V Scouts als stofzuigers door vervuilde Slufter Bowling-interland groot succes Texel in prima wedstrijd niet verder dan gelijkspel SV De Koog nu al kampioen 3e klasse Voetbalteam in één jaar weer omhoog belie Stam en Jan Zijm geëerd Lsdag 4 april 1989 QpSQton Cor. :m\e onofinlts dut** kw 2 ia* fat] april-spandoek n Oudeschild AROB-procedure uitgesteld Geen ringsteken Programma pupillenvoetbal Biljartkampioenschap begint op vrijdag 50-jarig professiefeest TEXELSE COURANT PAGINA 5 oelle Stem krijgt haar verdiende waarderingsteken opgespeld. Even tevoren had Scouting-nestor Nick Slijderink sr. al Jan Zijm (geheel rechtsI gen insigne verrast. Anne de Vries houdt de microfoon vast. .elden ruimden de deelnemers aan et traditionele ..milieuweekend" an Scouting Texel zóveel rommel in Ie Slufter op als tijdens de, het af- lelopen weekend gehouden, negen- Ie editie. Dat betekent niet alleen lat Texels bekendste natuurgebied neer vervuild was dan anders, maar ok dat de jeugdige scouts zeer lagvaardig zijn bezig geweest. Icouting-voorman Nick Slijderink sr., Ie alle milieuweekends van nabij eeft meegemaakt, sprak van „het neest geslaagde weekend sinds ja- en". Speciale aandacht was er voor icswachter Jan Zijm en akela Roelie Stam die elk wegens hun speciale letdiensten voor Scouting Texel een inderscheiding kregen uitgereikt. lijm kreeg het „dankbaarheidsinsig- le' opgespeld. Hij is jaarlijks nauw Wrokken bij het milieuweekend en is oorts actief bij activiteiten als het louthakkerskamp. Roelie Stam kreeg iet „zilveren waarderingsteken", als leloning voor haar grote inzet voor Ie vereniging sinds 1976, toen zij de Icouting Texel-gelederen kwam ver- terken. Roelie Stam is onder meer e animator van het milieuweekend foor de allerjongste Scouting- eneratie, waarvan aanstaande week- nd de nieuwste aflevering plaats- indt. De welpen en kabouters gaan dan aan de slag bij paal 17. Wie weet is daar wegens de vele stormen van afgelopen winter net zoveel aan gespoeld als in de Slufter. Aan het weekend werd deelgenomen door 106 kinderen in de leeftijd van 11 tot 15 jaar (54 gidsen en 52 ver- kennersl, bijgestaan door 32 begelei ders. Liefst vier verenigingen waren afkomstig uit Den Helder: Wilhelmina, Minerva, Jutters en Inka. Verder wa ren present Angela uit Heerhugo- waard, Dirk Rembrand uit Nieuwe Niedorp, De Robben uit Wieringer- werf en het organiserende Jeroen. Eigenlijk was gerekend op een op komst van 170 personen, maar door dat een groep uit Laren zich had teruggetrokken kwam men uiteinde lijk lager uit. Een rondgang door het tentenkamp tegenover het gebouw aan de Bernhardlaan leerde dat veel méér deelnemers ook niet mogelijk waren geweest. Het terreintje was met 35 grote en kleine tenten zeer dicht bevolkt. Nadat vrijdagavond burgemeester Schipper volgens goed gebruik het startsein had gegeven, vond in het Scouting-gebouw het eerste programma-onderdeel plaats: een „congres" over de fictieve planeet Nuts. De reis naar Nuts vormde de rode draad in het programma, waar aan vele uiteenlopende spelletjes Hulfrf wij Hen vju d e ftcat de Oudlfch 'lIJtri^ borden van de kapsalon, met daarnaast het spandoek (foto Bert Koning) óndanks dat de kar ai twee jaar fstaaf, halen wij 'm van de straat". s< staat op een spandoek dat sinds april op een kar voor Corinne's spsalon in de Ruyterstraat te Oude- child hangt. I's dender staat eronder „De Ou- sschilders". Corinne Grootelaar, ei- er>aresse