in paté Duinkonijn verwerkt niorentafeltennisteam mpioen xel speelt tegen laste concurrent wegwedstrijden i kampioenschap rakkenterrein tor olieresten rvuild Herfsttoernooi bowling Bowlingteam Rentenaar behoudt tweede plaats Gamma winnaar Mantje toernooi Voetbalprogramma Daverende overwinning op ongeslagen J. Dros Programma eilandcompetitie volleybal Ford total loss na aanrijding Eigenaar brandende auto gevonden Volleybaltoernooi Verkoopmiddag Gollards Bazaar bracht f10.000,- op. Auto's beschadigd bij aanrijding M.S.T. programma IDAG 11 NOVEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 5 junioren van Tetak zijn zaterdag Ireezand kampioen geworden in klasse 4B van de najaarscompeti- van de N.H.N.K. Fair uit Breezand was de tegen- ider. Bij een gelijkspel was Tetak eker van het kampioenschap. Pas- Veeger, Alex Bakker en Reindert per waren goed gemotiveerd. Vee won al zijn partijen. Bakker en ler, die tot nog toe ongeslagen en, wisten ook nu al hun partijen innen. Het dubbelspel werd door Tetak ook in winst omgezet, zodat de eindstand 10-0 in het voordeel van Tetak werd. Met nog drie wedstrijd- weken te gaan, werd Tetak glorieus kampioen. Seniorenteam Tetak speelde in Hoorn tegen Wham Wham. Fred Mosk, Frans Room en Lieuwe van der Veen hadden duidelijk een off day. Geen der spelers wist een partij in winst om te zetten, hoe wel er toch vijf partijen in drie sets werden beslist. Alleen het dubbelspel werd in de derde set na een 20-16 achterstand zeer knap met 22-20 ge wonnen. De eindstand werd derhalve 9-1 in het nadeel van Tetak. kampioensteam. foto Arend Nijkamp) dag speelt Texel 1 thuis tegen C. 1 uit Schagen. Hiermee be- een zeer belangrijke fase voor I 1. Binnen drie weken speelt tegen de naaste concurrenten C. en Z A P. Gezien de stand op noment aan de kop in de vierde isse A van de KNVB heeft Texel 1 zaak nog helemaal zelf in de nd. De stand is: 1. Texel 8-13; 2. X.P. 8-12; en 3. S.R.C. 8-10. Vol- nde week speelt Texel de inhaal- idstrijd uit tegen Helder en daarna ■t de thuiswedstrijd tegen naaste lurrent Z.A.P. zal zondag zeker op winst ten spelen om de aansluiting met en Z.A.P. weer tot stand te igen. De laatste twee wedstrijden lor S.R.C. van respectievelijk St. bert thuis met 1-4 en uit bij P. met 2-0. Hierdoor verspeelde Jrie keer te zijn afgelast wegens leid en verhindering van enkele nemers zal zaterdag nu toch ein- k het provinciaal kampioenschap gen op Texel worden gehouden. zal plaatsvinden op het land van /itte aan de Stuifweg tegenover re Klein Zeeland in Polder het 'den. Het begint rond 13.30 uur. de ploegkampioenschappen doen leelnemers mee, waaronder Texe- Marcel Witte, Jan Willem Vla- I, Simon Stark en Johan rers. De overige zeven komen uit laarlemmermeer en de Wieringer- r. De deelnemers nemen allemaal eigen trekker en ploeg mee. onlangs gesloten autokerkhof de Pontweg ter hoogte van Den is vervuild door olie, vet en mee verwante andere stoffen, mstig van de sloopwerkzaamhe- die hier jarenlang zijn verricht, s vastgesteld door de provinciale udienst die het terrein op ver van de gemeente (de eigenaar) t onderzocht en onlangs rapport t uitgebracht. 