Domper voor ëvoko-fans Vijf Texelse turners door naar districtswedstrijden oegste bloemkool halve eeuw teelt Geslaagd groot toernooi in sporthal Gevonden voorwerpen Pupillenvoetbal in Oosterend Simavi-collecte Zon, maan en hoog water Paasrit Tex. Boys A1 naar groot internationaal toernooi litser won Texels osskampioenschap Dral-reclame doet promotie Moienkoog De Texelse junior Mark Jan Mulder zweeft door de lucht tijdens zijn paardsprong, nauwlettend gadegeslagen door de jury linksI. 24 MAART 1989 TEXELSE COURANT PAGINA 9 eerste herenteam van Tevoko verknoeide de kans op een igtijdig kampioenschap op knullige wijze. Na twee overdon- nde setzeges gaven de opeens onherkenbare Texelaars Vodi lans om terug te komen, wat door de ploeg uit Schagen vol- «erd aangegrepen. Zelfs de rally-point loterij viel toen voor iko negatief uit. inglijst in de eerste klasse heren It aangevoerd door twee teams teide allerminst promotie nastre- Tevoko verwacht door het ver van meerdere jeugdspelers geen iptabel team voor de promotie- je op de been te kunnen bren- terwijl bij Vodi de gemiddelde fijftig jaar zit ik in de bloemkool- maar nog nooit waren de eer- olen er zó vroeg als dit jaar. naai kan ik bloemkool pas begin voor het eerst naar de veiling gen. Nu liet ik de eerste kist half tal veilen." Dirk Timmerman uit Uns Hendrikpolder staat versteld de extreem vroege oogst winter mkolen. Bij de Alkmaarse veiling hij de primeur. De eerste kist le- een recordprijs op: f5,- per nkool, terwijl ft, 50 normaal is. terman weet niet zeker of hij mee ook de eerste in Nederland Uit de kas wordt al geleverd, en cht zijn ook winterbloemkolen 'evoerd die op het land met lie waren bedekt. Zijn bloemkool echter rechtstreeks van „onder ouwe grond", oftewel de kool it vrij op het land. De kwaliteit is ens de 65-jarige Timmerman haam goed". leeftijd meer naar recreatie dan naar prestatie neigt. Dit gegeven was me de bepalend voor de sportieve strijd die beide teams zaterdag aangingen. In de eerste twee sets gingen bij Te voko alle registers open. Goed geva rieerd wist Martin Cadee keer op keer het blok te misleiden, terwijl de Vodi-ploeg naarstig op zoek was naar hun eigen vaste patronen. Opvallend was de goede Texelse veldverdedi- ging waar het eerder nog al eens aan mankeerde maar die nu een stevige basis vormde voor het aanvallende spel. Een begrijpelijk zorgeloze start van de derde set leidde snel naar een 0-7 achterstand. Weliswaar zette Te voko onder aanvoering van een weer bijna 100% scorende Simon Troost de zaak snel recht, maar Vodi rook een kans. En inderdaad bleek de Texelse concentratie zover weg dat een setverlies onontkoombaar was. Heel even leek Tevoko in de vierde set korte metten te gaan maken met de Schager ploeg (7-0) maar de angst voor puntverlies of de dreiging van het kampioenschap deed de Texelaars ver terugvallen. Het leek wel speelkwartier. De routiniers van Vodi, altijd uit op de sportieve eer grepen hun kans. De juise mentaliteit en de goede teamgeest overwonnen. Hiermee komt de stand aan de kop op gelijke hoogte en zal waarschijnlijk een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeld. Het juiste karakter toonden de B- meisjes tegen VCW. Ook daar ging de derde set na een gemakkelijke winst verloren, maar hard knokkend pakten ze de vierde set met 17-15. Voor Cindy Oosterhof en Maria Witte hopelijk de juiste generale voor de komende districtskampioenschappen van Nederland, aanstaande zaterdag in Oosterhout. De B-jongens presteer den wat minder. De gebruikelijke in zet bleef achter tegen tegenstander PK'72. Tegen Harpoen speelden de C-jongens een van de betere wedstrijden. Met goede