Eerste bluesfestival een grandioos succes Duur avondje voor laatkomers VERVOLG VAN PAG. 1 Relatienota Studenten ondervragen herfsttoeristen Nederlands echtpaar praat over Pakistan Wachttijden bij Teso Rijbewijs ingenomen Uw assurantiën onafhankelijk en niet bankgebonden VERVOLG VAN PAG.l B en W Den Helder Honden- en kattenerfenis Tentoonstelling van grafische prenten Zekerheid voor al uw verzekeringen de wijn Paardensportcursussen in manege Akenburg „Bert, is er nog hoop?", merkte voor zitter Klaas Eelman cynisch op, het geen hem gelach uit de zaal opleverde. Twee prijzen-systeem Actueel was ook het onderwerp su perheffing op melk. „Momenteel is het rustig in de melkveehouderij. Stil te voor de storm?", vroeg Doornbos zich af. Hij doelde daarmee op het systeem van melkquotering, zoals dat in 1984 is ingevoerd. „Dat systeem gaat steeds meer werken als een ver stikkende dwangbuis. Het Landbouw schap streeft naar afschaffing van het quoteringssysteem.Met de minis ter overleggen we inmiddels over een versoepeling ervan. We hebben een zogeheten „twee prijzen-systeem" voorgesteld. Een lichte overschrijding van het quotum (bijvoorbeeld tot vijf procent) wordt dan niet afgestraft met een 100 procent superheffing, maar bijvoorbeeld met de helft. De boer kan zijn overproduktie dan toch nog afzetten. Andere mogelijke maat regelen zijn een verhoging van de medeverantwoordelijkheidsheffing en de verhuur van melkquota („lea sen")." Jan Koolhof informeerde of er aan dat twee prijzen-systeem ook een plafond voor de produktie per bedrijf wordt gekoppeld. Doornbos zei dat hierover nog geen concrete voorstel len waren gedaan. Bloembollenboer Jos Timmer ging nog even in op het feit dat Nederland er zulke goede keuringsinstituten op na houdt. „Wat gebeurt daarmee in 1992? Krijgen we dan een Europese normering en zijn wij dan nog in staat om de Nederlandse kwaliteits eisen te handhaven?" Doornbos meende dat Timmer een belangrijk punt had aangeroerd. „Nu Drie studenten van de Landbouwuni versiteit van Wageningen stellen een onderzoek in naar de wijze waarop toeristen in de herfstperiode hun va kantie doorbrengen op de Waddenei landen en naar de beweegredenen om in deze tijd van het jaar naar dit gebied te trekken. Twee van hen, J.A. Doolaard en N. Reichart, zijn momenteel op Texel waar zij sinds zaterdag op de veerha ven bezig zijn met het enqueteren van huiswaarts kerende toeristen. Zij studeren westerse cultuurtechniek, waartoe ook de recreatie hoort om dat dit een vorm van „landgebruik" is. Het onderzoek hoort tot een af- studeerprojekt. Het is de bedoeling ongeveer 200 rekreanten te benade ren. Volgens de studenten is thans nog weinig bekend over aspecten die van belang zijn voor de seizoensprei ding. Teso werkt aan het onderzoek mee en krijgt als tegenprestatie het verslag van de enquete. Dit verslag wordt onderdeel van het over enige maanden uit te brengen (en voor in tern gebruik bestemde) rapport van het totale onderzoek. In De Poort, het gebouw naast de Gereformeerde kerk in Den Burg, wordt vanavond verteld over Pa kistan. Dat gebeurt door het Neder lands echtpaar Neven, dat 21 jaar in het Aziatische land zendingswerk heeft verricht. De lezing schenkt spe ciale aandacht aan de landbouw en de rol van de vrouw in de Pakistaan se samenleving, hetgeen wordt on dersteund met dia's. De aanvang is 20.00 uur en de entree is gratis. heeft elk land nog zijn eigen veilig heidskeuringen voor in- en uitgaand produkten. Als in 1992 de grenzen opengaan, moeten de regels voor iedereen gelijk zijn. Dat zal een kwestie van onderhandelen worden