i H di Foto's Wampex Van Heerwaarden bedwingt Bakelaar Goede scores bowlingteams in Volendam en Zaandam Eerste helft nekte onmachtig ZDH; 1-2 SV De Koog laat eerste punt liggen Laatste MAB clubcross voor kampioenschap Klaverjaswinst voor Maas/Bakker Zondagteam SVO pakt eerste punten Training SV De Koog Veel titelkandidaten bij zaalvoetbal terk bezet lantje-toernooi exelse Boys knokt oor een punt betbalprogramma ER 11 J DAG 4 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Bij de reportage van de „Wampex" in de vorige krant, verzuimden wij te vermelden dat alle daarbij afgedrukte foto's waren gemaakt door Bert Ko ning uit Oudeschild. Op de zesde clubavond van damclub Oosterend/Texel nam Jaap van Heer waarden sportieve revanche. Na in de bondswedstrijd tegen EDC zwaar te hebben verloren, wist hij dinsdag Piet Bakelaar in een hectisch duel een punt af te snoepen. Van Heer waarden leek positioneel ten onder te gaan, doch wist steeds voldoende compensatie te vinden: remise. De jeugdspelers maakten opnieuw een sterke indruk; door aanvallend spel wist Adriaan Bruin, Jos de Wols in problemen te brengen, maar in de „verlenging" werd alsnog tot remise besloten. Ook Victor Voskuil speelde sterk. Zijn partij tegen routinier Ate Sijtsma werd afgebroken, beiden heb ben nog volop kansen. Lauw Boon man kwam via een damslag tot schijfwinst, en leek ook de meeste kansen te hebben tegen Harry v/d Wetering. Laatstgenoemde wist nog een benauwde remise uit het vuur te slepen. Koploper Rinus Vittali dacht even dat Frans Bos hem bij de neus had. Doch toen bleek dat Bos zijn combinatie niet goed had doorgere kend, kon de koploper weer twee punten aan zijn totaal toevoegen. An- dré Brouwer kreeg van Klaas Burger de kans een elementaire damcombi- natie uit te voeren, wat partijwinst betekende. Gerrit Dros verdedigde zich taai tegen Cees Vinke. Laatstge noemde won door oppositie. Hans de Beurs raakte al vrij snel een schijf achter tegen Wijnand Bakker. Maar toen deze in het eindspel ook nog een hekstelling kon innemen, eindig de de partij in een grote slagzet. Uitslagen: 1. A Sijtsma-V. Voskuil afg.; J. de Wolf-A. Bruin 1-1; L. Boonman-H. v/d Wetering 1-1; F. Bos-R. Vittali 0-2; T Brouwer-K. Burger 2-0; C. Vinke-G. Dros 2-0; P. Bakelaar-J. v. Heer waarden 1-1; H. de Beurs-W. Bakker 0-2. Het herentrioleague team en het jeugdtrio team hebben dit weekend de nodige punten binnengehaald. Het heren trio team haalde 7 punten in Zaandam. Het jeugd team, dat in Volendam moest spelen, kwam met 3 punten thuis. Tijdens de eerste wedstrijd tegen Berda uit Lelystad lieten de Texelaars even zien wat bowlen is: Klaas Veld man (171) en Kees Keyser (189). Er werd met 3-0 gewonnen. De tweede wedstrijd ging verloren met 1-2. Piet Kok was duidelijk niet in vorm en de twee andere bowlers konden dit niet opvangen. In de vijfde en zesde ga me tegen Bowlpartycentrum ging het beter. Rob Beumkes (189), Kees Key ser (181) en Klaas Veldman (178) zorgden voor de 3-0 overwinning. Het Texelse jeugdteam dat dit jaar voor het eerst meedoet aan de lande lijke competitie begon met leuke sco res tegen het huisteam uit Volendam. Ingrid Witte startte met 152, Marcel Wtte met 159 en Monique van Splunter gooide een mooie 135 ga me. Toch werd met 0-3 verloren. De derde en vierde game tegen Uitgeest ging voor de Texelse jeugdbowlers beter: Ingrid Wtte (152), Monique van Splunter (136) en Ludmilla Verse- put (141). Nu werd met 3-0 gewon nen. Het