y.V. Texel proftoer met rainingskamp in de zomer iifei m n t f Raadskelder-restaurant onderging metamorfose )osterend verliest in Schoorl met 5-2 Gamma pakt punt na spannende strijd 500 nieuwe leden voor Rode Kruis Twee Texelse bowlers in Helderse finale 40 meter worst voor bruid Nelly Parcours boscross prima begaanbaar Samen kerst vieren in Den Hoorn Bowlingteam Tabakshop vergroot voorsprong 1IJDAG 9 DECEMBER 1988 TEXELSE COURANT PAGINA 9 voetbalmatch Texel tegen prof- ib FC. Utrecht was afgelopen zo- ir een groot succes. Dat chtvaardigt een vervolg. Van 30 i tot en met 6 augustus wil SV. xel een voetbaltrainingsweek orga- seren met oefenwedstrijd tegen ie verschillende profclubs. Kosten: ssen de 730.000,- en f40.000,-. aandacht voor voetbal groeit, me- door de successen die op televisie :gebreid zijn behandeld. SV. Texel haar leden veel activiteiten bie- in. Eén daarvan wordt de voetbal- Bek komende zomer, kfgelopen jaar werd één wedstrijd gen een profclub gespeeld, komend ar al drie. Maar die clubs gaan na it spelen weer naar huis. We willen Dberen of we ze in 1990 voor vijf igen op Texel kunnen houden voor n gezamelijk trainingskamp mét SV. xel natuurlijk", aldus Aad Blom, die men met Klaas Dirk en Wim Koorn organisatie in handen heeft. tee van de drie profclubs die ko en zijn al bekend: F.C. Utrecht en ilendam. Als derde wil men een jits team uitnodigen. „We willen g even met het VVV overleggen welk gebied de Duitse toeristen men die op dat tijdstip op Texel rtoeven, want het is natuurlijk hitterend als ze hun thuisclub tij- ns hun vakantie in actie kunnen sn", verklaarde Blom. Laatste boot wedstrijden tegen de professione- teams worden gehouden op zon- ig 30 juli, woensdag 2 augustus en indag 6 augustus, na 18.30 uur. iel later kan niet, want de spelers oeten nog met de laatste boot ee. Maar omdat veel mensen in de ikantie laat eten, hoopt de organi- itie nog een andere oplossing voor it vervoer van de voetballers na af- Dp te vinden, zodat meer publiek mt naar de wedstrijden, isschien kan een extra boot wor- fOosterend heeft in Schoorl met 5-2 fverloren. In een matige wedstrijd trok de ploeg die de kansen het bes te benutte aan het langste eind. Al Wj rust keek SVO tegen een 3-1 Khterstand aan. Hoewel Oosterend de tweede helft nog dichterbij wvam en zelfs kansen kreeg de ge lijkmaker te scoren was het toch de ■tuisploeg die uiteindelijk aan het (langste eind trok. e wedstrijd was nog maar nauwe- |ks begonnen of Oosterend keek al gen een 1-0 achterstand aan. Een iatisch toekijkende SVO-defensie gde Mark Walpot geen strobreed in weg om doelpunt nummer één in touwen te schieten. Erg lang kon (choorl echter niet van deze snel :rkregen voorsprong profiteren. Na geveer tien minuten spelen onder- hepte Oosterend aanvaller Martijn Vey een foutieve terugspeelbal in Schoorl-defensie en bracht vervol- ns zijn ploeg op gelijke hoogte. De edstrijd was weer volkomen open dat leverde kansrijke situaties op or de beide doelen. De beide de- nsies bleven echter voortdurend Jvereind zodat de stand lang gelijk ■leef. Aan de kant van Oosterend keelde vooral gelegenheidsverdedi- ler Vincent Caspers een uitstekende ■/edstrijd. Het laatste kwartier van de lerste helft werd Oosterend fataal, tor Scholtanus speelde te zacht te lg op zijn doelman Rob Vonk. Jur- len Kos kreeg daardoor een