Waar dat precies op zal uitdraaien, weet ik niet. Ik raad u aan om con tact op te nemen met de afdeling bloembollen van het Landbouwschs voor meer gedetailleerde informatie Wim Timmer wilde dat Nederland b belangen van de bloembollensector voor ,/92" extra verdedigt, omdat deze sector in ons land sterker is v tegenwoordigd dan in de rest van Europa. Doornbos zei dat daaraan wordt gewerkt. Rotganzen Voorzitter Eelman had nog twee m dedelingen. De eerste betrof de rot ganzen. „Ze zijn er weer. Door het ruwe weer zijn de eerste groepen gels binnen de dijk gekomen. Schi moet worden gemeld aan Cor Zijml Gerard Schraag, of direct bij de pre vincie." Eelman herinnerde de aam zigen eraan dat wie geen schade meldt, later ook niet op schadeverj goeding hoeft te rekenen. Rond als „kwetsbaar" aangemerkte lam bouwgronden moeten de boeren vroegtijdig draden laten plaatsen. De tweede mededeling betrof de mestsilo's: de veiligheidsexpectie heeft bevolen dat in elke silo een li der aanwezig behoort te zijn. De bi trokkenen ontvangen hierover nog een schrijven van landbouwvoorlicb ter Koolhof. Of het bluesfestival er mee te mali had is niet met zekerheid vast te stellen, maar zaterdagmiddag liepen de wachttijden voor de boot naar Texel op tot bijna drie uur. Reserve boot „Marsdiep" bleef tot 20.00 uu in de vaart om het vervoersaanbod verwerken. In het weekend werden totaal 5266 auto's vervoerd, waarvi 2557 op zaterdag. Vorig jaar werdei 4176 auto"s overgevaren, waarvan 1979 op zaterdag. Teso-bedrijfsleide Gerlsma vermoedde dat het samen vallen van de Duitse en Nederlandss herfstvakantie wel eens de oorzaak van de druktepiek kon zijn. „We het ben zaterdagmorgen met halve bote gevaren, de drukte kwam pas rond twaalven opzetten". De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag een 31-jarige Oosterender in de Gravenstraat aan gehouden die onder invloed van alcohol verkeerde en toch acht# het stuur van zijn auto was gestapt Na twee blaastesten en een bloed proef werd het rijbewijs van de man ingevorderd. Een inwoner van Amstelveen kreeg dezelfde nacht een rijverbod nadat h op Akenbuurt was aangehouden en hij een blaastest had ondergaan Din In I aar der lar sar- en lln nas eer ied |0V€ Aai On trui var lezi !0. pn „Cr Onze medewerkers: Cora Siemeling Henk Maas Jos Kager staan u graag terzijde. Telefoon 02220 - 2833 02220 - 5747 Texels hypotheken informatiecentrum I FA JAN DEKKER I verzekeren - financieren - sparen I Bernhardlaan 109, Den 8uffl, Harmonikablues sneed door hart en ziel. houders Van Eeden, Klein Bennink, Siemons, Buining en secretaris Den Dikken. Het voltallige Texelse college werd vergezeld door secretaris Piet Zoon en het CDA raadslid Nel Eelman-van 't Veer. Laatstgenoemde is in oktober het raadslid dat de vergaderingen en andere b en w-aktiviteiten bijwoont. Met een busje van Robert Aris van Boven werd het gezelschap naar het raadhuis in Den Burg vervoerd, waar gesproken werd over een reeks geza menlijke vraagstukken: de afvalstof- fenverwerking in gewestelijk verband, de parkeerproblemen in Den Helder bij de Texelse boot, het ouderenwerk, de financiering van de schoolbegelei dingsdienst, de opslag van bagger die uit de havens afkomstig is, de overdracht van rijkshavens, de toe komst van de thans nog gemeentelij ke visafslag van Den Helder, de afwikkeling van het door Den Helder rijdende verkeer dat afkomstig is van de Texelse boot, de economische ontwikkeling van de Noordkop op ba sis van het ETD-rapport „Kop op" en het beleid om de verbetering van De zwerfdierenopvang van Gretha Huisman aan de Slufterweg zit bijna