van de kapsalon weet niet "e de daders zijn maar kan de mop waarderen, wee /aar geleden werd zij gesom meerd door de gemeente de grote eemborden van haar zaak van de te balen omdat deze niet in het straatbeeld. Na veel estanden werd daaraan gehoor ge- borden werden op een kar r de kapperswinkel geplaatst. s zaterdag 1 april hangen de bor- 'P verzoek van gemeente Texel is de ROk"''1® 'n ^aar'em inzake de 'in o flrocec'ure over het parkeerter- HommelpotAMtteweg uitgesteld aPril. Dan staat ook een hoor- 9 over bungalowpark „So den weer op de gevel en is de kar getooid met het spandoek. Corinne: „Ik heb geen idee wie het heeft op gehangen. Volgens de wet moeten ze eraf, maar er zijn meer uithangborden in en om Oudeschild die onder die wet vallen en die gewoon mogen blij ven hangen. Het is een beetje zonde als ze die wet alleen voor mij hebben gemaaktl Ik laat alles voorlopig maar even zit ten, want het is een hele klus om de borden er weer af te krijgen...." De jeugd-bowling-interland Nederland Belgie die van dinsdag tot en met vrijdag in bowling De Koogel werd gehouden is een geslaagd eve nement geworden. Spelers, begelei ders en officials hebben vier mooie dagen op Texel meegemaakt met ho ge bowlingscores. De organisatie was in handen van de Nederlandse Bowling Federatie. Deze jeugd-interland was eigenlijk de voorloper op het Europese kampioen schap 1990 te Mannheim. De selec ties van Nederland en België bestonden uit zes jongens en zes meisjes. Bij de Belgische equipe ver sterkte de Texelse Ingrid Witte de ploeg doordat er op het laatste mo ment een speler was afgevallen. Van dinsdag tot en met vrijdag werd met veel enthousiasme gestreden en kon worden genoten van bowling op hoog niveau. Tijdens de voorronde werd er zelfs een Nederlands jeugd- record van 1815 pins over drie games gegooid door Marcel v/d Bosch (een gemiddelde van 226,8). Marcel v/d Bosch zou uiteindelijk ook de toer nooizege pakken met 205 gemiddeld over 23 games, gevolgd door de Bel gische deelnemer Sven van Eycken met 194 gemiddeld. Bij de meisjes ging Cris Koopmans er met de eer vandoor. Zij behaalde een gemiddelde van 181 over 23 games gevolgd door Patty Gruwel met 180. Het landen- klassement werd met groot verschil door Nederland gewonnen. Alleen de Fivemens-event meisjes was voor België en daar had Ingrid Witte zeker haar aandeel in. Zij kwam echter net te kort voor een finaleplaats. Dat een jeugd interland op Texel heeft plaats gevonden is vooral te danken aan de Texelse sportraad die hiervoor een uitnodiging naar de Nederlandse Bowling Federatie heeft gestuurd die hier positief op reageerde. Na bezoe ken aan Texel en gesprekken met bowling De Koogel en de Bowling Bond Texel was de NBF er van over tuigd dat een dergelijk evenement best op Texel plaats zou kunnen vin den. De totale equipe van Nederland- België bestond uit veertig personen en was ondergebracht in Hotel 't Vo- gelhuus en Hotel Brinkzicht, deze ho tels hebben er mede toe bijgedragen dat iedereen een onvergetelijke week heeft gehad en het is niet onwaar schijnlijk dat in de nabije toekomst weer een dergelijk evenement op Texel komt. De hele week is bijna storingvrij verlopen wat ook door de NBF als groot winstpunt word ge zien. De bowling machines deden de hele dag zeer goed hun werk, wat mede tot een prettige sfeer leidde. De hele interland werd op video vast gelegd en het is de bedoeling de NBF een complete band te sturen