Friezen en Fjorden stelen show op concours hippique Aanrijding Drankrijders Anja Goënga wint Zilveren zweep Marinebad dicht Klas na veertig jaar weer bijeen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18JU( Op de Pontweg vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats toen een 31-jarige automobilist uit Tilburg bij een benzinestation keerde en zonder voorrang te verlenen de weg weer opreed. Een 45-jarige vrouw uit Die- men in een OPel Kadet probeerde door hard te remmen een aanrijding te vermijden, maar het was al te laat. Beide wagens liepen slechts lichte schade op. In de nacht van donderdag op, is een 21-jarige automobilist uit Michelsgestel aangehouden. R, 485 microgram alcohol per lite geademde lucht (ug./l.) te hebbi terwijl maar 220 ug./l. is toegei Even later werd een 32-jarige 0 render aangehouden met 330i Een automobilist uit De Koog de nacht van vrijdag op zaterda aangehouden met 300 ug./l. Anja Goënga is terecht trots op de Zilveren Zweep, die ze zojuist uit handen van burgemeester Schipper heeft ontvangen. van Willem Goënga, bleek kreupel, dus ook die combinatie viel uit, zodat er maar twee overbleven: Rein Eel- man met Elando en Cerra en Wil Zijm met Zabay en Torres. De overwinning ging naar Eelman. Het concours werd voor de laatste maal op het terrein achter de Wilsterstraat gehouden. De uitbrei ding van de woningbouw noopt de Vereniging voor Vrienden van het Paard om te zien naar een ander ge schikt veld. Vroeger werd het con cours hippique altijd op de ijsbaan bij de Emmalaan gehouden. Voorzitter Jozef Weel verklaarde graag weer naar die lokatie toe te willen. Uitslagen: Keuring KWPN: Hengstveulen tuigpaard: Heraut v. Proloog, fokker/eig. H. Spigt/W. van Ellen 2e premie. Merrieveulens rijpaard: Hazola, v. Rex Magna XX, fokker/eig. J. Weel, 3e premie Hedjira. v. Sit this one out XX, fokker/eig. M. Eelman, 2e premie Heorieta, v. Caritas, fokker/eig. W van der Linde, 1e premie en door naar Centrale Keuring. Merrieveulens tuigpaard: Hodma, v. Zakerno, fokker/eig. P Daalder/L. van Bronkhorst, 2e premie. Helma, v. Zakerno, fokker/eig. D. Smit, 2e premie Hilde, v. Zakerno, fokker/eig. F J. Bakker, 1e premie en door naar Centrale Keuring. Herena, v. Zakerno, fokker G. Coevert, eig. Mevr. G. van Voorn, 2e premie. 4 t/m 7 jr zogende stamboekmerrie tuigpaard: Anka, v. Rentheer, fokker/eig. F.J. Bakker, 2e premie 4 t/m 7 jr. zogende stermerrie tuigpaard: Dinie, v. Proloog, fokker P Daalder, eig. H Spigt/W. van Ellen, door naar Centrale Keuring. 4 t/m 7 jr. zogende keurmerrie rijpaard: Corieta, v. Nabuur, fokker J. Strijker uit Schoonloo, eig. W. van der Linde, door naar Centrale Keuring. 4 t/m 7 jr. niet zogende stamboekmerries ty pe rijpaard Bianca, v.Garant, fokker H. Dirksen uit Z.O. Beemster, eig. L. Tïmmers, 3e premie. Brigida, v Wagner, fokker T. van Gaaien uit Biddinghuizen, eig W. van der Linde, 2e premie Chivita, v. Sultan, fokker/eig. B. Wolf, 2e premie. 1 jr. merrie rijpaard. Gisela, v. Able Albert XX, fokker J. Gaal uit Onna, eig. G. Roeper, door naar Centrale Keuring. Dinsdag 18 juli In de Hervormde kerk van Den Hoorn geeft organist Piet Groe- neveld uit Tzummarum een zome ravondconcert; 20.15 uur. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Woensdag 19 juli Om 10.00 uur begint op het be drijf van Tjepkema Zoon aan de Oosterenderweg bij De Waal een veebeoordelingswedstrijd. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Donderdag 20 juli Vanaf 11.00 uur diverse attraci op het strand van paal 17, aan geboden door de strandexplom ten. Zeephelling, „wonderwheels" en zwembad De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid heeft in het raadhuis en openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draait om 20K uur „Licence to kill". Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Rekt» tiekrant, die bij de Texelse Co? rant van vrijdag j.l. was bijgesloten. Wie weet hoe zij nog heeft geleden Wie weet wat zij nog heeft doorstaan Maar hoe zij voor ons heeft gestreden Zal bij ons blijven voortbestaan. