„Hollanders zijn goed geïnformeerd" Texel is nu koploper in vierde klasse A Oud-Smash na 20 jaar nog niet versleten.... \annenkoor houdt ppen" repetitie rste toernooi van nnisclub Oosterend Programma zaalvoetbal Ds. Bonino bezoekt Texelse scholen de -40.000ste binnen Voetbaltest voor jeugd bij SV.Texel R liiSDAG 13 SEPTEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 5 maanden na de opening heeft tropisch zwemparadijs „Cailuna" 50.000ste bezoeker geregistreerd. hdagmiddag tegen drie uur was zover: de gelukkige was Ger de lig uit Oosterend. De bekende slij- I was in het gezelschap van doch- I Ada en vriendin Marianne op 't Ickeland zijn natje komen halen, pr werd tot zijn verrassing aan de [S3 opgewacht door zwembad- Texels Christelijk Mannenkoor is Jzoek naar nieuwe, jonge leden, ■liswaar is het 65 mannen tellen- lkoor nog prima op sterkte, maar I bestuur zou er graag wat nieu- |ingen bij hebben om te voorko- i datde gemiddelde leeftijd te I wordt, wat op den duur bedrei- is voor de kwaliteit. :aat vast dat er mannen zijn die zouden willen meezingen maar laten weerhouden door drempel- s. Om die vrees te helpen over- Inen houdt het koor vrijdagavond aanvang 19.30 uur in het Mu icentrum in de Peperstraat te iterend een zg. open repetitie, le ien is daarbij welkom voor vrijblij- d luisteren en het inwinnen van rmatie. Texels Christelijk Mannenkoor, te- iwoordig onder leiding van dirigent tin de Visser uit Den Helder, taat volgend jaar twintig jaar. Het >r treedt bij allerlei gelegenheden Naast de concerten voor „groot iliek" laat het koor zich horen bij diensten en in verzorgingstehui- Elke vrijdagavond wordt gedu tte twee uur gerepeteerd in het tiekcentrum, waarbij het er gezel- loegaat. Zangers van alle gezind- zijn welkom. Er is geen selectie lieuwelingen hoeven dus ook niet te zingen om toegelaten te wor- Met de stem en de kwaliteit ivan wordt wel rekening gehou- bij het bepalen van de plaats die in het koor krijgt. Hoewel het inenkoor vrij veel christelijke ge- gen op het repertoire heeft staan, den minstens zoveel „gewone" ken ingestudeerd, zodat ook bij kerkelijke gelegenheden een pas- de programma kan worden ge- ht. de eerste maal in haar bestaan idt de Tennisvereniging Oosterend toernooi. Komend weekend kun de leden hieraan gratis deelne- i Opgave moet voor donderdag euren bij Ge Koot of Fia Joustra. toernooi is bedoeld om de bin- tussen de leden te verstevigen. Is de oprichting in maart hebben eden vele lessen achter de rug, i' zijn de krachten onderling nog welijks getest. Men volgt welis- trainingen, maar dat gebeurt in- dueel en op verschillende 'tippen, zodat van een echt vere- tgsleven nog geen sprake is. De telt inmiddels 146 leden. Een Menswaardig cijfer, maar een le- stop ligt vooralsnog niet in het ichiet. end weekend wordt een <ed"-toernooi gehouden: alleen telspel, en met wisselende part- Waarschijnlijk is er een splitsing ;en senioren en jeugd (als vol- tde jeugdleden zich aanmelden). Woensdag: 14-9-1988 16.45 uur, Texel BV 1-Gamma 2 (J) 17.25 uur, Texel 3-Gamma 1 (J) 18.10 uur, De Muy-Nissan 19.00 uur, De Krim-Casino 1 19.40 uur, Gamma-Casino 2 20.20 uur, Texel-Casino 3 21.10 uur, De Koog 3-Attent 22.05 uur. Casino 8-Jelleboog 2 Zaaldienst: Klif Donderdag: 15-9-1988 17.15 uur, ZDH-Gamma 2 (J) 18.00 uur, Klif 3-De Koog 4 18.50 uur. Casino 6-NIOZ 19.40 uur, Casino 5-Klif 2 20.30 uur, De Krim 3-Rab 2 21.10 uur, Casino 7-Oosterend 1 22.05 uur, ZDH 2-Texel 2 Zaaldienst: Gamma Vrijdag: 16-9-1988 17.00 uur. Oosterend 