r mon Brand uitblinker uitwedstrijd Texel 1 m Wervelende gym-uitvoering van Den Hoorn en De Koog tbaluitslagen De Koog laat naar gelijkspel Schaaksimultaan Sportvissersnieuws ZDH afgetroefd Laatste weken basketball Grootjen en Witte beste klaverjassers Problemen met voorsprong Mishandeling Heerhugowaarder de snelste crosser Klaverjasmarathon Zaalvoetbalprogramma Pupillentoernooi bij SV Texel Uitslagen zaalvoetbal Brommer voor foto van para-springer Auto in sloot I j Q 21 MAART 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 5 eeft de altijd moeilijke uit- ijd tegen Hollandia T met 1-0 nen. Uitblinker in deze wed- as zonder meer Simon Brand, na de pauze was hij de man alleen op het middenveld de uitmaakte, maar ook verdedi- roeg hij een belangrijk steen- Daarbij zag hij tevens nog m vanaf het middenveld zijn ars aan het werk te zetten, el het afgelopen zondag niet kelijk heeft gehad, zal nie- erwonderen. want Hollandia de punten hard nodig om de laatste plaats staande Alk- Boys op afstand te houden, in de eerste helft was het el Hollandia T dat de dienst kte, echter zonder echt ge- te worden. Daarvoor ontbrak Hollandia T te vaak aan echt ijke spitsen. Na de pauze had et duel moeten beslissen, iet kreeg de kansen om op ze- te komen. Dat het niet zo am, lag zuiver aan het feit dat ansen niet werden benut, n een gemiste strafschop. Na van de wedstrijd bleek overi- at het voor Texel toch wel en heel belangrijke overwin- ras geweest, want naaste con- VIOS had een punt bij VZV ggen. Iia T zette Texel vanaf het be lt op eigen helft. Het midden- as in deze fase duidelijk voor jia T. Texel kon daar niet echt der de indruk komen, want ivaarlijk werd het niet voor het doel. Wanneer dit wel het ge- s, trad Bart Heerschap, die een wedstrijd keepte, uitstekend rendien kon hij rekenen op een os voetballende Joost Brou- e verdedigend weer uitstekend :f was. Texel probeerde via littrappen van Heerschap rich- lits Erwin Koning gevaarlijk te Dit lukte echter niet. Toch at Texel dat gaandeweg de eer- Ift het initiatief wat overnam, ente Rien Brouwer onderschep- verkeerde terugspeelbal van illandia T-verdediger en liet de hierna kansloos. Met deze rong ging Texel tevreden de n. Na de pauze was het een veel beter spelend Texel dienst uitmaakte. Vooral lin- s Paul van Exel vestigde in dit te van de wedstrijd de aan- p zich. Keer op keer dolde hij landia T-verdedigers en schonk vel een aantal kansen aan zijn pelers die echter niet werden Het middenveld was inmiddels limon Brand in bezit genomen ereen achtte op de genadeklap lollandia T. Die leek te komen aui van Exel na een solo bin- it strafschopgebied ten val jebracht. Erwin Koning, vorige nog goed voor twee doelpun- ihoot de bal echter naast. Texel llerminst aangeslagen en bleef dia T onder druk houden en ag 18 maart afdeling Noordholland ogels-SVO 0-9 en 1-Texel A1 2-1 l-Oosterend B1 5-0 1-Texel B2 1-3 1-Texel C1 1-5 >ys C1-Flevo Cl 7-4 '2-ZDH C1 9-0 end F1-Tex.Boys F1 2-2 2-Texel F1 0-3 fs F2-De Koog F1 1-0 end EI-Tex.Boys El 1-1 is E2-Texel E1 3-0 is E3-0osterend E2 1-2 3-De Koog El 0-3 1-Texel E2 0-3 is D1-Texel D1 3-3 >9 D1-0osterend D1 0-9 19 maart 4e klasse fie T -Texel 0-1 afdeling Noordholland '9-St. George 1-1 iorp-ZDH 3-2 'Vs-Zuidermeer 4-4 ed-Oosterend 4-0 Texel 2 1-2 'VS 2-De Koog 2 2-3 end 2-Helder 5 2-1 -JVC 5 2-2 9-Texel 4 1-2 Tex. Boys 3 0-1 in 43-Tex. Boys Al 7-7 'Vs-Kolp. Boys 5-1 •'«voetval 'x. Boys afgelast end-ZDFI afgelast creëerde via de vleugels weer een aantal goede kansen zonder dat daar uit werd gescoord. De moegestreden Erwin Koning werd vervangen door Jan Hein Studulski die, nog maar net in het veld, halverwege de