mm 1? Ut®! HMI eiskostenvergoeding 95lor voetbalclubs: idee 9 ied, berekening fout 8 i* 7? ezamenlijke „4 tegen 4" eek schot in de roos Schakers maken grove blunders Tuinwalweggetje in ere hersteld Programma eiland competitie volleybal Voetbalprogramma M.S.T. programma Zangavond met Reinata Heemskerk Ledenkaarten voor IJsclub Den Burg Prijs afhalen Onderlinge westrijden gymvereniging Texel M.S.T. programma basketball Weer sjoelwedstrijd in Den Hoorn Texelse dammers verslaan EDC uit Enkhuizen Jeugdsportmiddag ZDH succesvol initiatief Atletiektraining MAB Snertrit R ISpiJDAG 28 OKTOBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 11 •eft de KNVB eindelijk een regeling maakt om de Texelse voetbalclubs subsidiëren in de hoge reiskosten, jkt dat de berekening niet klopt, t die ontdekking kwamen maan- gavond de vertegenwoordigers n de zes eilandelijke verenigingen, jens de jaarlijkse KNVB- giovergadering in het Havenrestau- it. De bestuurders van de voetbal- nd zullen proberen om vóór de gemene vergadering van de afde- g Noordholland op 8 november in kmaar, met een aangepast voor- el op tafel te komen. Texelse clubs zijn op zichzelf blij it de vergoedingsregeling. Tot dus- r ontvangen zij niets, dus de rege- 4 g is so-wie-so een stap vooruit, ndaar dat maandag is afgesproken t men op 8 november liever kiest or het halve ei dan voor de lege Als de KNVB dus op die datum it met eenbeter onderbouwd voor- I is gekomen, dan zijn de Texelse ibs evengoed bereid om de maan- g ter sprake gebrachte regeling por de voetbalverenigingen Ooster- Id. De Koog en Texelse Boys is za- dag voor het eerst een zamenlijke vakantie-activiteit ge- uden in de vorm van een ,,4 te- n 4"-toernooi. De samenwerking ram tot stand door Jitze Beintema de jeugd van deze drie verenigin- n traint. Ruim negentig pupillen men deel aan het toernooi. Door grote aantal werd de organisatie iel overvallen, maar door het spon- ane meehelpen van jeugdleid(st)ers n ouders kende het toernooi alsnog soepel verloop. ,4 tegen 4"-toernooi wordt, zo de naam al aangeeft, gespeeld it vier tegen vier spelers, zonder per en met twee kleine doelen, opzet is om pupillen buiten de irmale competitie en de training te imuleren meer met de bal bezig te t als vervanger van het straat- etbal. mocht de organisatie nog voor rbetering vatbaar zijn, sportief was toernooi beslist geslaagd. De igd voetbalde met grote inzet en ssen de wedstrijdjes was men al en druk met een bal bezig. Door t grote aantal was het mogelijk om e voetballertjes met hun eigen leef- isgroep te laten spelen. Vooral de Iigsten komen dan veel beter tot n recht, omdat zij bij teveel leef- Jsverschil het voetballen aan de ideren overlaten. Sportief geslaagd ndat de deelnemers tot het laatst lestdriftig bezig zijn geweest en er ien wanklank te horen viel. >k nu mochten de deelnemers een jen naam voor hun team verzinnen, last de meest voorkomende als anje, PSV en FC Gullit, ook Ome rt. De Stuntels, De Koogers, Pinoc- io en de Ghostbusters. Mede door t goede weer werd het een gezelli- dag. Er kwam een redelijk aantal ders kijken, meeste belangstelling was voor F-jes. Er deden hier zeven teams ie, die in leuke partijtjes lieten zien t ze aan elkaar gewaagd waren, les op een kluit en als de bal er uit mt er allemaal achteraan. In een ht spannende finale won