1 fövtfótnoat Texelaar verovert Uruguay n- Pijnlijke nederlaag van En Passant Kleding- en speelgoedverkoop Lezing over Eskimo kajaks bij PTT nu definitief GEKNIPT M.S.T. programma Texelse Boys verslaat koploper Voetbalmiddag ZDH „BuuretorT-biljarters vierden tweede lustrum Programma eilandcompetitie volleybal Herfstactiviteiten in zwemparadijs Boeren naar de toekomst Middag over geiten in Kotexgebouw Voetbalprogramma Spullen nodig voor speelgoedbeurs Feestelijke afsluiting kinderboekenweek Rijwiel met hulpmotor-club maakt toertocht op Texel Opening van het snertseizoen in Eetcafe „Parkstraa AKTIE - AKTIE - AKTIE f2,50 PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 OKTOBER iJ IIJ Schaakclub En Passant heeft zater dagmiddag in De Lindeboom een pijnlijke nederlaag te slikken gekre gen in de eerste bondswedstrijd te gen de Groene Zes uit Hoorn, een achttal schakers dat zeker niet als favoriet aan de match begon, maar dat wel met een royale 2% - 5V4 winstscore huiswaarts keerde. Aanvankelijk leek er voor de Texelaars geen vuiltje aan de lucht; Rinus Vit- tali en Frits Drevel bereikten aan bord twee en drie al spoedig een vrijwel gewonnen stelling, terwijl aan de overige borden nergens verliesgevaar dreigde. Maar in de laatste fase van de match waren de omstandigheden aan de meeste borden ingrijpend ge wijzigd. Weliswaar had Rinus Vittali op bekwame wijze zijn voordeel te gen Jacco Provoost verzilverd, maar daar stond tegenover dat Frits Drevel zijn kansen tegen de En Passantspe lers Piet Cornelisse, Ferry van Taten- hove en Bahman Rahmani één voor één verspeelde. Jaap Dros had zich aan het topbord uit een enigszins ge drongen positie weten te bevrijden en walste in de tegenaanval over Rob Ott heen. Na de tijdcontrole bleek Kees Kistemaker verloren te staan, zodat de schakers van de Groene Zes er weinig mee moeite mee hadden om de partij Taeke van Lingen-Donald van Gent remise te geven, daar zij immers de match al op zak hadden. Clubcompetitie Er vielen maandagavond in De Linde boom tijdens de vierde ronde van de interne competitie van En Passant enkele verrassende beslissingen. Het meest tot de verbeelding sprak mis schien nog de zwaar bevochten remi se die Frans Eijgenraam tegen Rinus Vittali uit het vuur sleepte. Eijgen raam schaakte de gehele partij met Op woensdag 26 oktober houdt de peuterspeelzaal „De Waldhoorn" een verkoop van tweedehands kleding en gebruikt speelgoed in het dorpshuis van Den Hoorn, van 9.00 tot 12.00 uur. De kleding gaat t/m maat 128. Gebruikte kleertjes en speelgoed kun nen op de peuterspeelzaal worden in geleverd op dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.45 uur. In de herfstvakantie (van 15-25 oktober) kan het worden ingeleverd bij Anneke Bol, Herenstraat 43 of Marjon Duinker, Herenstraat 6, te Den Hoorn. Met de opbrengst van deze verkoop kunnen wat extra din gen voor de speelzaal worden gedaan. „Het is niet nodig ze in musea te la ten verrotten: Eskimokajaks, hun historie, betekenis en gebruik in deze tijd". Dit is de titel van een lezing die dinsdag wordt gegeven door Hendrik Kaput in de recreatiezaal van De Krim. Het gaat uit van het Zeekano centrum Texel in samenwerking met vakantiecentrum De Krim. Tijdens de lezing zullen videobeelden worden getoond. