-lerfstvakantie start nuzikaal in Den Burg r. 'oek NU kleding uit 'oor „Zak van Max luesfans hebben nu eigen festival „Lichtboei" nu via de kabel 11 rf ifeltennisjeugd )g ongeslagen Eilandcompetitie volleybal Zondagschoolboekje nog steeds te koop M.S.T. Programma Atletiektraining Zon, maan en hoog water Bridgecursus start Laatste resten van Compass verscheept JBER JDAG 7 OKTOBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 7 de liefhebbers van bluesmuziek hebben nu hun eigen festival op Texel, srdag 15 oktober, in het eerste weekend van de herfstvakantie, vinden in en uitgaansgelegenheden in Den Burg optredens plaats van bluesforma- uit binnen- en buitenland. Present zijn gevestigde namen als Livin' Blues Harry Muskee (ex-Cuby the Blizzards), terwijl tevens veel verwacht j worden van furore makende Belgische bands als The Slime Hunters en Crew. De organisatie (bestuur van de Stichting Texel Jazz) heeft Ireefd naar kwaliteit en variatie. bluesfestival is het vierde Texelse iekfestijn, in navolging van het weekend, Tropical Sea Festival Back to the Sixties. Was de uit- hsmarkt met de drie bestaande Rivals niet al verzadigd? Volgens Inisatoren Jan Koomen en Gelein lsen is dat niet zo: „Misschien (ft het aantal Jazzfestivals nu de it bereikt, maar in Nederland J eten de bluesfestivals momenteel paddestoelen uit de grond. Blues il |t sterk in populariteit, zie de suc- >en van The Robert Cray Band en H v-uitzending van de Blues :hers-film. Ook op Texel bestaat e belangstelling voor onze mu- Bij alle drie bestaande festivals telkens wel ergens een blues- I op. Maar namen als Rob Hoeke, lar Benton en Magie Frankie ho- Ifeitelijk bij die andere festivals 1 thuis. Ze trokken echter wel veel lliek." vraag „is een apart festival no dig?" blijft niettemin overeind staan. Immers, de bluesliefhebbers kwamen toch al driemaal per jaar aan hun trekken? Dat werd echter niet zo er varen in het Texel Jazz-bestuur. De blues-minnende bestuursleden waren niet gelukkig omdat hun muziek slechts in beperkte mate was verte genwoordigd en de jazz-aanhangers vonden dat hun festival „zuiver" moest blijven. Gezien de groeiende populariteit van blues leek het mo ment aangebroken om een apart festival uit te proberen. De fana tiekste bluesliefhebber in het bestuur, Jan Koomen, zocht en vond verster king in de persoon van Gelein Jan sen. Die werd vervolgens aangezocht om, speciaal voor het bluesfestival, in het bestuur plaats te nemen. Als het probeersel van 15 oktober slaagt, dan wil men volgend jaar het festival over twee avonden uitsme ren. In elk geval zal het aan het eer ste. festivalprogramma niet liggen. De bands zijn niet alleen van goede kwa liteit, ook vertegenwoordigen zij uit eenlopende stromingen binnen de bluesmuziek. Volgens eigen zeggen heeft de organisatie daar scherpe eisen aan gesteld. Zo hadden bijvoor beeld meerdere bekende Nederlandse boogiewoogiebands interesse ge toond, maar hield de organisatie het poot stijf. Moeite om bands naar Texel te krijgen had men niet. Al voor de zomer werd met contracteren be gonnen en ook het onderdak bleek geen probleem: de muzikanten verblij ven allen in „Panorama". Programma Opvallend is dat in tegenstelling tot het Jazzweekend, ook de discothe ken Jelleboog en Question een blues- act binnen de deuren hebben. De voorzaal van De Lindeboom is daar entegen afgevallen (was al verhuurd), maar in de schouwburgzaal treden twee bandsop. Net als voor het Jaz zweekend hadden de zaaleigenaren een belangrijke vinger in de pap bij het aantrekken van de bands. De ex ploitanten gaven