1-Casino 3 17.40 uur, Casino 4-Texel 5 18.20 uur, De Krim 2-Mantje 3 19.15 uur, Gamma-AV Jan 3 20.05 uur. Gamma 3-Texel BV 1 20.55 uur, Tex. BV 3-Gamma 4 21.45 uur, De Krim-Texel BV 2 22.35 uur, Mantje-Gamma 2 Zaaldienst: De Koog. Maandag: 26-9-1988 17.15 uur, De Koog 2-Texel 7 17.45 uur, De Krim 2-Oosterend 2 18.15 uur, Casino 1-Texel 1 Zaaldienst: Nissan Wegens deze voetbalmiddag is de training van E2 en E3 verplaatst naar donderdag 16.30 tot 17.30 uur. Op donderdag traint ook de jongste jeugd van SV.Texel onder leiding van Martin Land (16.00 tot 17.00 uur). Wie graag wil voetballen en kennis wil maken met SV.Texel is van harte welkom tijdens de voetbalmiddag. De eerste maanden kan ook zonder ver plichtingen worden meegedaan met reguliere trainingen. Voor meer infor matie kan contact worden opgeno men met Loes Geus, tel. 02220-4148 of Martin Land, tel. 02220-4657. Dominee Bonino en zijn vrouw verborgen tussen de kinderen van de Bruinvisschool. „Ik heb tijdens al mijn reizen nooit gelegenheid gehad om met kinderen te praten. Ik vind dit echt fan tastisch", aldus de Argentijnse domi nee Jose Miguez Bonino, die gisteren met zijn vrouw bezoeken bracht aan De Bruinvisschool te Ou- deschild, Redmer Yskaschool in De Waal en de CVO-school te Den Burg. Zondag preekte hij tijdens een zeer druk bezochte interkerkelijke dienst in de NH-kerk te Den Burg. Dominee Bonino, die professor is aan een Theologische hogeschool te Bue nos Aires, was onder de indruk van de kennis van de Nederlanders over de situatie in Argentinië. „Ik ben va ker in Nederland geweest, maar nooit eerder op Texel. Het valt me alle ke ren op dat Hollanders goed zijn gein- formeerd. De Nederlandse pers geeft gedetailleerde informatie zonder te- Vrijdagavond zal het speelschema be kend worden gemaakt, en gepubli ceerd in het hokje bij de baan. Het toernooi start zaterdagochtend, waar bij het exacte aanvangsuur afhanke lijk is van het aantal deelnemers. Ook zondag kan worden gespeeld. Deel nemers kunnen hun voorkeur uitspre ken voor een van beide dagen. Ook kan men op beide dagen in actie ko men. Op het terrein zal een tent wor den opgezet, waar een hapje en drankje verkrijgbaar zullen zijn. rughoudendheid. Dat ben ik verder al leen nog maar in Canada tegengekomen", aldus de dominee, die erg veel reist. Ds.Bonino was zaterdag gastspreker in Amersfoort tijdens de manifestatie „Dag om te Delen". Zondag kwam hij naar Texel, waar hij meewerkte aan een oecumenische dienst in een overvolle Hervormde kerk. „Het viel me op dat hier mensen van allerlei gezindtes goed samen gaan en zich daar ook heel prettig bij voelen", al dus Bonino. Napraten Na afloop van de dienst is nog lang nagepraat met de buitenlandse- gasten. Mevrouw Bonino, die haar man vergezelt op zijn reizen is lange tijd hoofd van een kleuterschool ge weest. De laatste tijd zet zij zich in voor het legaliseren van dienst- weigeren. Bij een bezoek aan drie Texelse basis scholen vertelde mevrouw Bonino over Argentinië en haar verhaal werd af en toe aangevuld door haar man. Ook de kinderen bleken goed op de hoogte van wat er gaande is en stel den vragen over toerisme, landbouw en visserij, scholen, kinderen daar en over de „Dwaze moeders". Een tolk vertaalde de Spaanse uitleg van het domineesechtpaar. Tekeningen Na afloop kregen de dominee en zijn kon de wedstrijdleiding de teams op nieuw indelen. De twee hoogstge- plaatste teams van elke poule gingen strijden om de hoogste eer. Deze fi nalewedstrijden werden wel gespeeld