jeugdteam neemt een derde plaats op de ranglijst in met een to taal van zes punten over twee wedstrijden. BV 3. Casino 4 won met 5-2 van Ca sino 5. Texel won met 4-3 van A. Heyn. De laatste zal in de eerste klasse een middenmoter zijn. Gamma 4 en Texel BV 3 lijken onderaan te eindigen. De Krim won van Texel bv 2 met 4-3. Een spannende wedstrijd, gelet op de einduitslag. De Krim had de punten nodig, anders waren de Cocksdorpers direct in de onderste regionen beland. Deze week staat op vrijdag, na Gamma tegen het Amsterdamse Ellerman, meer hoofd klasse op het programma. Gamma 2 tegen Texel BV 2 zal een interressan- te partij kunnen worden. Texel BV te gen De Koog is ook een wedstrijd die op papier spannend lijkt. Donderdag om 18.00 uur speelt de A-junioren selectie tegen De Krim. Hoofdklasse: De Krim-Texel BV 2 4-3. Eerste klasse. Casino 5-Casino 4 6-2; Casino 6-Gamma 4 6-2; Klif- Klif 2 2-1; Texel BV 3-De Koog 2 1-7; A. Heyn-Texel 3-4 Tweede klasse A: Casino 7-De Muy 7-3, NIOZ-ZDH 2 4-2; Casino 8-Klif 3 2 1; Jelleboog 2-De Koog 3 7-5 Tweede klas se B: Mantje 3-Oosterend 0-0; De Krim 2-Texel 2 10-0; Attent-De Koog 4 3-1 Derde klasse: De Krim 3-Nioz 2 0-0; Casino 2-Klif 4 1-4. Dames De Krim-Gamma 2-2; Casino 2-Gamma 2 5-1 Junioren 1; Texel 3-Texel BV 5-6; Texel-De Krim 6-0; Texel BV-Gamma 3-5. Junioren 2: Texel 4-Casino 3 1-3; De Koog- Oosterend 0-6; ZDH 2-Texel 6 6-7. Junioren 3: De Krim 2-Texel 9 3-0; Texel 7-Texel 10 11-0; Oosterend 2-De Koog 2 2-3 ZDH-mlddenvelder Marcel Witte rukt met de bal aan de voet op. terwlf een Nieuwe Niedorp-speler hem de voet dwars probeert te zetten ZDH heoft wederom de punten niet kunnen pakken. Zondag ging de thuiswedstrijd tegen het beslist niet indrukwekkende Nieuwe Niedorp met 2-1 verloren. Na een in het eer ste half uur opgelopen 2-0 achter stand bleken de Hoornders niet bij machte het tij te keren. Onder ideale weersomstandigheden, maar voor slechts een handjevol toe schouwers, zakte de thuisploeg na een redelijke openingsfase naar een bedenkelijk niveau. De in geel-zwart tenue opererende tegenstander was evenmin op dreef, maar speelde wat agressiever en bouwde zo gaande weg een licht veldoverwicht op Niet echt verontrustend voor ZDH, want van uitgespeelde aanvallen was geen sprake. Ook het doelpunt waarmee Nieuwe Niedorp in de zestiende mi nuut op voorsprong kwam, was meer te danken aan fortuin dan aan goed aanvalsspel. Met een lob van buiten het strafschopgebied die in de rech terbovenhoek belandde, verschalkte halfspeler Mario Blokker ZDH- doelman Frans Stolk. Zes minuten la- De Koog heeft het eerste puntverlies in deze competitie geleden tegen het goed en stug verdedigende en coun terende St. George. Deze ploeg kon pas in de laatste minuut langszij ko men en scoorde 2-2 uit een penalty. Het betere spel kwam, vooral in de tweede helft van de kant van St. George. De Koog begon de wedstrijd goed, met al in de tweede minuut een kans voor Cees var. Beek, die echter de bal naast schoot. Daarna volgden goede kansen voor St. George dat via Kobus Zegers in de tiende minuut op een 1-0 voorsprong kwam. De bal werd uit een corner die terechtkwam bij de tweede paal naar de eerste paal gekopt en daar met het hoofd afgerond door Zegers. Vrij kort daar op kwam De Koog zelfs aan de lei ding via John List, die een penalty verzilverde. Riewert Pol werd in vrijstaande positie in het strafschop gebied aangetikt vlak voor hij uit wil de halen. De Koog, dat