Cine Club Texel" heeft 0 recente films in petto Gerrie Mühren enthousiast over Texelse voetbaldagen pvolger Filmgangerstart deze week imma gelijk tegen ploper Speedo Geslaagd Geen opvallende scores op klaverjasavond Judo-uitwisseling Shima en Brielle Gemeentegarantie voor lokale omroep Geen zendmachtiging Kisten vis in bestelwagen BER 1 sDAG 25 OKTOBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ima heeft vrijdag een prima re- iat behaald in Lelystad, waar oper Speedo (vijf gespeeld, ne- punten) dikverdiend op 0-0 d gehouden. Gamma was zeker kwaardig en pakte vlak voor tijd i de volle winst. ima opende sterk en gaf vanaf beginsignaal koploper Speedo to- geen ruimte om in het spel te en. De eerste goede kans was ook voor Gamma; een prima op- tte aanval belandde bij John List, joed inkopte, maar de keeper Ie met een prima reflex. Het ove- gedeelte van de eerste helft wa de beide ploegen gelijkwaardig en tonden kleine kansen voor beide en. Het tweede gedeelte was r voor Gamma, dat met een ssieve speelstijl de tegenstander al vastzette op de eigen helft, door ontstonden goede kansen onder andere Rob van der Stap, on Brand en Paul van Exel. Toch ook Speedo gevaarlijk en bij een hun aanvallen was de goed spe- e keeper Charles Ipenburg al ge teerd maar Joost Brouwer redde Ie doellijn. Ook Gamma kreeg een prima kans: een minuut voor brak Joost Brouwer door. Hij Ide op Paul van Exel, deze scoor- tiaar het doelpunt werd afge- ■d omdat een overtreding was laakt tegenover Joost Brouwer. :oegekende vrije trap kon door lebrek niet meer worden geno- Door dit resultaat staat Gamma e middenmoot, (slechtsl drie pun- achter de koploper, lag speelt Gamma 1 een wed- d tegen een selectie uit de Texel- oofdklasse, aanvang 19.15 uur. Voor de tweede maal hield het jeugdbestuur van SV Texel in de herfstvakantie drie voetbaldagen, net als vorig jaar met bekende voetballer Gerrie Mühren. Met hem was de Vo- lendamse C-juniorenselectie met trai ner Wim Kwakman meegekomen. Het succes was zo groot dat met een werd besloten volgend jaar weer drie voetbaldagen op deze wijze te houden. Mühren en Kwakman heb ben al toegezegd te komen. De kosten voor het voetbalfestijn in de herfstvakantie werden vorig jaar betaald door de jubileumcommissie van het 75-jarige SV Texel. Dit keer kwam het geld van jeugdsponsor Hordifood en van de „Club van 100", opgericht om alle voetbalactiviteiten bij SV Texel te steunen door financië le bijdragen. Woensdag begonnen de B- en C- junioren van SV Texel samen met de Volendamse jeugd met een pittige training. Ca. 75 spelers werden in vijf groepen verdeeld en oefenden bij de verschillende trainers een aantal voet balonderdelen. Bij Gerrie Mühren kwamen de technische vaardigheden aan bod, voor elke speler aangepast aan zijn eigen niveau. Bij Wim Kwak man werden afwerkingsvormen op doel gedaan en Martin Land, jeugd trainer SV Texel, trachtte in een oe fenvorm enkele tactische aspecten van het voetbalspel duidelijk te ma ken. Op een ander veld werd 4 tegen 4 gespeeld en Henny van Egdam, oud-betaald voetballer bij o.a. Hera cles en Telstar en momenteel uitste kend fungerend als jeugdtrainer van de SV Texel, liet de jongens één te gen één spelen. Na deze training was ondertussen alle jeugd van SV Texel op het complex verzameld. Omdat Henk van Leeuwen (bedrijfsleider Ci nema Texel) dit jaar geen Volendam- mertje kon onderbrengen (Volendam C1-spelers sliepen bij pleeggezinnen), had hij de SV Texel-jeugd uitgenodigd voor een bezoek aan de bioscoop. Na de film speelde Texel B2 een wedstrijd tegen de Volendamse jeugd (4-2 verlies). Hoogtepunt van de dag was het gezamenlijk kijken naar de voetbalwedstrijd Nederland-Duitsland op tv. De volgende dag begonnen de B- en C-junioren met een voetbaltest, waar in alle