Hollandia T-helft doorbrak en alleen voor de ver uit zijn doel komende keeper ver scheen. Hij overzag de situatie prima en speelde de aan de rechterzijde vrijstaande Rien Brouwer aan. Deze leek van grote afstand te gaan sco ren, maar door de vrij sterke wind draaide de bal voorbij het lege doel. Hierna was het toch weer Hollandia T dat voor een gelijkspel aan het werk ging, echter zonder resultaat. Simon Brand en de eveneens uitste kend spelende Leendert Eelman ble ven op het middenveld en in de verdediging bergen werk verzetten, zodat Texel kon eindigen met een he le belangrijke 1-0 overwinning. Twee thuiswedstrijden Texel 1, dat nu drie punten voorstaat op nummer twee, VIOZ, heeft met Pasen een vrij weekend, dat waar schijnlijk benut gaat worden voor een oefenduel. Na Pasen speelt men twee thuiswedstrijden. Eerst op 2 april tegen Helder en dan op 9 april tegen St. Adelbert. Duidelijk is dat Texel 1 nu kampioensaspiraties heeft, al is de weg nog ver en zeker niet gemakkelijk. Lukt het echter om de twee voornoemde thuiswedstrijden in winst om te zetten dan kan men zich evenals Texel 2 op gaan maken voor een kampioensfeest, want Texel 2 is daar binnen enige weken zeker aan toe. Het won afgelopen zondag de moeilijke uitwedstrijd tegen ZAP met 2-1. Opvallend was overigens dat het Texelse voetbalpubliek in het kam pioenschap voor Texel 1 lijkt te gaan geloven, want afgelopen zondag reis de een groot aantal supporters rich ting Tuitjenhorn om de uitwedstrijd bij te wonen. De supportersbus was in ieder geval zo vol dat een aantal supporters de reis met eigen vervoer moest maken. De stand aan kop: Texel 17-25, VIOZ 17-22, Adelbert 17-21, Helder 17-21, DTS 17-21, ZAP 17-19, WGW 17-16, VZV 17-16 De Koog heeft in de thuiswedstrijd tegen St. George een fortuinlijk ge lijkspel afgedwongen. Pas in de laat ste fase van de wedstrijd kwam de thuisploeg langszij. De eerste helft kwam St. George en kele malen goed weg bij inzetten van Jaap van Kranenburg en Richard Daalder. Toch was het St. George dat op voorsprong kwam, toen keeper Blaauw de bal ineens achter Charles Ipenburg schoot via een lange uit trap. De harde wind speelde hierin een grote rol. De tweede helft liet een feller De Koog zien en was het wachten op de aansluitende goal. Die viel pas na negentig minuten, maar hij had eigenlijk al moeten vallen toen Richard Daalder een dot van een kans verloren liet gaan. St. George stond met de rug tegen de muur en gokte op de counter. Het was slechts een kwestie van tijd voordat de be vrijdende treffer zou gaan vallen. Dat gebeurde dus in de laatste momen ten van de wedstrijd, toen de bal in een scrimmage via John Eelman in het doel van St. George werd gewerkt. Maandag vertrekt er een supporters bus vanaf het voetbalveld aan de Boodtlaan naar de boot van 12.05 uur. Opgave voor donderdag via tele foonnummer 17512 of 17468. Dinsdagavond 28 maart houdt schaakclub Den Hoorn een schaaksi multaan in café Happy Days. De schaakclub heeft Joop Rommets, een bijzonder getalenteerd schaker, bereid gevonden simultaan te geven. De wedstrijd begint om acht uur en de schaakclub laat weten dat er nog en kele plaatsen open zijn. Schakers die zin hebben om ook tegen Rommets te spelen, kunnen bellen naar Karei Bakker, tel. 19326 of Gerard Timmer man, telefoon 19364. Deelname kost f 2,50. Deelnemers beneden de 16 jaar mogen gratis meedoen en ook toeschouwers zijn natuurlijk van har te welkom. Zondag is bij de Ottersaat gevist. On danks de regen kwamen er nog 21 vissers aan de dijk, die gezamenlijk 1946 cm vis vingen. Uitslag jeugd: 1. F. Zegel 126 cm, 5 vissen; 2. S. Kik kert 79 cm, 3 vissen; 3. M. Duinker 55 cm, 3 