Tweede plaats voor Texel zaalvoetbalselectie Programma zaalvoetbal 31 Vissen voor sportvissers Alex Bakker winnaar tafeltenniskampioenschap Programma basketball Onderlinge wedstrijden G.V, Oudeschild Zes koppels boven 7000 punten grens Veeartsen PAGINA 2 TEXELSE COURANT De Texelse C-juniorenselectie heeft zaterdag de tweede plaats bereikt op het Noordhollands kampioen schap voor C-juniorenselecties. De Texelse B-juniorenselectie bleef op het eigen toernooi onder de maat. De Texelse C-juniorenselectie heeft in Hoorn zaterdag een tweede plaats bereikt op het Noordhollands kam pioenschap zaalvoetbal. In de eerste wedstrijd tegen het afdelingsteam van Haarlem startte Texel met een 3-0 winst. Deze wedstrijd werd niet echt overtuigend gespeeld. Diverse spelers hadden last van planken koorts. Maar ondanks dat gaf de Texelse jeugd de Haarlemmers geen enkele kans. In de tweede partij te gen Den Helder ging het duidelijk be ter: een 3-1 winst. Gerko van Putten scoorde vlak voor tijd een „wereld- doelpunt". Vanuit een counter lobte hij de bal over de uitgelopen keeper heen. De bal zakte net onder de lat het doel in. De goed bezette sporthal „De Vredehof" ging totaal uit z'n bol. In de derde wedstrijd tegen vice- Nederlands kampioen Amsterdam, bereikte de Texelse dadendrang een hoogtepunt. Onder leiding van Texels beste speler Marcel Ris werden de Amsterdammers volkomen zoek gespeeld. Eric Wuis schakelde de Amsterdamse spits uit. De Texelse aanval met Emiel Keyzer, Marco Koorn, Gerko van Putten en Henk Jan Ramaker zette de ene mooie aanval na de andere op, wat uiteinde lijk resulteerde in een 4-1 winst. Toen kwam de sleutelpartij tegen West friesland. De Westfriese selectie had een verliespunt opgelopen, terwijl Texel nog zonder puntverlies was. Helaas voor de Texelse selectie was Westfriesland ontketend. Vooral de spits was op dreef en voordat men zich realiseerde wat er was gebeurd keek Texel tegen een 2-0 achterstand aan. In deze partij was Westfriesland de betere ploeg en won verdiend met 3-0. De laatste wedstrijd ging tegen Waterland dat met 2-0 van Texel moest winnen om de toernooiwinst naar zich toe te halen. Texel kwam onder druk te staan, maar door goed spel van Marcel Ris, Denhard van der Slikke en keeper Hans Kraay hield Texel goed stand. Een prachtig doelpunt van Mai Koorn gaf opluchting. En via ti strafschoppen, gescoord door Ris, liep Texel weg, zelfs naar Dat leidde uiteindelijk tot een t plaats achter kampioen Westfr land. Een bijzonder groot succi de ploeg van coach Willem Oo en begeleider Frits Androg. De te van dit selectieteam was en groot. Grote delen van het toe: werden door Texel gedicteerd als klein rayon, was grote rayo Den Helder en afdelingen als f en Amsterdam de baas. Dat is te danken aan het beleid van oncommissie Texel met onders ning van de Recreatie Stichtinr en aan het oefenprogramma, ring die vrijwel alle spelers von onder coach Jan Raven op dit nooi hebben opgedaan. De clu ches Martin Land en Henk Key kunnen dit toch ook als een ei ning beschouwen voor hun im Zondag was het voor de B-jum de dag dat het zou moeten ga beuren. De spelers onder coac Raven hadden in de afgelopen een favorietenrol gekregen. W« alle belangrijke oefenpartijen st deze veronderstelling. De Texel jeugd kon dit blijkbaar niet aan verzuimde in de