'ervuiling wordt niet als bijzonder tig beschouwd. Het terrein zou helemaal schoon zijn als een grond van ongeveer dertig centi- !r wordt verwijderd. Of dat zal uren is de vraag. Het is mis- n ook voldoende als de boven- alleen maar wordt geploegd, t de olieresten versneld kunnen ampen en oxideren. In elk geval met reiniging geen haast te len gemaakt want de gemeente op korte termijn geen plannen het terrein. Bovendien is er geen ar voor grondwaterverontreini- zo werd door de directie van lentewerken desgevraagd mee- eld. S.R.C. de kansen om bij te blijven of zelfs aan de leiding te komen. Texel 1 zal het moeten doen zonder de ge schorste Rien Brouwer (tegen Z.A.P. kan hij weer van de partij zijn) en mogelijk wacht ook Paul van Exel en Simon Brand een schorsing naar aan leiding van de gebeurtenissen in de afgelopen zondag gespeelde uit wedstrijd tegen St. Adelbert. Dat zou Texel 1 toch behoorlijk gehandicapt maken in deze belangrijke fase van de competitie, al is het zo dat even tuele vervangers zich nu waar kun nen maken. Het Texelse publiek kan zondag genieten van een spannende partij voetbal op het Texelveld waarbij Texel 1 in een periode van drie we ken een belangrijke stap kan doen naar een behoorlijke koppositie tij dens de winterstop over zo'n zes weken. Zaterdag 12 en zondag 13 november wordt in bowling De Koogel het jaar- lijkste herfsttoernooi gespeeld. De speelwijze is: vier games single han dicap met twee personen per baan. De zes hoogst geplaatsten dames en heren spelen nog een finale van zes games, te beginnen op de nulstand. De titelverdedigers zijn Nel Feenstra en Piet Kok. Beide bowlers zullen weer van de partij zijn. Zaterdag is een serie van 16.00 tot 17.30 uur. Zondag wordt vanaf 12.00 uur de hele dag gebowld. De damesfinale zal zo rond 18.30 uur starten, met om 19.30 uur aansluitend de herenfi nale. De prijsuitreiking staat gepland 'om 21.00 u^ur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Geïnteresseerden kun nen zich nog opgeven bij Peter Veld man, telefoon 02228-672. In de landelijke bowlingcompetitie, die ditmaal werd afgewerkt in Hoorn, behaalde het Texelse team gespon sord door Rentenaar Opel vijf wedstrijdpunten. Het team bestond uit Klaas Veldman, Henk Plaatsman, Rob Beumkes, Gré Penha en Joop van Hove. Beste spelers waren Beum kes en Van Hove. Eerstgenoemde had zijn dag met een gemiddelde van 180 en een hoogste game van 215. Van Hove gooide gemiddeld 179 en pas seerde in twee games de 200 punten-grens. In een goed bezette sporthal Ons Genoegen heeft Gamma zaterdag het Mantje-toernooi gewonnen. De laatste wedstrijd tussen Mantje en Tops moest de beslissing brengen over de bezetting van de tweede en derde plaats. Door het benutten van een penalty vlak voor tijd wist Tops dit duel in zijn voordeel te beslissen. Rab legde voor Texel b.v. beslag op de vierde plaats. In de recreatiepoule werd ver rassend KLM winnaar voor Noorder haven, Mantje 2, Texel veteranen en het derde team van Mantje. Zaterdag 12 november 1988 KNVB afdeling Noord-Holland Bergen-SVO/Z 14 00 uur Junioren: SVAP BTTexel B1 12.30 uur Oosterend B1-JVC B2 13.30 uur Wirin B2-ZDH B1 14.00 uur Texel B2-Winkel B1 13.30 uur Zeemacht C1-Tex. Boys C1 13.00 uur JVC C2-Texel C2 13.00 uur ZDH C11-SVAP Cl 13.30 uur Pupillen: De Koog Dl-Tex. Boys Dl 12.00 uur Texel D2-Oosterend D1 13.30 uur Tex. Boys El-Oosterend E1 11.00 uur Tex. Boys E2-Tex. Boys