vissen. Senioren: 1. R. Kuy- per 262 cm, 11 vissen; 2. A. Souwer 166 cm, 8 vissen; 3. C. J. Bakker 164 cm, 7 vissen. Clubleden die met de paaswedstrijd mee willen doen dienen zich voor woensdag 22 maart op te geven bij het bestuur. ZDH speelde zondag op een spie gelgladde grasmat een goede wed strijd tegen Nieuwe Niedorp, maar na een voorsprong van 2-1, werd de eindstand toch nog 3-2 voor Nieuwe Niedorp. De openingsfase verliep voor de Zwa luwen niet helemaal probleemloos. Weliswaar kwam ZDH tot enkele aanvallen, maar echt gevaar leverde dat niet op. Een verkeerd geraakte kopbal belandde voor de voeten van een Nieuwe Niedorp-aanvaller, die de bal beheerst achter keeper Frans Stolk plaatste. Na deze tegenvaller zocht ZDH meer de aanval en werd de goed aangespeelde Hans Zijm op de rand van het strafschopgebied neergehaald. Henk de Ruyter profi teerde van de foutief opgestelde muur en schoof genadeloos de gelijk maker in de touwen. Vervolgens leek het of niets ZDH meer kon stoppen en de openingen werden goed opge zocht. Na een half uur scoorde Bram Brouwer een prachtige goal. Vanaf 25 meter tilde hij de bal over de doelman, die zich te ver voor de goal had geposteerd. Nog twee weken eilandcompetitie basketball en dan zijn de plaatsen verdeeld. Dan gaan de bovenste ze ven en de onderste zeven teams te gen elkaar strijden. Afgelopen vrijdag leverde geen spectaculaire verschuivingen op. Het team van De Pilaar is gezakt naar het onderste gedeelte door een derde 0-2 neder laag op het team van GVT. Dikke Mik haalde een fel bevochten overwinning op De Twaalf Balcken, dat er dit keer een nogal ruw spel op nahield en een speler te kort had. Daarna leek Damesmode Moerbeek op zijn eerste winstpunten af te gaan. Mantje Sport kon dit op nogal hardhandige wijze tegenhouden. Er werd weliswaar met een miniem ver schil verloren door Moerbeek, maar de begeerde twee punten zijn er nog steeds niet. Samen 1-Gollards speel de de laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie en staat in de onderste regionen. Het bleek een wedstrijd tegen Crops die het aan zien meer dan de moeite waard was. Er werd geconcentreerd verdedigd, wat leidde tot een 6-8 stand bij wis selen van helft. Uiteindelijk had Crops meer zuiverheid in de afwer king. Vrijdag wordt een inhaalpro gramma afgewerkt. Programma 24 maart: 20.30 u. GVT-Moerbeek Tasiel 21.00 u. Tasiel-Crops GVT 21.30 u. Paracentr.-Sportshop Texel Crops 22.00 u. Opduin-Vespertina Sportsh.Texel Uitslagen: Dikke Mik-12 Balcken 19-12, Mantje Sport-Moerbeek 18-16, Pilaar-GVT 0-2, Samen 1-Gollards-Crops 10-23. Standen t/m 17 maart: B en M 11-22-341, Paracentrum 11-20-458, Sportshop Texel 11-20-362, Mantje Sport 12-17-303, Tasiel 10-14,269, Crops 12-14-212, Vespertina 12-13-221, Pilaar 13-112-259, GVT 11-8-214, Opduin 12-8-207, Twaalf Balcken 14-8-198, Dikke Mik 13-7-225, Samen 1-Gollards 13-3-±73, Moerbeek 12-0-120. Klaverjaskoppel Gerrie Grootjen/Bert Witte won de 24e competitieavond van klaverjasclub Den Burg met een score van 7099 punten. Een mooi succes voor dit koppel, dat hiermee voor het eerst dit seizoen boven de 7000 punten wist te komen. In het klassement staan zij nu op de 23e plaats genoteerd. Met maar een paar punten minder werden Frans Boer en Martien Bake- laar met 7097 punten tweede. Hun resultaten blijven erg wisselvallig. Een goede score wordt zo weer gevolgd door een matige. In het klassement staan zij nu op de 22e plaats. Met 6960 punten werden Freek en Gerda Veeger deze keer derde. Dit koppel is de laatste tijd bijzonder goed op dreef, lange tijd verbleven zij in de middenmoot van het klassement, maar nu de competitie de eindfase nadert, hebben