voetbalonderdelen werden ge toetst. Daarna speelde Texel C1 een uitstekende wedstrijd tegen Volen dam C1. Zij verloren met 1-0; eigen lijk had een gelijkspel de krachtverhouding beter weergegeven. Na de lunch ging de oudste jeugd zwemmen, terwijl Gerrie Mühren en Martin Land op dat moment een trai ning aan de D- en El-pupillen gaven. Na oefenvormen met dribbelen, drij ven en hooghouden van de bal werd nog een partijtje gespeeld. Volgens Gerrie Mühren is het gemiddelde voetbalniveau van de SV Texel-jeugd voldoende met een flink aantal uit schieters naar boven. Het voetballen in teamverband moet echter, en dat is gezien de leeftijd van de jongens logisch, nog beter worden ontwik keld. Dat bleek daarna ook in de wedstrijden die Texel D1 en E1 tegen HCSC Dl en El speelden (resp. 11-2 verlies en 5-3 winst). Lichtwedstrijd 's Avonds werd in de kantine door 130 jongens (ook HCSC at mee) ma caroni gegeten. Een flinke klus voor de dames van de kantine al.v. Mar griet v.d. Slikke en Marian Bakker. Op dat moment speelde Texel A1 tegen Volendam A1 een lichtwedstrijd. Na een 2-1 voorsprong bij rust moest Texel A1 in een goede wedstrijd van hun kant toch nog met 2-4 het on derspit delven. Op vrijdag was het de beurt aan de jongste jeugd. De D-, E- en F-pupillen wijdden zich eerst aan een voetbal- ganzenbord, waarbij het voetbalveld echt in een groot bord met 63 num mers was veranderd. Op verschillen de nummers moesten de spelers eerst voetbalopdrachten uitvoeren, voordat ze verder mochten. Spelbe- geleiders waren de C-junioren. Gerrie Mühren was ook nu weer actief, sa men met Henny van Egdam en Rob v.d. Kooi (ook één van de vijf jeugd trainers van SVT). Op het hoofdveld speelde Texel B1 hun wedstrijd tegen Volendam Cl: uitslag ietwat tegenval lend 1-1. Door de wedstrijden tegen Volendam C1 hebben de jeugdtrai ners van SV Texel en ook de spelers zelf een goede indruk gekregen hoe men er qua voetbalontwikkeling voor staat en waar meer op moet worden getraind. Het voetbalfeest werd besloten met een 4 tegen 4-toernooi. Na het eten kon in de kantine nog een uurtje vi deo worden gekeken of een spelletje worden gedaan. Om 20.00 uur wer den de jongens moe, maar voldaan door hun ouders gehaald. Uitslagen: Voetbaltest: Emile Keijser 47 pun ten (Texel C2), Marco Koorn 51 punten (Texel C1), Nico Dapper 51 punten (Texel B2), Jan Willem Kraay 55 punten (Texel B1), Harry Tuyp 54 punten (Volendam C1) Penalty's ne men: B-jun. Texel Sjoerd Postma (ook algeheel winnaar). C-jun. Texel Niels Jansen. Hooghou den: B-jun. Texel Sjoerd Postma, C-jun. Texel Henk Jan Ramaker, Volendam C1 Paul Schilder. Surprise.... In het verslag van het bluesfestival staat dat in discotheek de Jelleboog een optreden werd verzorgd door „Surprise...." Het moet zijn de band van „Sue Chaloner". Anjo Stolk uit Eierland slaagde te Utrecht voor het diploma vakbe kwaamheid dameskapper. Zij is werk zaam bij kapsalon „Corinne" in Oudeschild. Op de derde competitie-avond van klaverjasclub „Den Burg" werden, in tegenstelling tot de vorige speel avond, geen opvallend hoge scores beriekt. Slecht één koppel wist bo ven de zevenduizend punten te ko men. Gerrit Smit en Gerard Festen scoorden 7061 en werden hiermee winnaars van deze avond. Op de eerste twee competitie avonden scoorden zij vrij laag, met deze punten erbij zijn ze echter flink gestegen in het klassement waar zij Zaterdagochtend vond in sportzaal „De Ferrever" op uitnodiging van ju doclub Shima-Texel een sportuitwisse- ling plaats met sportschool Marjolein van Unen uit Brielle. In totaal namen 40 judoka's aan de wedstrijden deel, die tot en met 47 kilogram in vijf verschillende gewichtsklassen werden ingedeeld. Aan het eind van de och tend werden de eerste drie plaatsen in deze klassen als volgt vastgesteld: Klasse tot