hun wensen door en de organisatie ging vervolgens op zoek. In De Zwaan treedt The Crew op. Deze band brak vorig jaar door op de festivals en is momenteel een van de meest gevraagde acts. De Belgische 5-mansformatie beschikt over een zangeres met een echt „bluesy" stemgeluid. De band Plus Doreen oogst veel succes op de Noordhol landse podia. Blues, soul, rock en een prima zangeres kenmerken de sound van Plus Doreen, die te horen is in In den Grooten Slock. In De Kar- seboom swingt het minder, maar ko men degenen die van meer gevoelige blues houden aan hun trekken. De band heeft dan ook de toepasselijke naam Easy. Personell, dat optreedt in De Pilaar, is een door de wol geverfd gezelschap. De bandleden deden on der meer ervaring op bij Herman Brood. Ook de Belgische Slime Hun ters beschikken over veel routine. In De Twaalf Balcken brengen de zuider buren stevige „Austin Texas"-blues. Oudere jongeren herinneren ongetwij feld de Nederbeat-formatie Livin' Blu es. In 1980 werd de groep ontbonden, maar vorig jaar konden de bandleden de kriebels niet langer weerstaan: funky blues-rock in Question. Harry Muskee was de lei der van Nederlands beste rhythm blues-band uit de geschiedenis: Cuby the Blizzards. Een band die als het ware groot is geworden op Texel (in popboerderij Sarasani). Muskee is de blues altijd trouw gebleven: met zijn huidige band is hij te zien in De Lin deboom. In dezelfde zaal speelt eer der tijdens de avond de Millbase Blues Band, die al eens succesvol was in het Jazzweekend. Evenmin kleine jongens maken deel uit van de band die in 't Tesselaartje optreedt: Bakertrain. In de Jelleboog tenslotte treedt een band voor het voetlicht, die eerder dit jaar ook al eens in de discotheek heeft opgetreden. De Sue Chaloner Band (de zangeres is de helft van het voormalige duo Peggy and Sue) stopt veel rhythm en soul in haar bluesmuziek. Geen Texelse bands dus, hoewel de blues in de eilandelijke muziekscene niet slecht vertegenwoordigd is met bands als Blue Breeze en Black Cadil lac. Eerstgenoemde band is reserve voor het geval een der professionele bands op het laatste moment mocht afzeggen. Passepartouts De entree aan de zaal bedraagt f5,-, behalve bij De Lindeboom waar twee bands optreden en de entree f10,- is. Met een passepartout kunnen be zoekers terecht in alle lokaliteiten voor f15,-. Passepartouts zijn vanaf heden verkrijgbaar bij alle deelne mende zalen, de VVV, Reisburo Texel en De Twee Paardjes. De op tredens beginnen om 22.00 uur. De zalen mogen een uur langer openblij ven dan normaal. iot is de voldoening als men goed k kan doen met spullen die an- :s zouden worden weggegooid of ebruikt op zolder zouden liggen, verklaart het plezier waarmee de anisatoren van de actie „Geef x de zak" elk jaar ik oktober op gaan om huis aan huis op Texel ledankte kleding en schoeisel op alen ten bate van de Max Tail- rstichting en het vakantiehuis |r zwaargehandicapten „Het Tes- >uus" in De Koog. isdag a.s. is het weer zover. Vanaf uur 's middags worden overal de ken opgehaald. Gehoopt wordt de Texelaars tijdig zullen begin niet het inspecteren van istok, garderobe, kleerkasten, zol- s en andere ruimten waar kleding schoeisel zou kunnen zijn die in de ik van Max" thuishoort. De van ure „suunige" Texelaar gooit niet gauw iets weg, maar de organisa- ;n van de actie hopen dat men ir deze keer dat (overigens goedel aktertrekje opzij zal zetten. In onze Ivaartsmaatschappij wordt kleding vangen, lang voordat deze is ver en. In elk gezin ontstaat in de p van het jaar wel eenvoorraadje dingstukken die er nog