met te lissen kans en bracht zijn ploeg op 1-1. Enkele minuten later had op- lieuw Cor Scholtanus de grootste lech van de wereld, toen hij in een loging de bal weg te werken, keihard linnen de beruchte lijnen tegen zijn ligen hand aanschoot. De toegeken- le strafschop werd feilloos door |/lark Walpot benut. Na rust kwam ■osterend verrassend uit de start- llokken wat al vrij snel resultaat ipleverde. Een fraai genomen corner Man Koen Schoonheden werd door ■|)ennis Vonk keihard ingekopt. SVO reeg vervolgens nog diverse moge- jkheden om langszij te komen maar i aanvallend opzicht konden de 'osterenders toch niet echt een 'uist maken. Het dichtst bij een doel punt was wel Martijn de Vey. De Vey 'ntliep handig de buitenspelbal en on alleen op de Schoorldoelman af- jaan. Inplaats van de voordeelregel oe te passen, bestrafte scheidsrecht er Bakker echter een hopeloze po- ing van een Schoorlverdediger om 5e Vey te stoppen met een vrije chop ver buiten het strafschopge- 'ied. Halverwege de tweede helft •esliste de thuisploeg de wedstrijd. Mlco van Dam ronde een fraaie aan- 'al beheerst af en de wedstrijd was iigenlijk gespeeld. In de slotfase Pracht Ronald Mooij de stand zelfs Pog op 5-2 waardoor de einduitslag och nog wat te geflatteerd in het doordeel van Schoorl uitviel. den ingeschakeld of een kotter", op perde Klaas Dirk Koorn. De kosten voor het publiek zulen f 7,50 per wedstrijd bedragen, jeugd tot en met 14 jaar betaalt f3,50. Een passepartout voor drie wedstrijden kost f15,-; ƒ7,50 voor de jeugd. De trainingsweek is bedoeld voor de se lectie van Texel 1 en 2. Vóór de „gro te" wedstrijden zullen jeugdwedstrijden tegen drie andere Texelse voetbalverenigingen worden gehouden. Nieuwe trainer Texeltrainer G. Asselman is om ge zondheidsredenen afgekeurd en stopt. Tijdens de zomerse trainings week kan de nieuwe trainer, die ko mende week bekend wordt gemaakt, zich met de spelers voorbereiden op het nieuwe seizoen en kan de onder linge saamhorigheid worden vergroot. De spelers moeten zich die week iedere dag om 13.30 uur op het Texel-complex verzamelen. Daar wordt 's avonds ook gegeten. „Er is wel eens gezegd dat spelers die Texel 1 niet halen naar eerste Gamma heeft het gat van twee pun ten met Blue Bayou uit Amsterdam niet kunnen verkleinen. In een span nende zaalvoetbalstrijd bleven de ploegen steken op 3-3. Het was meteen te merken dat Gam ma vrijdagavond met een „echte" zaalvoetbalploeg te maken kreeg, in dividueel sterke spelers die het Gam ma in het begin knap lastig maakten. Het was dan ook Blue Bayou dat uit een vrije trap de score opende: 0-1. Gamma dat het juist moet hebben van het „collectief" en „karakter" kwam sterk terug en zette Blue Ba you steeds vaker vast op eigen helft. Dit resulteerde na ongeveer een kwartier spelen in de gelijkmaker. Een dieptepass van Rob v/d Stap werd door Paul van Exel prima afgemaakt: 1-1. Gamma kwam zelfs op voor sprong door nog een doelpunt van Paul van Exel: 2-1 Na de wissel liet Gamma zich op eigen helft te ver te rug dringen en kwam zodoende on nodig in de problemen. Werd Gamma eerst nog een aantal keren gered door keeper Charles Ipenburg, Blue Bayou kwam toch langszij: 2-2. Ook na de goal bleef Blue Bayou komen en kon Gamma soms gevaarlijk coun teren. Blue Bayou nam vijf minuten voor tijd de leiding door hun sterk spelende aanvoerder: 