als blij vende herinnering aan deze week. De prijsuitreiking werd verricht door bur gemeester Schipper, die tijdens zijn toespraak nog eens wees op de vele mogelijkheden van ons eiland. De Ringsteekcommissie Texel heeft moeten besluiten wegens gebrek aan belangstelling dit jaar geen ringsteekcompetitie te houden. Tien combinaties gaven zich op en dat is tekort om de hele organisatie op te zetten en alle zeven Texelse dorpen mee te bezoeken. «lat' °P het programma. Woensdag 5 april Texel F2-Oosterend F1 17.00 uur Texel F1-Tex. Boys F1 17.00 uur De Koog F1-Oosterend F1 17.00 uur werden gekoppeld. Eerst nam de jeugd op het „congres" kennis van allerlei feiten inzake Nuts („op Nuts is alles anders"). Zaterdagmiddag was manege Akenburg omgedoopt tot „Space trainingscentrum". De deelne mers moesten zich daar via behen- digheidsproeven voorbereiden op de reis door de ruimte, die hen 's avonds op planeet Nuts zou brengen. Die planeet was gesitueerd in het Scouting-gebouw, waar een Nuts- bewoner zich als presentator van een „Wedden dat...."-achtig spelprogram- ma ontpopte. Ogenschijnlijk eenvou dige weddenschappen ontaardden op de planeet in komische situaties, waaraan het hele gezelschap een heel gezellige avond beleefde. Zondagochtend was het weekend na een stevig ontbijt alweer achter de rug. Het Texelse kampioenschap biljarten start vrijdagmorgen om 10.00 uur in De Lindeboom. Omdat wordt gespeeld op tafels van 2.30 m„ gro ter dan de spelers zijn gewend, wordt iedere deelnemer in de gele genheid gesteld donderdag vanaf 19.00 uur te oefenen in de toneel zaal van De Lindeboom. De organisatie van het grootste Texelse biljartkampioenschap tot nu toe is in handen van „Door Vriend schap Ontstaan" (DOVI uit Den Burg, onder auspiciën van de Texelse Sportraad. Er wordt gespeeld in, tien verschillende klassen, waaronder acht in spelvorm „libre" en twee in „drie banden". Er hebben zich 88 deelne mers aangemeld, waarvan 15 ook nog meedoen aan het driebanden. Alle voorrondes worden in drie dagen afgewerkt. Zondagmiddag zijn de fi nales van de verschillende klassen. Wethouder Piet Zegers zal worden verzocht de prijzen uit te reiken. Speciaal voor dit kampioenschap heeft firma Feller uit Hoorn vier grote biljarttafels geleend aan de organisa tie. Er is een overzichtelijk programma boek gemaakt, dat aan de deelne mers is toegestuurd. Wie er geen heeft gehad, kan een exemplaar afha len bij de receptie van De Lin deboom. Het programma: Vrijdag 10.00 uur: Heren 55+ 0-1)4 en Heren 114-214. Vrijdag 13.30 uur: Heren 0-114 en Heren 1,70-2,60. Vrijdag 19.30 uur: Heren 0-1)4 en Heren 214-4. Zaterdag 10.00 uur: Jeugd (twee groepen). Zaterdag 13.30 uur: Heren 4.00 en hoger en Dames. Zaterdag 19.30 uur: Heren drieban den laag en Heren 114-214. Zondag 10.30 uur: Heren driebanden hoog. Zondagmiddag: finales alle klassen. Texel 1 vergat afgelopen zondag de verkregen kansen te benutten. Zowel in het begin van de wedstrijd als na de rust, toen het team inmiddels een 1-0 voorsprong had genomen, wer den de mogelijkheden over het hoofd gezien en de kansen verspeeld. Vlak voor tijd zag Helder kans om via Leo Hollander langszij te komen en werd de stand 1-1. Naaste concurrent VI- OS won in de laatste seconde van Alkmaarse Boys met 1-0 en liep dus een punt in op Texel dat nu nog twee punten voorsprong heeft met nog drie wedstrijden te gaan. Helder liet bij het begin van de wed strijd zien dat men voor