t t ••3k Texel te Kiek 1988 GEEFZE EEN BEETJE HOOP HELPONS HELPEN Jagavond bloed >n in RSG-aula ^ige stof op ilse strand Teveel gedronken ANBO heeft niets met reisje te maken Avondgebeden 1 Niet te verteren Kotter vindt anker Huis „bezichtigd" f\G 21 FEBRUARI 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 3 H lijkse bloedafname-avond van I Ie Kruis wordt vrijdag gehou- pe aula in het RSG-gebouw Haffelderweg zal voor de der- I in successie speciaal zijn in- voor de komst van een paar I Texelse bloeddonors. Dege- al eens een halve liter bloed gegeven, zijn al schriftelijk _jd, maar ook alle anderen die villen en kunnen geven, zijn te welkom. De gelegenheid bestaat van 17.30 tot circa mr in de RSG. Informatie en ling: Frans Eijgenraam. tel. idafname gebeurt onder lei- n het mobiele team van de ansfusiedienst uit Amsterdam, louds worden de teamleden I lan door vele plaatselijke Rode rijwilligistlers, waaronder art- rpleegkundigen, colonne- Iers en EHBO'ers. oefte aan bloed en bloedpro- wordt elk jaar groter, waar- jk steeds meer donors nodig jmenteel telt Nederland onge- Jsn half miljoen donors (5 op de Iwassenen). Alleen al om het gsfeit dat jaarlijks 1 op de 10 Dnors met bloedgeven moet „.eer en politie verwijderden 1 *dag in een gezamenlijke actie intal flacons met giftige in- yan het strand. De zwarte "lof flesjes van 20-25 centime- elden aan tussen de Slufter ■rif itie werd ingelicht door een in- :er van De Cocksdorp die en- icons had aangetroffen. Het den bestond dat ze van een chip afkomstig waren dat een rder ter hoogte van Vlieland ing bestrijdingsmiddelen had |n. Nader onderzoek door de eer wees echter uit dat het een „potassium chromat test", hetgeen wel een gifige if is maar geen bestrij- iddel van het vrachtschip. Wat ;omst dan wel is, kon niet vil vastgesteld. De flacons zijn 3 agen bij gemeentewerken en iie worden vernietigd. Er zijn in de >vj ien dagen geen flesjes meer n ipoeld; daarvan is althans geen ta e gedaan. Ook zaterdag spoel- i r flacon met giftige inhoud op (else strand aan. Een inwoner :n Burg deed aangifte van een lacon met bariumchloride die aangetroffen bij paal 12. 21 februari stoppen (bijvoorbeeld om ouderdoms- of gezondheidsredenen), zijn elk jaar circa 50.000 nieuwe donors nodig. Dankzij het bloed dat door gezonde Nederlanders is afgestaan is het mo gelijk dat in ons land meer dan 1600 transfusies per dag kunnen worden gegeven bij operaties en ter bestrij ding van ziekten, dat er dag en nacht in alle ziekenhuizen oplossingen van bloedplasma-eiwitten gereed staan om acuut bloedverlies bij slachtoffers van ongevallen te kunnen bestrijden, en dat er gevriesdroogde preparaten en bloedstollings-eiwitten beschik baar zijn, waardoor patiënten met bloederziekten een bijna normaal le ven kunnen leiden. Iedere gezonde volwassene van 18 tot en met 65 jaar kan donor wor den; men kan zonder risico gemakke lijk een halve liter bloed één- of tweemaal per jaar missen. Bij elke donor wordt vooraf nagegaan of zijn/haar gezondheid het geven van bloed toelaat door middel van een keuring. Dat houdt in dat men naar waarheid een vragenformulier moet invullen, verder wordt de bloeddruk gemeten en wordt nagegaan of de donor zelf geen bloedarmoede heeft. Ook wordt een klein beetje van het afgenomen bloed onderzocht op be paalde ziekten. Een 42-jarige Texelse man kreeg tij dens het weekend een rijverbod van acht uur opgelegd, omdat hij met te veel drank op achter het stuur van zijn personenauto had plaatsgeno men. Hij was in de nacht van zater dag op zondag door de politie aangehouden op de Bernhardlaan. Het ouderenreisje naar de Eifel waar voor de heer W. Wassenaar uit Den Burg momenteel deelnemers werft, is geen initiatief van de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen maar een puur