bandsmaar minder bij Sixtiesfestival merrecreatiewerk gered; K-plaats tot '92 veilig igingsniveau bereikt? .|as van der Weide opvolger Beintema Lagerschade aan motor Marsdiep Teso infotelefoon werd niet aangenomen Back to the sixties Augustinessen halen artikelen op voor cadeaumarkten Bromfietsen uit verkeer Eerhart Dubbelkwartet treedt op in Oosterend SACTQUtt SIXTia ctu ivaijte-mm as. TEXELSE COURANT PAGINA 5 doende de persoonlijke kontakten in stand te houden. Veel Texelaars heb ben in de loop der jaren gebruik ge maakt van de rust- en herstelmogelijkheden die de zusters in hun tehuizen bieden. In het zicht van de haven, na een dag „natte oefening" voor Tesoperso- neel op de Waddenzee, viel woens dag de motor van de Marsdiep uit. De veerboot heeft drie motoren, dus problemen gaf het niet. Bij nader on derzoek bleek er schade aan de la gers en misschien ook aan de krukas. De reparatie neemt hooguit twee tot drie weken in beslag en kan aan de kade gebeuren. De Têxelstroom zal al die tijd als reserveboot worden ingezet. De vervoersdrukte die Teso zondag middag kreeg te verwerken was zo groot dat huiswaarts kerende auto mobilisten kregen te maken met wachttijden die opliepen tot bijna anderhalf uur. Daar was bij Teso (waar men blijk baar niet had gedacht aan de Duitse Fronleichnam-dag) niet op gerekend zodat men geen bemanning voor de tweede boot beschikbaar had gehou den. Om dezelfde reden was geen personeel aangewezen voor het be dienen van de infotelefoon 19535. De tweede boot voer dus niet en de infotelefoon moest zoveel mogelijk worden aangenomen door bedrijfslei der S. Gerlsma, die echter ook ander werk moest doen zodat het nummer een tijd lang geen gehoor gaf. De „Molengat" slaagde er niet in alle vervoer binnen de dienstregeling te verwerken en maakte een extra over tocht met ongeveer 60 auto's aan boord. Helaas ben ik geen heer Bonne, met zijn liefelijke taal. In De Koog seizoensverbreding! prachtig maar dan voor allemaal. Eindelijk weer „Back tot the Sixties", jongens is me dat een feest! En de klachten in '88, die zijn er gewoon nooit geweest. Vanuit onze lege winkel, 's middags om een uur of twee. Zie ik onze dorpsfotograaf, hr Hennink, geniet met volle teugen mee Gezellig een bandje op zijn luifel, met zijn Marijke swingt hij mee. Jongens kan het nog wat harder? ik heb nog klanten in mijn zaak. En die wil ik eigenlijk wel lozen, want buiten daar is 't vermaak. Glimmend schiet hij nog wat plaatjes, mist niets uit geen enkele hoek. En z'n gemiste omzet? maakt de horeca die goed? Maar kijk, ik sta me te verbijten, want ik werk niet voor de kroeg. Kon ik de mensen in mijn winkel verstaan, had ik nu klanten genoeg. 't Afgeven van een ontheffing, kan ook voor het Dorpsplein. Dat moest er zo nodig komen, voor het gemeenschappelijk festijn. Dan zou er ook voor de winkels, geen omzetverlies meer zijn. Mogen onze bestuurders en achter ban eindelijk eens ontwaken, om voortaan over de gewone bevol king van De Koog te waken. Willy Rijk, „De Stolp" bekijks trokken de jaren '60 auto's. verzadigingsniveau wat betreft het aantal festivals op el bereiktVrijdagavond tijdens de eerste dag van Back to Sixties in De Koog leek het er even op. Er was wel publiek, ar niet in die massale hoeveelheden waarop was gerekend en oopt. In totaal werden er minder kaarten verkocht dan vorig h heeft het jaarlijkse Rock 'n Roll-festijn wel degelijk taansrecht. Liefhebbers komen ruimschoots aan hun trekken (joor de