en met 26 kg: 1. Nicos Kounoupiotis, 2 Raymond Schriek, 3. Wouter Bakker (Shima). Klasse tot en met 29 kg: 1. Ward Terpstra (Shima), 2. Jasper Keijser (Shima), 3 Michiel van Gurp. Klasse tot en met 33 kg: 1. Rutger Vlas (Shima), 2. Ilse Reijntjes (Shima), 3. Ed win Kroon. Klasse tot en met 39 kg: 1 Ha rold Hutjes, (Shima) 2. Eric Wllemse, 3. Peter Visch (Shima). Klasse tot en met 47 kg: 1. Joris Smit, 2. Arnoud de Groot, 3. Rutger van der Meer. In al deze klassen werd voor de eerste plaats een medaille uitgereikt. Klasse boven 47 kg, poule A: 1. Rilana Pille, 2. Guus Lammers, 3. Danielle Kerkhof. Poule B: 1. Gerben Wilkes, 2. Albert ten Wolde (Shi ma), 3. Maurits Geldo De nummers een en twee van beide poules gingen door naar de finale. De uitslag hiervan was: 1. Gerben Wilkes, 2. Rilana Pille, 3. Guus Lammers. Voor de eerste twee finaleplaatsen werd een medaille uitgereikt. Alle deelnemers ontvingen een op naam gesteld herinnerings diploma. nu op de vijftiende plaats staan. Tweede werden Gerrie Grootjen en Bert Witte met 6892 punten. Zij staan nu op de twintigste plaats Arend Dijker en Nel Koomen verde digden hun eerste plaats in het klas sement prima door met 6883 punten als derde te eindigen. Geri van der Slikke en Jaap Witte werden met 6765 punten vierde en Jan en Corry Spaans met 6651 vijfde. Vrijdagavond 28 oktober is de eerste avond om het kampioenschap van Texel. Liefhebbers kunnen zich nog steeds opgeven bij Freek en Gerda Veeger. Tel: 2212. Stand eerste periode na twaalf partijen: 1. A. Dijker-N. Koomen 20542; 2. Echtpaar Spaans 20128; 3. Echtpaar J. van Heerwaarden 19738; 4. G. van der Slikke-J. Witte 19713; 5. Echtpaar B. Ofrein 19218; 6 W. Kammmga-M. Bakelaar: 7. C. Zijm-N. van der Veen 19172; 8. R. Caspers-K. van Heerwaar- den 19152; 9. J. Kloosterman-A. van Heer waarden; 10. G. Douma-L. Bessels 19059 De Stichting Lokale Omroep Texel (SLOT) krijgt, als de raad het goed keurt, gemeentegarantie voor een le ning bij een bank. Door de garantie kan een lening onder gunstige condi ties worden afgesloten. Bij een routinecontrole werd vrijdag de 27 MC bak van een automobilist uit De Cocksdorp in beslag genomen, omdat de man geen zendmachtiging had. Nadat hij deze had aangeschaft kreeg hij zijn bak terug. De Texelse politie trof donderdag bij een routinecontrole in de bestelwa gen van een 54-jarige man uit Den Burg een grote hoeveelheid viskisten met inhoud aan. De zaak is overge dragen aan de Algemene Inspectie Dienst. 00 e Club Texel" is de naam van een nieuwe club voor Texelse liefhebbers. De opzet is geheel geschoeid op de bekende mganger"-traditie, al verschilt het aanbod van films enigs- In het programma zijn niet zozeer „moeilijke" films opgeno- maar voornamelijk produkties die in het „commerciële uit" draaien. De betreffende films, op een enkele uitzonde- na allemaal vrij recent, zijn echter net niet bekend genoeg door Cinema Texel een week lang te worden gedraaid. Door oprichting van „Cine Club Texel" wordt de Texelaars nu toch mogelijkheid geboden om deze films op het eigen eiland te .ijken. Donderdagavond is de eerste film uit een cyclus van ntig aan de beurt: „Barfly", aanvang 20.00 uur. doet dan rondhangen en drinken, voornamelijk in een morsige bar. Hij ontmoet Wanda (Faye Dunaway), die drinkt omdat ze denkt dat dit het enige alternatief is. Ondanks dat be houdt ze haar gevoel voor humor. Sa men delen ze dezelfde behoeften. Als hij tenslotte ontdekt wordt door een uitgeefster, moet hij kiezen tussen succes of zijn leven langs de zelfkant van de maatschappij behouden. gend portret van een generatie teen agers uit Beverly Hills, kinderen van filmproducenten, makelaars en advo caten. Al vroeg hebben ze kennis ge maakt met sex, drugs en volslagen liefdeloosheid, ze zijn uitsluitend op