hierna beter begon te voetballen, kreeg een paar minuten later nog een goede kans toen het schot van de goed meege komen Dennis Saai bijna doel trof. Daarna verloor De Koog de grip op de wedstrijd en kon St. George enke le malen erg gevaarlijk worden. Kee per Charles Ipenburg stond goed op zijn positie en weerde de kansen pri ma. In de tweede helft was de lijn De laatste clubmotorcross, die telde voor het MAB clubkampioenschap, vond zondag plaats op het geheel gerenoveerde parcours aan de Hoofdweg. De verwachting dat het bloedsnel zou gaan op de gevlakte baan kwam niet uit. het zand was hiervoor te rul. Als gevolg van een uitgebreide wer vingscampagne kwamen maar liefst 21 coureurs aan de start. Er kon nu eindelijk een liefhebbersklasse aan het programma worden toegevoegd. Opvallend was het presteren van Cees Pol sr. Na een aantal jaren het autocrossen te hebben gedomineerd tracht Pol sr. met een alles of niets inzet nu ook de motorcross naar zijn hand te zetten. Uitslag Liefhebbers. 1 Ronald Zijm; 2. Jeroen v/d Vring. Junioren: 1. Pieter Koper; 2, Grisha Kuhlman, 3 Verlin Eelman Sen. 125 cc: 1. Remco de Beer; 2 Michael Kortenhoeve; 3. Kees Pol jr. Sen. 250 cc: 1. Nico Bakker; 2. Niels Koorn; 3. Maarten Hoogenbosch ter kwam ZDH goed weg toen de be zoekers op de lat kopten. Na een half uur was het wèl voor de tweede maal raak. De ZDH-verdediging werd op het verkeerde been gezet en Stolk was kansloos: 0-2. Pas toen stroopte een aantal ZDH-voetballers de mou wen op. In het laatste kwartier voor rust werd de strijd vinniger, maar scoringskansen bleven dungezaaid. De beste kans was voor Erik Bakker, die alleen op de keeper afging maar de bal net naast het doel schoof. Uit de eropvolgende comer kopte Wilco Bakker naast. Bij aanvang van de tweede helft was Jan de Wit in het veld gekomen voor Erik Bakker. De lang geblesseerd ge weest zijnde De Wit bleek echter nog niet op zijn oude peil. ZDH trok de lijn van de slotfase van de eerste helft door. In de dertiende minuut- leidde dat tot de aansluitingstreffer. Good-old Henk de Ruyter was voor een vrije trap van Bram Brouwer mee naar voren getrokken en kopte raak: 1-2. Ondanks verwoed aandringen lukte het de Zwaluwen echter niet om de gelijkmaker te produceren. De inzet was groot, maar aanvallend be zat ZDH te weinig stootkracht om tenminste één punt veilig te stellen. uit het Koger spel verdwenen en kreeg de thuisploeg legio kansen om gelijk te komen, maar mede dankzij het goede keeperswerk van Ipenburg en enkele goede ingrepen van onder andere John Eelman en Hans Polder man bleef De Koog op voorsprong. Na 20 minuten te hebben gespeeld kwam Jaap van Kranenburg in de ploeg voor de moegestreden Erik Kossen. De Koog bleef desalniettemin in de problemen en in de verdruk king. In de 30ste minuut werd door Hans Polderman de bal van de lijn gehaald en een paar minuten later was het de lat die redding bracht. Het zag er naar uit dat de 1-2 stand gehandhaafd zou blijven, totdat in de laatste minuut een strafschop werd gegeven aan St. George, wegens ver meend hands van Jaap van Kranen burg. Aad Dignum van St. George maakte een eind aan de illusies van De Koog door de penalty in een doel punt om te zetten. Ondanks de lange hoop op winst toch een terechte uit slag voor deze niet erg aantrekkelijke wedstrijd die met enig geluk toch winst voor De Koog had kunnen opleveren. De Koog 2 heeft in de thuiswedstrijd tegen Texelse Boys 2 met 4-3 gewonnen. Een