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat na een langdurige ziekte toch nog onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder Geertruida Anna Wilhelmina Maria van der Haas (Truus) echtgenote van Cornelis Timmer op de leeftijd van 47 jaar. C. Timmer Corina Carianne en Norbert Texel, 16 juli 1989 Thijsselaan 15, 1791 VD Den Burg. Een rouwdienst zal worden gehouden op vrij dag 21 juli om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats aldaar zal plaats vinden. Na de begrafenis is er in „De Poort" bij de Gereformeerde kerk gelegenheid de familie te condoleren. Heden, net voor haar 62ste verjaardag, over leed mijn lieve vrouw, en onze zeer zorgzame, dierbare moeder, schoonmoeder en oma, na jaren van strijd en hoop. Zorgen en geven was haar leven. In haar ge zin zijn was haar alles, maar het .kon niet meer. Pietertje Nellie Zijp echtgenote van Jacob Slikker J. Slikker Rein - Annie Linda, Sandra Gretha - Joop Alfred, Christa Guus Ria - Ronald Texel, 16 juli 1989 Beatrixlaan 84, 1791 GE Den Burg. Een korte rouwdienst zal worden gehouden donderdag 20 juli om 11.00 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafe nis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 19 juli van 19.30 tot 20.30 uur in „St. Jan", alwaar moeder ook is opgebaard. Na een langdurige ziekte heb ik afsdi moeten nemen van mijn schoonzuster Truus Timmer-van der Haas op de leeftijd van 47 jaar. Arie Timmer Texel, 16 juli 1989 Enige kennisgeving voor Texel Dankbaar voor wat ze voor ons heeft br kend, delen wij u mede, dat in alle ruf overleden mijn lieve vrouw, moeder, schol moeder en vriendin Anneke Zijlstra echtgenote van Onno Kikkert op de leeftijd van 59 jaar. Onno Kikkert Anjo en Jan Ruud Judith Texel, 16 juli 1989 Kikkertstraat 1, 1795 AA De Cocksdorp De begrafenis zal plaatsvinden op woei» 19 juli om 11.00 uur op de begraafpW* De Cocksdorp. Gelegenheid tot condoleren na de be in het restaurant van de „Nieuwe Aanleo Vaar wel Anneke We missen je. 16 juli 1989 Volksdansgroep lieve, dappere Anneke vrouw het concours bijwoonde, werd uitgedaagd plaats te nemen op één van de strijdwagens. Onze burgerva der liet zich niet kennen en reed on verschrokken mee. Vier keer verschenen de Friezen in de wedstrijdring en alle keren kregen ze luide bijval van het veelkoppige publiek. In de rubriek aangespannen Fjorden- paarden liep een oma (moeders moe der, zoals dat in vaktermen heet), moeder en kind mee. Als eerste ein digde Martin Kikkert met Simone. Tweede werd Melanie, een 11-jarige merrie van W. Siebeling, gereden door zijn dochter Nancy. De open klasse enkelspan was het hoofdnummer van het concours, waarbij het gemeentebestuur weer de „Zilveren Zweep" als ereprijs be schikbaar had gesteld. Titelverdediger was W. Zijm met de 8-jarige ruin Za bay. Hij had geduchte concurrenten. Tussen al het herengeweld reed één meisje mee: Anja Goënga, met de 11-jarige Udo van haar vader Willem. De jury had het niet makkelijk. Vier combinaties, te weten Henk Spigt met Dominant, Anja Goënga met Udo, Wil Zijm met Zabay en Thijs Witte met Dorus moesten overrijden. Kaarsrecht aan de teugels reed Anja Udo naar een duidelijke overwinning. Ze straalde toen de burgemeester naast haar plaats nam voor de ge bruikelijke ereronde. De burgemeester straalde iets minder. De grote en felle Udo was hem duidelijk iets te veel van het goede. Sterke Fjorden Van eigen bodem kwam een show nummer van niveau. De Fjordenpaar- den zijn de laatste jaren op Texel sterk in opkomst. Er is een hengst op het eiland en zijn fokproducten mo gen er wezen. De sterke Fjorden maakten furore tijdens de zware tocht met de jutters naar Den Haag, om de kustverdediging onder de aan dacht te brengen. Onder de bezielende leiding van Jan Kiljan werd een optreden in elkaar gezet, in eerste instantie met vier Fjorden van A.J. Bakker en W. Siebe ling. Al gauw kwamen er twee van M. Boon bij en later nóg twee van M. Kikkert. J. den Holder zorgde