Feije- ord van Barcelona met 3-0. de E-tjes deden liefst negen ams mee. Net als bij de F-jes werd twee poules gespeeld. Bij de E-tjes )rdt er al meer met overleg speeld, vooral bij de tweedejaars. :l is iedereen doelgericht en wil iag zelf scoren. De twee teams die taken voor en achter het best sten te verdelen kwamen in de fi le; Pisa en Ajax. Hier was de winst or Pisa met 2-0. D-tjes speelden met zes teams n halve competitie. Met veel inzet zeer serieus is er door deze groep i de winst gespeeld. Doordat het ogramma nogal uitliep werden en- Ie wedstrijden niet gespeeld. Dui- lijk was in ieder geval dat de tintels, ondanks de tegenstrijdige am, toch de sterkste was en als ige alle wedstrijden wist te nnen. or alle winnaars was er een strip- ek, uiteraard met een voetbalver- al. Daarnaast werden alle «tballertjes getrakteerd op een glas sdrank en een zakje chips door de Ipvaardige moeders in de kantine, ske Smit, Geertje Schrama en instien Pennings. voor het lopende seizoen (1988/'89) te accepteren. De fout zit in de bere kening van de bijdrage die de voet balclubs van Teso ontvangen. De KNVB ging er ten onrechte vanuit dat de Texelse voetballerij jaarlijks on geveer f 7000,- van de bootdienst over alle aan de overkant voetballen de elftallen mag verdelen. In werke lijkheid krijgen de voetbalclubs echter veel minder, omdat dat de f7000,- over alle sportverenigingen moet wor den verdeeld. De door de KNVB bere kende totale bijdrage van f44,83 per uitwedstrijd die de clubs voortaan zouden ontvangen, is daarom te hoog geschat. De vasteland-clubs die naar Texel komen om te voetballen zouden een KNVB-bijdrage krijgen tussen de f 50,- en f60,-. De reis kostenvergoedingen voor overkantse en Texelse clubs waren dus al niet gelijk, maar het verschil wordt door de foutieve berekening nog veel gro ter. Té groot, vinden de Texelse clubs en daarom moet de KNVB vóór de vergadering van 8 november het huiswerk overmaken. Overigens is de regeling een staaltje van solidariteit van de Noordholland se voetbalclubs. Al jarenlang is de deelname van de Texelse voetbal clubs aan de KNVB-competitie op het vasteland een punt van discussie. De vasteland-clubs die Texelse tegen standers in hun poule aantreffen, hebben meer reiskosten dan clubs die niet met Texelse elftallen zijn in gedeeld. Dat stuitte op weerstanden. De Texelse clubs zijn voornamelijk in gedeeld bij de clubs uit de regio's Schagen en Den Helder. De clubs uit de andere regio's van de afdeling Noordholland hoefden in principe zel den naar Texel af te reizen. Toch kwamen juist deze clubs vorig jaar tijdens de afdelingsvergadering met het voorstel om mee te betalen aan een gezamenlijke omslagregeling. De KNVB-bestuurders hebben dat plan uitgewerkt, met als uitkomst dat alle verenigingen in de afdeling Noordhol land eemen een fonds ter grootte van f6000,-, waaruit bijdragen in de reiskosten worden betaald. Door de jaren heen hebben mensen zich afgevraagd waartoe men het schaakspel moest rekenen: weten schap. sport of spel. Tegenwoordig is de term denksport in zwang, maar schakers zelf weten maar al te goed dat ook deze noemer het schaakspel maar ten dele dekt. In zijn actieve dagen noemde de Nederlandse grootmeester Donner het schaken dikwijls eenvoudigweg een ge- luksspel en in ieder geval is die be naming het meest van toepassing