2-3. Gamma wisselde de keeper (John List op doel) en zocht de aanval. Dit resul teerde in een gelijkmaker, de sterk opkomende Simon Brand schoot on houdbaar in: 3-3. Dankzij dit resul taat blijft Gamma goed meedraaien in de interregionale klasse B. teams van andere verenigingen gaan. Maar er is ook een Texel 2 en die spelers moeten zó in het eerste kun nen worden ingepast als er schorsin gen of blessures zijn", stelt Aad Blom. Hij vindt het noodzakelijk dat ook veel voor die spelers wordt ge daan. „Ze zijn net zo belangrijk". Programmablad Er zal voor de voetbalweek een pro grammablad met een oplage van 10.000 stuks worden gemaakt, ver gelijkbaar met het blad van het Gam- matoernooi Het zal huis aan huis worden verspreid, uitgedeeld op cam pings en in hotels en aan mensen die donderdag, vrijdag en zaterdag vóór de week bij de boot in Den Helder staan. Voor de drie wedstrijden zijn hoofd sponsors gevonden: Bakkers Ijzer handel, Albert Heyn, Mantje Sport, Rabobank Texel en Verzekeringsmaat schappij De Twaalf Gewesten. Zij krij gen in het blad ruimte om uit te leggen wat voor bedrijf ze zijn en waarom ze sponsoren. Daarnaast is er ruimte voor adverten ties. „We hopen dat makers van Texelse producten inzien, dat met het oog op de toeristen die erop af ko men en de verspreiding overal, het een goede gelegenheid is om te ad verteren", aldus Blom. Onderhoud Met de gemeente is een accoord be- reikt over de verschuiving van de tien De ledenwerfactie van het Rode Kruis mag een succes worden ge noemd. Op Texel zijn circa 500 nieu we leden genoteerd door mensen van het Rode Kruis, die zo'n 3000 niet-leden persoonlijk hebben be naderd. Toch is het bestuur van mening dat de actie nog meer had kunnen ople veren. Dit had te maken met het on gunstige tijdstip, namelijk net voor Sinterklaas (van 1-3 dec.). Veel men sen werden niet thuis getroffen. Het drukwerk dat bij alle niet-leden werd bezorgd belandde vaak met de vele decemberfolders bij het oud papier, zodat velen niet of nauwelijks op de hoogte waren van de actie. Daarom worden zij die deze gelegenheid heb ben gemist nogmaals in de gelegen heid gesteld om zich als lid aan te melden. Het contributiebedrag bepa len de leden zelf, (minstens ƒ5,— per jaar). Opgave en informatie: Den Burg, Liesbeth Rijk, Kogerstraat 89, telefoon 15453; De Waal, Marianne Veld, Hoogereind 23, telefoon 13032; Oosterend, Cornelia Vonk, Oosterweg 32, telefoon 18376; Oudeschild, Ine ke Swennen, Doolhof 7, telefoon 12123. De Koog/Den Hoorn/De Cocksdorp, Frans Eijgenraam, Dage raad 34, telefoon 19338. De twee Texelaars die in Den Helder de finale van het bowlingtoernooi haalden: Marjan van Schaik en Kees Kooiman. Een groep van 22 Texelaars speelde mee met het Opel bowlingtoernooi in Den Helder. Kees Kooiman en Marjan van Schaik wisten de finale te bereiken. Tijdens de voorrondes moesten vier games dubbel (op handicapbasis) worden gegooid. Gré Penha gooide vier mooie games (165, 176, 184 en 175), maar kwam uiteindelijk net iets te kort voor de damesfinale. Joop van Horen stond ook goed te bowlen en kwam uit op een gemiddelde van 177, wat echter te weinig voor een finale was. Peter Veldman begon sterk met 220, maar kwam uit op een gemiddelde van 196. Het zag er lange tijd naar uit dat Veldman in de finale zou komen, maar op het aller- laatste moment werd hij