prima uit- lioren- en jeugdteam van Tafel- nisvereniging Tetak speelden za- lag in Schagen tegen pectievelijk Polisport 1 en 4. Voor senioren een belangrijke wed- jd, bij winst zou men uit de on- ste regionen vandaan kunnen ten. de stand 3-3 kon Tetak het nog ouden door winstpartijen van iwe van der Veen, het sterke dub- Van der Veen en Fred Mosk en goedspelende Frans Room. De ste vier partijen kwamen Room, sk en Van der Veen er niet meer i te pas. De eindstand was dan in het voordeel van Polisport 7-3. senioren hebben nu drie wedstrij- i gespeeld en slechts 1 punt. Het erop dat het jeugdteam na hun motie van vorig jaar weer ongesla- kampioen wordt. Dit keer moest sport 4 het ontgelden. Alex Bak- Reindert Kuiper en Pascal Veeger ten al hun partijen in twee sets s te winnen. Kuiper en Bakker ten op één set na in al hun en- ipelen de tegenstander onder de punten te houden. Pascal Veeger de tegenstanders nog een beetje ien op setwinst maar liet dat toch l toe. Samen met Bakker won ger ook het dubbelspel met 21-11 21-9 zodat de eindstand op 10-0 r Tetak uitkwam. Zaterdag 8 okto- is het jeugdteam vrij. De senioren len in sportzaal de Ferrever om 50 uur tegen 't Hooge huys uit maar. Voor recreanten is er deze de kans om met de tafelten- port kennis te maken. Men kan lis een middag tafeltennissen bij ik, vanaf 14.30 uur in gymzaal De ever. zien, maar niet meer worden gedra gen. Te groot, te klein, uit de mode of gewoon niet leuk meer. Het heeft weinig zin om zulke kleding tot in lengte van jaren te blijven bewaren. De praktijk leert dat rokken, blouses, jacks, jassen, hemden, broekpakken, mantels, regenjassen, dassen, mut sen (enz. enz.) die een jaar of langer niet zijn gedragen, NOOIT meer wor den gedragen. Wie dat criterium toe past bij het uitzoeken van spullen die de Zak van Max inkunnen, heeft daar .achteraf geen spijt van, want opge ruimd staat netjes en er is een goed doel mee gediend. Het is immers niet weggooien, maar weggéven! Niet al leen kleding is welkom, ook schoe nen, laarzen en ander schoeisel. Herkenbaar Voor het welslagen van de actie is het heel belangrijk dat de zakken kle ding voor de ophalers goed herken baar zijn en niet verward kunnen worden met zakken vuilnis. Als bij in spectie door de opkopers ook maar één zak vuilnis wordt- ontdekt, wordt de hele partij kleding lager in waarde geraamd. Mensen die op de route wonen waar dinsdag ook het huisvuil wordt opgehaald, moeten huisvuilzak- ken en kledingzakken dus niet door elkaar zetten, leder wordt verzocht de kledingzakken stevig dicht te bin den, maar er een stuk kleding te la ten uitsteken, zoals getoond op bijgaande foto. Er is dan geen vergis sing mogelijk. Dinsdag 11 oktober 1988 Veld A mannen: 18.30 u. Br.akker 2-SI.S.de Boer Gem. 19.05 u. Seg.Eel-Gemeente Bremak 2 19.45 u. 12 Balcken-Stoepa Seg/Eel 20.25 u. DGM-BCT Paal 9 21.05 u. Paal 9-Versluis DGM 21.45 u. Amro-Cocky Bremakker 1 22.25 u. Bremakkerl-???? Cocky Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. DA-CZN Opel Rentenaar 19.05 u. Opel Rent-Boetiek 22 CZN 19.45 u. Antiekh.-W en W Boetiek 22 20.25 u. Ass. Bremer-Leijdek Antiek 21.05 u. RWS-Smash 1 Gr. Slock 21.45 u. Gr. Slock-Autocentr. RWS 22.25 u. De Krim-Kobeko Autocentr. Veld C vrouwen: 18.30 u. 7 Prov-Visserbouw Klif 23 19.05 u. Klif 23-Meermarkt 7 Provinc. 19.45 u. Drog. Mets-Question Meerm. 20.25 u. Smash 2-Rival Drog. Mets 21.05 u. Retsina-Verfbus Rival 21.45 u. Taveerne-Sportshop Haarstu. 