Cjroen ^tmrL-Jexels in het harL. Meuw voorstel: verbouwing aadhuis voor f2,1 miljoen Kermis-experiment op Nikadel nog één jaar? )iscussie over bodewoning blijft open irschellinger \ampinghouders p bezoek Burgemeester koopt decemberzegels Rookbom alarmeert Texelse brandweer Cafébaas betrapte stelende werknemer Grote merken.... Kleine prijzen!!!! bij CARITA 30% Feestkorting CARITA Ongenode gasten Het is zover! vrijdag a.s. OPEN HUIS Infolijn KOOPSOMPOLIS bel vandaag 02220 - 15207 SIEBE WAAIJER I SEPTEMBER 1807 - IMH. 1U.33B DINSDAG 6 DECEMBER 1988 ir advertenties, abonnementen, etc geveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg loon 02220-12741. Telefax 02220 - 14111 actie. Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45. Den Burg telefoon 20-12741. en werktijd deze week tot en met dinsdag a s.: Frans Hopman Pater teplein 27. Den Burg, telefoon 02220 15472. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /19.80 per kwartaal; los 95 cent Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr 67 34.60 398. uitbreiding en renovatie van het raadhuis zullen waarschijnlijk izienlijk minder kosten dan op basis van de eerste plannen is verondersteld. Donderdagavond bespraken de raadsleden nieuw voorstel, dat een investering van f 2,6 miljoen be- Ist. Dat is een miljoen gulden minder dan aanvankelijk was be- >ot. Het verschil wordt voornamelijk veroorzaakt door het nog t uitvoeren van enkele onderdelen en het niet verbouwen van voormalige bodewoning ten behoeve van de raadsfracties. In fcte lijnen konden de meeste raadsleden zich in het nieuwe Jorstel vinden. Verdeeld waren de meningen over het toe- Imstig gebruik van de oude bodewoning; een suggestie van ldA-leider Terpstra het pand met eenvoudige middelen toch or de fracties beschikbaar te stellen, kreeg bijval. I orts lieten meerdere raadsleden I h kritisch uit over het eventueel de lange baan schuiven van en- e onderdelen (vervanging plafonds gangwanden met name). „Kun- i we dat niet beter gelijktijdig met verbouwing uitvoeren? Als we pas later doen, zou het wel eens stuk duurder kunnen uitvallen loogde Ate Rienstra (CDA). Wet- uder Barendregt bracht daar te- tin dat hij liever geld in kas houdt tr een aantal grote klussen die 3 op het investeringsplan prijken waarvan de kosten thans nog eilijk zijn in te schatten. „Het oofddoel is om de knelpunten in de (uisvesting van het raadhuis- lersoneel op te lossen; dit plan roorziet daarin." ^en besloten gedeelte van de Isvergadering van november licht- B en W de raadsleden in over de louwingsplannen zoals die op dat iment ter tafel lagen. De totaal- stering van dat „ideaalplaatje" roeg f 3,7 miljoen. Dat bedrag |rd toen te hoog gevonden, waarna college opnieuw aan het rekenen g De voorgenomen herinrichting het uit 1969 daterende gebouw ird op enkele punten gewijzigd. waarna een totaal-investering van f2,6 miljoen resteerde. In vergelijking met het eerste plan zijn op de eerste (de raadhuiskelder met o.m. de sociale dienst en archief) en tweede werklaag (de begane grond met o.m. de afdelingen milieu, algemene zaken, financiën en ruimte lijke ordening) nagenoeg geen wijzi gingen aangebracht. De vrijkomende werkruimte van de afdeling milieu zou mogelijk weer als vergaderruimte voor de raadscommissies in gebruik kunnen worden genomen en tevens ter beschikking worden gesteld aan de raadsfracties. Voor de Texelse poli tieke partijen zou een eigen ingang (aan de zijde van de Vismarkt) moe ten worden gemaakt (kosten f8000,- B en W besloten af te zien van huis vesting van het bestuur (burge meester, secretaris en wethouders) op de nieuwe, vierde werklaag. In plaats daarvan zal wèl een derde we thouderskamer worden gemaakt op de derde werklaag (de huidige bo venste verdieping). Op deze verdie ping blijft de afdeling culturele zaken (inclusief onderwijs) gesitueerd, zij het dat de totale oppervlakte van de afdeling wordt vergroot. Verder ko men nu op de derde werklaag de af deling personeel en organisatie. iertien campingexploitanten van I schelling waren vrijdag op Texel zich op de hoogte te stellen van recente onwikkelingen die de mpingbranche hier heeft doorge- aktHet gezelschap bracht onder ling van Jaap Dekker en Robert Hees van de VVV een bezoek Loodsmansduin", ,,De Shelter", lm de Noord", „De Krim" en „Gor- 'smient" waarbij de interesse in it bijzonder uitging naar de kwali- •tsverbetering die op deze terreinen uitgevoerd als antwoord op vragen de markt. Veel interesse bleek ik te bestaan voor de vervanging 'r