Grote winst van SV Texel op W.G.W. l Jubileummarkt Zondag topper tegen Helder Wisselbekers bij sjoelwedstrijden Bowlingteam De Luwe Boshoek in opmars Gif wijzer Boot viel uit door hoog water Texelse Boys werkt zich langs D.W.O.W. Onverzekerd Voetbaluitslagen Puzzeltocht watersporters Zwak De Koog uitwedstrijd met 3 PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 14 FEBRUARI 1j VERVOLG VAN PAGINA 1 Een sprong, een draai, een dunk en hij zil! werd een financiële aangele genheid: Gerbrand Poster van de ABN (37.74 sec) tegen Luc van Lubek van de Ra bobank (29.59 sec.). In totaal deden 164 mensen mee aan deze sportieve uitdaging. Demonstraties Ononderbroken werden shows en de monstraties gegeven in het midden gedeelte van de zaal. De kwaliteit varieerde van uiterst professioneel tot super klungelig. Niet iedere vereni ging leverde een deskundige om speaker Albers informatie over het getoonde in te fluisteren. De gezamenlijke voetbalverenigingen de den het leuk met een soort korte „open les" voor de jongste voetbal lertjes. Voor de kenners wel leuk, maar weinig spectaculair waren bij voorbeeld de optredens van de tafel tennissers, judo en tennisvereniging Deuce. Van hoog niveau was het GVT- springnummer, waarbij al touwt- jespringend acrobatische capriolen werden uitgevoerd. Ook de badmo- deshow van zwemclub TX'71 in sa menwerking met de sportshop was geslaagd. Afwisselend en spranke lend was de show van Sportschool Texel, waarin onder leiding van Lies- beth Witte een combinatie van aerobic-dansen en fitnesstraining werd getoond. Twee bodybuilders lie ten de spieren onder hun glimmende huid zien. Gratieus Absolute topper was het gratieuze optreden van de dames- en meisjes keurgroep jazzballet. Op het nummer „For crying out loud" van Meatloaf werd, nog geaccentueerd door fraaie lichteffecten, een dans ten tonele ge bracht die de tekst van het liedje uit beeldde. Zeer spectaculair was het basketball dunkkampioenschap. De deelnemers probeerden zo acrobatisch mogelijk met een sprong de bal in het netje te leggen. Hun prestaties werden beoor deeld door een jury, bestaande uit Peter de Hoogh, Edo Kooiman en Frans Hopman. Ronald Witte liet er geen twijfel over bestaan wie met de titel „Mister Dunk" naar huis zou gaan. Met een fantastische sprong over de rug van zijn vriend en tevens grootste concurrent voor de titel Mar co Tuntelder, dumpte hij de bal in de basket, wat hem zeer terecht drie tienen van de jury opleverde. Als toe gift evenaarde hij dit kunststukje, door over twéé geknielde spelers te springen en de bal foutloos te dun ken. Hij kreeg het publiek op de ban ken. Zaterdag werden kampioenschappen driepunten voor dames en heren gehouden. Drie maal moet de bal vanuit een afstandsworp in de basket verdwijnen. Winnaars waren (alweer) Ronald Witte en San dra Bakker. Met de trein Dammen en schaken lijken niet zulke opwindende sporten, maar als je moet wachten op een beroemde si- multaanspeler die de neiging heeft om in het openbaar vervoer in slaap te vallen, dan kan de spanning toch behoorlijk oplopen! Om dit te vermij den had de organisatoren van de si multaan die zaterdag zou worden gehouden Jannes van der Wal uit Groningen vrijdag al laten komen. Hij was op tijd, ofschoon de reis niet he lemaal vlekkeloos was verlopen. Van der Wal: „Ik zat al in de trein toen ik bedacht dat er helemaal geen spoor lijn over de afsluitdijk loopt. Ach, ik ben maar blijven zitten. Wel een lan- Texel 1 is na de winterstop goed uit de startblokken gekomen. Na wat matige prestaties in oefenwedstrij den (het team was ook steeds ge handicapt door afwezige spelers) bleek Texel 1 er in de eerste wed strijd na de winterstop weer te zijn. Simon Brand was er zelfs eerder voor van de wintersport gekomen! Texel, op Jan Hein Studulski na weer