E3 11.00 uur ZDH ETTexel E1 11.00 uur Texel E2-De Koog El 12.00 uur Texel E3-Oosterend E2 12.00 uur Oosterend F2-De Koog F1 10.00 uur Oosterend Fl-Texel F2 10.00 uur S.V.C Fl-Tex. Boys F2 10.00 uur Dames: Reigerboys 3-Tex. Boys 14.30 uur Zondag 13 november 1988 KNVB Texel-SRC 14.00 uur KNVB afdeling Noord-Holland GSV-De Koog ZDH-Sint George Tex. Boys-Apollo SRC 3-Texel 2 ZAP 7-Texel 3 WGW 5-Tex. Boys 3 Texel 4-HRC 8 Junioren: Texel ATVictoria A1 Tex. Boys A1-ZAP A2 Dames: Schagen-De Koog Recreatievoetbal: Cocksdorp-Texel Oosterend-ZDH 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.00 uur 11,30 uur 12.00 uur 14.30 uur 10.30 uur 10.30 uur Met een daverende overwinning op de tot dan toe ongeslagen Jaap Dros heeft Auke Terpstra maandag avond in de Lindeboom de interne competitie van schaakclub En Pas sant opengebroken. Terpstra is dit seizoen nu nog de enige speler met een maximale score. Of hij ook on middellijk door zal stoten naar de eerste plaats van het klassement is nog niet duidelijk, omdat hij wegens vakantie enkele ronden heeft gemist. Aanvankelijk ging het duel tussen Terpstra en Dros gelijk op, maar naar mate de partij vorderde oefende Terpstra een onaangename druk uit op de stelling van zijn rivaal. Toen de ze trachtte zijn stelling te bevrijden door middel van een diepe taktische wending, bleek dat Terpstra de stel ling beter had getaxeerd. Met een knal van een damezet, die Dros niet had voorzien, bracht Terpstra een verschrikkelijke koningsaanval op gang en het duurde niet lang voor hij de titelverdediger tot opgave dwong. Maar er waren nog meer verrassin gen: Gerard Zoetelief won in prima stijl van nummer twee, Martien Witte, die in de opening een pion verspeel de waardoor Zoetelief blijvend in het voordeel kwam. In beheerste stijl maakte hij de partij uit. Harm Broeke- ma kreeg opnieuw een nederlaag te verwerken; Thijs Witte bleek niet on der de indruk van Broekema's Franse verdediging en hij slaagde erin snel het initiatief te grijpen en Broekema in het middenspel voor onoverkomelij ke problemen te plaatsen. Evert de Visser overspeelde Dirk Leegwater in de opening, die met de moed der wanhoop een ruïne verdedigde. Zijn zwoegen werd beloond, want toen de Visser verzuimde zijn materiële voordeel te verzilveren ontsnapte Leegwater in een dam'e-eindspel naar remise. Het eindspel tussen Dirk Leegwater en Teake van Lingen werd opnieuw afgebroken. Van Lingen maakte tijdens de hervatting weinig vorderingen, maar anderzijds beging hij geen grote fouten, zodat hij nog steeds mag hopen op een vol punt. Nico van Heeringen speelde een boeiende partij tegen Gerard Kruithof, die geen kans zag om met de zwarte stukken tot gelijk spel te komen. Van Heeringen buitte zijn openingsvoor deel steeds verder uit en won uitein delijk door overmacht. Frans Eijgenraam voegde zich weer bij de eerste tien door met listen en lagen Kees Kistemaker af te troeven. Uitslagen: N. van Heeringen-G. Kruithof 1-0, R. Terpstra- H Tuinema 0-1; T. v. Lingen-W. Pranger 1-0, A. Terpstra-J Dros 1-0; M Witte-G. Zoetelief 0-1; Th. Witte-H. Broekema 1-0; F. Eijgenraam- K. Kistenmaker 1-0; W. Hoekman-R. Daan 1-0, E, de Visser-D. Leegwater ft-Va. D Leegwater- T v. Lingen opn. afgebr. Dinsdag 15 november Veld A mannen: 18.30 u. SI. de Boer-Gem. 12 Balcken 19.05 u. H.st.