of uitbreiding met vasteac- Immodaties in de vorm van luxe bungalows omdat de toekomst perspectieven voor „pure" kampeer terreinen niet bijster gunstig zijn. Op Terschelling, waar zich maar liefst zestig, merendeels kleine kampeerbe- drijven bevinden is de noodzaak om de bakens te verzetten onlangs pijn lijk duidelijk geworden in de vorm van een rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf waarin werd vastgesteld dat het eiland de boot min of meer heeft ge mist als gevolg van het stabilisatiebe leid van de locale overheid en het uitblijven van vernieuwingen, met na me het teruglopen van het feitelijk beschikbare aantal overnach tingsplaatsen. Aanpassing van het beleid en verbetering van het toe ristisch produkt wordt dringend nodig geacht. De foto toont de bezoekers van Terschelling op het sta caravangedeelte van camping LoodsmansduinIFoto Dirk Kuiter). alsmede de „cluster" bestuurszaken van de afdeling algemene zaken. Op de vierde werklaag zullen de ge hele dienst gemeentewerken en het gemeentelijk grondbedrijf worden ge huisvest. Tekeningen van de nieuwe inrichting zijn te zien op het publica tiebord in het raadhuis. Personeel positief De wijzigingen werden op 10 novem ber kenbaar gemaakt aan het raadhuis-personeel. De medezeggen schapscommissie reageerde positief: unaniem werd de voorgenomen uit breiding met circa 400 m2 onder schreven. Weliswaar zijn op onderdelen kanttekeningen gemaakt, maar deze beïnvloeden de totaalin vestering niet of nauwelijks. Kritiek dat een publieksgevoelige af deling als bouwzaken niet op de vier de bouwlaag zou moeten worden gehuisvest, wordt door B en W on derschreven, maar deze keuze vloeit voort uit de wens/noodzaak om de kosten te drukken „Op zich ware het inderdaad beter geweest de lichtdruk kamer en het kadaster te situeren op de vierde werklaag, maar de ruimte daartoe ontbreekt in ieder geval voor de lichtdrukkamer. Daarenboven is vanwege financiële redenen gekozen Mevrouw Schipper verkoopt haar man een velletje van twintig decemberzegels Verder op de foto kantoorhouder P. van Putten. voor het zo min mogelijk wijzigen van ruimten op de bestaande drie werklagen", luidt de motivering van het college. Doorwerken Verder laat het college weten dat de Het experiment met kermis in De Koog wordt voortgezet, óf er wordt helemaal géén kermis meer gehou den op Texel. Dat is de keuze die de raadsleden volgende week dinsdag zulen moeten maken tijdens hun ver gadering. Het college wil hen de vraag voorleggen of het acceptabel is, dat mensen in de directe omge ving van de kermis vijf dagen lang geluidshinder kunnen ondervinden. Uit een hoorzitting ten overstaan van de raadscommissie voor welzijnsbe leid bleek, dat de Dorpscommissie te genstander is van voortzetting van het experiment. Hoewel de openbare orde niet in het gedrang is gekomen, vindt men de geluidsoverlast voor de naburige campings onoverkomelijk. De Koog Promotion vindt het hebben en houden van een kermis bij De Koog wel wenselijk en de Rijkspolitie laat zich positief uit over het experi ment van afgelopen jaar. Van ver keersoverlast is niets gebleken. De campingexploitanten uit de nabije omgeving van de Nikadel stellen zich op één lijn met de Dorpscommissie. Zij noemen de kermis een voor De Koog „imago-afbrekend" fenomeen, dat zich niet verdraagt met het be lang van rustzoekende gasten. Burgemeester Schipper kocht don derdag in het postkantoor in Den Burg een velletje van twintig zg. de- architect heeft verzekerd dat het per- cemberzegels, niet gewoon aan het Lees verder pagina 5 loket maar aan het speciale tafeltje van het kinderzegelcomité. Dat heeft de verkoop van decemberzegels er als extra taak bijgenomen naast de verkoop van kinderzegels en wens kaarten, in de hoop dat het één het ander zal stimuleren. Aangezien me vrouw Schipper deel uit maakt van dit comité, kon het gebeuren dat ko per en verkoopster elkaar al eens eerder hadden gezien... De decemberzegel is de laatste ze- geluitgave van de PTT als staatsbe drijf. De zegels Idie ook te koop zijn bij het gewone loket van alle post kantoren) kosten vijftig cent en kun nen worden gebruikt voor het verzenden van wenskaarten. Bij een dat in de nabije toekomst niet meer beschikbaar is. Het college stelt de raadsleden voor nogmaals op basis van een experi ment kermis in De Koog van 12 juli tot en met 16 juli 1989 toe te staan onder dezelfde strenge voorwaarden als voorheen. Tevens moet de kermis opschuiven in noordelijke richting en moeten de openingstijden van 