Tropisch Tesseltoernooi trok 165 deelnemers i 1 v Weinig wind voor catamaranzeilers Juist minder dioxyne door compostering Tally-ho in De Koog Auto's van de weg Insluipers alarmeerden de brandweer Aanrijding EcoMareontving 100.000e bezoeker Burengerucht Vechtpartij Vrouwenvereniging houdt verkoping Wekelijks bingo in De Koog Afmeermogelijkheden Oudeschild beperkt Joyriding? Fietsonderdelen weg Zevende crossloop bijna tropisch Voetbaljeugd naar Feyenoord Expositie's in de Vermaning Prijzen verloting Teen onder auto Bromfietsen uit verkeer 230 partijen gespeeld Crossloop Den Hooi Geslaagd sportnai i ons genoegen Scouting zoekt kussen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 25 Juu, Met heel weinig wind werd afgelo pen zondag de eerste manche van de tweede clubwedstrijd van Kust- zeilvereniging Westerslag gevaren. De wind was zo gering, dat maar vier van de elf catamarans de finish bereikten. Sommige boten werden zelfs meegevoerd door de stroom, omdat ze niet op eigen kracht voor uit konden komen. Derhalve werd met de tweede manche gewacht tot de wind aan zou trekken. Gelukkig wakkerde de wind even la ter aan uit een noordelijke richting, zodat toch nog een spannende wed strijd ontstond. Door de matige wind (kracht 3), kwam het erg op techniek en tactiek aan. Elk zuchtje wind moest worden opgevangen. Een der gelijke wedstrijd is dan wellicht min der aantrekkelijk voor het publiek, maar veel inspannender voor de zei lers zelf, die door een klein foutje een flinke achterstand op kunnen lopen. De derde manche werd kort na de voorgaande gezeild, waarna, na enig rekenwerk, de dagwinnaar bekend kon worden gemaakt. Uitslagen: 1. Arie Langeveld met fokkemaat Remco Kern- beek; 2. Willem Houwing met fokkemaat Cor- ry Kuip; 3 Herman Boks met fokkemaat Klaas Jan van der Vis. De laatste en beslissende wedstrijd voor het clubkampioenschap wordt gezeild op 20 augustus. Overal wordt gepraat over de dioxyne-vervuiling door afvalverbran dingsinstallaties. Het college heeft het plan om in Oudeschild ook zo'n fabriek neer te zetten, maar dat zult u toch nu wel uit uw hoofd laten?", aldus Gerbrand Poster (Texels Belang) tijdens de donderdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor financieel, economisch en tech nisch beleid. Het commissielid haalde echter twee zaken door elkaar. Er zijn in Oude schild plannen voor een overslagstati on en misschien op den duur een composteringsinstallatie, maar niet voor vuilverbranding. Composteren is juist meer in opkomst. Daarbij komt géén dioxyne vrij. Wethouder Baren- dregt: „Dit is een reden om het com posteren versneld door te zetten". Maandagavond a.s. om 19.30 uur houden de Blijde Rijders in samen werking met de Koog Promotion een Tally-ho wedstrijd aan de Nikadel te De Koog. Bij de Tally-ho moet men een ongezadeld paard of pony berij den en hiermee 100 meter stap, 100 meter draf en 100 meter galop afleg gen. Er wordt gestart in drie catego ries pony's tot stokmaat 137 cm, grote pony's en fjorden en paarden. Per categorie zijn drie geldprijzen te winnen. Aan het eind wordt gestre den om de titel kampioen Tally-ho 1989. Inleggeld is ƒ10,—Opgeven bij de maneges in De Koog of bij Frans Bakker, Den Hoorn. Tel. 19369 t/m zaterdag 29 juli 14.00 uur. De entree voor belangstellenden bedraagt ƒ2,50, kinderen tot 12 jaar gratis. Op de Lageweg