zij zich behoorlijk om hoog gewerkt en staan nu op de ne gende plaats. Henk Bakker en Cees Vinke scoorden ook weer goed door met 6860 punten als vierde te eindi gen en met 6812 punten werden Wil Derksen en Peter van Heerwaarden vijfde. In de totaalstand leidt het echtpaar B. Ofrein met minimale voorsprong op het echtpaar J. Spaans. In de vierde periode gaat na negen partijen het koppel H. van Loo/M. van Heer waarden aan de leiding, op de hielen gezeten door een menigte achtervol gers. Na een 1-2 ruststand ging Nieuwe Niedorp agressiever voetballen. De druk op de ZDH-goal werd gestaag opgevoerd, maar ZDH hield de verde diging aanvankelijk goed gesloten en niets wees er op dat de voorsprong prijs zou worden gegeven. Na een kwartier sloeg het noodlot voor de Hoornders echter genadeloos toe Bram Brouwer, die in de eerste helft zo triomfantelijk scoorde, plaatste een terugspeelbal voor de voeten van een aanvaller van de thuisploeg. Deze profiteerde goed van dit buitenkansje en scoorde de gelijkmaker. ZDH kon in deze fase van de wedstrijd moeilijk weerstand bieden en tien minuten la ter werd een slordig ingeschoten bal vlak voor de keeper van richting ver anderd en rolde langs de liggende Stolk Na deze 3-2 achterstand kwam ZDH weer tot enkele aanval lende acties, maar de spelers kregen, mede door de gladde grasmat, tekort grip op het spel. Zoals al vaker dit seizoen gebeurde had Texelse Boys ook in de wedstrijd tegen Zuidermeer problemen met het vasthouden van de voorsprong. Met name lage geklasseerde tegenstan ders als Zuidermeer zouden gewoon verslagen moeten worden, maar na dat de Boysploeg tot driemaal toe een voorsporng nam, leverde knoei werk evenzovele malen een gelijkma ker op. De thuisploeg stratte met tegenwind en verzorg en goed georganiseerd spel. Het versterkte middenveld gaf Zuidermeer weinig ruimte en de spit sen Erik Schneider en Barry Betsema waren kwelgeesten voor de tegen standers. De kansen die dit duo zich met hun individuele scties schiep wa ren echter helaas niet succesvol. Te gen de verhouding in nam Zuidermeer een voorsprong. Een kei harde vrije trap van Frans Eickhoff werd door de muur van richting ver anderd zodat Kees Kooy kansloos was. Vlak daarna was dezelfde speler dichtbij 0-2, maar zijn knal zeilde net over de kruising. Vlak voor de rust was een droomkans niet aan Barry Betsema besteed De voorzet van Er ik Schneider sprong van zijn schoen. Na de rust zette Texelse Boys de jacht op de gelijkmaker in. Door het te verwachten grote veldoverwicht bracht trainer Bakker Johan van 't Hoeft in als breekijzer. Van 't Hoeft bracht al in de tweede minuut de de fensie van Zuidermeer in verwarring. De toegekende vrije trapvoor het neerleggen van de Boysspits ketste via de lat en de handen van de kee per voor de voeten van Erik Schnei der. De treffer werd door Zuidermeer hevig aangevochten omdat iemand buitenspel gestaan zou hebben. De gasten bleven elke beslissing van de scheidsrechter aanvechten. Vooral toe hij een penalty aan de Boys toe kende. Frank de Grave werd aange tikt door Marco Boots en ging gretig op de knieën. Richard Maas benutte de strafschop onberispelijk. Zuider meer trachtte de bakens te verzetten, wat met de hulp van Kees Kooy luk te. Een ongevaarlijk ogende kopbal van Jeroen Vlaar werd door de doel man de de Boys verkeerd beoordeeld. De Boys nam geen genoegen met de stand. De vele schoten en corners werden door de Westfriese verdedi ging bekwaam verwerkt. Toen lachte het geluk de Boys even toe. Een har de knal van Frank de Grave werd van richting veranderd en maakte doel man Gerber kansloos. Ook nu meen de de grensrechter weer dat van buitenspel sprake