gezellige sfeer is het ook voor niet-liefhebbers leuk aan. De bandleden hadden er zelf ook al lemaal plezier in. Eddy Geurtsen van de Utrechtse The Jets: „We hebben vroeger nog opgetreden in Sarasani, dus dit weerzien met Texel bevalt ons heel goed". Hij kreeg bijval van Geor ge Barends van Renée and the Alliga tors: „We zijn hier vorig jaar ook geweest en toen was het ook al zo gezellig. Dat stimuleert enorm". Paradepaardjes Paradepaardjes van de Texelse Rock 'n Roll zijn The Shakin'Legends. Twee dagen lang vulden zij Onder de Pomp met niet alleen Texelse fans, maar ook overkantse, die net zo gechar meerd raakten van de eilandelijke klanken als de rest van het publiek. De Texelaars konden zich qua muziek duidelijk meten met de gerenomeerde bands van de overkant. Spontaan hielden The Shakin' Le gends zaterdagmiddag een open luchtconcert op het dak van de Recramarkt. Sweet Nothing verzorg de op het eind van de middag nog een optreden op het terras van het Galjoen. Tijdens deze acts gaven zo'n tien oude auto's acte de présence. werden meer kaarten ver- it dan vorig jaar, zaterdag minder, itaal waren er minder belangstel- in. Hoe komt dat? Rein Stam, ier organisatoren: „Het was niet actisch, daardoor leek het niet Vorig jaar werd op hetzelfde tend het Tevoko-buitentoernooi oden en dat bracht een hoop publiek met zich mee. Ach, dit el is toch iets anders dan het cal Sea Festival. Dan komt ieder- wg één keer bijeen om het ein- sn de vakantie te vieren. Dit is voor de muziekliefhebbers en aren er!" De prijs van een dag- of een passepartout (resp. f20,- !0,-l leek hem geen probleem, bewust gedaan om het festi- propageren. Kijk, het is niet de hg dat men een kaartje koopt Sn kroeg blijft hangen. Voor wordt heel goede muziek ge- maar dan moet men wel van ir tent lopen. En als je dan wat voor bands ze kunnen ir die prijs, dan zijn we hele- Iniet duur". Enthousiasme Ivan Rock 'n Roll en jaren (•muziek kwamen inderdaad :hoots aan hun trekken. Het isiasme van de kwalitatief goe- inds sloeg over op iedereen die het evenement meemaakte. Hoogte punten waren er volop: Jimmy James and the Blue Flames speelde de ster ren als vanouds van de Kuip-hemel met leuke danspasjes van de blazers sectie als extraatje, Sweet Nothing in het Galjoen had een uitstekende zan geres en zanger aan boord en The Clarks lokten met hun verkleedact ook de wat meer belegen muzieklief hebbers De Toekomst in. Systeem Het op wisselende tijden beginnen van de optredens werkte goed: mu ziekliefhebbers liepen van kroeg naar kroeg en konden alle bands horen. Ook de bandleden zelf kregen de kans elkaar eens te beluisteren. „We willen de formule van het festi val volgend jaar hetzelfde houden, maar misschien gaan we nog wat doen op de vrijdag. Dat moet nog worden besproken in de Stichting Tropical Sea Festival", aldus Rein Stam. 303H Shakin' Legends gaf een spontaan openluchtconcert vanaf een dak in De Koog. 'koog-bedrijfsleider Klaas van 'eide volgt Jitze Beintema op lördinator van het zomerrecrea- 'k IZRW) en jeugdtrainer van •tbalverenigingen SV Ooster- SV De Koog en Texelse Boys. it mogelijk te maken krijgt Van 'tide zowel bij het zwembad i bet ZRW extra assistentie. Sever de Stichting Texelse 'ead was gedwongen snel te 'len omdat Beintema per 1 juni "dere baan heeft aanvaard, 'el oog op het naderende sei- *es met spoed iemand voor nodig. Net als Beintema is Weide een zogeheten „STK- onaris" (Sport Technisch Ka- Je gemeente Texel heeft het v°or