t Texelse Sportraad op naar 35e levensjaar Met sportmarkt, foto- en tekenwedstrijd Veel prijswinnaars in spaarpottenwedstrijd Twee lezingen in Ecomare Deelname aan foto- en teken wedstrijd Zon, maan en hoog water Unicef in bibliotheek Weer explosieven opgeruimd Andere samenstelling weekendlijst Goud en zilver voor trouwe FN V-led en Kinderpostzegel actie van start Voor het weekend van 12 en 13 november 1988 Kerkdiensten Zondag 13 november Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 NOVEMBER 1 K'-v. tt In februari van het komende jaar bestaat de Texelse Sportraad 35 jaar en dat feit zal niet ongemerkt de re vue passeren. Gedurende het lustrumjaar zullen diverse activiteiten op gebied van sport worden ont plooid. Vast staat de sportmarkt die op vrijdag 10 en zaterdag 11 februa ri 1989 in sporthal Ons Genoegen wordt gehouden, onder het motto „Sporten gezond, gezond sporten". Aan de sportmarkt zijn een teken en een fotowedstrijd gekoppeld. Ver der hoopt de Sportraad een topsport-evenement naar Texel te krijgen. Het idee van een sportmarkt is niet nieuw: ook de vorige lustrumviering werd ermee opgeluisterd, 'n Massa bezoekers vond toen de weg naar de sporthal om te zien hoe de Texelse sportverenigingen zich presenteerden. De opzet wijkt ditmaal iets af van de markt in 1983. De deelnemende sportclubs zijn niet met „zomaar" een kraampje present, maar dienen allemaal drie niveau's van hun sport te belichten: topsport, wedstrijdsport en recreatiesport. Daarbij mag van vele middelen worden gebruik ge maakt, bijvoorbeeld van video, dia's en levende demonstraties. De markt staat verder in het teken van het be geleidende gedeelte van de sport, vanwaar het motto „Sporten gezond, gezond sporten". Dat betekent aan dacht voor: medische en weten schappelijke begeleiding, voeding, hygiëne en kleding. De Sportraad zal hiervoor verscheidene instanties en verenigingen benaderen. In het kader van het zevende lustrum zijn alle nationale bonden aange schreven om een sportevenement van allure naar het eiland te lokken. De eerste positieve reacties zijn in middels binnen. De aanmeldingen Bijna tweehonderd zelfgemaakte spaarpotten kreeg de Texelse Rabo bank binnen naar aanleiding van de wedstrijd „Wie knutselt de leukste spaarpot". Woensdagmiddag werden de prijzen uitgereikt onder het genot van limo nade en gebak. De wedstrijd was een idee van de personeelsleden van de particuliere afdeling van de bank. „We hadden gerekend op vijftig tot honderd inzendingen. Dit overtrof al onze verwachtingen", aldus Peter Schaminee. De spaarpotten hebben al enige tijd in het bankgebouw gestaan. Wie ze wil houden, kan ze bij Rabobank Texel afhalen. De prijswinnaars zijn: 0 t/m 4 jaar: 7. Roel de Boer, 2. An nie Brouwer, 3. Peter Paul Vrijdag. 5/6 jaar: 1. Nicky Ran, 2. Marco Lex- mond, 3. Sander de Ridder. 7/8 jaar: 7. Steve van der Snep scheut, 2. Ilona van der Vis, 3. Jo seph Smidt. 9/10 jaar: 7. Tjitske Steen is, 2. Vera Kruithof, 3. Geraldine de Visser. 11 t/m 13 jaar: 1. Kathy Zijm, 2. Mar cel Duinker, 3. Manon Dobber. zullen op een rijtje worden gezet, waarna wordt bekeken wat financieel en organisatorisch haalbaar is. Het spreekt voor zichzelf dat daarbij een beroep wordt gedaan op Texelse sporters, clubs en supporters. Wie andere suggesties heeft of meer over de jubileumviering wil weten, kan contact opnemen met Ann Roe per of Gert Pansier, afdeling culturele zaken van het gemeentehuis, tele foon 02220-3041. Heroprichting „Spits"? De Sportraad zit vol plannen, want men wil ook weer een eigen informa tiebulletin gaan verspreiden, als op volger van het ter ziele gegane blad „Spits". Een student van de Hoge school voor Toerisme zal als afstu deeropdracht