log geen accoord over ilgemeen rouwcentrum Ooit kiest u voor mooist Wild voor de bejaarden Bang&Olufsen /oorspeeluur /erleende bouwvergunningen Voetbalprogramma tV.VJiWlÊk Adventsavond van DG Zusterkringen Texelse merrie hoog geëindigd Koppel Ofrein heeft nog één punt nodig Klassieke openingen populair bij schaken Basketballers winnen van ZAP Anna Paulowna Adventsmiddag voor Koger ouderen Zwemclub TX '71 gaat naar Marinebad Koplopers zaalvoetbal winnen allemaal Informatieavond MAB met fysiotherapeute Tbssen dijk en duinenrij Eigen kweek goed bij vogelkeuring Alweer aan de top... SÏJDAG9DECEMBER 1988 TEXELSE COURANT igrafenisondernemer Arie Maat en de gemeente hebben nog geen over- instemming bereikt inzake de stichting van een algemeen rouwcentrum in >n Burg. Probleem is dat de gemeente vindt dat voor een dergelijk cen- im 2000 m2 nodig is, terwijl Maat niet meer dan 900 m2 wil kopen om- het centrum voor hem anders niet rendabel is te exploiteren. lals bekend wil Maat zijn rouwcen- jm bouwen op de plek van de lormalige sociale_werktuin aan de irnhardlaan, vlakbij de algemene •graafplaats. Het gebouw zou een ial van 120 m2 moeten omvatten mede drie opbaarruimtes, behan- ilruimte en garage. De gemeente lie zakelijk niet betrokken wil zijn bij ■t projekt) acht het noodzakelijk dat het terrein zelf een flink aantal ito's kan worden geparkeerd omdat •n rouwcentrum voortdurend ver ier van heel Texel aantrekt. Een ter- inoppervlak van 2000 m2 wordt larom noodzakelijk geacht, maar laat acht het plan niet haalbaar als ij zoveel grond moet kopen, tenzij gemeente de grond voor een lage- prijs wil afstaan. Behoefte |at aan een algemeen rouwcentrum ihoefte bestaat op Texel, wordt niet «twijfeld. Lang niet alle woningen |jn geschikt om er een dode op te 'oensdag 14 december verzorgen lerlingen van de Texelse Muziek- en ansschool van 19.30 tot 20.30 uur de voorspeelruimte in d' Ouwe ILO weer een voorspeeluur. Het pro- ramma zal bestaan uit bijdragen van et kinderkoor, het slagwerk- nsemble, het beginnerskoor, het eterogeen-ensemble, gitaar-, Saxofoon-, klarinet-, dwarsfluit-, en pi- Bnoleerlingen en leerlingen op kope- n blaasinstrumenten, elangstellenden zijn van harte wei tom; De toegang is gratis. lurgemeester en wethouders hebben lan de volgende personen en/of in- tanties bouwvergunningen verleend: a. Veltkamp, Burgwal 13, Den Burg Pyoor het ged. veranderen van een be- jtdrijfsruimte tot woonhuis, Maricoweg 37 te Den Burg; H. Söhngen, Otto Hue-strasse 7, Hattingen (B.R.D.) oor het ged. vergroten van een zo- lerhuis, Koningsweg 24 te Ooste nd; K. Bakker/P. J. van Sikkeleras, roeneplaats 6, Den Burg voor het aatsen van een woonhuis, Diek 4 Den Hoorn; T. van Maanen, Post- eg 161, De Cocksdorp voor het d. vergroten/veranderen van een 'oonhuis; L. A. Vos-Leuven, P.J.B. uys de Perezlaan 16, Aerdenhout oor het plaatsen van een berging, aliforniëweg 12 te De Koog; Ge- eente Texel, Groeneplaats 1, Den urg voor het verplaatsen van een i/oning, Hoornderweg 17 te Den loom; W. Engel, Bennebroekerlaan Bennebroek voor het vernieuwen an een stolpboerderij, Jan Ayeweg 2 Den Hoorn; J. Roeper, Rozendijk 1, )en Burg voor het ged. vergroten an een zomerwoning; E. Shuurman, uurtorenweg 39, De Cocksdorp oor het plaatsen van een garage; akker b.v., Groeneplaats 6, Den Burg oor het