gehandicapten kunnen vaak méér zo kan zij "erbij" blijven Deze maand nieuwe cursussen van start Steun de A VO-Nederland collecte vereniging voor arbeid en welzijn voor mensen met een handicap Stuur mij nadere informatie Bijna 25 kilo vuurwerk tijdens lotjes-actie Reliëfschilderijen Nooriander in NIOZ Aanrijding Bromfiets „geleend"? IBijtende vloeistof ZE SPEELT GRAAG VERSTOPPERTJE, MAAR ZOU WILLEN DAT IEMAND NAAR HAAR OMKEEK. DINSDAG 3 JANUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Bij Els B. trad een kwaadaar dige ziekte op. Haar linker onderbeen werd geamputeerd. Het werd haar wens om, als voorheen, toch met haar doch ters te kunnen fietsen. Zij heeft nu een aangepaste fiets. AVO- Nederland stelde daarvoor een aanvullende bijdrage beschik baar. Als wettelijke regelingen niet toereikend blijken, kunnen vele gehandicapten op AVO-Neder- land rekenen. Steun ons werk. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 63 52 14 Naam: Adres: PostcodePlaats: Deze bon in gesloten envelop zenden naar AVO-Nederland. postbus 850, 3800 AW Amersfoort. 19 februari: A.T.V. Boscross. 20 februari. Bi|eenkomst Plattelandvrouwen Den Burg in de kantine van het L.B.O. om 20.00 uur De musical Anatevka wordt toegelicht door me vrouw A van der Eijk-Bierens Plattelandsvrouwen De Cocksdorp/Eierland in het Eierlandsche Huis met thema „Wat lezen en schrijven vrouwen". Bijeenkomst C.P.B. in de Poort om 19 45 uur R Kuiper behandelt het thema „vrouw en geloof" Deze maand gaan weer verschillende cursussen van start, die door de creatieviteitscommissie worden geor ganiseerd. Het gaat om de volgende cursussen: a. Fijne keuken Op 9 januari gaat de kookcursus „fij ne keuken" van start. Er kunnen nog enkele cursisten worden geplaatst. Voor deze cursus is enige kookerva- ring wenselijk. De onderwerpen die aan de orde komen zijn min of meer op Pasen gericht. Gerechten die wor den behandeld zijn onder meer: koude visschotels, (paas) taarten, lamsbout. Wat tijdens de cursus wordt gemaakt, kan ter plekke wor den genuttigd of men kan het mee naar huis meenemen. Aantal lessen: 8. Plaats: LTS Den Burg, keuken afdeling koken/serveren. Dag: maandagavond. Tijd: 19.30-22.00 uur. Kosten: f145,—. Docent: dhr. Breedveld. b. kookcursus voor jongeren Deze cursus is bedoeld voor school verlaters, die zelfstandig op kamers gaat wonen en met weten hoe ze „een potje moeten koken". Dat moet natuurlijk zo goedkoop mogelijk ge beuren. En daarom zal naast het ko ken ook het doen van boodschappen tot de onderdelen van de cursus be horen. De volgende onderwerpen ko men aan de orde: hoe stel ik een verantwoorde maaltijd samen; hoe maak ik vlees, aardappelen en groen te klaar. Verder komen aan de orde een eenpansmaaltijd, de maaltijdsoep 25 februari Texels kampioenschap klaverjassen. 26 februari: Optreden van De Dubliners in de Lindeboom 27 februari: Leerhuislezing bij Doopsgezinde kerk om 20.00 uur met medewerking van rabbijn H Pereira 4 maart: Winterconcert van Excelsior in de Bijenkorf in Oosterend. en het feestelijke „snelle" nagerecht. Voor vegetariërs zal er een aangepast programma zijn. Aantal lessen: 5. Plaats: LTS, Den Burg. Aanvang: donderdag 12 januari aan staande. Tijd: 19.30-22.00 uur. Kosten: f65,— per persoon bij een deelname van maximaal 15 personen. Docent: dhr. Breedveld. Fotografie In januari start weer een cursus foto grafie. Diverse aspecten van de foto grafie worden belicht, eventueel in overleg met de cursisten. Aantal lessen: 6 Aanvang donderdag 12 januari, tijd 20.00 uur. Plaats: d'Ouwe ULO. Kosten, f45,—. Docent: dhr. De Vrind d. Reanimatiecursus Wegens grote belangstelling voor de ze cursus, start er op 17 januari een tweede reanimatiecursus. Aantal lessen afhankelijk van het aantal deelnemers 2 3. Dag en tijd: dinsdagavond 20.00-22.00 uur. Kosten: f30,—. Plaats: Rode Kruisgebouw. Docente: mevr. Luyckx. e. Textielschilderijen De eerder aangekondigde cursus tex tielschilderijen, die in januari van start zou gaan, gaat niet door. Bovenstaande bon kunt u versturen aan de S.O.W., postbus 143, 1790 AC Den Burg. Telefoon 02220 - 15582. 