bij Den Hoorn raak ten zondag twee auto's van de weg Beiden reden in de richting van de Rommelpot toen een 28-jarige inwo ner van Oudeschild en 40-jarige man uit Kollum wilde inhalen. Hij kwam in de linkerberm in een greppel, stuurde naar rechts en botste daardoor tegen de Kollummer, die daardoor op zijn beurt van de weg raakte en tegen een tuinwal tot stilstand kwam. De man uit Oudeschild stuurde na de botsing weer naar links en kwam in de greppel terecht. Beide wagens moeten door een takelwagen uit hun benarde positie worden bevrijd, maar waren niet total loss. Zondagochtend om 4.15 uur kwam het automatisch brandalarm van het appartementencomplex „Juliana" in De Koog in werking. Van brand was echter geen sprake, wel van in sluiping. Uit sporen bleek dat een of meer personen de kelderverdieping waren binnengedrongen en zich daar gerui me tijd hebben vermaakt. Ze spoten er met water. Mogelijk reageerde hierop een sensor van het branda larm, maar de apparatuur kan ook moedwillig zijn ingeschakeld door er een brandende lucifer of sigaret on der te houden. Toen brandweer en politie arriveerden was niemand meer in de kelderverdieping aanwezig. De kans dat de daders worden aange houden wordt klein geacht. Wie mocht denken dat bij het overvloedige strandweer van de afgelopen wekende musea op Texel wel bijzonder slecht be zocht zullen worden, heeft het mis. Zaterdagmiddag ontving EcoMare de 100.000e bezoeker van dit seizoen, twee weken eerder dan in het door overwe gend slecht weer geteisterde seizoen 1988. Het was de 20-jange Philips-medewerker Rini van den Langenberg uit Boxtel, die met zijn 18-jarige vriendin José Janssen eerst naar het strand bij paal 17 zou gaan. „Maar we vonden het daar zo druk, dat we besloten naar dit centrum te gaan kij ken", aldus Rini, die al voelde wat er aan de hand was toen hij bij de kassa het verzoek kreeg om na afloop van het voeren van de zeehonden even in hal te komen. Daar werden hij en zijn vriendin toegespro ken door EcoMare-medewerker Wiebe Sytsma omdat directeur Jan Kuiper momenteel vakantie viert in Frankrijk. Als presentje overhandigde hij een draagtas met informatie- en plaatmateri aal van EcoMare, zoals het krantje van de zeehondenop vang, posters, foto's en een puzzel. Rini en zijn vriendin waren voor het eerst van hun leven op Texel en daags tevoren op het eiland gearriveerd. Ze hadden lang moeten zoeken naar een plaatsje op een camping en waren tenslotte terecht geko men op De Bol aan de Grens- weg. Ze zouden woensdag weer huiswaarts keren. „Maar als het weer goed is, blijven we langer". Een 62-jarige automobilist uit De Cocksdorp wilde zaterdag op het par keerterrein bij de Spar in De Koog om de auto van een 24-jarige Duitser heen. De manoeuvre lukte niet hele maal en de Duitse wagen liep een flinke kras op Op de hoek Kotterstraat/Slotskolk vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats. Een 42-jarige Oosterender wil de rechtsaf de Kotterstraat in, waar net een 33-jarige Duitser reed in de richting van Oost. De Texelaar kon een botsing met meer vermijden. De schade was gering. Nadat buren herhaaldelijk hadden ge klaagd over luide muziek 's nachts heeft de politie een bewoner van de Buytengors verzocht zijn geluid sinstallatie wat zachter te zetten De man beloofde beterschap. Na afloop van de autocross ontstond een vechtpartijtje