-12 Balcken SI. de Boer 19.45 u. BCT-Smash 1 Versluis 20.25 u. Versluis-Stuc v/d WoudeBCT 21.05 u. RWS-Teso Stuc v/d Woude 21.45 u. De Krim-Amrobank Kobeko 22.25 u. Kobeko-Cocky kap. De Krim Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Opel Rent.-DA Eelman S. 19.05 u. Smash 2-Eelman S. DA 19.45 u. Wass. Best-CZN Smash 2 20.25 u. DGM-Autocentr. De Kuip 21.05 u. Paal 9-De Kuip Autocentr. 21.45 u. Bremak. 1-Th.hoeve Westersl. 22.25 u. Musicsh.-Westersl. Th.hoeve Veld C vrouwen: Een door een 24-jarige man uit Den Burg bestuurde Ford Fiesta werd woensdagmiddag onherstelbaar be schadigd bij een aanrijding op de Pontweg. De in de richting van Den Burg rij dende wagen zou linksaf slaan om het erf van perceel 53 (in de PH- polder) op te rijden. De 25-jarige chauffeur van een achteropkomende truck met mariniers zag de langzaam rijdende auto te laat (mede door het regenachtige weer), trachtte er links voorbij te komen, zag daarvan af in verband met naderende tegenliggers en botste tenslotte op de op dat mo ment naar rechts uitwijkende Ford, die daarbij zwaar werd gehavend. De chauffeur liep slechts een wond op aan een hand en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De militai re truck-bestuurders bleef ongedeerd; spatscherm en bumper van zijn wa gen werden gedeukt. De politie heeft de eigenaar op gespoord van de crossauto die za terdagavond op de kop van De Slufter „zomaar" in brand vloog, zo dat de brandweer erheen moest. Bij onderzoek bleek dat de wagen op naam stond van een Friese bouwon derneming die op Texel aan het werk is. De auto was inmiddels echter voor f 100,- eigendom geworden van een 23-jarige werknemer van dit be drijf, ook afkomstig uit Friesland. De ze verklaarde tegenover de politie dat niet hij maar een ander zaterdag op het strand had gereden, waarbij de wagen door onduidelijke oorzaak in brand was geraakt of gestoken. De eigenaar zei zich verantwoordelijk te voelen voor het gebeuren en toonde zich bereid de kosten te vergoeden van de brandweer en van het wegslepen van het wrak. Hij krijgt dus de rekening ten bedrage van et telijke honderden guldens. 19.05 u. Taveerne-D. DrupZegel Mode 19.45 u. 7 Prov.-Drog. Mets D. Drup 20.25 u. CVI-Klif 23 Drog. Mets 21.05 u. Rabobank-Boetiek 22 CVI 21.45 u. Leydek.-Meerm. De Verfbus 20.25 u. De Verfbus-Visserb. Leydek. Wedstrijdleiding: Agnes en Ilse, tele foon 3540. Uitslagen 8 november Bremakker 2-Haarstudio 0-2; Stoepa- Segermk/Eelman 0-2; Theodorahoeve-Kobeko 1-1; BCT-Stuc. v/d Woude 0-2; Paal 9-Autocentrale 0-2; Groote Slock-RWS 0-2; De Krim-Graaf Spuiterij 1-1; Rabobank-CZN 2-0; Retsina-Question 1-1; Leydekkers- Vïsserbouw 1-1; CVI-Drogisterij Mets 1-1; Teso-De Kuip 1-1; Paal 28-Amrobank 2-0; Musicshop-Cocky's kapsalon 2-0; De Verfbus- Meermarkt 0-2; Zeven Provincién-Klif 23 0-2; De Rival-Witte en Witte 1-1; DA-Eelman/Sege- rmk 1-1; Antiekhuisje-Boetiek 22 2-0; Sportshop-Haarstudio 2-0; Mantje-Durper Drup 0-2. Haarstudio en Teso houden zaterdag vanaf 19.00 uur een volleybaltoer nooi in Sporthal Ons Genoegen. Voor dit evenement zijn enkele teams uit de eilandcompetitie uitge nodigd. Bij de heren wordt hoofdzakelijk gestreden tussen teams uit de twee de klasse. Bij de dames zijn ook eer ste