Texel naar 2-1 winst ■op Wieringerwaard Ouderen zingen weer Speel-o-theek start met uitleenseizoen KI. Jan van der Vis won surfwedstrijd Negen verschillende klassen in zaalvoetbalcompetitie Oosterend-zaalvoetbal gesplitst: nieuwe club ittractieve start an Texelse Boys )rdy Vinke behaalt i/erwinning in Hoorn rainingen GVO Geslaagden voor zwemdiploma Herenteam Texla verloor kansloos Tevreden Eilandcompetitie volleybal Nieuwe oefentherapeute Mensendieck gevestigd 3ER SDAG 6 SEPTEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Texel heeft de eerste competitie wedstrijd met een 2-1 winst op het altijd lastig te bespelen Wieringer waard vaardig gewonnen. In het ver leden heeft Texel het altijd moeilijk gehad tegen deze club, en de meeste keren keerden de eilanders zonder punten huiswaarts, echter deze keer werden 2 verdiende pun ten mee terug genomen. Texel, nog steeds zonder de gebles seerde Simon Brand en Martin Bootsma, startte met de wind in de rug. Klaas Dirk Koorn verhuisde voor deze wedstrijd van de backplaats naar de plaats van middelste midden velder, geflankeerd door Leendert Eel- man en Jan Hein Studulski. Gerrie Ook voor het ouderenkoor „Zang- lust" begint weer het seizoen. Elke woensdag van 14.45 tot 16.15 uur wordt gerepeteerd in „De Buureton" (de vroegere kapel op de bovenver dieping) en iedereen van 55 jaar en ouder is daarbij welkom. Het koor zou de gelederen graag wat versterken. In de tijd dat nog in „De Rollebol" werd geoefend, telde de club ongeveer 40 leden, dat is nu minder dan de helft. Het bestuur denkt dat het bestaan van het koor niet voldoende bekend is en nodigt daarom graag alle zanglustige oude ren uit voor vrijblijvende kennisma king tijdens een repetitie. Desgewenst kan men daarna een proeflidmaatschap aangaan, dat later wordt omgezet in een definitief lid maatschap. Voor vervoer kan worden gezorgd. Plaatsman kwam daardoor rechts back te staan. Piet Monster opereer de als linker aanvaller. De eerste helft gaf een aanvallend Texel te zien, maar echt moeilijk kon Texel het de Wieringerwaard defensie niet maken, dit vooral omdat er te snel diep werd gespeeld, inplaats van de aanvallen breed op te bouwen en vanaf de flanken de kopsterke Erwin Koning in stelling te brengen. Toch was het die zelfde Erwin Koning die na goed voorbereidend werk van Piet Monster 1-0 voor Texel liet aantekenen. Wie ringerwaard kwam niet verder dan counteren, echter niet zonder gevaar. Een kopbal van de linkerspits van de Waarders werd door Bart Heerschap goed verwerkt. Vlak voor de rust kwam Wieringerwaard toch op gelijke hoogte. Een kopbal tegen de lat werd in tweede instantie toch nog achter keeper Heerschap gewerkt. De twee de helft was nog geen vier minuten oud toen Texel weer op voorsprong kwam. Een goed doorzettende Erwin Koning zag zijn schot gekeerd door de Wieringerwaarder goalie, echter de terugspringende bal kwam voor de voeten van Jan Harm Studulski, die Met ingang van morgen start de uit leen van speelgoed weer in de speel- otheek in dorpshuis d'Ouwe ULO in Den Burg. De speel-o-theek beschikt over speelgoed voor kinderen tot on geveer 7 jaar. De kosten bedragen f 15,per gezin per jaar. De ope ningstijden zijn: woensdag (14.00 tot 16.00 uur) en vrijdag (15.00 tot 17.00 uur). niet