opslagen werd de basis gelegd voor de 3-1 ze ge. Dames 1 speelde een goede par tij tegen Dmto in Warmenhuizen. Jeugd Helaas reageerde het team in jeugdi ge onbezonnenheid teveel op discuta bele beslissingen van de scheidsrechter waardoor op cruciale momenten punten verloren gingen. Annemiek Plug debuteerde ver dienstelijk op Tevoko's hoogste ni veau. Het rally-point systeem pakte voor dames 3 tegen Juvoc ander maal verkeerd uit, maar de midden- mootpositie komt niet meer in gevaar. Smash '68 heeft definitief de onderste regionen van de ranglijst verlaten. Het Oosterender team lijkt in de „winning mood", zeker na de twee zeges op Zeemacht en WSOV 3. Na de zege op Adelborsten schuift het tweede Tevoko herenteam in één keer door naar de vierde plaats. Ho pelijk kan dames 2 na twee verlies- wedstrijden tegen de koplopers Juvoc en HCSC nog wat punten bij- elkaar sprokkelen. Het gevaar van promotie/degradatie wedstrijden voor dit team in de regioklasse is reëel aanwezig. Uitslagen Jeugd B: meisjes Tevoko-VCW 3-1; jongens Tevoko-PK'72 1-3. Jeugd C: jongens Tevoko- harpoen 3-0. Heren: Tevoko 1-Vodi 2-3; Tevo ko 2-Adelborsten 3-0. Dames: Tevoko 1-Dinto 0-3; Tevoko 3-Juvoc 3 2-3; HCSC-Tevoko 2 3-0; Smash '68-Zeemacht 3-0; WSOV 3-Smash '68 2-3. Vijf Texelse jongens turners zijn doorgedrongen tot de kampioen schappen van het district west Zon dag plaatsten zij zich in de ..eigen" sporthal Ons Genoegen, waar de laatste voorronde werd afgewerkt. De vijf zijn. Wilco Drijver (2e in ni veau 6C), Mark Jan Mulder (1e 48), Rutger Zoetelief (6e 5C). Michiel Spitzer (7e 5C) en Nico Stoter (4e 1B). Acht GVT-jongens overleefden de voorronden niet. In totaal namen liefst 150 turners uit heel Noordhol land en een stukje Zuidholland deel. Zij kunnen terugzien op een geslaag de en sfeervolle wedstrijddag. Veel verenigingen hadden supporters meegenomen en ook menig Texelaar nam een kijkje in de sporthal. Circa 130 betalende bezoekers werden ge registreerd. Hierdoor en ook dankzij de door GVT aantrekkelijk aangeklede wedstrijdvloer was sprake van een van de gezelligste toernooien in dit kader tot dusver. De toeschouwers hoefden zich niet te vervelen. Door een vlotte wisseling van programma onderdelen en een goed turnniveau bleef het leuk tot het einde. De Texelse voorronde was de laatste in een serie van drie. Spanning volop, want de beste acht van elke catego rie zouden zich voor de districts wedstrijden plaatsen. Wie daar bij de beste zes eindigt, gaat door naar het Nederlands kampioenschap. Voor de derde maal op rij werd Mark Jan Mulder eerste in de voorronde In niveau 4B (tot en met 14 jaar) liet hij al zijn concurrenten achter zich door constant goed turnen. Alleen met de rekstokoefening had hij enige moeite. Wilco Drijver haalde in niveau 6C het hoogste cijfer van de dag: een 8.05 voor zijn langemat-oefening. Ook de sprong werd hoog gewaardeerd: 7.75. Hiermee werd zijn gemiddelde dusdanig hoog opgeschroefd dat hij voor de meeste anderen niet meer te achterhalen was. Hij maakt een goe de kans om ook door te stromen naar het NK. GVT-trainer Nico Stoter turnde zich naar een vierde plaats bij de heren, niveau IB. Hij zal waar schijnlijk meer moeite krijgen om zich voor het NK te plaatsen. Datzelfde geldt voor Rutger Zoetelief en Michiel Spitzer die bij de jongens tot en met 12 jaar als respectievelijk zesde en zevende eindigden. Mogelijk dat zij via de zogenaamde „play offs" (herkansingsronde met de ver liezers van de andere districten) als nog een plaatsje in de nationale finale verwerven. Niveau 6B telde de meeste Texelse deelnemers. Zij haal den het allen niet, omdat ze redelijk zwaar waren ingeschreven