5 maart: ATV boscross bij de Monnickenweg 7 maart: Bijeenkomst oudere doopsgezinde zusterkring Den Burg Ds. Keyser spreekt over „De vrouw in het ambt door de laren heen". 11 maart: Winterconcert K.T.F. in De Koninghal 15 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Den Burg in de kantine van het L.B.O om 20 00 uur met medewerking van de ex-Jehova getuige G. Limpers. 16 maart In Klif 12 treden Waardenburg en De Jong op met „Gekkengalerij". Bijna 25 kilo vuurwerk werd eergiste ren en gisteren bij de Texelse politie ingeleverd in het kader van de actie „een lotje voor een rotje" Er werden 111 loten uitgedeeld. Vorig /aar waren dat er zo'n 85. Gistermiddag verrichtte burgemeester Schipper in het raadhuis de trekking. De gelukkige winnaar werd Thijs de Boer uit Oudeschild. Vijf rotjes, ge vonden in Oudeschild, had hij ingele verd bij de politie. Hij was erg blij met de walkman: „Kan ik fijn bandjes van Michael Jackson draaien...." 9 januari: Leerhuislezing bij Doopsgezinde kerk met me dewerking van drs. R Naftaniël 15 januari: Klif 12 Willem Breuker collectief. 16 januari: Bijeenkomst C.P.B. in De Poort om 19 45 uur Kees Timmer laat dia's zien van Thailand, Nieuw Zeeland en Canada. 18 januari: Jaarvergadering Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afd. Texel. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen De Cocksdorp/Eierland. Vereniging van Bedrijfsvoorlichting Texel: informatie-avond over schapenziekte. 22 januari: Boscross ATV. Texel 23 januari Jaarvergadering van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting Texel 26 januari: Bijeenkomst Verzamelaarsclub Texel Vereniging van Bedrijfsvoorlichting Texel: Bij eenkomst voor schapenhouders. 27 januari: Texels kampioenschap Klaverjassen. Dubbele von Sion. 28 januari: Toneelvereniging Nieuw Leven in 't Skiltje' „De Zwendelaffaire" 1 februari: Bijeenkomst plattelandsvrouwen Den Burg in de Schakel om 14 00 uur. Het thema is vrou wen in de gemeenteraad van Texel. 2 februari: Bijeenkomst oudere doopsgezinde zusterkring Den Burg in het zaaltje bij de kerk om 20.00 uur Koos Zegers vertelt over zijn reis naar de Zuidpool. 4 februari Toneelvereniging Nieuw Leven: „Zwendel affaire" Toneelvereniging Oosterend: Drie eenacters Wel Wezen, Als je een vogel wilt zoenen en Het kamerschot. 5 februari: A.T.V. Boscross. 10 februari: Sportmarkt in Sporthal Ons Genoegen 11 februari Sportmarkt, zie 10 februari. Winteruitvoering D.E.K. 12 februari: In Klif 12 is een optreden van Jules Deelder met „Kiezen of Deelder". 14 februari: Federatieavond Oudere Doopsgezinde Zuster kring Den Burg. 17 februari: B.Z.N treedt op m De Kampanje Den Helder, na afloop vaart een extra boot. 18 februari: Optreden van toneelvereniging 't Amateurtje in De Waal. ,De Overkant'' een schilderij van Henk Nooriander. In het NlOZ-gebouw op 't Horntje is tot eind februari een expositie met 26 schilderijen van Henk Nooriander. De meeste werken hebben reliëf. De onderwerpen variëren van land schappen tot portretten. De exposi tie is voor iedereen gratis toegankelijk en kan worden bezocht op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur. Henk Nooriander werd in 1948 gebo- Ten te Amsterdam. Hij studeerde aan de grafische school en aan de Rietveld-academie. In