consumptie gericht. Geld speelt geen rol en een toevallig gehaald tentamen wordt al gauw beloond met een sportwagen. „Het enige dat ik niet heb, is iets te verliezen", zegt één van de hoofdpersonen. „Clockwork orange" (regie Stanley Kubrick) Een aangrijpende reis door een futu ristische wereld met in verval raken de steden, moordzuchtige punkers en technologische nachtmerries voor misdaad en straf. Kubrick maakt van de bestseller van Anthony Burgess een wreed en satirisch verhaal rond Alex (Malcom McDowell) die vecht, ïeroprichting van een filmclub is lerkelijk. De laatste jaren was de ngstelling voor „Filmganger" ta le en de laatste serie moest zelfs erwege het seizoen worden :opt. Toen was de bioscoop ech- jedeeltelijk een theater, heette Vergulde Kikkert" en werd geex- :eerd door Teater Retaet; inmid- is het bedrijf in handen van k van Leeuwen en richt zich on- de naam „Cinema Texel" uitslui- op het vertonen van coopfilms. Van Leeuwen tracht zo breed mogelijk publiek weer iteresseren voor de gang naar de coop. Vandaar dat hij graag een litgebreid mogelijk filmaanbod ienteert. Van Leeuwen: „Dit zijn «genaamd „betere" films, die igoed voor een groot publiek ge kt zijn. Ze komen op Texel echter te kort om in het normale week- iramma te worden opgenomen. In ogen is het echter fout om ze maar helemaal niet hier te draai- Door middel van de filmclub is nu wel mogelijk." tijde van „Filmganger" konden ispirant-leden zelf hun keuze be- n uit een rijtje van 36 films. Van systeem is nu afgestapt. Met e-initiatiefnemer Jan Pijlman t Van Leeuwen een keuze ge kt uit de films die tijdens het ite half jaar zijn uitgebracht, hts een film dateert van langer den: het onverslijtbare „A cloc- irk orange" van Stanley Kubrick. van Leeuwen laat zich tevreden •ver het volgens hem „uitgebalan- de" programma. „Destijds met ttganger" kregen we nauwelijks "oordcoupons teruggestuurd en je altijd een stuk of twintig films er bovenuit stak, de rest was veel minder. Nu hebben we ge il zelf die keuze gemaakt. Er zit- schitterende films bij, ik ben er overtuigd dat de loop er weer in- We starten so wie so, onaf- ®lijk van het ledental." derdag is weer de vaste club- »d. Houders van een „Cine Club Texel'-lidmaatschapskaart hebben een voordeel van een rijksdaalder per voorstelling. In plaats van de normale toegangsprijs van een tient je, betalen zij f7.50. Dat betekent dat leden hun „investering" er na vier films uit hebben, want een lid maatschapskaart kost f10,-. Leden- kaarten en programmaboekjes zijn verkrijgbaar aan de kassa bij Cinema Texel. Filmmarathon Voorts is het de bedoeling om de ko mende winter een filmmarathon te houden. Geschat wordt dat minimaal honderdbelangstellenden nodig zijn om een dergelijk project succesvol te laten zijn. Gedacht wordt aan het draaien van vijf films van 's avonds 21.00 tot de volgende ochtend 9.00 uur, waarschijnlijk van vrijdag op za terdag. Tussen de films zijn er pauzes van zo'n twintig minuten. De mara thon kan desgewenst in het teken staan van een bepaald thema, beken de regisseur of acteur. Bijvoorbeeld: de nacht van de horror, de nacht van de Italiaanse film of de nacht van Bertolucci. Of gewoon een nacht met films die de Texelse liefhebbers graag (opnieuw) willen zien. De toe gangsprijs voor twaalf uren filmamu sement bedraagt f35,-, inclusief een kop koffie, soep, broodje en fruit. „Maurice" (regie James Ivory/lsmael Margant) Na het succes met „Room with a view" van het duo Ivory en Margant, komt van hetzelfde team opnieuw een verfilming van een E.M. Forster- boek. Deze keer gaat het over een ontluikende liefde tussen twee jon gens, Maurice en Clive, die een plato nische verhouding hebben. Na hun studie blijven ze elkaar ieder weekend terugzien. Maar wanneer Clive een meisje ontmoet en