op het schaak dat maandagavond in de Lindeboom tijdens de zesde ronde van de interne competitie van En Passant ten beste werd gegeven; tenminste vijf van de acht duels werden door een buitensporige ge luksfactor, of, wat eigenlijk op het zelfde neerkomt een grove blunder, beslist. De fortuinlijkste speler was waar schijnlijk Thijs Witte, die tot ver na middernacht een hopeloos eindspel tegen Evert de Visser verdedigde. De laatste miste de kans om de partij snel te beslissen en berustte tenslot te in een afwikkeling die hij als remi se taxeerde, waarbij hij echter een dodelijk familieschaak van Witte over zag. Tot de geluksvogels behoorde zeker ook Martien Witte die er in de opening duchtig van langs kreeg van Harm Broekman. Ten koste van veel materiaal creëerde Witte zo goed en zo kwaad als het ging nog enkele eenvoudig te pareren dreigingen. Daarbij zag Broekema op zeker mo ment een banale matdreiging over het hoofd. Kees Kistemaker leek voor een kleine sensatie te gaan zorgen door Jaap Dros een remise, of mis schien zelfs een heel punt te ontfut selen. Maar juist op het moment dat Kistemaker een afwikkeling naar een gunstig toreneindspel in handen had schoot hij een bok van jewelste en kon hij onmiddellijk opgeven. Ook Paul Eelman werd in goede stelling pardoes overrompeld, nadat een een voudige matcombinatie, die Rogier Daan in de stelling had gevlochten, geheel was ontgaan. Van alle goede geesten verlaten stuurde Frits Drevel zijn paard op verkenning in de stelling van Wim Hoekman, die daarop de onvoorzichtige springer met eenvou dige middelen gevangen nam. Uitslagen: E. de Visser-Th. Witte 0-1; 0. Leegwater-F. Eij- genraam 0-1; F. v. Tatenhove-H. Tuinema h-16, P. Eelman-R. Daan 0-1; W. Hoekman-F. Drevel 1-0; M. Vittali-B. Rahman! 1-0; M. Witte-H. Broekema 1-0; J. Dros-K. Kistenma ker 1-0. De eerste tuinwallen worden door Staatsbosbeheer geplaatst. Het „Elbaweggetje" dat in vroeger tijden van Zuidhaffel tot Den Burg liep, wordt in ere hersteld. Het pad, met aan beide zijden tuinwallen, ver dween in de jaren vijftig, toen door de ruilverkaveling verschillende stuk ken land werden samengevoegd en de Pontweg werd aangelegd. Al vele jaren hadden evangelisten Jan en Paula Brouwer plannen om het El baweggetje, dat over hun grond liep, opnieuw van tuinwallen te laten voor zien en open te stellen. Zij dienden een verzoek in bij Staatsbosbeheer en dat werd onlangs gehonoreerd. Het pad zal zo'n 750 meter lang worden en krijgt bij de Pontweg ter hoogte van de Leemkuil aansluiting op de aan de overzijde nog bestaan de tuinwalweggetjes. Halverwege het Elbaweggetje zal een zitje worden ge maakt bij een kolk. „Hoewel het op ons terrein ligt.zal het pad voor iedereen toegankelijk zijn. Het moet weer een gewone ver bindingsroute naar Den Burg worden, net als vroeger", aldus Jan Brouwer. Dinsdag 1 november: veld A mannen: 18.30 u. Teso-Autocentrale Paal 9 19.05 u. Paal 9-Smash 1 Teso 19.45 u. Th.hoeve-AmrobankSmash 1 20.25 u. RWS-De Kuip Th.hoeve 21.05 u. DGM-Stuc. v.d. W. De Kuip 21.45 u. Versluis-Gr. Slock Westerslag 22.25 u. De Krim-Westerslag Versluis Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. 7 Prov.-Question Was. Best 19.05 u. Was. Best-W.enW. Question 19.45 u. DA-Boetiek 22 W. en W. 20.25 u. Smash 2-CZN Boetiek 22 21.05 u. M. Shop-Kobeko Gr. Spuiterij 21.45 u. Paal 28-Gr. Spuiterij M. Shop 22.25 u. Bremak. 