aarzelde en hard inschoot. Ook al door de sterke wind, zette Wierin gerwaard Texel met de rug tegen de muur. Daardoor kreeg Texel weining mogelijkheden rustig te verdedigen. Texel kon enkel nog een paar keer gevaarlijk worden door uitvallen van Erwin Koning en D. v. Veen. Laatstge noemde werd in het strafschopgebied onderuit gehaald. De scheidsrechter zag er echter geen strafschop in. On danks het veldoverwicht van Wierin gerwaard, wisten zij geen echte kansen te creëren. Texel won daar door verdient zijn eerste competitie wedstrijd. Klaas Jan van der Vis won zondag bij paal 17 de tweede wedstrijd om het Texels surfkampioenschap. Twee de werd Andre vd Berg. derde Jacob Roeper, vierde Hans Bakker en vijfde Marc van Rijsselberghe Aanvankelijk was er een andere uit slag, maar die moest worden herzien naar aanleiding van een protest van Marc van Rijsselberghe, die klaagde dat de finishplaats van de eerste manche onvoldoende zichtbaar was geweest. Besloten werd de resultaten van de eerste manche niet te laten meetellen. De wedstrijd werd gehouden onder uitstekende weersomstandigheden, er werd slalom gevaren, wat betekent dat zo snel mogelijk om een aantal boeien (in dit geval drie) gesurfd moest worden. Er waren 16 deelne mers, die vooral bij het afmelden voor veel spektakel zorgden. De derde en laatste wedstrijd om het Texels kampioenschap (georganiseerd door windsurfclub Texel en kustzeil- vereniging Westerslag) wordt zondag 18 september gehouden bij Dijkmans huizen. Texel BV: een nieuwe zaalvoetbalclub met hoge aspiraties. Deze week begint de zaalvoetbal competitie weer. In negen verschil lende klassen gaan 83 teams onder ling uitmaken wie kampioen wordt en wie in degradatiegevaar komt. Gamma komt dit jaar uit in de Inter regionale klasse B. Een klasse met veel tegenstanders uit Haarlem, Utrecht en Amsterdam met voor Texel veel onbekende namen. Hoe Gamma het gaat doen in deze klasse is nauwelijks te voorspellen. Een rol bij de eerste vijf moet toch mogelijk zijn. In de Texelse hoofdklasse zal het dit jaar wederom gaan tussen de Texelse kampioen Casino en Gamma 2. Deze strijd is voorspelbaar, Casion heeft goede kansen om het kampi oenschap te prolongeren. De vereni ging is in breedte duidelijk gegroeid met Casino 2 nu ook in de hoofd klasse. De Texelse titelhouder is hier mee verlost van het probleem van een te smalle basis. Casino 2 is een nieuwkomer in de hoofdklasse en zal waarschijnlijk bestaan uit spelers die vorig seizoen voor Gamma 3 uitkwa men en toen kampioen van de eerste klasse werden. Casino 2 kan dit sei zoen uitgroeien tot een tegenstander waarmee de eerste vijf rekening die nen te houden, vooral later in het sei zoen. Gamm 2 is kanshebber maar zal in tegenstelling tot verleden jaar nu in cruciale wedstrijden moeten toestaan en jarenlang komende spe lers zullen nu toch moeten doorbre ken wil men althans meedoen om de eerste plaats. Oosterend is verdwe nen uit de hoofdklasse Deze vereni ging is opgegaan in Texel b.v. De rol die het eerste team kan spelen in de competitie is onzeker. ZDH balt ge woon weer mee en er worden geen schokkende gebeurtenissen van ver wacht. Jelleboog krijgt het zwaar zonder Paul van Exel, De Koog is het oude A O 2000, ook hier geen ver rassingen verwacht. Programma zaalvoetbal Maandag: 5-9-'88 17.15 u. Oosterend 2-Texel 9, (J) 17.45 u. Texel 8-Texel 7, (J). 