(Krim)inaliteiten? Antiekhandel Wiersma naar de Weverstraat Ruzie na hondebeet Tijmen de Wijn won eerste wedstrijd Kerkdiensten 2 april Artsen Groene Kruis Tandartsen Gezinsverzorging Drukte rond Pasen Paasshow mag niet zonder vergunning Pizzeria weer ope PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 31 MAAR Donderdag 30 maart In bowling De Koogel wordt vanaf 10.00 uur de jeugdlandenontmoeting tussen teams uit Nederland en België gehouden. In de Witte Burcht houdt de verza melaarsclub om 20.00 uur ruilbeurs. town. Aan de drankzuchtige decetive Bob Hoskins is het de taak de zaak in goede banen te leiden.... Vrijdag 31 maart Vanaf 9.00 uur is in bowling De Koo gel de laatste dag van de jeugdinter- land tussen Nederland en België. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Who framed Roger Rabbit". De film is geprolongeerd. De Walt Disney studio's en Steven Spielberg hebben de handen inelkaar geslagen voor wat Amerikanen de gok van het jaar noemden. Voor het niet onaardige bedrag van 98 miljoen gulden zijn ze erin geslaagd voor het eerst in de filmgeschiedenis echte acteur en tekenfilmfiguren in perfecte harmonie over het scherm te laten lo pen. Kijkers worden voortdurend om de oren geslagen met geniale vondsten, schitterende ingevingen en dubbele bodems. De acteur Bob Hos kins stond bijna voor de onmogelijke taak te acteren tegenover personages die hij pas oop de voltooide film zou zien. Zijn optreden, en dat van zijn collega's van vlees en bloed, onder wie ook Joanna Cassidy als een door het leven geharde caféhoudster met het hart op de juiste plaats, dragen bij tot het levensechte uiterlijk van de film. Het verhaal speelt zich af in Los An geles van de jaren dertig, waar te kenfilmsterren als Donald Duck, popeye, Betty Boop en Roger Rabbit een vrolijk leven leiden in de wijk Toontown. Hun bestaan wordt echter bedreigd door rechter Doem, die duistere plannen heeft met Toon- Om 20.00 uur is in Cinema Texel „Who framed Roger Rabbit" te zien. Om 20.00 uur begint in de RSG een cursus journalistiek voor toekomstige medewerkers van de lokale radio. Bij het Scoutinggebouw aan de Bea- trixlaan start om 20.15 uur het mi lieuweekend. Om 24.00 uur start een Veronica- uitzending op radio 2 met speciale aandacht voor Texel. Vrijdag om 20.30 uur treden in Klif 12 te Den Hoorn Jan Vos en Edna Vesuvia op met hun programma ,,Ta- taboulou". Entrée f 15,-, abonnemen thouders 10,-. Het nieuwe theaterprogramma van Klif 12 voor het komende seizoen is nog niet helemaal klaar, maar in af wachting daarvan is dit optreden gepland. Jan Vos (Clous van Meche- len) geniet bekendheid door zijn op tredens als veelzijdig muzikant en persoonlijkheid in een aantal produc ties van Wim T. Schippers, zoals „Waldolala", „De Lachende Scheer kwast", „Op zoek naar Jolanda" en „Ronflonflon met Jacques Plafond". Van Mechelen is een begaafd compo nist en multi-mstrumentalist. Hij heeft talloze ster-spots en diverse speel films van muziek voorzien. Hij com poneerde alle muziek voor de liedjes van Tol Hansse (Big City), maar ging ook Margreet Dolman en Bert en Er nie met uit de weg. Nu tourt hij langs theaters met het zangwonder Neel. Neel heeft wel niet zo'n lange staat van dienst als Clous, maar wét ze doet (en heeft gedaan) staat als een huis. Met haar gelijknamige popgroep won zij in 1984 in Paradiso de Grote Prijs van Nederland. Ze heeft een plaat gemaakt (Something Sensuous) en levert als Edna Vesuvia regelmatig bijdragen aan VPRO's Ronflonflon (woensdags 17.00-18.00 uur, radio 3). De twee spelers springen van de hak op de tak met droge humoristische sketches, afgewisseld met Neder landstalige liedjes. Zaterdag 1 april Van 14.00 tot 16.00 uur is open huis in het nieuwe jachthavengebouw. De veiling van „schilderijen" van jut ter/schrijver Wilko Bergmans begint om 15.00 uur in herberg De Hoop te De Cocksdorp. De opbrengst is voor