1-Cocky kap. P. 28 Veld C vrouwen: 18.30 u. Antiekh.-Eelman S. M.markt 19.05 u. Ass. Br.-M.markt Antiekh. 19.45 u. Klif 23-Drog. Mets Ass. Br. Zaterdag 29 oktober 1988 KNVB afdeling Noord-Holland SVO/Z-Meervogels 14.00 uur Vrome 3-SVO/Z 2- 14.00 uur Junioren: Texel A2-SVAP A1 13.30 uur Oosterend BI-Texel BI 13.30 uur Texel B2-ZDH B1 14.45 uur Texel C1-Vios (W) C1 13.30 uur Flevo Cl-Tex. Boys C1 12.00 uur ZDH Cl-Texel C2 13.30 uur Pupillen: Tex. Boys D1 vrij SVO D1-Texel D1 12.00 uur Texel D2-De Koog Dl 12.00 uur Tex. Boys E1-SVO E2 11.00 uur Tex. Boys E2-De Koog El 11.00 uur ZDH E1-Tex. Boys E3 11.00 uur SVO E1-Texel El 11.00 uur Texel E2-Texel E3 11.00 uur Tex. Boys F2-Texel F2 10.00 uur De Koog F1-Texel F1 10.00 uur SVO F2-Tex. Boys F1 10.00 uur SVC F1-SVO F1 10.00 uur Dames: Helder 2-De Koog 14.30 uur Zondag 30 oktober 1988 KNVB Texel-Hollandia T. 14.00 uur KNVB afdeling Noord-Holland 20.25 u. Haarst.-Westerlaken Klif 23 21.05 u. CVI-De Verfbus Haarstudio 21.45 u. D. Drup-Zegel Mode Mantje 22.25 u. Sportshop-Mantje D. Drup. Uitslagen eilandcompetitie 25 oktober: Mannen: BCT-Versluis 0-2; Paal 9-Stuc v.d Woude 0-2, Theodorahoeve-Graaf Spuiterij 2-0; Segerink/Eelman-Haarstudio 1-1, Twaalf Balcken-Gemeente 1-1; Groote Slock-De Kuip 1-1, Bremakker 1-Kobeko 2-0; Slagen] De Boer-Stoepa 2-0; DGM-Smash 1 2-0; De Krim-Cocky's Kapsalon 2-0; Paal 28-Westerslag 0-2. Vrouwen: Wasserij Best- Rival 0-2; Ass. Bremer-Visser Bouw 1-1; Antiekhuisje-CZN 2-0; Rabo-Witte en Witte 0-2, Opel Rentenaar-Eelman Segerink 2-0; CVI-Question 1-1; Westerlaken-Sportshop 1-1; Drogisterij Mets-Meermarkt 1-1, Leijdekkers- Verfbus 0-2; Mantje-Zegel Mode 1-1. Afdeling volleybal Zaterdag 29 oktober. Sporthal Ons Genoegen, Den Burg. 12.30 u. meisjes/asp. Tevoko 2- Advendo 12.30 u. jongens/asp. Tevoko 2-SVN 13.30 u. heren Tevoko 2-Adelborsten 13.30 u. dames Tevoko 1-Dinto 2 13.30 u. jongens asp. Tevoko 1- Schoorl 15.00 u. heren Tevoko 1-Harpoen 1 15.00 u. dames Tevoko 2-HCSC 1 15.00 u. dames Tevoko 3-Juvoc 2. Sporthal Dorpshuis, Waarland. 13.00 u. meisjes/asp. VCW-Tevoko 1. ZDH-N. Niedorp St. George-De Koog Zuidemeer-Tex. Boys Oosterend-Zaanstad Texel 2-ZAP 3 De Koog 2-Tex. Boys 2 Helder 5-0osterend 2 JVC 5-Texel 3 Texel 4-WGW 5 Tex. Boys 3-ZAP 9 Junioren: Texel A1-JVC Al Tex. Boys A1-LSVV A3 Dames: Kolp. Boys-Tex. Boys Recreatievoetbal: ZDH-De Koog Texel-Oosterend 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 11.30 uur 14.00 uur 14.30 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 11.30 uur 12.00 uur 14.30 uur 10.30 uur 10.00 uur Onder leiding van de televisiepresen tator Sipke van der Land zal donder dag 17 november een zangavond worden gehouden in de Hervormde kerk van Den Burg. Er wordt aan meegewerkt door het Texels Christe lijk Mannenkoor, het Christelijk ge mengd koor „The Singers of the Lord", het jongerenkoor „The Mes sengers" en de van radio en tv be kende soliste Reinata Heemskerk. Het publiek dat gratis welkom is, zal niet alleen kunnen luisteren maar ook kunnen deelnemen aan de samen zang, waarvoor een flink deel van het gevarieerde programma is ingeruimd. De avond wordt gehouden op initia tief van de stichting „Vervolgd Christendom" uit Naarden, die derge lijke bijeenkomsten in het hele land houdt samen met plaatselijke