18.15 u. Texel BV 2-Texel 1, (J). Zaaldienst: Gamma. vernieuwde eerste elftal van Texelse Boys wordt aan het publiek voorgesteld door presentator Marco van Sambeek. Kleine foto. Louis Uriot handigt Boys 1-aanvoerder Bert Witte de Texelcup. Woensdag: 7-9-'88 16.45 u. Gamma-De Krim, (J). 17.25 u. ZDH-Texel BV 1, (J). 18.10 u. Mantje 2-Albert Heijn. 19.00 u. Gamma 2-Nissan. 19.40 u. De Krim 2-ZDH. 20.20 u. Gempo-Casino 6. 21.10 u. Texel 3-Casino 7. 22.05 u. Casino 9-De Koog 3. Zaaldienst: Oosterend. Donderdag. 8-9-'88 17.15 u. Casino 2-Texel 3, (J). 18.00 u. Rab 2-NIOZ 2. 18.50 u. Casino 10-De Muy. 19.40 u. De Koog 5-Casino 8. 20.30 u. Oosterend 2-Klif 3. 21.10 u. Klif 4-ZDH 2. 22.05 u. Gamma 4-Casino 5. Zaaldienst: Gempo Vrijdag: 9-9-'88 17.00 u. De Koog-Texel 6. 17.40 u. Texel 4-ZDH 2. 18.20 u. De Krim 2-Nissan 2 19.15 u. Texel-Mantje. 20.05 u. Casino-Texel BV. 20.55 u. Nissan-De Krim. 21.45 u. Rab-De Klif. 22.35 u. ZDH-De Koog 2. Zaaldienst: NIOZ. Maandag: 12-9-'88 17.15 u. Casino 5-De Koog 2. 17.45 u. Texel 9-De Krim 2. 18.15 u. Texel BV 2-Casino 1. Zaaldienst: Nissan. Woensdag: 14-9-88 16.45 u. Texel BV 1-Gamma 2. 17.25 u. Texel 3-Gamma 1. 18.10 u. De Muy-Nissan. 19.00 u. De Krim-Casino 1. 19.40 u. Gamma-Casino 2. 20.20 u. Texel-Casino 3. 21.10 u. De Koog 3-Attent. 22.05 u. Casino 8-Jelleboog 2. Zaaldienst: Klif. Donderdag: 15-9-'88 17.15 u. ZDH-Texel 2. 18.00 u. Klif 3-De Koog 4. 18.50 u. Casino 6-NIOZ. 19.40 u. Casino 5-Mantje 3. 20.30 u. De Krim 3-Rab 2. 21.10 u. Casino 7-Oosterend 1. 22.05 u. ZDH 2-Texel 2. Zaaldienst: Gamma. Vrijdag: 16-9-88 17.00 u. Oosterend 1-Casino 3. 17.40 u. Casino 4-Texel 5. 18.20 u. Casino 4-Klif 2, 19.15 u. Gamma-AV Jan 3. 20.05 u. Gamma 3-Texel BV 1. 20.55 u. Tex. BV 3-Gamma 4. 21.45 u. De Krim-Texel BV 2. 22.35 u. Mantje-Gamma 2. Zaaldienst: De Koog. De hoofdklasse telt bij de aanvang van het Texelse zaalvoetbalseizoen een geheel nieuwe naam. van een geheel nieuwe vereniging: Texel BV, naar het gelijknamige bedrijf dat voor de sponsoring zorgdraagt. De nieuwe club is voortgekomen uit de zaalvoetbalafdeling van SV Ooster end. Vrijdagavond hield het uit vijf teams bestaande Texel BV zich in de sporthal een ambitieuze presentatie. Reden voor de reorganisatie was het feit dat de zaalvoetbalafdeling van SVO te groot was, aldus Texel BV- voorzitter Joop Koning. „We soms wel tien seniorenteams ingeschreven. Dat lijkt leuk, maar bleek toch geen goede zaak. Om een dergelijke afde ling te runnen moesten we een hoge re contributie vragen. De spelers betaalden bij ons daardoor meer dan bij gesponsorde verenigingen. De laatste jaren raakten we mede om deze reden veel leden kwijt, de klad kwam erin", zegt Koning. Het SVO- bestuur besloot daarom om de zaal voetbalafdeling te splitsen in een prestatief en een recreatief gedeelte. De recreatieteams zouden gewoon onder SVO-vlag kunnen spelen, de prestatief ingestelde teams zouden worden samengebracht in een nieu we vereniging, waarvoor een sponsor moest worden aangetrokken. Dat werd dus Texel BV, dat zich voor ten minste twee jaar aan de club heeft verbonden. Gezorgd wordt voor shirtsponsoring, extra trainingsfacili- teiten (zaal