was, wat de sfeer niet prettiger maakte. In dezelfde mi nuut brak Marco Boots op rechts door en tikte de bal over Kees kooy, maar Ruud van de Wetering tikte het leer nog net over de lat. John Vlaar brcaht vanaf elf meter 3-3 op de bor den. In de slotfase leek Texelse Boys toch nog een beslissing te forceren. Een mislukt schot van Bert Witte slipte onder de schoen van een ver dediger door. Frank de Grave was er als eerste bij, omspeelde André Ger ber en tikte 4-3 in. Frans Eickhoff mocht vlak daarna in buitenspelposi tie doorgaan en bracht beheerst de 4-4 eindstand op het scorebord. Het ongenoegen van Zuidermeer over de leiding ontaardde in een scheldpartij van doelman Gerber op weg naar de kleekamer, wat hem alsnog een boe king opleverde. Ondanks het verlies dot Texelse Boys nog steeds mee voor de tweede periode-titel. Bij een ruzie sloeg een 18-jarige in woner van Den Burg vorige week zondag een 20-jarige plaatsgenoot een tand uit de mond. De eerste clubcross van 1989 was voor de meeste deelnemers een wa re slijtageslag. Na een lange win terstop had nog niet iedereen het juiste wedstrijdritme te pakken. Het miezerige weer zorgde voor een ex tra zware baan, maar bracht ook verkoeling voor de oververhitte coureurs. Bij de recreanten liet de jeugd het af weten en waren het Peter Daalder en Hans de Winter die de prijzen ver deelden. Verlin Eelman was de snelste junior vóór Bart Wijsman. Erik Pater uit Heerhugowaard, de enige overkantse deelnemer, zette de 125 cc seniorenklasse naar zijn hand door de eerste en derde manche te win nen, De tweede manche werd een In het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp wordt in de nacht van 1 op 2 april een klaver jasmarathon gehouden. Gestart wordt om 19.30, waarna zo lang mo gelijk zal worden doorgespeeld. Op gave is tot uiterlijk 26 maart mogelijk bij Freek Veeger (tel. 12212), of bij Nico Ooijevaar (tel. 16507). Woensdag 22 maart 16.45 u. Texel 6-Casino 4 (j) 17.25 u. De Koog-Casino 3 (j) 18.10 u. Casino 9-Mantje 3 19.00 u. Casino 1-Gamma 1 ld) 19.40 u. De Krim 1-Gamma 2 (d) 20.20 u. Casino 5-De Koog 2 21.10 u. Gempo-Klif 4 22.05 u. Casino 10-0osterend 2 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 23 maart 17.15 u. Texel 1-Texel 2 (j) 18.00 u. Nissan-Oosterend 18.50 u. De Krim 3-Texel 3 19.40 u. Casino 6-Casino 4 20.30 u. Gamma 4-Mantje 2 21.20 u. Attent-Texel 2 22.10 u. Texel-Klif 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 24 maart 17.00 u. Oosterend-Texel 4 (j) 17.40 u. ZDH 2-Texel 5 (j) 18.20 u. Texel BV 3-Klif 1 19.15 u. De Koog-Mantje 20.05 u. De Krim 2-De Koog 4 20.55 u. Casino 2-Rab 21.45 u. De Krim-Gamma 2 22.35 u. Casino 3-Texel BV 1 Zaaldienst: Nioz Maandag 27 maart (2e paasdag) 17.00 u. Texel 7-Texel 8 (j) 17.30 u. Casino 5-De Krim 2 18.00 u. Nissan 2-Casino 11 Zaaldienst: Nissan prooi voor Remco de Beer, die het juiste spoor gevonden had en op dat moment absoluut niet te kloppen was. Winst in de 250cc klasse was er voor Niels Koorn vóór Nico Bakker, beiden weer op een frisse motor. De volgende wedstrijd is op 9 april op het circuit „Baggelhuizen" bij Assen, voorafgegaan door een trainingsstage op zaterdag 8 april. Deze wedstrijd telt mee voor het MAB clubkampi oenschap. Woensdagmiddag wordt op de velden van SV Texel een toernooi voor E- pupillen gehouden. Naast de drie E- pupillenteams van de organiserende vereniging, zullen hieraan deelnemen teams van SV Oosterend, Texelse Boys, SV De Koog en een team van het Duitse Werner Stockum. Deze middag zal de voetballende jeugd ook in de gelegenheid worden gesteld zich op te geven als lid van SV Texel. Degenen die zich nu opgeven kunnen de rest van het