helemaal vol als gevolg van een groot aantal katten en honden dat er tege lijkertijd is bezorgd. De dieren zijn af komstig van de onlangs overleden heer Harm Spigt, die tien katten en vier honden bezat. De dieren zijn alle maal van gevorderde leeftijd en wel doorvoed, de honden (klein soort bastaarden van acht jaar en ouder) zelfs zodanig dat ze nodig op dieet moeten. Als zich binnen veertien da gen geen liefhebbers melden, worden ze doorgestuurd naar het asiel in Den Helder. Rijksweg 9 te versnellen. De gesprekken hadden plaats in uit stekende sfeer, al liet DenHelder wel zijn grote teleurstelling blijken over het feit dat de Texelse gemeenteraad zijn voorkeur heeft uitgesproken voor Schagen als centrumgemeente voor de regio Vervolgens werd een rondrit gemaakt waarbij niet alleen De Krim werd be zocht maar ook de nieuwe passan tenhaven in Oudeschild. Na een maaltijd in het veerhavenrestaurant vertrok de 'Helderse delegatie met de boot van vijf uur. In het raadhuis te Den Burg is van 19 oktober tot en met 9 november een tentoonstelling te zien van grafische prenten vervaardigt door vrouwelijke kunstenaars uit Noord Holland. De 24 grafische prenten vormen een ge deelte van een provinciale grafiekaan koop waarbij als enig criterium de kwaliteit werd gehanteerd. Een op de drie geselecteerde kunstenaars was van de vrouwelijke kunne; een ver houding die overeenkomt met het percentage vrouwen in het beroep van beeldend kunstenaar in Noord Holland. Er is werk van de volgende kunstenaars in deze collectie: Renee Aardewijn, monotype; Margreet Bou- man, droge naald; Gerdi Bouws, kleu rets, Ingrid Bouws, kleurets, Helen van der Deen, Kleurets/aquatint; Dora Dolz, litho; Carien van Gorp, kleurets; Laetitia de Haas, kleurets; Joan Gijs- bergs, ingekleurde ets; Gea Karhof, kleurets; Carla Kleekamp, kleu rets/blinddruk; Madeleine Leddy, kleu rets; Fi mangragenas, litho; Dominique Martin, kleurets; Noor Sternheim, kleurets; Joke Struik.kleu- rets; Bep Toscani, zeefdruk. De tentoonstelling wordt in roulatei gebracht voor bibliotheken in Noord Holland door de Tentoonstellings dienst van de Raad Noord Holland. Wij zijn: Vraag eens offerte. onafhankelijk persoonlijk bereikbaar gevestigd vanaf 1907 ASSURANTIEKANTOOR Schilderend 81, Den Burg Tel. 02220 - 2315 ,.'t Verschil zit 'm in de details" PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 OKTOBER 1<JDir De cursus-commissie van de SOMT wil in de winter cursussen houden. Wie interesse heeft moet zich gauw aanmelden, want het gaat alleen door bij voldoende animo. De cursussen die de SOMT wil hou den zijn: een mencursus voor het koetsiersbewijs, een mencursus voor het officiële mendiploma van de Ne derlandse Bond van het Aangespan nen Paard, een mencursus voor 12 tot 18-jarigen onder leiding van Mevi- us Huitema en een toiletteercursus van het WPN (minimumleeftijd deel nemers 16 jaar). Daarnaast wil men polsen of er be langstelling is voor een jury- en een parcoursbouwerscursus van de Fede ratie. Begin november zal een bijeen komst worden gehouden in de manege waarbij alle cursussen zullen worden doorgesproken. Nadere infor matie over kosten, cursusduur enz. kan worden verkregen bij Peter Dros, telefoon 02220-4490. Doorleefd en met een sologitarist la Clapton: Bakertrain. ,,De knuppels hebben niet genoeg passe-partouts laten druk ken". Aldus verzuchtte een café-eigenaar in Den Burg zaterdag tijdens het eerste Texelse Bluesfestival. Voor elven waren alle passe-partouts uitverkocht en dat terwijl dezelfde hoeveelheden waren aangehouden als tijdens het zomerse jazzfestival. Het