huren), toernooien en meer bestuurlijke aandacht. Hoewel de nieuwe club zich apart van SVO presenteert, is op bestuursniveau de binding met de „moedervereniging" duidelijk aanwezig. Joop Koning is zelfs voorzitter van beide verenigin gen, terwijl secretaris Jan Raven en penningmeester Martin Huizinga een onmiskenbare SVO-achtergrond heb ben. Texel BV telt drie senioren- en twee juniorenteams. SVO-zaalvoetbal beschikt nog over twee senioren- en twee juniorenteams. De presentatie in de sporthal bestond uit onderlinge wedstrijdjes, gepaard gaande met wat speeches, een hapje en een drankje. Middels een boekwerkje werd getracht de aanwezigen de nieuwe constructie te verhelderen. "ijen, <else Boys heeft het voetbalsei- en origineel geopend. Het idee om club tijdens een zogeheten loysdag" aan de Texelse voetbal- fhebbers te presenteren, bleek een hot in de roos. Daarbij had de ver- iging het geluk dat het weer mee- irkte, zodat velen inderdaad de naar het terrein aan de Haffel- rweg wisten te vinden en het voor ysbegrippen gezellig druk was. van oudleden en nieuwsgierige nateurs konden tijdens de „Boys zien dat de vereniging na de iieperikelen van afgelopen seizoen, lag een frisse nieuwe start wenste maken. Ook op de ouders van igdleden maakte de Boys een ringlevende indruk. Terwijl op de |ide hoofdvelden de senioren, da- is en oudere jeugd hun oefen- idstrijden afwerkten, werd op het bijgelegen trainingsveld een „4 te- In 4"toernooi voor de D, E en F- lioren gehouden. Dat leidde ertoe |t op een gegeven moment, tussen uur en half drie, zo ongeveer de Ihele vereniging plus aanhang op t Boysterrein aanwezig was. It verwonderlijk had de organisatie I dat tijdstip ook een kort „offi- el" gedeelte geprogrammeerd, hu- Iristisch aan elkaar gepraat door profonist Marco van Sambeek. Al- perst kregen de deelnemertjes aan „4 tegen 4"toernooi (waaronder (nieuw aangemelde pupillen) de Ijzen voor hun inspanningen over- pdigd. In de categorie E en F liet t team „FC Knudde" verrassend Irenommeerde namen als PSV, het Iderlands Elftal, Oranje en AC Mi- |n achter zich. In categorie D/E mdag werd in Hoorn het distrikt igdtoernooi Wielrennen verreden, de veertienjarigen wist Texelaar irdy Vinke de overwinning voor zich te eisen. Tijdens de snel gereden dstrijd bleven van de 25 gestarte iners tot de laatste ronde zo'n 15 iners bijeen. In de laatste ronde ikte Jordy de koppositie en reed ird uit de laatste bocht waardoor t voor de overige renners onmoge- was Jordy te passeren. Jordy eft in augustus deelgenomen aan jeugdtoer van Assen. Dit voor de >ste keer gehouden evenement staat uit een vakantiekamp waarbij gelijks een etappe op het program- a staat. Aan deze jeugdtoer wordt eigenomen door wielrenners uit Eerdere landen. Dit jaar reed een eg uit Duitsland en Canada mee. jeugdrenners doen hier veel erva- ig op doordat in grote groepen ge ien moet worden. Jordy behaalde de jeugdtoer een 25ste plaats van 55 gestarte leeftijdsgenoten. Zon- ig rijdt Jordy zijn laatste jeugd- idstrijd in Den Helder. Volgend jaar ïrdt hij 15 en gaat dan waarschijn- bij de recreanten fietsen. 10 start weer. De tijden zijn: »ensdag: .15-14.00 uur, meisjes groep 3+4. .00-15.00 uur, dames. .00-16.00 uur, meisjes groep 5 6. .00-17.00 uur, extra training. 