koren. Tijdens de avond wordt een collecte gehouden ten bate van het zendings werk van „Vervolgd Christendom". Ook zullen voor dit doel muziekcas- settes van Reinata Heemskerk en boeken van Sipke van der Land wor den verkocht. Van maandag a.s. tot en met vrijdag 11 november bestaat gelegenheid le denkaarten af te halen voor de IJsc lub Den Burg. De kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel „Het Open Boek" aan de Binnenburg. Dit geldt zowel voor leden als voor men sen die lid willen worden. Van de verloting die de handwerkclub Starkenburgh tijdens de herfstvakan tie heeft gehouden, is één prijs nog niet afgehaald. Het betreft lotnummer 690 wit. De prijs is verkrijgbaar op het adres Starkenburgh 58. De onderlinge wedstrijden voor zo wel de recreatieve groepen als de wedstrijdgroepen van G.V.T. zullen dit jaar worden gehouden in de week van 31 oktober t/m 4 november. Maandag, dinsdag en donderdag zul len de recreatieve groepen in de Beatrixzaal strijden om de beste drie plaatsen, waarna vrijdag voor de nummers 1 en 2 van deze wedstrij den een finale zal plaatsvinden. In deze finale zal blijken wie zich het komende jaar clubkampioen van de rekreatieve groepen mag noemen en een jaar lang de „Heerschapbeker" in huis mag hebben. Na deze finale zal de aanmoedi gingsprijs 1988 worden uitgereikt. Deze prijs is bestemd voor een jong talent binnen de vereniging, als sti mulatie om door te gaan met de turnsport. Woensdagmiddag en- avond zal in het teken staan van het turnen. De jongens- en meisjes- groe pen van de extra training zullen dan hun best doen om op het ereschavot te komen. En 's avonds om ongeveer 21.00 uur zal bekend zijn wie van de wedstrijdgroepen clubkampioen is ge worden. ledereen die belangstelling heeft voor één of meerdere uren kij ken of aanmoedigen is welkom. De kleuters van 4 en 5 jaar en de peu ters hebben géén onderlinge wedstrij den, maar houden deze week open huis of eigenlijk open gymzaal. Dat wil zeggen dat alle ouders en be langstellenden welkom zijn om bij de les te komen kijken. Als gevolg van de onderlinge wedstrijden zullen deze week een aantal lessen uitvallen of worden samengevoegd. Rooster: Maandag: 15.45-16.30 u. Openhuis kl. 5 jaar 17.00-17.30 u. jongens 6 jaar 17.30-18.15 u. jongens 7 8 jaar 18.15-19.00 u. jongens 9 10 jaar 19.30-19.45 u. jongens 11 12 jaar 20.30-21.30 u. dames da en ma. Dinsdag: 15.45-16.30 u. openhuis kl. 4 jaar 17.00-18.00 u. meisjes 6 jaar 18.00-19.00 u. 'meisjes 8 jaar 19.00-20.00 u. meiden 10 jaar 20.00-21,00 u. meiden 13 jaar 21.00-21.45 u. meiden 14-16 jaar. Woensdag: 14.30-15.30 u. meisjes E.T.C 15.30-17.00 u. meisjes E.T.B 17.00-18.30 u. jongens E.T.B 18.30-21.00 u. meiden E.T.A, jongens E.T.A. Donderdag: 15.45-16.30 u. openhuis kl. 4 jaar 17.00-18.00 u. meisjes 7 jaar 18.00-19.00 u. meisjes 9 jaar 19.00-20.00 u. meisjes 11 jaar 20.00-21.00 u. meiden 12 jaar. Vrijdag: 17.00-19.00 u. finale recreatieve groepen nummers 1 en 2. Zaterdag 29 oktober, Sportlaan. 17.30 uur meisjes junioren De Marels-HOT-B. Gesterkt door het succes van vorig jaar houdt het dorpshuisbestuur van Den Hoorn opnieuw sjoelwedstrij den. Vanaf 20.30 uur zaterdag a.s. kunnen de spelers in >rde Wald hoorn" hun geluk en vaardigheid be proeven. Het is de eerste wedstrijd van een serie van drie. Naast de wedstrijden op de bekende gewone sjoelbakken kan als extra attractie worden gespeeld op de vier meter lange bak ken van timmerman Johan Bakker. Deelnemers betalen f1.