ged. veranderen van een voonhuis/winkelpand. Eelman, Nieuwlanderweg 82, De Waal voor het plaatsen van een be- Irijfsgebouw, Bosrandweg, De Koog; van Wijk, Parkstraat 10, Den Burg oor het gedeeltelijk veranderen van :en woonhuis, Rozendijk 26, Den urg; A. H. Bonne, Klimpstraat 32, ie Cocksdorp voor het gedeeltelijk 'eranderen van een woonhuis met jarage; J. Tuitman, Loodssingel 20, ludeschild voor het plaatsen van een arage/berging; IJsbeertje b.v., lorpstraat 4, De Koog voor het ge- leeltelijk veranderen van een restau- ant/bar, Dorpsstraat 14, De Koog; P. I. Stark, Zanddijk 8, De Cocksdorp voor het vergroten van een zomerwo- ing; J. F. van Asselt, Pontweg 216, De Koog voor het plaatsen van een garage; H. Grundig, Am Kreuz 35, D 400 Düsseldorf 31 voor het verande ren van een berging, Californiëweg 137, De Koog; N. Assmuth, Is- selstrasse 24, Darmstadt 13, West- Duitsland voor het plaatsen van een berging, Slufterweg 134, Eierland; W. D. Eelman, Schilderend 90, Den Burg voor het vergroten van een woning, Marsweg 10, Den Burg; Mevr. Chavonnes-Vrugt, Noordwester 42, Den Burg voor het plaatsen van een booten schuurtje; J. Engelvaart, Grut tolaan 57, Enkhuizen voor het veran deren van een garage/berging tot woning, Lijnbaan 37, Den Burg; A.' Binsbergen, Prinses Irenelaan 323, Rijswijk voor het gedeeltelijk verande ren van een woonhuis, Schoolstraat 16-18, Oosterend. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be- zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 205. baren en veel mensen willen dat ook niet. Recentelijk is op het probleem gewezen door de kerkeraden van de Hervormde gemeenten van Ooster end, De Cocksdorp en Oudeschild in een brief aan de gemeenteraad. „Daar in onze gemeente geen vaste faciliteit is om het lichaam van een overledene op te baren, veroorzaakt dit grote onrust en onzkerheid bij het zoeken naar een geschikte gelegen heid. Ook ontstaat een gevoel van weerzin, als het lichaam van de over ledene meermalen vervoerd moet worden voor de begrafenis of crema tie plaatsvindt", aldus de door domi nee C. de Jong ondertekende brief waarin wordt aangedrongen op het spoedig realiseren van een rouwcwn- trum, waar overledenen kunnen wor den opgebaard en waar faciliteiten zijn voor condoleance e.d. Zaterdag 10 december 1988 KNVB afdeling Noord-Holland BOL-SVO/Z SVO/Z 2-HCSC 7 14.30 uur 14.00 uur Junioren: SRC B2-Texel B1 14.30 uur Oosterend B1-HCSC B2 13.30 uur Texel C1-HCSC Cl 13.30 uur Tex. Boys CTTexel C2 13.30 uur ZDH C1-HRC C2 13.30 uur Pupillen: Oosterend D1-Tex. Boys D1 12.00 uur Texel D2-Texel D1 12.00 uur Tex. Boys E1-Texel E3 11.00 uur Texel E2-Tex. Boys E2 11.00 uur De Koog E1-Texel E1 11.00 uur ZDH El-Oosterend El 11.00 uur Oosterend E2-Tex. Boys E3 11.00 uur De Koog F1-Oosterend F1 10.00 uur Oosterend F2-Texel F2 10.00 uur Texel F1-SVC F1 11.00 uur Tex. Boys FTTex. Boys F2 10.00 uur Zondag 11 december 1988 KNVB Vlos (W)-Texel 14.00 uur KNVB afdeling Noord-Holland Vesdo-ZDH 14.00 uur Tex. Boys-Hauwert 14.00 uur Oosterend-CSV 14.00 uur Zeemacht 2-Texel 2 11.00 uur Tex. Boys 2-Oosterend 2 12.00 uur De Koog 2-Zeemacht 3 14.00 uur Texel 3-Watervogels 5 14.00 uur Watervogels 6-Tex. Boys 3 14.30 uur ZAP 10-Texel 4 14.30 uur Junioren: RKEDO A1-Texel A1 14.30 uur Flevo A1-Tex. Boys A1 14.00 uur Kaagvogels BTTexel B2 14.00 