op het whipperploeg-gedeelte, vlak bij het punt waar het aan het jacht was bevestigd. I De moed was nog niet helemaal in de schoenen gezonken. Met het stij gen van het water, steeg ook weer de hoop van de Belgen op een goe de afloop. Ditmaal werd geprobeerd om op eigen kracht los te komen. Terwijl de whipperploeg de lijn aan de mast strak trok om het schip zo plat mogelijk te doen liggen, hadden de Belgen de motor aangezet om zichzelf uit de penarie te helpen. Ook deze poging kreeg een abrupt einde, de ankerketting brak af. Whipperploeg en reddingboot zagen van verdere pogingen af. De redders hadden meer dan hun plicht gedaan, nu was het woord aan de bergers. Contact werd opgenomen met het bergingsbedrijf Rederij Waterweg, dat in Workum is gevestigd, maar schepen heeft gestationeerd in Den Helder. Het bedrijf werkt nauw sa men met het op Texel bekende be drijf „De Onderwaterspecialist" van Nieuwedieper Roel Donkers, die wordt ingeschakeld bij opdrachten waarbij gedoken moet worden. Re derij Waterweg was onlangs voor het eerst op Texel actief bij de groot scheepse zoekactie naar een ver miste drenkeling rond het Eierlandse Gat. Tele-kraan Het bergingsbedrijf zegde toe aan het eind van de middag met het be- De Belgen Ilinks op de fotoonderzoeken de onderzijde van het jacht op eventuele schade. Het viel mee: alleen het roer was gebroken. Gadegeslagen door collega 's is René Boon in de mast van het schip geklommen om die aan de takel van de tele-kraaan te bevestigen. nodigde materieel op Texel te zijn. Verschillende andere bedrijven wer den hiervoor ingehuurd. Een belang rijk aandeel had Meijert Boon Systeembouw uit De Cockdorp met een kolossale tele-kraan. Vanaf vijf uur 's middags gingen werknemers van Boon daarmee aan de slag bij het jacht. Op dat moment hadden de laatste redders zojuist het jacht alleen gela ten. Twee whipperploeg-leden wil den, nadat hun feitelijke taak ten einde was, de twee Vlaamse schip breukelingen echter niet in de steek laten. De schipper/eigenaar verliet bovendien op een gegeven moment zijn schip en liet zich naar Den Hel der brengen, waar zijn zoon en dochter hem zoals afgesproken op wachtten. De overgebleven Belg werd door de twee redders van kof fie en broodjes voorzien en dat maakte vanzelfsprekend een gewel dige indruk. Geen wonder dat schip per Hennion 's avonds opmerkte: „Door iedereen is zeer vlot gewerkt, maar vooral de redders verdienen een extra pluim. Het is fantastisch zoals zij zich geheel vrijwillig voor ons hebben ingezet." Mast Om vijf uur 's middags werd begon nen met het loskoppelen van de mast. Dat had nog heel wat voeten in aarde, maar lukte na zo'n drie kwartier werken. Om half zeven arri veerde het Helderse bergingsteam met shovel, vrachtwagen en opleg ger, in gezelschap van Hennion en diens zoon en dochter. Gadegesla gen door toevallige passanten en an dere nieuwsgierigen, werd de bergingsoperatie voltooid. Onder- langs het jacht werden stroppen aangebracht, waarmee het schip omhoog werd getakeld, nadat met de shovel een kleine hoeveelheid zand was weggegraven. De methode was goed, maar de uitvoering in eerste instantie niet perfect. Het jacht hing scheef in de takels en moest nogmaals op het strand wor den neergezet. De tweede keer lukte wel, zodat het jacht mooi steunend op de kiel kon worden vastgezet op de aanhanger. Geluk bij een ongeluk: whipperploeg- leden, die 's avonds nieuwsgierig de afloop kwamen gadeslaan, vonden op de eerste zandbank het 's mor gens verloren anker. De verbaasde schipper was er uiteraard zeer geluk kig mee. Maritiem fotograaf Bert Ko ning uit Oudeschild was ook een gelukkig man. Hij kon beslag leggen op het clubwimpeltje van het gestrande jacht met officiële toestemming van de schipper. Vanaf heden is het aandenken te bezichti gen in het Maritiem en Juttersmu- seum in Oudeschild. Vrijdagavond tussen kwart voor ne gen en half tien werd een aan de Ni- kadel geparkeerde VW Golf van een toerist opengebroken. De daders na men twee tassen kleding mee, foto apparatuur en badartikelen met een gezamenlijke waarde van ongeveer ƒ3000,-. Een 18-jarige Duitse toerist sloeg donderdagavond op de Pijpersdijk met zijn racefiets over de kop. Hij werd daarbij zo ernstig aan het ge zicht gewond dat hij in het zieken huis moest worden behandeld.De man maakte de ongelukkige val toen een plastic zak, die aan het stuur van de fiets hing, tussen de spaken van het voorwiel raakte. Een 22-jarige Koger liet de politie weten dat zijn auto, een VW Golf, was opengebroken tussen donder dag en zaterdag. Een radiocassetere- corder, luidsprekers en cassettebandjes werden er uit ge haald en vrij ernstige schade werd toegebracht aan het linker portier raam, de achterklep, het dashboard en de lak. De auto van een vakantieganger uit het Duitse Hamm kreeg vrijdag flinke plaatschade, toen hij werd geraakt door een surfplank die van de auto van een landgenoot was afgewaaid. De 31-jarige eigenaar had de plank juist op zijn bij camping ,,Ko- gerstrand" geparkeere auto gelegd, toen de wind er vat op kreeg. Zaterdagochtend omstreeks half zes sloeg een Texelaar bij de Redoute met zijn VW-bestelwagen over de kop. Zo luidde althans de melding die de politie