klasse-teams vertegenwoordigd. Het tijdschema wordt verzorgd door Dirk Kuiter en Annie Vlaming. Verzorgingshuis ,,De Gollards" heeft woensdag 16 november weer een verkoopmiddag, aanvang 14.00 uur. Er is dan verkoop van zelfgemaakte truien, poppen en dergelijke, evenals van versgebakken oliebollen. De ver koop is beneden in de „Irene-zaal". De bazaar die vorige week door de Hervormde kerk Den Burg werd ge houden ten bate van de interieurver nieuwing van „De Schakel" heeft bruto f 10.400,- opgebracht, wat door de organisatoren een uitstekend resultaat wordt gevonden. De eerste prijs van de verloting (reis ter waarde van f500,-) werd gewon nen door Victor Tijssen uit Den Burg, de tweede prijs (verrekijker) door de familie Moens (Emmalaan! en de der de prijs (horloge) door mevr. R. Drij ver, Schilderend 112. Twee auto's werden vrij zwaar be schadigd bij een aanrijding die zich woensdagmiddag tegen vijf uur voor deed op de Pontweg nabij het kruispunt met de Amaliaweg. Een van de boot komende BMW, bestuurd door een 33-jarige vrouw uit Den Burg wilde linksaf slaan. Op dat moment trachtte een achteropko mende 28-jarige Daf-bestuurder uit Oudeschild haar in te halen, wat mislukte en tot een botsing leidde. Niemand werd gewond. Texelse duinkonijnenpaté" heet het jongste produkt dat het bio logisch dynamisch bedrijf „Sint Donatus" op de markt heeft ge bracht. De paté bestaat voor het overgrote deel uit vlees dat af komstig is van wilde konijnen die door plaatselijke jagers zijnge- schoten. Slager Willem Goenga uit Den Hoorn heeft de paté ont wikkeld en daarbij ook gebruik gemaakt van biologisch- dynamische kuikenleverspek, kruidenboter, tomaten en knolsel- derie Verder zijn kruiden en zout toegevoegd. De zeskantige glazen potjes waarin de paté te koop wordt aangeboden zijn eigenlijk bestemd voor honing. Daarvan moest Donatus er echter zoveel in één koop afnemen, dat er vee! meer waren dan nodig was voor het verpakken van de door een Texelse imker geleverde honing. Zoekend naar een bestemming voor de duizenden overtollige potten, kwam men toen op het idee om een vleesprodukt op de markt te brengen met wild duin konijn als hoofdbestanddeel. Op Texel worden jaarlijks vijf- tot tienduizend konijnen geschoten en die komen practisch allemaal bij poeliers op het vasteland te recht. Daar staan Texelse duinko nijnen in hoog aanzien. Er wordt zelfs beweerd dat je de eilandelij- ke herkomst kunt proeven. Net als Texels lamsvlees zou het ko nijn een iets zilte smaak hebben: pré sa Ié! Hoewel hij er aanvankelijk zelf weinig brood in zag, sloeg Goen ga aan het experimenteren. Toen een proefcollectie van 60 potten zonder reclame binnen twee da gen was uitverkocht en de ko pers nadien opgetogen reageerden, kregen Mare van Rijsselberge van „Donatus" en Willem Goenga het gevoel dat ze een interessant gat in de markt hadden ontdekt. Omdat niet al leen de tong maar ook het oog wat wil, zullen de thans nogal sober uitgevoerde potten paté nog worden voorzien van een kleurig etiket met een Texels landschap. Donderdag 10 november De raadscommissie voor welzijnsbe leid heeft in het raadhuis een open bare vergadering, aanvang 19.30 uur. Het algemeen bestuur van de Stich ting Lokale Omroep Texel heeft in ,,De Buureton" een openbare verga