uur Dames: Tex. Boys-Victoria (0) 14.00 uur De Koog-Winkel 3 12.00 uur In de Doopsgezinde kerk van Den Burg wordt op donderdag 15 decem ber een Adventsavond gehouden, ge organiseerd door de Federatie van Doopsgezinde Zusterkringen op Texel. Medewerking wordt verleend door mevr. H. Cadêe (fluitl en dhr. P. Kray- ma (orgel). De merrie Corita (v Nabuur). De merrie Corita van Willem en An- nemarie van der Linde uit De Cocks dorp heeft vorige week IBOP AA 92 gehaald. Dit „Instelling Bruikbaar heids Onderzoek Paarden" zoals het voluit heet is een test waarbij een paard wordt beoordeeld op exterieur, braafheid in gebruik, dressuur en springen. De vierjarige Corita is met dit zeer goede resultaat als hoogste van heel Noordholland in die jaar gang geëindigd. Zij werd op de IBOP-proef voorbereid door de be kende trainer Peter Rinkes uit Pesse. De vader van Corita is de hengst Na buur. De vader van de moeder is Pastrocio. De merrie heeft een stok- Tijdens de negende competitie-avond van de klaverjasclub „Den Burg" wa ren het deze keer Geb Douwma en Leida Bessels die met de mooie score van 7212 punten als eersten wisten te eindigen. In het begin van de com petitie draaide dit koppel met hoge scores in de top van het klassement mee, maar na een paar slechte avon den viel het ver terug. Met deze sco re stegen ze weer flink en staan nu op de twaalfde plaats. Het koppel Rob Caspers en Karei van Heerwaar den werd met 6927 punten tweede. Zij spelen tot nu toe vrij regelmatig met steeds goede scores, en staan in het klassement dan ook op de achtste plaats. Met 6792 punten werden Wil Kamminga en Marja Walswees derde. Zij klimmen hiermee weer enkele plaatsen en staan nu op de negentiende plaats. Bertus en Gerda Ofrein werden met 6764 pun ten vierde. In het klassement wisten zij de koplopers Jan en Corry Spaans tot op één punt te naderen, en in de tweede periode staan ze nu stevig aan kop. Henk Bakker en Cees Vinke werden met 6687 punten vijfde. Totaalstand na 36 partijen 1. Echtpaar J. Spaans 59143; 2. Echtpaar B. Ofrein 59142; 3. Echtpaar J. van Heerwaar den 57473; 4. J. Kloosterman-A. van Heer waarden 57376, 5. W Derksen-P. van Heerwaarden 57115; 6. C. Zijm-N. v/d Veen 57094; 7. G. v/d Slikke-J. Witte 56834, 8. R. Caspers-K van Heerwaarden 56716; 9. F. Witte-R Klemveld 56266; 10, A. Dijker-N. Koomen 56259 Stand tweede periode na zeven partijen: 1 Echtpaar B. Ofrein 12884; 2 G, Douma-L. Bessels 11804; 3. Echtpaar J. Spaans 11436; 4 M Eelman-C. v/d Slikke 11380; 5. F. v/d Gracht-M. Boogaard 11238. De oude, klassieke openingen zijn momenteel geliefd bij de schakers van En Passant. Zo was op maar liefst drie borden het uit de meester- praktijk vrijwel verdwenen Italiaans de openingskeuze van de witspelers, terwijl aan twee andere borden al evenzeer in onbruik geraakte Schot se opening werd gespeeld. De resultaten die de witspelers met deze, uit romantische tijden stam mende, openingen behaalden, waren uiterst mager: van de zeven duels die dinsdagavond in De Lindeboom voor de interne competitie van de club werden gespeeld, eindigden er liefst zes in een overwinning voor de zwartspelers. De enige die met de witte stukken tot winst kwam, was Paul Eelman die met een, voor het Italiaans karakteristiek, schijnoffer van de witte loper Gerard Zoetelief op het verkeerde been