22.25 u. Zegel-Haarstudio Sportshop. Wedstrijdleiding: Ilse en Rinus, tel. 02220 - 3805. Uitslagen 4 oktober: Bremakker 2-Gemeente 1-1; 12 Balcken-Slagerij de Boer 0-2; De Kuip- Smash 1 0-2; RWS-Stuc vd. Woude 2-0; Paal 9-BCT 1-1; Paal 28-Kobeko 1-1; Krim- Musicshop 1-1; Antiekhuisje-Rival 2-0; Zeven Provincièn-yerfbus 1-1; Klif 23-Visserbouw 2-0; Haarstudio-Stoepa 2-0; DGM-Gr. Slock 1-1; Graaf Spuiterij-Westerslag 0-2; Retsina- Leijdekkers 2-0; Meermarkt-CVI 2-0; Smash 2-Wasserij Best 2-0; Taveerne-Westerlaken 0-2; DA-Question 0-2; RABO-Opel Rentenaar 1-1; Mantje-Haarstudio 1-1. De actie wordt georganiseerd en uit gevoerd door de leden van de Rotary- club Texel, geholpen door enkele tientallen andere vrijwilligers. Diverse ondernemingen hebben vrachtauto's beschikbaar gesteld waarmee de in gezamelde kleding naar het vasteland wordt vervoerd. De vrachten worden direkt na afloop van de actie gewo gen bij Rab in Oudeschild, zodat het resultaat in kilogrammen en guldens dezelfde avond al bekend kan worden gemaakt. Het jubileumboekje, uitgegeven bij het 100-jarig bestaan van de Zondag school is nog steeds te koop. In Den Hoorn kunnen geïnteresseerden te recht bij de familie L. Roeper, He renstraat 36 en in de Hervormde kerk, na de dienst. In Den Burg bij mevrouw G.E. Dros, Schilderend 25. De prijs is 77,50. Het boekje kan ook worden besteld door overmaking van 710,— naar de Rabobank in Den Burg, op rekening nummer 3625.86.403, onder vermelding van: 100-j. bestaan Zondagsch. Den Hoorn, boekje. Het wordt dan per post toegezonden, naam en adres vermelden. Zaterdag 8 oktober 1988 Volleybal Sporthal Trefpunt. Julianadorp 15.00 u. Juvoc 4-Tevoko 2 (h) Jocohal, Den Helder 13.45 u. WSOV 2-Tevoko 3 (d) 13.45 u. Gruma Seahawks-Tevoko 2 (asp.m) Sporthal Veerbrug, Anna Paulowna Los '82-Tevoko 1 (asp.m) Maandag 10 oktober 1988 Sporthal Sportlaan, Den Helder 18.45 u. HCSC 3-Smash '68 (d) 18.45 u. Noordkop 1-Tevoko 2 (d) Basketball Zaterdag 8 oktober: Sporthal Sportlaan, Den Helder 17.30 u. De Marels-HBC (m.jun) 17.30 u. De Mareis-Hoppers b (j.jun). Ingaand vrijdagavond a.s. brengt be- jaardenomroep „De lichtboei" haar programma's via de kabel van Kabel- tex B.V. in de huiskamers van Den Burg. Dat betekent dat alle inwoners van Den Burg die een aansluiting op de kabel hebben, naar de program ma's van de plaatselijke ouderenom- roep kunnen luisteren. Tot dusver was die mogelijkheid er alleen voor de bewoners van bejaardenwoningen en verzorgingstehuizen. De bewoners van de huizen van de Stichting Bejaardenzorg en de Wo ningbouwvereniging konden „De Lichtboei" niet meer ontvangen toen de centrale antenneinrichting van de ze huizen buiten gebruik werd gesteld omdat voor de ontvangst van radio en televisie werd overgegaan op de kabel. Het technische systeem met PTT telefoonlijnen waarvan de lichtboei zich bediende, werkte via de centrale antenne en dat betekende dat de ouderenomroep vele luiste raars verloor. Het radiokontakt zou al leen kunnen worden hersteld als ook „De Lichtboei" via de kabel zou gaan uitzenden. Voorwaarde Daarvoor is echter vergunning nodig van de Raad voor de Media, en die kon Kabeltex alleen krijgen als zou worden aangetoond dat „De Licht- boei"luisterabonnees heeft. Onder andere via de kontaktpersonen die „De Lichtboei" in alle tehuizen heeft, werden de donateurs van de omroep toen tot abonnees gemaakt. De ver zorgingshuizen en de Stichting „Sa men Eén" namen voor al hun bewoners een collectief abonnement. Daarmee was aan de formaliteiten voldaan. Kabeltex heeft inmiddels de nodige technische voorzieningen ge troffen. De proefuitzendingen van de afgelopen dagen hebben aangetoond dat het systeem goed functioneert