particuliere aangelegenheid. Het plaatselijk ANBO-bestuur ver zocht ons hierop te wijzen omdat in een eerder bericht een andere indruk is gewekt. In de Nederlands Hervormde kerk van Den Burg is er in deze 40-dagen tijd (tijd voor Pasen) ook woensdagavond om half acht een avondgebed. Het gaat om de woensdagavonden van 26 februari, 5 ,12 en 19 maart. Deze woensdagavond-gebeden zijn inter kerkelijk, een ieder is van harte wel kom. De interkerkelijke cantorij werkt aan al deze avonden mee. De avon den zijn opgezet en voorbereid door de liturgiecommissie van de Neder lands Hervormde Gemeente. Bnn«n v»n U<*<1 «•nrwoOflMrjfchOTd ven de imUKm hting Folklore Texel/onderne- e/((fereniging Den Burg heeft in ho- Lindeboom de algemene rgadering; 20.00 uur. oif itenvereniging heeft in het Ko- je«ouw in De Mars jaarvergade- i g 0.00 uur. i itistengemeente houdt in Eben een voor ieder toegankelijke udie bijeenkomst. Thema: „De an Tyatira; aanvang 19.30 uur. rkgroep dialect van de Histori- fereniging heeft in dorpshuis e ULO een bijeenkomst die or belangstellende niet leden kelijk is; 20.00 uur. (dag 22 februari :okring Texel komt om 20.00 een in dorpshuis d'Ouwe ULO. uwe ULO begint om 20.00 uur 'ormatiebijeenkomst over Reiki, jde geneeskunst die in de vori- Jw opnieuw werd ontdekt door irtjlêpanner. Reiki zou de balans in frfchaam herstellen en kunnen ingezet bij de bestrijding van i"Bh. Informatie wordt gegeven het volgen van een cursus. idscommissie voor ruimtelijk en tingsbeleid heeft in het raad- n openbare vergadering, aan- 9.30 uur. De agenda vermeldt eer hoorzittingen inzake be tegen het plan van Piet Zijm strandpaviljoen paal 28 te en en inzake de bezwaren die ebracht tegen een bouwplan heer Kraay aan de Bernhard- Jtoorbereidingsbesluiten en de Hing van een volumebesluit 1e subsidieverordening dorps wing. J/rije School aan de Gast- laat is een cursusbijeenkomst ping van kinderen van 7-14 fcnvang 20.15 uur. ichting Ondersteuning Welzijns- Jieeft een openbare bestuurs vergadering in d'Ouwe ULO; aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 februari De Gymnastiekvereniging Texel heeft de jaarlijkse ledenvergadering in „De Schakel; 20.00 uur. De raadscommissie voor Financieel, Economisch en Technisch beleid heeft om 16.00 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Gespro ken wordt onder andere over de in voering van de minicontainers, het beleid wat betreft financiële reserve- ringen.het groenbeheer en het weg- beheer. Om 19.45 uur begint in Eben Haezer een training voor kerkelijke kinder werkers. De vereniging van Reumapatienten heeft in „Tubantia de algemene jaar vergadering; aanvang 19.45 uur. Voor leden van de Cineclub en ande re bioscoopbezoekers draait in Cine ma Texel „Ironweed", gebaseerd op het gelijknamige in Albany New York spelende boek van William Kennedy. Het gaat over Francis Pheelan, ex monteur, ex honkballer, dronkelap en moordenaar. Na jaren keert hij terug naar de stad van zijn jeugd, waar hij werkt als doodgraver en zo gecon fronteerd wordt met mensen uit zijn jeugd die nu onder „zijn" groene zo den liggen. Pheelan zwerft rond in de stad, vaak in gezelschap van Helen, zijn compagnon in het overleven. De setting is het Amerika van de depres sie in de vrieskou van de winter. De hoofrollen zijn prachtig neergezet door Jack Nicholson en Meryl Streep. Regie Hector Babenco. Sinds jaar en dag kamperen we met ons gezin op de camping „Het Ko- gerstrand" in De Koog. Onze familie deed dit al toen wij nog geboren moesten worden; met opzet zo ver mogelijk van het dorp weg - vrij als een vogel. Op deze wijze hebben we Texel leren waarderen als een heerlij ke plek om de grote stad met al z'n herrie en overlast te ontvluchten - zelfs in het hoogseizoen. Toen we in verband met de reservering voor de komende