tussen een inwoner van Oudeschild en van Den Helder. Ze kregen ruzie omdat de een op de weg bleef lopen, waar de ander met zijn wagen langs wilde Beiden liepen kneuzingen en blauwe plekken op. De vrouwenvereniging van de Gere formeerde Gemeente houdt donder dag de jaarlijkse verkoping. De verkoopavond begint om 19.30 uur in het Jeugdhuis in de Oranjestraat in Oosterend. Ruit ingegooid Bij het postkantoor in Den Burg is in de nacht van zaterdag op zondag een ruit van 1.20 bij 2.00m ingegooid. Liefhebbers van het bingospel kun nen elke woensdagavond hun hart ophalen in de Dorpskelder (Boodtlaan 8) in De Koog. Daar wordt vanaf 20.00 uur gespeeld en er kunnen aantrekkelijke prijzen mee worden ge wonnen, beschikbaar gesteld door de organiserende dorpscommissie. De wekelijkse bingoavonden worden ge houden tot en met 23 augustus. In verband met de havenfeesten in Oudeschild zijn de afmeermogelijkhe den op 28, 29 en 30 juli beperkt. Schippers van chartervaartuigen en vakantiehoudende binnenschippers worden door Rijkswaterstaat verzocht hiermee rekening te houden. Een vrouw uit Den Burg ontdekte vrijdagmorgen dat haar Fiat, die ze de avond ervoor aan de Boksberg had geparkeerd, was verplaatst. Bij het slot werden beschadigingen ge vonden. De auto is vermoedelijk door iemand „geleend". Uit een logiesverstrekkend bedrijf aan de Pontweg zijn zondag enkele fiet sonderdelen ontvreemd. Het betrof een versnellmgsmechanisme, twee tassen met gereedschap, een voor wiel en een achterlicht. Zondagavond werd in De Koog voor de zevende keer een crossloop ge houden, ditmaal met 146 deel nemers. Het warme weer resulteerde in mati ge tijden. Vooral het stuk door de Nederlanden werd voor de lopers een subtropische tocht. Zondag om 19.30 uur kan weer aan de Boodtlaan worden gestart. Ook wandelaars zijn van harte welkom. Uitslagen Heren 4 km: Joost Brouwer 15 44, Marcel Boertien 15.52, Frank van Hebei 17.20 Da mes 4 km. Marijke Stark 19.35, Tilly Eelman 2118, Rietje Posthumes 22.45. Heren 8 km: Ron Daalder 29.17, Theo Franchimon 29.28, Jan Zijm 29.37 Heren veteranen 8 km: A. Moelands 30 45, Piet Bakelaar 32.35, Nico Vergouw 33.01. Jeugd VA km jongens: Ger brand Zoutelief 5.53, Nicolas Vogt 5 59, Rob bert Bakker 6.02 Jeugd VA km meisjes: Merlin Huisman 6.11, Jannie Blonk 6 29, Bal tien de Wit 6.41 Jeugd 4 km jongens: Basti- aan van Hebei 18.00, Roald van der Slikke 18.18, Dennis v.d. Worp 18.30. Jeugd 4 km meisjes: Eva Schermer 21.03, Natasja Koop man 21.50, Sabine Beijert 21.58 Dinsdag 25 juli In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Woensdag 26 juli Om 14.00 uur start bij De Schuil hut in De Koog een kerkentocht langs de noordelijke dorpen van Texel. In de Hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een oecumenische gespreksavond on der leiding van een Texelse voor ganger Tegelijk is er een gespreksavond in de Schuilhut onder leiding van een dominee van de Deutsch-Evangelische Kirche. In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". Donderdag 27 juli In het jeugdhuis aan de Oran jestraat in Oosterend houdt de vrouwenvereniging van de Gere formeerde Gemeente een verko ping; aanvang 19.30 uur In Cinema Texel draait om 20.00 uur „Licence to kill". In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn brengt Yvonne Groe- neveld haar avondvullend pro gramma „Luddevedu en vandattum", aanvang 21.30 uur; entree f15.