zette. In feite was het offer incorrect, maar toen Zoetelief de reddende variant niet zag en het stukoffer niet aannam, werd hij in enkele zetten van het bord gespeeld. Henk Tuinema zette Dirk Leegwater direct vanuit de opening onder druk en bouwde langzaam maat van 1.68 cm. „We waren al ja ren op zoek naar een leuk paard. We zagen haar in Overijssel en hebben haar 14 dagen voor ze een veulen kreeg gekocht", aldus Van der Linde Inmiddels heeft hij ook een volle broer van de merrie op stal. „Dat is nog maar een veulen. Die wil ik op fokken voor de hengstenkeuring". Corita is inmiddels weer drachtig van de hengst Caritas. Zaterdag traden de jongensjunioren van De Mareis in Den Helder aan te gen ZAP, een basketballvereniging uit Anna Paulowna. Al in het begin van de wedstrijd werd duidelijk dat De Mareis het betere team bezat. Johan Gieles, Renée Jager en Jesse van de Meent zorgden voor prima verdedigings-rebounds, waarna de bal snel naar voren werd gepassed. Erik Jan van Arkel en Carlo Kuip wisten met goede passes de vrijstaande spelers van De Mareis in en rond de budcet van ZAP te bereiken, zodat van dichtbij, maar ook vaak door af standsschoten de punten konden worden binnengehaald. Dit resulteer de in een 25-64 winst. Scores De Mareis: Jesse Helder 24; Erik Jan Vermeulen 20; Jes se van de Meent 8; Johan Gieles 6, Niels van Arkel 4 en Carlo Kuip 2 maar zeker een groot voordeel op, gebaseerd op de onveilige positie van Leegwaters koning. Leegwater kon niet veel anders doen dan een pas sieve verdediging voeren in de hoop dat Tuinema zich zou vergalopperen En in de laatste fase van de partij ge beurde dat inderdaad: Tuinema over zag een voor de hand liggende wending en kon meteen opgeven. Rob Terpstra nam revanche voor de nederlaag die hij in de eerste ronde van de competitie had geleden tegen Nico van Heeringen. Na een felle confrontatie veroverde Terpstra een paard tegen twee pionnen. Dat bleek genoeg voor de winst. Teake van Lin- gen zag eindelijk kans weer eens een partij te winnen. Zijn tegenstander Rogier Daan verleende hem hierbij overigens alle assistentie, want direct in de opening maakte Van Lingen een aantal lelijke fouten, die hem ob jectief gezien de partij hadden moe ten kosten. Daan liet echter alle kansen liggen en raakte in een lastig middenspel zonder dames in onover komelijke problemen. De eerstvolgen de clubavond is op maandag 19 december. Uitslagen: P. Eelman-G, Zoetelief 1-0; M. Witte-A. Terpstra 0-1; B Rahmani-W. Hoekman 0-1; H. Tuinema-D, Leegwater 0-1; Th. Witte-K. Kistenmaker 0-1; R. Daan-T. v Lingen 0-1; M. v. Heeringen-R, Terpstra 0-1. In de dorpskelder aan de Boodtlaan wordt vrijdag 16 december de jaar lijkse adventsmiddag voor de ouderen van De Koog gehouden, georgani seerd door de Dorpscommissie en de ANBO-afdeling, aanvang 14.30 uur. Deelnemers kunnen zich vóór woens dag 14 december opgeven bij me vrouw Rüngs (tel. 17572), mevrouw Henstra of de heer Kaczor (17634). Voor mensen die geen auto hebben, is vervoer beschikbaar. Wie met de auto komt, kan deze parkeren bij het Motel of achter de Katholieke kerk (Strijbosstraat). Zondag gaat ZPC TX '71 voor de laatste keer in 1988 naar het Mari nebad. Vertrek met de boot van 14.05 uur. Terug om 15.35 uur. Al leen de oudere leden komen (en gaan) een uur later. Voorbereidingen om de