verdiende overwinning voor De Koog dat toch nog in het laatste gedeelte van de wedstrijd onnodig in de problemen kwam. De Koog dames heeft zater dag met 3-2 verloren van Helder 2. De vierde competitieavond van de klaverjasclub „Den Burg" leverde een overwinning op voor het koppel Wil Maas en An Bakker met 7268 punten. De voorgaande twee avon den wisten zij niet veel punten te scoren, maar met dit resultaat ste gen zij weer tien plaatsen in het klassement. Zij staan nu op de veer tiende plaats. Met 7237 punten werden Arend Dij ker en Nel Koomen tweede. Daarmee verstevigden zij hun eerste plaats in het klassement. Met 7038 punten werden Willem Koomen en Huug Snoek derde, wat hen acht plaatsen winst opleverde op de ranglijst, waar in zij nu op de achttiende plaats staan. Vierde werden Jelle Wiersma en Johan Vinke met 6879 punten. Met een score van 6643 punten werden Fenny Hopman en Ruth de Ruwe vijfde. Stand 1e periode na 16 partijen: 1. A Dijker-N. Koomen 27779, 2. Echtp. J. Spaans 26409, 3. Echtp. J. v. Heerwaarden 26067; 4 J, Kloosterman-A. v Heerwaarden 25621, 5. C. Zijm-N v/d Veen 25522, 6. G. Douma-L. Bessels 25443; 7 G. v/d Siikke-J Witte 25398; 8. M Eelman-C. v/d Slikke 25231; 9 Echtp. 8 Ofrein 25198; 10. W. Derksen-P. v. Heerwaarden 25186 Na zes opeenvolgende forse nederla gen heeft Oosterend eindelijk de eer ste punten in de competitie behaald. Uitgerekend gebeurde dat tegen het bezoekende Zaanstad dat op de ranglijst een hoge positie inneemt. In de slotfase werd Dennis Vonk matchwinnaar door met een keihard schot zijn ploeg naar 3-2 te schieten. Onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter Jan van Hoff hebben Oosterend en Zaanstad een boeiend duel uitgevochten. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of Zaanstad nam de leiding. Een vrije trap op de rand van het strafschop gebied werd op ongelukkige wijze van richting veranderd en Ron Vol kers scoorde daardoor tot zijn eigen verbazing. Een kwartier later stonden beide ploegen echter weer op gelijke hoogte. Een vrije trap van Gerard Le- gierse werd knap ingekopt door Aard Schraag. Vervolgens ontstond een boeiende open wedstrijd waarin bei de ploegen elkaar volkomen in even wicht hielden. Voor beide doelen ontstonden tal van doelrijpe kansen die echter niet in een doelpunt omge zet werden. Het dichtst bij een doel punt was aanvaller Volkers van Zaanstad die zijn keiharde inzet ech ter gestopt zag door de goed keepen de Oosterend-doelman Rob Vonk. Na rust nam Oosterend vrijwel onmiddel lijk de leiding. Een fraaie pass van Dennis Vonk bereikte Martijn de Vey op maat. De Vey omspeelde een Zaanstad-verdediger en liet vervol gens doelman Van Brugge kansloos achter. Lang kon SVO niet van de verkregen voorsprong genieten. Een kwartier later nam aanvaller Ed Oud een afgeslagen hoekschop in één keer op de slof en zijn inzet ver dween onhoudbaar in de rechterbe nedenhoek. Opnieuw was de strijd weer volkomen. Zaanstad had door een technische surplus wel een veld overwicht, maar de betere kansen waren vooral voor SVO. Vooral Oosterend-middenvelder Koen Schoonheden stond voortdurend aan de basis van snel uitgevoerde SVO- counters. Vlak voor tijd greep Ooster end de volle winst. Roberto Casiola bediende de volkomen vrijstaande Dennis Vonk die vervolgens met een keihard schot Zaanstad-doelman Van Brugge kansloos liet. De seniorentraining van SV De Koog is heden (donderdag) om 19.00 uur in Calluna. De aanvangstijd van