00-18.00 uur, meisjes groep 7 8. 00-19.00 uur, meisjes V.O aanvangs tijden op de donderdag 1 veranderd: mderdag: 45-16.30 uur, kleuters groep 2. 30-17.15 uur, jongens groep 3 4. >15-18.15 uur, jongens groep 5,6 en '■15-19.15 uur, jongens groep tV.O. '.15-20.15 uur, extra training. '15-21.30 uur, dames. •30-22.30 uur, heren. gym van de kleuters leeftijd 3,5 5 start op dinsdag 13 september. Dk de Jazz groepen starten op deze won Ajax voor Napoli en Real Ma drid. Vervolgens werd het woord gegeven aan Louis Uriot, in diens functie als vertegenwoordiger veldvoetbal in de Texelse Sportraad. Uriot haalde kort de in mei afgeketste fusiebesprekin gen met SV Texel aan, waarbij hij als bemiddelaar nauw was betrokken ge weest. Hij memoreerde de „intensie ve en zeer prettige" samenwerking met het Boysbestuur en betreurde nogmaals het voortijdig afbreken van de gesprekken. Uriot zei te hopen dat dit niet zal ontaarden in een felle concurrentiestrijd tussen de twee voetbalburen in Den Burg. Met de „Boysdag" maakte de blauwwitte club in elk geval promotie voor de voetbalsport, aldus was Uriot van mening. Na zijn toespraakje overhandigde Uri ot aan de aanvoerders van Texelse Boys 1 en 2 de respectievelijke be kers voor het winnen van de Texelcupcompetitie, die tijdens de af- Vrijdag werd in zwembad Molenkoog voor de derde keer dit seizoen afge zwommen voor de diploma's A en B van de KNZB/BNZ. Alle 21 jongens en meisjes voor diploma A en 20 jongens en meisjes voor diploma B slaagden. De beoordelings commissie zag met tevredenheid dat voor het B diploma bijna alle kinderen konden duiken bij het 7 meter onderwater zwemmen en dat het rugzwemrhen net als de vorige keer goed was ver zorgd. De geslaagden zijn: Diploma A: Marieke van de Kamer; Sander Witte; Dirk Witte; Freek-Jan Buijsman; Annemien Lemstra; Erik Hooyschuur; Marijn Beumkes; Johan Witte; Gertjan Raatsman, Linda Smit; Marijn Witte; Dave de Bruyn; Timme Mulder; Tom Wolkers; Johan Hin, Fedor van Elk; Re- mon van der Zwaag, Ronny Keijzer; Chantal Hin; Jolijn Smit en Pim Koomen. Diploma B: Marco Wtte; Dennis Bakker; Octo Halseman; Stefan Halsema; Ruben Boogaard; Christa Schraag; Marcel Kuipers; Rosalie Bakker, San- der Koomen; Simone van Heerwaarden; Hed- wich Terpstra; Carolien Bakker; Bob Wolkers, Maaike Krijnen; Pieter Waverijn; Marieke Mee- dendorp; Eveliene van de Kamer; Karin Koo- ger; Esperanze Smidt en Jurriaan Visser. Bij de volwassenen waren er drie kandidaten voor A, één voor B en één voor zwemvaardigheid 1 onder deel „snorkelen": A: Nel Lanser, Sey- edeh Hashemi Saleh, en Hetty Halsema-Wattimena. B: Willy van Heerwaarden. Z.V. 1: Nora Hooischuur. Het totaal van dit jaar bedraagt: 254 en het badtotaal komt nu op: 7309. Laatste keer diploma zwemmen dit jaar is op vrijdag 23 september. Voor de honkbal- en softbalvereni- ging Texla is de laatste fase van het seizoen aangebroken. Het herenteam verloor kansloos van koploper Odiz Frogs uit Zaanstad in een dubbele wedstrijd met 8-16 en 3-13. Hiermee toonde het team weer eens aan na de zomerstop moeilijk op gang te kunnen komen. Verregaande trainingen en een afgelaste wedstrijd veroorzaakten een gebrek aan wedstrijdritme. Bovendien kon Texla niet over een catcher beschikken. Toch waren vooral in de eerste wedstrijd