vakantie opbelden, wachtte ons echter een buitengewoon onaan gename verrassing. De Rekreatie Stichting Texel overweegt namelijk om opnieuw een groot gedeelte van de camping niet meer voor gezinnen te bestemmen maar voor jongeren. U heeft in deze krant over die plannen kunnen lezen. Voor ons en velen met ons betekent dit (opnieuw) weg te moeten van een gedeelte van de camping waarop we jaren met veel plezier gekampeerd hebben. Het is moeilijk te verteren dat uitgerekend het meest rustige, verafgelegen en mooiste stuk van het terrein toebe deeld wordt aan die kampeerders die daaraan het minst behoefte hebben. We vinden het moeilijk te accepteren dat een prachtig natuurgebied waar wij als kampeerders al die jaren zui nig mee omgegaan zijn, door dit be leid in korte tijd door in de regel weinig natuurminnende en respecte rende jongeren dreigt te verpauperen. Het is waar dat gezinnen in de regel geen disco's bezoeken of vele kratten bier consumeren, maar zou financieel gewin doorslaggevend moeten zijn om hen te weren? Op deze wijze is De Koog hard op weg het Renesse van Texel te worden. En daar ont vluchten wij Amsterdam nu net niet voorl Familie Egberts, Amsterdam. De TX 50 „Deneb" van Sjef Boom uit Oudeschild signaleerde vorige week voor de Texelse kust een anker. Na inschakeling van de rijkspolitie te water bleek dat het anker afkomstig was van het schip „Telco Venture". Het was sinds de storm van vorige week vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige Texelse jongen op heterdaad betrapt toen hij een wo ning in Den Burg was binnengedron gen. De buurman was wakker geworden van gestommel en greep de jongen in de kraag, in de veron- derstellin geen dief te hebben ge snapt. Bij verhoor door de politie bleek dat de jongen met andere be doelingen het al lange tijd leegstaan de pand was binnengegaan. Hij verklaarde het huis, waarin zich nau welijks nog spullen bevonden, even tueel te willen kraken en had het daarom 's nachts alvast bezichtigd. Met groot verdriet geven wij kennis dat na een ernstige ziekte, voorzien van de zalving der zieken, op 42-jarige leeftijd van ons is heengegaan onze lieve dochter en zuster Njoesja Vermeulen-Buisman echtgenote van Ken Vermeulen en liefhebbende moeder van Antoinette, Tenya en Nadja. De Eucharistieviering zal plaatsvinden op woensdag 22 februari om 14.00 uur waarna we haar naar haar laatste rustplaats zullen begeleiden. J. Buisman D. Buisman-Slaman en familie Durban, 15 februari 1989 Correspondentie-adres: J. Buisman 53 Cherry Ave, Overport Durban 4001 Zuid-Afrika Met droefheid ontvingen wij uit Durban, Zuid-Afrika, het bericht dat onze geliefde pleegdochter en zuster Njoesja Vermeulen-Buisman 29-3-'46 15-2-'89 na een ernstige ziekte is overleden. Namens allen J. C. Bakker St. Jan 15 februari 1989 Met droefheid geef ik u kennis, dat geheel on verwacht van mij is heengegaan, mijn lieve moeder Gré Gieles weduwe van Jan Boogaard, op de leeftijd van 51 jaar. Erik Boogaard Texel, 16 februari 1989 Hollewal 32, 1791 GH Den Burg. De begrafenis heeft maandag j.l. plaatsge vonden op het R.K. kerkhof te Den Burg. Bedroefd geven wij kennis dat geheel onver wacht van ons is heengegaan onze zus, schoonzus en tante Gré Gieles Weduwe van Jan Boogaard. Families Gieles Familie Senden-Gieles Texel, 16 februari 1989 Op 16 februari werd plotseling uit ons midden weggenomen onze lieve schoonzus Gré Gieles weduwe van Jan Boogaard Oosterend: Den Burg: Den Burg: Volendam: Den Burg: Blokker: Eierland: Oosterend: Eierland: Heerhugowaard: Jaap Boogaard Henk en Nel Boogaard Martin en Door Boogaard Gerard en Ank Boogaard Ben en Truus Boogaard Guurt en Gerard Hopman Marth en Gerard Schraag Aad en Gré Boogaard Phien en Anton Schouten Ton en Jannie Boogaard Wij wensen allen die zo nauw met haar be trokken waren, vooral Erik, veel sterkte toe. Texel, februari 1989. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve vriendin Gré Wim en Loes Smit Frans en Grietje van Sambeek Texel, 16 februari 1989 In plaats van kaarten Na een arbeidzaam leven is op 19 februari in het verpleeghuis Texel overleden onze moe der, schoonmoeder en grootmoeder Geertruida Eelman weduwe van Adriaan Marinus Tollenaar op de leeftijd van 82 jaar. Engeland: Ria en Dicker Jones-Kikkert Frankrijk: Cocky en Claude Julien-Kikkert Zandvoort: Trudy Winkler Prins-Kikkert Leusden: Netty en Freek van der Beek- Kikkert Texel: Jenny en Jan van Asselt en kleinkinderen Texel, 19 februari 1989 Verpleeghuis Texel. Correspondentie-adres: Warmoesstraat 68, 1791 CS Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 23 februari om 14.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal bij de Doopsgezinde kerk. Marco Witte en Gea Slagter gaan trouwen op vrijdag 3 maart 1989. Om 14.30 uur in het Jel- tingahuis te Buitenpost. Om 16.00 uur in de Ge reformeerde kerk te Sur- huisterveen. Gelegenheid tot felicite ren 's avonds vanaf 20.00 uur in „De Lan- tearne" te Sur- huisterveen. Ons adres: Bakkenweg 12 1797 RJ Den Hoorn, Texel bij dc boekhandels in Den Burg voor ƒ24,95 Want Gij hebt mij gemaakt mij met Uw vingers aan geraakt met toegewijde te derheid mijn nieren en mijn hart bereid mij in de moederschoot geweven mij met Uw wonderen omgeven". Psalm 139 Mirjam lm en Ger Vlaming Texel, 18 februari 1989 Oesterstraat 7 1794 AR Oosterend tel. 18937 Moeder en kind rusten van 13.00 tot 15.30 uur. We zijn heel blij met de geboorte van onze dochter Rowan Zusje van Ramon en Ralph. Jan en Trudy van der Star Texel, 19 februari 1989 Schoorwal 33, 1791 HM Den Burg. Hoera, we zijn allemaal reuzeblij. We hebben er weer een klein schuurtje bij. Pie ter Willem Zoon en broertje van Kleis en Corien Hooyschuur Dick en Lyanne Kikkertstraat 78 1795 AE De Cocksdorp tel. 02220-16329 Zuivere zuivel van St. Dona- tus. Net als deze opvallend mild. Op heel Texel te koop. Te koop Citroën GSA 1982 p.n.o.t.k., Julianastraat 12. Tel. 14936. Overgordijnstoffen van f27,50 nu ƒ17,50 p.mt. Bosma Woninginrichting. Denkt u nog even aan de Winteruitvoering van „D.E.K." in het dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. Doe meer met uw spaar geld! Geen 2, 3, 4 of 5%. Nee, bij ons krijgt u 5,4% rente per jaar. Dagelijks op vraagbaar, zonder boeteren te, Minimum inleg ƒ100,—. Ass. Hyp. Siebe Waaijer, tel. 15207. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28. Elk weekend geopend. Nu volop handappels, zoete stoofappels, moesappels ƒ8,— per kist. L. Huisman. De Veen, tel. 12203 Kunstgebitreparaties klaar terwijl u wacht. (02220) 16441. Iedere donderdag gezellig klaverjassen in Café De Kuip, aanvang 20.00 uur. Uiterste inlevertijd adverten ties Texelse Courant maan dag en woensdag vóór 10 uur. VTB voor verhuizingen. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining. De Koog, (02220) 17333. Mantje schoenen en mode verbouwt. Vanaf maandag 27 februari gesloten. Te koop gevraagd: enige 1 pers. matrassen. Hoeft geen topkwaliteit te zijn. Harry de Graaf, tel. 17266 of 12741. Zaterdag 4 maart wintercon- cert Excelsior in de Bijenkorf. Beertje, ik hou van joul Veel succes morgen. Liefs en kus jes, Snoefy xxx Voor de goede en goedkope bromfietsverzekering naar de Rabobank. Open dag R.S.G. op 28 fe bruari van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Te koop motor Honda cx 500 sport. Bj. '82 ƒ4500,—. Tel. 15015. 