Antwerpen be zocht hij de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten. iNoorlander woont inmiddels 15 jaar in Den Hoorn. Zijn fijne, nauwkeurige stijl is losser geworden. Hij richtte zich steeds meer op de uitdruk kingsmogelijkheden van verf dan op het exact weergeven van onderwer pen. De werken die in het NlOZ- gebouw hangen, zijn voornamelijk uitgevoerd in acrylverf, vaak in com binatie met andere materialen. De meeste werken zijn van recente ma kkelij en tonen betrokkenheid met de huidige menselijke situatie. Landschappen zoals De Geul, De Bol- lenkamer en Herfstlandschap zijn uit gevoerd in diepe bruine en grijze tinten. Ondergaande Zon is sprekend weergegeven met zwart-rood con trasten. Heel plastisch zijn twee wer ken van kikkers in diverse groentinten. De portretten die er han gen zijn wat uitdrukkingsloos, maar de mollige naakte en halfnaakten van Weigtwatchers en Eva met de Zure Appel zijn daarentegen weer zeer sprekend. Heel mooi, maar stem mend tot treurigheid zijn de werken Sine defendi (een dode vogel op het strand in reliëf weergegeven) en Do de Eend (ook op het strand). Op de Postweg vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats toen een 45-jarige Cocksdorper met zijn Re nault de Muyweg insloeg en een achter hem rijdende 24-jarige Duitser in een VW dat te laat opmerkte. Bei de wagens liepen aanzienlijke schade op. Een 17-jarige inwoner van De Koog miste woensdag zijn bromfiets die hij bij het zwemparadijs Calluna had neergezet. De bromfiets werd vrijdag onbeschadigd teruggevonden. Een 33-jarige man, wonende aan het Schilderend, kwam na oud en nieuw tot de ontdekking dat zijn auto was begoten met een bijtende vloeistof, waardoor zowel aan de lak als aan de motor schade was ontstaan. De politie heeft monsters genomen van het schadelijke goed. De schade wordt geraamd op /1500,-. Kinderen leven in een eigen wereld|e. Alleen is dot soms Waarvan de ouders er onderdoor dreigen te gaan door weinig rooskleurig. Omdat het een eenzaam wereld|e is. bijvoorbeeld ziekte of financiële problemen. Moor ook kin- Waarin mets doordringt en niemand toegong heeft. Niet om- deren die materieel gezien niets tekort komen, maar om dat het kind het met zou willen, maar omdat ze de wereld aandacht en begeleiding vragen daaromheen als hard en kil heeft leren kennen. Een wereld De Stichting Europa Kinderhulp wil ze laten kennis- waarin ouders wonen die het te druk hebben met hun eigen maken met een wereld vol warmte en genegenheid, problemen Die geen li|d hebben om zich met hun kind te be- De wereld waarin wij wonen. Doorvoor zoeken we gastge- moeien Die in het ergste geval problemen op hun kind afrea- zinnen. Ouders die over voldoende begrip en vooral geduld geren. Ter.,1 het alleen maar om 'n beet|e aandacht vraagt beschikken om zo'n kind voor enkele weken in huis te nemen De Stichting Europa Kinderhulp trekt zich het lol van Dit werk kost geld. Daarvoor zijn we volledig afhankelijk van deze kinderen aan. Kinderen van 6 tot 13 jaar. Uit West-Duits- u U kunt door een storting op onderstaand gironummer laten land, Frankrijk, Nederland, Noord-lerland, Engeland en merken, dat het lot van deze kinderen u met koud laat. Bezorg Oostenrijk Kinderen uit krottenwijken en buurten met weinig ze de vakantie van hun leven. Een van de weinige leuke dm- speelruimte. Kinderen uit gezinnen die krap behuisd zijn gen uit hun bestaan. STICHTING EUROPA KINDERHULP BEZORG ZO'N KIND DE VAKANTIE VAN HAAR LEVEN. GIRO 9662. T.n.v. Stichting Europa Kinderhulp, Krimpen o/d IJssel. ,Kan ik fijn Michael Jackson draaien", vertelt Thijs de Boer aan burgemeester Schipper.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 7