(erst puzzel mi U LlÜ 1 -j WAT MOET U DOEN? Opgaven kerstpuzzel Schakers En Passant winnen match tegen Warmenhuizen Koomen/Witte eerste in klaverjaskampioenschap 11 n n Succesvol snerttoernooi Werkloosheid volgens verwachting gestegen Geslaagd „Texgro" breidt uit M.S.T. Programma SVC-pupillen kampioen Uitslagen eilandcompetitie Kerstvakantie Speel-o-theek Kerstnachtdienst Dam- en schaaktoernooi IJDAG 23 DECEMBER 1988 TEXELSE COURANT r«uii»M i «j t ir gelegenheid van kerstmis hebben 'ij een speciale kerstpuzzel opgeno- len. Een puzzel, waarin niet alleen aar gewone woorden wordt ge- aagd, maar waarin ook een aantal ïxelse namen en begrippen worden igevuld. Via deze puzzel willen wij tze wensen voor het komende jaar an onze lezers doorgeven. In diagram A vult U de woorden in, die met behulp van de gegeven om schrijvingen kunnen worden gevon den. ledereen die een beetje op het eiland bekend is, kan de gevraagde namen van buurtschappen en perso nen vinden. Daarna brengt U de ge vonden woorden over in diagram B. De cijfers in dit diagram zijn hetzelfde t als in diagram A. Alleen wordt niet verteld of U het horizontale of het verticale woord moet hebben. Als U dit heeft gedaan, verschijnt in de vakjes tussen de dikke lijnen een heilwens aan onze lezers. Deze heil wens schrijft U op een briefkaart en deze stuurt U (voorzien van Uw naam en adres) voor 10 Januari op naar de redactie van de Texelse Cou rant. Onder de goede inzendingen worden vier boekenbonnen van f 25,= verloot. Horizontaal: 2. Gewicht. 4. Een zekere. 5. Leesteken. 7. Onge dierte. 9. Zangstem. 11. Priem. 12. Voornaam van raadslid. 13. Voorzetsel. 15. Persoonlijk voornaam woord. 16. Buurtschap op Texel. 20. Watering. 22. Persoonlijk voornaamwoord. 24. Persoonlijk voor naamwoord. 25. Bakplaats. 27. Hoofddeksel. 29. Ooit. 30. Graansoort. 31. Bijwoord. 32. Muzieknoot. 33. Gevoelsmatig. 38. Bijwoord. 39. Oost- Europeaan. 40. Alvorens. 41. Verbinding. 42. Duitse wijn. 44. Bijwoord. 47. Soort wedstrijd. 48. Bolletje. 49. Uitroep. 50. Plaats in België. 52. Plomp. 53. Oe ver. 56. Aanwijzend voornaamwoord. 57. Rivier in Italië. 58. Familielid. 60. Voegwoord. 61. Kier. 63. Maal. 66. Wiskundig symbool. 67. Voorzetsel. 70. Bejaarde inwoner van De Cocksdorp. 73. Vrijplaats. 76. Kaliumcarbonaat. 78. Groet. 80. Ingemaakte vruchten. 82. Egyptische godheid. 83. Begin. 84. Romeinse keizer. 85. Nauw. 86. Drager van geneti sche informatie. 87. Maanstand (afkorting). 88. Deel van een motor. 90. Deel van een mast. 91. Mu zieknoot. 93. Weerom. Verticaal: 1. Behorend bij. 2. Ijzerhoudende grond. 3. Bijbelse naam. 5. Rekenen. 6. Parasiterende draadworm. 7. Ik verbied. 8. Rund. 9. Watertje in Brabant. 10. Deel van het lichaam. 14. Zoogdier. 17. Gloed. 18. Gestrekt. 19. Verstikken. 21. Meegaand. 23. Deel van Texel. 24. Deel van Texel. 26. Legsel. 28. Onder andere (afkorting). 34. Deel van een piano. 35. Euro peaan. 36. Deel van een honingraat. 37. Vroegere heerser. 42. Indiaanse trofee. 43. Bepaling van plaats. 45. Strooier. 46. Van olmehout. 49. Over spanning. 51. Bladader. 53. Vragend voornaam woord. 54. Ten bedrage van. 55. Gat in schip. 58. Omkoopbaar. 59. Tocht. 62. Heldendicht. 64. Uniek. 65. Ton voor as. 68. Strandjutter. 69. Familie lid. 71. Werktuig. 72. Naam van een boerderij. 73. Naam van een boerderij. 74. Watervogel. 75. Rivier. 77. Familielid. 79. Bevestiging. 81. Tijdperk. 87. Bij- voegelijk naamwoord. 89. Deel van Texel. 