- Aanvankelijk zou de ze avond een voorstelling worden gegeven door het duo Kommer en Kwel, maar die kon niet door- gaan. Er is nu een leuk alter»), tief gevonden. Al jaren is Yvonne Groeneveld een begrip In het Utrechtse thr, terwereldje, waar zij regelmate haar solovoorstellingen (zij j,e, bijgestaan door haar pianist) m het door haarzelf gerunde „Vfe" theater" op de planken zet' Vs artiesten die naar Klif 12 komi- staan ook regelmatig in haar theater, wat een band schept Dochter Daphne de Bruin deel onlangs mee aan het Amster damse Kleinkunstfestival, waj zij tweede werd. „Luddevedu a vandattum" is nu eens geenB devolle benadering van het on derwerp, maar de naakte waarheid omtrent de liefde Een collage waarin alle facetten va» de liefde behandeld zullen wot- den: sex, erotiek, afscheid, ver langen, hoererij, verliefd zijn. Kortom: Luddevedu en van dattum. Voor de overige evenementen verwijzen wij naar de Rekrea- tiekrant. Zaterdag gaan de pupillen en junio ren van voetbalvereniging ZDH naar de open dag van Feyenoord. Voor de deelnemers aan deze trip betekent dit een prachtige gelegenheid het Feyenoord-stadion van binnen en van buiten goed te bekijken. De liefhebbers vertrekken met de boot van 8.05 uur, de bus vertrekt om 7.30 uur vanaf het plein voor de supermarkt van Goënga en wordt thuisverwacht met de boot van 19.35 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus voetbal-liefhebbers die deze reis mee willen maken, kunnen con tact opnemen met Jaap Schuyl, tele foon 19260. Walkman gestolen Uit de Lada van een Amsterdamse toerist is vrijdag bij een camping in De Dennen een walkman van het merk Philips gestolen. In het creativiteits- en ambachten centrum de Vermaning in Den Hoorn zal tijdens de donderdag te houden milieumarkt Pieter de Vries exposeren met een bijzondere expositie van over elkaar gemonteerde dia's. Ook zal de minikermis van Gerard Rijk die avond aanwezig zijn en Jeanette Tromp is op diezelfde donderdag met gebrandschilderd glas op de stoep van het creativiteitscentrum te vinden. Tijdens de verloting van Ons Huis in Den Hoorn, zijn een aantal prijzen niet afgehaald. De prijzen die zijn ge vallen op de onderstaande nummers kunnen donderdag na 16.00 uur als nog worden afgehaald in Ons Huis. De nummers waarop nog prijzen zijn gevallen zijn; 282, 301, 349, 353, 394, 368, 373, 382 en 463. Een 34-jarige automobilist uit Nuenen en een 55-jarige man uit Den Burg reden per ongeluk zaterdag in de Parkstraat een fietsende Duitse toe- riste klem. Zij kwam ten val. De man uit Den Burg merkte dat te laat en reed met zijn wagen over haar teen. Ze werd per ambulance naar de dok ter vervoerd. Op de Ruyslaan werd woensdag avond een toerist uit Maarssen aan gehouden die daar met een opgevoerde bromfiets reed. De brom mer is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Een 20-jarige inwoner van Den Burg werd zondag in de Kogerstraat aan gehouden omdat hij zonder helm en verlichting op een brommer reed waar geen verzekeringsplaatje op zat. De bromfiets is voor technisch onder zoek in beslag genomen. Onder tropische omstandigheden werden zondag de tennisfinales van een zeer geslaagd Tesseltoernooi af gewikkeld. Een week lang trok veel publiek naar de banen van Deuce in Den Burg om de 165 deelnemers uit alle provincies