- inschrijfgeld Zaterdag speelde de damclub Ooste rend/Texel tegen de Enkhuizer dam club. Het werd een traditioneel gelijkopgaande strijd, die uiteindelijk in Texels voordeel werd beslecht. Als eerste wist Hans de Beurs twee punten te noteren. Zijn tegenstander. Martin Alting-Siberg, ruilde een schijf, waardoor er een opening in zijn stel ling kwam welke door De Beurs on middellijk werd benut (0-2). Kort hierna verloren Lauw Boonman en Jaap van Heerwaarden door combi naties hun partijen. Vooral Lauw Boonman stond echter beter dan zijn tegenstander. (4-2). Jos de Wolf stond de hele partij iets minder dan H. Slot, maar kon toch remise maken (5-3). C. Tuin blunderde tegen Cees Vinke, laatstgenoemde voegde twee punten aan het Texelse totaal toe (5-5). Harry v.d Wetering moest lang vechten voor remise, maar hij wist zijn doel tenslotte te bereiken door zetherhaling (6-6). Piet Bakelaar speelde aan het eerste bord, doordat Rinus Vittali ontbrak. Hij wist P. Sin ger tot remise te dwingen (7-7). Tenslotte maakte G. Bolt in een gelij ke stelling een fout. In plaats van re mise te maken, zette Bolt zijn dam op de verkeerde plaats, waarna Wij nand Bakker geen moeite meer had net de overwinning voor hem en voor de club. Eindstand EDC- Oosterend/Texel: 7-9. De sportmiddag voor B- en C- junioren van voetbalvereniging ZDH tijdens de herfstvakantie was een groot succes. Gezien de overweldi gende belangstelling en inzet van jeugdspelers- en begeleiders was een ieder na afloop van mening dat dit initiatief voor herhaling vatbaar is en wellicht kan worden uitgebreid. Onder de bezielende leiding van jeugdtrainer W. Olthof uit Den Helder waren de jeugdspelers woensdag vanaf 12.00 uur actief op het ZDH- terrein. Uiteraard ontbrak het populai re „4 tegen 4"-partijspel niet, moch ten alle spelers drie penalty's schieten (op ZDH 1-doelman Frans Stolk) en werd het spel „dollen van de jeugdtrainer" gespeeld. Dat komt erop neer de jeugdtrainer te passeren en proberen tot scoren te komen. Bij het penaltyschieten eindigde Guido Scherpenhuizen als eerste en Tjeerd Schoen als goede tweede. Het „4 te gen 4" werd gewonnen door het team bestaande uit Tjeerd Schoen, Jacob Pieter Duijzer, Guido Scherpen huizen en Kees Jan de Jager. Num mer twee werd het team met Sander Stolk, Rens Afman, Daniël Sleutel en Guido Schuil in de gelederen. Na het sportieve gedeelte werden in de kan tine nog videofilms vertoond (sport en tekenfilm) en kregen de deelne mers versnaperingen aangeboden, al vorens de middag om 17.00 ten einde was. De atletiektraining van vrijdag 19.00 tot 21.00 uur vervalt in verband met deelname van trainer Peter de Hoogh aan de Wampex. Zaterdagavond vindt weer de traditio nele snertrit van de MAB-club plaats. De eerste deelnemers zullen om 20.00 uur vertrekken bij het MAB- clubgebouw in Eierland. De rit zal on getwijfeld weer van een pittig gehal te zijn. Om de felbegeerde wisselbeker (nu in het bezit van An ne de Vries), zal weer een felle strijd woeden. Behalve van de speciale sfeer onderweg, kunnen de deelne mers ook van de snert na afloop proeven. Sipke van der Land Reinata Heemskerk

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 11