met vier pins voorbij gestreefd. Theo Zuide- wind gooide geconcentreerd en wist een respectabel gemiddelde van 154 te halen. Ton Witte en Corine Plaats man konden hun draai niet erg vin den, al gooide Ton Witte nog wel even een 191 game. Opkomend jeugdbowler Mark Stoer had het moeilijk op de doorgaans gladde ba nen in Den Helder. Medespeler Rinse Dijt had hier ook duidelijk problemen mee. Wil Rovers begon goed met 162 maar kon dit niet volhouden. Heel wat beter ging het met Kees Kooi man die 189, 202, 156 en 167 neer zette, wat hem een finaleplaats opleverde. In de finale bleek de druk te hoog voor Kees Kooiman. Uitein delijk eindigde hij op een zesde plaats. John van Schaik gooide een gemiddelde van 176. Topper was Marjan van Schaik. Met een totaal score van 823 (inclusief handicap) plaatste ze zich als eerste voor de damesfinale. Tijdens de finale viel ze echter iets terug en kwam uit op een tweede plaats. weken „rustperiode" voor de velden. Texel gaat een week eerder van de velden en mag er dus ook een week eerder op. Deze vervroeging moest, omdat profclubs later in het seizoen met meer willen spelen tegen ama teurclubs. Zij zijn zich dan alweer vol op aan het voorbereiden voor de competitie. Blom: „We hopen op 800 tot 1000 man publiek. Het moet een leuk eve nement voor voetballers én voor toe schouwers worden. We willen het eiland promoten via voetbal". Van je collega's moet je het maar hebben", zal Nelly Boogaard gedacht hebben toen zij vrijdagmiddag bij het raadhuis arriveerde om daar in het huwelijk te treden met Erick Visser. Nelly, nu mevrouw Visser-Boogaard en werkzaam bij de vleeswaren- afdeling van de He ma, werd daar ver rast door het vaste personeel en de vrijdagavond-ploeg die op het raad huisbordes een erehaag hadden ge vormd met behulp van een 40 meter lange worstNou ja, worst: vlees ontbrak, alleen het omhulsel van de populaire Saksische leverworst was gebruikt De leverancier was zo vrien delijk geweest om de „superworst" te sponsoren, 's Ochtends hadden Nelly's collega's hun longen geledigd om het omhulsel vol lucht te blazen; ter versteviging werd een pvc-buis gebruikt. Hema's zaterdaghulpen droegen ook een steentje bij. Zij run den de winkel terwijl de anderen Nel ly en Erick toejuichten. Wie nu De Raadskelder binnenkomt, kent dit restaurant niet meer terug. De vernieuwing die het horecabedrijf de afgelopen maanden onder de nieuwe pachter Jan C. Stolk heeft ondergaan is dan ook een ware me tamorfose geweest. Het overwegend bruine interieur is licht geworden. Dat geldt niet alleen voor het nu witte plafond maar ook voor het meubilair, dat bestaat uit kloeke, geloogd grenen tafels en stoelen. De bar, deuren, panelen en tussenschotten zijn in fraaie, acht tiende eeuwse groene pasteltinten uitgevoerd en zorgen voor een voor naam en toch vrolijk sfeertje, precies afgestemd op de doelgroep die de rusteloos naar „anders en beter" zoekende exploitant in zijn bedrijf wil krijgen: gewone gezinnen. Stolk en zijn vrouw leggen op dat laatste veel nadruk. „Een gemiddelde Texelse fa milie moet zich hier thuisvoelen". Ze bedoelen dat letterlijk en het is dan ook niet toevallig dat de vernieuwde Raadskelder sterk doet denken aan een huiskamer. Door de (verplaatsba re) houten schotten kan dat effekt voor de individuele bezoekers nog worden versterkt. Op dezelfde wijze