met haar in het huwelijk treedt, is Maurice helemaal in de war. „Barfly" (regie Barbet Schroeder) Hij (Mickey Rourke) is een parttime schrijver, die de hele dag niets anders Scene uit ..No way out", te zien op 17 november „Zoeken naar Eileen" (regie Rudolf van den Berg) Philip de Wit (Thom Hofman) is een architect, die zijn vriendin (Lysette Anthony) verliest door een ongeluk. Als hij haar boekenwinkeltje over neemt, ontmoet hij een Iers meisje dat sprekend op haar lijkt. Toch ver dwijnt zij met haar 2-jarig dochtertje net zo plotseling als dat zij in zijn le ven kwam. Philip onderneemt een zoektocht naar Eileen. Het enige aan knopingspunt is een brief, waaruit blijkt dat zij in een Amsterdams bor deel werkt. Een romantische thriller van Rudolf van den Berg. „Wall Street" (regie Oliver Stone) Wall Street: 1 km van hebzucht, yup pies, vroegrijpe miljonairs, hartklop pingen op je 25ste, bedrijfsover names, topposities en ondergang. Re gisseur Oliver Stone neemt ons mee naar deze poel van verderf of zoals u wilt, naar deze plaats van „Instant succes". Michael Douglas werd be kroond met een Oscar als beste ac teur. Verder zijn te zien Charlie Sheen en Darryl Hannah. „Less than Zero" (regie Marek Ka- nievska) De film geeft een rauw en doordrin- beroofd, verkracht en doodt als een gewetenloos jong roofdier. .Moonstruck" (regie Norman Jewison) Moonstruck is een leuke komedie ge worden, waarbij de nadruk wordt ge legd op sommige Italiaanse tradities, die nog zijn bijgebleven in de Italiaan se wijken van de Amerikaanse grote steden. Cher (die terecht een Oscar kreeg voor deze rol), Vincent Carde- nia en Olympia Dukakis stelen de show. „White Mischief" (regie Michael Radford) De film is gebaseerd op het boek van James Fox en vertelt het ware ver haal van de moord op Lord Eroll in Kenia, eind 1940. De film is een aan grijpend drama van liefde, jaloezie en schandaal in de aristocratische krin gen van de Britse kolonisten. „Frantic" (regie Roman Polanski) Frantic is een mysterieuze thriller over een Amerikaanse hartchirurg (Harrison Ford) die met zijn vrouw naar een congres in Parijs moet. Maar nog maar net in het hotel aan gekomen, verdwijnt zijn vrouw spoor loos. Politie en ambassade kunnen hem niet helpen. De chirurg neemt zelf het recht in handen. Polanski weet op een uiterst spannende wijze de Parijse lichtstad om te toveren tot een ware hel. Erg warm aanbevolen. „Cry Freedom" (regie Richard Atten- borough) Dit is de ware geschiedenis van de zwarte leider Steve Biko, één van de voorvechters van gelijke rechten voor blank en zwart in Zuid-Afrika, die op 12 september 1977 door de veilig heidspolitie werd vermoord. De film is gebaseerd op de boeken van Do nald Woods „Biko" en „Asking for trouble". „A prayer for the dying" (regie Mike Hodges) Een kritisch en fel omstreden film over de IRA-terreur met Alan Bates als gangsterbaas, Bos Hoskins als priester en een schitterende rol van Mickey Rourke als huurmoordenaar in dienst van de terroristische IRA- beweging. „A prayer for the dying" is een boeiende en overtuigende film waarin politieke en sociale achter gronden in een spannende thriller zijn verpakt. „Someone to watch over me" (regie Ridly Scott) Een stijlvolle politiefilm. Het familiele ven van een jonge politie-agent komt onder druk te staan, wanneer hij als opdracht krijgt een getuige te be schermen: een jonge, rijke en char mante vrouw. De belangrijkste rollen zijn voor Tom Berenger, Mimi Rogers en Harold Schneider. „Wish you were here" (regie David Leland) De tijd en de plaats: een kleine En gelse badplaats gedurende de jaren vijftig. „Wish you were here" is een komisch en een aangrijpend verhaal van het sexuele groeiproces van een jong meisje tijdens die periode Lyn da, een geestdriftige 16-jarige tiener, leeft