behalve Zeeland en de Flevopolders in actie te zien. Tennis kent verschillende categorieën. A- spelers zijn het hoogst, E-spelers zijn de recreanten. Voor het Tessel toernooi waren enkele B-spelers uit genodigd. Vorige week begon het toernooi met wedstrijden voor Texelaars. De deel nemers van de overkant combineren de wedstrijd meestal met een weekje vakantie op het eiland. Vanaf maan dag werd van 9.00 tot 21.00 uur gespeeld op de vier Deuce- kunstgrasbanen. Het Tesseltoernooi trok zo'n 500 toe schouwers. De populariteit van tennis is duidelijk stijgend Louis Uriot, één van de toernooicommissieleden: „Mensen zien veel tennis op tv en willen dat zelf ook doen. Het lede naantal van Deuce stijgt ook. Je ziet ook tijdens zo'n toernooi dat interna tionale tennis toppers worden geïmi teerd wat betreft kleding en gedrag". Zo'n 60 Texelaars deden mee aan het Tesseltoernooi. Veel van hen haalden de finales, wat tekenend is voor het stijgende niveau van deze sport op het eiland. De heren C finale bood de toeschouwers een spannend kijkspel, waarin de tennissers veel risico's na men. De B-finales die daar op volg den waren rustiger. Die spelers zijn technisch erg goed en tennissen met minder agressie. Hoewel op Texel geen toptoernooi wordt gespeeld, komen meeste deel nemers toch ieder jaar met plezier. „Het is gezellig en iedereen kent el kaar. Bij andere toernooien gaat iedereen na het spelen van zijn of haar wedstrijd naar huis, maar hier blijven ze hangen. Er is wel rivaliteit, maar er ontstaan ook vriendschap pen", vertelt Uriot. Over het aantal deelnemers heeft Deuce dus niet te klagen. Meer kun nen er, met het oog op de grootte van de accomodatie, niet bij. De twee oude Deuce-banen aan de an dere kant van de Emmalaan worden niet gebruikt voor het toernooi „We staan te boek als kunstgrastoernooi en op die andere banen ligt beton. Je kunt daar natuurlijk de E-wedstrijden naar toe verhuizen, maar dan worden die zo gedegenereerd en dat lijkt ons geen goed idee", aldus Uriot. De organisatie van het toernooi be gint al in januari. Het heeft heel wat voeten in aarde voor alles is gere geld. De inschrijvingen sluiten tegen woordig drie weken voor het toernooi. Vroeger was dat één week, maar toen kwam men in tijdnood. Alle winnaars krijgen een zelfde prijs, dit maal een fraai badlaken. „Ze presteren allemaal goed op hun eigen niveau", verklaart Janny Zutphen, die ook in de toernooicommissie zit. Uri ot valt haar bij: „We willen het Tes seltoernooi gezellig houden. Als je spelers van hoog niveau wil hebben moet je werken met prijzengeld. Het is niet de bedoeling dat hier volgend jaar Lendl rondloopt. We willen het gewoon leuk houden". De uitslagen: Dames dubbel D2 35+ 1. Jopie van Donde ren uit Groningen en Ria van Ree uit Utrecht 2. Margriet Reij en Nellie Witte. Gemengd dubbel D2 35+ 1. Nel Weder uit Langedijk en Jaap Krijnen. 2. Margriet Reij en Marius Witte. Heren dubbel D2 35+ 1 Jaap Krijnen en Koos Doeven. 2 Henk Hm en Aad Souwer. Heren D2 35+ 1. Teus van Leeuwen uit Klazi- naveen 2 Henk Hm Dames D2 35+ 1 Ria van Dee uit Utrecht. 2. Els Ooijevaar. Dames dubbel D1 1. Ilonka van low uit Hoorn en Tonnie van Koppen. 