een ludieke actie. Om 10.00 uur is het vervolg van de cursus journalistiek voor medewer kers van de lokale radio in de RSG. ledereen die opname-apparatuur heeft wordt verzocht die mee te brengen. In het Eierlandse Huis te De Cocks dorp begint om 19.30 uur de Klaver- jasnacht van Texel. „Who framed Roger Rabbit" draait om 20.00 uur in Cinema Texel. In Tasiel begint om 21.00 uur een „Electro-party". De muziek die ten gehore wordt gebracht is o.a.: Acid- house, New beat en Electric Body. De lichten completeren het geheel, samen met live-sampling door een drumcomputer. Deze avond wordt verzorgd door Lois Dompselaar een Bart Barnard. De toegang is gratis. Zondag 2 april Vanaf 10.00 uur houdt ruitercentrum Bornrif aan de Mienterglop 25 open dag. Het programma bevat voltigeren (turnen te paard), paardrijles, huifkar tocht en een prijsvraag. Bornrif is FNRS goedgekeurd. In De Lindeboom is om 15.00 uur de kindermusical Professor Profje's reis- horloga Het wordt opgevoerd door het G.O. jeugdtheatergroep De Tover bal. De entrée is f 2,50 Om 19.00 uur is er een dienst voor belangstellenden. Het thema is: Zijn wij medewerkers van de opgestane Heer. Medewerking wordt verleend door Ds. Salakay, het Helders Christelijk Mannenkoor o.l.v. Nico Smit en organist is Jan Kruithof. Maandag 3 april In Ecomare is om 20.00 uur ledenbij eenkomst van de Waddenvereniging, afdeling Texel. Enkele gesprekspun ten: het parkeren van boortorens, kustafslag, slaapplaatsenbeleid, land bouw en wettelijke regeling wadden gebied. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Who framed Roger Rabbit". Dinsdag 4 april Vincent Tijssen vertoont om 20.00 uur in de Buureton dia's over Kenia voor de vrouwenbond FNV. De baptistengemeente houdt een voor ieder toegankelijke bijbelstudie bijeenkomst over De Brief aan Filadel- fia. Het begint om 19.30 uur in Eben Haëzer, Julianastraat 11 te Den Burg. Van 20.00 tot 21 00 uur houdt Am nesty International een schrijfavond in de bibliotheek en op het adres Trompstraat 15 te Oudeschild. De Texelse afdeling van de Zonne bloem gaat weer varen met zieken, gehandicapten en ouderen. Om 9,00 uur vertrekt de boot vanuit Oude schild via het Marsdiep en het Noordhollands kanaal in de richting van het Marsdiep. Omstreeks 17.00 uur komt met terug op Texel.De gasten die zelf geen eigen vervoer hebben worden tussen 8.00 en 8.30 uur opgehaald en tussen 17.00 en 17.30 uur weer thuisgebracht. Gasten met eigen vervoer moeten uiterlijk om 8.45 uur aan boord zijn. Het kaartje voor de jas mag niet ver geten worden. n ««rvnvvOO'de'skfU'd Volgens de heer Warnaar, directeur van De Krim en bestuurslid van TVL, is deze laatste functie een zeer on dankbare hondebaan. Wanneer je dan de laatste ledenvergaderingen de re vue laat passeren, vraag je jezelf af waarom hij geen enkel middel heeft geschuwd om aan te blijven, toen hij bemerkte dat de vergadering hem niet wilde herkiezen. De stemmen staakten omdat de stem die de doorslag zou hebben gegeven, ongel dig werd verklaard. Die stem was uit gebracht door een man wiens vrouw lid was, hij en ook anderen brachten al jaren op die manier hun stem uit. Op advies van mijn raadsman uit Den Helder dreigde ik via een motie van wantrouwen de zaak te klaren. En zie, de felste tegenstander hiervan was Warnaar, zijn hondebaan was hem toch te lief. In overleg met de vergadering werd toen besloten de verkiezing in de eerstvolgende verga dering te behandelen. Na enige maanden kwam er een vergadering met als hoofdzaak „een eerlijker ver deling van de stemmen", op basis van de betalingen uit de diverse groe pen. Stemmen met volmacht zou niet meer gebeuren. Ook twee mede bestuursleden werden in deze waan gebracht en werden dus gewoon be drogen, want er werden 229 vol machten gebruikt (plus nog een aantal uitgebrachte gewone stem men). Ik was met vakantie en dus niet ter vergadering, maar naar ik meen had