92. Slede. Het bondsteam van schaakclub En Passant slaagde er zaterdagmiddag in De Lindeboom in de match tegen Warmenhuizen met 5-3 te winnen. De winstpunten voor En Passant werden ingebracht door Taeke van Lingen, Kees Kistenmaker, Auke Terpstra en Jaap Dros. Ferry van Ta- tenhoven en Paul Eelman bereikten beiden een royale remise, terwijl Thijs Witte en Bahman Rahmani na zware strijd verloren. Onder leiding van jeugdtrainer Wim Hoekman nam zaterdag een aantal jeugdspelers deel aan het jaarlijkse kersttoernooi in Den Helder. Dat de wekelijkse trainingslessen vruchten beginnen af te werpen bleek wel uit het feit dat de sterkste jeugdgroep werd gewonnen door Douwe Hoek man (8 uit 10), terwijl de tweede plaats eveneens voor een Texelse speler was: Henk-Jan Ramaker (7 uit 10). Voor Rinco Lemstra was deze groep wellicht wat te sterk, maar hij zag desondanks kans twee punten uit tien partijen te scoren. In de tweede jeugdgroep scoorde Ro nald Zijm tweeëneenhalf uit tien en werd daarmee vijfde, terwijl in de derde jeugdgroep de tweede, derde en vierde plaats werden bezet door respectievelijk Stefan van Heerwaar- den (5 uit 8), Hendrik de Vries (3V2 uit 8) en Steven Lemstra (3 uit 8). De volgende gelegenheid voor de Texelse schaakjeugd om zich met de provinciale jeugdschakers te meten is op 14 januari tijdens de voorronden om het Noordhollands jeugdkamp ioenschap. Douwe Hoekman en Henk Jan Ramaker lijken een goede kans te hebben om zich voor de eindron den te plaatsen. Interne competitie In de dertiende ronde van de interne competitie van En Passant waren maandagavond in De Lindeboom de meeste ogen gericht op het duel tus sen de koplopers Jaap Dros en Auke Terpstra. Er ontstonden op het bord enorme complicaties waarbij na ver loop van tijd duidelijk werd dat Terpstra in moeilijkheden verkeerde. Toen Terpstra verzuimde een kwaliteit te offeren teneinde de kracht van aanval op zijn koning te breken, werd hij onder de voet gelopen. Daarmee revancheerde Dros zich voor een ne derlaag in een eerdere ronde en nam bovendien weer veilige afstand van Terpstra, die de tweede plaats bezet. Met een hoge score van 7715 pun ten wisten Nel Koomen en Dirk Wit te de eerste plaats van de klaverjasavond te behalen. Ook be haalden ze de eerste plaats in het klassement. Ze stonden op de der tiende plaats. Tweede werden Giel Witte en Dirk Maas met 7411 punten. Ook zij maakten een fikse sprong van de 26e plaats naar de zesde plaats. Ro sa Harbers en Rob Caspers wisten na twee keer de laatste plaats be haald te hebben, nu als derde te ein digen met 7140 punten. Met 7051 punten werden Jan Zoetelief en Ri- nus Vittali vierde. Als vijfde eindigden Nel van der Veen en An Bakker met 7048 punten. Ook dit koppel draait weer aardig mee. Ze bezetten de elf de plaats in het klassement. Vrijdag 23 december wordt weer een grote open kerstklaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur. Stand na drie avonden: (resp punten en mars.) 1. Nel Koomen-Dirk Witte 20421, 8; 2. Jan Post-Piet Keyser 20025, 4; 3. Jos Veeger-Muus Smit 19999,2, 4. Piet Schrama- Willem Koomen 19853, 3; 5 Martin Schoo- Gerry Grootjen 19706, 8; 6. Giel Witte-Dirk Maas 19456, 4; 7. Henk Bakker-Cees Vinke 19441, 9; 8. Corry Zijm-Anme Vermuè 19400, 5; 9, Freek Veeger-Nico Ooyevaar 119338, 3; 10. Ruth de Ruwe-Theo Witte 19292, 5 9 feo ts 1 l3 31 *3 r V T3 1>S 3V bf sg Si. 2b 2 y> n TT fb V «41 10 H ?S u> lx LO 1 2.7. 