onderzoeken hoe een dergelijk bulletin het best kan func tioneren. Hoewel de Sportraad de kinderschoe nen allang is ontgroeid, geniet het werk van de aanstaande jubilaris wei nig algemene bekendheid. Soms in de publiciteit, maar meestal achter de schermen heeft de Sportraad zich in de loop der jaren ingezet ten bate van de Texelse sportwereld. Vooral op het gebied van het stichten van Texelse sportaccommodaties heeft de Sportraad een belangrijke rol vervuld, denk maar aan de realisatie van de wielerbaan en de overdekte manege. De meeste eilandelijke sportclubs zijn aangesloten, waardoor zij van de diensten en mogelijkheden van de Sportraad kunnen gebruikmaken. Voor het lidmaatschap betaalt een vereniging f 26,-, waar per vijftig le den ƒ6,50 overheen komt. De ver schillende takken van sport hebben elk een vertegenwoordiger die zitting heeft in het Sportraad-bestuur. De vertegenwoordigers zijn: G. Pansier (zaalsporten), P. Kikkert (denk- en be- hendigheidssporten), W.S. Roeper (zaalvoetbal), B. Roest (veld- en wegsporten), G. Spanhaak (wa tersport), L. Uriot (veldvoetbal) en J. Bakelaar-Bremer (atletiek en tennis). De zetel van de gymnastiekvertegen- woordiger is nog vakant. M. van der Werff vertegenwoordigt het perso neel. In het bestuur zijn de functies van voorzitter en secretaris geruime tijd onbezet geweest; thans is het In Ecomare worden twee lezingen ge houden. Op 25 november om 20.00 uur spreekt professor de Jager over sterrenkunde en sterren kijken. Er zijn nog vijftig plaatsen beschikbaar, van te voren reserveren is gewenst. Op 16 december is een lezing over het vogeleiland Griend door Jan Veen. Rond deze datum wordt tevens een nieuwe, tijdelijke expositie over Griend in Ecomare geopend. De kosten zijn per lezing f 4,- inclu sief koffie. Wie wil reserveren of in formatie wil hebben kan bellen naar Ecomare, telefoon 02228-741. Aan de fotowedstrijd van de bij na 35-jarige Texelse Sportraad kan nu al worden deelgenomen. De inzendingen moeten uiterlijk 13 januari 1989 in het bezit zijn van de Texelse Sportraad, per adres Afdeling culturele zaken, Raadhuis, Groeneplaats 1, Den Burg. Inzenders dienen hun naam en adres op de achterzijde van de foto te vermelden. Het onder werp is „Sport op Texel" en de foto moet zwart/wit zijn, formaat 13x18. De inzendingen worden beoordeeld door een uit vijf le den bestaande jury, bestaande uit Pieter de Vries, mevr. J. Zijlstra, F. Voskuil en twee nog te benoemen Sportraad-leden. De foto's zullen in een expositie op de Sportmarkt worden tentoon gesteld. Eventueel zullen foto's worden gebruikt voor publicatie, uitsluitend in uitgaves van de Texelse Sportraad zelf. De tekenwedstrijd is speciaal voor de jeugd. Van de winnende tekening zal een affiche worden vervaardigd, waarmee reclame voor de Sportmarkt wordt ge maakt. Nadere informatie hier over volgt. De jury is alvast samengesteld: Henk Arendsen, mevr. W. Boere, F. Voskuil en twee nader aan te duiden Sportraad-leden. De zon komt 13 november op om 7.56 en gaat onder om 16.51 uur. Maan: 16 november E.K. Doodtij: 19 november Hoog water te Oudeschild: Vrijdag 11 november 9.26 en 21.51 Zaterdag 12 november 10.01 en 22.16 Zondag 13 november 10.24 en 22.19 Maandag 14 november 10.13 en 22.56 Dinsdag 15 november 10.53 en 23.53 Woensdag 16 november 12.06 en Donderdag 17 november 0.55 en 13.14 Vrijdag 18 november 2.05 en 14.32 Zaterdag 19 november 3.31 en 16.19 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoog water. Van dinsdag 15 november tot 23 de cember staat in de openbare biblio theek een verkoopstand van Unicef. Er is een nieuwe sortering kerstkaar ten, en zijn agenda's en veel sinter- klaascadeau's. Wie met naar de bibliotheek in Den Burg