om erva ring op te doen voor het volgende seizoen. Dan mogen zij nogmaals in deze klasse uitkomen. Jozef Smit eindigde als tiende, Arjan Zwaneveld werd dertiende, Jasper Keijzer zeven tiende en Bastiaan Wllem Wtte ne gentiende. In niveau 4C kwamen Robin Verduin en Arjan Hemelrijk niet verder dan een dertiende en zeven tiende plaats. In niveau 3C eindigde Karei Dijker als twaalfde en Joost Brügemann als dertiende. De organisatie (GVT en de turnkring Hollands Noorderkwartier) kreeg veel steun van met name de radiopiraat Radio Action (geluidsinstallatie gele verd en opgebouwd) en de RST (zorgde voor het vervoer van enkele toestellen uit Anna-Paulowna, zoals een enorme ringenstellage). De volgende gevonden voorwerpen zijn in de maand januari bij de Texel se politie afgegeven: Sleuteltje, waarschijnlijk hangslot: zil veren ketting met naamplaatje „Dia ne" hanger paardehoofd en ring, wit kinderschoentje met klitteband; sleu telbos: 2 autosleutels 2 huissleu tels aan bruin leder etui; goudkleurige sleutel nr. 62237; nylon kinderwan ten, blauw met groene bies; fietssleuteltje aan bruin label met drukknop; vijfdelige ringsleutelset; 2 sleutels in rood leren etui; nylon lin kerhandschoen, kleur donker/licht blauw; 1 OK benzinepas; zwarte portemonnee met inhoud; geldbe drag; bordeauxrode leren linker da meshandschoen; blauw/grijze portemonnee met inhoud; kinderhor loge, wit/blauw bandje; zwarte etui met 3 GM autosleutels; grijze sier- velg, merk Renault; overtrekhoes voor autostoel. Uitslagen 2,6 km jongens: I.Rob Schraag 11.14; 2 Jeroen Huizinga 11.41; 3.lvo Wine 11.57. 2,6 km meisjes. I.Miranda van Bavel 11 46; 2.Natasja Koopman 12.07, 3.Anika Tijsen 14.45. 7,2 km dames: 1.Marijke Stark 31.07, 2.lngrid van Lubek 32.25; 3.Christiane Alt 33.01. 3,6 km recreanten: Uanny Tijsen 21.32. 7,2 km recreanten. 1 André Brouwer 27.53; 2.Norbert Eelman 28.23; 3.Rien Brouwer 28.31 5,2 km jongens: I.Dennis van Bavel 22.53 5,2 km meisjes: I.Nanda Koopman 27.58; 2.Chantal Mosk 30.15 10,8 km veteranen 1 Andri Binsbergen 43.20; 2.Wim Daman 43 38; 3.Cees Vinke 45 38. 10,8 km senioren I.Gerhard Jager 36.50; 2.Minne Goënga 37.32; 3.Theo Franchimon 38.02; 4.Joost Lucassen 38 30; 5.Jan Zijm 38.31. lenkoog nog werd beheerd door de Recratiestichting Texel, werd weinig aandacht besteed aan de reclame voering. Na overname door de ge meente kwam hier enige verbetering in, maar de afdeling Culturele Zaken heeft de capaciteit en tijd niet om een goed promotiebeleid op te zetten. Er is contact opgenomen met Dral- reclame. De opdracht was: binnen het in de begroting genoemde bedrag van f5000,- (incl. BTW) te komen met een goed promotieplan voor het zwemseizoen 1989, waarmee bezoek aan het zwembad wordt gesti muleerd. Enquête Goede reclame moet worden geba seerd op een gedegen marktonder zoek, dat onder de bezoekers van Molenkoog zal worden gehouden door een enquête. De resultaten ma ken een doelgerichtere besteding van de reclamegelden mogelijk. Gezien de forse concurrentie is het belangrijk dat Molenkoog een duidelij ke positie gaat innemen op de markt van zwembaden. Na geslaagde pupillen-middagen bij Texelse Boys en SV De Koog, wordt op 29 maart een voetbalmiddag voor pupillen gehouden op de velden van SVO. Het programma bevat onder meer een vaardigheidstest, een le vend ganzenbord en 4 tegen 4-toernooien. De organisatie berust bij SVO en de middag begint om 13.30 uur. Alle pupillen van de drie genoemde verenigingen en hun lei ders zijn welkom. De in de week van 13 tot en met 19 maart gehouden Simavi-collecte le verde in Oudeschild f434,85 op in Eierland 7292,80 en in Oosterend 7533,35. In de overige dorpen