blu- esfeest werd bezocht door meer dan 4000 mensen. Dit succes rechtvaardigt een vervolg, dat volgend jaar zeker zal komen. ,,Maar dan waarschijnlijk verspreid over twee dagen", aldus Kees Smit, één van de organisatoren. mensen naar Texel, die er meteen een meerdaags verblijf aan vast knoopten. „In de zomer waren we hier ook en toen we hoorden dat dit festival zou worden gehouden heb ben we meteen weer een week ge boekt Maar wij zijn dan ook echte bluesfans", aldus Henk de Winter uit Utrecht. De kwaliteit van de muziek vond hij van een ongekend niveau. „Je kunt merken dat de bands het hier naar hun zin hebben. De sfeer is overal gemoedelijk". Ook de politie was tevreden. Er de den zich geen ongeregeldheden voor, er hoefde geen enkele maal te wor den opgetreden. De extra mankracht die was ingezet, had een rustige avond. De organisatoren praten bin nenkort na over het festival en zullen zeker alvast wat plannen maken voor een volgend jaar, want het blueseve nement heeft z'n bestaansrecht meer dan bewezen! Een groep ven 34 bluesfans was vanuit Waarland naar Texel gekomen om de bloemetjes buiten te zetten. Oude bekende Voor Texel is Harry Muskee uit de Achterhoek eigenlijk een oude beken de. In tijden van weleer speelde hij als Cuby met zijn Blizzards in pop boerderij Sarasani. Veel fans waren speciaal voor zijn optreden naar de Lindeboom gekomen en hij toonde aan in al die jaren nog niets aan kwaliteit te hebben ingeboet. Zondag werd met Muskee een fotosessie ge daan voor Sarasani. „Hij was de hele nacht niet naar bed geweest, zolang hadden ze nog zitten napraten", al dus Gelein Jansen, die de contacten met de verschillende bands had ge legd. Het optreden van Muskee werd vooraf gegaan en gevolgd door de Millbase Blues Band, die ook tijdens het jazzfestival op Texel speelt. Jongeren De discotheken Jelleboog en Questi on, die nooit meedoen aan het jazz festival, waren zaterdag wel gevuld met bluesklanken van formaat, ver zorgd door respectievelijk „Surprise" en „Livin' Blues". Duidelijk bleek dat bluesmuziek zich uitstekend leende om op te dansen. Ook het jongere publiek genoot. Het bluesfestival was niet alleen fi nancieel een succes. Het trok veel de deur ontstond. De Pilaar was af geladen vol. Wie zich naar binnen had kunnen wurmen om „Personell" met enkele ex-medewerkers van Her man Brood te beluisteren, raakte on getwijfeld onder de indruk van de meeslepende klanken van deze nieu we formatie. „Bakertrain" speelde in 't Tesselaartje recht vanuit het hart. Zanger Kuiper, geheel in het zwart gekleed, zette met zijn markante blu- esstem de tijd stil. Speciaal tenue Er werd muziek van kwaliteit gebo den die voldeed aan alle verwachtin gen. Velen hadden zich speciaal voor deze gelegenheid gekleed in een „Bluesbrothers en -sisters"tenue met zwarte colbert, hoed en zonnebril. Belgische vijfmansformatie „The- Crew" speelde in café De Zwaan en de buiten hoorbare klanken lokten zo veel mensen, dat een ophoping voor Bluesbrothers van eigen bodem.... De misser met de passe-partouts was de enige smet die kleefde aan het verder grandioze bluesfestival. Drie losse toegangskaarten tezamen hadden dezelfde waarde als één passe-partout, maar niet alle zaalei genaren accepteerden dat als toe gangsbewijs. Dat had tot gevolg dat enkele laatkomers die toch alle tien bands wilden zien onnodig op hoge kosten werden gejaagd. „Misschien dat we het volgend jaar net als bij de festivals in De Koog gaan doen, met één centraal verkooppunt", aldus Kees Smit van de organiserende Stichting Texel Jazz.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2