volledig, speelde misschien niet één van zijn beste wedstrijden maar wel een degelijke wedstrijd waarbij de „nul" prima werd vastgehouden en waarbij de voorhoede-spelers Erwin Koning, Rien Brouwer en Paul van Exel „op scherp" stonden. De winst op W.G.W. betekende een prima start op weg naar het eind van de competitie, waarbij er voor Texel 1 wel degelijk een hoofdprijs in het verschiet kan liggen, wanneer het team van de scheidende trainer As- selman op dezelfde voet door zal gaan. De eerst helft speelde Texel tegen de harde wind in en werd toch eigenlijk wel onder druk gezet door W.G.W. dat vooral sterk startte op het mid denveld. W.G.W. was dus in die be ginfase sterker, maar men wist geen enkele kans te creëren of het moest uit een gevaarlijke hoekschop zijn, waarbij de bal voor het doel van Bart Heerschap zeilde zonder dat deze er bij kon. De tegenaanvallen van Texel, meestal ingeleidt door Simon Brand, waren wel degelijk gevaarlijk. Paul van Exel en vooral ook Rien Brouwer De uitslag van de sjoelwedstrijden die donderdag in Oudeschild werden gehouden is: Jeudg t/m 16 jaar: 1. Dolf kuiper 114 punten, 2. Laura Maas 107 punten, 3, Evelyn Kuiper 86 punten. 7 t/m 11 jaar: 1. Silvia van Beek 124 punten (tevens wisselbeker), 2 Bianca Slik 123 punten, 3. Frouwie de Wijn 122 pun ten. 12 t/m 16 jaar: 1. Jeroen Rouwenhorst 130 punten, 2. Jolanda Krijnen 128 punten, 3. Arnold Krijnen 126 punten. 17 jaar en ouder: 1. Ronald Timmer 131 punten, 2. Mevr Eelman 128 punten, 3. Jaap Slikker 127 punten. De winnaars van de laatste twee groepen kwamen in het bezit van de Daf Truckservice-wisselbekers. waren een plaag voor hun directe te genstanders. Vlak voor de pauze was het Simon Brand die het overzicht bij een vrije trap bewaarde en snel Er- win Koning aanspeelde. De Texelse spits kapte prachtig zijn directe te genstander uit en schoot de bal hard, laag en vooral onhoudbaar voor de W.G.W. doelman in de uiterste hoek: 0-1. De scheidsrechter liet na 45 mi nuten nog wat doorspelen wegens oponthoud door blessures en daar mag men bij Texel wel blij mee zijn, want het was Rien Brouwer die zijn tegenstander in de luren legde, de achterlijn haalde en Paul van Exel bij de tweede paal vond, die zeer attent Texel op een 0-2 voorsprong zette. Tweede helft Met de harde wind in de rug en bo vendien een 0-2 voorsprong maakte Texel opnieuw duidelijk dat het vast houden van de nul een eerste ver eiste was. Men liet W.G.W. rustig uitrazen zonder dat men echt gevaar lijk werd, al mocht Texel niet moppe ren toen de bal al in de tweede minuut van de tweede helft op de buitenkant van de paal belandde. Texel trok hierna weer ten aanval en het was Gerrie Plaatsman die uit een vrije trap vanaf links in één keer 0-3 scoorde. Hierna kreeg Texel nog de nodige kansen die echter niet benut werden. Uiteindelijk was het opnieuw Erwin Koning die na een prima uit trap van Bart Heerschap de bal in één keer op de schoen nam en tus sen de benen van de W.G.W. keeper door 0-4 voor Texel liet aantekenen. Rien Brouwer kopte hierna nog tegen de paal en de W.G.W. keeper redde nog een keer toen Erwin Koning al leen voor hem verscheen. Texel kon met de uitslag tevreden zijn, want de naaste concurrenten D.T.S., Z.A.P. en S.R.C. verloren. Alleen VIOS behaalde twee punten door een overwinning. Texel staat nu twee punten voor op VIOS en drie punten op onder andere Helder tegen wie men zondag op Texel zal spelen. Men verwacht bij deze wedstrijd veel steun van het Texelse publiek omdat dit toch een zeer belangrijke wedstrijd voor Texel zal zijn. Bij winst op Helder is ook deze tegenstander op vijf punten ge zet. Maar zover is het nog lang niet, want Helder zal zeker voor zijn laat ste kans vechten en voor twee pun- de klok: de eerste 250 meter gaat het wel. maar dan het laatste stuk