op sets. Bij de heren was de eindstrijd een duel tussen DGM en Tevoko 1, gewonnen door Texels sterkste herenteam. Leijdekkers won in de finale van de dames recreatie- klasse pas na loting van Opel Rente naar. Bij de dames 1e en 2e klasse ging het tussen Tevoko 1 en Smash '68, maar ook hier mocht de jubile rende vereniging niet met de hoogste eer gaan strijken. De aanwezige Rode Kruis-vrijwilligsters hadden het bijzon der rustig tijdens het sportief verlo pen toernooi. Zij moesten slechts in actie komen bij het afknippen van een paar te lange nagels, en dat kan nu eenmaal niet bij volleybal(st)ers. Bij de prijsuitreiking kreeg Smash van Tevoko een nieuwe wedstrijdbal als geschenk. Uitslagen Heren. 1 Tevoko 1; 2.DGM; 3.Tevoko 2; 4Teso; 5.Van der Woude-mix; 6.Oud-Smash; 7.Texelse Autocentrale; 8.Smash '68 1; 9.RWS; 10-Smash '68 2. Vrouwen: I.Tevoko 1; 2.Smash '68 1; 3-Westerlaken, 4 Molenkoog; ö.Tevoko 3, 6 Witte en Witte; 7.Klif 23; 8.Meermarkt; 9.Retsina, 10.CVI; 11,Assurantie Bremer; 12.Visser Bouw. Dames recreatie: 1.Leijdekkers; 2. Rentenaar; 3.0ud-Smash; 4,Smash '68 1, 5.Antiekhuisje; 6 Wassenj Best; 7.De Rival; 8.Segerink- Eelman Daar waren ze toch dicht bij door een schitterend genomen directe vrije trap van Niels Burger, die jammerge- noeg knalhard op de paal belandde. VIOS bleef aanvallen, maar echt doelrijpe kansen deden zich niet voor, en de Texelse counter was niet onge vaarlijk. Erwin Koning draaide goed weg van zijn vaste bewaker en zag de weg vrij naar doelman Petter, maar de VIOS keeper was weer goed ter plekke en voorkwam een tweede Texel treffer. VIOS bracht nog enige wissels in en ging achterin één tegen één spelen, om meer druk te krijgen op de Texel verdediging. Texels ant woord daarop was een extra midden velder, Jan Hein Studulski kwam in de plaats voor Piet Monster. Het be geerde doelpunt van Warmenhuizen bleef uit en Texel boekte onder lei ding van trainer Aad Vaars zijn twee de overwinning. Het jeugdbestuur van SV.Texel houdt woensdag een tweede voetbalmid dag. De eerste van afgelopen woensdag was zeer geslaagd. Met grote inzet trainden en speelden zo'n 50 voetballertjes, onder leiding van nier jeugdtrainers. Woensdag kan elke enthousiaste voetballer jonger dan 12 jaar een voetbaltest afleggen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. SV.Texel houdt elk jaar een aantal keren zo'n test. De resultaten van tien voetbalop drachten worden op een voetbaldiplo ma vermeld, zodat eventuele vooruitgang door de spelers zelf kan worden geconstateerd. De test begint om 15.00 uur. Na afloop is nog gele genheid voor een partijtje en de mid dag wordt afgesloten met een gezamelijke maaltijd in de kantine. Bij het openlucht-toernooi ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van de Oosterender volleybalvereni ging Smash, gaven ook een aantal leden van het eerste uur acte de presence. Deze heren waren niet al leen aanwezig, ze streden ook mee alsof ze nooit weg waren geweest: Willem Mets, Dirk Eelman, Theo van Asperen en anderen. In het team van „Oud-Smash" ook de oprichter van de club. Jan Krotje. Ook bij de dames deed een Oud-Smash-team mee en kwam eveneens goed voor de dag. De heren-veteranen wisten op tech niek een verdienstelijke zesde plaats te bemachtigen, alvorens zich te storten op de afsluitende barbecue, waaraan liefst 125 leden, oud-leden en toernooideelnemers meededen. Het jubileumtoernooi kende een per fect verloop. De weersomstandighe den (windstil, aangename temperatuur) konden niet beter