Warnaar plusminus 125 volmachten. Rara, hoe kan dat? De Krim-verhuurders zijn geen lid van TVL, een basiscontributie betalen ze niet maar wél 50 procent, dus de helft, van wat de gewone leden beta len. Graag zou ik vernemen wie deze volmacht-stemmen heeft goedge keurd. De notaris? Die was, naar ik heb gehoord, in de zaal aanwezig en heeft alles dat voor TVL is gemaakt in zijn handen gehad. Ik neem daar om aan dat dit geen juiste veron derstelling is. De ledenvergadering dan? Ook dat is niet het geval. Ik ben bij elke vergadering aanwezig ge weest en ken geen voorstellen van dien aard. Als je de samenstelling van het bestuur eens naloopt, blijkt het voor het grootste deel te bestaan uit de „goedkope vlag"-leden, die dus re ductie genieten wegens het grote aantal bedden. De Krim: geen TVL-lid en betaling van halve contributie. Van der Berg, Dennenoord: 40 procent korting, maar wél lid van TVL. Hooij- schuur, De Muy: ook 40 procent kor ting en TVL-lid. Mevrouw Visser: binding met De Krim, daar staan haar te verhuren caravans. Voorzitter Wuis, Opduin: 140 bedden in de hoogste prijsklasse, waarvoor dezelf de bedden-bijdrage wordt betaald als De antiekhandel van Jelle Wiersma is verhuisd van de Burgwal naar het voormalige pand van fotozaak Pieter de Vries in Weverstraat 70. Behalve antiek en koperwerk verkoopt Wiersma ook geloogd grenen meubelen. Dat de zaak van Wiersma naar de Weverstraat is verhuisd berust op toeval. „De Burgwal is eigenlijk een achterafstraatje. Ik was niet echt op zoek naar iets anders toen ik aan de praat raakte met Pieter de Vries. Die zei uit de gein dat ik zijn pand wel kon huren, omdat zijn zaak toch werd verplaatst en daar ben ik se rieus op ingegaan", verklaart Wiersma, die wordt bijgestaan door Bea de Ridder. Hij benaderde Aad van Heerwaarden, de eigenaar van het winkelpand en het duurde niet lang voor de zaak rond was. Voordat Wiersma de deuren kon ope nen van zijn nieuwe zaak, moest nog wel het één en ander gebeuren. De bovenverdieping werd verbouwd tot showroom en ae muren werden be werkt met in totaal 60 liter witkalk. De zaak werd geheel voorzien van grijsblauwe vloerbedekking, wat goed past bij de houten en koperen winke linventaris. Het pand aan de Burgwal wordt gebruikt voor opslag. Omdat Wiersma een breder publiek wilde benaderen dan alleen antieklief hebbers, breidde hij zijn assortiment uit met fraaie geloogde grenen meu belen. „Ik loog ze zelf. Mensen kun nen ze ook ongeloogd krijgen als ze ze liever zelf willen verven", aldus de antiekhandelaar. In de winkel staat een ruime keus aan meubels, waar onder kasten, tafels, stoelen, bu reau's en bedden. Er is een catalogus met nóg meer meubelstukken om uit te kiezen. Afwijkende maten kunnen worden besteld Jelle Wiersma is met zijn koperwaren een bekende verschijning op de Texel se markten. Dat blijft hij, ook nu hij een nieuwe winkel heeft. „Ik sta maandag en woensdag in Den Burg en dinsdags in De Koog. Vorig jaar ging ik ook nog naar De Cocksdorp, maar dat wordt me wat teveel". Het antiek haalt Wiersma bij groot handels uit het zuiden van het land. Hij richt zich voornamelijk op grote kasten, oliestellen en lampen. „Ik heb geen sieraden of snuisterijen. Als iemand iets speciaals wil hebben ga ik daarnaar op zoek. En koopt iemand een groot artikel, dan kom ik het thuis brengen". de hotels die 7 55,- gemiddeld voor een bed rekenen. Meerdere malen is een betere verdeling al aan de orde gesteld, maar kennelijk vindt men dit nog steeds niet nodig. Vanuit het bestuur heeft de heer Warnaar mets te vrezen, ook niet door de anderen die hun beste krach ten gaven maar wegens voornoemde redenen niets konden bereiken. Twee van hen hebben inmiddels voor de eer bedankt. Er zullen weinigen staan te dringen hun plaatsen in te nemen, zoals de zaken er nu voorstaan. Er zijn nog meer goedkope vlaggen lid van TVL die profiteren van de in breng van