maandelijkse trainingen voortaan in Calluna te doen, zijn in volle gang. Tot 10 de cember is het nog mogelijk u hier voor aan te melden. Dit dient te geschieden door het inschrijfformulier voor die datum bij J. Commijs in te leveren. De drie leiders van de Texelse hoofd klasse Gamma 2, Mantje en Texel BV hebben hun wedstrijden winnend afgesloten. Rab pakte een punt van Casino 3. Voor Texel BV 2 was er winst ten koste van Jelleboog. Texel BV speelde tegen ZDH. De eer ste helft was het een gelijk opgaande wedstrijd. Texel BV speelde het best maar wist niet uit te lopen naar een beslissende voorsprong. Tot in de tweede helft hield ZDH de zaak goed bij. Daarna was het Texel BV, dat in korte tijd uit liep naar een 9-2 winst. Vrijwel alle doelpunten waren het be kijken waard. Gamma liep over De Koog heen met 5-1 en een goed gespeelde wedstrijd. Mantje won met 7-3 van De Krim, De Krim had wei nig in te brengen tegen het felle spel van Mantje, en moest toezien hoe Mantje simpel de wedstrijd won. Ca sino 3 liep tegen Rab weg naar een 2-0 voorsprong. Het leek er op alsof de punten makkelijk binnen gehaald zouden worden. Niet aflatende werk lust bracht Rab alsnog langszij, wat een puntendeling betekende. Texel BV 2 pakte een nuttige winst op Jelle boog. Jelleboog komt hiermee onder aan in de hoofdklasse te bungelen. Nu het motorcross-seizoen is afgelo pen is het weer tijd om voorbereidin gen te treffen voor het komende seizoen. Het materiaal wordt verbe terd of vernieuwd en de conditie wordt bijgeschaafd. Een van de be langrijkste zaken, echter vrijwel altijd over het hoofd gezien, is de blessu repreventie. Fysiotherapeute Henriette Kuip heeft zich verdiept in deze materie en zal een uiteenzetting geven hoe blessu res te voorkomen en eventueel te be handelen. Ook is er een instructiefilm over het afnemen van een valhelm na een ongeval. Dit vindt plaats in het clubgebouw van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland op vrijdag 9 december, aanvang 20.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. Deze week wordt een bekerweek. Vrijdag staat een selectiewedstrijd op het programma. De Texelse A- junioren spelen tegen de A-junioren uit het rayon Den Helder. Het is lang geleden dat op Texel een dergelijke wedstrijd is geweest. Voor de Texelse selectie heeft de rayoncommissie de volgende spelers uitgenodigd: Marco van Leersum, Rob Grisnigt, Martin van Veen, Benjamin van Heerwaarden en Arjen Rienks (allen Casino), Pieter Jan Boekei (Gamma), Jeffery Androg en Jan Eelman (Texel BV) en Ruud van de Wetering (Klif). Deze wed strijd begint om 19.15 uur. Uitslagen tot 2-12-'88: De Koog-Gamma 2 1-5, De Krim-Mantje 3-7; Casino 3-Rab 2-2; Jelleboog-Texel BV 2 2-4; Texel BV-ZDH 9-2; Klif 2-Casino 4 2-0; Casino 5-Mantje 2 2-4; Casino 9-Mantje 3 3-2; Attent-Texel 2 5-1; Casino 10-De Krim 3 6-3, Oosterend 2-Klif 4 2-2; Nissan 2-NIOZ 2 1-4; Gamma-ZDH 4-0; De Krim 2-Casino 2 2-1; Texel 2-Texel BV 2 5-1 Texel BV-Casino 2 7-2, Texel 3-De Krim 6-3; ZDH-Gamma 2 0-9, Texel-Gamma 3-3; Texel 8-De Koog 2 0-0; De Krim 2-Texel 7 0-1. door Klaas Bonne Op de grote stille heide leefde een fazantehaan En had daar met zijn zeven hennen een vrijwel zorgeloos bestaan. Maar toen werd de jacht geopend en kwam de man met het geweer. En trok daar op de stille heide met zijn wapen