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Economi Vjn om AMST honde pfogr aken als Men bele.d het wel wmt dat prusvt i >- Unite en uit de l>d van de Vevenigirjj Onderne- ue voed urj Maar kkefijk Maliën e wiDen ■bestuur bij Wessa Het Teiebe schaap in rijn land van herkomst met de naar stellingen discussie heb- Brussel lidstaten nnen enkele rullen gel kend aan een Texelse schaap, dat rkh na 1920 snel vanal Te«ei over Nederland verbreidde en verreweg het meest voorkomen- haap m Nederland is. staat vooral bekend om zijn smakelijke magere vlees. De lammeren groeien zeer snel Daarnaast is er een goede wolproduktre MONTEVIDEO (ANP) - Het Texelse schaap is sterk m opmars aantal Zmdamerikaanse landen, met name in Uruguay, Argentinië jaar geleden, met steun van de Ne derlandse overheid, in Zuid Amerika geïntroduceerd Aanvankelijk rea geerde men m Uruguay terughou dend op het nieuwe schapenras Maar op de onlangs gehouden land bouw- en veeteelttentoonstelling in Montevideo, de hoofdstad van Uru guay, werd de hoofdprijs toege in Uruguay hebben nu 12 lokkers samen ongeveer 350 stamboek ichjpen en 80 000 kruisingen Teielse schaap werd ra na drie nieuwe toezeggingen directi pen tot nul wii'en terugbrengen nden en de vergeleken met het eerder bereikte alsnog een akkoord van 5 juli, dat later door ABVAKabo werd afgewezen, de PTT Geknipt uit het dagblad Trouw van 10 oktober. de rug stijf tegen de muur, maar zag zijn noeste verdedigen tenslotte be loond toen hij kon vluchten in een to reneindspel, met een pion minder, dat net remise werd. In het duel tus sen Dirk Leegwater en Paul Eelman ging het in eerste instantie rustig toe, maar naarmate het middenspel vor derde, hoopten de complicaties zich op. Beide spelers geraakten in hevige tijdnood en in die fase bleek Leegwa ter over de sterkste zenuwen te be schikken. Via een listig schaakje, gevolgd door een paardzet kon Eel man zijn dame en het punt inleveren. Tussen Wim Hoekman en Martien Witte ontwikkelde zich direct vanuit de opening een messcherp, taktisch gevecht. Beide schakers maakten het elkaar bijzonder lastig, maar toen Hoekman een dubbel toreneindspel op het bord bracht, leek een punten- deling waarschijnlijk. Met een kost baar tempoverlies vergooide Hoekman echter zijn laatste kans en Martien Witte boekte alsnog een ver diende zege. Uitslagen. M Wïtte-D. Hoekman 1-0; Th. Witte-G. Zoete lief 0-1; K. Kistenmaker-P. Cornelisse 1-0; W Hoekman-M Witte 0-1; J. Dros-H. Broekema 1-0; F. Eijgenraam-M. Vittali Vi-ViT. v. Lingen-N. v. Heeringen 1-0; D. Leegwater-P. Eelman 1-0; B. Rahmani-E. de Visser 1-0; K. Kistenmaker-R. Terpstra 1-0. Afdeling volleybal: Zaterdag 15 oktober: Sporthal Ons Genoegen, Den Burg. 13.30 u. heren Tevoko 1-De Boemel 1 13.30 u. meisjes/asp. Tevoko 1-Juvoc 13.30 u. jongens/asp. Tev. 1-Rood Wit 15.00 u. heren Tevoko 2-LOS 15.00 u. dames Tevoko 2-Wieringen 15.00 u. dames Smash '68-Tevoko 3. Ondanks de moeilijke weersomstan digheden bleek het Boysterrein uit stekend bespeelbaar. Koploper Schellinkhout kreeg na een 1-1 ruststand een 2-1 verlies te slikken. In het begin van de tweede helft was het Richard Maas die de win nende treffer uit een strafschop scoorde. Het eerste half uur maakte Schellink hout duidelijk waarom het lijstaan voerder was. Met goed combinatiespel werd Texelse Boys op eigen helft vastgezet. Na al enkele malen kansrijk in het strafschopge bied verschenen te zijn, kon een tref fer van een der Schellinkhoutspitsen bijna niet uitblijven. Steef Dekker speelde drie man uit en gaf doelman Kees Kooy geen schijn van kans. De gasten hadden toen door moeten drukken. Ze kregen de kansen ook wel, maar verzuimden dat in de score tot uitdrukking te brengen. Later kre gen ze daarvoor de rekening gepre senteerd. Texelse Boys had al eerder laten zien over een flinke dosis veer kracht te beschikken. De middenvel ders Bert Witte en Ronald van de Wetering zetten met lange ballen de snelle spitsen aan het werk. De Schellinghoutverdedigers hadden vaak handen en voeten nodig om hun tegenstanders af te stoppen. Soms lukte dat ook