eerste wedstri gen Alkmaar om de winst met men. Het werd een verdienstel gelijk spel. In de tweede partij de latere winnaar Westfrieslara loor men met 1-0. Hierdoor rat Texelse selectie uitgeblust. Het nooit dat overigens een groot was, kende een terechte toemi naar in Westfriesland tegen de kende debutant Waterland, we rayon voetbalbolwerken als Vol heeft. In een druk bezette spoi Ons Genoegen heeft het publii voornamelijk van de vastewal I een grandioos toernooi gezien, wordt tijd dat het Texelse publ toernooi eens naar waarde ga; schatten. Texel 2 werd verrass vende, een goede prestatie vol coach Dirk Bouwsma. Het toer werd ondersteund door de Ree Stichting Texel. De wedstrijdba beschikbaar gesteld door Mant Sport. Hoe prachtig ben je als je liefhebt! Nooit leef je zo intens, zo vitaal. Maar ook: hoe kwetsbaar ben je. Tweemaal zo sterfelijk. Of driemaal of viermaal. Alsof het al niet genoeg was, dat je één keer doodgaat maar je leeft of niet. Dus je hebt lief, kome wat komt, koste wat het kost. Met grote verslagenheid delen wij u het plot selinge overlijden mede van onze fijne moeder, lieve oma en lieve vriendin, Maartje (Maps) Muste weduwe van Paulus Oosterhaven 28-12-1926 t 29-1-1989 Texel: Heere Sjoerd en Ute Oosterhaven Paulus Den Helder: Hans, P^ul en José Oosterhaven Sanne en Myrrhe Heerhugowaard: Willem-Maarten en Jenny Oosterhaven Australië: John Engel. Gelegenheid tot condoleren woensdag 1 fe bruari van 19.00 tot 20.00 uur in de zaal bij de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Een rouw dienst zal worden gehouden op donderdag 2 februari om 11.00 uur in de Doopsgezinde kerk, waarna de crematie om 14.00 uur in het crematorium te Schagen zal plaatsvinden, ver trek boot 12.35 uur. Corespondentie-adres: H. S. J. Oosterhaven, Oesterstraat 6, 1794 AR Oosterend. Verslagen en met veel verdriet delen wij U het overlijden mede van onze lieve zus, schoon zus, nicht en tante Maartje Oosterhaven-Muste Den Helder: J. C. Muste D. M. Muste-Eelman Mieke M. Been-v. Dok J. de Boer IJ. de Boer-Muste Bart, Wouter en Maarten E. M. Muste R. E. Mantje Leiden: J. D. Muste C. Heymerink. 29 januari 1989. De drie veeartsen inspecteren de zijkant van het gebouw. VERVOLG VAN PAGINA 1 Dinsdag 31 januari De Stichting BAS verzorgt in de aula van het RSG-gebouw een vrij toegan kelijke lezing over alergie door kleur-, geur- en smaakstoffen en conserve ringsmiddelen. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 1 februari Om 9.30 uur begint in het Groene kruis-gebouw de eerste inloop koffie ochtend voor ouders van kinderen van 0 tot 4 jaar. Onder leiding van ds Salakay en G. Haikens wordt in „De Poort" (bij de Gereformeerde kerk in Den Burg) een bijbellezing gehouden over de profeet Amos. De Plattelandsvrouwen van de afde ling Den Burg hebben in De Schakel een bijeenkomst. Vrouwelijke raadsle den van Texel vertellen over hun functie; aanvang 14.00 uur. De beheerscommissie voor d'Ouwe ULO heeft in het gelijknamige dorps huis een openbare vergadering. Donderdag 2 februari: Voor de Texelse afdeling van het IVN en andere belangstellenden wordt in de LHNO-(huishoud)school aan de Haffelderweg een informatie-avond gehouden over het Instituut Voor Na- tuureducatie. Nel Bouwhuysen houdt een lezing over het landelijk functio neren, aangevuld met filmbeelden. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Woensdag 1 februari 1989 16 45 u. Gamma 2-Texel 3 (j) 17.25 u. Texel BV 2-Gamma 1 (j) 18.10 u. Texel 2-De Koog 4 19.00 u. ZDH-Casino 1 (d) 19.40 u. De Krim 1-Gamma 2 (d) 20.20 u. NIOZ 2-Texel 3 21.10 u. Rab 2-Casino 10 22.05 u. De Koog 2-Casino 6 Zaaldienst: De Koog. Donderdag 2 februari 1989 17.15 u. Texel BV 1-Casino 1 (j) 18.00 u. Casino 5-Gamma 4 18.50 u. Casino 9-0osterend 19.40 u. De Koog 3-Casino 8 20.30 u. NIOZ-De Muy 21.20 u. ZDH 2-Casino 7 22.10 u. Texel-Texel BV 3 Zaaldienst: Mantje. Vrijdag 3 februari 1989 17.00 u. Texel 2-Casino 2 17.40 u. ZDH-Texel 1 18.20 u. Jelleboog 2-Klif 3 19.15 u. GAmma-Gooiland 20.05 u. De Koog-De Krim 20.55 u. Texel BV 1-Gamma 3 21.45 u. Texel BV 2-Casino 3 22.35 u. Rab-Casino 2 Zaaldienst: Texel. Maandag 6 februari 1989 17.15 u. Texel 8-Texel 7 (j) 17.45 u. Oosterend 2-Casino 5 (j) 18.15 u. Texel 5-Casino 3 (j) Zaaldienst: Nissan. Zondag kwamen achttien senioren en twee jeugdleden aan de dijk nabij Oudeschild. Totaal zijn 31 vissen ge vangen met een gezamenlijke lengte van 556 centimeter. De volgende wedstrijd is op 12 fe bruari bij het bassin, aanvang 8.30 uur. Uitslagen: jeugd. (resp. cm. en aantal vissen) 1 Martijn Duinker, 37, 2. Senioren: 1. T. Dorst, 88, 4; 2 W. van Aperlo, 68, 4; 3. S. Geus, 52, 3 Zondag werd in Noord-Scharwoude de tienkamp gespeeld voor tafelten nisspelers en -speelsters die in de najaarscompetitie van de vierde klas se de beste prestaties hadden be haald. Van tafeltennisvereniging Tetak waren daarvoor twee spelers uitgenodigd: Reindert Kuiper en Alex Bakker. Beide spelers waren in de competitie ongeslagen. De reglemen ten waren dat als er twee spelers van dezelfde vereniging in de tien kamp uitkwamen deze als eersten tegen elkaar moesten spelen. Kuiper en Bakker maakten er een mooie partij van die door Bakker in twee games werd gewonnen. Kuiper, die voor de eerste keer aan een tien kamp deelnam,- moest in zijn overige acht partijen nog drie maal een ver lies toestaan. Vijf partijen wist Kuiper Het programma van 10 februari wordt verplaatst naar vrijdag 3 fe bruari. Dit in verband met de dunck- kampioenschappen op 10 en 11 februari in Sporthal Ons Genoegen. Vrijdag wordt de strijd om de eerste plaats uitgevochten tussen Sportshop Texel en B&M. Programma 3 februari 1989: 20.30 u. Gollards-Opduin Sportshop 21.00 u. B&M-Sportshop Texel Opduin 21.30 u. 't Asiel-Vespertina B&M 22.00 u. Crops-Twaalf Balcken aan de zegekar te binden Door dit resultaat eindigde hij op een knappe vijfde plaats. Kuiper speelt nog maar een half jaar competitiewedstrijden. Alex Bakker was in een goede vorm, hij wist al zijn negen tegenstanders in twee games te verslaan en werd zodoende de ongeslagen kampioen. Evenals vorig jaar, toen hij ook eerste was, had hij weinig moeite met de tegenstanders. Dit was voor Alex Bakker zijn laatste tienkamp bij de ju nioren daar hij in het seizoen '89/'90 bij de senioren uitkomt. In verband met de huidige verbou wing van het dorpshuis vervielen in 1988 de onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging Oudeschild. Omdat het toch om een jaarlijks te rugkerend evenement ging besloot het bestuur de onderling wedstrijden alsnog te houden. Als lokatie werd gekozen voor de „Beatrixzaal" in Den Burg. Verenigingskampioen 