elkaar gekregen dat de ■bsidie voor deze STK-plaats iuli 1990 wordt stopgezet, wordt uitgesmeerd tot !ns 1 januari 1992, Jende weekend staat Klaas van e a' "oor de vuurdoop Dan uit het hele land jongens en naar Texel voor deelname aan ""ngsweekend voor recreatie- 'n spé. Tijdens dat weekend, der meer een groot wa- akel in zwempark Molenkoog, uekeken wie afvalt en wie de e Jomer een paar weken zo- ■foatiewerk mag verrichten op fexelse campings en/of bij en'en. Van der Weide zal ko- jomer deze jongeren (vooral lichamelijke opvoeding of toeristische opleiding) voor onder zijn hoede hebben. In mg tot Beintema zal Van 6 tich niet bezighouden met "Wende/begeleidende taken -toek aan campings en as sistentie van het mobiel recreatie team. Dat deel van het werk zal worden gedaan door twee freelance beroepskrachten die in de afgelopen jaren ervaring met het Texelse ZRW hebben opgedaan (Kees Jaap de Ko ning en Onno Kloosterboer). De eind verantwoording en coördinatie berust bij Klaas van der Weide. Voor Molen koog zal een extra badmeester wor den aangetrokken, zodat Van der Weide zich gemakkelijker kan vrijma ken voor het ZRW. Financieel ver loopt een en ander neutraal. Dat is vooral te danken aan het feit dat Van der Weide net als zijn voorganger een STK'er is en het ministerie van WVC voor deze functie subsidie geeft. Het ministerie doet dat omdat een STK'er mede tot taak heeft vrijwilligers in verenigingen te stimuleren en te be geleiden, zodat de kwaliteit van de sportbeoefening en -beleving wordt verhoogd. Van der Weide is te berei ken via telefoonnummer 13373 (bij voorkeur tussen 15.00 en 16.30 uur. Onzeker Jitze Beintema was een jaar of acht geleden aangetrokken als jeugdtrainer not pwner sirowoe erar nenee ana me Alligators. Zusters Augustinessen uit Hilversum zijn momenteel op Texel bezig met het inzamelen van geld en goederen ten bate van de de inrichting van hun ingrijpend gemoderniseerde op vangcentrum „Meisjesstad". In het bijzonder gaat het om artikelen die verkocht kunnen worden op de „ca deaumarkten" die in november a.s. worden gehouden in Amsterdam, Utrecht en Maastricht. Verschillende Texelse relaties van de zusters, voornamelijk abonnees van het maandblad „De Stad Gods" zijn hiervoor al benaderd. Onder hen wa ren bollenkwekers die partijtjes bloembollen hebben afgestaan. De zusters maken daar pakketten van die op de markten worden verkocht. Maar andere artikelen die geschikt zijn om als cadeau te dienen zijn ook welkom, zoals handwerken, schilderij en e.d. Het moeten wel spullen zijn die als „nieuw" cadeau kunnen wor den gepresenteerd, dus liever geen zaken die op een rommelmarkt thuis horen. De heer W. Slaman, Beatrix- laan 108 in Den Burg, heeft zich aangeboden als kontaktpersoon van de actie op Texel. Wie artikelen wil geven of de actie met geld wil steu nen, wordt verzocht met hem kon- takt op te nemen. De actie valt samen met het vijftigja rig bestaan van „Meisjesstad" het opvangcentrum waar in eerste in stantie vooral meisjes en vrouwen die door allerlei omstandigheden dakloos ?enkoogdln"'° h°' 'orna"ac"""iaMe'k ls vanaf da"> waak handen van Klaas van der Weide, hier gefotografeerd In „rijn" zwempark Mo- waren geworden werden opgevan gen. Na 1939 werden nog zes ande re tehuizen gesticht waar mensen die in problemen zijn geraakt tot rust kunnen komen. Het bekendst is de opvang bij het moederhuis van de in 1934 gestichte congregatie, aan de Soestdijkerstraatweg te Hilversum. Belangrijk