niet, en nadat Ronald van de Wetering al in het zij net had geschoten kon hij een keihar de voorzet van Barry Betsema schitterend in de kruising koppen. Na de rust nam Texelse Boys onmiddel lijk het initiatief. Opnieuw moest SchemnKnoui diverse malen aan de noodrem trekken, waarvan Barry Bet sema het slachtoffer werd. Trainer Bakker nam geen risico met zijn jon ge aanwinst en wisselde hem voor Erik Boogaard. Vlak daarna onder schepte Frank de Grave een te rugspeelbal van laatste man Wllem Buis, die zijn fout dacht te herstellen door De Grave tegen de grasmat te werken. Scheidsrechter Boon wees gedecideerd naar de stip, waar Ri chard Maas beheerst het karwei klaarde. Schellinkhout had gezien het eerste half uur niet op een achter stand gerekend en moest nu komen. De omschakeling ging moeizaam, en het energievretende offensief ebde al snel weg. Zeker nadat middenvelder Ruud van de Wetering voor Frank de Grave in het veld gekomen was, kon de Boysverdediging gemakkelijk standhouden. Ook de counters waren niet van gevaar ontbloot. Erik Boo gaard had een strafschop moeten krijgen en werd even later bij een doorbraak vastgehouden. Dat leverde Dirk Koen een waarschuwing op. Toch kreeg Schellinkhout ook zijn kansjes, maar vond steeds de attente Boysverdedigers op zijn weg. In laat ste instantie vormde de in een bla kende vorm stekende Kees Kooy een onneembare hindernis voor de West- Friezen. Vlak voor tijd onstond nog een hachelijke situatie voor het Boys- doel. Frans Schouten was nog erg dicht bij de gelijkmaker, maar in eer ste instantie Kees Kooy en in tweede instantie het voetje van John Boo gaard voorkwamen met wat geluk een tegentreffer. Na dit resultaat zal zeker niet meer van onderschatting sprake zijn bij de komende tegenstan ders. De Boys heeft zijn visitekaartje nu afgegeven en laten zien niet voor de toppers onder te doen. Onder leiding van de jeugdtrainer van ZDH Willem Olthof uit Den Helder is op woensdag 19 oktober op het ZDH-veld een voetbalmiddag voor de B- en C-junioren van ZDH. Het begint om 12.45 uur. De 20 leden tellende biljartclub „De Buureton" bestond vrijdag tien jaar. De viering van dit tweede lustrum met een feestmiddag en -avond voor de biljarters en hun vrouwen is een succes geworden. Namens de biljarters werd door de heer C. Joustra een ingelijste foto van alle biljarters overhandigd aan het bestuur als blijk van erkentelijk heid voor de inspanning. Dat gebeur de nadat voorzitter G. Witvliet de lustrumdag officieel had geopend. Daarna volgde de feestmiddag met allerlei spelletjes, waarmee ieder zich kostelijk vermaakte en dat was vooral te danken aan de heer D. Huizinga die een overwegend aandeel in de or ganisatie had. Het oudste clublid W. Dooren (87) won met zijn partner de eerste prijs van deze spelletjes. De familie Huizinga had zich ook in gespannen om de broodmaaltijd tot een succes te maken, geholpen door enkele vrijwilligers die de hele mid dag en avond in touw waren met al lerlei werkzaamheden. Aan de feestavond werd muzikale luister bij gezet door de Boerenkapel. De feest vierenden genoten niet alleen van muziek maar ook van humoristische spelletjes. Alle leden kregen een ge denkboekje waarin de belangrijkste gebeurtenissen van de afgelopen tien jaar waren vermeld alsmede een her inneringsstandaardje. Dinsdag 18 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. Bremakker 2-Stoepa Gem. 19.05 u. Haarstudio-Gemeente Stoepa 19.45 u. SI. de Boer-Seg. E. Haarst. 20.25 u. DGM-Versl. Stuc. v.d. Woude 21.05 u. Teso-Stuc. v.d. Woude Versl. 21.45 u. Theodorah.-Brem.l Cocky kap 22.25 u. Paal 28-Cocky kap Brema.1 Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. D. Drup-Haarstudio Klif 23 19.05 u. Klif 23-Question D. Drup 19.45 u. Wass. Best-DA Question 20.25 u. Rabob.