24 febr. komt Betty Dros te rug op het eiland met haar partner Wout van der Wal. De Ruyterstraat 25, Oude schild. Tel. 13399. Verhuisd van Oorsprongweg 74 Eierland naar Robbepad 7 in Oosterend. Tel. 18255. Mevr. G. Jongejan-Prins. T.k.a. Nissan Cherry 1.3, 5 deurs, dec '82 gar, onh. pr n.o.t.k. Tel. 12517. Wie heeft Texelse geslachten voor mij te koop. Ferry Zwa nenburg, 19272. Wie heeft mijn groen-geel- blauwe Pointerjack mt. 140 zonder capuchon. Ik heb de verkeerde Tel. 17519. Open dag R.S.G. op 28 fe bruari van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Tuindersvreugd. Wilt u i.v.m. ploegen de tuinen ontrui men? J. Eelman. Bod gevraagd op mijn Suzuki bestelbusje (1982 - 104.000 km). Plaatwerk hier en daar gedeukt en roestig maar technisch in prima staat. Harry de Graaf. Tel 17266 of 12741. Op alle kantoren van de Ra bobank kunt u terecht voor een goede en goedkope bromfietsverzekering. Te koop een elec. orgel merk Viscount Fair Lady Tel. 19616. Te koop electr. grill bakoven (inbouw) VA jaar oud. Tel. 13235 Mantje schoenen en mode verbouwt. Vanaf maandag 27 februari gesloten. T.k. verplaatsbare garage (6,27 x 3,00 mtr.), kantel- deur, buitenafw gekl. kunst hars. Fundering niet noodzakelijk. Tegen verlaag de prijs. Tel. (02267) 2592. Herrinnering! Cebeco show. Do. 23, vr. 24, za. 25 febr. Vrijdag en zaterdag kunt u de nieuwe winkel van Pieter de Vries dé fotograaf bezichti gen, Hij is veel groter dan u denkt. Weverstraat 36. Motormaaiers seizoenklaar. Bel Cebeco maar. 12752. Wegens vakantie zijn wij van zaterdag 25 febr. t/m zater dag 4 maart gesloten. Bak ker BV, Groeneplaats, Den Burg. Victa motormaaiers Ultra light start. Cebeco. Donderdag is Pieter de Vries dé fotograaf gesloten, want vrijdag openen we onze nieuwe winkel. Om ruimte te maken voor de nieuwe zomerstoffen ruimen we op v.a. ƒ4,— pm. Stof- fenboet, Gasthuisstr. 14. Jacobsen maaiers zijn tof voor amateur en prof. Cebeco. Zaterdag a.s. kunt u uw ca mera weer laten doormeten en schoonmaken bij Pieter de Vries dé fotograaf. We verstraat 36. De enige goede afslag is naar Donatus. Oké zand er over. Voor zuivere zuivel moet je daar wezen. Dins dagmiddag, donderdag en zaterdag de gehele dag geopend. Stel, je PC doet niet hele maal wat je wilt of je PC doet helemaal niet wat je wilt. Bel Newton 13271. Herrinnering! Cebeco show. Do. 23, vr. 24, za. 25 febr. Vrijdag en zaterdag kunt u de nieuwe winkel van Pieter de Vries dé fotograaf bezichti gen. Hij is veel groter dan u denkt. Weverstraat 36. Motormaaiers seizoenklaar. Bel Cebeco maar. 12752. Wegens vakantie zijn wij van zaterdag 25 febr. t/m zater dag 4 maart gesloten. Bak ker BV, Groeneplaats, Den Burg. Victa motormaaiers Ultra light start Cebeco. Donderdag is Pieter de Vries dé fotograaf gesloten, want vrijdag openen we onze nieuwe winkel. Om ruimte te maken voor de nieuwe zomerstoffen ruimen we op v.a. ƒ4,— pm. Stof- fenboet, Gasthuisstr. 14. Jacobsen maaiers zijn tof voor amateur en prof. Cebeco. Zaterdag a.s. kunt u uw ca mera weer laten doormeten en schoonmaken bij Pieter de Vries dé fotograaf. We verstraat 36. De enige goede afslag is naar Donatus. Oké zand er over. Voor zuivere zuivel moet je daar wezen Dins dagmiddag, donderdag en zaterdag de gehele dag geopend. Winteruitvoering „D.E.K." op 25 februari a.s. in het dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. Wegens vertrek naar buiten land te koop Opel Corsa met zonnendak, 60.000 km, i.z.g.st. Tel. 18238. Wie Hans van der Klift zegt denkt onmiddellijk aan vak kundig inlijstwerk. Hans van der Klift staat echter ook voor; schilderijen, prenten, antieke voorwerpen, oude boeken en prenten over Texel en nog veel meer Kunsthan del Hans van der Klift. Te koop Opel Manta GTE in goede staat. A.P.K. 9-'89. Telefoon 12281 tussen 19.00-20.00 uur. Pasfoto's direkt klaar. Zwart-wit ƒ8,50; kleur ƒ10,50. Foto De Waal. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en De Rooy terecht. Peter Schoo Elektro. Voor al uw elektrawerk. Tel. 13333.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 3