seizoen gratis mee- trainen en aan wedstrijden deelne men. Het toernooi begint om 14.00 uur en zal tot ongeveer 16.30 uur duren. Hoofdklasse Gamma 2-Casmo 2 1-1, Jelleboog-Mantje 2-5, ZDH-Texe! BV 2 2-3. Tweede klasse A: Klif 3-Casmo 8 2-1, ZDH 2-Nioz 0-3, De Koog 3-Jelleboog 2 3-3, Casi no 7-De Muy 4-7. Tweede klasse B: Attent-De Krim 2 1-6, Texel 2-Casmo 9 3-1 Derde klas se De Koog 5-Nioz 2 6-1, Rab 2-Nissan 2 1-4. Dames: De Krim-De Krim 2 5-1, Gamma 2-ZDH 2-3, Casino-Casino 2 10-0. De 24-jarige Raymond Girbes uit Den Burg nam vrijdagmiddag een gloed nieuwe Honda MT 50 brommer in ontvangst, die de eerste prijs vormde van een landelijke fotowedstrijd „fo tograferen op de eenvoudigste wijze". Het was een initiatief van het merk Fuji, om de mogelijkheden van de Quicksnap wegwerpcamera onder de aandacht te brengen. Girbes, ver woed para-springer, probeerde de ca mera uit tijdens een vrije val. Zijn winnende inzending betreft een groepsformatie van para's hoog bo ven de Slufter. De prijsuitreiking vond plaats in Watersportcentrum Duinker te Oudeschild, dat dealer voor Honda is. Op het Mieland in Oudeschild kwam zondagavond een 25-jarige automobi list uit Den Burg in de sloot terecht. Hij reed in de richting van de Trompstraat toen hij in de berm te recht kwam. Door een te forse stuur- correctie verloor hij de macht over de wagen. Hij bleef ongedeerd. De gymverenigingen ZDH uit Den Hoorn en GyVo uit De Koog hielden vrijdagavond 17 maart een gezamen lijke uitvoering in de gymnastiekzaal van „Kaapsnol". Tussen zeven uur en kwart voor negen speelde zich voor de ogen van vele ouders en be langstellenden een wervelende show af, onder leiding van „juf" Annema- rie Nijkoops. De zaal begon tegen zeven uur vol te stromen. Nadat lenske Flier het pu bliek welkom had geheten, kon de eerse groep, de kleuters, beginnen. Ze waren door hun moeders een beetje verkleed en geschminkt en zongen een liedje over „de poppen kraam". Daarna gingen ze op een be geleidend muziekje in rap tempo over een opgerolde lange mat, kast en banken en landden tenslotte op de dikke mat. Lopen over een smal balk je met hulp van elkaar en de juf was het volgende onderdeel. Na de kleuters waren de groepen 3 en 4 van GyVo aan de beurt. In de zaal was een kruispunt van matten neergelegd, waar de kinderen elkaar tijdens een grote verscheidenheid aan oefenvormen kruisten. De groepen 3 en 4 van ZDH deden oefeningen aan de hoge rekstok en brug met ongelij ke leggers, met onder meer de „do- denval". Na de pauze ging het volume om hoog en werd een aerobic dansje ge daan door alle kinderen. Vervolgens was het de beurt aan de groepen 5 en 6 uit Den Hoorn met het nummer „Acrobatiek in de gymzaal". Er wa ren steeds twee kinderen die balan cerend op biervaten heen en weer liepen, onderwijl gooiend met ballen en hoepels. De anderen maakten radslagen en koprollen, enzovoort. Tot slot vorden ze een menselijke toren van drie verdiepingen. Hun leeftijds genoten uit De Koog namen het roer over, zij brachten een trapeze oefening, zwaaiend van kast naar dikke mat. De overigen deden een synchrone ringoefening. De groepen 7 en 8 van ZDH en Gy Vo deden tot slot een gezamenlijke oefening, een springnummer met mi- nitrampoline, kast en dikke mat. De sprongen werden steeds moeilijker en aan het eind sprongen enkele kinde ren een salto of een tipsalto. Daar mee was om kwart voor negen een eind aan het programma gekomen. Juf Annemarie Nijkoops werd nog bedankt met een bloemetje en de aanwezigen keerden tevreden huis waarts. De kleuters in actie tijdens de gymnastiek-uitvoering van Den Hoorn en De Koog.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5