de damestraining is ingaande deze week gewijzigd naar 18.45 uur. In de eerste klasse zaalvoetbal zijn veel kanshebbers voor het kampioen schap. Afgelopen week werd in de hoofdklasse maar één wedstrijd gespeeld. De Krim won deze wed strijd. In de eerste klasse hebben de meeste teams nu drie wedstrijden gespeeld. Nu begint zich af te teke nen welke ploegen zich gaan mengen in de strijd om de bovenste plaatsen, en welke teams een mindere rol gaan spelen. In de eerste klasse zit altijd wel spanning. Vaak wordt vrij aanval lend zaalvoetbal gespeeld met veel goede en spectaculaire momenten. Alleen is het jammer dat het vaak tweede of derde teams betreft, wat een doorstroming naar de hoofdklas se en degradatie vanuit de hoofdklas se belemmert. Texel en Klif. Van deze twee is Klif het meest interresant, daar er veel jonge en goede spelers in dat team zitten. Zij zouden zich kunnen redden in de hoofdklasse. Texel voetbalde verleden jaar in de hoofdklasse, maar draaide daar niet zo. Van de reserve teams lijken Klif 2, Casino 4 en De Koog 2 die een hoofdrol te kunnen spelen. Klif 2 ver loor met 2-1 van Klif 1. De Koog 2 behaalde een ruime winst op Texel ditiegetrouw wordt het eerste ilvoetbaltoernooi ieder seizoen or de zvv Mantje georganiseerd. :erdag zal onder leiding van de leidsrechters Heerschap, Eelman Duinker dit evenement van 17.30 23.30 uur in sporthal Ons Genoe- i plaatsvinden. Een drastische ver ging van het eerste team van intje noopte de organisatie de op- van het toernooi in vergelijking voorgaande jaren enigszins te wij- en. Gekozen is voor twee afzon- 'lijke competities. In de prestatieve ule komen naast de organiserende emging uit: Texel BV., Gamma, b en een attractieve gelegenheids- hbinatie uit Den Helder, die zijn im „Tops" zeker eer zal aandoen, recreatieve poule wordt gevormd pr Texel veteranen, het tweede en derde team van Mantje alsmede de overkantse teams Noorderhaven en KLM. Programma: 17.30 u. Mantje 1-Rab 17.47 u. Mantje 2-Noorderhaven 18.04 u. Mantje 3-Texel Veteranen 18.21 u. Texel BV-Gamma 18.38 u. KLM-Mantje 2 18.55 u. Tops-Rab 19.12 u. Noorderhaven-Texel Ve teranen 19.29 u. Mantje 1-Texel BV 19.46 u. Mantje 3-KLM 20.03 u. Gamma-Rab 20.20 u. Mantje 2-Texel Veteranen 20.37 u. Tops-Texel BV 20.54 u. Noorderhaven-Mantje 3 21.11 u. Mantje 1-Gamma 21.28 u. KLM-Texel Veteranen 21.45 u. Texel BV-Rab 22.02 u. Mantje 2-Mantje 3 22.19 u. Gamma-Tops 22.36 u. Noorderhaven-KLM 22.53 u. Mantje 1-Tops. de uitwedstrijd tegen Zuidermeer oest Texelse Boys tot de bodem n de mogelijkheden gaan om nog n punt uit het vuur te slepen. Na n 2-0 achterstand bij rust kon Erik hneider in de slotfase nog 3-3 ntekenen. Twee van de Zuider- eergoals werden overigens door iysspelers over de eigen doellijn werkt. xelse Boys startte lauw in de ope- igsfase. De meeste duels werden idua-SVO/Z nger Boys-SVO/Z 2 mioren: veers B2-Oosterend B1 Kei B1-WGW B2 tten BTTexel B2 )H B1-Schagen B2 igerboys C 1-Texel C1 Boys C1-JVC C2 tervogels C1-ZDH C1 :el C2-Flevo C1 ■fekte itie zó in de i, het ;n de jring, ij ons op de terdag 5 november 1988 IVB afdeling Noord-Holland 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 13.30 uur 13.15 uur 13.30 uur 13.00 uur 13.30 uur 13.15 uur 13.30 uur pillen: c. Boys D1-Oosterend D1 12.00 uur Kei Dl-Texel D2 12.00 uur Koog E1-Tex. Boys E1 11.00 uur tel E1-Tex. Boys E2 12.00 uur Boys E3-Texel E3 11.00 uur isterend E1-Texel E2 11.00 uur isterend E2-ZDH E1 12.00 uur