met haar vader en haar zuster. Sinds de dood van haar moeder is ze van enige genegenheid geheel ont houden, maar Lynda leert al op zeer jeugdige leeftijd dat ze de attentie die ze zo nodig heeft, kan krijgen door de mensen rondom haar te schokken. „No way out" (regie Roger Do naldson) Washington op zoek naar de waar heid. Kevin Costner en Gene Hack- man betrokken in een intrige van misdaad, moord en verraad. Costner was voor deze rol een Oscar nominatie waard. Sean Young ver tolkt de rol van Susan. Aan het begin van de film beleeft ze een erg eroti sche scène met Costner op de ach terbank van een cabriolet, terwijl de chauffeur niet weet waar te kijken. (Deze scène was verboden in Ameri ka). Gene Hackman is als staatsse cretaris David Brice in topvorm. „Shy people" (regie Andrei Knocha- lofsky) Jill Clayburg en Barbara Hersey in een dramatische familieconfrontatie, prachtig in beeld gebracht in een Amerika dat nog nooit op film is la ten zien. Maar het is juist het spel tussen de hoofdrolspelers dat de show steelt. Terecht onderscheiden met de Gouden Palm. Een aanrader. „The unbearable lightness of being" (regie Philip Kaufman) De film is gebaseerd op Milan Kunde- ras internationaal toegejuichde roman met dezelfde titel. Het is een liefdes verhaal dat begint gedurende de Praagse lente, de verbijsterende libe ralisering van het communisme, dat echter verpletterd werd door de Rus sische invasie van Tsjechoslowakije in augustus 1968. De film kan het best worden omschreven als een liefdes verhaal vol geestigheid en verleiding. „Nuts" (regie Martin Ritt) Een uitstekende Barbara Streisand (in de meest provocerende film uit haar carriere als prostituée), die één van haar klanten vermoord. Richard Drey- fuss is de advocaat, die de prostituée komt verdedigen. Karl Malden en Maureen Stapleton zijn de ouders. Centraal staat de vraag: is zij nor maal of is ze gek? Oordeel zelf. „Ironweed" (regie Hector Babenco) Ironweed is gebaseerd op het gelijk namige in Albany, New York afspelen de boek van Willian Kennedy over Francis Pheelan, ex-monteur, ex- honkballer. dronkelap en moordenaar. Na jaren is Pheelan teruggekeerd naar de stad van zijn jeugd, waar hij af en toe werkt als doodgraver en daardoor weer wordt geconfronteerd met mensen die hij vroeger kende en nu onder „zijn" groene zoden liggen. Verder zwerft hij rond in de stad, vaak in gezelschap van Helen, zijn compagnon in het overleven. De set ting is het Amerika van de depressie in de vrieskou van de winter; een film over de zelfkant en hoe ook die zich tracht staande te houden. Prachtig neergezet door Jack Nichol son en Meryl Streep. „Bright lights, big city" (regie James Bridges) Jamie Conway heeft twee mensen verloren van wie hij heel veel hield. Zijn vrouw Amanda is weggelopen en werkt in Parijs aan een carriere als model en zijn moeder is gestorven. Jamie kan de realiteit niet aanvaar den. Hij wordt geobsedeerd door het verlies. Hij wil zich voor het verlies laten troosten. Door iets of iemand. Hij wil zijn verdriet niet delen, hij wil troost en raakt verslaafd aan de co caïne. De film is naar de gelijknamige bestseller van Jay Mclnerney. De hoofdrollen worden gespeeld door Michael J. Fox en Phoebe Cates. „Broadcast news" (regie James L. Brooks) Effectief zet regisseur Brooks twee lijnen uit. Met drie mensen is per soonlijk iets aan de hand (William Hurt, Holly Hinter, Albert Brooks) en ze zijn werkzaam in dezelfde branch, die ons dagelijks het nieuws levert. Met Broadcast News wil Brooks iets laten zien van de wereld achter het nieuws en als een ras-Amerikaan cineast doet hij dat met behulp van drama, van verhoudingen tussen mensen, waarmee een verhaal ver teld kan worden, dat een publiek vasthoudt.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9