werd niet gecollecteerd. De opbrengst is bestemd voor medische hulp in de ontwikkelingslanden. De zon komt 26 maart op om 7.29 en gaat onder om 20.03 uur. Maan: 30 maart L.K. Zaterdag 25 maart 10.00 en 22.04 Zondag 26 maart 11.24 en 23 45 Maandag 27 maart 11.37 en Dinsdag 28 maart 0.00 en 12.05 Woensdag 29 maart 0.10 en 12.20 Donderdag 30 maart 0.40 en 13.04 Vrijdag 31 maart 1.36 en 14.25 Zaterdag 1 april 3.00 en 15.15 Laagwater valt gemiddeld 6.15 uur na hoogwater. Aan het strand is het een uur eerder hoogwater. Op tweede Paasdag houden de Blijde Rijders hun jaarlijkse paasrit. Om half twaalf vertrekt de stoet van manege Akenburg, om daar om ongeveer 14.00 uur terug te keren. Dan wor den in de manege traditiegetrouw paasbrood en eieren geserveerd. Ook als de rit wegens slecht weer geen doorgang vindt, kan men in de mane ge terecht voor deze maaltijd. Ook ruiters kunnen aan de rit meedoen. Bij slecht weer kan over het al dan niet doorgaan van de rit contact wor den opgenomen met de organisatie via telefoonnummer 18223 of 19627. Het A-juniorenteam van Texelse Boys neemt op paaszaterdag en eerste paasdag deel aan een sterk bezet in ternationaal voetbaltoernooi bij FC Schalkwijk in Haarlem. Deelnemende ploegen zijn onder anderen A.S. Yer- res uit Frankrijk, Purley Panthers uit Engeland en Rood Wit A uit Amster dam. Zaterdag worden de Al-spelers om 7.30 uur op het Boysveld ver wacht, om met de bus de boot van 8.05 uur te halen. Zondag keert het gezelschap waarschijnlijk met de boot van 18.35 uur naar Texel terug. <an het open Texels crosskampioenschap voor de jeugd. laterdag gehouden open Texelse skampioenschappen kenden bij eren senioren een buitenlandse laar. Vakantieganger Gerhard Ja- uit de Bondsrepubliek Duitsland eef de 10.8 kilometer door het Ise bos overtuigend op zijn n. Hij liet de Texelse favoriet ie Goënga met ruim veertig se- len verschil kansloos. Bij de da- greep Marijke Stark volgens «achting de titel, voor Ingrid van ik. De wedstrijd trok 52 deelnemers, zes minder dan vorig jaar. Hoewel het parcours er prima bijlag en de weers omstandigheden ook nauwelijks beter konden, kwam vrijwel geen deelne mer toe aan flinke verbetering van zijn of haar persoonlijk record. Slechts Harry Schrama en Cees Vin ke lieten het niet bij secondenwerk; zij scherpten hun eigen toptijden met meer dan vier minuten aan. De win nende Duitse atleet was één van de twee deelnemende Duitsers. Daar naast deed ook iemand uit Den Haag mee. De organisatie had gezien het aantal vakantiegangers dat zich al op Texel bevond, op een iets grotere deelname uit die hoek gehoopt. Dral-reclame mag voor f5000,- de reclamevoorziening van zwembad Molenkoog verzorgen. Er zal met be hulp van enquêtes een marktonder zoek worden verricht om tot een promotieplan te komen. De laatste jaren wordt zwembad Mo lenkoog geconfronteerd met een ge leidelijke daling van het aantal bezoekers. Uiteraard is het slechte zomerweer daar debet aan. Maar ook een gebrek aan een evenwichtige en regelmatige promotie kan ermee te maken hebben. Toen zwembad Mo- ledere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen wor den verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereed schap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude papier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Weststraat, Holle- wal, Lijnbaan, Gasthuisstraat, De Zes. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJska- school komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden afgeleverd bij de scha- penboet in De Mars te Den Burg, naast het Kotex-gebouw (vóór 9.30 uur).

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 9