is ook de in 1952 gestarte opvang in de Warmoesstraat te Am sterdam waar mensen die in het don kere deel van de hoofdstad in nood zijn geraakt worden bijgestaan. In Utrecht wordt onder andere gastvrij heid geboden aan ouders van buiten landse kinderen die in het academisch ziekenhuis aldaar een ernstige operatie moeten ondergaan. In Maasstricht worden daklozen op genomen maar er wordt ook gastvrij heid geboden in vakantiesfeer aan echtparen of alleenstaanden. In Sit- tard wordt extra zorg besteed aan jongere kinderen die door omstandig heden tijdelijk niet thuis kunnen zijn. Tenslotte hebben de Augustinessen nog een opvangcentrum in Arnouville-lès-Gonesse waar werken de of studerende meisjes terecht kunnen en waar ook een afdeling is voor daklozen. Deze sociaal-maatschappelijke activi teiten worden ontplooid krachtens de regel van Sint Augustinus, die be paalt dat de kloosterlingen naast een contemplatief leven van bidden, stu deren ed. dienstbaar moeten zijn, in het bijzonder jegens mensen die in nood verkeren. De zusters, opvallend door hun sluier, zijn op Texel een bekende verschij ning. Tenminste eens per jaar komen ze voor enkele dagen naar het eiland om er de kwitanties van hun maand blad persoonlijk aan te bieden en zo- bij een aantal Texelse voetbalclubs, die hem gezamenlijk betaalden. In de voetballoze zomermaanden was Bein tema in dienst bij de Texelse Sport raad, als begeleider van het zomerrecreatiewerk. Zijn positie werd op een gegeven moment onzeker, toen staatssecretaris Dees liet weten de STK-contracten per 1 juni 1990 te beëindigen. De gemeente Texel -een van de gemeenten waar de STK- plaats een succes is- ageerde met succes tegen dit voornemen. Tijdens een vergadering van de STK- werkgevers in Noordholland en Utrecht was men boos over het feit dat de maatregel zonder overleg was doorgevoerd. De krachten van de 23 lokale werkgevers werden gebundeld. Het initiatief kreeg navolging en mo menteel is er een landelijk comité, waarin Texelaar Ger Praamstra één van de vertegenwoordigers is. Er werd een Arob-procedure op gestart met een verzoek tot schor sing van het besluit van Dees. Het schorsingsverzoek werd ingewilligd: de gemeenten die zelf in de STK- plaats hebben gesubidieerd, ontvan gen nog anderhalf jaar extra (dus tot 1 januari 1992) een rijksbijdrage voor de STK'ers. Texel is een van de ge meenten waar dat het geval is. Voor de betrokken sportverenigingen was het een prettig idee dat hun jeugd trainer niet voor slechts een jaartje, maar nog tenminste tot 1992 in dienst zal blijven. Vrijdag en gisteren zijn in totaal drie bromfietsen van Texelaars uit het ver keer genomen voor technisch onder zoek. Het Eerhart Dubbelkwartet uit Weesp treedt zaterdag voor de zes de keer op Texel op. Het vocale en semble, bestaande uit vier dames en vier heren, zingt a-capella. Dirigent van het dubbelkwartet is Bert Schreuder. Het programma dat dit jaar wordt gebracht is afwisse lend. De liederen stammen weliswaar allemaal uit de 16e eeuw, maar de stijl en de herkomst is gevarieerd. Het is muziek uit Engeland, Frankrijk, Italië en Duitsland. De onderwerpen waarover wordt gezongen zijn dieren, eten, drinken en de liefde. De a-capellazang wordt traditiege trouw afgewisseld met enige stukken voor orgel, gespeeld door de Texelse organist Dyo Wassink. Het concert begint om 20.00 uur in de Hervormde kerk van Oosterend. De toegang is gratis. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 5