Boys F1-De Koog F1 10.00 uur cel F1-Oosterend F2 11.00 uur cel F2-S.V.C. F1 11.00 uur .C. F1-Oosterend F1 10.00 uur mes: Koog-Wieringermeer I985 I985 985 I987i Koog-Wieringermeer 14.30 uur 985 I984 »ndag 6 november 1988 I982NVB I986t. Adelbert-Texel 14.00 uur I984 I984JVVB afdeling Noord-Holland 98; Koog-ZDH 14.00 uur Boys-HOSV 14.00 uur S-Oosterend 14.30 uur el 2-VZV 2 11.30 uur C 4-De Koog 2 12.00 uur Boys 2-Sweers 6 12.00 uur sterend 2-Watervogels 4 12.00 uur C 9-Texel 4 14.30 uur P 10-Tex. Boys 3 14.30 uur lioren: landia A2-Texel Al 14.30 uur ten A1-Tex. Boys A1 14.00 uur mes: Boys-Helder 14.00 uur creatievoetbal: H-Texel 10.30 uur Koog-Cocksdorp 10.30 uur door Zuidermeer gewonnen. De hard werkende thuisploeg creëerde diverse kleine kansen. Langzamerhand wende de Boys aan het zware en moeilijk bespeelbare veld. Technisch waren de gasten duidelijk beter en halverwege de eerste helft stond Zuidermeer dan ook voornamelijk te verdedigen. De vele corners die uit het veldoverwicht voortvloeiden werden echter be kwaam verwerkt door doelman André Gerber. Na een klein half uur moest Frank de Grave zwaar geblesseerd aan het dijbeen uitvallen en onmid dellijk profiteerde Zuidermeer van het aangeslagen Boysteam. Voorstopper Bart van Heerwaarden had twee on gelukkige momenten. De eerste maal kon spits John Vlaar van dichtbij de hoek uitkiezen na een halve misser, de tweede maal werkte Van Heer waarden een van richting veranderde bal zelf over de doellijn. Vlak voor rust kreeg Erik Schneider nog een kans op de aansluitende treffer maar liet de voorzet van invaller Albert Poolman van zijn schoen springen. Na rust kwam een herboren Boysteam binnen de lijnen. Het hoge tempo brak Zuidermeer op en vele malen moesten de verdedigers aan de noodrem trekken. Dat leverde slechts één boeking op. Vooral over de vleugels kwamen Erik Schneider en Albert Poolman vaak langs hun di recte tegenstander. Laatstgenoemde produceerde beheerst de aansluiten de treffer uit een pass van Ruud v/d Wetering. Bijna bracht Erik Schneider de partijen op gelijke hoogte maar doelman Gerber kon de doorgebroken linksbuiten nog net afstoppen. De druk op het Westfriese doel bleef on verminderd voortduren, en de gelijk maker moest dan ook wel vallen. Voor de zoveelste keer dolde Erik Schneider met enkele verdedigers en trok hij de bal fraai voorlangs André Gerber, zodat Bert Witte alleen maar hoefde in te tikken. Tex. Boys liet de teugels even vieren, wat ze duur kwam te staan. Zuidermeer zette een van hun spaarzame aanvallen op. In het plotseling drukbevolkte straf schopgebied wisten de Boysverdedi gers geen raad met de bal. Middenvelder Nico Vriend wel, maar zijn schot werd gekeerd door Kees Kooy. Tot afgrijzen van Tex. Boys (en de aanhang) stuiterde de bal via Al fred Bakker alsnog over de doellijn. Het pleit voor de jonge Boysploeg dat het in staat was om opnieuw de jacht op de gelijkmaker in te zetten. Na diverse mogelijkheden was het Erik Schneider die vanuit een onmo gelijke hoek André Gerber verraste met een knal in de korte hoek. Met twee thuiswedstrijden tegen laagge klasseerde tegenstanders moet het Boysteam zijn hoge positie op de ranglijst kunnen verstevigen. Uitslagen overige Boysteams: De Koog 2-Texelse Boys 4-3; Texelse Boys 3-Z.A.P. 9 2-1. Dames: Kolping Boys-Texelse Boys 4-4. Junioren: Texelse Boys A1-L.S.V.V. A3 6-0. Za terdag: Flevo C1-Texelse Boys Cl 4-1.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9