-De Rival Wass. Best 21.05 u. Ass. Br.-De verfbus Rabob. 21.45 u. De Kuip-Autocentr. Westersl. 22.25 u. Amrob.-Westersl. Autocentr. Veld C vrouwen: 18.30 u. Smash 2-W en W Retsina 19.05 u. Retsina-Visserb. Smash 2 19.45 u. 7 Prov.-Meermarkt Visserb. 20.25 u. Westerlaken-Mantje Taveerne 21.05 u. Taveerne-Zegel mode Mantje 21.45 u. Leydekkers-CVI Eelman S. 22.25 u. Eelman S.-B. 22 Leydek. Uitslagen 11 oktober 1988 Bremakker 2-SI. S. de Boer 1-1; Sege- rink/Eelman-Gemeente 2-0; 12 Balcken-Stoepa 1-1; DGM-BCT 2-0, Paal 9-Versluis 1-1; Amro- Cocky's kapsalon 2-0; Bremakker 1-Music Shop 1-1; Ass. Bremer-Leijdekkers 0-2; RWS- Smash 1 1-1; Grote Slock-Autocentrale 0-2; De Krim-Kobeko 0-2; DA-CZN 0-2; Opel Rentenaar-Boetiek 22 2-0; Antiekhuisje-Witte en Witte 1-1; 7 Provincièn-Visser bouw 2-0; Klif 23-Meermarkt 2-0; Drogisterij Mets- Question 0-2; Smash 2-Rival 1-1; Retsina- Verfbus 1-1; Taveerne-Sportshop 0-2; Zegel- Haarstudio 2-0. Het zwemparadijs Calluna houdt in de herfstvakantie een sport en spel activiteit voor de jeugd van 6 tot 13 jaar. Op maandag van 14.00 tot 18.00 uur vindt een spektakel plaats met onder andere midgetgolven, een Zweeds loopspel rond Calluna en na tuurlijk, na afloop van het buitenpro gramma, zwemmen. Op vrijdag 21 oktober van 10.00 tot 14.00 uur is Calluna's Survivaltocht. een ontbe- ringstocht op de fiets, te voet, en na tuurlijk te water. De kosten voor deze activiteiten zijn: f3,— voor aandeel houders en f6,— voor niet aandeel houders. Oude kleren en zwemspullen meenemen (zowel maandag als vrijdag). Het winterprogramma van de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting „Texel" be gint op maandagavond met een inlei ding over „Boeren naar de Toekomst". De heren Ir. R Galema en Ing. C. Zuurbier, medewerkers van het veehouderijconsulentschap te Alkmaar, zullen over dit onderwerp vertellen. Op verschillende vragen, die thans bij de veehouders leven, zullen antwoorden worden gegeven en dan vooral op die welke voor de toekomst van belang kunnen zijn. Dit alles met als doel in de toekomst het bedrijf te kunnen voortzetten met re delijke opbrengsten. Deze bijeen komst wordt gehouden in hotel „De Pelikaan" en begint om 20.00 's avonds. Zaterdag houdt de Texelse Geitenver eniging in het Kotexgebouw een mid dag over geiten. De Friese keurmeester Lucas Reints (voor som mige Texelaars een oude bekende) zal informatie geven over de waarde voor de fokkerij van ieder dier. Er is dus geen keuring, elke geit wordt apart beoordeeld. Ook de vier aanwe zige bokken komen ter sprake. Behal ve enkele leuke andere activiteiten wordt aan het einde van de middag een veiling gehouden. De middag be gint om 13.30 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. De toegang is gratis en iedere geitenliefhebber is welkom. Zaterdag 15 oktober 1988 KNVB afdeling Noord-Holland SVO/Z-Vrone 14.30 uur AFC 6-SVO/Z 2 14.30 uur dei Junioren: Texel A2-SRC A3 Oosterend B1-HRC B2 Texel B2-HCSC B3 BKC Cl-Texel C1 ZAP C2-Tex. Boys C1 Helder C2-Texel C2 Zondag 16 oktober 1988 KNVB Texel-VZV KNVB afdeling Noord ZDH-Oudesluis De Koog-N. Niedorp Twisk-Tex. Boys Oosterend-Westzaan Texel 2-N. Niedorp 2 W. vogels 4-Tex. Boys 2 Flevo 3-Oosterend 2 WGW 4-De Koog 2 WGW 6-Texel 3 Tex. Boys 3-Texel 4 Junioren: Texel A1-Dynamo Al Tex. Boys A1-LSVV A2 Dames: Duinzanders-Tex. Boys Winkel 3-De Koog 14.00 uur 14.00 uur Donderdag 13 oktober Zoals kon worden verwacht heeft het spectaculaire succes van „Crocodile Dundee" (kosten 8 miljoen: op brengsten 35 miljoen) een vervolg uitgelokt. „Crocodile Dundee II" die vanavond om 20.00 uur voor het eerst in Cinema Texel is te zien, ging begin juni in Amerika in 2837 bio scopen van start en bracht die eerste week 30 miljoen dollar in het laadje. 