en vrijdagavond om 18.30 uur in be drijf kan worden gesteld. Aan het be gin van deze uitzending zal Lichtboei-voorzitter Gelein Jansen de luisteraars toespreken en een toelich ting geven op de veranderingen. Oude voet Overigens is de toegepaste techniek en het daardoor veel grotere luister- bereik het enige dat verandert. Aard, frequentie en tijden van de uitzendin gen blijven ongewijzigd. Er zijn dus iedere avond van maandag tot en met vrijdag directe uitzendingen, hoofdzakelijk bestaande uit verzoek- platenprogramma's, elke avond een ander genre muziek. Deze uitzendin gen worden steeds de volgende och tend herhaald.. In het weekend zendt De Lichtboei rechtstreeks kerk diensten uit vanuit de kerken van Den Burg: zaterdagavond vanuit de Katholieke kerk, zondagochtend van uit de Hervormde of Doopsgezinde kerk en zondagmiddag vanuit de Ge reformeerde kerk of de Baptistenkerk. Daarnaast worden op andere tijdstip pen, als daar aanvragen voor zijn, bij zondere diensten doorgegeven zoals rouw- of trouwdiensten. Andere studio Binnenkort verhuist de studio van „De Lichtboei" naar de kelder van „De Buureton" die gedeeld wordt met de lokale omroep. In de program ma's van „De Lichtboei" brengt dat geen verandering. Alles blijft bij het oude. Het is wel de bedoeling dat Lichtboei-medewerkers daarnaast ook af en toe programma's zullen maken voor de lokale omroep („Radio Texel") die dan via de ether zullen worden uitgezonden ten behoeve van dezelfde doelgroep. Er komt dus wat bij; er gaat niets af. Als ze niet in een der bejaardencom plexen wonen, zullen degenen die naar de Lichtboei-uitzendingen willen luisteren, moeten zorgen voor een ka belaansluiting op hun radio, voor zo ver dat nog niet is gebeurd. Kabeltex B.V. geeft daarover desgevraagd in formatie. Vrijdagavond worden de trainingen van Peter de Hoogh gehouden in de De Koninghal van 18.30 tot 20.30 uur. De zon komt 9 oktober op om 6.55 en gaat onder om 17.59 uur. Maan: 10 oktober N. M. Springtij: 13 oktober Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 7 oktober 5.53 en 18.39 Zaterdag 8 oktober 6.47 en 19.27 Zondag 9 oktober 7.31 en 20.08 Maandag 10 oktober 8.09 en 20.42 Dinsdag 11 oktober 8.42 en 21.12 Woensdag 12 oktober 9.15 en 21.42 Donderdag 13 oktober 9.48 en 22.09 Vnjdag 14 oktober 10.18 en 22.27 Zaterdag 15 oktober 10.39 en 22.25 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. De eerste les van de cursus bridge voor beginners start aanstaande dins dag, aanvang 20.00 uur in dorpshuis d'Ouwe ULO. Docent is als vanouds de heer P. Zevenhoven, bij wie men ook terecht kan voor inlichtingen. De laatste restanten van de in januari 1986 bijpaal 11 gestrande coaster Compass 1" zijn nu van Texel afge voerd. Zaterdagmiddag verliet het binnenvaartschip „Engelina" uit Am sterdam Imet aan boord schipper Langiusl de haven van Oudeschild, beladen met 195 ton ijzerschroot. Deze Compass-resten waren opgesla gen op het Oudeschilder industrieter rein, bij de weegbrug achter de vishandel van Blom. Het schip ver voert zijn veelbesproken lading naar de Duitse plaats Leer, nabij Emden waar het ijzer zal worden verwerkt. Of dit het laatste hoofdstuk van het Compass-boek is geweest, is de vraag. In elk geval zal de stranding - en vooral de erop volgende discussie over „jutten of jatten"- in veler herin nering blijven voortleven. De foto werd gemaakt door Bert Koning. Zo zet u dinsdag (tijdig!) een of meerdere zak ken afgedankte kleding en schoeisel aan de straat. De Belgische formatie Slime Hunters

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7