83 31 Si -L< «43 IS ei S1 Hl 33 bi 3 8*4 )8 8 *3 bi b bb %o '5 fc7 7* 1« Ti 9 J*- S 0 Evert de Visser leverde een zeer goe de prestatie door de als derde geno teerde Martien Witte op afstand te houden. De partij werd in een onge veer gelijkstaand eindspel afgebroken. Zo mogelijk nog beter speelde Nico van Heeringen die handig profiteerde van een taxatiefout van de sterke Kees Kistenmaker. Lange tijd had Van Heeringen een gewonnen stelling in handen maar in de laatste fase ont snapte Kistenmaker via een zetherha- ling naar remise. Met een elegante combinatie forceerde Frans Eijgen- raam de winst in zijn partij tegen Thijs Witte, terwijl Wim Hoekman en kele positionele voordelen, zoals een sterk paard tegen een zwakke loper en een pionnenmeerderheid op de damvleugel, op instructieve wijze ver zilverde in zijn partij met Paul Eelman. Uitslagen: Th Witte-F Eijgenraam 0-1; P. Bakelaar-W. Pranger 1-0; T van Lingen-B. Rah mani 0-1; N. van Heermgen-K Kistenmaker '/z-'/j; M. Witte-E. de Visser afgebr.; P. Eelman-W. Hoekman 0-1; J. Dros-A Terpstra 1-0. Afgebroken partijen A. Terpstra '/a-%; K. Kistemaker-T. van Lingen 1-0. Afgelopen zondag werd voor de eer ste keer het „Snerttoernooi" gehou den voor de Texelse recreatievoetballers. Dankzij de spor tiviteit en de inzet van alle spelers werd dit toernooi een groot succes. Ondanks de slechte voorspellingen was het tijdens het hele toernooi pr achtig voetbalweer. Tekenend voor de sportiviteit van de deelnemende teams was het feit dat het spelers tekort bij de teams van Oosterend en De koog werd aangevuld door de ploegen van SV Texel en SVC. Na de wedstrijden konden de spelers zich warmen aan een kop snert en broodjes, die beschikbaaar waren gesteld door Nico en Els Ooijevaar van het Eierlandsche Huis. De eindstand: 1. Oosterend, 2. SVC, 3. SV Texel, 4. De Koog. ZDH had geen team afgevaardigd. Uit handen van Nic. Dros ontving winnaar Oosterend als eerste de „Nic. Dros-bokaal", die als wisselbe ker aan dit toernooi is verbonden. De werkloosheidscijfers voor Texel zijn geheel naar verwachting geste gen. Totaal 486 personen staan in geschreven bij het Texelse arbeidsbureau. De afloop van het seizoen brengt deze ontwikkeling jaarlijks met zich mee. Het werkloos heidspercentage is lager dan vorig jaar. Dat is te wijten aan een alge meen gunstigere economie, aldus Theo Zijm van het Texelse arbeids bureau. Bij de mannen is de werkloosheid gestegen van 186 vorige maand tot 235 deze maand. Vorig jaar om deze tijd zaten 257 mannen zonder werk. Bij de vrouwen is het aantal werklo zen gestegen tot 251, tegen 188 vo rige maand. In 1987 stonden in november 242 mensen ingeschreven bij het arbeidsbureau. De stijgende werkloosheid in de sectoren handel en horeca wijst duidelijk op de afloop van het toeristenseizoen. De stijging in de sectoren overige en landbouw kan worden verklaard door de aflo pende werkzaamheden in de lelie teelt. Het percentage werklozen onder de beroepsbevolking is 10,7% bij de mannen en 26,4% bij de vrouwen. De nog steeds in opkomst zijnde sei zoensverbreding begint langzaam door te werken. Theo Zijm: „Vroeger was het seizoen af na de herfstva kantie, nu loopt het door tot de tweede week van november. Boven dien krijgen we nu al aanvragen voor februari en maart binnen". Hij bea amt dat de vroege Paas komend jaar daar aan meewerkt. „Het is niet te hopen dat daarna een inzinking volgt en dat men zich weer voor een paar weken of een maand komt aanmel den", aldus Zijm. I Groothandel in dranken, food- en non foodartikelen „Texgro" te Oude- schild, slaat zijn vleugels uit. Het be drijf verhuist omstreeks 1 maart a.s. naar een belangrijk groter (1000 m2) gebouw dat in opdracht van Rab in twee fasen zal worden gerealiseerd op de hoek Schilderweg- Laagwaalderweg. Het huidige onder komen (ook eigendom van Rab) is beschikbaar voor een nieuwe huurder. Het grotere gebouw is nodig in ver band met uitbreiding van het assorti ment. Aan