en de entourage was navenant. Dertig Texelse teams streden om de prijzen en hadden bovendien zo een goede voorbereiding op de naderende ei landcompetitie. Eerst werden, onder leiding van Lida Dijt en Jitze Beinte- ma, poulewedstrijden afgewerkt in drie klassen: dames 1e en 2e klasse, heren, en dames recreatie. De wedstrijden werden niet in sets ver speeld, maar duurden twee maal ne gen minuten. Tijdens eenkorte pauze Gezellige en sportieve taferelen tijdens het Smash '68-buitentoernooi. directeur Arno Nater. Deze tracteerde De Jong op 52 kortingcoupons, zo dat die nu een half jaar lang voor half geld in het bubbelbad en omstre ken mag vertoeven. Bovendien kre gen de jubileumgasten koffie en gebak aangeboden. De Jong bracht pas voor de tweede maal een zwem- paradijselijk bezoek, maar was wel van plan zich de komende maanden te ontpoppen tot een trouw bezoe ker. Door het seizoenwerk was van zwemmen nog weinig terechtgeko men, verklaarde hij. Zondag was het overigens zeer druk in het bad: naar schatting duizend mensen namen een duik. Nater: „Dat is ongeveer evenveel als tijdens de hele week, toen het onverwacht mooi weer was en de mensen liever naar het strand gingen. Maar nu het weer betrekt, loopt het hier opeens storm. De functie van het zwemparadijs als slechtweer-voorziening wordt hiermee aangetoond." De zwembad-directie toont zich zeer tevreden over het be zoek tot dusver. De bezoekers kun nen ook tevreden zijn: onlangs werd de maximum verblijfsduur verlengd van twee naar vier uur per entree kaartje. SV Texel heeft de koppositie in de vierde klasse verworven door een 1-0 winst op het uit de derde klasse gedegradeerde VIOS uit Warmenhui zen. Het enige doelpunt uit deze wedstrijd werd gescoord door Gerrie Plaatsman Het uitgangspunt om een rol van betekenis te gaan spelen dit seizoen, is in ieder geval de thuis wedstrijden in winst om te zetten. Nu, dat kreeg Texel zondag lang niet cadeau. In een aantrekkelijke eerste helft de den de beide ploegen niet voor elkaar onder. Texel mocht zich verheugen over het weer meespelen van Simon Brand, waardoor meer de club meer grip had op het middenveld. Kansen deden zich over en weer voor. De aanleiding van de eerste Texelse tref fer, was het opkomen over de rech terkant van Leenden Eelman. Zijn schot werd geblokkeerd door de pri ma keepende Petter van VIOS, de te rugspringende bal kwam bij Rien Brouwer, die gelijk voorzette. De af geslagen bal kwam voor de voeten van Gerrie Plaatsman, die keihard in schoot. Mogelijkheden om die voor sprong uit te bouwen waren er echter niet. Uit een goede uittrap van Bart Heerschap kwam Piet Monster oog in oog met keeper Petter. Piet Monster wilde de bal met de voet spelen, in plaats van de hoog opstui tende bal over de doelman heen te koppen. Uit een corner wist VIOS nog wel te scoren, maar het doel punt werd door scheidsrechter Stam afgekeurd. De tweede helft met Rob van der Stap voor de lichtgeblesseer- de Rien Brouwer gaf een sterk aan vallend VIOS te zien. De ploeg uit Warmenhuizen deed er alles aan om de gelijkmaker te laten aantekenen. vrouw van de kinderen van De Bruin vis tekeningen mee van Texel. „We zoeken eigenlijk een school om mee te schrijven in Argentinië, misschien dat dominee Bonino dat voor ons kan regelen", aldus schoolhoofd Ria Visser. De Bonino's zijn inmiddels naar Utrecht vertrokken, waar ze met vluchtelingen uit Latijns Amerika zul len praten. Daarna volgt een bezoek aan Amsterdam.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5