binnenkreeg. Ter plekke werden slechts wat glassplinters en een oude kachel aangetroffen. De auto werd later gevonden in de grep pel nabij de veerhaven, verlaten maar met nog draaiende motor. De wagen werd meegenomen naar het politiebureau. Nadien werd vernomen dat de eigenaar er zelf mee naar de haven was gereden en op de boot was gestapt om zijn verwondingen in het ziekenhuis te laten be handelen. Van vrijdag op zaterdag werden van een auto van een 28-jarige Duitse vrouw de mistlampen gestolen. De wagen stond achter een apparte mentenhotel in de Dorpsstraat. De twee personen die onlangs in De Cocksdorp werden aangehouden we gens het in bezit hebben van een aanzienlijke hoeveelheid hasj, bleken bij de justitie ook nog in het krijt te staan omdat zij boetes wegens an dere vergrijpen niet hadden betaald. De Texelse politie kwam daarachter bij het raadplegen van het opspo ringsregister, een routinebehandeling die vaak wordt verricht als een deli- quent wordt aangehouden. Een van de mannen betaalde namens de an der twee boetes van elk ƒ50,—, maar toen bleek dat de man zelf ook nog een oude boete (van 75,—) had te voldoen. Ook dat werd alsnog geregeld. noiluArtuSskwiWfl) U wilt een hypotheek waarbij u de hele looptijd maximaal van 't fiscale voordeel profiteert0 En uw netto woonlasten 30 jaar lang onveranderd kunnen blijven, terwijl u tienduizenden guldens minder kwijt bent dan bij andere hypotheken. Texels hypotheken informatiecentrum FA. JAN DEKKER verzekeren - financieren - sparen Bernhardlaan 109, Den Burg, tel. (02220) 2833 huidige kantoorgebouw annex restaurant. Het wordt niet flexib genoeg gevonden omdat het nie makkelijk te verbouwen is als d verband met veranderingen in d ganisatie nodig is. Nog onlangs het gebouw ingrijpen verbouwd maar het staat volgens directeu Theo Hoogerheide bij voorbaat dat het niet de laatste veranden geweest. Mede door de niveauv schillen in het (in 1968 opgele gebouw is elke verbouwing een compromis. Volgens de Teso dir is het daarom veel beter en op duur ook voordeliger om een to nieuw gebouw te maken met ni meer dan twee verdiepingen en der veel dragende binnenmuren waardoor verdere aanpassingen de toekomst makkelijk en snel uit te voeren. Restaurant ongewi Teso wil ook van het restaurant omdat een dergelijke horecavo nmg weinig heeft uit te staan n j- de hoofddoelstelling van Teso. I belangen van het restaurant of f de pachter ervan kunnen boven belemmerend zijn voor de al ge noemde uitbreidingen en aanpa gen in de toekomst, zo is de redenering. Het restaurant is de j uit traditionele overwegingen gesticht. Op de vroegere veerh f van Oudeschild had men ook e- f horecabedrijf: het Stoombootki huis. Teso vindt wel dat er voor wachtende passagiers wat te e T en te drinken moet zijn maar di vanuit een eenvoudige voorzien zoals de Rebotex kiosk op het venterrein van Den Helder. Het havenrestaurant van 't Horntje sedert het begin gepacht door C. Stolk. Teso wil die pacht du; beëindigen en is daarover in ge met Stolk. Deze voelt er echter voor om op te stappen, zodat beslechten van deze kwestie n< wel even kan duren. r i r C Sc Nieuw geb r Het nieuwe Teso gebouw is ge achter het bestaande, dus aan kant van de Mokbaai. Hier bev zich een hellend (opgespoten) en het is de bedoeling het con gedeeltelijk in die helling te lati verzinken. Daardoor kijkt men i de achterkant tegen twee verdi gen aan en aan de voorkant tei één. Dat betekent dat de kantoorvei ping (boven) aan de voorkant v de daar hoge begane grond kar den betreden, terwijl de onderh safdeling in de benedenverdiep aan de achterkant normaal ben baar is en het „gezicht" heeft naburige oriderhoudskade waar uiteraard een directe werkrelati bestaat. Thans is de onderhoud deling voor een belangrijk deel dergebracht in een tijdelijk gebi op de kade, wat niet ideaal is. zelfde geldt voor het magazijn nu onderdak heeft in de voormi rijwielstalling. In dat gebouw zi straks weer fietsen worden ges De enkele jaren geleden gestich wielstalling zal worden gesloopl Rolti Het nieuwe Teso gebouw komt wat verder van de aanleginricht te liggen dan het huidige. Om d den zal de wachtruimte voor pa giers hier niet worden ondergeb maar in een apart gebouw vlak de fuiktorens. Veelbelovend is d voorlopige schets een roltrap of lend trottoir aangeeft tussen da wachtlokaal en de passagiersen van het schip. Of het een haalb kaart is kan nog niet worden ge maar in elk geval zal worden ge beerd hier uitvoering aan te gev Op de Epelaan werden zaterdac twee lege patroonhulzen en eei in tact zijnde patroon gevonden Omwonenden hadden de nacht ren knallen gehoord. Getracht v de veroorzakers van een en and achterhalen. In de nacht van vrijdag op zatei werd schade toegebracht aan d de Dorpsstraat geparkeerde Vol gen Passat van een 37-jarige tc uit Abbekerk. De spoiler werd r genomen. Een Duitse toerist deed zondag gifte van vernieling van de verst re buitenspiegel van zijn Audi personenwagen die hij in de Ple vierstraat had geparkeerd. Schal 250,-. Een 38-jarige man uit Zoetermei ontdekte dat de antenne was ve nield van zijn auto die hij bij de kerk in De Cocksdorp had ge parkeerd.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2