voor het transport van de dieren en in De Cocksdorp werd geoefend. Het resul taat was enkele aanspanningen met één, twee, drie, vier, zes en zelfs acht Fjorden! Dit laatste is nooit eer der in Nederland vertoond. Voor het achtspan was 100 meter leidsel nodig, gesponsord door Wei koop. De langbomen en evenaren werden gemaakt door M. Boon en Rien Mast zorgde dat alle tuigage één geheel was. Jan Kiljan leidde het achtspan met vaste hand. Damesnummer In het damesnummer deden zich wei nig verrassingen voor. Anja Goënga grossierde in prijzen en won ook nu met de 11-jarige Udo. Zij kreeg tevens de prijs voor het schoonste geheel. Tweede werd Marit de Leeuw met Rein Eelman's Elando. Derde werd Wendy Beers met de 7-jarige merrie Avilina. Enige tegenvaller op het concours was de rubriek tweespannen. Vier combinaties hadden zich opgegeven, maar om onbekende redenen bleef er één weg. Cendo, het tweede paard Texelaars die wel eens in het marine- bad van m.s.v. Zeemacht te Den Hel der gaan zwemmen, kunnen daar de komende weken niet terecht. Het bad is van 21 juli tot 14 augustus geslo ten in verband met de zomervakantie. Een achtspan Fjorden in goede handen van Jan Kiljan. nog nooit eerder vertoond in Nederland. Ifoto Dirk KuiterI Zwetende zwarte paardelijven, ram melende strijdwagens en stoere „Romeinen" daverden zaterdag over het veld achter de Wilsterstraat, tij dens het jaarlijkse concours hippi que. Deze show met Friese paarden trok veel publiek, evenals het hoog tepunt van eigen bodem: een één-, twee-, drie-, vier-, zes- en achtspan Fjorden. In de ochtenduren werden keuringen voor het Koninklijk Warmbloed Paar denstamboek Nederland (KWPN) en het Nederlands Fjorden Stamboek ge houden. Het concours werd geopend met de rubriek nieuwelingen. Negen deelne mers verschenen in het strijdperk. Na overrijden ging het oranje lint verras send, maar wel terecht naar Richard Eelman met de 3-jarige ruin Elando. Uit het Friese Sint Nicolaasga waren afgevaardigden van landelijke rijvere- niging De Oorsprong gekomen met zestien trotse Friese paarden. Met vieren naast elkaar werden deze voor zeer authentiek lijkende Romeinse strijdwagens geplaatst, waarna vol gas over het concoursterrein werd gedaverd. Onverschrokken Burgemeester Schipper, die met zijn De eerste klas van 1949/1950 van de Openbare School van De Cocksdorp was zondag weer bijeen. Aanleiding voor deze reünie was niet alleen het feit dat de leerlingen veertig jaar geleden op school kwa men, maar ook de tachtigste verjaardag van hun juf van toen, mevrouw M. de Graaf- Bakker, in De Cocksdorp beter bekend als „tante Mai". De achttien leerlingen van toen zijn allemaal nog in leven en het was gelukt veertien van hen bij elkaar te krijgen, wat een goede score is als in aan merking wordt genomen dat ze op vijf na allemaal woonachtig zijn op het vasteland. De vier absenten waren ziek of met vakantie. Het spreekt vanzelf dat heel wat herinneringen werden opgehaald toen de oud-leerlingen zondag in hotel „Opduin" bij de nog zeer vitale juf op verjaarsvisite kwamen. In de „Slufterzaal" van het ho tel werd uitgebreid bijgepraat, er werd een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt lied ge zongen en het hele gezelschap ging natuurlijk op de foto. Mevrouw De Graaf was destijds geen vaste kracht aan de o.l. school maar fungeerde als invalster, nadat zij in haar vorige woonplaats Treebeek in Limburg twintig jaar en drie maanden als onderwijzeres aan de Sint Franciscus-school ver bonden was geweest. De inval- periode van 1949-50 voor de gezamenlijke eerste en tweede klas duurde echter een vol jaar als gevolg van langdurige ziek te van de toenmalige vaste on derwijzeres. „Tante Mai" was zeer opgetogen over de reünie die georganiseerd was door twee oud-leerlingen. Zij hadden de adressen binnen enkele da gen weten op te sporen. „Ik herkende ze allemaal nog". De foto toont de 80-jarige juf met echtgenoot, temidden van de 40-iarige klas.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2