kan komen kan voor de Unicef-artikelen ook te recht bij: Nel Rommets, De Kuil 2 in Den Hoorn, tel.02226-547, Gré Westdorp, Klimpstraat 5 in De Cocksdorp, tel.02222-263, Marianne Veld, Hogereind 23 in De Waal, tel.02220-3032 Het hele jaar door zijn de contacta dressen van Unicef: Tineke Terpstra, Bernhardlaan 58 in Den Burg, tel.02220-3640 en Nel Pijlman, Vloedlijn 21 in Den Burg, tel.02220-4067. bestuur compleet en ziet er als volgt uit: A. Hoven (voorzitter), D. Schinkel (vice-voorzitter), E. Ooyevaar-de Rid der (secretaris) en H. Last (penning meester). Verder zijn al jarenlang aan de Sportraad verbonden de heren G. Praamstra en J.W. van Zeijlen, die op het raadhuis belast zijn met de admi nistratie. Ook heeft de Sportraad per soneel in dienst ter begeleiding van sportieve activiteiten, dit zijn de trai ners Beintema, Stoter, De Hoogh en Nijkoops. De Duik- en demonteergroep van de marine was dinsdag weer op Texel om een partij munitie onschadelijk te maken. Metspringstof werden onder meer een zojuist bij paal 8 gevonden brisantgranaat, een in de volkstuint jes aan de Koningsweg in Oosterend gevonden kogelpunt van groot kaliber en nog wat andere recentelijk op di verse plaatsen gevonden munitie ver nietigd. De rubriek „Voor het weekend" in deze krant krijgt ingaand he den een logischer en bondiger samenstelling. Reden is dat in de rubriek meerdere vermeldin gen stonden die niets met het weekend hebben te maken. De ze overigens nuttige mededelin gen verhuizen naar de rubriek „Vaste data" die nu herdoopt is in „Om te onthouden". In volg orde van belangrijkheid en/of ur gentie worden de verschillende vermeldingen opgenomen en ons streven is erop gericht deze ru briek zo regelmatig mogelijk af te drukken. De zittingen van de dietiste in het Groene kruisge- bouw worden voortaan in de „Agenda" aangekondigd. Voor op- en aanmerkingen inzake de ze wijzigingen houden wij ons aanbevolen - red. Drie leden van de Voedingsbond FNV kregen tijdens een feestelijke plech tigheid in hotel „Den Burg" onder scheidingen wegens langdurig trouw lidmaatschap. Het waren J. Schraag, Ivoorheen werkzaam in de agrarische sector en vanaf 1948 onafgebroken lid van de bond), B. Smit Ivoorheen werkzaam in de zuivel en ook veertig jaar bondslid) en A. Koopman Ivoor heen agrarisch werkzaam en sinds 1963 lid van de bond). De twee gouden en een zilveren in signe werden uitgereikt door dis trictsbestuurder B. v.d. Bult, die daarbij zijn waardering voor de landu- rige hondstrouw uitvoerig onder woorden bracht. Hij zei onder meer dat het niet alleen een verdienste was van de mannen, maar ook van hun vrouwen omdat de bondsbijdra- ge in het verleden vaak via de vrouw werd geïncasseerd en het niet altijd makkelijk was om dit geld telkens weer op te brengen. Voor de twee „gouden" jubilarissen had de dis trictsbestuurder een extra gescher, meegebracht in de vorm van een quette, voorzien van voorstellingen die resp. de landbouw en de zuive simboliseerden. De foto Ivan Jos Bergman) toont de jubilarissen me hun echtgenotes. De kinderpostzegel-actie 1988 stai aanstaande woensdag. De verkoo; op Texel vindt plaats in het postka toor in Den Burg, waar de vrijwil ligsters van het plaatselijk comité voor kinderpostzegels gereed zittei Voor de zegels kan men er van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 18.00 uur terecht. Het thema dit jaar „Kind en water". De zegels zijn vervaardigd van kindertekening die zijn uitgekozen uit de inzending van een speciale tekenwedstrijd. D waarden van de drie kinderpostzeg zijn 55( 25) cent, 65( 35) cent 75( 35)cent. De toeslag is bester voor kinderen in Nederland en de Derde Wereld die weinig uitzicht h ben op een gelukkige toekomst. 