Wielrennen Tekenwedstrijd De overall-prijs voor de teken wedstrijd werd gewonnen door Hele na Duinker uit Oosterend. Van haar tekening zijn de aankondigingsaffi ches gemaakt. Zij werd zaterdag nogmaals in het zonnetje gezet. Ook werden prijzen uitgereikt aan twee categoriewinnaars. Dat waren de 5-jarige Mirre Valkenburg uit Den Burg en de 10-jarige Ivo Witte uit Ou deschild. De meeste prijzen van de verloting zijn inmiddels uitgereikt. Alleen die van de lotnummers 518, 704 en 2049 nog niet. Ze kunnen worden afgehaald in het gemeentehuis, ka mer 304. Jesse van der Meent (vorig jaar kampioen). Dunken: 1. Ronald Witte („Mister Dunk"), 2. Marco Tuntelder, 3. Sid ney de Haan en Niek Witte. Fietsen: 8, 9 en 10 jaar. 1. Ewoud Bakker 33.52 sec.(winnaar wielershirt), 2. Daniël Wiggers 33.78, 3. Simon Zijm 34.69. 11, 12 en 13 jaar: 1. Edwin van Lu- bek 28.79 (winnaar één jaar gratis lidmaatschap gebruik van een ra cefiets), 2. Hermen Grootten 30.43, 3. Albert Zandstra 30.73. Meisjes: 1. Marike Hut (winnaar één jaar gratis lidmaatschap gebruik racefiets), 2. Anja Marreveld 31.99, 3. Anneke Veldkamp 32.19. Bovenstaande eerste prijswinnaars van de fietswedstrijden kunnen zich melden bij Mieke van Osch, Lieuwstraat 41 te Den Burg. Onderstaande eerste prijswinnaars krijgen hun prijs thuis bezorgd: Heren boven de 14 jaar: 1. Martin Koorn 23.34, 2. André Keijzer 23,56, 3. René Kooiman 24.31. Dames boven de 14 jaar: 1. Mieke Legierse 32.29, 2. Anneke Hutjes 32.40, 3. Liesbeth Witte 32.70. Fotowedstrijd De fotowedstrijd werd gewonnen door Salko de Wolf. Hij had een fraaie actiefoto van de honkbalvereni ging ingediend. De overige foto's kunnen door de eigenaars worden af gehaald in het gemeentehuis, kamer 304. In de woensdag/donderdagleague is het team van de Luwe Boshoek flink in opmars. Deze keer werd het Kwartet het slachtoffer van hun hon ger naar de top en moest met 4-1 het onderspit delven. Verrassing was er in de spannende wedstrijd tussen de Jutter en koploper Tabakshop 't Centrum 2, Wil Rovers stond prima te spelen en wist haar persoonlijke serie op 704 te brengen voor de Jutter en hoewel Piet Kok en enor me 256 game plaatste moesten zij toch de 3-2 winst uit handen geven. De Koogel moest alweer het on derspit delven. Nu bleken de Kegel vreters hun meerdere, waarbij het prima spel van Remco de Beer met 211 en 190 opviel. De Sparetimers hadden een gelukkige week. Ria van Heerwaarden kon met twee 177 ga mes voor een spectaculaire overwin ning op Hotel de Weal zorgen. Tabakshop 't Centrum 1 kon een klei ne overwinning behalen op de Deur- douwers, waar Rikus Bakker fel tegenstand bood. Bij Dubbel El wist invaller Erwin Lobato met een sterke 229 openingsgame de Sommeltjes dusdanig te imponeren dat zij nog maar één punt behaalden. Voor de Champion Sisters stond Janie Eelman met drie 160 games goed te gooien, wat resulteerde in een 4-1 overwin ning op Trap en Jaspers. In de da- mestrioleague sloeg BTS Hordifood een goede slag door de nummer één Tabakshop Mets met 4-0 te verslaan. Voor de Pins haalde Rix Veldman uit met een 189 game, wat een 3-1 overwinning op CCM betekende. De T Fords wist Klavervier met 3-1 in te pakken. In de dinsdagleague was sla gerij De Boer in topvorm. Theo van Hoorn kon voor het eerst in zijn bow lingcarrière de 200-grens passeren en verbeterde zijn hoogste serie. Ook Reina van Hoorn verbeterde haar hoogste serie. Door dit geweld werd Kiosk Pad Opduin volledig van de baan geveegd. Paal 20 houdtzijn eer- Bij het Rode Kruis Texel kan men thans de nieuwe „gifwijzer" van deze organisatie bestellen. Op de gifwijzer staan, alfabetisch gerangschikt, de meest voorkomende giftige produk- ten met daarbij vermeld welke eerste hulp men moet verlenen als een kind iets schadelijks heeft gegeten of ge dronken. De opbrengst