het produktenpakket van Texgro wordt namelijk een compleet diepvriesassortiment toegevoegd. Die ontwikkeling hangt samen met het feit dat het bedrijf Baron Diepvries uit Slootdorp, dat op Texel veel klan ten had, is overgenomen door Inter- vries groothandelscentrum uit Hoorn. Intervries komt niet zelf op Texel maar laat de verkoop en distributie van haar produkten over aan Texgro, waarmee een samenwerkingsover eenkomst is aangegaan, die 1 maart ingaat. Met het oog daarop realiseert Texgro in de nieuwbouw maar liefst 600 m3 diepvriesruimte en daarnaast 150 m3 koelruimte. Zaterdag 24 december 1988 Volleybal: Sporthal 't Trefpunt. Julianadorp 12.15 u. Juvoc-Tevoko 2 (m.asp) Zaterdag zijn de pupillen van SVC kampioen geworden van de F- afdeling. Erik, Niels, Sven, Tjarko, Merlijn, Wouter, Sander, Koen, Ferre, Steven en Edzard wonnen hun laat ste wedstrijd met grote overmacht. Deze jongens spelen nu voor het tweede seizoen samen. Vorig jaar verloren ze nog bijna alle wedstrijden met dikke cijfers. Dankzij de goede opkomst bij de training ging het steeds beter. Na de winterperiode gaan ze verder spelen in de E- afdeling. Dinsdag 20 december 1988. Mannen: Bremakker2-Stoepa 0-2; DGM-Teso 2-0; Versluis-De Kuip 2-0; Stuc. van der Woude-Autocentrale 2-0; Gemeente- Haarstudio 0-2; Grooten Slock-Paal 9; BCT- RWS 2-0; Segerink/Eelman-Slagerij de Boer 1-1. Vrouwen: Sportshop-Zegel Mode 2-0; Vis ser Bouw-Question 1-1; De Verfbus-Drogisterij Mets 1-1; Rabobank-D.A. 2-0; CZN-Opel Ren tenaar 0-2; Ass. Bremer-Zeven Provinciën 1-1; Smach 2-Antiekhuisje 1-1; Haarstudio-Durper Drup 0-2; Sportshop-Taveerne 1-1; Zegel Mode-Mantje 0-2. De wedstrijden voor 3 januari worden nog be kend gemaakt. De speel-o-theek is, wegens kerstva kantie, gesloten van 26 december tot en met 10 januari 1989. Op woens dag 11 januari is de speel-o-theek weer open voor de uitleen van speel goed. De openingstijden zijn woens dag 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag 15.00 tot 17.00 uur. In d'Ouwe ULO. In de Hervormde kerk van Den Burg begint zaterdagavond om 22 30 uur de kerstnachtdienst. Begonnen wordt met samenzang. De liturgie wordt verzorgd door ds J. ter Haar en de kerstoverdenking door ds T. Salakay. Verder wordt medewerking verleend door „The singers of the Lord". Op eerste kerstdag om 16.00 uur wordt in dezelfde kerk om 16.00 uur een kerstviering voor de kinderen van de zondagsschool en de nevendienst gehouden, leder is daarbij welkom. In het marinebad te Den Helder slaagden Liesbeth Kop en Martijn Braam uit Den Burg voor het diploma zwemvaardigheid I. Jeroen Comman deur uit Den Burg en Vincent Bakker uit Den Hoorn slaagden voor het di ploma zwemvaardigheid II. Op dinsdag 27 december organiseren damclub Oosterend en schaakclub En Passant een gezellig dam- en schaak toernooi in de Lindeboom. Het toer nooi begint om 13.00 uur en men kan zich opgeven in de speelzaal. De kosten bedragen f2,50 voor de seni oren en f1,50 voor jeugdspelers. In elke groep zijn enkele fraaie prijzen te winnen. De deelnemers worden inge deeld op speelsterkte. Damclub Oosterend en schaakclub En Passant hopen op een grote deelname van clubleden, jeugdspelers, oud-leden, thuisschakers en -dammers en toe risten. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 7. Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drij verstraat, Binsbergenstraat, Brou werstraat, De Mars. De Koog: Iedere tweede vrijdagavond van de maand wordt oud papier opgehaald in De Koog en directe omgeving, leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten.

Texelsche Courant | 1988 | | pagina 13