Ondanks de vele regen van zaterdag nacht was het boscrossparcours pri ma begaanbaar. Spectaculaire tijden zijn er echter niet gelopen. Toch wa ren er een paar persoonlijke records. Zo liep Harry Schrama voor het eerst de 4.2 km. binnen de 20 minuten, een verbetering van 22 seconden op zijn vorige tijd. Jan Zijm, Piet Bake- laar, Marijke Stark, Herman Ploeger, Ingrid van Lubek, Rob Schraag en Natasja Koopman zijn nog steeds on geslagen op hun afstand en de strijd op de 4.5 km. tussen Richard Ste vens en Denhard van der Slikke en tussen Nanda Koopman en Miranda van Bavel is nog volop aan de gang. De volgende boscross is op zondag 18 december. Uitslagen: Jongens 1 4 km.: 1 Rob Schraag 5 56; 2. Jeroen Huizinga 6.21; 3 Joris Schrama 6.40 Meisjes 1.4 km. 1 Anika Tijsen 7.38; 2. Lia Visser 8.15; 3. Sanne Huizinga 8.18. Jongens 4.2 km.: 1. Denhard van der Slikke 18.05; 2. Richard Stevens 18.09; 3. Dennis van Bavel 19.40. Meisjes 4.2 km. 1 Miranda van Bavel 21.58; 2. Chantal Mosk 25.05 Dames 4.2 km.: 1. Ingrid van Lubek 19 45; 2 Erna Kuip 21.28, 3. Janny Tijsen 23.52, Heren 4.2 km 1. Herman Ploeger 16.50, 2 Henk Schraag 19.02; 3 Harry Schrama 19.57 Dames 8.5 km. 1. Marijke Stark 39.07; 2 Coby Bakelaar 39.48 Heren 8 5 km. 1. Jan Zijm 30 52; 2. Theo Franchimon 32.38; 3. Remmert Drijver 34.16. Heren veteranen 8.5 km 1 Piel Bakelaar 33.40; 2. Martin Baars 37.32; Emile van Bavel 38.23. wordt afscheiding verkregen tussen de bar (waar ook gegeten kan wor den) en het tafeltjesgedeelte. Havenrestaurant blijft Hardekkig blijft het publiek denken dat het echtpaar Stolk zich uit het Havenrestaurant zal terugtrekken nu met het nieuwe bedrijf in Den Burg is gestart. Er zijn zelfs mensen geweest die vroegen of ze het meubilair van het havenrestaurant konden overne men. Het Havenrestaurant blijft ech ter gewoon doordraaien. Als toeleveringsbedrijf voor de Raadskel der en voor het eetcafé Parkstraat is het zelfs onmisbaar. Een groot deel van het voorbereidende kokswerk wordt daar verricht omdat de keu kenmachinerie van de bedrijven in Den Burg beperkt is. Stolk heeft voor zijn nieuwe bedrijf o.a. een kok uit Tilburg aangetrokken, maar is van plan zelf ook veel te gaan koken. De kaart zal geen exqui se, dure liflafjes voor fijnproevers ver melden, maar „gewone" betaalbare dingen die echter wel perfekt zullen worden bereid met verse groenten en veel Texelse produkten, alweer met het oog op de doelgroep. Er is wel gezorgd voor een salabebuffet waar de gasten desgewenst zelf een sala de uit een grote collectie, kunnen ha len en voor een grill met afzuiginrichting. Veel succes denken Jan en Jenny Stolk ook te hebben met dagscho tels, die op abonnementbasis niet meer dan f 9,75 kosten. Het fraaie timmerwerk in het ver nieuwde bedrijf werd gemaakt door Hans veeger. Andere bedrijven die meewerkten waren Van der Gracht schilders, IBS (de hele electrische in stallatie moest worden vervangen) en de VEM die zich voornamelijk bezig hield met de horecamachines. Om aan de Texelse en herkenbare sfeer van de Raadskelder bij te dra gen worden hier doorlopend schilde rijen geëxposeerd. Momenteel is een collectie landschappen en havenge zichten te zien van Harry Tielemans, gedeeltelijk afkomstig uit het ge meentelijk kunstbezit. Evenals vorig jaar wordt in Den Hoorn weer een gezamenlijke kerst viering voor alle