1988 werd Ar jan Hemelrijk met een totaal van 47,8 punten. Ook in november 1989 worden weer onderlinge wedstrijden gehouden, maar dan hoopt G.O.S. dit in het eigen dorp te kunnen doen in de nu in aanbouw zijnde sportzaal. Uitslag jongens en meisjes t/m 9 jaar: 1. Mar leen van de Werve, 2. Saskia Witte; 3. Esther Duinker. Meisjes vanaf 10 jaar: 1 Mala Zwe- ringa; 2. Laura van de Werve; 3. Ellis Witte. Jongens vanaf 12 jaar. 1. Arjan Hemelrijk; 2. Jeroen Hemelrijk; 3. Sebastiaan Schaat- senberg. De zeventiende competitie-avond van klaverjasclub Den Burg kenmerk te zich door hoge scores die door di verse koppels werden behaald. In totaal waren er zes koppels die bo ven de 7000 punten wisten te ko men. Winnaars van de avond werden Arend Dijker en Nel Koomen met 7153 punten. Hun scores zijn de laat ste tijd vrij stabiel en in het klasse ment zijn ze al een hele tijd in de omgeving van de tiende plaats terug te vinden. Met één punt minder dan de winnaars werden Frans Witte en Richard Kleinveld tweede. Dit koppel is de laatste tijd wat naar het midden van het klassement teruggezakt; met twee plaatsen winst staan ze nu op de dertiende plaats. Bertus en Gerda Ofrein werden met 7135 punten der de en houden hiermee aansluiting met Jan en Corrie Spaans. Met 7094 punten werd het echtpaar Spaans vierde en is nog steeds de leider van het klassement. An Bakker en Wil Mans scoorden ook goed door met 7070 als vijfde te eindigen en met 7018 behaalden Geri van der Slikke en Jaap Witte ook weer een goed re sultaat. Totaalstand na 68 partijen 1 Echtpaar J Spaans 110312; 2. Echtpaar B. Ofrein 109836; 3. G. Festen-G Smit 107947; 4. G. Douma-L. Bessels 107849, 5. G van der Slikke-J. Witte 107767; 6.Echtpaar J. van Heerwaarden 107659; 7. W. Derksen-P. van .Heerwaarden 107044; 8 J. Kloosterman-A. van»Heerwaarden 106712; 9 A Dijker-N Koomen 106493; 10. C. Zijm-N van der Veen 106261. mentprogramma krijgen op gebied van ziekte, voeding en vruchtbaar- heidsgegevens. Ongeveer eens per maand bezoeken we die bedrijven, bekijken we de koeien en naar aanlei ding van de bij ons geregistreerde ge gevens, waaronder van de melkcontrole, kunnen we advies ge ven over bijvoorbeeld krachtvoerge- bruik. Als er nog meer bedrijven zijn die er interesse in hebben kunnen ze ons bellen", aldus Van Vliet. Andere scholen Voordat N. Bakker van architectenbu reau Alkema met het uiteindelijke ontwerp voor de verbouwing van de kleuterschool kwam, zijn Klinkers en Domhof naar drie praktijken in Neder land geweest die ook zijn gevestigd in voormalige scholen. „Om ideeën op te doen. Dit is echter weer heel anders geworden dan dat we hebben gezien", vertelt Domhof. Aan de verbouwing hebben meege werkt: Architectenbureau Alkema, Vissers Bouwbedrijf, CVI, Peter Schoo Electra, Firma Tatenhove, Schoonmaakbedrijf Vinke, Meubel- handel Moerbeek en Technoplanning uit Goor. Open huis Om iedereen een kijkje te gunnen in de nieuwe praktijk, houden de drie veeartsen zaterdag open huis, van 11.00 tot 16.00 uur. iedereen is wel kom om een kijkje te komen nemen in het nieuwe gebouw, dat recht te genover het politiebureau staat. Het telefoonnummer van de praktijk blijft ongewijzigd (02220-12527). De spreekuren zijn van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 17.30 uur. Op maandag en vrijdag is