2 Wil van Dalen en Zus Lindeboom Gemengd dubbel D1 1. Wil van Dalen en fetze de Haan. Heren dubbel D1 1. Gerrit en fetze de Haan. 2. Pieter de Boer en Frans van Leeuwen. Heren D1 1. Patrick Kerstjens uit Limburg Dames D1 1. Debby van Dee uit Utrecht. Gemengd dubbel C2 1 Debby en Fred van Dee uit Utrecht Heren dubbel C2 1. Leo Rolf uit Friesland en Frank Arts uit Limburg. Heren C2 1. Alexander van Dijk uit Den Haag. Gemengd dubbel C1 1. Gretha Beijert en Mar- tijn van Leeuwen uit Friesland Heren dubbel C1 1 Eric Hettema uit Friesland en Arnoud Meijer uit Friesland. Heren C 1 Philip de Bruijn uit Den Haag. Heren B 1. Ruud van Toornburg uit Noordhol land Heren dubbel B 1 Michel Mooij uit Mid- denmeer en Joeri van Gellekom uit Schagen. Afgelopen vrijdag verschenen tati lopers aan de start van de derde ZDH-crossloop in Den Hoorn. Het was vrij warm weer, wat er voor zorgde dat het parcours-gedi de duinen zwaar was. In de mee.- wedstrijd-categorieën vielen c verassende uitslagen te noteren; ne Goënga won de 8 km, Tilly Eel man de 4 km en Willem Damanh deze keer geen concurrentie van afwezige Piet Bakelaar. Op de4k bij de mannen was men echter® ge van de terugkeer van Theofe chimon die met overmacht b legde op de eerste plaats. Aar$c de vrijdag vindt om 19.30 uur de start van de volgende Hoornder crossloop plaats. De inschrijving b gint om 19.00 uur in de kantine a het ZDH-terrein aan de Witteweg. Uitslagen 8 km, vrije inschrijving: 1. Minne Goënga 28.26, 2 Jan Zijm 29.45, 3. Toon Mosto 30.35. 8 km, veteranen 1 Willem Dama' 32.29, 2 Ben Schockman 34.15, 3. Th» kes 35 30 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar. Tilly Eelman 18 45, 2. Anke graf 20.27.3 Sophia Bleeker 2106. 4 km, mannen 15 jaar: 1 Theo Franchimon 14.33,2. Ff von Hebei 15 08, 3 Rien Brouwer 15.H 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1 Bastiaan von M 15.56, 2. Roald van der Slikke 16.02,3+ ny van der Slikke 16 23. Kwi u Sb Voor het middenstandsexamen sla den de volgende personen: Anne- Marie Boon, Herma Broekman, Ar< Bruin, Noor ten Camp, Jan Duinka Arie Eelman, René Eelman, Jan Ffe Alice Kikkert, Hanky Koorn, Tineke Kossen, Deva van der Plaats, Card Ran, Majella Reijnders, Perla Schmi Joes Schoo, Nora Verheij, Betsie VI hoeven, Jantien van der Vis, F van der Voort, Betty Wichers, Disfj de Wit, Kassen Zegel, Ineke Zijm. I cursus werd op Texel gegeven do» docenten van het Instituut voor Mi denstandsonderwijs (IMO). In sep tember start een nieuwe cursus. Inlichtingen daarover zijn te verknj; bij A. Studulski, Vloedlijn 26 m Dö Burg. Tel. 13323. De Scouting Texel is op zoek naar een zitkussen, behorend bij een stoel die de vereniging de afgclop weken te koop aan heeft geboden op de markt tijdens de Hoomder donderdag. Vermoedelijk is het sen tijdens het transport naar Den Hoorn van de wagen gevallen en langs de Hoornderweg beland. Dit zou nog niet zo'n ramp zijn. het niet dat de bijbehorende stoe middels is verkocht, zij het zonde' kussen. Bij de verkoop werd ec beloofd het kussen na te 'everen Omdat het om een nogal v0'un!/ kussen gaat (ongeveer 100 bij centimeter), is het on waarschijn j dat de leden van de scouting ne dens hun speuracties over het hebben gezien, zodat het aanne Veel publiek bij de spannende finales heren C tijdens een tropische zondagmiddag. is dat een derde het heeft f men. Wie inlichtingen kan vers fen over het kussen, wordt vrie verzocht contact op te neme" Niek Slijderink van Scouting le lefoon 12374.

Texelsche Courant | 1989 | | pagina 2