kansen op een eervol resul taat. Helaas vergat Texla de kansen te verzilveren. Voor het honkbalteam rest nu nog alleen het eigen toernooi op zondag 18 september. Er zal bo vendien worden geprobeerd om een jeugdteam tijdens dat toernooi te la ten spelen. Het softbalteam heeft nog meer wedstrijden voor de boeg. Zaterdag 10 september spelen de meisjes junioren tegen Heiloo in een thuiswedstrijd. Inzet is de eerste plaats in de poule. Daarna volgen het eigen toernooi op zaterdag 17 sep tember en het toernooi van Zuidvo gels (Huizen, Noordholland) op zondag 25 september. Op zondag 11 september worden alle Texla jeugdspelers 9 t/m 14 jaar in de Sporthal verwacht voor de sport- instuif van de M.S.T. Na een verblijf van drie maanden op de Camping Kogerstrand hebben wij niets dan goede berichten over onze campingbeheerder G. Verhoeve en echtgenote tevens het personeel. Ze waren altijd vriendelijk, en vooral be hulpzaam in alle voorkomende geval len. Zo denken wij er niet alleen over maar zeer veel kampeerders. Fam. A.J. van Doorn, Soest. In het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat heeft zich een nieuwe „Mensendieck"oefentherapeute ge vestigd. Het is de 29-jarige Annette Abbas, die de praktijk van Willeke Ellen-Arendsman heeft overgenomen De nieuwe therapeute is afkomstig uit Amsterdam, waar zij haar oplei ding volgde en in diverse particuliere praktijken werkzaam was. De „Men- sendieck"oefentherapie is erop ge richt om via oefeningen houding en beweging te corrigeren. Annette Ab bas maakt daarbij ook gebruik van ademhalings en ontspanningsthera pie. Haar praktijk is in principe op werkdagen bereikbaar, na telefoni sche afspraak. Voorgangster Willeke Ellen is daar ook nog regelmatig aan wezig: een ochtend in de week neemt zij de zaken waar. De eilandcompetitie volleybal gaat weer van start. Dinsdagavond 13 september is een inspeelavond in Sporthal „Ons Genoegen", ledereen is van harte welkom en men kan daar vanaf 19.00 uur terecht. Het is dan ook mogelijk om een team op te geven voor de eilandcompetitie. Het inschrijfgeld is f 250,— per team, voor een heel jaar. Opgeven kan ook telefonisch bij Onnoline van Helden, 02220 - 5132 of bij Agnes Blom: 02220 - 3540. Liefst zo snel moge lijk zodat dinsdag 20 september kan worden gestart met de competitie. gelopen weken werd afgewerkt. Mar co van Sambeek nam de microfoon weer over en vervolgde met het voor stellen van de twee teams die de hoofdschotel op het voetbalmenu vormden: Texelse Boys 1 en Zee macht 1 (de vorige club van de nieu we Boystrainer Piet Bakker, met in de gelederen exBoystrainer Dick van Straalen). Het jonge Boyselftal toon de bij deze gelegenheid voor de eerste maal de nieuwe tenues, gesponsord door Makelaarskantoor Eelman. Op de prestaties van het team had dat vooralsnog geen uit werking: betrekkelijk eenvoudig kon het twee klassen hoger spelende team uit Den Helder winnen. Na een ruststand van 12 werd het uiteindelijk 15, waarbij de Boys veel te danken had aan een uitblinkende doelman Kees Kooy. Het damesteam van Texelse Boys had eveneens een kwa litatief goede tegenstander uitgeno digd. Het Amsterdamse Buitenveldert kreeg in een niet onaantrekkelijke partij met 32 klop.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9