13.00 tot 23.00 uur streng worden na geleefd Zaterdag rond het middaguur rukte de brandweer uit om een in brand staande telefooncel op de Groene- plaats te blussen. Op het plein aan gekomen, bleek dat de spuitgasten niet hoefden in te grijpen. Tóch was er geen sprake van loos alarm: in één der cellen was namelijk een zelfge maakt bommetje tot ontploffing ge bracht. Een deel van het cel-interieur was hierdoor zwartgeblakerd. De automatische brandmelder was in werking getreden, waardoor de brandweer werd gealarmeerd. Ge tracht zal worden om uit te zoeken wie de daders zijn, zodat de kosten op hen kunnen worden verhaald. i Het Bureau De Kermisgids die de ker mis organiseert was niet vertegen woordigd tijdens de hoorzitting, maar reageerde schriftelijk. In de brief staat dat de reacties van het publiek en de middenstand door de exploi tanten als positief is ervaren. Door de grotere beschikbare ruimte kon een meer attractieve kermis worden sa mengesteld. Het Bureau stelt voor de kermis dertig meter naar het noorden op te schuiven en de zg. dichte" at tracties aan de zijde van de cam pings op te stellen, om de overlast tot een minimum te beperken. De gemeente heeft alle lokaties op Texel onderzocht die mogelijk in aan merking zouden kunnen komen voor een kermis. Een kermisterrein moet een zekere relatie hebben met een woonkern en moet verhard zijn. Bui ten de lokatie in De Koog werden op Texel geen andere geschikte plaatsen om een kermis te houden gevonden. Artikel 11 gebied Tijdens de hoorzitting werd voor gesteld de kermis te verplaatsen naar het gedeelte van het Nikadelparkeer- terrein achter het evenementenveld, de „lokatie D". Dit kan echter niet want de plannen voor invulling van het artikel 11 gebied gaan ook over dat gedeelte. Het college wil voorko men dat verplaatsing van de kermis vertraging van de realisatie van die plannen met zich meebrengt. Daar naast is het niet handig een experi ment voort te zetten op een terrein Een 26-jarige inwoner van Rosmalen, die in de afgelopen maanden op Texel woonachtig was, bekende za terdag tegenover de Texelse politie dat hij in totaal f300,- ƒ400,- heeft ontvreemd uit de kassa van café De Slufter. De man was daar werkzaam. De Brabander had het geld niet in één keer gestolen, maar deed meer dere malen een greep uit de kassa. Toen zijn baas vorige week ƒ65,- uit de kas miste, begreep die dat er be drog in het spel moest zijn. De café baas verzon een list om de dader te kunnen opsporen, onder meer door het registreren van de in kas zijnde biljetten. Toen hij wederom geld miste, schakelde hij de politie in. Die trof bij de betreffende werknemer de verdwenen bankbiljetten aan, waarna de man een volledige bekentenis af legde. Tijdens de gehele feestmaand de cember geven wij bij elke aankoop op onze gehele najaars- en winter collectie '88. Exclusief voor Texel de topmerken Esprit, In Wear, Matinique, Radio Boy, Radio Girl, Diesel jeans, en Tra der jeans. The boutique with the best choice Weverstraat 5, Den Burg, Texel de comitéleden L Klaassen en K. ter Haar en kaart betekent dat een voordeel van vijf cent en bij een kaart in open en velop van vijftien cent, alleen binnen Nederland. Dat prijsvoordeel vervalt na december; de zegels blijven dan bruikbaar als gewoon frankeermiddel voor alle post. Vorig jaar gaf PTT-post voor het eerst decemberzegels uit. Het was een succes, want er werden er 160 miljoen verkocht, waarvan 225.000 op Texel. In de postkantoren heerst in decem ber een grotere drukte dan in het va kantieseizoen. Van de 3,9 miljoen stuks correspondentie die op Texel jaarlijks worden verwerkt, vallen er 325.000 in de laatste twee weken van december. In deze periode kan het PTT-personeel dan ook geen ver lof opnemen en wordt extra perso neel ingezet. In de nacht van zaterdag op zondag heeft hotel Opduin in De Koog onge wenst bezoek gehad. Eén of meerde re onbekenden hadden op nog onbekende wijze het (afgesloten) ho tel weten binnen te dringen, en zich als eigenaardige gasten gedragen. In de hal werden lichte vernielingen aangebracht door met een brandblus- apparaat te spuiten, in de keuken werd een uitsmijter genuttigd en ver moedelijk werd tevens gebruik ge maakt van het zwembad en een hotelbed. De volgende dag werden alleen sporen aangetroffen, de dader of daders waren nergens te beken nen. De politie is van de kwestie op de hoogte gebracht. RESTAURANT Den Burg-Texel Assurantiën Hypotheken (ook 's avonds en in weekend)

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 1