0 kinderpostzegel-actie hoopt ertoe te dragen dat alle kinderen op de reld onbekommerd kunnen spelen Een groot pak voor één van de prijswinnaars Idie tevens jarig wasl wordt overhandigd door Pe ter Schaminee. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. J. Ter Haar Uitzending Lichtboei De Waal 11.00 uur ds. J. Kok De Koog 9.30 uur Cora Vlaming Den Hoorn 9.30 uur ds. J. Kok Oosterend 9.30 uur ds. De Jong Oudeschild 11.00 uur ds. De Jong De Cocksdorp 11.00 uur ds. Ter Haar GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg, 10.00 en 19.00 uur drs. H. Hoekstra uit Emmen Oosterend 10.00 en 19.00 uur drs. H. Pol uit Zuidhorn GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend, 10.00 en 16.00 uur: dienst Woensdag 16 november: Dank dag: 15.30 en 19.00 uur ds. J. Baaijens uit Enkhuizen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Ko- gerstraat, Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur: themadienst „Gij hebt Uw woord gegeven". BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haëzer, Julianastraat 11, Den Burg 10,00 uur: spreker voor ganger Joh. Tensen Kinderoppas 19.15 uur Welkomstdienst, spreker Rev. Masinga uit Swaziland, Afrika. Uitzending Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Dameskoor Uitzending Lichtboei Zondag 10.45 uur Herenkoor Kindercrèche De Koog: zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zondag 10.45 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal, Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare lezing 11.20-12.30 uur Wachttorenstudie Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 02220-2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur weekend: 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag 8.00 uur Tieneke Buningh telefoon (02230) 23024. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men op zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het Tandheelkundig Centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld worden met mevr. N. Schuijl, tel. 02225-446 Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. -7 v^: Vol vertrouwen op God en op een betere toe^ komst is van ons heengegaan onze lieve der, schoonvader en opa Piet Boersen in de leeftijd van 80 jaar. André en Rietje Ton en Ank Marian en John José en Hans Corry en Kees Peter en Angela Brigitte en Piet en kleinkinderen 9 november 1988 Botterstraat 35, 1794 AC Oosterend, Texel De rouwdienst wordt gehouden maandag 14 november om 10.30 uur in de R.K. kerk te Oosterend, waarna de begrafenis plaatsvindt op de algemene begraafplaats aan de Achter tune te Oosterend. Gelegenheid tot afscheid nemen is er vrijdag 11 november tussen 10.00 en 16.00 uur ten huize van de overledene. Na jaren van liefdevolle verzorging in het ver pleeghuis „De lelanen" is onze moegestreden moeder, groot- en overgrootmoeder overleden. Johanna Betsema-Scheepmaker weduwe van Aant Betsema, op de leeftijd van 72 jaar. Wij zijn dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend. Den Helder: Vlaardingen: De Waal, Texel: Schingen: De Waal, Texel: Dronrijp: Hoorn: Franeker: Oud-Beijerland: Leo en Leny Gerry en Cor Mari en Riena Coby en Siep Ineke en Jelle Jaap en Mieke Karei en Anja Nel en Joop Christa en Armand klein- en achter kleinkinderen Sneek, 7 november 1988 De rouwdienst zal worden gehouden op vrij dag 11 november om 14.00 uur in de Aula van de Botniastiens, Bredeplaats te Franeker. Aansluitend zal de ter aardebestelling plaats vinden op de Algemene begraafplaats aldaar, Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.30 uur in de voornoemde aula. Correspondentie-adres: Schuurmanssingel 43, 8801 JR Franeker.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 2