alle kleine leden die hon derd procent betalen. Het is meer dan tijd dat de bezem er doorheen gaat. Elk voorjaar lezen we in de Tesselaar dat het aantal boekingen bij de VW weer hoger is, gepaard gaande met de zucht dat er tekort aan geld en ruimte is. Ik hoop de tijd nog te bele ven dat aan de Pontweg een VVV- kantoor komt, mede opgebracht door de leden, naar verhouding van hun inbreng. Als alle reductieklanten ook het normale bedrag zouden betalen - en dat is niet weinig- zal dat nieuwe kantoor er zeker kunnen komen. Misschien denkt u dat voor mij de druiven zuur zijn. Dat is met het ge val. Toen ik namelijk nog op Hoog Koog 30 bungalows had staan en nog in het VVV-bestuur zat, heb ik me altijd verzet tegen reductie. Om de volgende reden: met een groter aantal eenheden, heb je al veel re ductie omdat een advertentie in de VVV-gidsen over meer huisjes wordt omgeslagen. Een voorbeeld. Toen ik begon en nog maar vijf huisjes had, kostte mijn advertentie in de VVV- krant 7220,-, dus 744,- per huisje. Enige jaren later, toen er dertig ston den, en de prijs met de tijd was meegegaan, betaalde ik 7280,-, wat neer kwam op ruim 79,- per huisje. De remedie is dus: wie niet voluit be taalt, komt niet in de VVV-gids. Elke andere manier van adverteren kost namelijk handenvol geld en brengt met het gewenste resultaat. Op 13 april, tijdens de volgende TVL- ledenvergadering, neemt de heer Warnaar de gok. Het heeft voor de leden geen enkele zin om te stem men zoals de zaken er nu voor staan. Alleen theoretisch (zie het ingezon den stuk van de heer Voskuil in de vorige krant) zijn er mogelijkheden voor de kleine logiesverstrekkers, in realiteit niet. J.K.P. Zwan Den Burg. De politie heeft zondag een ruzie ge sust. Op het strand bij paal 17 werd een Texelaar door een hond in zijn jas gebeten. Hij probeerde een schadere geling te treffen met de eigenaar van het dier, maar daarover ontstond ver schil van mening. De paaseieren-rit in Den Helder was de eerste wedstrijd die werd gere den door Texelaar Tijmen de Wijn. Hij streed bij de negen-jarigen tegen leden van verenigingen uit Alkmaar, Hoorn en Den Helder. Niette genstaande het feit dat dit zijne eer ste wedstrijd was, en ondanks de harde wind, eindigde Tijmen als eerste. Ook de overige Texelaars deden het erg goed op deze, traditionele, wed strijd. Bij de twaalfjarigen eindigde Jan Werner Prins vooraan. Lange tijd werd deze groep aangevoerd door een viertal jongens, waarvan twee Texelaars. Thijs de Boer kwam helaas ten val, maar Jan Werner Prins maakte het op de zijn bekende wijze af en won de sprint. Bij de dertienja rigen was de eer voor Roald van der Slikke en bij de veertienjarigen plaatste Denhard van der Slikke zich als achtste. Al met al een heel goed resultaat voor de Wielervereniging Texel. Alle deelnemers kregen van de orga niserende vereniging een doosje eie ren mee naar huis en de winnaars een prijs in de vorm van een choco lade paashaas. Met ingang van heden wordt er weer gereden op het wielerparcours bij de velden van Texelse Boys. De jeugd start daar elke dinsdag en vrijdag om 18.15 uur, de ouderen rijden om 19.00 uur. Uiteraard zijn toeschou wers welkom. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. De Roest De Waal: dienst in De Koog De Koog 9.30 uur ds. Hoekstra Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. ter Haar Oudeschild 11.00 uur ds. ter Haar De Cocksdorp 11.00 uur ds. De Roest GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. Salakay 19.00 uur drs. Salakay, dienst voor belangstellenden Uitzending Lichtboei Oosterend 10.00 en 19.30 uur ds. B. L. Span uit Zuidlaren. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend 10.00 en 16.00 uur dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur ds. Knip- scheer Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE In Eben Haezer, Julianastraat Den Burg 10 00 uur voorgang# Joh. Tensen Kinderoppas ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg, zaterdag 19.30 uur Herenkoor Uitzending Lichtboei Den Burg, zondag 10.45 uur Dameskoor Kindernevendienst De Cocksdorp, zondag 9.30 uir JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijks zaal. Schilderend. 10.30-11.20 uur Openbare Lezm „Komt, gij die dorst naar de heid!" 11.20-12.30 uur: Wachttorenstu „Gerechtigheid voor allen door Gods aangestelde rechter". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeti dinsdags vóór 12.00 uur ingele verd worden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 08.00 uur: Dokter R. A. van den Bent, Kik- kertstraat 12, De Cocksdorp, tele foon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur zonder afspraak. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Zaterdag 1 april: Marja Keyser Zondag 2 april: Hennie Hilgers telefoon (02230) 23024. Uitsluitend voor spoedeisende hulp: tandarts H. van de Blaak, lefoon 14727, b.g.g. semafoon dienst 02220-12323. Spreekuv op zaterdag en zondag om 18 uur precies: Witte Kruislaan 19, Den Burg. In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.! uur gebeld worden met mevr. Schuyl, telefoon 11446. Dat het het afgelopen weekeinde eend rukte van belang was op het eiland, zal meerdere mensen zijn op gevallen. Ook uit de cijfers van Teso blijkt de toename van de drukte dui delijk. Teso vervoerde in het paasweekeinde (van donderdag tot en met maandag) 6802 personenwagens van Den Hel der naar Texel, een stijging van ruim zeven procent in vergelijking met het Tweede Paasdag is door de politie een bekeuring uitgedeeld aan een winkelier in Oudeschild die een paasshow gaf, maar geen vergunning voor openstelling had. Vanaf 15 maart tot 1 november mo gen bepaalde winkels in De Cocks dorp, Den Hoorn, Oudeschild, De Koog en kampwinkels op zondag van 9.30 tot 12.00 uur zijn geopend. Als een winkelier bij gelegenheden als tweede paasdag of tweede pinkster dag later dan 12.00 uur open wil, dan moet hij een ontheffing aanvra gen bij de gemeente. vorige jaar. Doordat het vervor Texel naar Den Helder met ruiir procent daalde, kan worden ge cludeerd dat meer mensen lang dan alleen het weekeinde bleve vallend was ook de stijging inl aantal overgezette caravans. D: bezochten 301 mensen met f ravan het eiland, een stijging v procent. Het aantal aanhangwa daalde met achttien procent tol gentig. De piek in de vervoersdi viel op vrijdag, maar ook op u en maandag werd met twee lx gevaren. Italiaans restaurant „Vincenzo" de Weverstraat kon nog vóór R weer de deur openen. Op 16 was de zaak verzegeld door de belastingdienst in verband met vermeende belastingschuld van eigenaar. De kwestie werd vera gens naar wens opgelost, zodï 22 maart het weggehaalde med weer werd terugbezorgd en de ria op de oude voet kan doordia Na een moedig gedragen ziekte is op woens dag 29 maart 1989 toch nog plotseling van ons heengegaan mijn lieve vrouw en onze lie ve moeder en oma Dia Huijsman-Koorn op de leeftijd van 64 jaar. De Koog: N. Huijsman Rzn. Oudorp: Remo en Louise Huijsman- Huisman Diane Warmenhuizen: Karei en Tineke van Wijk- Huijsman Floor 1796 AC De Koog, Texel Ruijslaan 69. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 1 april om 14.30 uur op de algemene begraaf plaats te Den Burg, vanuit de Doopsgezinde kerk. Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 31 maart 1989 van 19.00 tot 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 17a te Den Burg. Diep bedroefd zijn wij bij het plotseling ove den van onze lieve vriendin Dia Huijsman-Koorn Wij zullen haar erg missen. Wij wensen Nan en de kinderen veel ster* Hans, Nel en Marjan Met grote droefheid moeten wij plotselinsl scheid nemen van onze enthousiaste zitster Dia Huijsman-Koorn Wij wensen Nan en de kinderen veel ster Dirigent en leden van „Advendo"

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2