twee punten naar Texel was gekomen en zette de Texelse ploeg, gesteund door de straffe wind, vast op eigen helft. Texel liet Helder rustig uitrazen en na ongeveer twintig minuten nam men het initiatief over en wist zich via de vleugelspitsen een aantal kansen te veroveren. Deze werden echter niet In Sint Jan viert zuster Nicolina don derdag dat ze 50 jaar geleden werd opgenomen in de orde van de con gregatie van de Zusters van de Aller heiligste Verlosser. Om 10.30 uur is er een Heilige Mis en na afloop, zo rond 11.30 uur, bestaat gelegenheid tot feliciteren. in een doelpunt omgezet. Helder kon er in dit stadium niet veel tegenover stellen. Veel verre uittrappen van de doelman Fred Bos werden onder schept door de Texelse achterhoede. Met name Joost Brouwer bewees dat hij ook in de lucht sterk kan zijn. Vlak voor de rust ging Simon Brand alleen op de keeper af. Hij probeerde Bos te omspelen, maar deze pakte de bal van de voet van Brand. Tot verwondering van vriend en vijand gaf scheidsrechter Groenendaal een strafschop. Erwin Koning bleef rustig en passeerde de Helderse doelman kansloos vanaf de elf meter. Na de rust was het direct Texel dat zich een aantal kansen schiep. Ach tereenvolgens voor Erwin Konig, Paul van Exel en Jan Hein Studulski. Zij vonden allen de uitstekende Helderse doelman op hun weg, al moet ge zegd dat er met wat meer overleg meer in had gezeten. Terwijl men zelf probeerde te scoren, werden vrijstaande medespelers over het hoofd gezien. In de loop van de wed strijd behield Texel het overwicht en het wachten was op de tweede goal. De Texelse achterhoede, met de ge concentreerd spelende Gerrie Plaatsman, gaf geen mogelijk heden meer weg en ook het midden veld was op dat moment in Texelse handen. Vooral Leenden Eelman speelde een uitstekende wedstrijd en het is opvallend te zien dat deze spe ler zich eigenlijk moeiteloos heeft aangepast in Texel 1 nadat hij dit sei zoen samen met Rien Eelman en Er win Konig van Oosterend was overgekomen. En ook Klaas Dirk Koorn lioet zien nog lang niet versle ten te zijn. Helder ging het laatste kwartier achterin een tegen een spe len en Johan Gast schoof door naar het middenveld waar hij de voor- waartsen van Helder van uitstekende passes voorzag. Texel moest terug en had eigenlijk te laat door dat het Gast had moeten afstoppen. Al met al leek het erop dat Texel de wed strijd met 1-0 winnend af zou sluiten, maar een van de Helderse spitsen zag twee minuten voor tijd kans kee per Bart Heerschap te passeren. Texel liet in deze wedstrijd een belangrijk punt liggen, maar behoudt evengoed nog twee winstpunten voorsprong op VIOS uit Warmenhuizen. Zondag de topper Texel tegen Sint Adelbert. Texel speelt deze wedstrijd weer thuis. De wedstrijd begint om 14.30 uur. VIOS speelt zondag thuis tegen de nummer drie DTS. Gezien het grote aantal supporters van de afgelopen weken worden ook zondag weer de nodige toeschouwers ver wacht en zij kunnen uitkijken naar een prima wedstrijd want Texel speelt op het moment uitstekend voetbal. De stand aan de kop van de 4e klasse A: Texel 19-26: Vlos 19-24; DTS 19-22: St. Adel bert 19-22: Helder 19-22: ZAP 19-22 Terrasmeubilair weg Van een terras in De Koog werd in de nacht van donderdag op vrijdag een tafel met vier bijbehorende stoe len weggenomen. Door zelf met 2-0 van Winkel te winnen en een onverwachte neder laag van de enig overgebleven con current Vesdo werd het eerste voetbalelftal van SV De Koog zon dag kampioen. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft het team van trainer Nico Erwich nu een on overbrugbare voorsprong van zeven punten. SV De Koog is er aldus in geslaagd om in één jaar tijd terug te keren naar de tweede klasse van de afdeling Noordholland. Na enkele minder goede wedstrijden legde De Koog zondag eindelijk weer eens een knappe partij voetbal op de mat. Een goede voorbereiding zal aan deze prestatie hebben bijgedragen. Het als een zware tegenstander inge schatte Winkel werd in de eerste helft door een ouderwets spelend De Koog onder druk gezet. Ondanks ver scheidene kansen wist de aanstaan de kampioen voor de pauze geen afstand te nemen. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Na ongeveer tien minuten zorgde Kees van Beek dan voor de terechte voorsprong. Zijn harde schot belandde via het hoofd van een tegenstander onhoudbaar voor de Winkel-keeper in het doel: 1-0. De Koog zag zich door deze voorsprong gesterkt en bleef aandrin gen. De score werd door opnieuw Kees van Beek opgevoerd. Uit een voorzet van Dennis Saai tekende hij 2-0 aan. Bij deze doeltreffende actie raakte Van Beek dusdanig gebles seerd dat hij het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door zijn broer Wally. Winkel kreeg in de slotminuten nog wel enige kansen, maar De Koog-doelman Charles Ipenburg wenste duidelijk zijn doel schoon te houden. Met enkele prima reddingen De Koger kampioenen Staand v.l.n.rAndré Verseput, Sieme Jan Rijk. Riewert Pol. Jan van Beek. Richard Daalder. Roel Verra. Charles Ipenburg. Peter Brons. Wally van Beek. Dennis Saai en Nico Ertvlch. Zittend v.in.r Bernard Ipenburg. John Eelman. John List. Jaap van Kranen burg. Eric Kossen. Hans Polderman en Wilke Wassenaar voorkwam hij een tegendoelpunt. Toen het meeste publiek al lang en breed naar huis was en de spelers onder de douche stonden, bleek dat De Koog zich kampioen mocht noe men. Er was op gerekend dat de wedstrijd tegen ZDH in Den Hoorn van aanstaande zondag de titel zou brengen, maar nummer twee Vesdo gooide de handdoek voortijdig in de ring. Het verloor onverwacht de thuiswedstrijd tegen het zwakke Dirkshorn met maar liefst 4-1 en daar had in De Koog geen mens op gere kend. In allerijl rukte het bestuur nog een bloemetje aan en tracteerde de spelersgroep (zonder de op zee zit tende Richard Daalder) op een etent je. De officiële kampioensreceptie volgt op een nog nader te bepalen datum, vermoedelijk aan het eind van deze maand. Ongeslagen Het kampioenschap stond eigenlijk voor de winterstop al zo goed als vast. De ploeg uit de badplaats ver speelde tot veler verrassing slechts één punt, en daar kon geen der te genstanders aan tippen. Na een blik- semstart met een monsterscore in de eerste wedstrijd en opeenvolgende zeges, slaagde De Koog erin om de koppositie met goed voetbal verder uit te bouwen. Na de winterstop volgde een kleine terugslag, maar dat had geen nadelige consequenties. De Koog bezit geen echte topscorer, maar had zo'n goaltjesdief ook niet nodig. De „Erwich-boys" toonden zich simpelweg een maatje te groot voor de derde klasse en mogen het daarom vanaf september opnieuw in de tweede klasse proberen. Eerst wil de ploeg echter nog het ongeslagen record handhaven, te beginnen aan staande zondag bij ZDH. De Koog 2 won zondag de uit wedstrijd tegen Callantsoog 3 met 2-1.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5