van de 77,95 kostende gifwijzer komt ten goede aan het plaatselijke Rode Kruis. Voor informatie en bestellingen: Liesbeth Rijk, Kogerstraat 89, tel. 15453. Als gevolg van het extreem hoge water van vanmiddag moest de bootdienst van Teso vanaf 10.00 worden gestaakt. Pas na één uur 's middags zou weer worden ren. Om half elf was de gestegen tot boven 2.30 NAP, door de fuikbrug van de aanlegin richting van Den Helder niet meer kon functioneren. Dankzij een late treffer van Martijn Beerling behaalde Texelse Boys een moeizame overwinning op DWOW. Beide ploegen namen een gedeelde zesde en zevende plaats op de rang lijst in, en deden dan ook niet veel voor elkaar onder. De tweede helft drukte Texelse Boys de gasten ver terug waardoor van een verdiende overwinning kan worden gesproken. De Boys kwam goed uit de startblok ken. Een afgeslagen corner werd door Frank de Grave weer in de doel- mond gebracht, waar Bert Witte maar net aan gestuit werd door doel man Koning. Daarna vatte de thuisploeg het karwei te gemakkelijk op zodat een groot gedeelte van de eerste helft voor DWOW was. Een maal kwamen de gastheren goed weg na een misverstand tussen doel man Kees Kooy en Bert Witte. Rechtsbuiten Martin Houwen was dichtbij de openingstreffer, maar op miraculeuze wijze spatte de bal via de lat weer in handen van Kees Kooy. Ook Boysspits Johan van het Hoeft was tweemaal dichtbij een treffer. Hij was voorbij doelman Ko ning die niet anders wist te doen dan de lange spits bij het been te pakken. Scheidsrechter Kooy wuifde dit weg omdat Van het Hoeft eerst een over treding gemaakt zou hebben. Vlak daarna kon dezelfde speler alleen op Koning afgaan maar deze verkleinde zijn heiligdom zo goed dat de opgave te moeilijk was voor Van het Hoef De tweede helft drong Texelse Ba sterk aan. Met windvoordeel en n de favoriete kantinezijde spelend, werd DWOW stevig vastgezet op I eigen helft. Toch moesten de Boy» verdedigers geconcentreerd de snl DWOW-spitsen blijven dekken. Del uitvallen van de Wiermgers waren I soms erg gevaarlijk. Vooral RicharJ Maas en Ruud v/d Wetering dede» hun werk erg goed, zodat libero B Witte zich veel met de opbouw ko bemoeien. De mooiste kans was v rechtsback Alfred Bakker. Precies tijd gestart en zeer fraai aangespe door Bert Witte omzeilde Bakker d buitenspelval maar stiftte de bal n over de lat. Johan van het Hoeft werd gewisseld door junior Martif Beerling die over de linker kant m( snelheid in het spel bracht. De be sende aanval werd op rechts ingK door een combinatie tussen Frank Grave en Erik Schneider. Ronald Wetering kon vrij opstomen en be diende Martijn Beerling op maat. Beerling speelde doelman Koning I heerst uit en bracht de verdiende op het scorebord. DWOW zette F eenmaal aan, maar dat gaf Barry I sema en Erik Schneider de ruimte voor een snelle counter. Ook SchiJ der kreeg de bal niet langs doelml Koning. In de laatste minuut viel I Kees Kooy uit met een scheurtje i de wenkbrauw, zodat Bert Wittel handschoenen nog even aan mod trekken. De nog te spelen halve f nuut werd professioneel aan de S volgemaakt zodat DWOW hiervan niet kon profiteren. ge reis overigens...." Of de terugreis voor Jannes beter is verlopen is niet bekend. Er zijn Texelaars die hem za terdag op de boot hebben zien zitten, maar hij maakte weinig aanstalten om deze in Den Helder te verlaten.... De simultaan trok veel deelnemers en kijkers. Het was geen gewone simul- taanpartij, want naast ieder dambord stond ook een schaakbord en dat vereist grote concentratie en veel aanpassingsvermogen. Damveteraan Visman uit Oosterend verrichtte de eerste zet, na Van der Wal bemoedi gend te hebben toegesproken. Acht tien dammers deden mee, waarvan J. van Heerwaarden en Th. Hin remise wisten te behalen tegen het damfe- nomeen. Negentien schakers hadden