dering, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait voor leden van de Cineclub en andere bioscoopbe zoekers „Less than Zero"; 20.00 uur. Vrijdag 11 november In Cinema Texel draait vanavond voor het eerst „Salsa", een vervolg op de succesvolle muzikale dansfilm „Dirty Dancing". De rolprent is geregisseerd door door Boaz Davidson en de cho reografie is van Kenny Ortega, de man die ook verantwoordelijk is voor de dansscènes in Dirty Dancing. „Salsa" is het verhaal van twee vrienden, Rico (een jonge Latino die uitsluitend leeft voor het salsa- dansen) en Ken (een jonge blanke waarmee Rico is opgegroeid). Hun re latie wordt zwaar op proef gesteld als als Ken verliefd wordt op het mooie 16-jarige zusje van Rico, Rita. Ken en Rita willen hun gevoelens voor elkaar geheim houden, gezien hun prille jeugd en etnische verschil. Als Rico er toch achter komt, ont staat tussen hem en Ken een vete die. niet alleen hun vriendschap be dreigt maar ook Rico's droom om ooit de „koning van de salsa" te worden. Zaterdag 12 november Van 10.00 tot 16.00 uur wordt in manege „Akenburg" zwarte markt gehouden. Om 13.30 uur beginnen op het land tegenover „Klein Zeeland" aan deStuifweg in het Noorden provincia le ploegkampioenschappen. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Salsa". De toneelgroep van SVC speelt in Het Eierlandsche Huis het blijspel „Voorzichtig...breekbaar'aanvang 20.00 uur. Zondag 13 november Om 11.00 uur start bij de Monniken- weg een boscross van de Atletiekve reniging Texel. Om 11.30 uur begint bij „Bos en Duin" de juttersrit van De Blijde Rijders. In de Doopsgezinde kerk in Den Burg wordt een themadienst gehouden: „Gij hebt uw woord gegeven". De li turgie is voorbereid door een groep gemeenteleden en is besterpd voor alle leeftijden. Jonge kinderen kunnen in een andere ruimte een nevenaktivi- teit bijwonen. Voor de allerkleinsten is oppas aanwezig. Na de dienst kan in de kerk koffie worden gedronken. In „Eben Haezer" in de Julianastraat spreekt Rev. Masinga uit Swaziland over „De lijdende kerk in Afrika", leder is welkom; aanvang 19.15 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Salsa". Maandag 14 november In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Salsa". De openbare vergadering van de raadscommissie voor algemeen en organisatorisch beleid gaat niet door. Dinsdag 15 november Om 19.30 uur begint in het raadhuis de behandeling van de gemeentebe grotingen 1989 met het geven van algemene beschouwingen door de fracties. De Baptistengemeente houdt in „Eben Haezer" een voor ieder toe gankelijke bijbelstudiebijeenkomst, aanvang 19.30 uur. Thema: „De Rechter van de gemeente". Afdeling volleybal Zaterdag 12 november. Sporthal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. asp/meisjes Tevoko 1-Wieringen 12.30 u. asp/jongens Tevoko 2-Advendo 13.30 u. heren Tevoko 1-Advendo 1 13.30 u. dames Los '82-Tevoko 1 13.30 u. asp/meisjes Tevoko 2-Juvoc 15.00 u. dames Tevoko 3-W.S.O.V. 3 15.00 u. dames Tevoko 2-De Boemel 2 15.00 u. dames Smash '68-Gruma Seah. 2. Jocohal, Den Helder: 13.45 u. asp/jongens H.C.S.C. 1-Tevoko 1 Zaterdag 14 november. Sporthal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. heren Zeemacht 1-Tevoko 2.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 5