14.30 uur 13.30 uur 13.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 13.00 uur 14.00 uur Holland 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 11.30 uur 2 12.00 uur 14.00 uur 14.30 uur 11.00 uur 14.00 uur 11.30 uur 12.00 uur De speel-o-theek houdt ook dit jaar weer een speelgoedbeurs, en wel op zaterdag 5 november. Hiervoor is echter nog veel tweedehands speel goed nodig. De organisatie verzoekt ieder dan ook om eens te kijken op zolder of in kasten naar geschikte spulletjes. Ook kinderfietsjes, driewielers, buggies, kinderwagens, -schaatsjes en meube len, kinderzitjes en dergelijke zijn wel kom. Van de opbrengst van het verkochte speelgoed is 90 procent (minus een kwartje inleggeld) voor de verkoper zelf. De overige tien procent (plus een kwartje) is voor de speel-o- theek (om de onkosten te dekken, plus eventuele winst). De exacte tij den van inbreng van het speelgoed en van de verkoop worden tezijnertijd in de Texelse Courant gepubliceerd. Voor verdere inlichtingen: telefoon 02226-538. Verder zoekt de speel-o- theek nog vrijwilligers die willen as sisteren bij het uitlenen van speel goed. Ook zij kunnen contact zoeken via het voornoemde telefoonnummer. Om 20.30 uur brengt American Rt_ pertory Theater het stuk over Edith Piaf in theater Klif 12 in Den Hootr, Zondag 16 oktober In „Ecomare" wordt tijdens de zon dagopenstelling een gevarieerd koff concert gegeven door leerkrachten van de Muziek- en Dansschool Te» Aanvang 12.00 uur. Om 14.00 uur gaat een paddenstoj irr" lenexcursie van start bij de Jan Ayt P'< weg onder leiding van de heer K. Druif. Vanaf 19.00 uur zijn in de recreatit 1 zaal van De Krim folkloristische aktf"( viteiten met demonstraties oude ambachten en optreden dansgroep Oude Dansen. Toegang vrij. rat ilia „Rambo III" die diezelfde week in Amerika uitkwam leverde „slechts" 22 miljoen op, al waren daar 275 bi oscopen minder bij betrokken. „In Crocodile Dundee II" krijgt fotojour naliste Sue Charlton (Linda Kosiows- ki) van haar ex-man ongevraagd foto's toegezonden van de Colombi aanse drugsbaron Rico. Die wil de fo to's terughebben en is niet kieskeurig wat betreft de methoden om dat doel te bereiken. Sue wordt gekid napt, maar vervolgens bevrijd door haar vriend Dundee. Om uit handen van de gangsters te blijven zoeken ze hun toevlucht in Australië waar het allemaal begon... Om 20.00 uur begint in De Pelikaan de algemene ledenvergadering van de gezamenlijke landbouworganisaties op Texel. De raadscommissie voor welzijnsbe leid heeft in het raadhuis een open bare vergadering, aanvang 19.30 uur. Onder meer wordt gediscussieerd over het beleid inzake kinderdagop- vang op Texel. Het bestuur van de Stichting Onder steuning Welzijnswerk heeft in dorps huis d'Ouwe ULO een vergadering: 20.30 uur. In De Witte Burcht wordt vanaf 20.00 uur ruilbeurs gehouden door de leden van de Verzamelaarsclub en andere belangstellenden. Vrijdag 14 oktober Om 20.00 uur wordt in dorpshuis d'Ouwe ULO een „napraatbijeen- komst" gehouden voor gastgezinnen en andere mensen die betrokken wa ren bij het bezoek van het Rustavi- ensemble aan Texel. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Crocodile Dundee II". Zaterdag 15 oktober Van 13.30 tot 16.00 uur houdt de Texelse geitenvereniging een informa tiebijeenkomst over geitenhouderij in het Kotex-gebouw in De Mars. Toe gang vrij voor leden en belangstel lenden. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Crocodile Dundee II". Vanavond vanaf 22.00 uur is in diver se lokaliteiten in Den Burg het blues festival te beleven. In Klif 12 wordt vrijdag 21 oktober op feestelijke wijze de kinderboeken week afgesloten met „Open Podium", een programma voor en door kinde ren. Het is de bedoeling dat jeugd tussen de 4 en 16 jaar zelf een maxi maal tien minuten durend optreden bedenkt en uitvoert. Dat kan iets zijn op gebied van toneel, zang, muziek, dans of acrobatiek. Het is extra leuk als het optreden iets met lezen of boeken heeft te maken, maar het is niet verplicht. Een deskundige jury zal de deelnemers beoordelen. Er zijn verschillende prijzen te winnen. Op geven moet voor vrijdag 21 oktober bij Nauta boek, telefoon 02220-2495 of bij Klif 12 te Den Hoorn, telefoon 02226-633. Evenals vorig jaar houdt de „rijwiel met hulpmotorclub" zondag op Texel een toertocht. Verleden jaar deden zo'n twintig leden mee en was de tocht een groot succes. Om 10.35 uur komen de deelnemers met de boot naar het eiland, waarna koers wordt gezet naar Den Burg. Na een stop gaat men richting de Slufter en via de polder naar Oudeschild. Daarvandaan gaat men terug naar de boot. Een volgwagen begeleidt de deelne mers de hele tocht. Wie meer infor matie wil hebben kan contact opnemen met Bart Boon, tel. 02222-471. De rijwiel-met-hulpmotorclub maak 13 een tourtocht op Texel. Om 11.00 aankomst: 11.30 uur koffie drinken café In den grooten Slock: 14.00 u naar De Slufter (café) en 15.30 uui or Oudeschild. Maandag 17 oktober Vj Van 14.00 tot 18.00 uur zijn er sjx en spelaktiviteiten in en om zwemi radijs „Calluna" voor jeugd van 6 jaar. Kosten voor andeelhouders f overigen f 6,-. Om 19.30 uur heeft het bestuur w de Stichting Texelse sportraad een openbare vergadering in het raadhi In Cinema Texel draait om 20.00 u „Crocodile Dundee II". In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk wordt een Leerhuisbijeenkoms gehouden, verzorgd door rabbijn H Rodrigues Pereira: „De Talmoed, hj grote verzamelwerk van Joodse tri tie", leder is welkom: aanvang 20( In „De Pelikaan" is een bijeenkoms van de Vereniging voor Bedrijfsvoo lichting. Motto: „Boeren naar de to komst": aanvang 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Kooi verzorgt de heer F. Veldwisch een dia-avond over Texel; aanvang 20. uur. Dinsdag 18 oktober In het zaaltje van „Starkenburg" <t den vanaf 14.00 uur voorwerpen kocht die door de handwerkclub v Starkenburgh zijn gemaakt. Tevens verloting met aantrekkelijke prijzen Koffie en gebak verkrijgbaar. Hendrik Kaput geeft in de recreati zaal van De Krim een lezing over kimokajaks, aanvang 20.00 uur. In „Eben Haëzer" houdt de Bap tistengemeente Texel een bijbelstu bijeenkomst, aanvang 19.30 uur. Thema: „De oversten van dekonin; der aarde' Vanaf morgenochtend (vrijdag 14/10/88) 11.00 uur, staa' 100 pakken eigengemaakte snert klaar, voor de somma van (een gulden) (Genummerd 1 tot 100) per pak En 100 pakken eigengemaakte sne voor de somma van (twee gulden vijftig) (Genummerd 101 tot 200) per pal U kunt echter één pak per familii kopen. Gooi de deksel met het nummer ni weg. Vrijdagavond wordt door d: voorzitter van de vereniging „Parkstraat" een nummer getrokken, waarbij een diner van echt Texelse produkten voor twei personen in restaurant „De Raadskelder" of in Havenrestaurai Texel gewonnen kan worden. Het winnende nummer wordt gepubliceerd in de 101-jarige Texel: Courant van dinsdag 18 oktobei aanstaande. Eetcafe kwaliteit uit eigen keuken. Telefoon 4890. N.B. Wij hadden nog niet verteld dat voor deze aktie nog meer spek worst in de snert doen dan vorig ji En als die tweehonderd pakken sn op zijn kost een liter f4,25.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2