daar naast ook nog spreekuur van 19.30 tot 20.00 uur. Daarbuiten alleen vol gens afspraak. Het afhalen van medicijnen, dierver zorgingsmiddelen of anderszins kan iedere ochtend van 8.00 tot 12.30 uur en tijdens de spreekuren. Buiten deze tijden alleen op telefonische af spraak. De praktijk-wisseling van Domhof, Klinkers en Van Vliet heeft geen betrekking op de praktijk van veearts Beekman in De Waal. Zijn spreekuren zijn ongewijzigd. Klinkers toont de handige kast tussen de twee behandelkamers in. waar men van beide zijden af in kan. Dan hoeven niet alle benodigdheden in tweevoud te worden aangeschaft. Er is enkele maanden hard gewerkt in de voormalige kleuterschool om deze om te toveren in een praktijk, ge schikt voor het behandelen van die ren. Naast de entree is een kantoor met een ontvangstbalie. Er zijn twee behandelka mers die vanuit een rui me wachtkamer kunnen worden be reikt, maar ook via een gang, zodat mensen die met hun dier aan de beurt zijn geweest, niet meer langs de wachtkamer hoeven om naar bui ten te gaan. Dit is speciaal gedaan om agitatie bij dieren die anderen in het voorbijgaan zien, te vermijden. Achterin de praktijk zijn twee grote operatiekamers. Er is een ruime medi cijnenberging, een vergaderruimte en een „uitslaapkamer" waar de dieren rustig kunnen bijkomen na een opera tie en warm gehouden kunnen wor den. In het keukentje is tevens een mini-laboratorium gevestigd. Van binnen en van buiten af is een speciaal hok voor schapen en kleine kalfjes bereikbaar. Bij de in gang komt een kast waar medicijnen kunnen worden afgehaald. Röntgenapparatuur Er is een ruimte die eventueel kan worden gebruikt als röntgenkamer met daarbij een aparte ontwikkel kamer. Wanneer er röntgenapparatuur zal worden aangeschaft staat nog niet vast. „We willen het wel, maar dan moeten we ons eerst goed oriën teren. Het zal apparatuur worden al leen voor kleine huisdieren, want voor grotere dieren is een veel zwaar der apparaat nodig dat meer straling afgeeft en dan zou het hele gebouw moeten worden aangepast met lood in de muren en dergelijke", verklaart Jaap Klinkers. Hij en zijn collega's zullen de röntgenapparatuur alleen gebruiken ter ondersteuning van een diagnose. De „moeilijke, specialisti sche gevallen" worden evengoed nog doorgestuurd. Detailhandel Naast de gebruikelijke dienstverlening willen de veeartsen zich ook iets meer richten op „detailhandel". Klin kers: „Er zijn een hele hoop dierver zorgingsartikelen, waaronder wormenkuren, vlooienmiddelen en speciaal dieetvoer voor dieren met een nier- of blaas-probleem. Daar naast verkopen wij ook gewoon, compleet droog- en blikvoer. Dat kan iedereen natuurlijk ook elders krijgen, maar wij kunnen daarbij advies ge ven. Als iemand bijvoorbeeld denkt dat een dier een wormenkuur nodig heeft kan uit een gesprek soms al blijken dat iets anders aan de hand is. We willen een soort service verlenende taak op ons nemen". Assistente Teddy ten Wolde werkt al geruime tijd bij de drie veeartsen en heeft daardoor de nodige ervaring. Ook zij zal zich bezig houden met de ze vorm van dienstverlening. Managementadvies Ook een vorm van dienstverlening die de veeartsen bieden wordt afgekort met VAMPR „We hebben al tien vee bedrijven die van ons een manage-

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2