gezindten gehouden van de soos, Hervormde Zusterkring en de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen. Dat gebeurt op woens dag 14 december. (Aanvang 15.45 uur) in Dorpshuis De Waldhoorn. Er wordt een broodmaaltijd gebruikt en er wordt gezongen door mensen uit Den Hoorn en Oudeschild en door kinderen van de zondagsschool. Alle mensen uit Den Hoorn en omgeving zijn van harte welkom. Zij moeten zich wel tevoren opgeven bij één van de volgende dames: H Zijm, telefoon 19223; T. Kok, telefoon 19362 of M. Kiljan, telefoon 19476. Tabakshop Mets heeft deze week bij de damestrioleague haar voorsprong vergroot door CCM met 4-0 te ver slaan. Aanvoerster Jannie Mets gaf met 186 en 160 het voorbeeld, Mie- ke Eelman kon hier met haar goede spel voor CCM niet tegenop. Vvon Lasthuizen gooide voor Klaver vier een 166 game, wat bijdroeg tot de 3-1 zege op de Pins. Bij de T- Fords wisten alle drie de dames hun persoonlijk record te doorbreken. Tiny Kok 192, Trui Mets 165 en Rina Drij ver 183. BTS Hordifood moest hier door een 3-1 nederlaag incasseren. In de dinsdagleague speelden zich vreemde taferelen af tussen BZP en Kiosk Pad Opduin. Dankzij het wel zeer vreemde gedrag van het anders zo sportieve BZP, mocht Kiosk Pad Opduin een 5-0 overwinning bijschrij ven Het Koogerend moest ondanks fel verzet van Rinse Dijt met een 200-game toch alle punten en daar mee de eerste plaats aan het als een trein draaiende Paal 20 team afstaan, waar aanvoerder Cor Elsendoorn met een 182 game het goede voorbeeld gaf. Frans Hopman van BTS Hordi food 1 krijgt langzaam zijn oude vorm terug en kon een 3-2 overwin ning op Slagerij de Boer behalen. Tij dens de woensdag/donderdagleague gooide Kees Keijzer bij Tabakshop 't Centrum 2 schitterende games van 204, 221 en 221 met een totaal van 805. Tegenstander Strandplevier 2 kon nog nei een punt pakken door een prima serie van Jannie Mets. bij de Koogel verbeterde Marco van der Vis zijn persoonlijk record met 178. Dubbel El moest met 4-1 het on derspit delven. Klaas Veldman was de stuwende kracht van Kakelvreugd. Met 184 gemiddeld werden de Spare Timers met 4-1 verslagen. Jan Mant je van de Luwe Boshoek zette alles op zijn kop met 214 en 201 en een serie van 773. Hotel de Weal, anders ook niet mis, had hier geen weer woord op. Wil Rovers hielp de Jutter naar een 5-0 overwinning op CBK. Tiny Plaatsman en Maatje Tjepkema tilden de Sommeltjes naar een 4-1 zege op Texel BV, waar Art Plaats man goed gooide. La Casserole moest het hebben van de nieuwe aanwinst Henk Hoogerheide, die met een prachtige serie het team op een gelijkspel tegen Tabakshop 't Cen trum 1 kon houden. Marja van der Vis gaf het nodige tegengas. Het Kwartet wist een 4-1 overwinning op de Deurdouwers te halen. Bij Trap en Jaspers gooide Dirk Trap als een ech te crack met games van 189, 199 en 181. Sieme Bakker hielp nog een handje mee met een prima 178-game en de 5-0 overwinning op het X-Team was een feit. Lamperije wist door een 183-game van Sietske van Vliet en 198 van Anneke Visman een 3-2 zege te halen op de Champion Sisters. Het IBS kon dankzij een 191-game van Mare Schuyl een 3-2 overwinning halen op Strandplevier 1. Een tamme wedstrijd tussen de Ke gelvreters en het Reisburo Texel die in 3-2 voordeel van de Kegelvreters werd beslist.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 9