plaatsgenomen in de sporthal en vier van hen wonnen hun partijen. Het waren G. Zoetelief, H. Tuinema, K. Kistemaker en M. Vrttali. Jannes van der Wal was zelf niet erg te spreken over zijn schaakresultaten. Traditie De vele positieve reacties die de sportraad heeft gekregen over de sportmarkt rechtvaardigen een herha ling. „leder jaar zou gauw vervelen, maar misschien dat we het als vaste jubileumactiviteit handhaven. Vijf jaar geleden was het immers ook een succes", aldus een opgeluchte voor zitter Albert Hoven, na afloop van de twee sportieve dagen. De uitslagen van de diverse wedstrijden: Basketball: Driepunten dames: 1. Sandra Bakker, 2. Karin Zegers (vorig jaar kampioen). Driepunten heren: 1. Ronald Witte, 2. Zaterdag 11 februari KNVB afdeling Noordholland Zaandijk-SVO 6-0 Junioren Helder B2-Oosterend B1 2-1 W.meer B2-Texel B2 1-8 Zeemacht C1-ZDH Cl 7-0 Zondag 12 februari KNVB WGW-Texel 0-4 KNVB afdeling Noordholland Oudesluis-De Koog 1-3 Boys-DWOW 1-0 KSV-Oosterend 1 4-0 Helder 4-Texel 2 0-10 Tex. Boys 2-Zeemacht 3 4-4 De Koog 2-W. vogels 4 3-2 HRC 6-Oosterend 2 3-2 Texel 3-WGW 6 5-1 Texel 4-W. vogels 6 0-4 JVC 7-Tex. Boys 3 0-1 Junioren WMC A1-Texel A1 12-0 Schagen A2-Tex. Boys Al afgelast Dames Tex. Boys-Zeevogels 3 6-1 Helder 3-De Koog 1-2 Op de Laagwaalderweg werd zater dag een bromfietser aangehouden die nog geen 16 jaar was. Zijn bromfiets was niet verzekerd. Ook de voeten van Sportraadvoorzitter Albert Hoven moesten een test op het nieuwe appar ondergaan ten naar Texel komen. Texel 1 is gewaarschuwd. Verder heerste ook tevredenheid in het Texelse kamp, omdat Texel 2 een 0-10 overwinning behaalde in en bij Helder 4, zodat dit Texelse team nu vijf punten voor staat op naaste concurrent S.R.C. 3, die zondag weer een punt liet liggen. Texel 2 heeft alle kans op een kam pioenschap geheel in eigen hand met nog zeven wedstrijden te gaan. De stand De stand in de vierde klasse A, K.N.V.B. is met nog zeven wedstrijden te gaan als volgt: Texel 15-20; VIOS 15-18; Helder 15-17; D.T.S. 15-17; St. Adelbert 15-16; S.R.C. 15-15; Z.A.P. 15-15; Wieringerwaard 15-14; W.G.W. 15-13; V.Z.V. 15-13; Hollandia T 15-13; Alk- maarse Boys 15-9. ste plaats stug vast, Piet Kok wist weer een 800 serie neer te zetten en Cor Elsendoorn kon een 204 game noteren, wat resulteerde in een 4-1 overwinning op de Pindrillers. Bij BTS Hordifood moest worden geknokt voor de 4-1 overwinning tegen het Koogerend, waar Anja Korte haar hoogste game wist te gooien. De watersportvereniging houdt za terdag 18 februari haar jaarlijkse puzzeltocht te land. De start is op het Wezenland te Den Burg tussen 18-30 en 19.30 uur. Na de rit is er een gezamenlijke snertmaaltijd waarna de winnaars be kend gemaakt worden. De muziek zal weer verzorgd worden door Cees de Jong en Company. De werkgroep evenementen rekent op een grote op komst. Deelname is gratis; vrienden en bekenden zijn van harte welkom. Opgeven bij H. Collou, telefoon 12734. S.V. De Koog, zonder Hans Polder man. Dennis Saai en Jaap van Kr nenburg, speelde een slechte wedstrijd tegen Oudesluis, maar won toch. Al na tien minuten keek De Koog gen een achterstand aan. Door de harde wind ging een lange bal ovt de De Koog-defensie heen en we' beheerst door de spits van Oudesl afgemaakt. Na moeilijke momenta voor jiet De Koog-doel (hoofdzake door de straffe wind) wist Kees v Beek via een knappe lob gelijk te ken voor de rust: 1-1. In de tweede helft, voor de wind, was De Koog de betere, wat resul teerde in een knap doelpunt vanl chard Daalder en vlak voor tijd ee rommelige goal van Peter Brons. De Koog een mooie uitslag, maar spel was bedroevend. Voor een te met kampioensaspiraties moetent uitwedstrijden beter en met voldo de spelers worden gevoetbald.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2