goed van leer. En na een welgemikt schot hagel streek de haan daar aan de grond. En wachtte in de ruige slootkant op de afgerichte hond. Zag in zijn laatste visioenen reeds een hele grote pan Op een rijk versierde tafel in 't verzorgingshuis St. Jan. En zijn zeven trouwe hennen zochten dekking in de hei en zo trok het jagersgilde deze keer aan hen voorbij. En zo wachtten zij gelaten tot het vallen van de nacht. En zochten nog om een verklaring voor de noodzaak van de jacht. En als er onder de bejaarden misschien een ouwe jager zit wensen zij hem vrolijk kerstfeest maar zonder mes en kunstgebit. De tentoonstelling van vogelvereni ging ,,Op eigen wieken" heeft ook ditmaal een redelijk goede belang stelling getrokken. De jaarlijkse show. die op vrijdag, zaterdag en zondag in d'Ouwe ULO werd gehou den, werd opgeluisterd met een be zoek van Sint Nicolaas en enkele knechten (zondagmiddag). Aardig was de opstelling van een vo lière in het midden van de ten toonstellingsruimte. Daarmee werd aangetoond dat vogelsoorten van uit eenlopend kaliber prima samen in één ruimte kunnen vertoeven. De ver dere sfeervolle aankleding van de zaal kwam op naam van leden van de bloemschikclub. Tijdens de show meldden zich twee nieuwe leden aan bij „Op eigen wieken". Het vertrek van enkele oudgedienden (met veel en kwalitatief goede vogels) werd zo doende een klein beetje goedge maakt. Hoewel het aantal inzendingen lager was dan in voor gaande jaren, was de gemiddelde kwaliteit volgens de keurmeesters gestegen. Eigen kweek vogels had den daarin een niet onbelangrijk aan deel. De uitslagen: Kleurkanaries, eigen kweek 1988: le prijs J.G. Smit/Den Burg (goud agaat, 89 punten); Vorm- en postuurkanaries, eigen kweek 1988: Kampioen bondskruis: R. Kuijper/Den Burg (border, 90 p); Ie prijs: G. Terwindt/Oosterend (Japanse Hoso, 89 p); 1e pnjs bondsme- daille A.C van Heerwaarden/Den Hoorn (gloster, 89 p); Tropische vogels, eigen kweek 1988: kampioen bondsmedaille. A.C van Heer waarden/Den Hoorn (roodkop Amadine, 90 p); 1e prijs: J. Bruin/Oudeschild (spitsstaart Ama dine, 89 p); 1e prijs W. Bakker/Den Burg (dia- mantvmk, 89 p); 1e prijs: W Bakker/Den Burg (blauwfazantje, 89 p); Ie prijs A.C. van Heer waarden/Den Hoorn (roodkop Amadine, 89 p); Tropische vogels, open klasse: 1e prijs: K. de Ridder/De Cocksdorp (blauwfa zantje, 90 p); Ie prijs: J. Huisman/Den Hoorn (Japanse nachtegaal. 90 p); Duiven, kwartels en parkieten, eigen kweek 1988 Kampioen gemeenteprijs: B. Koning/Oude- schild (diamantduif, 88 p); 1e prijs bondsmedaille: H. Leijen/De Cocksdorp (aga- pornis, 88 p). Na de televisietest van vorige maand* vindt u Bang&Olufsen nu weer in de Ccnsumentengids. En weer in de top van het klassement. Van 17 geteste middelgrote luidsprekers werden er maar twee "goed" bevonden. Waarvan één dus de Red Line 45-2 van Bang&Olufsen. Beovision L 2502: goed zeer goed. Ja, zegt u misschien, maar B&O is ook duurder. Dat valt nogal mee. Met "matig" of "redelijk" beoordeelde boxen, zijn precies even duur of slecnts honderd gulden goed koper. Mooi en goed gaan niet altijd samen.Gelukkig hebben we één merk waar dat conse quent wel zo is. Dat maakt uw keuze alleen maar makkelijker. 3 jaar garantie Jan Brouwer DEN BURG Spinbaan 15. Tel. 02220-5130 L

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 7